Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) Pug válasza Cybertrone (#3990) üzenetére


Pug
veterán

Nem, ahogy előttem is írták, annak semmi köze hozzá :N

(#4002) TACSID


TACSID
csendes tag

Sziasztok !

CF-et szeretnék építeni 6950-es karikkal.
Alaplapokkal vagyok gondban!
Kérdésem:mind 3-om lap ugyan az CF tekintetében
[link]
[link]
[link]

Mit javasoltok ?

[ Szerkesztve ]

(#4003) SzlobiG válasza TACSID (#4002) üzenetére


SzlobiG
félisten

Teljesen min1 mert mind3 lap 8X módba tudja hajtani őket.

Landon: Most próbálj meg egy driver sweepert. Ha valamivel monitorozod a vga-t akkor lődd ki afterburner, adia stb.

(#4004) TACSID válasza SzlobiG (#4003) üzenetére


TACSID
csendes tag

Köszi a gyors választ !

(#4005) TTomax válasza Whit3Rav3n (#3986) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tudom,mindig van aki előkerül azt bizonygatva hogy nála minden szuperül megy...csak hát ettől még nála nem fog...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4006) Landon válasza SzlobiG (#4003) üzenetére


Landon
őstag

Már tegnap visszaraktam a 11.3-at, most úgyfest minden oké. Nincs felrakva afterburner, a VGA-k nincsenek húzva, alapon vannak. Most Heaven 2.5-öt futtatok már egy ideje de sztem totál feleslegesen... Csak tudod rettenetesen zavar, hogy mi a fnéért kapott többször is BSoD-t ill. ami mégjobban zavar az ez a "video driver stopped responding and had to be recovered......" dolog mert ilyet az én legjobb tudomásom szerint hw hiba szokott okozni és most eléggé parázok, hogy vmi nem oké a HW-val ezért is futtatok heaven-t. :) Bár mondom semmi nem történik minden működik ahogy kell... csak akkor is zavar a dolog, érted. :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#4007) Cybertrone válasza Landon (#3999) üzenetére


Cybertrone
veterán

a 2*8miatt nem építenék... :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4008) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Akinek gondja van ccc limittel, az hasznaljon msi afterburnert, oldja fel az overclockot, ha nem megy akkor linkelem hogyan kell! Power control 20% fontos ccc-bol attol még!

(#4009) SzlobiG válasza Landon (#4006) üzenetére


SzlobiG
félisten

Felesleges szerintem is szoftveres hiba volt ott, inkább használd játsszál.:)

Cyber: Tesztek szerint csak Full HD felett jön ki a hátránya, de ettől függetlenül mivel maximalista vagyok én se X8-ba járatnám.:D

(#4010) TTomax válasza Landon (#4006) üzenetére


TTomax
nagyúr

A terhelés szimulátorokat felejtsd el... játssz,használd..kaphatod akár órajelkapuzásnál is,de azt nem tudod kiszűrni ha 3D-n terheled.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4011) Cybertrone válasza SzlobiG (#4009) üzenetére


Cybertrone
veterán

Lara lemérte a hátrányt... 10fps nekem elég meggyőző...! p35vsp45vs x48... ugye csak az x48 tudott biztosítani 2*16-ot! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4012) Landon válasza TTomax (#4010) üzenetére


Landon
őstag

Értem, köszi. Órajel kapuzás alatt azt érted amikor órajelet vált? (Sry ha nagy hülyeséhet írtamm) Akkor elvileg az is driveres hiba és nem hw-s, nem?

