Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) CactuS válasza kalolaci (#499) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én már túl vagyok ezen a körön, ventis topikban passzolták a dolgot, mert nagyon kicsi az átmérője, nincs igazán jó alternatíva. Azt javasolták, hogy gyártassak le egy másik oldallapot és arra fúrjak fel egy 8/10/12-es ventit.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#502) kalolaci válasza CactuS (#501) üzenetére


kalolaci
senior tag

Neked ezt a megoldàst sikerült megcsinàltatni, vagy màsik modellre vàltottàl? Èn arra is gondoltam, veszek hozzà egy usb-s wifit, ès màshol helyezem el. Csak gondolom, az elèrèsi sebessège vàltozni fog. Bàr èn, csak seddre hasznàlom.
blakey: köszi, èn is ezekre gondoltam, de valami jobb megoldàs kellene.

[ Szerkesztve ]

(#503) CactuS válasza kalolaci (#502) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Még nem, nekem a nappaliban van, így még maradt a gyári. Állítólag egy CNC-s vagy marógépes/esztergályos néhány ezresért megcsinálja - anno középiskolában én is tanultam, nekem ez annyira nem tűnik egyszerűnek - , de nincsen ilyen ismerősöm jelenleg. Modellváltásnál nálam két dolog miatt jöhet szóba: a Photostation idióta jogosultság kezelése (azaz nincsen), illetve, hogy most felmerült, hogy lehet streamelni is kell majd ezt/azt, így lehet bejárszik majd egy 216play, bár ez még nagyon képlékeny.

Az biztos, hogy ha váltok, akkor nem QNAP lesz, nálam a support kiverte a biztosítékot a PS-nél, amikor meg akarta magyarázni, hogy az normális 2016-ban egy NASnál, hogy nem veszi figyelembe a mappák megtekinthetőségénél a user-ek jogosultságát. De nálam ez azért van, mer igazából elsődlegesen a képgalériát használom. Torrentre van egy Kabinis HTPC-m, alapvetően a filmeket is azon tárolom és játszom le (Kodival), csak a gyerekmesék mennek majd a NAS-ra.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#504) blakey válasza kalolaci (#502) üzenetére


blakey
titán

A felsoroltakon kívül nem nagyon tudok más megoldást.

Nálam 1 hónapig volt a 212p, amolyan belépőnek szántam, aztán vettem egy sokkal csendesebb és gyorsabb 251-et 4GB RAM-mal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#505) szilki


szilki
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Qnap TS-131 NAS-t. Telepítettem rá a Transmission klienst.
Böngészőben szeretném elérni, http://192.168.0.100:9091/transmission/web/ de ezt írja:
404: Not Found

/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/Transmission/web/index.html (No such file or directory)

Ilyenkor mi van? 2 napos a NAS, vigyem vissza?

(#506) Mr Bond 007 válasza szilki (#505) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Otthon próbáltad elérni, vagy odakintről? Ha otthonról(helyi hálón) akkor a transmission ikonnal indítottad?
Ha pedig bejött az admin felület (prios háttérrel) ott zöld a transmission státusza(tehát fut)? Ha igen akkor kattints a mellette lévő kis jelre ami link, és oda kell hogy vigyen a transmission webes felületre.

[ Szerkesztve ]

(#507) szilki válasza Mr Bond 007 (#506) üzenetére


szilki
csendes tag

Pontosan úgy csináltam ahogy írod, otthonról, engedélyezve van a TM és akkor írja ezt ki amit korábban írtam

(#508) Mr Bond 007 válasza szilki (#507) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha még nem próbáltad, akkor lehet egy restart kéne, vagy ha megvolt akkor egy transmission uninstall, majd restart, transmission reinstall kombót meg kéne ejteni, hátha. Érdekes anno nekem is szenvedett a transmission: Néha elértem, néha nem. Valahogy magától rendbejött, és azóta is hibátlanul megy. :F

szerk: Melyik verzió van fent? Lehet le kéne kapni egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#509) szilki válasza Mr Bond 007 (#508) üzenetére


szilki
csendes tag

Ezek is megvoltak már. Írtam a supportnak.

