Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) ZolikaE46 válasza ffodi (#548) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Na ha már ez ilyen jól működik 6950ről 6970re Akkor megszeretném tudni milyen drivert kell felraknom vagy nem is itt kezdem. Nagyon örülnék ha segítenél abba pontról pontra, hogy mit töltsek mit állítsak és mit rakjak fel hogy a 6950ből 6970et csináljak remélem neked is sapphire van. Én Csütörtökön kapom meg a 6950-et és azt hiszem ezzel szeretném kezdeni :)! Úgy hogy nagyon várom a válaszod akár még meg is köszönném ha linkeket is adnál. Ne haragudj ennyit kérek de kurvára nem értek hozzá és azt se tudom hol kezdjem el... KÖSZÖNÖM Privibe is jó.

[ Szerkesztve ]

(#552) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Asszem inkább ilyen hűtőt kell majd rá tennünk.

(#553) ffodi


ffodi
veterán

Tolt már valaki 3dmark11-et vagy vantage-et? Milyen eredményt kapott?(elég csak a gpu score)

ZolikaE46:

PÜ-ben elküldöm, mit hogyan. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#554) tomic válasza ffodi (#553) üzenetére


tomic
addikt

3d mark 11: 50es biossal kb 4600, 70-el 5100.
Pontosan csak estére tudom megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#555) ZolikaE46 válasza ffodi (#553) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszönöm szépen egyb. találtam még egy ilyen monológot remélem nem ez a kártya lesz az enyém amit már nem lehet buherálni. :)
[link]
Egyb. ilyen garanciákkal mi lesz ha mondjuk beszarik és nem tudom vissza állítani? Meg a 6970en a hűtő szerinted ugyan az mint a 6950-en?

(#556) radi8tor válasza ZolikaE46 (#555) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fizikai kapcsoló van a BIOS váltásra. Vagyis kedvedre töltheted rá a saját BIOS-okat. (én elgondolásom szerint)

⭐ Stella

(#557) EkSYS válasza ZolikaE46 (#552) üzenetére


EkSYS
senior tag

Na nekem egy ilyenem van csak az 5850. Szerintem nem kicsit hangos és melegszik is.
Szerintem a Sapphire VaporX egy nagy ventis lesz az igaz.

Eki - az eredeti

(#558) tka


tka
tag

Hali!6950-ről lenne szó.6970-et akarok belőle csinálni.Ha frissíteni akarom abios azt írja ki cannoet erase rom.Miért nem tudja törölni?Esetleg járt már így valaki?Húú szét vág az ideg.Arra gondoltam,hogy lehet ezt már nem lehet buherálni?A múlt héten vettem a karit. :W :O :(( :F

a női hülyeség határtalan

(#559) Shkiz0 válasza tka (#558) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amennyiben "ID Mismatch" vagy "Could not erase ROM" hibaüzenetet kapunk BIOS frissítés előtt, akkor parancssorba írjuk be az alábbi parancsot: "Run atiwinflash -unlockrom 0". Majd pedig ezt: "atiwinflash -f -p 0 bios.bin". A bios.bin kifejezést a letöltött Radeon HD 6970 BIOS nevével és pontos elérési útjával kell helyettesíteni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#560) losi73 válasza ffodi (#553) üzenetére


losi73
senior tag

üdv i5 750 3200mhz 70-es bios 3dmark11 4865p vantage 19350p
50-es bios:3dmark 11 4454p vantage 17291p
szerintem játékok közben jobban észlelhetö a különbség.

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#561) tka válasza Shkiz0 (#559) üzenetére


tka
tag

Oké thx.Sikerült.Húú de ki van a kukacom.Remélem nem lesz gond.Köszi az infót.Megtaláltam a neten is. :K

a női hülyeség határtalan

(#562) tomic válasza ffodi (#553) üzenetére


tomic
addikt

I7 3.6 on járatva 6950 es biossal 4652, 70es biossal 5132.

(#563) ZolikaE46 válasza radi8tor (#556) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Gondolom amit nem lehet buherálni azon nincs bios kapcsoló nem?

(#564) ZolikaE46 válasza EkSYS (#557) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Szóval azt mondod ez az msi hűtőrendszer megoldása nem jó? Nekem amim most volt az a Sapphire 5870 Vapor-X OC 1gb na most átlagba 46-50fokon ment alapból, terhelés alatt max 60fok fölötte még nem láttam. Csütörtökön kapom meg a Sapphire 6950 kíváncsi leszek rá meg a teszt különbségekre is, de hogy ekkora jó hírt hogy 6950ből lehet csinálni 6970 ez valami csodás hír, majd kap egy szép hűtőt de akkor most még nem tudom mit mert megzavartál :) pedig az msi-re pályáztam... persze tudom hogy ilyet külön nem fognak árulni de akkor már remélem jobbat igen...

[ Szerkesztve ]

(#565) SzlobiG válasza ZolikaE46 (#563) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindegyiken van bios kapcsoló.

