Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) AndrewTdi válasza Goldmen75 (#900) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én is e 2 kártya között vacillálok.
(5870 oc vapor-x vs sapphire6950) Nem tudok dönteni.

(#902) EkSYS válasza scarREDNorbi (#898) üzenetére


EkSYS
senior tag

Neked miért nincs beikszelve az OpenCL?

Eki - az eredeti

(#903) ffodi válasza scarREDNorbi (#894) üzenetére


ffodi
veterán

Azért, mert mint korábban írtam, a device ID-t nem írja át a bios flash, és ezek szerint a dmark11 ez alapján azonosít. Aggodalomra semmi ok.(6950-6719, 6970-6718)

EkSys:

Azért mert nem tette fel azt az "illesztőprogramot". Néhány driver csomagban benne van, de a legtöbben nincs.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#904) radi8tor válasza ffodi (#903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó az, ha van OpenCL feltéve?

⭐ Stella

(#905) ffodi válasza radi8tor (#904) üzenetére


ffodi
veterán

Jó kérdés, mert nekem még semmihez sem kellett. Lehet, hogy van 1-2 program amelyik profitál belőle. Szerintem tedd fel, bajod nem lehet belőle. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#906) tomic


tomic
addikt

Felraktam az MSI Aftert. (2.1.0.6 bétát)
Az: EnableUnofficialOverclocking = 1 en van. Lehet is a fesz csúszkát állítani viszont nem veszi se lejjebb, sem feljebb a feszt!
Mit kell még állítani, hogy működjön?

(#907) ffodi válasza tomic (#906) üzenetére


ffodi
veterán

Korábban írtam, hogy ha 6970-es bios van a 6550-en, akkor kell egy +sor a konfigban. Ment PÜ.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#908) shteer válasza Goldmen75 (#900) üzenetére


shteer
titán

a 2D alapzaj miatt elgondolkodtam én is rajta, de inkább az 5870-et bocsátottam áruba

..szerintem jónak tűnik

(#909) radi8tor válasza shteer (#908) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt bármilyen hűtővel csökkenteni lehet. Hamarosan fognak árulni erre való hűtőt is biztosan és akkor nem kell fűrészelni az 58xx-hoz valót.

⭐ Stella

(#910) Erdei88 válasza ffodi (#907) üzenetére


Erdei88
veterán

Azt esetleg nem tudod, hogy 6980él, hogy kell unlockolni a voltage controllt? Giga 6870OC-nál sehogy nem sikerül.

(#911) ffodi válasza Erdei88 (#910) üzenetére


ffodi
veterán

6870-re gondolsz? Elvileg simán kell működnie az új afterburnerrel. A progin belül kipipáltad, hogy "Unlock voltage control"?

Szerk.:

Utánanéztem, és ha nem működik így sem, akkor valószínű az az oka, hogy nem ref. pcb-s a vga-d. Nézd meg a Gigabyte oldalán, mert akkor elvileg van hozzá egyedi tuner software.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#912) JColee válasza shteer (#908) üzenetére


JColee
őstag

Nálam elég kussban van 2Dben, viszont ha csak egy youtube videót kezdek nézni, már akkor kezd hangosodni, mivel 500/1375ön megy (hardveres gyorsítás miatt feljebb tekeri az órajeleit), emiatt kicsit szerencsétlen. De simán 2Dben elég halk

(#913) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Sziasztok!

Múlt hét csütörtökön végre hosszas egyeztetést követően én is egy boldog Sapphir 6950-es tulaja lettem. A BIOS mod is gond nélkül ment. Több tucat óra játék után sincs semmi baj a kártyával.

Egyetlen bánatom, hogy megrögzött MSI fan vagyok, és vérzett is a szívem, mikor láttam most hétfőn, hogy végre megjöttek a szállítmányok a nagykerek raktáraiba. Ki szeretném kérni a tanácsotokat, hogy érdemes-e lecserélnem a kártyámat MSI-re? Vagy náluk a késedelem oka éppen az volt, hogy ők már a lézerrel vágott kártyákból szállítanak csak referencia példányt is?

Ha lesz valakinek tapasztalata unlockolt MSI-vel, kérem ossza meg velem.