SzlobiG: Köszi, ezt fogom tenni. :)

Cybertrone: Nézz meg még pár tesztet. A SB topicba volt link erről. x8/x8-nál marhára nincs 10FPS kül. Egyébként megnéztem pl. Metro-nál kicsivel jobb eredményt érek el mint a HD 6990 (alap) 2.0 x16-on.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#4013) Cybertrone válasza Landon (#4012) üzenetére


Cybertrone
veterán

Zsír... de én jobban hiszek annak amit láttam... Élőben ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4014) Landon válasza Cybertrone (#4013) üzenetére


Landon
őstag

Akkor ebben egyetértünk. :) Én is tudom mit mértem a saját gépemmel és mik voltak a tezstekben x16-on. Még annyit megjegyeznék, hogy ez a téma eléggé körbe lett járva többször is több oldal által és egyik se arra a konklúzióra jutott amire Te. De mindegy, ahogy írtad is, mindenki annak hisz amit lát és tapasztal. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#4015) Cybertrone válasza Landon (#4014) üzenetére


Cybertrone
veterán

:R Észrevétel volt csupán csak! Sok sikert kívánok a cfx-hez, és reméljük megjavult a meghajtóprobléma is! :C :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4016) Landon válasza Cybertrone (#4015) üzenetére


Landon
őstag

Köszi! :) :R Reméljük... :D

Egyébként mi az az órajel kapuzás? :B Az amit egy előző hsz-embe írtam?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#4017) Pug válasza Cybertrone (#4013) üzenetére


Pug
veterán

A fórumról már jó páran tesztelték ezt a kérdéskört , a megdöbbentő különbség a két kiépítés között(8+8, 16+16) kemény 1-3% volt :DDD, vagy még annyi se... :U

itt egy példa

[ Szerkesztve ]

(#4018) DeathAdder válasza Pug (#4017) üzenetére


DeathAdder
veterán

Valaki 3-4% ,akarom mondani FPS miatt cserél vga-t :DD
16+8 a másik?

[ Szerkesztve ]

(#4019) Pug válasza DeathAdder (#4018) üzenetére


Pug
veterán

Nem, elírás, az adott topicban a következő hozzászólásban jelezték is, az 8+8, az az érdekes, hogy a max meg az avg fps csökkent, a min meg felugrott 23-ról 31-re :DDD

(#4020) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Szerintem nézzétek meg ezt a tesztet x8-x8 vs. x16-x16 és P67 ügyben. Igaz nem CF hanem SLI, de azért érdekes. A teszt címe: ASRock P67 Motherboards vs X58 and Intel Core i7-950 Review A P67 Extreme 4-el gyorsabb x8-x8-ban az SLI mint a másik lappal x16-x16-ban.

[ Szerkesztve ]

(#4021) XoZ válasza kinghaxor (#4020) üzenetére


XoZ
aktív tag

Ez a teszt annyiban nem "korrekt", hogy ha minden igaz, akkor alapórajelen mentek a processzorok, és úgy a Sandy Bridge platform sebességelőnye a processzornak köszönhető. A legjobb lenne egy olyan teszt, ahol ugyanabban az alaplapban (2 db x16 slottal) és ugyanazzal a processzorral mérnek (az x8 sebességet pl. a csatlakozók leragasztásával lehetne elérni), de ilyet még nem sikerült találnom. A legtöbb tesztet az x8 és x16 összehasonlítását egy kártyával végzik, ezeknél általában minimális a x16 előnye. Az érthető is, mivel hiába van kétszeres sávszélessége az x16 slotnak, ha nincs szükség erre a legtöbb játéknál, mert nem mozgat meg nagy adatmennyiséget a videokártya felé. Tehát amíg belefér az adatmennyiség az adott sávszélességbe, addig ugyanolyan sebességű lesz a két slot. Nagy adatmennyiséget akkor kell átvinni, ha pl. sok textúraadat van, ami egyben magas VRAM igényt is jelent. Ilyen esetben tehát várható, hogy az x16 slot jobban fog teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4022) DeathAdder


DeathAdder
veterán

csatlakozom a még tegnapi kommentálókhoz!
Ez a Shift 2 tényleg egy rakás trágya :DDD
Nemtom,hogya francba lehet így elcseszni egyes NFS-ket :W

A HotPursuit után főleg.. (nekem az tetszett)
DE EZ?? :(((
100 km/h-nél még öregapám 40 éves Asconája is irányítható, nem egy 100ezres Nissan Skyline :DDD

(#4023) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Uraim.
Ismerősök hosszas rábeszélésére,megvettem a 6950 est,amit pillanatok alatt átalakítottam.Feloldódtak a shaders-ek minden tökéletes. Remélem marad is.
Van e valami amit érdemes még állítgatni,lévén hosszú évek óta az első ATI AMD kártyám:)
Köszönöm előre is.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#4024) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok
Érdemes lecserélnem GigabyteHD5850 -et egy MSI HD6950 -re?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#4025) ZozzHUN válasza DeathAdder (#4022) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Az semmi, még xbox360on is ilyen az irányítás, ahol azért számítanak arra hogy mivel fogod irányítani az autókat ...

