Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) tomic válasza simlisgumis (#250) üzenetére


tomic
addikt

Szép! :K
És ez stabil eredmény játékok alatt is vagy csak erre mentél?

(#252) banderasz77


banderasz77
addikt

Hali!

Moddolt már itt valaki 6950-et 6970-re? Ha igen, tapasztalat?

(#253) radi8tor válasza banderasz77 (#252) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebben a topicban nézz körül.

⭐ Stella

(#254) banderasz77 válasza radi8tor (#253) üzenetére


banderasz77
addikt

Köszi, megnézem.

(#255) VGYke


VGYke
addikt

BUÉK MINDENKINEK!
Megrendeltem ezt: Gigabyte GV-R697D5-2G 2GB
Úgy hogy teljesen új gépet építek, Gigabyte GA-X58A-UD7, Core™ i7-950, stb. és az lakatrészeket csak most fizetgetem, szállítgatják.
Így utólag meg kell bánnom a GV-R697D5-2G 2GB VGA választásomat, főleg úgy hogy a gépem kb. 1 hónap múlva fog összeállni és összerakódni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#256) tomic válasza VGYke (#255) üzenetére


tomic
addikt

És miért bánod?

(#257) simlisgumis válasza tomic (#251) üzenetére


simlisgumis
tag

Idáig stabil,de külön nem néztem stabilitás tesztet! COD,MOHA,HAWX,SABOTEUR stabil

(#258) tomic válasza simlisgumis (#257) üzenetére


tomic
addikt

Játékok alatt a lényeg. Metro crysis pl rendesen megizzasztja.
De mindenképp szép eredmény. :K

Feljebb próbáltad esetleg? (más progival)

[ Szerkesztve ]

(#259) radi8tor válasza simlisgumis (#257) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Abu szerint a PowerControl-t kellene 10% körüli értékre állítani, akkor automatikusan állítgatja a GPU-t.
Így nem próbáltad?

⭐ Stella

(#260) simlisgumis válasza tomic (#258) üzenetére


simlisgumis
tag

Nem próbáltam mással!
radi8tor1Próbáltam + 20 ra tettem a csuszkát,minimális teljesítmény többletet hoz,ezenkívűl valószínű hogy stabilabban megy a kari!

(#261) VGYke válasza tomic (#256) üzenetére


VGYke
addikt

Csak kérdezem, hogy meg fogom-e bánni? :)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#262) tomic válasza VGYke (#261) üzenetére


tomic
addikt

Ahha! Félre értettem szorri.
Nem tudom én is kiváncsi lennék rá mert nekem is lehet esedékes lenne. Csak nem rev hűtővel! :N

(#263) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Láttátok hogy az XFX HD6950 Élettartam garanciával adják? :) Nagyon durva!

De nálunk tuti csak 2 év gar lesz rá :O

[ Szerkesztve ]

(#264) Sharks válasza easy...rider (#263) üzenetére


Sharks
tag

Ott van alatta, hogy regisztrálni kell a termékedet és úgy érvényesíted ezt, ahogy az is, hogy egyelőre csak Észak-Amerikában és Kanadában érhető el ( :F ). Azon kívül nem egy teljes körű garanciát ad, ha jól láttam (csak javítják a kártyát, ha kell). Ja, és nem csak a 6950-re vonatkozik...

VGYke:

1 hónap múlva bizony sok mindent meg lehet bánni (leginkább azért, mert olcsóbb lesz sok dolog), de teljesítményváltozásról (driverek miatt), új kártyák megjelenéséről nehéz jóslatot tenni.

[ Szerkesztve ]

(#265) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ventilátor zaj tekintetében melyik márka vétele az ajánlott?
ASUS azzal hirdeti magát, hogy fém borítása eloszlatja a hőt, de tesztekben nem láttam ventilátor zaj méréseket :(

⭐ Stella

(#266) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Hali!

A HD6950-nek meg tudná mondani valaki a hosszát?

(#267) lsc válasza zsotesz81 (#266) üzenetére


lsc
nagyúr

Hosszuk 27 cm, Idézet innen.

Az élet kegyetlen .

(#268) zsotesz81 válasza lsc (#267) üzenetére


zsotesz81
senior tag

köszi

(#269) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !

Ezzel a mini Displayport-al mit lehet kezdeni ha csak "nagy" (gondolom régi is displayportom van? Létezik átalakító? :F

Eki - az eredeti

(#270) radi8tor válasza EkSYS (#269) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ezeken mini DisplayPort van, létezik hozzá átalakító.