Előre is köszönöm!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#914) shteer válasza radi8tor (#909) üzenetére


shteer
titán

majd szólj ha lesz olyan hűtő ami a házból kifújja a meleg levegőt mint a ref és halkabb annál :) de feltétel, hogy vizet nem akarok újra a gépbe ;]

..szerintem jónak tűnik

(#915) shteer válasza JColee (#912) üzenetére


shteer
titán

a HD5870-nél picivel magasabb az alapzaja, de a zavaró küszöb alatt van - általában úgyis megy zene, sorozat vagy a tv

..szerintem jónak tűnik

(#916) ffodi válasza Tiszteletes (#913) üzenetére


ffodi
veterán

Simon szól, ne cseréld le! ;]

Az új példányok már valószínű új pcb-vel rendelkeznek.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#917) shteer válasza Tiszteletes (#913) üzenetére


shteer
titán

nem érdemes szvsz - matrica miatt? :) kíváncsi leszek viszont ki lesz az első panaszkodó, akinek nem megy a mod

..szerintem jónak tűnik

(#918) Tiszteletes válasza ffodi (#916) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Köszönöm a választ. Hallgatok a jó szóra, és tudomásul veszem, hogy ezt a referencia kártyát bizony Sapphire matricával kell használnom, az amúgy zárt házamban. :)

Nameg nem lelkesedem még egy olyan be/ki szerelési mutatványtól, aminél majdnem lemezvágóval csináltam helyet a kártyának a házamban. :) Ne viccelek! A merevlemezeket tartó bölcső és a kártya vége között nincs 3 mm szabad hely. Nagyon kicentizték. Kretén AMD mérnökök meg rihtig nem vettek figyelembe régebbi alaplapokat kompatibilitási szempontból, mert a kártya berakása után szembesültem azzal, hogy az 5 SATA csatimból 2-re szakszerűen rálóg a kártya. :) Még szerencse, hogy csak 3-at használok belőlük...

Shteer: Erre én is. :)

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#919) Erdei88 válasza ffodi (#911) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem működik, de a Gigabyte oldalán lévő OC Guruval sem megy. Várható, hogy lesz hozzá softver vagy cseréljem a karit? Mit érek tuning nélkül? ;]

(#920) ffodi válasza Erdei88 (#919) üzenetére


ffodi
veterán

Lehet, hogy lesz, lehet hogy nem. Ezek a módosított PCB-k sokszor szarabbak mint a ref. Lásd Sapphire vaporx stb....... Vedd meg az asus 5870-emet, azzal garantáltan megy az afterburner. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#921) Whit3Rav3n válasza Tiszteletes (#918) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ez inkább alaplap design hiba, nem azért ilyen hosszú a kártya hogy szivassák a vásárlókat hanem mert így jött ki a design, manapság már minden gyors kártya hosszú.

(#922) Erdei88 válasza ffodi (#920) üzenetére


Erdei88
veterán

Most halt meg nálam egy Giga 5870, elég volt abból a szériából...

(#923) Cybertrone válasza Tiszteletes (#918) üzenetére


Cybertrone
veterán

Arról nem az AMD tehet hogy az alaplapodon rossz az elrendezés...Normális lapoknál a minimum a 90fokos satacsati, és akkor oda lóg a vga ahova akar... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#924) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#923) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Mondjuk ilyen szempontból az volt a vicces hogy nálam meg a power/reset gombok meg led-ek csatlakozója volt útban a lapon és nem ment be a 3. Kártya. Aztán az volt a szerencse hogy adtak ilyen quickconnect cuccokat amiknek el tudtam ferdíteni a pinjeit 90 fokkal, így bement a kártya és a gombokat is tudtam csatlakoztatni.

(#925) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#924) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mindenre nemtudnak figyelni egy zsúfolt alaplapon, de a satára azért szoktak! :R Meg mondjuk azt jobban használja az ember mint az alaplapi bekapcsot ill. resetet, talán még a bios cleart használjuk de a többi minek... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#926) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#925) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem az alaplapi bekapcsoló gomb nem ment hanem a házon lévő bekapcsoló gomb kábele miatt nem ment be a kártya ami azért kéne. Az alaplapi bekapcsoló is el van takarva persze de az mindegy.

