Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21001) F e Z o válasza zso73 (#21000) üzenetére


F e Z o
veterán

MSI Afterburner ;)

H2O über alles!

(#21002) Lacpac válasza zso73 (#20999) üzenetére


Lacpac
őstag

Fejlesztik azt szépen, 4.49-nél tart most.

(#21003) zso73 válasza Lacpac (#21002) üzenetére


zso73
veterán

Sajnos most sem sokat tudtam beállítani rajta. Az MSI programja jobb. Kézi ventilátor beállítás görbe szerint..FPS mutatás, GPU,CPU terhelés, hőfok, ventillátor fordulat menet közben kijelezve a játékon belül..... :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#21004) fatEEr


fatEEr
csendes tag

Hali! Tegnap beleraktam az új vgm-t (amd 6970) a gépbe újra raktam drivereket mindent felhúztam a monitor felbontását maxra utána gépresi aztán bejön a rendszer és a kép elmegy. Mi lehet a gond?

(#21005) zsoika válasza fatEEr (#21004) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Van alaplapi vga-d? Ha van akkor dugd át a monitor kábelét abba amikor elmegy a kép! Szerintem átvált alaplapira mert a bios-ban nincs letiltva, vagy legalább is prioritásnak beállítva a pci-e.

(#21006) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Vetem egy 6950 Giga VGA-t alap Biossal próbáltam, BF4 alatt de eléggé felmelegedett és már rázta a gépet is. Nah most nincs kedvem új hűtüvel bíbelődni, gyorsan nyomtam rá modingot. 45 perc és egy 9-es venti rátákoltam. Íme.
Haven besmark 4.0 high beállítás, tesselációval nem ment 75 fok fölé.
Most tesztelem Bf4-be mindjárt kiderül, mennyit is jelent.
A GPU pasztát le kellet vésni, szinte. Olyan kemény volt mint a megkötött gipsz. Új paszta, ramok kis hőközlő lapkáit meg takarítottam , pici ezüst paszta, és kész is :).
Jah a gpunál a hűtőfelülete fogkrém és dörzsi szivaccsal felpolírozva, az oxid réteget szépen leszedte.

(#21007) zsoika válasza csongi (#21006) üzenetére


zsoika
addikt

:Y Apám, a tákolás elég súlyos!
Legalább világít a venti? :DD

[ Szerkesztve ]

(#21008) echterion válasza csongi (#21006) üzenetére


echterion
nagyúr

Hehe, ez a régi önmagamra emlékeztet. Ma már azért nem vetemedem ilyesmire. :))

**********

(#21009) #97716736 válasza csongi (#21006) üzenetére


#97716736
törölt tag

Az aztán tuning :C

(#21010) csongi


csongi
veterán

Minek költsek 9-10 ezret egy hűtésre? Ez is működik :D :D

Minek világítson? Nem hűt jobban :) Funkcióra mentem nem látványra, egyébként sem látom :D

Jah BF4 max 70 fok, remegés nulla zajszint fele :D

[ Szerkesztve ]

(#21011) F e Z o


F e Z o
veterán

A gyári venti így mennyit pörög? Nem zavaró a hangja.

H2O über alles!

(#21012) csongi válasza F e Z o (#21011) üzenetére


csongi
veterán

1270 rpm. Persze most megy mellette az Artic freezer, így alapon picit hangosabb, de terhelve nem akar felszállni :D

(#21013) ЯΞD válasza csongi (#21006) üzenetére


ЯΞD
senior tag

szia nekem is giga 6950oc van az 1gb-os. nekem 2éves volt szeptemberben még gyári állapot. bf3-4 max 58 fok. Lehet, hogy azt már nem hozzáértő próbálkozása vezette idáig?

