Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#1999) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva.

⭐ Stella

(#2002) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#1999) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nah ez azért elég durva má nem azért... :((( :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2003) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#2002) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Főleg hogy ahogy nézem ez a sima 11.1-es driver kicsit lassabb mint 11.1a. Igazából nem tudom hogy miért is nem megy a driver ha az előző installációnál is azt használtam. Lehet megint újra fogom rakni próbaképp a wint mert már olyan is volt hogy leszedtem a vga drivert és nem működött onnantól az egér.

(#2004) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#2003) üzenetére


Cybertrone
veterán

Semmit sem veszítessz vele... ilyenről még nem halottam! :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2005) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#2003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha a VGA-ba dugod az egeret, ne is lepődj meg ezen :DDD
Van Catalist-es topic is, megoszthatnád ott is ;)

⭐ Stella

(#2006) tka válasza ImI87 (#1998) üzenetére


tka
tag

Ha vissza olvasol azt hiszem egy Gigabyte kari volt ami cicergett.Amúgy szerintem ilyenkor a csapágy szól.Egy kis WD40-et adjál neki,de óvatosan,hátha segít.Az enyém meg leesett mert véletlenül levertem,azóta nem baszakszik.Nem kamuzok.Folyamatosan szivatott. :)) 900/1410 ez a vége.Ez felet már lefagy.

a női hülyeség határtalan

(#2007) shteer válasza tka (#2006) üzenetére


shteer
titán

nem a csapágy. wd40 viszont tökéletesen alkalmas a garancia megszüntetésére :)

..szerintem jónak tűnik

(#2008) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#2005) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Most újratettem a wint most felment a driver.

(#2009) easy...rider válasza tka (#2006) üzenetére


easy...rider
őstag

Nekem volt ez a problémám. NEM CSAPÁGY VOLT a mosfetek hibásak voltak. Ha rosszul van legyártva, nem jó a szigetelése, akkor cicereg.

Ilyen észveszejtő tanácsokat meg ne adj már hogy fújja be WD40-el :F
olyan téren adj tanácsot amihez értesz.

ImI87

Nekem volt cicergős gondom. A kártyán a MOSFET-ek nem megfelelőek. Terhelésnél, mindegy milyen terhelés, ha sok áramot vesz fel a kari, akkor ceregnek. Ugyanis ezek az alkatrészek a tápellátásban töltenek be szerepet.
Egyetlen megoldás ha próbálod gariztatni. De ha 3 napon túl vetted észre a hibát, akkor szerintem mind1 mert csere már nem lesz, javíthatják, de nekem is 1 hónap volt mire rendeződött az ügy. Olyankor próbáld meg intézni az garanciát amikor nem akarod használni a kártyát, mert eltart egy darabig. :(

Tápcsere nem segít itt a kártya a hibás. De ha tudod próbáld ki egy másik gépben is, hogy biztos a kártyából jön e a hang.

A hang idővel nem múlik el, de idővel lehet hogy elromlik a MOSFET, és akkor garanciálisan javítják, vagy csere.

Nekem egy Gigabyte kártyával jelentkezett a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#2010) ImI87 válasza easy...rider (#2009) üzenetére


ImI87
őstag

Hát igen, gondoltam, hogy ez van........... :(

(Régebben volt GTX260-am, az csinált olyan, hogy nagyon magas FPS-nél cicergett. Pl Crysis menüjében, ahol FRAPS szerint 4000 feletti FPS volt. :D )

De itt bármilyen terhelésnél ez van. Jó kis kari, nem akarom gariztatni, meg addig meg lennék lőve. Megpróbálok hozzászokni, nem tudok mit tenni. :O

tka:
Nem tudom, hogy ezt most poénból írtad-e. "Mert hülye azért nem vagyok." Ez tuti nem csapágyhang, hanem magas frekvenciájú elektromos zaj.