(#927) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#926) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah.... Nah az mondjuk kicsit már fatális dolog... :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#928) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Na jó! Nyilván nem reális elvárás, hogy egy 2011-es évre tervezett terméknél figyelembe vegyék egy 2006-os évre tervezett termék kompatibilitási faktorát. : ) Én se tenném a helyükben. Nem hiszem, hogy túl sok olyan leendő kártyatulajra számítanak, akik P35-ös lapban fogják hajtani ezt a kártyát. :)

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#929) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Sziasztok. Nekem történt egy igen érdekes dolog
még pedig a 3dmark 11-en GYÁRI 6950 nem moddolt. idáig P4705 értem el.
Most viszont P4414 és ezt nem értem miért van...?

Annyi különbséget véltem felfedezni, hogy a GPU név most: AMD Radeon HD 6900 Series
Eddig pedig az volt a neve hogy GPU: LogMeIn Mirror Driver

Ez mit takar szerintetek és miért van? Egyszerűen nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#930) Tiszteletes válasza ZolikaE46 (#929) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Szerintem ez egy érdekes anomália. A LogMeIn egy olyan program, ami tudomásom szerint webes alapon távoli hozzáférést/menedzsmentet biztosít. A kártyára flashelt BIOS ID mezőjébe vagy valamely olyan helyre íródhatott ez a néhány karakter, amit pl A bechmark vagy GPU-Z program kiolvas onnét.

Én a különbséget inkább abban keresném, hogy a két mérésnél azonos volt-e az energiagazdálkodás beállítása az ATI OverDrive menüpont alatt található csúszkán.

Állítsd a kártya BIOS-át kikapcsolt állapotban a 2-es állásba! Állítsd a fenti Driver almenün belül a csúszkát +10-re! Futtasd le a tesztet!

Utána állítsd vissza a kártya BIOS kapcsolóját a 2-es állásba, és azonos beállítások mellett futtasd le a tesztet újra!

Ha az 1-es BIOS-ra az eredeti gyárit tetted vissza akkor a hibahatáron belül azonos eredményeknek kell születniük. (Javítsanak ki az okosok!)

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#931) ZolikaE46 válasza Tiszteletes (#930) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

oké meg próbálom. Aztán ha sikerült írok is. ilyen volt:
Amit még hozzá kell tennem egy moddoláson túl esett de csak kipróbálás erejéig aztán mikor vissza tettem a gyári biost meg újra raktam a drivert már csak ennyit lett.

és ilyen lett:

[ Szerkesztve ]

(#932) radi8tor válasza ZolikaE46 (#931) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Driver gondok lesznek itt szerintem. Ha nem oldódik meg, akkor pucold le az összes VGA drivert DriverSweeper-el. Majd rakd vissza.

⭐ Stella

(#933) AndrewTdi válasza radi8tor (#932) üzenetére


AndrewTdi
addikt

DriverCleanerrel már megcsinálta. úgy sem ment neki fel a driver.

(#934) ZolikaE46 válasza radi8tor (#932) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ez egyszerűbbnek hangzik, mert közbe rájöttem hogy nem tudom hogy kapcsoljam ki a biost. :)
AndrewTdi-vel közbe szenvedtünk hogy töröljük le a logmein meg a drivert és rakjam újra, de a sima 10.12 nem megy fel csak a 10.12a

[ Szerkesztve ]

(#935) radi8tor válasza ZolikaE46 (#934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel a 10.12a készült HD6970-hez.

⭐ Stella

(#936) ZolikaE46 válasza radi8tor (#935) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Na akkor már töltöm is a 10.12a-t újra és letöltöttem a driversweepert talált is párat töröltem is.

[ Szerkesztve ]

(#937) ffodi válasza ZolikaE46 (#931) üzenetére


ffodi
veterán

Nekem az a fura, hogy a Physics score sokkal kevesebb(ezáltal a combined is, illetve a gpu is, mivel valamiért "gyengébb" a proci), az pedig kizárólag a procit terheli. Nem kapcsoltál be véletlen valamilyen energiagazdálkodási opciót? Pl C1E, C5/C6, EIST stb........

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#938) scarREDNorbi válasza ZolikaE46 (#934) üzenetére


scarREDNorbi
csendes tag

Sasolj rá az engergiaellátási beállításokra ha windows 7-ed van. Nekem önkényesen játszik össze meg vissza vele, a teljesítmény meg ezzel együtt hullámzik.

