Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) mpierre válasza ZolikaE46 (#949) üzenetére


mpierre
veterán

Proci órajele változatlan volt a két mérés esetén? (eist, c1e, c3, stb... kikapcsolva?)
Habár a 3DMark sem arról híres, hogy egymás után 5× ugyanazt a pontszámot fogja adni. Azt elismerem, hogy tényleg elég sok az eltérés.
A GPU névváltásra nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#952) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Hátha ezek az eredmények mondanak valamit nektek. Annyit vettem észre hogy a 2,8GHz-ből 2,4GHz megy csak de lehet ez így nomális.. nem tudom a memória meg csak 1333Mhz megy 1600helyett... úgy láttam.

Elösször is az első képen ezzel fogadott a BIOS

Aztán itt vettem észre hogy lejeb vannak a Jelek

Aminek lennie kellene a Ramnak

Aminek lennie kellene a Procinak

és a Maradék

mpierre: Igen változatlan volt, de amiket leírtok nem nagyon értek hozzá c1 c izé :) stb..

[ Szerkesztve ]

(#953) mpierre válasza ZolikaE46 (#952) üzenetére


mpierre
veterán

Aha. Akkor, talán megvan. Nem volt stabil a 2,8GHz-s tempó az 1600MHz-s ramokkal. Így visszaáll alapra a rendszer, te pedig 2,4GHz-n futtattad a 3DMarkot...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#954) ZolikaE46 válasza mpierre (#953) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

hoppá ez érdekes lett akkor, javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#955) mpierre válasza ZolikaE46 (#954) üzenetére


mpierre
veterán

Próbáld meg a tuningos beállításodat kitesztelni. Tehát a 2,8GHz-s órajelet, az 1600MHz-s ramokkal. Sajnos a 1156-os tuninghoz nem nagyon értek.
Amik érdekesek: kell ilyen magas qpi fesz ilyen uncore sebességhez? (Ja hogy xmp-s ramod van és azt aktiváltad, így tuningoltál...)
A pci ex frekvenciát állítsd fix 100MHz-re...

A többit, szerintem azok fogják tudni, akiknek ilyen rendszere van... Itt elfogytam.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#956) ZolikaE46 válasza mpierre (#955) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

A ram egy érdekes teória volt. ugye meg vettem a Kingston 1600MHz. hyperx memóriáját alapon sajnos csak 1333Mhz. ment nem értettem megkérdeztem és mondták az xmp-t kapcsoljam be és 1600is lesz egyből. Ez így is lett. Ment is nem volt semmi fagyás. de ezek szerint valamiért vissza állította rendszer ezeket... :F

Lehet valakit megvárok aki szóról szóra megmondja mit csináljak , mert semmit nem akarok elbaszni. Vagy reseteljek egyet az alaplapon...?

[ Szerkesztve ]

(#957) ffodi válasza ZolikaE46 (#956) üzenetére


ffodi
veterán

Én mondtam, hogy a procival lesz a baj. :) I5 760 esetében az a baj, hogy gyárilag csak 10-es ramszorzója van, ami azt jelenti, hogy alap 133-as blck-hoz max 1333-as ramórajelet tudsz beállítani. Ha bekapcsolod az XMP-t(tehát, hogy 1600-on menjen a ram) akkor 160-as bclk lesz, ami miatt a szorzót vissza kell venni ahhoz, hogy ugyan akkora maradjon a cpu órajel, mint 133-as bclk-val. Ezért ment a proci alacsonyabb órajelen, mert valami gond volt a tuninggal, és a 160-as bclk-hoz beállított szorzóval(gondolom 18-as) ment 133-as bclk-val. Ami a ~2800MHz helyett 2394MHz-es prociórajelet produkált. Ilyen egyszerű a válasz.

Állítsd be 160*18-ra a procit, pci-e fix 100MHz, XMP enabled, advanced menün belül minden disabled, kivéve a turbo boost, cores all. Ramszorzó 10. QPI clock ratio 36x, cpu clock drive 900mV

Feszültségeknél: QPI 1,21V, CPU 1,2V, ram 1,64V, a többi pedig normal!

