Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) radi8tor válasza NÉMÓ510 (#599) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is fagy a Crysis W ugyanilyen kártyával CrossfireX-ben. Remélhetőleg javítják majd a hibát.

Szerk: Ja és a Crysis 1 is fagyott, le is szedtem mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#602) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

Nálam megy mind a kettő, bár a crysis az utóbbi időben elég rosszul fut. Előtte hd 5970 meg 5970 CF-em volt és a 10.4-es driver óta nagyon erős framedrop-ok vannak a crysisban bizonyos helyeken ami miatt nem megy igazán jól.

(#603) 0Li


0Li
aktív tag

Lenne egy kérdésem:

x4 965 elég lenne egy 6950@70 alá?

Mert inkább vga-ba tolnám azt a plusz 10-15k-t amit i5 szivna magába :Y

[ Szerkesztve ]

(#604) radi8tor válasza 0Li (#603) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nagyobb felbontással játszol, akkor természetesen elég. 1024x768 környékén izzadnak a CPU-k a VGA alatt.

Whit3Rav3n: amíg nem fagy le fut nálam is, mint a veszedelem.
Lehet adok neki még 1 próbát, mert amikor legutóbb próbáltam a Power control +20%-on volt. Lehet sok volt neki. Vantage is kékhalálozott +20%-nál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#605) SzlobiG válasza 0Li (#603) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen VGA-ról cserélsz?

(#606) 0Li válasza SzlobiG (#605) üzenetére


0Li
aktív tag

Most építenék új gépet. Csak pont gondban vagyok sandy miatt. Várni utálok úgy hogy valamit kell vennem :)
Minden ötletre nyitott vagyok. Régi gépemben 8800 gts volt g92. e6750. Komoly UP lesz az uj cucc. Csak tudnám mit vegyek. Egyelőre még vga sincs de elég jó ára van azért gondolkozom ebben.

(#607) Shkiz0 válasza 0Li (#606) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Bezony jó áron :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#608) 0Li válasza Shkiz0 (#607) üzenetére


0Li
aktív tag

:R Még nem aludtam egyet se rá Az a baj már tulléptem az elképzeléseket legalább 1 minimálbérrel :U
Mondjuk kb2 hét az nem sok. :W

[ Szerkesztve ]

(#609) Oliverda válasza ffodi (#583) üzenetére


Oliverda
félisten

Adtak mellé mini DP -> DP adaptert?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#610) JColee válasza gbors (#542) üzenetére


JColee
őstag

Igen. Csak azért kérdeztem, mert nekem jóval gyengébb eredmény jött ki erre a tesztre, mint az itteni kollégáknak. Lehet, hogy a ők nem a gyári drivert használtak, és a procijuk is combosabb. Ha erre van valami ötleted, várom :)

(#611) radi8tor válasza JColee (#610) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

10.12a Hotfixes driver van a gépemen. Szerintem itt a CPU lehet a húzóerő. Crysis zabálja azt is rendesen, nem csak a VGA-t.

⭐ Stella

(#612) Shkiz0 válasza Oliverda (#609) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha jól láttam akkor igen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#613) JColee válasza radi8tor (#611) üzenetére


JColee
őstag

Aha, köszi! Elég meglepő, hogy ilyen felbontáson és beállításokon még a cpu ennyit számít, de amikor láttam az eredményeket, én is erre gondoltam.
Majd ha veszek egy cpu hűtőt, megnézem, hogy gyorsul-e valamit.

(#614) NÉMÓ510 válasza 0Li (#600) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Köszi,megbeszéltük hogy holnap megpróbáljuk feltelepíteni másik vinyóra,elvileg meglesz a zsír új 1 terás.Ha nem sikerülne akkor meg várunk egy kicsit hátha javítják mint radi8tor1 is mondja.
Memtesztet,meg evereszt stresszt nyomtuk mi is,sehol semmi hiba elvileg.
Holnap megírom hogy mi lett a vége.
Üdv!

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#615) Motion_Blur válasza 0Li (#603) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen felbontáson?
Van olyan játék ahol még 1280x1024-en (vagy 1440x900-on) függ a sebesség a processzortól, de fölötte (1600x1200/1680x1050 ill. fölötte) már majdnem mindegy mi van a VGA alatt.

Nekem pont X4 965-öm volt HD 5870 alá és teljesen rendben volt, most i7-el se gyorsabbak a játékok (talán a maximum fps jobb valamennyivel).

A helyedben inkább a VGA-ba raknám a pénzt.

(#616): én is akkora felbontásban nyomom

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#616) 0Li válasza Motion_Blur (#615) üzenetére


0Li
aktív tag

1680x1050

Akkor úgy véled még akár most is érdemes vennem AM3 konfigot újonnan?
asrock 770, 965be, 4gb ram, stb

[ Szerkesztve ]

(#617) Motion_Blur válasza 0Li (#616) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Újonnan, boltban nem vennék procit... lapot igen, de a többit aprón.

