Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Csorbi válasza Gsx-rr (#7000) üzenetére


Csorbi
addikt

(#7002) sanyijedi válasza Gsx-rr (#7000) üzenetére


sanyijedi
őstag

meg

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7003) Gsx-rr válasza Csorbi (#7001) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csak siman atmasolnek az egyikrol a masikra valamit. Nem kell,hogy mindketton szinkronban legyenek az adatok

(#7004) Csorbi válasza Gsx-rr (#7003) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt (is) tudja a HBS.

(#7005) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

QNAP TS-251 friss Windows 10 telepítés. A Windows intézőből próbálom megnyitni a NAS-t, az alábbi hibaüzenetet kapom:
A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni a QNAP-TS251 összetevővel. Nincs engedélye a QNAP-TS251 elérésére. Kérjen hozzáférést a hálózat rendszergazdájától.
A Windows újratelepítés előtt évekig jó volt. Most meg ezt írja. Már 2 napja keresem a megoldást, de nem találok semmit.
Van ötlete valakinek?
Köszönöm

(#7006) Csorbi válasza Norbi27 (#7005) üzenetére


Csorbi
addikt

"próbálom megnyitni a NAS-t"

Ezt pontosítanád? Mit próbálsz megnyitni? A webes kezelőfelületet? Egy megosztást? Hitelesítő adatok rendben vannak?

(#7007) Norbi27 válasza Csorbi (#7006) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Intézőben a hálózatoknál rákattintok a NAS nevére. Addig el sem jut, hogy a hitelesítő adatokat kérje

(#7008) Csorbi válasza Norbi27 (#7007) üzenetére


Csorbi
addikt

Még mindig nem tudjuk, ott mit szeretnél megnyitni, mihez kellene ott hozzáférned. :U
MEGISMÉTLEM a kérdést: A webes kezelőfelületet? Egy megosztást?

(#7009) Norbi27 válasza Csorbi (#7008) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Az intézőben a hálózatok alatt a megosztott mappákat

(#7010) sanyijedi válasza Norbi27 (#7009) üzenetére


sanyijedi
őstag

leválasztottad már és hozzáadtad újra?
qfinder pro-ban a "csatlakozás->Hálózati meghajtók" menüpontban feljönnek a mappák?
illetve a "csatlakozás-> Storage Plug & Connect"-el próbáltad újra hozzáadni?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7011) Biga123 válasza Norbi27 (#7009) üzenetére


Biga123
addikt

\\192.168.x.x\ ip vel próbáltad intézőben? úgy se kéri be az user /pass párost?

szerk : nyomtató és filemegosztás engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7012) Norbi27 válasza Biga123 (#7011) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Úgy is ugyanaz a hibakód.
Engedélyezve van mindkettő.
Az az érdekes, hogy az előző Windowsal évekig jó volt. Csak alaplapot kellett cserélnem és ssd-t. Ezért gondoltam, hogy akkor már újratelepítem. Hivatalos Windows 10, gyári lemezkép. Nem állítottam rajta semmit. Van még több gép a családban, a többin egy kivétellel jó. A Macbookomon is ugyanez a hiba Windows alatt. MacOS alatt jó

(#7013) Biga123 válasza Norbi27 (#7012) üzenetére


Biga123
addikt

SMBv1 ??

Nas :
Control panel -Win/Mac/NFS - Microsoft Networking - AdvancedOptions .. - Lowest SMB : 2 Highest SMB : 3

Win10ben az smb v1 alapból tiltva van. vissza lehet engedélyezni de nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7014) Csorbi válasza Norbi27 (#7012) üzenetére


Csorbi
addikt

SMBv1? :U Remélem nem azzal megy a NAS...

(#7015) Norbi27 válasza Biga123 (#7013) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Nálam:
Lowest:SMB1
Highets: SMB3

(#7016) Biga123 válasza Norbi27 (#7015) üzenetére


Biga123
addikt

akkor azt az 1 est tessék átállítani legalább 2 re ;)
És akkor win 10 alatt mennie kell a share elérésnek.
Viszont azok az ezközök amik csak az smb v1 et támogatják nem fogják elérni . (azokat meg lassan illene kukázni :DDD )

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7017) Norbi27 válasza Biga123 (#7016) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Köszi! Este kipróbálom, ha hazaértem

(#7018) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Egy problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Az otthoni routeremen az összes LAN port foglalt, viszont szükségem lenne még egyre.
Adott egy TS-253A NAS, aminek csak egy portja csatlakozik a routerre, a másik még szabad.
A szabad portra lehet valahogy a QTS-ben internetet/lant "forwardolni"?
Csak ezért a +1 csatlakozásért nem állítanék be egy switchet, amúgy is csak kevés forgalom lenne rajta.