Nagyjából ennyi. ;)

Szerk.: Mondjuk az adatlapod nekem fura, mert tuti gigabyte lapod van, az adatlapodon pedig a következő szerepel: "asus ga-p55a". Ilyen pedig nem létezik.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#958) ZolikaE46 válasza ffodi (#957) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

úh ez kemény lesz :) le fotózom amit írtál aztán ügyködök is. ha valami nem lenne jó és nem indul a a gép Akkor szedjem ki az elemet vagy 5ször nyomjam meg a reset gombot?

(#959) ffodi válasza ZolikaE46 (#958) üzenetére


ffodi
veterán

Működni fog. Ha valami nem jó párszor újraindul magától nem kell resetet nyomkodni, majd pedig visszarakja alapra és elindul.
Semmi ördöngősség nincs ebben. Mindent úgy állíts be ahogy írtam és működnie kell. A ramidőzítéseket hagyhatod gyárin.

Szerk.: Performance enhance = standard legyen

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#960) ZolikaE46 válasza ffodi (#959) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Okés és nagyon köszi megint csak. Örülök hogy vannak itt ilyen emberek akik ennyire segítő készek. szal köszönöm mindenkinek és bocsi mindenkitől ha kicsit értetlen vagyok néha.

[ Szerkesztve ]

(#961) mpierre válasza ffodi (#957) üzenetére


mpierre
veterán

Na, ezek azok az infók, amiket nem tudok... :DDD Lényeg, hogy megvan a "hiba" oka.

A bios-a is gigabytos, tehát tuti, hogy giga deszka.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#962) ffodi válasza mpierre (#961) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, hogy giga. Szeretem amikor valaki nincs tisztában azzal, hogy mit is vett valójában, de legalább itt vagyunk mi, akik segítünk. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#963) ZolikaE46 válasza ffodi (#957) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Jah erre elfelejtettem válaszolni igen gigabyte az alaplapon csak elírtam... néha másoknak is azt mondom asus... az a baj mindig azt használtam és berögzült... már javítom is. Egy 10perc és hozzá kezdek a művelethez csak kiírtam egykét dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#964) ZolikaE46 válasza ffodi (#962) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszönhetően ffodinak újra a régi a gépem, örök hála :)) HD6950 teszt 3dmark 11

(#965) radi8tor válasza ffodi (#962) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És tele offoljuk a topicot :DDD

⭐ Stella

(#966) Gl4diator


Gl4diator
tag

Beléptem a klubba egy Sapphire 6970-el :)) Végre a GTA 4-ben az összes beállítási csúszkát a maxra tudtam tolni. Nőtt is az e-péniszem vagy 10 centit :P

(#967) ZolikaE46 válasza Gl4diator (#966) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Gratulálunk, használd egészséggel.

(#968) JColee válasza Gl4diator (#966) üzenetére


JColee
őstag

Érdekes, nekem akkor szaggat. Mekkora felbontásban játszol?

(#969) Davidov96


Davidov96
csendes tag

Sziasztok még új vagyok itt és pc-k terén se vagyok túl informált.
Segítségeteket kérném abban h szeretnék egy új configot de nem tudok dönteni video kártyák terén :(
A hd6950 és a gtx570 között vakerálok.
Szerintetek melyik éri meg jobban és miért?
Bocsi h nem a témához kapcsolódik de fontos lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#970) Gl4diator válasza JColee (#968) üzenetére


Gl4diator
tag

1920x1200-ban játszok, minden csúszka a magas vagy legmagasabb felbontásban. Látótávolság 100-on. A 6970 2 giga videómemóriájából így megeszik 1,6 gigát a játék. Leteszteltem, átlag fps-em így 52. Ez az alap GTA IV-ben van nekem, 1.4-es peccsel. Most néztem, nekem is X6-os Amd procim van mint neked, csak nekem 1090T-s + nekem is 8 giga memória.

[ Szerkesztve ]

(#971) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ez talán inkább 3dmarkos kérdés, de érdekelt benne egy 6950-es vga is, ezért bátorkodom itt feltenni.
Szal adott egy i7 920 as masina egy 5870oc vapor-x kártyával, illetve adott Zolika i5-je 6950-nel.

Létezhet, hogy a 5870-es konfig jobb pontszámmal zárja a 3dmark11 tesztet mint a 6950?

