Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) benoce válasza csikimara (#339) üzenetére


benoce
tag

Backup estében keres rá erre a megoldásra

UrBackup is an easy to setup open source client/server backup system, that through a combination of image and file backups accomplishes both data safety and a fast restoration time.
File and image backups are made while the system is running without interrupting current processes.
UrBackup also continuously watches folders you want backed up in order to quickly find differences to previous backups. Because of that incremental file backups are really fast.
Your files can be restored through the web interface or the Windows Explorer while the backups of drive volumes can be restored with a bootable CD or USB-Stick (bare metal restore).
A web interface makes setting up your own backup server really easy.

Letöltés

(#352) aleister


aleister
veterán

Urak, meg tudjátok mondani, hogy TS-251 esetében (s gondolom a több Qnap NAS-on is így van) hol találom a share mappát? Nem a megosztott, shared folderre gondolok, hanem arra, ahová az app-ok települnek, és a NAS oprendszere is innét futtatja őket.

A kliensekre felcsatolt hálózati megosztásokon nyilván nem található ilyen.

szerk: feltehetném úgy is a kérdést, hogy egész pontosan hova települnek az app-ok a NAS-on, és miképp érhető el ez a hely.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#353) csikimara válasza benoce (#351) üzenetére


csikimara
csendes tag

Köszönöm szépen,este megnézem.☺

(#354) fant0mi válasza aleister (#352) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem ugyan nem ilyen típusom van, de nálam: /share/CACHEDEV5_DATA/.qpkg
Másikon MD0_DATA van például. De ilyesmi helyen keresgélj.

(#355) aleister válasza fant0mi (#354) üzenetére


aleister
veterán

Oké, de ezt miképp tudom elérni? :)

Nekem is a /share/CACHEDEV1_DATA/ mappára lenne szükségem (egész pontosan az ezen belüli /.qpkg/PostgreSQL/postgresDB/pg_hba.conf fájlra), de ilyen nincs a hálózati megosztáson. Rákerestem a File Station-ben, és a sem hozott találatot.

Anno amikor felépült a Raid tömb, létrejött a DataVol1 kötet, és azon belül pár könyvtár automatikusan (Download, Home, Multimedia, Public, Web, stb). No ezek közül ugyebár a Public mappa került felcsatolásra a pc-kre. Ez szolgál a konkrét adattárolásra.

Szerintem ez nem a NAS-ban lévő HDD-ken lesz, hanem ott ahonnét ez linuxos QTS oprendszer fut. Feltételezem oda települnek az app-ok is. A kérdés az, hogy ez miként érthető el? Mert a File Station ugyebár csak a DataVol1 felett enged garázdálkodni.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#356) Klupido válasza aleister (#355) üzenetére


Klupido
tag

Ha felrakod pl a midnight commander-t azzal elég sokmindent el tudsz érni.

[link]

(#357) fant0mi válasza aleister (#355) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen, az nem latszik a qts-bol sem. Ssh-zz be a nasra. Peldaul a putty programmal. Es ott szepen elnavigalsz egy midnight commanderrel vagy ha onkinzo vagy, akkor parancssorral. :)

(#358) aleister


aleister
veterán

Köszönöm urak mindkettőtöknek! :R

Akkor a gyanúm beigazolódott. Puttyot ismerem, a parancssor sem probléma, de maradnék az NMC-nél. :)

szerk: tényleg csak maradnék, tekintve, hogy nem települt fel a kis drága :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#359) aleister válasza aleister (#358) üzenetére


aleister
veterán

Megoldottam. User error volt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#360) csikimara válasza benoce (#351) üzenetére


csikimara
csendes tag

Sajna nagyon úgy néz ki,hogy az Urbackup nem kompatibilis az armv5 procikkal,és ha jól látom a ts-212p azzal rendelkezik. Találtam valamilyen leírást,hogy elvileg puttyból felrakható,de már bezártam azt az oldalt és nem találom... :((

(#361) antistati válasza Klupido (#356) üzenetére


antistati
tag

Szia,

Letöltöttem PC-re a MidNight Commandert.

