Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) JColee válasza Drizzt (#200) üzenetére


JColee
őstag

És a 6950en nem olyan memória van, mint a 6970en.

(#202) TTomax válasza JColee (#201) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen ezen csodálkozok a legjobban...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#203) Crytek


Crytek
veterán

Azért most annak tudatában hogy 6990 után elvileg lesz egy kis pihi VGA-k terén lehetne istenigazából egy normális CPU-VGA párválasztó!!

Next PC Upgrade: 2022

(#204) ffodi válasza TTomax (#199) üzenetére


ffodi
veterán

Hoppá, lehet, hogy vennem kellene egy 6950-et... ;]
Főleg azért mert elvileg rámegy a vf3000a is.........csalogató dolog, pedig nem akartam lecserélni az 5870-et. :D

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#205) TTomax válasza ffodi (#204) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ez az... cf-be kicsit drágább az 580-nál de szépen leveri azt... :U Persze ha stabil...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#206) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Valaki próbálta már innen az unlockos dolgot?
Csak mert motoszkál a fejemben hogy cserélem az 5850-et, és most nagyker nettó. áron eltudnám hozni a 6950-et, szal nem is kellene sokat rádobnom, és ezzel a feloldós dologgal meg még szimpatikusabb lenne a dolog.
Mondjuk megmondom az igazat hogy eddig nem akartam ilyen hamar cserélni, csak most, hogy láttam a hírt így most a hangok elkezdtek a fejemben suttogni :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#207) CptMisi válasza Shkiz0 (#206) üzenetére


CptMisi
őstag

Ez engem is érdekelne :K Bár én szerencsére fizethetem a bruttó árát :W :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#208) Drizzt válasza JColee (#201) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Emlékszem anno Radeon 9800 nem pro kártyámon nem sikerült a RAMokat stabilizálni a PRO órajelein. Felraktam a pro biosát, s láss csodát, mind a RAM, mind a GPU mentek simán baj nélkül magasabb órajeleken is.

Akkoriban az volt a megfejtése a dolognak, ha jól emlékszem, hogy a másik biossal lazább időzítésekkel ment a RAM, azért bírta a magasabb frekvenciát.

Egyébként ebben a tesztben: techpowerup, simán bőven felette bírta a moddolatlan 6950 a 6970 memória órajeleinek.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#209) jozsef m.


jozsef m.
tag

a 2X6-tüs tápcsatlakozó hogy fogja ezt birni hosszabb távon? :U

(#210) rocket válasza jozsef m. (#209) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha nem Furmarkkal jatszol 24/7 akkor nem lesz gond ebbol.

Sokkal nagyobb problema, hogy a memoriak tipusa nem egyforma a 2 kartyan, HD6950-en 5000mhz-es modulok vannak, a HD6970-en meg 5500mhz-es modulok. (a modulok mindket kartyan a hivatalos maximuman jarnak alapbol.)
Persze ez alapbol semmit nem jelent, HD5770-en is ezek a 5000mhz-es modulok voltak es nagy szamban mentek 1400+mhz-et minden fele trukk nelkul.

1-2 het mulva majd kiderul mennyire birjak.

Az biztos a memoria savszelesseg az ami a legtobb pluszt adja teljesitmenyben, nem a shaderek es a GPU orajel, szoval kar lenne ott csuszna el a dolog, es lejebb kene venni a memoriak orajelet.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#211) JColee válasza rocket (#210) üzenetére


JColee
őstag

Ph teszt szerint 6ghzes chipek vannak a 6970en.

(#212) rocket válasza JColee (#211) üzenetére


rocket
nagyúr

Igaz, elneztem a szamozasat.
A lenyegen nem valtoztat :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#213) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Itt van részletes magyar leírás, hogyan lehet 6950-ből 6970-et csinálni!

Üdv!