(#566) ZolikaE46 válasza SzlobiG (#565) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

de jó akkkor mikor fogom megtudni hogy az enyémet lehet e buherálni vagy sem? Amikor már benne lesz és nem tudom törölni az egyik biost sem?

[ Szerkesztve ]

(#567) radi8tor válasza ZolikaE46 (#566) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha október környékén készült, akkor fel tudod majd oldani a shadereket. Amik december körül készültek azokat már valószínű nem tudnád.
Az egyik BIOS-t tudod mindenképpen módosítani. A másik be van égetve csak olvashatóan.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#568) ZolikaE46 válasza radi8tor (#567) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

bios dolgod vágom pontosabban olvastam nem rég... hát kíváncsi leszek melyik verzió lesz... nagyon remélem a jó dolgokat.

(#569) tomic válasza ZolikaE46 (#568) üzenetére


tomic
addikt

Szerintem nem kell még aggódnod. Tuti a modolható lesz.

(#570) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

Èn is most vettem 3 hd 6950-et és mind a 3-at lehett még 6970-re modolni.

(#571) ZolikaE46 válasza Whit3Rav3n (#570) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

és igazából ezt külső alapján meg lehet ítélni valahogy?

(#572) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

Amennyire lehet látni az új drmos design-os kártyák piros PCB-sek lesznek.

(#573) ZolikaE46 válasza Whit3Rav3n (#572) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

mármint a nyák gondolom. lehet rosszul írtam, de nem értek hozzá...

(#574) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

Igen az, legalábbis amit eddig láttam új és megváltozott design-os kártyát az mind piros PCB-s volt, de persze ez változhat ha a gyártók saját design-t terveznek a kártyához.

(#575) ZolikaE46 válasza Whit3Rav3n (#574) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Rendben köszi a segítséget.

(#576) EkSYS válasza ZolikaE46 (#564) üzenetére


EkSYS
senior tag

nézd, nekem az MSI megoldása az 5850-en nem jött be zajos - pláne ha terhelem és melegedett is, ettől függetlenül lehet hogy jobb a ventilátor szabályozása a 6950-nek, de szerintem két venti az átlagban mindig hangosabb mint az 1. Ha esetleg teheted megvétel előtt halgasd/teszteld le valahol akinek/ahol már van ilyen.

Eki - az eredeti

(#577) easy...rider válasza Whit3Rav3n (#574) üzenetére


easy...rider
őstag

Akkor már vannak forgalomban olyan 6950-ek itt magyarországon is amik nem modolhatók? és azoknak piros a PCB-je? de ránézésre ugyan az a referenciadesigne, scak a PCB piros?

és a PCB az a nyákot jelenti ugye? :B

De az Asus kezdettől piros nyákkal dolgozott, és attól még modolhatók a 6950-esei

[ Szerkesztve ]

(#578) easy...rider válasza easy...rider (#577) üzenetére


easy...rider
őstag

Bocsi tévedtem!
Az Asus is feketével indított, csak most a honlapján piros nyákos látható, és emiatt rosszul emlékeztem.
Sorry

(#579) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

[link] :))

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#580) ffodi válasza Shkiz0 (#579) üzenetére


ffodi
veterán

QuadCF lesz vagy mi? :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#581) VGYke


VGYke
addikt

Szóval 69xx Win7 64bit driver:erre a kérdésre/L]/ tud valaki tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#582) shteer válasza Shkiz0 (#579) üzenetére


shteer
titán

melyik az enyém? remélem már úton van ;]

..szerintem jónak tűnik

(#583) ffodi


ffodi
veterán

Az ígért képek:

A csodakártya ruhában, és meztelenül(a hűtőfelszerelési fázis közepette, bejelöltem rajt, mit kellett kiegészíteni ahhoz, hogy tökéletes hűtés legyen a vf3000a-val.)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#584) Shkiz0 válasza shteer (#582) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Melyiket szeretnéd? :D
Reggel viszi a futár, pénteken veszed át.

ffodi:
Én meg épp azon vagyok hogy 100%-ra kiderítsem hogy rámegy e a mostani blokkom, vagy nem. Mert ennyin áll, vagy bukik nekem is a csere.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#585) ZolikaE46 válasza ffodi (#583) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Remélem nem felejetetted el... :) egyb. milyen az a hűtő amit te rá raktál hangos és a gyári hűtőjéből kell vágni? vagy az már a vf3000hez tartozik?