(#2011) szacsee válasza ImI87 (#2010) üzenetére


szacsee
nagyúr

tka tévedett ennyi. :DDD
WD 40-et még a kocsi belső hűtő ventilátorára sem ajánlott fújni, oda szilikonzsírt, vagy hasonló zsírspray-t ajánlanak a szakik. WD 40 jó mindenre kijelentés meg még a múltból ragadt az emberekre.
Sajnos előfordul, hogy a tekercsek ciceregnek főleg nagyobb fogyasztású kártyáknál.
Nálam Asus 8800GTS volt ilyen és nem volt sokáig, mert igaz ment gond nélkül, de zavaró és az emberben benne van a félsz, hogy mikor adja meg magát és esetleg visz-e magával még valamit az örök vadászmezőkre a gépen belülről.
Nálam még itt van az 5770 és addig nem adom el, míg meg nem jön az utód, ha nem cicereg, csörög zörög, akkor majd felrakom az apróra, addig meg elporosodik itthon.
Idáig Asus és Giga kártyáról írtátok, hogy cicereg. Bár ez szerintem nem gyártó függő, mivel állítólag egy helyen készülnek a ref nyákos VGA-k. Gondolom 1-2 rosszabb illesztésű tekercs belekerül a készletbe és az okoz ilyenkor fejfájást a használójának.
Ha kifognék egy ilyen kártyát, akkor pl 3 napon belül visszaküldve cserélik, vagy sem?
Pl. ipon-ra gondolok. Onnan szoktam rendelni ezt-azt, mivel vidéki vagyok, így ha gond lenne a garanciafutár jól jöhet (és már jól is jött 1-2 esetben, amikor nem kellett felvinnem Bp-re a cuccot, csak egy e-mailt kűldeni). :)

(#2012) ZolikaE46 válasza ImI87 (#2010) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nah jól van elég volt nem kell itt szét oltani a másikat, megértette szerintem biztos nem tanácsolja többet és szerintem itt kész is zárjuk le.

(#2013) TGArtist


TGArtist
tag

Sziasztok! A héten raktam össze egy új konfigot. AMD Phenom X6 1075-s proci, 2x2GB Kingston DDR3 1600MHz és egy Radeon 6950. Sikerült 6970-es biost rápakolni, és a hűtést is beállítottam hozzá programmal, mert gyárilag mindig felkúszott 93 fokra furmark-nál, és meghalt a driver. Elég szépen muzsikál, viszont volna egy kérdésem. Amikor játszom valamivel, és fraps szerint 30 fps felett van a framerate, miért érzem mégis darabosnak, amikor mozgatom a kamerát a játékban?

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2014) szacsee válasza TGArtist (#2013) üzenetére


szacsee
nagyúr

Melyik játék konkrétan?

(#2015) Whit3Rav3n válasza TGArtist (#2013) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Az is lehet hogy nem bírja jól az órajeleket főleg ha 93 foknál meghal. Próbáld meg hogy csökkented az órajekelet hogy akkor is olyan darabos-e.

(#2016) TGArtist válasza szacsee (#2014) üzenetére


TGArtist
tag

S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat és Metro 2033 konkrétan.

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2017) tka válasza easy...rider (#2009) üzenetére


tka
tag

Jó oké.Gondolom magadtól jöttél rá hogy a moszfetekkel gond van,mert értessz hozzá.

a női hülyeség határtalan

(#2018) szacsee válasza tka (#2017) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem.Én súgtam neki, mert nálam vízhűtőblokk alól is cicergett a ventilátor. :DDD

TGArtist: Ha medium és low grafon kb 60-70 FPS mellett is csinálja, akkor az elöttem szóló tanácsát megfogadnám. (lehet visszavesz a GPU a tempóból a hőmérséklet miatt)... vagy ilyesmi.
Más esetben pedig valamelyik beállítás annyira megfekteti a kártyát, hogy mikroakadásokhoz vezethet.