[Például]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#271) tomic válasza EkSYS (#269) üzenetére


tomic
addikt

Gratula a 6970cf hez. :R
Ha van kedved és ídőt tölthetnél fel pár teszt képet.
Pl 3dm11,Unigine maxon ..

(#272) EkSYS válasza tomic (#271) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Köszi!

ime a heaven link

Fogyasztása is elég tetemes: a teljes rendszer egy heaven alatt akár az 567W-ot is felveszi (lemértem) Viszont hasznos ha csak nezetel vagy nem kell power akkor lekcspolja a 2. kártyát s így a teljes rendszerem fogyasztása alig 170W !!! Viszont melegszik is: amikor oda van dörrentve neki akkor mindkét kártya GPU-ja stabil 92-93 fok körül van.
FURmark 1.82: 1920x1200 NoAA: AVG:131
a 3dmark11 viszont a physics tesztnél leállt, most kutatom az okokat. Ha meglesz az eredmény felpostolom. A korábbi 5870+5850 olyan 6650 körül teljesített a basic-en. (Bár tudott hogy az 5000-es széria nem volt a tesszeláció bajnoka s így a GTX460 SLI-k is elverték)
(u.i.: ezek 6950ből avanzsált 6970-ek - bár ez a végeredményt tekintve mindegy)

Eki - az eredeti

(#273) EkSYS válasza radi8tor (#270) üzenetére


EkSYS
senior tag

köszi!

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#274) radi8tor válasza EkSYS (#272) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Komolyan le tudja kapcsolni a 2. kártyát? Ez szuper dolog.
Be kell valahol állítani ezt, vagy automatikus?

⭐ Stella

(#275) EkSYS válasza radi8tor (#274) üzenetére


EkSYS
senior tag

Nem állítottam semmit (overdrive van csak engedve) Azért gondolom hogy lekapcsolja mert az órajelei és az aktivitására is 0%-ot mutat mindenhol minden program. Én is meglepődtem. Azt hittem valami geba van, de amikor elindul valami 3D akkor életre kel.

(offline: neked egy geforce meg egy radeon van a gépedbe összekötve? gondolom ilyen hibridbe? Ha igen..az miért jó?)

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#276) radi8tor válasza EkSYS (#275) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alap frekvencián járatod a kártyákat, vagy húztad őket?
Nekem, ha összejön valódi 6970 CF lesz majd maxra OC-zve :D

⭐ Stella

(#277) EkSYS válasza radi8tor (#276) üzenetére


EkSYS
senior tag

880/1370 ezek a 6970 orajelei. Ha jol latom 950/1450-ig lehet huznui az OD-ben
Nem tudom megeri-e 6970-be beruhazni - hisz amilyen 6950-eket most tudsz venni abbol siman csinalsz 6970-et es 145-150k kozott van egy 6970cf rendszered ami nehany esetben komolyan megszorongatja az 580gtx sli tokeit is, ami viszont testverek kozott is min 230k. Az echte 6970 CF meg ha jol szamolok olyan 180-190k kozott van most.

Eki - az eredeti

(#278) Duck001


Duck001
tag

Jöhetne már valami jófajta sapphire hűtős kari :O

(#279) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Február elején szeretnék venni egy HD 6950-et amiben feloldanám a shadereket, viszont fogalmam sincs, hogy milyen gép kell egy ilyen kártya alá. Ha tuningolok rendesen, akkor milyen procit\platformot ajánlotok? AMD-ket szeretem\megszoktam, 960BE-n gondolkodom, de ha elég egy e7200\e8400 felhúzva akkor nekem az is elég. Vagy akár egy dupla magos s939-es opteron:C Csak játékra kell, "semmi komoly feladatra":D 4Gb tuning ram, meg egy Vertex E2 lesz mellette. Olyan gép kéne amit aztán el lehet adni 2-3 hónap mulva jó áron.

Köszi!

(#280) LackoMester válasza EkSYS (#272) üzenetére


LackoMester
addikt

Nálam is ez a helyzet a Physx tesztnél leáll. Úgy xar ahogy van. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#281) EkSYS válasza LackoMester (#280) üzenetére


EkSYS
senior tag

melyik kataliszt van fent? (nekem 10.12 2010.11.25)

Eki - az eredeti

(#282) radi8tor válasza EkSYS (#277) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, csak nem a legideálisabb ez a BIOS csere, mivel a RAM-ok időzítései máshogy vannak a két kártyánál.
A legjobb megoldás a 6950 gyári BIOS-ának modolása, majd visszatöltése. Ebben az esetben ugyanaz marad a RAM-ok időzítése.
Még nem döntöttem el véglegesen, hogy 6950 CF vagy 6970 CF lesz belőle... (6970-nek 6+8-as tápcsatija van, ami jobban bírja a terhelést is...)