Láma kérdésem, hogy mit kell csinálni azért, hogy a QNAP-on fusson...?

Köszi,
LAci

(#362) aleister válasza antistati (#361) üzenetére


aleister
veterán

Az App Centerben válaszd az install manually lehetőséget. Ezután már csak be kell tallóznod a fájlt. Arra figyelj, hogy előtte csomagold ki a tömörített állományt!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#363) antistati válasza aleister (#362) üzenetére


antistati
tag

Így már müxik :DD

Köfi,
LAc

(#364) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok

Egy kis help kéne.

Van egy TS-453 Pro-m és DLNA n keresztűl használom a Samsung okos Tv-ével a Twonky meadia progival.
Eddig minden tökéletesen ment, de valami változott és már nem hozza fel a feliratokat a filmek alá valami miatt.

Ugyan azt a filet meg feliratot felteszem pendrivra tökéletsen viszi a TV.

Valami ötlet javaslat?

(#365) benoce válasza ubid (#349) üzenetére


benoce
tag

most akadtam bele ebbe a leírásba, szerintem a második része ami téged konkrétan érdekel.
Optware kell hozzá

(#366) Mankó


Mankó
veterán

Megjött a TS251, memória bővítés és install megvolt, most rakja fel a HybridDesk Station progikat.
Van valami bővebb leírás miket érdemes felrakni, gondolok itt Transmission és egyéb hasznos procikra. Ti mivel töltögettek? Van jobb, szebb a Transmission-től?

Kellene egy Kodi telepítő link is, ahogy elnézegettem rengeteg kiegészítője van. Egyszer be akarom konfigurálni és utána hozzá se akarok (nagyon) nyúlni.
Van olyan beállítás, hogy ha tv-re rádugom, bekapcskor egyből a Kodi jöjjön be?

(#367) fogtunder válasza Mankó (#366) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát attól függ, mit akarsz használni. nálam alap a SickRage és a CouchPotato, ehhez kell a Python, az Entware is hasznos tud lenni, illetve a csomagkezelőjével telepíthető dolgok. tölteni jó a gyári kliens is, de a fenti két app a TM-et jobban kezeli, úgyhogy azt használom. ha távolról akarsz filmezni, akkor a Plex szerver ajánlott még.

mivel folyton megy a gép amúgy is, a Kodi kvázi sosem áll le, alapból is elég funkció gazdag, én csak a twitch plugint telepítettem rá, de ha nem nézel twitch-et, akkor az se kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#368) Mankó válasza fogtunder (#367) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem kell a transmission tölteni, viszont az app-ok között nem találtam meg.
A kodi-nál meg jó lenne ha tudna a filmekhez tölteni borítót és egyes esetekben magyar feliratot. Külön tudja szedni a film, sorozat, zene letöltéseket és külön is kezelje, borító, felirat stb.
Kezdetben ez is elég, kérdés hogy ezekhez kell e valami beállítás?
Esetleg még internet rádió se lenne rossz.
Felraktam a remote control appot telóra, látja a nast, de nem tud rá csatlakozni. Kell hozzá valami beállítás, port nyitás?
Eddigi tapasztalat a synohoz képest, picivel gyorsabb az olvasás, irás kb uaz, de syno-nál stabilabb értékek voltak, csak hát a hdmi és a kodi. Letöltést még nem tudtam megnézni.
Távolról filmezni? Mit értesz ez alatt? Elsőre csak a tvre akarom kilőni a kodit, később meg ki tudja.

Szerk. 14es kodi van rajta frissítsem a 15.2esre?

[ Szerkesztve ]

(#369) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Ts251-be tudna vki linkelni memóriákat amiket biztosan lekezel?!

Előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#370) Mankó válasza dime27 (#369) üzenetére


Mankó
veterán

Kingston ddr3L 1600 (sodimm természetesen). Én ezeket tettem bele 2x 4 Gb, hogy már később se kelljen hozzá nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#371) antistati válasza dime27 (#369) üzenetére


antistati
tag

Nekem 2db 4gb crucial ddr3l ram van:
https://www.pcx.hu/termek/crucial-4gb-ddr3l-1600mhz-ct51264bf160bj-notebook-mem-ria-091353

[ Szerkesztve ]

(#372) Mankó


Mankó
veterán

Pfff, ez nekem nagyon kínai. Firmware update megvolt, transmissiont így már megtaláltam, feltelepítettem. A letöltési sebesség össze vissza ugrál 1 mb és 16 között, van amikor megáll, ez így vicc. :W
Van más letöltő program, vagy értelmes beállítás transmissionra? A régi webes felület pl. sokkal jobban bejött, ok ezen több információ van, de nem tetszetős nekem.

(#373) Klupido válasza dime27 (#369) üzenetére


Klupido
tag

CRUCIAL 8GB Notebook DDR3 1600MHz CL11 CT102464BF160B
CRUCIAL 16GB Notebook DDR3 1600MHz CL11 KIT CT2KIT102464BF160B

(#374) dime27 válasza antistati (#371) üzenetére


dime27
őstag

Köszi nekem is ez volt szimpi ez lett megrendelve! Jah a kütyü holnap érkezik a ramok lehet csak hétfőn, addig várjak a telepítéssel vagy azt azután is meg lehet csinálni mint egy PC-nél is?! :F :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#375) Mankó válasza benoce (#19) üzenetére


Mankó
veterán

Ennek a rendszer figyelő proginak mi a neve? Hogy tudnám felpakolni a TS-251-emre? Az alap firmware-en volt valami hasonló jobb oldalt, de ahogy felment a legfrissebb el is tűnt, azóta se találom.

Más:
1. Milyen progit rakjak Android alá, hogy kívülről is tudjam állítgatni a nas felületét, illetve milyen progi ajánlott, hogy a transmissiont is tudjam vezérelni?
Synology-nál egyszer belőttem a QuickConnectet és bárhonnan elértem a DSM felületét, itt meg csak a myqnap.cloud-ot ajánlja fel, de az se ér semmit, mert csak valami fapados menüt ad be, aminek semmi köze a QTS-hez.

2. Szerintem a transmission kliense lesz a ludas nálam. Hajlamos maga a progi kifagyni és mellette lassan frissítget. Furcsa, ezt a régebbi nas-nál is észrevettem, hogy a régebbi verziójú tm-ek stabilabbnak tűntek, ahogy emelkedett a verzió szám, úgy vált egyre rosszabbá. Ez a 2.84-es meg egyszerűen siralmas. Más is tapasztalta, van jobb, ajánlottabb megoldás? Ti mit használtok?

3. IP címet dinamikusról, statikusra állítottam, és volt egy Jumbo Frames beállítás. Mit érdemes ott állítani, van egyáltalán gyakorlati haszna?

4. Tesztelgettem másolási, letöltési sebességeket és van amikor indokolatlanul belassul ilyen 40 mb-kra, úgy hogy nem is fut rajta semmi. SSD-re/ről másolok, 8 gb ram van a nas-ba, nem igazán fut semmi. Letöltésnél, meg van hogy egyszerűen leáll a töltés, mintha elment volna a net. Eltelik 5 s aztán folytatja, vagy éppen ugrál 512 kb és 18 mb között. Semelyik másik nas-nál nem csinált ilyet, csak a qnapnál. Nagyon furcsa és idegesítő.
Van valami indexelő, log-oló része a nas-nak, ami fogja a rendszert? Tudtok ilyenről? S ha igen, hol lehet azt kikapcsolni?

(#376) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Memóriabővítést mikor célszerű a TS-251-esen végrehajtani még a telepítgetés előtt vagy lehet utána is akármikor ez nem függ össze a rajta futó linuxal?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#377) Klupido válasza dime27 (#376) üzenetére


Klupido
tag

Bármikor lehetséges!