Előre is köszönöm!

(#7019) Mr Bond 007 válasza Gyurike (#7018) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen, lehet.

(#7020) Gyurike válasza Mr Bond 007 (#7019) üzenetére


Gyurike
tag

Köszi!
Kell ehhez valahol valamilyen beállítást végezni?

(#7021) Mr Bond 007 válasza Gyurike (#7020) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Network and virtual switch részen kell, de már nem emlékszem, mert jó pár éve csináltam. Most meg nem tudok ránézni. :(

(#7022) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! :)
A héten QNAP TS-230 tulaj lettem, szóval csatlakozom a klubbhoz :K . Még csak beleraktam a 2 HDD-t, majd formázom , feltöltöm a mentéseket, ismerkedem a rendszerrel, stb.... Új még ez az egész nekem. Ez az első NAS-om.

Találtam egy friss cikket a PC World-ön, amely érinti a QNAP NAS tulajdonosokat, titeket is: [zsarolóvírusok] támadnak újból ! :Y .
Ti milyen biztonsági megoldásokat alkalmaztok, ajánlotok ez ellen?
Gondolom az alkalmazások frissítése az újabb verzióra, más tárhelyen is legyen plusz mentés,... Mit javasoltok még?
Szép napot kívánok Nektek! Vigyázzatok az adataitokra!

(#7023) Biga123 válasza HEAHEA (#7022) üzenetére


Biga123
addikt

"NAS-kezelőfelületének eléréséhez használt 8080-as port megváltoztatását kéri"
Évek óta mondom :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7024) sanyijedi válasza HEAHEA (#7022) üzenetére


sanyijedi
őstag

az alábbi videót ajánlom, ezen érdemes végig menni:
link
van a Security Counselor, itt bekapcsolni mindent
ezen belül (a videó óta) a Qnap-nak is van firewall-ja: QuFirewall
érdemes beállítani, nekem pl csak Magyarországról elérhető (én használom a myqnapcloud-ot, van aki nem ajánlja van aki igen - helyette VPN)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7025) Veron


Veron
őstag

Szeretnék a hybrid backuppal bizonyos mappákat szinkronizálni egy USBs külső HDDre.
Átmásoltam a tartalmat, majd létrehoztam egy jobot, miszerint változtatáskor szinkronizáljon egyirányban a HDD felé. Elindítottam a jobot, kiírta, hogy szinkronizál. Visszanéztem egy nap múlva és akkor is csak kb. 2 filet dolgozott fel a kiírás szerint, olyan, mintha befagyna a folyamat. Ezt eljátszotta 2-3 alkalommal is.
Hogyan kellene ennek működnie, én csinálok rosszul vmit?
TS - 128A eszközről van szó.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7026) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Olvasom itt a biztonságra vonatkozó dolgokat és úgy döntöttem, én is megcsinálom a tanácsokat. Viszont egyből egy problémába futottam bele. Méghozzá az a baj, hogy létrehoztam egy pár felhasználót, ezzel nincs is gond. Amikor a friss felhasználókkal akarok csatlakozni a egy mappához, hogy a Windowsban hozzárendeljek egy meghajtóbetűt, hiába mondom meg neki az új felhasználót és jelszót, mindig újra és újra bekéri és nem tud csatlakozni. A felhasználónév és a jelszó stimmel, mert ha be akarok jelentkezni a NAS-ra velük, az simán megy.

Mi lehet szerintetek a gond?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#7027) shtirley válasza Veron (#7025) üzenetére


shtirley
tag

Szerintem ne másold át a tartalmat, csak hozd létre a job-ot és hagyd, hogy a HBS másolja át a dolgokat.