[ Szerkesztve ]

(#972) mpierre válasza AndrewTdi (#971) üzenetére


mpierre
veterán

Szerintem megeshet, mert a 3DMarkban a 920 több pontot kap mint a 750, így végül is előállhat ilyen eset az összpontszámot nézve. Ez órajelfüggő is.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#973) tomic válasza AndrewTdi (#971) üzenetére


tomic
addikt

Elképzelhető mivel nekem volt anno egy 6870em,és tesómnak volt egy 5850e.
Ő az 5850re több pontot kapott.
I7 volt mind a kettő alatt ugyan azon a ghz-n.

[ Szerkesztve ]

(#974) ffodi válasza AndrewTdi (#971) üzenetére


ffodi
veterán

A processzor miatt kaphatsz több pontot(összességében), az 5870-el. Nekem az 5870 1100/1225-ön alig kapott annyi graphics scoret, mint a 6970 alapon.

Hasonlítsd össze a graphics socre-t és akkor majd meglátod.

tomic:

A 6870-et ne hasonlítsd a 69xx-hez. A 6870 kb annyit tud mint egy 5850.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#975) AndrewTdi válasza ffodi (#974) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm a válaszokat.

Graphic scoreban is többet kapott az 5870 valamicskével mint a 6950.

(#976) tomic válasza ffodi (#974) üzenetére


tomic
addikt

Nem hasonlítottam. Csak egy (elvileg ) erősebb vga,(6870) kevesebb pontot kapott nálunk.

(#977) JColee válasza Gl4diator (#970) üzenetére


JColee
őstag

Én 2560*1440ben már nem tudok feltolni mindent maxra, mert eléggé diavetítés lenne sajna. Így az alap beállítást használom. Ja egyébként 1.0.7es patchcsel már nem fogyaszt annyi vramot (én legalábbis ezt vettem észre), bár ez nem gond a 6970nél.

(#978) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok! Szerintetek a 6950re rámegy az AC twinturbo barkácsolás nélkül??
(jah az új változat ami 5850 és 5870 kompatibilis)

[ Szerkesztve ]

(#979) ZolikaE46 válasza Boboka (#978) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Szerintem még nem próbálkozott vele senki... de majd az okosok megmondják én passzolom... ,de szerintem mivel a zalman vf3000 is felmegy ennek is fel kell valahogy kisebb reszeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#980) AndrewTdi válasza Boboka (#978) üzenetére


AndrewTdi
addikt

lehet hogy hatalmas butasàgot ìrok, de a gpu mèret màr nem ugyanaz a 69xx-eknek, mint a 5xxx szèriànak. Bàr a twin turbonak nyilvàn nagyobb a talpa, de nem tudom, hogy pont oda is esik-e a csavarokhoz kèpest. Mindenesetre a hütöbordàk szerintem nem okèsak rà.
(oltsatok szèt ha hülyesègeket ìrtam)

(#981) easy...rider válasza AndrewTdi (#980) üzenetére


easy...rider
őstag

a csavarokhoz képest mindig középre kerül a GPU :)

A magméret tényleg más, nagyobb mint a HD 5870-nél. HD 5870 - 334 mm²,
HD 6950 - 389 mm² de a TwinTurbo lefedi :)

A csavar távolságnak is jónak kéne lennie. úgy látom ugyan az.
ha meg 5870-en se ütközött bele a DVI csatikba, akkor itt se fog.

Mosfet, meg pár egyéb chipnek a hűtése viszont lehet igényel egy kis kreativitást. nem tudom milyen bordák vannak a TwinTurbo-hoz

[ Szerkesztve ]

(#982) radi8tor válasza easy...rider (#981) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én inkább megvárom a kifejezetten 6970-re készült hűtőt. Nincs kedvem buherálni, majd ha leesik róla a hűtés akkor elfüstöltetni 2 kártyát.

⭐ Stella

(#983) ffodi válasza easy...rider (#981) üzenetére


ffodi
veterán

A furattávolság azonos az 5870-es kártyáéval. A vrm bordákon kell alakítgatni.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#984) easy...rider


easy...rider
őstag

ha valakit érdekelne egy HD 6950 vs HD 6950 UNLOCKED vs HD 6970 teszt akkor itt a link

remélem nincs még fent a felesleges duplázás miatt

[ Szerkesztve ]

(#985) ffodi válasza easy...rider (#984) üzenetére


ffodi
veterán

Hitetlenkedőknek itt a bizonyíték. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#986) radi8tor válasza ffodi (#985) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért megnyugtat engem, hogy IDLE-ben 6970 kevesebbet fogyaszt a moddolt 6950-nél :D
Tudom hibahatáron belül van, de jó látni ezt. Én azért látok különbséget 6950 és 6970 között tápvonalon.