Ja látom ez ref

[ Szerkesztve ]

(#21014) csongi válasza ЯΞD (#21013) üzenetére


csongi
veterán

Jaja az OC az már a komolyabb hűtést kapta. Ez ref, és 2Gb.
Egyébként a ref is Heat Pipe, csak az egész egy lapos tégla, betakar mindent. Ezen vannak a hőelvezető lamellák és ezt az egészet bezárták egy műanyag házba,(a mi köztudottan jó hőelvezető ;] :D )a hordó venti meg nem tud elég levegőt áttolni, főleg úgy hogy a gpu a hűtés vége fele van, és a kijárat még be is van szűkítve. Ha konstrukciósan változtatnának rajta jobb lenne. A hőelvezető lamellákon is lehetne, és a ventilátor lapátokon is. De ez a venti módszer nem hatékony, mert rohadás nagy fordulaton tud csak elég levegőt szállítani.

[ Szerkesztve ]

(#21015) ЯΞD válasza csongi (#21014) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Hát igen. Keress valami rossz 3 ventist és átteszed...

(#21016) csongi válasza ЯΞD (#21015) üzenetére


csongi
veterán

tökéletes így is :D Én csináltam !!! Félig! :))

(#21017) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Úúúúúúgy tudtam :C Még hogy a Mantle API futtatásához minimum HD7xxx GCN architektúrás kártya kell majd? Naná, hogy átbaszoá
Különben hogy csaptak volna le a nagy Battlefieldesek a sok átnevezett R szériás "új" kártyákra? Persze van egészen új GPU-ra épülő is közöttük, de a fele itt is átnevezés.
Szóval maradok a hőkazán 6970-esemnél még vagy két évig :K

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21018) sixpak válasza Taifa Díaz (#21017) üzenetére


sixpak
nagyúr

Akkor olvasd át még egyszer. :K Only GCN.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21019) Taifa Díaz válasza sixpak (#21018) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Te beszélni magyar? Az, hogy MÉGSE lesz GCN-exkluzív, az nálad pont az ellenkezőjét jelenti?

Részletek a cikkből:
"...bár valóban elsősorban a GCN architektúrát szem előtt tartva fejlesztették a Mantle API-t, mégsem lesz hozzákötve annak működése."

"...Johan Andersson azt mondta, hogy a Mantle API-t támogatják a mai modern GPU-k"

Az a véleményem, hogy akinek problémája van egy, az anyanyelvén írt szöveg kielégítő értelmezésével, az ne informatikai fórumokat látogasson, inkább koptassa még az iskolapadot. Úgy látom, Magyarország 2013 vége felé továbbra is élen jár a diplomás analfabéták kihozatalában. Ne vedd magadra, ha nem vagy diplomás :(((

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21020) sixpak válasza Taifa Díaz (#21019) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm a kérdésedet, igen beszélek magyarul.
A halványan szedett véleményedet pedig megtarthattad volna magadnak, hidd el jobban jártál volna.
Akkor talán nem röhögnének ki az ide tévedő vagy éppen rendszeresen ide járó olvasók.

Nos, pár idézet a cikk alatti hozzászólásokból:

"Aki minimum HD7xxx-el. :)
A 5000-es és a 6000-es széria még VLIW5 volt, a 6900-as VLIW4, és csak a 7000-esek GCN-esek.
Persze, az APU-kba rakott IGP-k minden alól kivételek, mert ott össze-vissza van a számozás. Ott a Temash/Kabini/Kaveri kapott csak GCN-es IGP-t."

Ezt be sem másolom, csak a linket illesztem.

Ha ebből sem értesz akkor menthetetlen vagy.
Tehát most, hogy kiderült hogy akinek a szövegértést vastagon pótolnia kell, az nem én vagyok, csak azt tudom javasolni, hogy gondolkodj....vagy ha ez nem megy, akkor nézz utána a dolgoknak, mielőtt ezrek előtt leégeted magad, a szerinted nagy dumáddal....te analfabéta, ha már a te szintedre akarok süllyedni. :K
Viszlát. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21021) Taifa Díaz válasza sixpak (#21020) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

"Az APU13 rendezvényen Johan Andersson megerősítette, miszerint nincs a GCN architektúrához kötve a Mantle API, vagyis nem lesz követelmény egy HD 7xxx, R7 2xx vagy R9 2xx sorozatú AMD VGA annak kihasználásához."