Itt PH!-n 30-35k között mennek a garis/kitesztelt X4 955/965-ök ;)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#618) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

crysis 1 minden féle felbontásba meg fagy?

(#619) radi8tor válasza ZolikaE46 (#618) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha tőlem kérdezted, akkor csak FullHD-ban próbáltam.

⭐ Stella

(#620) ZolikaE46 válasza radi8tor (#619) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

:DD :DDD ok. Ma lesz meg a kártya végre hát nagyon kiv. leszek.

(#621) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Még akartam tőletek kérdezni hogy szerintetek más a hűtője a 6970nek vagy ugyan az az is? A másik hogyha elromlana a vga és nekem a 6970 bios van ratja és úgy viszem garanciába vissza gondolom azt se fogadják el úgy
mert gondolom ha beszarik a vga nem fogom tudni a gyári biost vissza tenni...

[ Szerkesztve ]

(#622) shteer válasza ZolikaE46 (#621) üzenetére


shteer
titán

ugyanaz. és ha beszarik, akkor hogy derítik ki h milyen bios van rajta?

..szerintem jónak tűnik

(#623) ffodi válasza ZolikaE46 (#621) üzenetére


ffodi
veterán

A moddolható szériának ugyan az a hűtője elvileg, mint a 6970-nek. Ha elromlik a vga, akkor ott a backup-bios(amit volt szerencsém tegnap használni párszor :DDD ), ha teljesen halott a vga, akkor úgysem tudják megnézni milyen bios van rajta.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#624) gbors válasza JColee (#610) üzenetére


gbors
nagyúr

A 1.5fps-re gondolsz jóval gyengébb eredmény alatt? Annak rengeteg oka lehet, és én nem nagyon foglalkoznék vele - megoldhatja defrag, clean driver install, stb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#625) ZolikaE46 válasza ffodi (#623) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

na és hogy hogy kellett használni miket teszteltél?

(#626) ffodi válasza ZolikaE46 (#625) üzenetére


ffodi
veterán

Ment PÜ-ben amit ígértem.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#627) shteer válasza ffodi (#623) üzenetére


shteer
titán

mit kísérletezgettél? :)

..szerintem jónak tűnik

(#628) ffodi válasza shteer (#627) üzenetére


ffodi
veterán

Csináltam egyedi biost az új RBE-vel(kitolt tuninghatár, magasabb fesz, stb....). Aztán minden rendben lezajlott, újraindult a gép, faszán volt kép is, de amikor bejött volna a win, akkor kikapcsolt a monitor és lefagyott a gép. Többszöri próbálkozásra is ugyan ez volt. Bekapcsoltam a backup-ot, faszán indult a gép, aztán szépen visszaírtam a korábbi biost, aztán minden rendben. Ezt eljátszottam többször is, hátha kiderül mi volt a gond. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#629) ZolikaE46 válasza ffodi (#628) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszönöm szépen nagyon 100000000hála. Ejnye ejnye semmi nem elég mi?

[ Szerkesztve ]

(#630) ffodi válasza ZolikaE46 (#629) üzenetére


ffodi
veterán

Természetesen nem! :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#631) ZolikaE46 válasza ffodi (#630) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

:DD De gondolom még új driverrel úgy is fog javulni bőven, mert még úgy sincs hozzá semmi.

(#632) JColee válasza gbors (#624) üzenetére


JColee
őstag

Nem, én erre gondoltam jóval gyengébb eredmény alatt.

(#633) mpierre


mpierre
veterán

Megjött az asus HD6950. Elsőre kiderült, hogy a gyári cd-n csak a ccc van fent, de driver nincs mellette. Azt külön kellett letölteni... :F Lényeg, hogy megy. Heavenben 598 pontot adott a kártyára.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#634) Whit3Rav3n válasza mpierre (#633) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Driver CD úgyis csak kb arra jó hogy a kukába dobd, a legújabb drivert érdemes leszedni.

(#635) tka


tka
tag

Hali!Vettem egy 6950-et,rátettem a 70-es biost.De az 50-sel is meg a 70-sel néha elmegy a kép 1mp-re.Nektek is csinálja?Szerintem a melegedéstől van.Idáig 77-78 fokig ment fel a kártya hőmérséklete,akörül csinálja.Én erre gondoltam.Ese :F tleg ötlet tapasztalat vki?

a női hülyeség határtalan

(#636) Whit3Rav3n válasza tka (#635) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nálam nem csinál ilyet, 77-78 foknak még bőven nem kéne problémásnak lennie, nekem mentek már 90-100 fok fölött is és nem hibáztak.