(#510) szilki válasza szilki (#509) üzenetére


szilki
csendes tag

Megoldódott a TM probléma.

Abban még tudnál nekem segíteni, hogy külső felirat fájlt, miért nem látom a TV-n?
/video megosztott mappában van pl.: a film.mkv és a film.srt fájlok a nas-on.
A beépített Qnap DLNA szerverét (MediaStreaming Add) használom, nem a Plexet és nem a TwonkeyMediat.
A TV egy LG39LB650V wifivel, belső hálózat, szépen látja is a NAS-t, tallózhatóak a megosztott könyvtárak.
Elindítom a filmet és a feliratot nem látom.

A nas által támogatott formátumok amik megegyeznek a TV-m által támogatottal az a: *.srt, *.ass, *.ssa
Mindháromra átneveztem már, a nas "MediaLibrary"-jában pedig a "Multimedia Code Page Settings" CP1250.
Nincs már ötletem. Help pls! :-)

(#511) blakey válasza szilki (#510) üzenetére


blakey
titán

Twonkyval látni fogja a feliratokat, esetleg Serviio. Plex akkor jó ha van Plex app a kliens gépeken.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#512) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Eddig minden rendben volt az androidos qnap alkalmazassal, mindent elertem, reggel ota viszont csak az alabbiakat latom:

Laptoprol tovabbra is mindent elerek. Otlet?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#513) Mr Bond 007 válasza rizso (#512) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Első körben amiket érdemes megejteni:
- qfile-ban kijelentkezni majd újra be
- android beállításoknál alkalmazások részben kitörölni a qfile cache-t
- esetleg az appot letörölni, majd újra felrakni
- ha régen volt, akkor pedig egy telefon restart is megoldhatja

[ Szerkesztve ]

(#514) gosti81gosty


gosti81gosty
újonc

Sziasztok!

Úgy gondolom, elég jó kis NAS-t sikerült összerakni, jó áron! :)
A 2db 3TB-os WD Red szépen muzsikál, nem melegszik, halk, pedig 1TB adatot toltam át egyszerre az asztali gépemről LAN-on.
A 2x4GB Crucial memóriát könnyű volt beletenni, és ami fontos, felismerte simán. Az alapból benne lévő 2GB ment a fiókba pihenni :)
A távirányítót még ki sem próbáltam, mert volt otthon egy wireless LogiTech egér+bill. párosom, tökéletesen működik vele.
Külső vinyót, pendrive-ot is viszi simán.
Sőt még az USB-s hangkártyát is felismerte (Delock USB Sound Box 7.1), így van rákötve a Genius SW 5.1 Home Theater.
HDMI-n össze van kötve a TV-vel.
HD filmekeket simán viszi, YouTube-ról HD videókat is akadás nélkül.
KODI szuper (film, kép, zene)!
Most a Transmission-t + Plex-et próbálom beállítani.
2 hete van meg, eddig nekem bejött, és még sok dolgot ki sem próbáltam.

(#515) antistati válasza gosti81gosty (#514) üzenetére


antistati
tag

Welcome To The Club!

Jó választás!

Szerintem ezzel a HDMI kimenettel sok embernek belopta magát a házimozi rendszerébe:-) Szerintem óriási, hogy a mobilomról küldöm a torrent filet a Transmissionhoz és mire hazaérek le is jön a cumó:-)

HDMI-n még az ATMOS-t is küldi az erősítőmnek:-)

(#516) szilki válasza gosti81gosty (#514) üzenetére


szilki
csendes tag

De jol megy egyeseknek! Van lóvé szarasig!