[ Szerkesztve ]

(#2019) TGArtist válasza szacsee (#2018) üzenetére


TGArtist
tag

Visszavettem a CPU-t is alap órajelre, és a videókártyát is, ugyanúgy csinálja :(

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2020) szacsee válasza TGArtist (#2019) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor várni kell egy 6950 vagy 70-es tulajra, aki megmondja mit lehet tenni. :)

(#2021) ZolikaE46 válasza TGArtist (#2019) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Próbáld ki valami kevésbé grafika igényes játékkal vagy másik driverrel. Vagy ha be van kapcsolva scyn valmi azt kapcsold ki vagy próbáld meg lejebb venni a felbontást. Jó próbálkozást addig is.

[ Szerkesztve ]

(#2022) shteer válasza TGArtist (#2019) üzenetére


shteer
titán

nálam jóval több volt az fps F1-ben még is darabosnak éreztem kicsit - nálam a megoldás: cpu-tuning. 3,8-4GHz-en járatva már nem éreztem semmi rendellenességet

amúgy sztem a 30 az alapból kevés

..szerintem jónak tűnik

(#2023) szacsee válasza shteer (#2022) üzenetére


szacsee
nagyúr

Idővel én is tervezek egy 6970-es kártyát, viszont tényleg kellene neki 3,8-4Ghz-en ketyegni, hogy ne legyen mikrolagg?
Nálam a proci nem mai gyerek ( C0 ) és normális fesszel, kényelmesen hűtve 3,5Ghz körüli beállítás elérhető. Tud menni 3,7- 3.8Ghz-et is csak oda már kéri a szuflát rendesen.

Szerk: megjött az 5050. Eddig nagyon bejövős a cuccos, kösz a tippet. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#2024) shteer válasza szacsee (#2023) üzenetére


shteer
titán

én a 3,2-t kevésnek éreztem - fullHD, high beállítások

nm. használd sokáig :D

..szerintem jónak tűnik

(#2025) tomic


tomic
addikt

Trixben ,hogy lehet kitolni az órajeleket?
Ill feszt szabályozni?

(#2026) TGArtist válasza shteer (#2022) üzenetére


TGArtist
tag

Metro 2033-ban a játék elején, a külső résznél esik le nagyon az fps, dx11-ben maxon. CPU-m 3,8GHz-n van, prime-al órákig teszteltem, stabil. STALKER-ban amikor a kocsmában vagyok, és ott forgolódok, akkor van kis darabosság kameraforgatásnál, külső területeken tökéletes. Más játékok rendesen mennek.

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2027) ZolikaE46 válasza TGArtist (#2026) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Most ahogy nézem nekem is hasonló a jelenség de nekem szög gyári minden 17 és 55 között mozog az fps

(#2028) TGArtist válasza ZolikaE46 (#2027) üzenetére


TGArtist
tag

Ráadásul én 1280x1024-ben játszom mindent, mert elromlott a TFT monitor, és a régi CRT-ról tolom. (Amúgy összehasonlíthatatlanul szebb a CRT képe :) )

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2029) ZolikaE46 válasza TGArtist (#2028) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

én meg full hdbe mindent jelengleg a metro 2033at és mit mondhatnék forgolódás közbe kicsit fura kép mintha hullámozna lefelé ahogy rakja be a képeket szal kicsit mintha laggolna de hát amikor lemegy 17fpsre ez nem is csoda.

ffodi: vagy ha valaki más is tud rá válaszolni azt is köszönöm.

Az lenne a kérdés hogy ha azt szeretném hogy a trixx szerint menjen a venti szabályzás folyamatosan futtatnom kell, mert azt tapasztaltam ha kilépek belőle catalyst szerint megy.

[ Szerkesztve ]

(#2030) kinghaxor válasza TGArtist (#2026) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

A metro-t még meg is értem mert az a játék az erősebb kártyákat is megfingatja rendesen. Szerintem maxon sli vagy cf nélkül nem is igazán játszható nagy felbontáson. A 20-30 fps pedig már nem igazán a játszható kategória. Ráadásul én a frapsban sem bízom. Nem tudom mennyire megbízható értékeket mutat.