(#214) ->Raizen<- válasza mixi80 (#213) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nagyon komoly! Ilyenkor eszembe jutnak a régi szép idők mikor az nv gf 6800-as karimból 6800 gt-t csináltam 12/4 ből 16!6 pipa riva tunerrel. :C

(#215) planbmokus


planbmokus
senior tag

Pár 3DMark egy Sapphire 6950-el:

[ Módosította: Ndruu ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#216) JColee


JColee
őstag

Két heaven eredmény (kártyához kapott drivert használtam, friss rendszeren)

[ Szerkesztve ]

(#217) planbmokus válasza JColee (#216) üzenetére


planbmokus
senior tag

Megelőztél! :C :R

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#218) TTomax válasza JColee (#216) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez alapon volt?Mármint a vga...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#219) tomic válasza JColee (#216) üzenetére


tomic
addikt

Min fps 32.9! Elég szépen teljesít. :K
Jó lenne látni egy 570est mit produkál mindkét beállításom.
Gyorsan el tudnám dönteni végre mit vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#220) JColee válasza TTomax (#218) üzenetére


JColee
őstag

Igen.

(#221) TTomax válasza JColee (#220) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ohh látom már mi volt a gond... nincs AA meg 4XAF...

Szerk:
Igen valóban de egy 4XAA beleférne, meg a 16XAF azért alap mindenhol... mindjárt megnézem így ezzel ahogy te beállítottad,mit kap egy 580 alapon..

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#222) JColee válasza TTomax (#221) üzenetére


JColee
őstag

Más is így futtatta, ezért csináltam így (ez az alapbeállítás is). :)

(#223) JColee válasza TTomax (#221) üzenetére


JColee
őstag


(#224) TTomax válasza JColee (#223) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aham,ez stimmel,köszönöm! :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#225) ->Raizen<- válasza JColee (#216) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Próbáld moddolni a kártyád 6970-re nem bánod meg. :Y :C

(#226) TTomax válasza ->Raizen<- (#225) üzenetére


TTomax
nagyúr

6970-et 6970-re?Ez valami radeonos trükk? ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#227) ->Raizen<- válasza TTomax (#226) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Pár 3DMark egy Sapphire 6950-el" erre a hsz-ére válaszoltam volna planbmokus-nak csak félrenyomtam nem neki címződött. Nézd már meg milyen karija van 6950-es.

[ Szerkesztve ]

(#228) planbmokus válasza ->Raizen<- (#227) üzenetére


planbmokus
senior tag

Még egyenlőre tartózkodom az ötlettől, de majd lehet idővel változik a véleményem!

/A zöldfülűekkel meg ne foglalkozz....

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#229) TTomax válasza planbmokus (#228) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én vagyok a zöldfülű?Rám gondoltál?Hülyézz le nyugodtan mert más mellényomott a hozzászólásnak,persze...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#230) planbmokus válasza TTomax (#229) üzenetére


planbmokus
senior tag

"Zöld"-fülű....
Mi sem megyünk a ti topicotokba segget rázni...

Még mindig fenntartom az álláspontomat, ha majd kipróbáltál egy db 69xx-et is, akkor gyere nyugodtan, addig meg csókolgasd a GTX580-at (mintha mr Furkót hallanám: -fúúú, de jóóó vagy!).

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#231) TTomax válasza planbmokus (#230) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mi?Meg Ti?Mint az oviban?Szaladok vásárolni,hogy engedélyem legyen... ;] Gyere nyugodtan az 580 topicba,hátha ragad rád valami kultúra a koszon kívül "Furkó-testvér".

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#232) LackoMester


LackoMester
addikt

Megkérnék mindenkit, ez Nem az a hely ahol divat az egymás szidása. Esetleg gondotok van egymással beszéljétek meg privát üzenet formájába. Köszönöm. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#233) tomic válasza TTomax (#231) üzenetére


tomic
addikt

Nem veszed észre magad!
Ahol te megjelensz a szurkálódó,öntelt hsz el mindenhol ezt váltod ki az emberekből!
Legyen az bármely vga-val kapcsolatos topic.