(#517) blakey válasza gosti81gosty (#514) üzenetére


blakey
titán

Használd egészséggel, nekem a "kistestvér" van 4GB RAM-mal de az is teszi a dolgát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#518) Mr Bond 007 válasza antistati (#515) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Eredetileg Synology Ds716+ra gyúrtam, de mikor láttam hogy a Ts453a még olcsóbb is és 4 fiókos, már el is dőlt. Meg persze a virtualizáció és a hdmi is sokat nyomott a latba. :)

[ Szerkesztve ]

(#519) rizso válasza Mr Bond 007 (#513) üzenetére


rizso
addikt

Egyik sem segített, továbbra is ugyanez a szitu :(

Párom telójáról elérünk mindent, szóval nálam van a gebasz, már csak ki kellene deríteni, hogy mi-hol...

szerk: NAS restart megoldotta :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#520) Mathiask


Mathiask
senior tag

Van egy TS-453A-m és az egyik USB-jére kötöttem egy Hiface Two USB->SPDIF átalakítót.
A Music Station-ön keresztül nagyjából jól is működik, de a HD Stationon keresztül pl a PLEX-nek és KODI-nak sincs hangja vele, pedig kiválasztani ki lehet. Illetve nagy ritkán(pl újraindítás után) a KODI-ban egy darabig van hang pl ahogy a menüben lépkedek, de egy idő után az is elhallgat. Windows alatt jó a cucc és a Music Station is jó.
Ötlet?

(#521) Pityu89


Pityu89
senior tag

Jaj valamit elrontottam a 112ön. FTP-n látom a multimédia mappát, de nasba belépve csak a homes mappákat látom. Transmission is tud a multimédiára tölteni, felhasználói hozzáféréseknél minden rendben. File managerben pedig semmi. Mit rontottam el?

(#522) Pityu89 válasza Pityu89 (#521) üzenetére


Pityu89
senior tag

Csináltam új felhasználót és úgy jó. De adminnal belépve semmilyen filét nem látok továbbra sem. Pont mint rizsónak. Csak én gépen belépve sem látom a filéket.

[ Szerkesztve ]

(#523) rizso válasza Pityu89 (#522) üzenetére


rizso
addikt

Újraindítottad már magát a NAS-t?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#524) Pityu89 válasza rizso (#523) üzenetére


Pityu89
senior tag

Igen, 10 perc szünetet is tartottam.

(#525) kalolaci


kalolaci
senior tag

A legutòbbi frissìtès, hozott valami jelentős vàltozàst? Nem merem frissìteni, legutòbb is valòszìnű emiatt nem tudtam hasznàlni, a download managert.

(#526) fogtunder válasza kalolaci (#525) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy néztem, csak bugfix. DL station megy simán nálam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#527) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Qnapnál sikerült már valakinek belőni backupot egy másik, nem Qnap NASra?

Próbálkoznék Webdav segítségével, az új Hybrid backup appal. Az accountot létrehozva elfogadja a belépési adatokat, de ha beírom neki a célkönyvtárat a jobnál akkor már jogosultsági gondokra hivatkozik. Netdrive2-vel ugyanezzel a felhasználónévvel távolról tudok törölni, új könyvtárat létrehozni, stb.

A másik amire nem jöttem rá, hogy hogyan tudnék Rsync segítségével távoli NASra backupot indítani.

Ilyet csinált esetleg valaki? :F

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#528) Mr Bond 007 válasza CactuS (#527) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elvileg mennie kell Rsync-el. Itt pont arról értekeznek mire kell figyelni . (igaz itt syno-ról qnap-ra szeretnének, de ha oda megy, akkor vissza is) KATT
Ha nem synology-ra szeretnél akkor jó lenne tudni milyenre.

[ Szerkesztve ]

(#529) CactuS válasza Mr Bond 007 (#528) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Qnap 212p > Syno 214, majd onnan a változatosság kedvéért egy Zyxelre. :DDD

Itt azt írják, hogy csak admin accounttal megy, mármint a Qnapnál, ami oké lehet, de Synonál tiltva van az admin account biztonsági okokból.

Miután azon gondolkoztam, hogy hazamegyek és kidobom a fenébe ezt a hulladékot és veszek egy Syno-t, pont kaptam egy e-mailt a Qnaptól:

Hello,

just a quick update about your photo station permissions request - developers considered it and will implement it in one of the upcoming photo station versions.