(#2031) Whit3Rav3n válasza ZolikaE46 (#2029) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja a metro az ilyen, 50 fps-től kezd el csak igazán simának tűnni a kép, alatta valahogy olyan akadozó.

(#2032) Whit3Rav3n válasza TGArtist (#2026) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Stalkernél megintcsak azért lesz mert ott a legalacsonyabb az fps a tesszelálás és a sok ember miatt.

(#2033) ImI87 válasza tomic (#2025) üzenetére


ImI87
őstag

TiXX-ben alapból ki vannak tolva határok. GPU 1200-ig, a ram meg 1800-ig. Gondolom ez már elég. :D
Feszt szabályozni nem tudom, hogy hol enged, nekem ASUS kártyám van moddolt 6950 bios-sal, ezzel nem engedi állítani a feszt. Kérdezz Sapphire tulajokat, hogy náluk megy-e alapon és unlock-olt bios-szal is!

ZolikaE46:
TriXX-et futtatni kell, ha azt akarod, hogy menjen a ventivezérlés. Annyit be lehet állítani, hogy magától induljon a progi win betöltésnél.

(#2034) BeLucZ válasza kinghaxor (#2030) üzenetére


BeLucZ
addikt

Frapsban megbízhatsz, kapcsoljátok be a vsyncet azt ezért találtak ki!

(#2035) szacsee válasza TGArtist (#2026) üzenetére


szacsee
nagyúr

Majdnem írtam hogy vehettél volna intelt is, de Zolikánál is akad, így nem rosszmájúskodom.
Igaz nem is akartam, viszont nagyon ritkán, de előfordul, hogy szarul megírt játék esetén az intel féle ramkezelés gyorsasága miatt a játék folyamatosabbnak tűnik. Gondolok itt olyan esetre, ahol pl konzolportot futtatsz és a ram-cpu sávszél nagyon sokat jelent.
Assassins Creed 2-nél DigitXT-vel teszteltünk full low grafikán és egy megadott pontban a 4GHz fölé húzott proci (Q9550) és az 1600-1800Mhz-re húzott DDR3-as ram 4850-es VGA-val nem adott annyi FPS-t mint nálam i7-el 3,2Ghz-en HD4670-es VGA-val.
Szóval finoman fogalmazva a hiába van 2x olyan erős VGA-d, ha trágyadomb a programkódja a játéknak és csak 1,2x-es gyorsulást érsz csak el.

[ Szerkesztve ]

(#2036) Whit3Rav3n válasza szacsee (#2035) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ebbe az is beletartozik hogy az i7 jóval erősebb is ugyanazon az órajelen, ezért is kevésbé hajlamos cpu limites részeknél belassulni a game vele.

(#2037) shteer válasza TGArtist (#2028) üzenetére


shteer
titán

Amúgy összehasonlíthatatlanul szebb a CRT képe

jesszus :Y milyen tft-d van?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2038) Duck001 válasza ImI87 (#2033) üzenetére


Duck001
tag

Nekem sapphire 6970-es bios van rajta de nekem sem engedi de amúgy itt benne is van legalul hagy mindennél engedi a TRIXX a fesz emelést csak a 6950+6970-nél nem!
[link]

(#2039) Whit3Rav3n válasza Duck001 (#2038) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

De az Afterburner-el megy moddolt kártyával is, szóval lehet azt használni.