Akárhogy babráltam nem sikerült jól beállítani a sensitivity-t...

Ez egy kormány játék (nem olyan kormány xD )

(#4026) ZozzHUN válasza MikaVejneGI (#4024) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Szia

Ha bios kapcsolósra akkor mindenképpen! :)

(#4027) tomic válasza MikaVejneGI (#4024) üzenetére


tomic
addikt

Ha moddolhatót veszel akkor igen.
Ellenkező esetben én nem cserélném.

(#4028) ZozzHUN válasza Tökmindegy (#4023) üzenetére


ZozzHUN
addikt

CCC-ben Power Control-t nyomd fel minimum 12%-ra, nehogy teljesítmény-visszafogás legyen belőle ha tuningolod :)

(#4029) ZolikaE46 válasza Tökmindegy (#4023) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ha még egy kicsit akarod feszíteni állítsd 900\1400ra és csinálj egy venti vezérlést, hogy 75 fok fölé ne menjen! Ezt a TriXX vagy az Afterburner-el megcsinálhatod! és szvsz. nyugodtan nyomd fel a power controlt 20%-ra

[ Szerkesztve ]

(#4030) Landon válasza ZolikaE46 (#4029) üzenetére


Landon
őstag

Mennyi az alap 6950 max ill. ideális hőmérséklete? Mert nekem azért x időnyi Heaven után felment 80C-re. :) Bár nálam mindent a driver szabályoz, semmibe nem nyúltam bele.

Valaki el tudná nekem mondani mi a halál az a órajel kapuzás?! Kerestem google-be is, igen, de ott sem írnak sokat. Vagy csak egy angol megfelelőt mondjatok onnantól már rendben van... Kíváncsi vagyok. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#4031) ZolikaE46 válasza Landon (#4030) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

idlebe kb 42Fok, max pedig 85fok Ez a jellemző a gyári beállítások mellett lévő hőmérsékletre! ha moddolod akkor 92fokra megy fel kb. ezért kell a venti szabályzás...

(#4032) SzlobiG válasza Landon (#4030) üzenetére


SzlobiG
félisten

2D/UVD/3D órajelek állítása szerintem ezt értik kapuzás alatt, hogy ezeknek megfelelően állítja az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

(#4033) Landon válasza ZolikaE46 (#4031) üzenetére


Landon
őstag

Értem, köszönöm! :)

SzlobiG: Köszi, erre gondoltam én is bár ezt a kifejezést még életembe nem hallottam. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#4034) Tökmindegy válasza ZolikaE46 (#4029) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ha segítenél ebben.
Mit állítsak a ventilátor vezérlésnél.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#4035) DeathAdder válasza Tökmindegy (#4034) üzenetére


DeathAdder
veterán

Afterburner megnyit -> Settings -> Fan -> Enable ....fan control -> Pipa be -> Testreszabod a grafikont -> Oké -> Afterburner főoldalán bekapcsolod, a ventit,hogy az általad megrajzolt grafikon szerint működjön (úgy,h a FAN SPEED rublikában rámész arra a fogaskerékre,majd az AUTO is legyen benyomva) -> Apply, ÉS GÓL :DDD

Ilyenkor a CCC-ben manualon lesz a fan speed és 50%-on,ezért ajánlatos mondjuk levenni 23%-ra,hogy amikor bekapcsolod a gépet ,akkor ne pörögjön 50%-on mint az állat, míg be nem kapcsolod az Afterburnert!