(#378) Mankó


Mankó
veterán

Azt szeretném most elérni, hogy ha a torrent melletti +-ra kattintok, akkor nas kezdje el tölteni és a letöltött fájlt tegye pl a nas download/film, zene vagy sorozat mappájába.
A kodiban ezeket a mappákat társítanám az egyes menüpontokhoz, amikhez alapból szedhetné a borítókat, feliratokat stb.
Ez szerintetek megoldható?

Olvasgatom az RSS leírást, de a transmission-ben nem találok semmilyen RSS-re utaló ikont, vagy leírást. Lehet nem is ott kellene nézelődnöm, hanem a NAS felületén?

A csoportokat már megcsináltam, csak a kliensben nem találok semmilyen támpontot amerre tovább tudnék lépni. Lehet, hogy a NAS felületén a Donwload Station-be kellene keresgélnem az RSS-t és ott megadni az útvonalat?

Nálatok hogy van ez?

(#379) fogtunder válasza Mankó (#378) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erre van a Sickrage és a Couchpotato post processing része. figyeli a globális letöltő mappát, beazonosítja a tartalmat, aztán átnevezi-áthelyezi a megfelelő helyre (nálam Multimedia/Movies és TV Series).

a TM alapból nem kezel RSS-t, asszem flexget kell hozzá talán.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#380) Mankó válasza fogtunder (#379) üzenetére


Mankó
veterán

Akkor marad a Download Station-ös megoldás, vagy az általad írtak TM-el.
Tudom te a Sickrage és a Couchpotato programokat ajánlod, de indokold már meg nekem légyszi, hogy miért inkább ezek, mint a DS?

Aztán majd lehet, kell segítség is a progikhoz, ha meggyőző a különbség. :B

(#381) Mankó válasza Mankó (#380) üzenetére


Mankó
veterán

A seedelés hogy valósul meg ha átnevezte, át tette a tartalmat a megfelelő helyére?
Ezek a programok jól látom, hogy platform függetlenek? Akár chrome pluginként is integrálhatom és ott állítgathatom?
Beállítható hogy magyar nyelvű borítókat, leírást, feliratokat szedjen automatikusan?

Kelleni fog egy on-line segítség a beállításhoz! :B Előre is :R
Privátban is jöhet, de szerintem itt is sokan látnák szívesen a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#382) fogtunder válasza Mankó (#380) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezek nem letöltő kliensek, csak a keresést és post processinget automatizálják, kliens ugyanúgy kell melléjük. nem atomfizika beállítani őket, a kliensnek vagy watch folderen keresztül, vagy direktben tolják be a letöltést (én ezért használom a transmissiont, mert oda direktben át tudják adni, a black hole megoldást nem igazán szeretem), utána monitorozzák a download mappát és ha találnak megfelelő tartalmat, akkor átnevezik/helyezik a cuccot.

a seed nem tudom, hogy van megoldva, de minden vissza szokott menni 3.0-ás arányig, ami be van állítva default értéknek.

a chrome plugin megoldást nem tudom, hogy érted, ezeknek a szerveren kell futnia, utána a megfelelő portokon böngészőből tudod őket elérni/állítani.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#383) Mankó válasza fogtunder (#382) üzenetére


Mankó
veterán

Már elő is jött a kodi fagyás, hirtelen el is ment a kedvem az egész állítgatástól. Hdmi újra indítás meg volt azóta, szóval jöhetne egy kis gyorstalpaló a programokról!
Ezeket akkor a gépre kell feltenni és ott beállítani, mert a nas esetében nem találtam az appok között még hasonlót se?

(#384) fogtunder válasza Mankó (#383) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a QNAP fórumon van elérhető qpkg, azt lehet manuálisan telepíteni az App Centralban. a Sickrage kálváriámról írtam is pár hete, keress rá, ott a link. Couch Potato-ból csak egy verzió van, szóval az bolondbiztos.