(#2040) ZolikaE46 válasza Whit3Rav3n (#2032) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nekem a trixxbe működik minden faszán bármit tudok állítani, de csak venti vezérlést raktam be, mert 78 fokra fel ment Metro 2033nál és az már feszélyezett így már csak 65fokra megy fel 46% ventivel. Én meg sokat gondolkozom hogy mennyivel lenne jobb egy Sandy Bridge i5 2500 mint az a i5 760-om? Csak most ezért cserélni alaplapot meg procit :s nem tudom mennyit hozna de mondjuk az i5 760-nat állítólag 4,4ghz lehet húzni egy jó proci hűtővel. Szerintetek?

szacsee: Igazából nem azt mondom, hogy akad, de amikor le megy 17fps-re az már magáért beszél sajnos és ezért nem tudom eldönteni mi legyen cseréljek procit meg lapot vagy csak húzzam fel a dolgokat, mert ugye most full gyári minden?

[ Szerkesztve ]

(#2041) Whit3Rav3n válasza ZolikaE46 (#2040) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A metroban a vga lesz a kevés, szal új procival is ugyanúgy leesne az fps.

(#2042) ZolikaE46 válasza Whit3Rav3n (#2041) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Akkor ezek szerint te azt mondod felesleges jobb proci játékokhoz? Vga-n szerencsére tudok majd javítani, csak addig nem merek míg nincs hozzá egy rendes hűtőm. Amit még nem dobtak ki hozzá, mert akkor majd mehet a moddolás... ,de addig nem kínzom!

(#2043) kinghaxor válasza ZolikaE46 (#2040) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Az i5 2500-ast nem igazán lehet tuningolni, viszont jobb mint egy i5 760-as. 1155-ös lapot meg szerintem már nem sokáig lehet kapni. A hibás széria miatt a nagykerek tudtommal már nem árusíthatják, így maximum a boltokban még bent hagyott készletből lehet válogatni ami nem éppen bőséges már. Az új javított változatok meg április előtt nem valószínű, hogy forgalomba kerülnek az országban. Ráadásul egy játék miatt szerintem felesleges lecserélni a fél konfigot. A metro egy elég optimalizálatlan játék. Egetverő különbségek nincsenek is full HD-n a csúcs vga-k között. Ott már csak a CF segít, de ahhoz meg tényleg kevés az i5 760, plusz annyit nem ér az egész.

[ Szerkesztve ]

(#2044) ZolikaE46 válasza kinghaxor (#2043) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

és ha felhúzom az i5 760 akkor meg gondolom úgyy is jobb valamivel mint a 2500 szóval akkor nem érdemes. Azt kész még veszek pár ventit és egy jó hűtőt a VGA-ra és lehet aratni majd akkor kiv leszek az fpsre.

(#2045) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Amúgy Metroban nagy különbség van a DX9 és 11 mód között grafikában? Mert látom fps-ben már elég sok a különbség. DX9-ben az alap 6950 tesztek szerint 53 fps körül teljesített.

Na találtam róla videót ahol a DX9, 10, 11-es módot hasonlítják össze és szerintem elhanyagolható a különbség a módok között. [link] FPS-ben viszont már nagy a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2046) TGArtist válasza kinghaxor (#2045) üzenetére


TGArtist
tag

Lefuttattam DX9 módban is a benchmarkot, hát a különbséget csak akkor venném észre ha hinteket raknának a képernyőre és pirossal bekarikáznák, hol szebb a kép DX11-ben. Úgyhogy játszom szépen DX9-ben, úgy veszettül jól megy :)

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2047) Whit3Rav3n válasza ZolikaE46 (#2042) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Legalábbis metro-ban nem kell nagyobb proci, de sztem úgy általánosan is egy 6970-et elég jól kihajt egy i5 ha 4ghz fölött megy.

(#2048) Whit3Rav3n válasza TGArtist (#2046) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Azért alagutakban az advanced depth of field elég feltűnő na meg AA sincs dx 9-ben.

(#2049) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Na srácok ez a TRIXX valami csoda ezt aki kitalta nagyon okos volt sikerült egy nagyon jó térképet rajzolnom a gyári ventinek és pont határon van, még pont nincs hangja.

[ Szerkesztve ]

(#2050) ZolikaE46 válasza Whit3Rav3n (#2047) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

OK köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.