⭐ Stella

(#283) LackoMester válasza EkSYS (#281) üzenetére


LackoMester
addikt

2010.1215.2136.38682

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#284) EkSYS válasza radi8tor (#282) üzenetére


EkSYS
senior tag

a legitreviews-on van egy teszt a 6950 es a 6970 CF rol.
Nekem rendre ugyanazon ertekek jottek ki mint a 6970 CF-nel. Tehat sebesseg kulonbseg aligha van.
Hogy jobban birja a terhelest? :F bar nem vagyok laikus, de laikusan nezve - szerintem tok mindegy hogy akkor csak 3 evig birja ki a tervezett 5 helyett. A ket "alap" amugy is ugyanaz.
Ha meglesz a 6970CF-ed kivancsi leszek mennyit melegszik/fogyaszt.

Eki - az eredeti

(#285) radi8tor válasza EkSYS (#284) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha így folytatom moddolt 6950CF lesz belőle :D
Fogyasztást nem fogok tudni mérni, mert nincs rá műszerem és emiatt nincs kedvem venni.

Erre nem tudod a választ: "Ventilátor zaj tekintetében melyik márka vétele az ajánlott?"

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#286) EkSYS válasza radi8tor (#285) üzenetére


EkSYS
senior tag

nekem vtx van - ha terhelem akkor azert hallhato--> de lassuk be, ekkore cuccot ritkan tudsz leterhelni azert mert arra tenyleg szukseg is van :C
Nekem volt egy sapphire 5870-em, vaporX, az kellemesen csendesen susogott, alig volt hangja meg terheles alatt is. 5850 MSI TwinFrozer - na az kiabalt rendesen.
Szerintem a referenciakkal egyenlore nem jarhatsz nagyon rosszul a moddoltak meg nehany het mulva ugyis jonnek

Eki - az eredeti

(#287) radi8tor válasza EkSYS (#286) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó lenne várni a nem referencia példányokat is, de azokban már lehet nem oldható fel a shader, vagyis rosszabbul járnék.

⭐ Stella

(#288) EkSYS válasza radi8tor (#287) üzenetére


EkSYS
senior tag

én is ezt olvastam ;)

Eki - az eredeti

(#289) tomic válasza radi8tor (#287) üzenetére


tomic
addikt

Én ezt rendeltem. [link]

(#290) Drizzt válasza kem (#279) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én a 2 magot elfelejteném már. Sokáig nem láttam be, s tényleg nem is volt értelme, de azért manapság már van jópár dolog, ahol nagyon számít. Példaként a Dragon Age Originst tudom hozni, amiatt cseréltem, s ott az fps kb. duplája is lett. De Dirt2 is sokkal gyorsabb négy maggal. Más most nem ugrik be, de négy mag játékos géphez már alap.
Példa

I am having fun staying poor.

(#291) kem válasza Drizzt (#290) üzenetére


kem
addikt

Ezek szerint a húzott Q6600 is elég jó választás lenne:D Köszi az eddigi infókat:R

Köszi!

(#292) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Lényegi különbség van a Volterra és a Ti DrMos chip között, azon kívül, hogy a Volterra drágább?
Érdemes lenne beruházni a most, még első szériás 6970-ből?

(#293) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

VTX3d 6970-ről mi a véleményetek? Megbízható márka ez a VTX3d? Sosem hallottam róla, viszont jó az ára.

⭐ Stella

(#294) Sz.Miki válasza radi8tor (#293) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Feltörekvő márka, találkoztam már pár ilyen kártyával, sebességükkel nem volt gond. Élettartamáról tapasztalat még nem nagyon van. 2Év garanciát ad rá minta Sapphire, ha referenciakártyát veszel nem hiszem, hogy rosszabb lenne mint bármely más gyártó kártyája.

(#295) radi8tor válasza Sz.Miki (#294) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, de végül győzött a márkahűségem: ASUS EAH6970 került megrendelésre.

⭐ Stella

(#296) |nsane


|nsane
tag

Üdv mindenkinek!

Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy mit is vegyek.
570 SLI, 580 SLI, 6950 CF, 6970 CF
Hiába bivaly erős a GTX 570/580 single-ben, ha SLI gyengébb a AMD CF megoldásához képest pl.: Crysis: Warhead 1920x1080
AMD HD 6970: 40, 52, 28
AMD HD 6950: 36, 45, 24
NVIDIA GTX 580: 46, 55, 32
NVIDIA GTX 570: 44, 51, 29
[link]
AMD HD 6970 CF: 62, 91, 32
AMD HD 6950 CF: 61, 88, 31
NVIDIA GTX 580 SLI: 61, 83, 32
NVIDIA GTX 570 SLI: 60, 79, 31
[link]

Egyszerűen az új Radeon-ok egyedül messze elmaradnak az új GeForce-tól, de ezt a hátrányt kétkártyás módban úgy behozzák, mint annak a rendje és módja.

De itt lép a másik hiba közbe, hogy egyszerűen azt sem tudom melyiket válasszam a kis tesót (GTX 570/ HD 6950) vagy a teljes értékű GPU-val rendelkezőt (GTX 580/ HD 6970).
Az AMD-nél tán valamivel könnyebb döntenem, mert ha csak a ref. megoldásokat nézzük akkor egyértelműen a HD 6950- a nyerő. Kevésbé melegszik, ezáltal kevesebb hűtést is igényel, ebből következik kisebb fordulaton pörög a ventilátor és kevésbé zajos vagyis egyáltalában nem zajos, ahogy eddig olvastam róla. CF-ben pedig különbség sincs a két kártya között + ha hozzátesszük azt a tényezőt, hogy feloldható a HD 6950 összes shader egysége. A gondok persze most kezdődnek, hogy "Az AMD hamarosan új referenciadizájnnal áll elő, míg a gyártóktól érkeznek az egyéni hűtéssel szerelt verziók."
Tehát, ha jön az új ref., akkor több mint valószínű, hogy nem lehet majd feloldani a HD 6950-ben rejlő összes shader-t, és az egyéni hűtésmegoldásoknak köszönhetően a HD 6970 is kevésbé lesz forrófejű és hangos. Vagyis új versenyzőt köszönthetek az én képzeletbeli versenyemben.
Most pedig vizsgáljuk át az NVIDIA újdonságait. Erről a véleményét már nakos gyönyörűen és logikus következtetésekkel felvázolta. [link] [link] [link] Csakhogy nem vette figyelembe az AMD-t, mint lehetőséget. Viszont az AMD ellen az szól, de nagyon erősen, hogy ha az NVIDIA tényleg lefizette a Crysis fejlesztőit, hogy az ő masinájukra írják át a játék motorját, akkor nagy kuka lesz az AMD-en a játék! Hozzátenném számomra nagyon sokat jelent a Crysis 2, arra "építem" a gépem.
Előre látom, hogy a AMD HD 6990 megjelenéséig nem fogok tudni dönteni ebben az ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#297) Abu85 válasza |nsane (#296) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért nem várod meg a crysis 2 megjelenését?
Mellesleg, ha az NV tényleg lefizette őket, akkor ismerve a Mafia 2 történetét három GTX 580-ban gondolkozzál. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#298) Sharks válasza |nsane (#296) üzenetére


Sharks
tag

Én is hasonló cipőben járok, legalább is annyiban, hogy nem tudok dönteni a kettő között. Az 570-es jó, de kevésnek tartom a VRAM-ot rajta (1920x1080-ban lenne tv-re kötve). A 6970 meg kazánház és baromi hangos. Ráadásul jó lenne nem ref modell, de még az egyetlen ilyen irányú törekvés, ami tetszik a Gainward Phantomja (570), ami még ki tudja, mikor jön, illetve ott is vannak kétségeim, ahogy a felépítését néztem (remélem nem az alaplapra tolja majd a sok meleg levegőt, amitől sikeresen megszabadul)... Tök jó lenne, ha néha lenne olyan egyértelmű döntéslehetőség, mint 48xx 58xx-as szériánál...

(#299) Abu85 válasza Sharks (#298) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a HD 6970-et kazánnak tartod, akkor a GTX 570 sem fog tetszeni. A fogyasztásuk ugyanannyi. Egy szinttel lejjebb gondolkodj, ha a hőmérséklet irritál.
Itt vannak egyébként hőképek:
HD 6950:

HD 6970:

GTX 570:

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#300) tomic válasza Sharks (#298) üzenetére


tomic
addikt

Ezért választottam a 6950 et.
Hűvösebb, teljesítményben minimálisan marad el a többitől.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.