A Kodi fagyások valamivel ritkábbak az utolsó Hybriddesk update óta, de még mindig vannak. kissé bétának érződik ez a része sajnos.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#385) Mankó válasza fogtunder (#384) üzenetére


Mankó
veterán

Nem enged regisztrálni a qnap fórumra, azt írja megtelt erre az időszakra. Regisztráció nélkül meg nem érem el a linket. :(

(#386) fogtunder válasza Mankó (#385) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ehh. akkor majd feltolom valahova és kirakom ide a linket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#387) Mankó válasza fogtunder (#386) üzenetére


Mankó
veterán

A másik is progiét is légyszi! :R

Oltári nagy zűrzavar van most a fejemben. Rendbe kellene tenni! Torrent oldalon csoportokba tudom rendezni a letöltendő tartalmat, pl film, zene , sorozat stb. A 2 progi amiről beszélünk a filmeket és a sorozatokat nevezgeti, pakolgatja külön-külön könyvtárba. A kodi pedig kiolvassa a film, sorozat stb könyvtárakban lévő tartalmat és rendezve jeleníti meg. Jól gondolom, vagy 1-2 helyen el vagyok tévedve?

(#388) fogtunder válasza Mankó (#387) üzenetére


fogtunder
nagyúr

úgy néz ki a dolog, hogy felrakod a Sickrage-et, CouchPotatot, illetve zenéhez létezik a Headphone, amit én nem használok, mert van Spotifiy előfizum. ezeknek két funkciója van, egyrészt automatizálni tudod velük a letöltést, ergo a webadmin felületen megadod, milyen tartalmat szeretnél, majd periodikusan csekkolják a megadott oldalakat, hogy van-e hozzájuk a paramétereknek megfelelő anyag, ha van, akkor leszedik és továbbítják a letöltő kliensnek, ami elvégzi a letöltést, mintha manuálisan adtad volna hozzá.

közben a Sickrage/Couchpotato szkenneli is a letöltési mappádat, és ha talál feldolgozható tartalmat (sorozat/film), akkor elvégzi a post processing részt az előre beállított paraméterek alapján, kicsomagol, átnevez, áthelyez az előre beállított mappába (ez legyen ugyanaz, mint amit a Kodi-nak megadsz, mint sorozat/film mappa). ha ezzel végzett, akkor ráadásul beállítható, hogy küldjön egy értesítést a Kodinak, hogy van új tartalom, az frissíti a média könyvtárat és te tudod nézni.

Sickrage QPKG (a korábbi hsz-ben linkelt threaden volt, dropboxos megosztás)
Couchpotato QPKG szintén dropbox megosztás

egyikhez se kell a fórumos reg, viszont kell a python csomag, ami az app centralból elérhető, Entware és egy manuális python install. a korábban linkelt thread alapján kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#389) Mankó válasza fogtunder (#388) üzenetére


Mankó
veterán

Sajnos a linkelt thread-et még mindig nem tudom elérni, kellene hozzá a regisztráció. Megpróbálom felrakni, aztán ha elakadok, megint jövök kérdezni.
Köszi a kitartást és türelmet! :R

Szerk.: ez az Entware ez micsoda lenne?

[ Szerkesztve ]

(#390) fogtunder válasza Mankó (#389) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt hittem, csak a letöltéshez kell reg, ez a szöveg kimásolva, ott van benne, mi az entware:

You will need to install Python 2.7.11. This guide uses Entware's version which is the best IMO, but it requires some command line SSH commands. Entware is a package manager that allows you to install pre-compiled binaries for various things that are designed for your QNAP architecture (like nano text editor, htop, etc.) Optware (ipkg) used to be the go-to package manager, but it died. So now Entware is its replacement.