⭐ Stella

(#987) ZolikaE46 válasza ffodi (#985) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Én meg de örülök hogy ezért nem fizettem 30.000Ft-al többet. Ez egy akkora mák, hogy el se tudom mondani. Fogyasztás meg kit érdekel. :))

(#988) radi8tor válasza ZolikaE46 (#987) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nehéz lenne le gariztatni egy elolvadt áramkörrel rendelkező VGA-t ;)
Lehet túl óvatos vagyok, de nekem belefért az ár diff (nekem csak 15000 Ft volt).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#989) ffodi válasza radi8tor (#988) üzenetére


ffodi
veterán

Van különbség a tápellátásban ez tény, viszont elégésről nincs szó, remélem te is csak viccnek szántad. Annyi lehet esetleg, hogy a gyengébb tápellátás miatt magasabb órajelen a rendes 6970 stabilabb, mint a moddolt. A tápcsati +2gnd-je nem sok vizat zavar, ahogy korábban írtam.

Elvileg ma jön az új driver(11.1):

-3DMark Vantage improves ~7%
-3DMark06 improves ~3%
-Call of Duty Black Ops improves ~20% at 4xMSAA and up to 35% at 8xMSAA
-Riddick Assault on Dark Athena SSAO performance improves ~20%
-Unigine Heaven OpenGL performance improves ~10% at moderate, 30% at normal and 100% at extreme tessellation levels

Az utolsó a legvidámabb. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#990) radi8tor válasza ffodi (#989) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C Catalist 11.1 :C
Hiányzott a BlackOps improvement.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#991) Whit3Rav3n válasza ffodi (#989) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Èn úgy tudtam hogy csak 26.-án jön, honnan van az info? Mindenesetre az a tesselation dolog érdekesen hangzik.

(#992) ffodi válasza Whit3Rav3n (#991) üzenetére


ffodi
veterán

Jan 26-án jön a whql. Ez egy preview driver elvileg, ami a 11.1a hotfix nevet kapta. Amúgy akár innen: KATT

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#993) radi8tor válasza ffodi (#992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet túl kritikus vagyok, de miért nem tudják ezeket a drivereket megoldani a kártya kiadásának idejében? Hajszál pont december közepén készültek el a kártyák és már nem volt idő javítani ezeket a hibákat?
Tényleg sokszor úgy érzem akkor kezdődik el a fejlesztés, amikor elkezdik árulni a kártyákat.

⭐ Stella

(#994) Sharks válasza radi8tor (#993) üzenetére


Sharks
tag

Előbb utóbb a drivert majd külön lehet vásárolni a kártyához, ha így megy tovább... upgrade kategória lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#995) radi8tor válasza Sharks (#994) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerinted fog az ember akkor kártyát venni? Mondjuk vennék, csak a jelenlegi árak feléért.

⭐ Stella

(#996) ffodi válasza radi8tor (#995) üzenetére


ffodi
veterán

Én meg letölteném torrentről a drivert. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#997) Sharks válasza radi8tor (#995) üzenetére


Sharks
tag

Ez ilyen félkomoly megjegyzés volt, de egyébként megvennénk ugyanúgy, vagy hát igen, akinek van esze, az inkább letöltené akkor valahonnan. Mindegy, én most elég pipa vagyok az AMD-re... semmivel sem különb, mint az Nv.

(#998) radi8tor válasza Sharks (#997) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jöhetne egy harmadik cég a piacra: Kék színnel.

⭐ Stella

(#999) Sharks válasza radi8tor (#998) üzenetére


Sharks
tag

Igen, jöhetne... a színük a legkevésbé sem érdekel... felőlem f___barna is lehetne, csak profi, minőségi termékeik legyenek. :)

[ Szerkesztve ]

(#1000) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

AMD 6970/6950 CFX and NVIDIA 580/570 SLI Review
Földbe döngölve az 580 SLI ;]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.