Best regards,
Lukas Zemina

Ez legalább pozitív, cirka ~ fél évvel később, de legalább beteszik a jogosultság kezelést.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#530) fogtunder válasza CactuS (#529) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a múltkor majdnem vettem egy HP Gen 8-at a TS-251 helyett, mikor le volt árazva 54K-ra, de épp nem volt pénzem, szóval maradt. a következő NAS-om biztos, hogy nem QNAP lesz, de ha a Syno nem csinálja meg a HDMI kimenetet, akkor nem is az.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#531) CactuS válasza fogtunder (#530) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Most nézem, hogy sikerült ebben a "csodás" új Hybrid backupban megtalálni az Rsyncet. Account beállításnál jó az account, nincs hiba, de amikor elindul a job, akkor a Syo kibannolja az IPt, mert rossz felhasználónév / jelszó párossal próbálkozik...

Nem lenne ez rossz cucc, csak nem értem miért ilyen szenvedős ez a dolog. Ezeknek nem azt kéne tudniuk, hogy pont out of the box csak kattintgatok és megy, nem pedig túrom a logokat, hogy mi a baja? :F

Kabinis minipc marad, asszonnyal lefixáltam, így nálam az nem feltétel a hdmi, valószínűleg egy Syno lesz, ha egyszer tele lesz a pohár.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#532) fant0mi


fant0mi
addikt

A QNAP-ban használt HDD-ket tudja olvasni más eszköz is? Más QNAP NAS, más egyéb NAS, egy PC?

(#533) Mr Bond 007 válasza fogtunder (#530) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor jobban jársz egy izmosabb gen8-al (lehet addigra jön a 9 is) és esxi-vel megoldod a nas-t (xpeno) meg a multimédiát is (vmi linuxot plex-el vagy kodi-val).

Cactus: Ha jól értettem admin fiók kell az rsync-nek. (ezzel szívott a srác is) Mindenképpen azt kell megadni. (vagy olyan usert aki admin lvl-be van ha létezik ilyen syno-nál) 6-os dms-ben ha jól érmlik letiltották az admin fiókot biztonsági okokból.

[ Szerkesztve ]

(#534) Mr Bond 007 válasza fant0mi (#532) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha nincs titkosítva, és nem raidben volt (kivéve raid1 akkor nincs gond) hanem sima kötetben akkor elvileg linux olvasni tudja, és másik qnap is. Elvileg windowson is megoldható csak fel kell tenned valami 3rd party appot ami engedi linuxos filerendszerek írását/olvasását.KATT
Vagy ezt is nézd meg KATT

[ Szerkesztve ]

(#535) CactuS válasza Mr Bond 007 (#533) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az volt, plusz admin fiókkal próbálom, de továbbra sem jó. Webdav passz, RSyncnél a job szerkesztőben beolvassa a könyvtárat, jobot elindítva pedig auth hibával kibannolja a Diskstation... Mondjuk a hivatalos fórum se sok jóval kecseget.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#536) blakey válasza fant0mi (#532) üzenetére


blakey
titán

Tudja olvasni ill. olyan eszközök tudják olvasni amelyek ismerik az EXT4 fájlrendszert. Én már csatlakoztattam QNAP-hoz olyan HDD-t ami egy másik Qnap-ban volt és simán olvasta.Ha belső HDD-ként használnád akkor lehet, hogy leformázza, bár ezt nem tudom konkrétan, én csak úgy helyeztem be HDD-t, hogy le is formázta magának.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#537) fecs


fecs
senior tag

Elmentünk nyaralni. Mire visszajöttünk nem tudok fellépni a NAS-ra. Egyedül az admin user lett létrehozva, jelszót nem változtattam meg. QNAP Finder megtalálja a NAS-t a hálózaton, de onnan sem tudok belépni.
Mi tehetek?

Pixel 6a

(#538) blakey válasza fecs (#537) üzenetére


blakey
titán

Azz hiszem ha a hátsó reset gombot 3 másodpercig nyomva tartod akkor reseteli a jelszót. Utána kéne nézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#539) fant0mi válasza Mr Bond 007 (#534) üzenetére


fant0mi
addikt

Köszi! blakey is köszi!