Egy bővített, tényekkel teli kijelentő mondat, alannyal, állítmánnyal, ahogy kell, szépen, strukturálisan felépítve, szemernyi kétséget sem hagyva a jelentését illetően.

Te a cikk alatti hozzászólásokból idézel hiteles forrásként - mert az idelátogató fórumozó urak bizonyára szintén tájékozottabbak, mint Johansson úr, és bennfentesebbek is nála, noha ő tartotta a tájékoztatót -, én meg a cikkből. Ez alapján értelmes ember számára nem kétséges, hogy kettőnk közül melyik az idióta. Én tudom, hogy a 6970-esem nem fogja támogatni ezt a szabványt, szerintem te ott vagy tévedésben, hogy azt gondolod, én ebben a hitben élek.
Téged, és a kedves általad linkelt moderátor urat is nagy-nagy tisztelettel arra kérnélek, miután ezrek előtt leégettem magam - noha napokig, néha hetekig nem születik ebben a topikban már új hozzászólás -, hogy fejtsétek ki, hogyan fogja ez azt jelenteni, amit ti belemagyaráztok. Mert ha elmagyarázod nekem, hogy a nem lesz követelmény azt jelenti, hogy követelmény lesz, akkor azt is elfogadhatjuk, hogy a fekete az fehér...

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21022) sixpak válasza Taifa Díaz (#21021) üzenetére


sixpak
nagyúr

"Én tudom, hogy a 6970-esem nem fogja támogatni ezt a szabványt, szerintem te ott vagy tévedésben, hogy azt gondolod, én ebben a hitben élek."

"Úúúúúúgy tudtam :C Még hogy a Mantle API futtatásához minimum HD7xxx GCN architektúrás kártya kell majd? Naná, hogy átbaszoá
Különben hogy csaptak volna le a nagy Battlefieldesek a sok átnevezett R szériás "új" kártyákra? Persze van egészen új GPU-ra épülő is közöttük, de a fele itt is átnevezés.
Szóval maradok a hőkazán 6970-esemnél még vagy két évig :K"

Hát, ezen hozzászólásod alapján nekem teljesen úgy tűnt, hogy ez az ábra. De szerintem tíz emberből, tíz ugyanúgy félreértette volna. Mert biztos vagyok benn, hogy én értettem félre és majd jön a szánalmas magyarázat, hogy "de én azt nem úgy gondoltam." :U

A hozzászólásod második felére reagálva megkérdezem, hogy mit magyarázok, magyarázunk bele???
A hozzászólásomban linkelt cikk és az alatta olvasható kommentek nyilvánvalóvá teszik, hogy tisztában vagyok azzal a ténnyel, miszerint az only gcn, csak az elején lesz helytálló a későbbiekben ez változik vagy változhat, legalább is ha feltételezed, hogy elolvasom a cikket, mielőtt hivatkozom rá. :D

Akkor miről akarsz meggyőzni?

Én csupán az ujjongó kirohanásodra reagáltam, illetve kedvesen helyesbítettem :K , miszerint a Mantle-nek nem lesz követelmény a series7 radeon, ezért te még maradsz a 6970-nél.

Ha folytatni szeretnéd, én szívesen cserélek eszmét veled, erről és akár másról is, de inkább privátban kellene, lehet untatjuk azt a (szerinted) kevés embert, akik még járnak ide.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21023) brady28 válasza sixpak (#21022) üzenetére


brady28
tag

Na most akkor mit csináljak a 6970emmel? Most fogja támogatni vagy nem? :DDD
Egyszerű IGEN vagy NEM elég lesz :DDD
Igazából úgyis megtartom, ez bőven elég mindenre, csak most már kiváncsi vagyok :)