** Keep the QNAP Python QPKG (2.7.3) Installed for Now. The SickRage QPKG may not install without it. **
** Backup your SickRage settings using the built-in Backup tool **

Step 1. Install Entware for your CPU architecture.
Step 2. Once Entware QPKG is installed, open Putty/Terminal/SSH Prompt and issue the following commands:

CODE: SELECT ALL
opkg update
opkg install python
opkg install nano
export PATH=/opt/bin:$PATH

Once python is installed, it will be placed in "/opt/bin/python". You can check this with

CODE: SELECT ALL
which python
python --version

You should see:
CODE: SELECT ALL
/opt/bin/python
Python 2.7.11

Step 3. If successful, you can now proceed to install the new SickRage QPKG via the QNAP App Center interface (link: https://www.dropbox.com/s/j1svazqdi9ieq ... 51227.qpkg)
Step 4. Open up http://localhost:7073 (or whatever the URL to your SickRage instance is) and you will be presented with a prompt for which repo to install. Choose SickRage, NOT SickRageTV...
Step 5. Restart the QPKG and reload your browser and SickRage should appear. You can then go to Settings > Help & Info and you should see the Python version it is using near the bottom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#391) Mankó válasza Mankó (#389) üzenetére


Mankó
veterán

Gyorsabb voltál. :)

[ Szerkesztve ]

(#392) Mankó válasza fogtunder (#390) üzenetére


Mankó
veterán

Putty meg volt, 3. lépést nem akarja megcsinálni. Could not be installed.
És most?

Szerintem rossz helyen próbálom, de az App Centerben csak a settingsnél lehetne installálni. Se ott, se a control centerben nem fogadja el.

[ Szerkesztve ]

(#393) Mankó válasza Mankó (#392) üzenetére


Mankó
veterán

Kellett hozzá a Git. Most már feltelepültek, jöhetnek a beállítások.

(#394) Mankó válasza fogtunder (#390) üzenetére


Mankó
veterán

Felraktam, ahogy a leírás írta, de amikor újra indítom a qpkg fájlt (App Centerből), megint az az oldal jön elő, ahol a SyckRage-re kellett nyomni. Onnan hogy tudok tovább menni?
CouchPotato setupja megnyílik, aztán hogy itt majd miket kel beállítani? Itt rengeteg beállítás van.

(#395) fogtunder válasza Mankó (#394) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ilyen volt nekem is egyszer, qpkg reinstall megoldotta, fogalmam sincs, miért csinálja.

beállításhoz meg google barát első találata
ugyanez sickrage-hez

I hate morning people. And mornings. And People.

(#396) dime27


dime27
őstag

Melyik appot kell play áruházbol leszedni h tableten vagy mobilon tudjam nézni a qnap-on levő filmeket és vissza tudja transzkodolni kisebb méretre?! Ezt be kell állitani vhol még a nas beállitásain belül vgay csak letöltöm az appot majd és megy is magátol?! Köszi a segítséget! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#397) dime27 válasza dime27 (#396) üzenetére


dime27
őstag

Okés rájöttem magamtól viszont ha elkezdem a NAS-ról pl tabletemre streamelni visszakodolt pl 480p minőségben vmilyen videoanyagot az szaggat ill procileterheltség ilyen 68%-on volt!Memóriabővítéssel ez a gond megoldódik vagy másnál is ugyanigy szaggatott a visszakodoltatott video?! :F Realtimevisszakodolásnál értettem!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#398) dime27


dime27
őstag

Google Chromecast 2-őt használ itt vki qnap Nas-al?! Az olyan anyagokat amiket nem támogat a chromecast nem lehet vhogy rávenni a nast h átkódolja és a kész anyagot már küldje is a chromecast felé?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#399) balhmm


balhmm
tag

Qnap nas esetén hogyan működik a dropbox, gdrive szinkron? Pl egy TS-231 esetén.

Ha jól látom a synology nasok teljesen jól kezelik, qnap esetén is?

A lényeg az lenne, hogy minden user beállítja a saját dropbox, skydrive, gdrive fiókjait, így a gépekre nem kell egyik sem, mert innen elérnek mindent Ez így megoldható?

(#400) benoce válasza balhmm (#399) üzenetére


benoce
tag

a keresd a következő programot pld - Cloud Drive Sync

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.