(#540) blakey válasza blakey (#538) üzenetére


blakey
titán

:K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#541) fecs válasza blakey (#540) üzenetére


fecs
senior tag

Köszi! Kipróbáltam, nem ez a hiba. Valami az IP címekkel történt. Eddig azt hittem, hogy dedikált IP címet adtam a NAS-nak, de ezek szerit mégse. Lekapcsoltam indulás előtt minden eszközt és megváltozott a kiosztás. :U Még nem jutottam a végére az utazás és a foci eb kombó miatt. :)

Pixel 6a

(#542) fecs


fecs
senior tag

Tudom a kiosztott IP címet. Adott a user/pass és mégse tudom megnyitni a NAS QTS oldalát. Ha visszaállítom a régi IP-t, akkor a router reseved státuszt rendel mellé. Ha az új IP-n akarok csatlakozni, akkor sem érem el. :U
A Firefox nem képes kapcsolatot létesíteni a(z) 192.168.0.xx:8080 helyen lévő kiszolgálóval Újraindítások voltak router, NAS, PC szinten.
Hol keressem a hibát?

Pixel 6a

(#543) PpenoO


PpenoO
őstag

Üdv,

Érdeklődnék 1000 / 200 Mbit/s sávszélességet (Digi) kitudnám használni egy QNAP TS-251el, kb 100 torrent lenne folyamatosan betöltve. Emellett még egy Rpi 2 lenne rákapcsolódva nfs módban mint médialejátszó. Amennyiben a 2 funkció tudna egyidejűleg hiba és akadás mentesen működni, ezt a teljesítményt mennyi rammal lenne képes elérni ez a nas?

(#544) Klupido válasza PpenoO (#543) üzenetére


Klupido
tag

Nálam a 240/20 UPC-t simán kihasználja.
Persze memória bővítés szükséges volt.
8GB rammal a Transmission is kapott 256MB gyórsítótárat.
Torrentek mellett plex vagy kodi is szépen fut.

[ Szerkesztve ]

(#545) blakey válasza PpenoO (#543) üzenetére


blakey
titán

Minimum 4GB RAM és minden működni fog, ha nem lesz elég akkor bővítheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#546) PpenoO válasza Klupido (#544) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi mindkettőtöknek. Azt láttam, hogy futhat rajta a Kodi, viszont arról nem találtam infót, hogy kadenciahelyesen játsza a filmeket, illetve hogy kezeli a BD3D isokat.

U.I.: Most látom, hogy a 251ből van +os változat. Megéri szerintetek az erősebb proci a felárat?

(#547) blakey válasza PpenoO (#546) üzenetére


blakey
titán

Lejátszónak szeretnéd használni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#548) PpenoO válasza blakey (#547) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem feltétlenül, de az is egy alternatíva. Így belegondolva jó az Rpi 2, támogat minden formátumot és roppant jó supportja van, de azért érezni, hogy nem kapkodja el a dolgokat :) A 251be erősebb proci van és ramból is több van mint a piben, lehet tisztább szárazabb érzés lenne médialejátszásra is használni, persze csak akkor, ha 23.976ot és a BD3D-t is tudja.

(#549) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Egy Qnap TS-212P vásárlásán gondolkozom. Amire kell majd: Torrent, távoli elérés és DLNA.

Samsung UE40ES6100-es TV van. Valaki használja ilyen TV-vel?

Azért érdekel, mert a mostani (router) megoldással nem működik, nem tudjuk kihasználni a dlna adta előnyöket. Szóval kompatibilis ezzel a TV-vel?

Hiába a DLNA szabvány, eszköze válogatja :F

Üdv: Mocsokba

(#550) fogtunder válasza Mocsokba (#549) üzenetére


fogtunder
nagyúr

milyen DLNA szerverrel próbáltad? QNAP-ra fel tudsz rakni sokfélét, van Twonky, miniDLNA, van a gyári és a Plex is tud ilyet. felhasználói élményben amúgy valszeg az lesz a legjobb, ha feltolsz egy plex szervert meg a tv-re a plex klienst.

illetve én a helyedben elgondolkodnék egy Synology DS216j-n, video streaming szempontból nem lesz nagy különbség, de a DSM alapvetően egy kiforrottab rendszer, mint a QTS.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.