[ Szerkesztve ]

(#234) TTomax válasza tomic (#233) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link] ... a kért teszted...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#235) LackoMester


LackoMester
addikt

Az én tesztem pedig itt.
Nagyon pariban van a 2 kártya.[link]
TTomax
Esetleg egy screenshot nemártana. ;)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#236) TTomax válasza LackoMester (#235) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen eléggé,az árak is pont ugyanott vannak,micsoda véletlen, :DDD nem én készítettem a tesztet,sajnos nem tudok csak 580-ról screen-t készíteni.Tomic kérte a topicban csak gondolom még rá se nézett.Az 580 ennél 20%-al erősebb.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#237) tomic válasza TTomax (#234) üzenetére


tomic
addikt

De megnéztem.
De ezer köszönet érte uram ,hogy belinkelted! :R
Kis segítséget nyújt !

[ Szerkesztve ]

(#238) Def26 válasza planbmokus (#230) üzenetére


Def26
félisten

Hát azért anno amikor megjelent a 480/470 elég sok ati rajongót olvastam az nv topikban, hogy ilyen meg olyan szar a kártya. :) Ugyanaz ment ott mint ami most itt. Nem lett egy nagy durranás az új ati sorozat és ezt most az nv -s arcok dörgölik az ati -s emberkék orra alá. :))

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#239) LackoMester válasza TTomax (#236) üzenetére


LackoMester
addikt

Na az a 20% a HB -ban lehet. Mondjuk, h. játéka válogassa.
Tény, h. gyorsabb a legtöbb játékban, na meg ugye drágább is. :K
Nekem bőven elég a 6970-es sebessége. ;)

Def26 mindenki önmagát minősíti a buta beszólásaival. Egyébként semmi baj az új 69xx sorozattal. A 6970-es pariban van a GTX570-el, a 6950 a GTX 470-el majd a GTX 560 lesz egy érdekes párharc. A GTX 580 az más kategória, elég h. ha csak az árát nézzük :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#240) tomic válasza Def26 (#238) üzenetére


tomic
addikt

Nem unalmas már ez ?
Egy árban vannak az 570el. Teljesítményben is szinte egyformák.Még nv topicban is elismerték.
Mit akarsz még?
Aki kicsit nagyobb teljesítményre vágyik az átlagtól annak tökéletes választás az 570vagy 6870 karik.
Mindenki el tudja dönteni merre húz a szíve, ill mi a fontosabb neki.

(#241) Def26 válasza tomic (#240) üzenetére


Def26
félisten

Hol állítottam én az ellenkezőjét? :U

pff. látom már:" 6870 tulaj" ;)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#242) tomic válasza Def26 (#241) üzenetére


tomic
addikt

Ha a 6870 nem lett nagy durranás akkor ergo az 570 es sem. ;)

(#243) Def26 válasza tomic (#242) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem sem. :) Személy szerint többet vártam, de arra elég lesz, hogy ezt megvegyem. [link] ;)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#244) LackoMester válasza Def26 (#243) üzenetére


LackoMester
addikt

Nalátod. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#245) tomic válasza Def26 (#243) üzenetére


tomic
addikt

Benne volt ez a levegőben már rég óta! :C

És ér ez annyival többet a díszdoboz miatt mint a sima?

[ Szerkesztve ]

(#246) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Az AMD vs NVidia vitát itt és most be is lehet fejezni. Aki nem a témához kapcsolódó, flamet keltő off hozzászólást ír, az pihenni fog. Különösen vonatkozik ez TTomax-ra. Ha nem tetszik a kártya, akkor ne látogasd a topikot. Fáradj át a saját kártyád topikjába.

Harrrr!!!!

(#247) ->Raizen<- válasza planbmokus (#228) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én is úgy voltam vele mikor megvettem az 5850 1 gb karimat még tavaly hogy nem piszkálom de 2 hét után meg akartam nézni mi a vége és egy unlockos biost felflasheltem rá. 950˛/ 4800 volt a vége nem bántam meg a buherálást. :DDD Minden esetre én majd várom a moddolós eredményeidet is addig is figyelem a topicot. ;]

(#248) Def26 válasza tomic (#245) üzenetére


Def26
félisten

Nekem ér annyit. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#249) ->Raizen<- válasza Def26 (#248) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Legalább könnyebb lesz majd eladni ütős kis koffer. :C

(#250) simlisgumis


simlisgumis
tag

ccc ben felhúztam mindent maxra ez lett

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.