(#939) ZolikaE46 válasza ffodi (#937) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

na igen pont ezt kérdeztem ismerősömtől... Nem állítottam el semmit csak az ati driverével szenvedtem. Letöröltem most újra rakom. Meg ugye egyszer volt egy moddolás amit kipróbáltam milyen eredményeket érek el, de azután vissza raktam a gyárit. Azon kívül máshoz nem nyúltam.

Mivel a Physics Score lement ezért a Graphics score is lemehet?

scarREDNorbi: Ezt hol tudom megnézni? Az baj hiába nézem meg nem tudom min kéne hogy álljon gyárilag és azt se tudom min volt amikor a jobb eredményeket kaptam...

[ Szerkesztve ]

(#940) Tiszteletes válasza ZolikaE46 (#934) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Lehet, hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam. A gép kártya kikapcsolt állapota alatt a számítógép kikapcsolt állapotát értettem. :) Vagyis ha ki van kapcsolva a gép, akkor a számítógépház oldalfalát leveszed, és a kártyán található kis kapcsolóval váltasz a BIOS1-BIOS2 között. Ha vissza-flashelted a gyári 6950-es biost, akkor elvileg ugyanannak az eredménynek kéne kijönnie mindkét BIOS állás esetén.

De a kollégák által említett Driver kavarodás is ludas lehet a dologban. Pláne, ha 10.12a ATI driver van gépeden, amit mint írják kifejezetten a 6970-hez foltoztak. És bár elindul vele a 6950-es lehet, hogy ez okozza az anomáliát. :)

De ne ijedj meg ettől túlzottan! Ha lehet hinni a pletykáknak egy héten belül lesz új univerzális ATI driver, ami jó lesz a 4000-5000-6000 család kártyáihoz. :)

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#941) ZolikaE46 válasza Tiszteletes (#940) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Érdekes össze függések... de amikor még logmein volt kiírva. és 6970re moddoltam akkor is kúrva jó eredményt ért el de a Physics Score akkor is 5700 valamennyi volt valamiért az most lezuhant... Moddoláskor az eredmény:

(#942) radi8tor válasza ZolikaE46 (#941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak ezeket a bivaly nagy képeket ne linkelnéd be többször...

⭐ Stella

(#943) ZolikaE46 válasza radi8tor (#942) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

OKS sorry. majd akkor linket adok csak az egyszerűbb

(#944) Tiszteletes válasza ZolikaE46 (#943) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Vagy egyszerűen csak a részeredményeket gépeld be egymás után. Úgyis elhisszük, hogy nem szórakozni akarsz a közösséggel, hanem tényleg aggaszt ez a teljesítmény visszaesés. :)) :)

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#945) ZolikaE46 válasza Tiszteletes (#944) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

:P OKS. :N Sajnos lefuttattam a tesztet nem lett jobb, de szerintem akkor nem is itt lesz a gond ha nem a procinál lesz valami... csak mi? :F

ffodi: mi a véleményed a 939-es hozzá szólásról?

[ Szerkesztve ]

(#946) scarREDNorbi válasza ZolikaE46 (#939) üzenetére


scarREDNorbi
csendes tag

Beírod a start menübe hogy: energiaséma szerkesztése ->katt a speciálisra.

(#947) ZolikaE46 válasza scarREDNorbi (#946) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Kiegyensúlyozott és (aktív) Basszus megőrülök komolyan mondom miért szívok én ilyenekkel...

[ Szerkesztve ]

(#948) mpierre válasza ZolikaE46 (#947) üzenetére


mpierre
veterán

Mert a w7-nek ez az "alapértelmezett" beállítása...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#949) ZolikaE46 válasza mpierre (#948) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Gondolom ezen is volt... csak nem értjük a 3Dmark 11be a Phisics Score mitől csökkent ilyen drasztikusat és miért neveződött át egyik pillanatról a másikra a GPU név.

(#950) AndrewTdi válasza ZolikaE46 (#949) üzenetére


AndrewTdi
addikt

esetleg meg az alaplap biosaban is lehet emergiatakarekos beallitas.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.