(#637) Cybertrone válasza tka (#635) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha már a biost átflesselted, akkor egy normális ventivezérlést is lőhetnél be neki... Nem muszály a gyári killer ventivezérlésnél megmaradni, úgy nemcsoda hogy nyladossák a cuccok a 90 fokot... :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#638) tka válasza Cybertrone (#637) üzenetére


tka
tag

Akkor maradjon kézi vezérlésen ,ne automatán?Most feltettem 40%-ra hát kíváncsi leszek.

a női hülyeség határtalan

(#639) Whit3Rav3n válasza tka (#638) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ne kézire tedd mert akkor egy fordulaton pörög végig. Ha nem akarsz biost moddolni akkor szedd le az MSI Afterburner-t ott te állíthatod hogy hogy emelje a fordulatszámot hőmérséklettől függően. Én is ott állítottam profilt hogy ne menjenek a kártyák nagyon 90 fok fölé, gyári vezérléssel 100 fölé is mentek.

(#640) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Kérhetnék egy 6970-es tulajt hogy nézzen egy black opsot, egy crysist, egy lost planet 2-őt esetleg, és egy bc2-őt a kariján 1920*1200(vagy 1080), és minden full, megszeretném nézni hogy mekkora előrelépés ez az 5870-emhez képest... ha ilyen 10% akkor felejtős! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#641) ffodi válasza Cybertrone (#640) üzenetére


ffodi
veterán

Az a baj, hogy a bfbc2-ben ill a black ops-ban nincs beépített bench.

Mutass először te teszteket(jöhet priviben is), vagy mond meg, hogy hogyan teszteljek. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#642) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#640) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Viszont olyat keress akinek ugyanolyan procija is van mert főleg cryis,BC2 meg Black Ops-ban sokat számít a proci is.

(#643) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#634) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó az billegő asztal lába alá valamint poháralátétnek is :DDD

⭐ Stella

(#644) radi8tor válasza Cybertrone (#640) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csatlakozom ffodi-hoz. BlackOps-ot én is tudok tesztelni, akár CrossfireX-ben is ;)

⭐ Stella

(#645) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Kérlekszépen black opsot én ugy teszteltem hogy cfg-ben átírtam a max fps-t 125-re... nah azt nyladosva leesik akár 70-ig is, de olyan 90 állandónak mondható...
Crysisom van... az itt található! CrysisBár tegyük hozzá itt 4050 körül megy a cpu, nah most ez 4200... a min fps nemtudom mitől alakult ugy ahogy a képen van rejtély :F
Bc2 pedig ha a hbao-z is benyomom akkor minden fullon olyan 50fps körül van nagy robbanásoknál olyan 30 köré lemegy... hbao nélkül 60-70! Minden más maxon csak hbao kilőve :R :R :R
Köszönöm előre is mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#646) ffodi válasza Cybertrone (#645) üzenetére


ffodi
veterán

Melyik pályákon nézzem, meg? Mert akkor tolok egyet fraps-el.(mond, meg a pályán mettől meddig )

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#647) Cybertrone válasza ffodi (#646) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nah jó kérdés mire is vonatkozóan? BO-ban mondjuk az:
Legyen egy Array, és egy havanna!
A bf2-ben pedig nézzél egy jó textúrás jungeles pályát... :R Azt odabízom!
De ha van kedv akkor jöhet avp is minden maxon tess is bekapcs... átlag 40-50fps közt mozog a cucc, de ha jönnek sokan akkor lemegy 30-ig is! Abból benchet nem futtatam, így utólag jo lett volna! :U
Lost planet 2-ben lefuttatam a benchet rank c-lett de a képet nem mentettem el, igazából volt ahol 20 fps-ig is lement... sőt alá is erős tesszelációval, és minden vacakkal dx11-ben...
Azt látom hogy hevönben erősebb a 6970-es sokkal :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#648) ffodi válasza Cybertrone (#647) üzenetére


ffodi
veterán

Crysis Warhead alapon, olyan beállításokkal mint nálad: ;]

Ez nem 10%, hanem inkább 40............ :)

Szerk:
Mindjárt lesz Lost Planed 2 bench, illetve BFBC2 valamelyik pályán.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#649) Cybertrone válasza ffodi (#648) üzenetére


Cybertrone
veterán

:D Ohhh... pedig 965/1250-en ment az 5870-es is... Mondjuk NV volt előtte a gépben nem tettem uj wint csak "átmostam" de szerintem ennyit nem jelent!
Egy vantaget is kérhetek az órajeleimhez viszonyítva? a megszokott toplistás beállításokkal :B :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#650) ffodi válasza Cybertrone (#649) üzenetére


ffodi
veterán

A vantage topicba linkeltem pár eredményt, alapon ill tuningolva, csak GPU score. Nézd meg ott. A LP2 bench mindjárt lejön. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.