(#7028) Biga123 válasza Pribi (#7026) üzenetére


Biga123
addikt

Share jogok rendben vannak?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7029) Gaben92 válasza Pribi (#7026) üzenetére


Gaben92
őstag

Shared Folders alatt hozzáférést kell adni a felhasználóknak az adott mappákhoz.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7030) Veron válasza shtirley (#7027) üzenetére


Veron
őstag

Kipróbálom

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7031) Pribi válasza Gaben92 (#7029) üzenetére


Pribi
senior tag

Gaben92 és Biga123:

Igen, az új felhasználónak van joga mindenhez a kérdéses mappához

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#7032) still2


still2
tag

Sziasztok,
Még mindig új vagyok ezen a területen. Találkoztam egy problémával. A letöltés mappát hiába törlöm ki még mindig 90% tárhely foglaltságot jelez és pirosan világít a bekapcs. gomb.
Mit tegyek hogy érzékelje a normális foglaltságot? Köszi!

(#7033) E300TD


E300TD
tag

Sziasztok,
Meg tudja valaki mondani, mit kell beállítani, hogy a TV médialejátszója lássa a NAS-? (Qnap TS-231P) azt gondolom, hogy az evidenciákon túl vagyok, DLNA, multimediaconsole, megosztások engedélyezve. Amíg nem kezdtem el b@sztatni a videostationt, addíg legalább magát a nast és a 3 alap mappát látta a TV, mondjuk a mappákban lévő fileokat nem, de most már semmit .... :Y
Nam akarom azt mondani, hogy ilyen-meg olyan, de, hogy nem felhasználóbarát, az tuti.
A Zyxel-emmel semmi ilyen gond nem volt

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#7034) sanyijedi válasza E300TD (#7033) üzenetére


sanyijedi
őstag

a Multimedia Console-on belül a DLNA-nál hozzá van adva a mappa a "Content Sources"-hoz?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7035) E300TD válasza sanyijedi (#7034) üzenetére


E300TD
tag

erre gondolsz?

Az is a bajom, hogy pl. a Public nevű folder nem létezik a filekezelőben. Elvileg abban kellene lennie a Video, Music, Photo foldereknek, amit lát a TV - szerintem, legalábbis a Zyxel-nél így van ... :F

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#7036) sanyijedi válasza E300TD (#7035) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, erre gondoltam.

másik, a settings-ben milyen user van kiválasztva? annak van jogosultsága ezekhez a folderekhez? a public egy automatikusan létrehozott könyvtár, ha nincs nem baj. kérdés, hova töltötted le a filmeket? az legyen hozzáadva. (valamelyik folder-ben vannak dolgok, mert amit ír: 420 Gb, 1 fénykép, 240 videó, 18 zene az azokban a mappákban van amit hozzáadtál)

a másik, a DLNA beállításoknál, van egy "advanced settings" ott milyen port van?
ha jól tudom 8200 a default, nem ugyan azon megy a zyxel és akad össze a routerbe?!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7037) E300TD válasza sanyijedi (#7036) üzenetére


E300TD
tag

VAUUUUU,

az advance settings-ben a menu nyelve magyar volt, ahogy átállítottam megjelent minden.
Mondjuk a port is 8080 volt, most 8200 és megy minden.
Köszi! :C :R

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#7038) Addel


Addel
senior tag

Másnál is volt Malware Remover riasztás (Removed the detected malware: MR2102) ? :F

[ Szerkesztve ]

(#7039) bandigyerek válasza E300TD (#7037) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Érdekes, hogy nekem alapból ez a beállítás volt, ment is minden (LG tv), kivéve a képeket. Az a mai napig rejtély, hogy miért nem látnom a fotókat a TV-n DLNA-n. :F

Addel: nem hál'Istennek...

(#7040) delig


delig
tag

Sziasztok!

VAn egy hatalmas problémám.
Úgy néz ki, valahogy beléptek a NAS-omba. Fiájlkezelőben minden fájl 7zip. Illetve minden mappában van egy Read Me, hogy fizessek.
Torrent megy, Kodi lejátsza a filmeket.

Mit lehet tenni? :O
Kiba hosszú a jelszavam és nincs minden szar kinyitva a net felé, illetve a belépések is korlátozva vannak. 21-i dátum van a readme-n, akko nem volt kintről semmilyen belépés, csak bentről egyszer.