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#21024) sixpak válasza brady28 (#21023) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem, de attól még egy nagyon jó vga marad. :K
Én egy 6950-et használtam sokáig, mielőtt a mostanira váltottam.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21025) Taifa Díaz válasza sixpak (#21022) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem kell semmit magyaráznom, hogy én ezt így gondoltam, vagy úgy gondoltam. Eleve eldőlt dolog volt, hogy nem váltok. Szóval maradok... kezdetű mondatomnál a végén ott a pont. Nincs ott olyan, hogy azért, mert...Vagy te ezt is látod ott?
A hozzászólásodban nem cikket linkeltél, hanem egy másik hozzászólást, ami kábé szakmailag egyenértékű Béla néni véleményével.
Nem nagyon foglalkoztat, kit mi untat, mi nem, ha valami nem tetszik, nem muszáj végigolvasni.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21026) csongi


csongi
veterán

Tamogatja vagy nem tamogatja ?Ez itt a kerdes!!! :D Nalam 70-80 fpsel fut a bf 4 multi, a tobbi nem nagyon erdekel :). Mire lesz program ami kihasznalja normalisan ezt a lehetoseget meg legalabb egy ev :) . Addigra a most uj szerias kartyak olcsobbak lesznek. Szoval a hatalmas zeneszt ideznem : P S Y- Ki nem sza@rjaa leeee :D

[ Szerkesztve ]

(#21027) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Kár rágódni ezen a sztorin...nem CSAK GCN-el megy majd..kész pont!

"""Az APU13 rendezvényen Johan Andersson megerősítette, miszerint nincs a GCN architektúrához kötve a Mantle API, vagyis nem lesz követelmény egy HD 7xxx, R7 2xx vagy R9 2xx sorozatú AMD VGA annak kihasználásához."""

Ha vki szomorú amiért mégsem 7es szériával van..akkor ne a kukába a 6970eket, hanem a kezembe:P

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21028) Taifa Díaz válasza csongi (#21026) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ott a pont :K

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21029) brady28 válasza csongi (#21026) üzenetére


brady28
tag

Szia.
Milyen felbontáson fut ilyen fps-el a BF4?
Mert nálam sincs egy gyenge gép a kàrtya alatt/mögött, de jò ha 40 fps megvan FullHd mellett :-) High-on :-)

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#21030) F e Z o válasza brady28 (#21029) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem FHD medium vagy low részletesség.

H2O über alles!

(#21031) csongi válasza brady28 (#21029) üzenetére


csongi
veterán

sephi majdnem betalált. High a textúra a többi low. Mivel Multi, nem nagyon motivál a túl sok csicsa. :)
Minimum 65Fp, de átlag 70-80. És 6950 módba van a kártya.

(#21032) brady28 válasza csongi (#21031) üzenetére


brady28
tag

Köszi ;)
Ràsasolok én is :)

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#21033) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Érdeklődnék hogy általábam melyik gyártó 6970-eseinek lehet feszt emelni a gpu-nak?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#21034) F e Z o válasza kop8 (#21033) üzenetére


F e Z o
veterán

Az MSI-knek biztos hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#21035) Tatinho


Tatinho
tag

Sziasztok!
Most vettem kaszas kollégától :) egy asus 6950 dcu ii 3slotos 2gigás kártyát.
Lenne 1-2 érdekes anomália amit a kártya berakása után tapsztaltam, lenne esetleg rá valakinek tippe hogy mi lehet a baj?
1) a számítógép nem tud leállni, ha rámegyek a kikapcsolásra kilép a windowsból lekapcsolja a monitort is de nem áll le pörögnek a ventik tovább, csak úgy kapcsol ki ha hosszan nyomom a kikapcs gombot
2) Eddig 2 nap alatt 2szer megtörtént hogy teljesen váratlanúl egyszer csak elment a kép és kiírta a monitor hogy no signal, aztán csak nehézkesen tudtam ujra elővarázsolni kábel ki-be dugása, ujraindítás.