MOD: Vagy az alattam linkelttel talán mégegyszerűbb :C

[ Szerkesztve ]

(#4036) ZolikaE46 válasza Tökmindegy (#4034) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ezt a beállítást másold le! Mármint a trixx-nek a vonalhúzását... csak a végét húzd ki 100%-ig, de a dőlés szög ez legyen. Szóval pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#4037) ZolikaE46 válasza ZolikaE46 (#4031) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Egyb. 100fokig nem lesz semmi baja a kártyának bírnia kellene, de azért ne teszteljétek!

(#4038) DeathAdder válasza ZolikaE46 (#4037) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én elkúrtam 1x, ezzel a karival Cry2-t teszteltem,nemtom h nem vettem észre,hogy nem volt auto bepipálva AB-ben és 23%-on hűtött végig Cry alatt,és nemis vettem észre,hogy nincs hangja a coolernek, és még ki is írta az adatokat,de én idióta valahogy nem nem figyeltem oda.

Egyből felment 102 fokra,ahol megállt a kép.. (csak egy Restart segített rajta :F )
Bár anno a GTX480-nak nemsokat ártott a közel 100 fokos hőmérséklet :DDD

(#4039) SzlobiG válasza ZolikaE46 (#4037) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem tegnap majdnem sikerült tesztelni.:D Állítgattam a ventit azt véletlen 20%-on maradt, majd néztem egy gémet mikor kiléptem 95fokon volt a gpu.:D

(#4040) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Semmi baja nem lesz, de azért figyeljetek oda! :C

(#4041) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Erre valaki valamit? GPU freki állandóan dobálózik, PowerTune +20%-ra állítom CCC-ben, majd belövöm az Afterburn-ben a profilomat, majd ez fogad Crysis 2-ben.

(#4042) SzlobiG válasza ZozzHUN (#4041) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem megy Flash(böngésző) a háttérbe?

Ennyi fesszel használod? Nem sok kicsit 24/7-re?:U

(#4043) DeathAdder válasza ZozzHUN (#4041) üzenetére


DeathAdder
veterán

Lock-old a voltage-t,hogy ne dobálódzon!

(#4044) ZozzHUN válasza SzlobiG (#4042) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Van aki tobbel hasznalja, homerseklet nem megy 80 fole, nem lesz baja :-)

(#4045) ZozzHUN válasza DeathAdder (#4043) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Es az kikeruli a powertunet?

(#4046) Gh00st


Gh00st
tag

Hello
Szeretnék egy kis segítséget kérni.Eladtam a VGAimat CF-ben voltak a masinában,most tervezek venni újat.Mindenem adott,3 monitorral hajtom és a kiszemelt karik a 6970es.
Az lenne a kérdés melyiket: Sapphire vagy ASUS

THX előre is :R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4047) gombcomp válasza Gh00st (#4046) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ha van rá keret akkor ASUS,amúgy teljesen ref kártya mind a kettő.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#4048) MasterDeeJay

Hali Mindenkinek!

Véleményt szeretnék kérni Sapphire 6950 2gb-ről ami valószínűleg rev2-es (nem ref hűtő van rajta)
Annyit olvastam róla hogy nem unlockolható. Ez nekem nem is gond mert olcsóbban jutok hozzá (azaz már megrendeltem) és hűtést sem kell cserélnem rajta.
Az lenne a kérdésem hogy egy 4850-hez képest mennyivel gyorsabb?
A corsair vx450 táp elég hozzá?
Mai játékokat képes lenne-e maximumon 2048x1556-ban futtatni (AA- 2x-4x/AF16x)?
Ha esetleg tuningolnám akkor mire számítsak (max fesz/órajelek)?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4049) mpierre válasza MasterDeeJay (#4048) üzenetére


mpierre
veterán

Én is 4850-ről váltottam. Röviden, gyorsabb és a táp elég lesz (a csatlakozókra nem emlékszem már a vx450 esetében, de lehet kelleni fog átalakító). A felbontást passzolom, mert csak 1680×1050-es lcd-m van.
900/1400(1450) körül a többség elszaladgál. 1,17V-n, moddolva.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#4050) Roba


Roba
tag

Üdv!

A 3983#-ra és a 3988#-ra várok válaszokat.

Köszi.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.