(#586) easy...rider válasza Shkiz0 (#584) üzenetére


easy...rider
őstag

megnéztem és nekem úgy tűnik képek alapján hogy rámegy. :K

nagyon hasonlít a két referencia kártya egymásra. Mármint HD 5850 és HD 6950. Bejelöltem egy helyet ahol lehet az alkatrészek magassága gond lehet.
Mert mintha magasabb lenne 6950-en mint 5850-en
[link]

persze sajnos nem lehet képek alapján 100%-ra menni :(

[ Szerkesztve ]

(#587) ffodi válasza ZolikaE46 (#585) üzenetére


ffodi
veterán

Az a vf3000a bordája, abból kellett levágni. Ez a hűtő brutális, alapon 30fok körül(alatt) tartja a magot, 100%-on terhelve teljesen leszabályozva, ahol semmi hangja nincs(igényes vagyok erre, úgyhogy elhiheted), 55-58fok.

easy...rider:

Amit bejelöltél vrm-ek, azok pontosan ugyan úgy(és szinte ugyan ott vannak), mint egy ref 5870-en. Én a másik kis fesszabályzóra lennék inkább tekintettel, amit én be is jelöltem a képemen.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#588) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

Mondjuk a 6950/6970 már szinte előre programozva nagyon meleg lesz mert a hűtő csak 90 fok fölött kezd felpörögni. Nálam sajnos a 3 kártyás CF miatt egymás alatt vannak azonnal a kártyák, így 90-95-100 fok körül mennek terhelés alatt.

(#589) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#588) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

850-es táp elvisz 3 kártyát? :C

⭐ Stella

(#590) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#589) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Egyelőre viszi bár valószínűleg eléggé a határon lehet.

(#591) easy...rider válasza ffodi (#587) üzenetére


easy...rider
őstag

néztem, és Shkiz0 blokkja "felé lóg" szóval tudja hűteni szerencsére.
azt csak azért jelöltem, mert ha jól néztem a blokkot, akkor az az alkatrész nem fog bezavarni hiába magas. én így értettem. sajna nem voltam pontos :)

(#592) gbors válasza ZolikaE46 (#568) üzenetére


gbors
nagyúr

túldimenzionáljátok ezt a moddolhatóságot... ha fel tudod húzni az órajeleket 880/1375-re (esetleg feszültségemeléssel), akkor moddolás nélkül lesz egy kártyád, ami szélsőségesen rossz esetben 5%-kal lassabb a 6970-nél. ha nem tudod felhúzni, akkor viszont a moddolt BIOS-szal is gondok lennének.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#593) ZolikaE46 válasza ffodi (#587) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

jól hangzik csak azzal félek a garit elvesztené? Te mit gondolsz? Már mint hűtő cserével, de arra gondoltam ahol megveszem ők cseréljék ki és úgy válalják a garit hírtelen jobb ötletem nem volt...

[ Szerkesztve ]

(#594) radi8tor válasza ZolikaE46 (#593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem képzeled, hogy kicserélik :)
Neked kell cserélni, de ügyesen. Aztán, ha elromlik később a kártya, akkor vissza kell rá tenni gariztatás előtt.

⭐ Stella

(#595) ZolikaE46 válasza radi8tor (#594) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

ez így szépen hangzik hogy vissza teszem, de nincsenek ezek le ragasztva vagy a csavaron olyan anyag ahol látszik hogy szét volt szedve vagy a zselés anyag a magon...?
Egyb. ismerős dolgozik ott és azért akarom őt majd megkérdezni hátha úgy elvállalják, de én se látok rá sok esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#596) Shkiz0 válasza ZolikaE46 (#595) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tapasztalatból mondom, hogy sok helyen nem szoktak szólni érte ha le van cserélve a hűtő.
A lényeg hogy ne sarkazd le a GPU-t, ami ugye a maiakon már annyira nem könnyű feladat, illetve ne baszd szét a csavarok fejét, akkor nincs gond.
Amúgy megkérdezheted őket, sok helyen ha nem bunkók lecserélik helyszínen.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#597) ZolikaE46 válasza Shkiz0 (#596) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

okés köszi

(#598) ZolikaE46 válasza ZolikaE46 (#597) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

de hűtőre még várok egy kicsit hátha hamar kidobnak hozzá valamit és akkor arra rápályázok amit nem kell már reszelni.

(#599) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

Sziasztok!

Némi problémája akadt egy barátomnak a ASUS 6970 karijával,bár lehet hogy nem is a VGA lesz ludas a dologban.Minden játék szépen fut 1920x1080, Crysis W is de a Crysis 1 állandóan lefagy (patch 1.2.1 fent van,játék eredeti).
A gép összetevői : Alaplap,VGA,Q6600,a többi nem lényeg.
A tünet: játékindítás után lemennek a videók,és a menü felvillan egy pillanatra aztán lefagy a gép.
Ha valakinek volna valami ötlete,vagy tapasztalata a megoldásra,és még meg is osztaná velünk azt nagyon megköszönnénk.
:R :R

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#600) 0Li válasza NÉMÓ510 (#599) üzenetére


0Li
aktív tag

Nekem volt hasonló problémám wow-al. Betöltési csíknál amikor végzett lefagyott. Mindig ugyanott ugyanúgy. Minden stressteszteltem memteszteltem. Nem volt semmi gond. Aztán át raktam egyik particióról a másikra a wowot és egyböl ment szépen.
HDD miatt fagyott. HDS 100%osra irta 0 hibával.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.