Driverből a 13.9 van fennt.
Táp bőven elég neki az se lehet gond.

(#21036) kop8 válasza F e Z o (#21034) üzenetére


kop8
őstag

Köszi!
Ez jó hír!

Neked referencia hűtéses van?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#21037) kaszas19 válasza Tatinho (#21035) üzenetére


kaszas19
senior tag

Hogy itt is válaszoljak neked :DDD Win mikor volt újra rakva? és milyen kártyád volt előtte?

(#21038) Tatinho válasza kaszas19 (#21037) üzenetére


Tatinho
tag

Szia!
Nem akartam ide át terelni a közös beszélgetésünket csak kíváncsi voltam mások véleményére is :)
A windows kb 1-2 hónapos, elég friss, előtte pedig egy 4850 volt benne.

(#21039) F e Z o válasza kop8 (#21036) üzenetére


F e Z o
veterán

Igen referenciahűtéses példányom van - perpill víz alatt -, egyébként ezek az MSI-k elég szépen is mennek, ha az órajeleket nézzük.

H2O über alles!

(#21040) kaszas19 válasza Tatinho (#21038) üzenetére


kaszas19
senior tag

nem is azért válaszoltam:D de én inkább windows problémának vélem ezeket a hibákat főleg úgy hogy nekem nem is csinálta.

(#21041) kop8 válasza F e Z o (#21039) üzenetére


kop8
őstag

Oké köszi az infokát!

Nem próbáltad hogy fesz emelésel meddig bírod húzni?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#21042) echterion válasza Tatinho (#21035) üzenetére


echterion
nagyúr

A régi kártyával ezek nem voltak? Az új kártya miatt nem kellene ilyeneknek történnie, nekem volt, hogy 5-6 kártya is megfordult ugyanazon win alatt, gond nélkül. De ha friss vétel, akkor javaslom a win reinstallt, hogy mielőbb ki lehessen ezt zárni. Ha akkor is fennáll a hiba, akkor jön a remélhetőleg meglévő próbagari.

**********

(#21043) F e Z o válasza kop8 (#21041) üzenetére


F e Z o
veterán

1,2V 1000MHz, 1,3V 1050MHz

H2O über alles!

(#21044) csongi válasza Tatinho (#21038) üzenetére


csongi
veterán

Driver uninstall utan egy registry takaritas nem art. A tapod eleg ehhez a kartyhoz? A feszultseg ellatas rendben van?

(#21045) F e Z o válasza csongi (#21044) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem mehet egy driver sweeper takarítás is.

H2O über alles!

(#21046) kop8 válasza F e Z o (#21043) üzenetére


kop8
őstag

Szépen megy a kártya!

Ennyit majdnem hozot az 5870-em is :)

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#21047) zsoika válasza Tatinho (#21035) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Nekem ezzel kezdődött, de most monitorkábel csere után ua. csinálja mint neked. Még nem jöttem rá mi az oka, szerintem nekem is ez a driver van fent mint neked.

(#21048) kaszas19 válasza zsoika (#21047) üzenetére


kaszas19
senior tag

Én meg a Bios-ra gondolok mert kérésére feltettem a 70-es biost de én nem így használtam ha nem moddolt 50-es bios volt fent és CCC-ben felhúztam az órajelek 70-esre de ő azt kérte tegyem fel én meg tettem szóval lehet az kavar be nála.

(#21049) zsoika válasza kaszas19 (#21048) üzenetére


zsoika
addikt

Értem! Akkor lehet hogy nekem is bios cserés volt valamikor a kártya? Mit tegyek hogy ne jöjjenek elő ezek a hibák, tegyek fel 70-es biost +shalder feloldás +fesz emelés stb?

(#21050) kaszas19 válasza zsoika (#21049) üzenetére


kaszas19
senior tag

pont ellenkezőleg tegyél fel egy 50-es biost feloldott shader-el a CCC ben meg beállítod az órajelek 70-es re én így használtam és semmi gond nem volt vele.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.