Ezer köszi

(#7041) Top cat válasza delig (#7040) üzenetére


Top cat
őstag

(#7042) delig válasza Top cat (#7041) üzenetére


delig
tag

Köszi. Hát ez csodás :(
És olyan rohadt jó, hogy a NAS azt mondja indítsam újra.
Erre olvasom ezt nem igazán kellett volna megtennem.

:(((

Kb kampec mindennek. Képek, minden.

[ Szerkesztve ]

(#7043) Gaben92 válasza delig (#7040) üzenetére


Gaben92
őstag

Lehet újdonság, de a NAS-ba mostanság torrenten keresztül próbálnak bemászni. Tesztelgettem én is poénból kuka HDD-kkel. Gépen futott a torrent, ESET IS-ben meg szépen láttam, hogy blokkolja sorban az IP-ket. Amint lelőttem a gépen az IS-t már ment is a NAS felé FTP-n a próbálkozás admin/nobody/guest loginokkal. Szóval első körben az FTP-t nem árt tiltani ha nem használod. Hasonlóan admin usert is kilőni.

És ez csak egy gép volt a hálón kizárólag zárt oldalt használva, még csak nem is publikust. Ha NAS-on futtatsz torrent klienst akkor meg gondolom még egyszerűbb doguk van főleg ha a NAS beépített antivírusa és tűzfala le van tiltva.

Megoldást sajnos nem tudok. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7044) sanyijedi válasza delig (#7042) üzenetére


sanyijedi
őstag

mikori firmware van a nas-on?
admin user tiltva volt? 2fa engedélyezve volt? firewall, antivirus, malware remover?

kicsit részletezhetnéd, hátha másnak még tudsz segíteni

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7045) delig válasza sanyijedi (#7044) üzenetére


delig
tag

Legfrissebb firm.
Két faktor nem volt. Firewall sem. Ahogy antivirus sem :(
Admin se volt tiltva, de rohadt hosszú jelszót állítottam be.
Illetve tiltó listára tettem az IP-ket ha többször sikertelenül lépnek be.
De belépésnek nyoma sincs kívülről.

Előbb néztem a NAS-t, mint a fenti cikket, így volt 1 reboot, mert a Malware azt írta tegyem meg.
Remélem az országban én vagyok az egyetlen aki így járt.
Qnap-nak ticketet feladtam, de vszín széttárják a kezüket.

Istenem :O
Infós vagyok, odafigyelek dolgokra. A Nas se volt tárva teljesen. De úgy néz ki így is bejutottak.
Vhogy vissza kellene kapnom az adataim. Ha fizetek a betolakódóknak akkor az zsebbe nyúlós...
Nem tudom. Új fájlokat nem tömöríti ahogy nézem.

(#7046) Csorbi válasza delig (#7045) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha infós vagy, azért remélem valami mentésed van...

(#7047) Addel


Addel
senior tag

Néhány info, mert nálam is emiatt volt 26.-án Malware Remover riasztás, de nálam nem tömörített le semmit szerencsére . Nálam legfrissebb fW, kétfaktoros belépés volt, admin tiltva, antivirus és malware remover engedélyezve, upnp is tiltva. Mostmár letiltottam a myqnapcloud linket is, mert nem használom helyette vpn van nálam. Ja meg a 8080 porton volt a nas eddig (most már átállítottam) , de csak helyi hálóról, mert a routeren nem volt nyitva a 8080, szóval nem gondolom, hogy ez számít.
Ha jól olvastam, a támadás a myqnapcloud linken keresztüli parancs injektálás, tehát nem nem léptek be fizikailag a nasokra, így a bonyolult jelszó nem igazán védett ez ellen.

De szerencsére én megúsztam.

[ Szerkesztve ]

(#7048) sanyijedi


sanyijedi
őstag

született is egy újabb videó a témára (security):
link

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7049) Top cat válasza delig (#7045) üzenetére


Top cat
őstag

Sajnálom, hogy így jártál. Mennyit kérnek ezek a *****-ok?

Nézd meg ezt a videót, talán segít.

(#7050) still2


still2
tag

Sziasztok,
Olvastam a bejegyzéseket és megkérnék valakit a szakemberek közül hogy egy kicsit szájbarágósan leírná miket kell beállítani ahhoz hogy ne történjen ez meg mással. Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.