Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) KerryVTR válasza Biga123 (#5000) üzenetére


KerryVTR
tag

Kézzel van megnyitva.

(#5002) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét kérném megint!

TS-228 NAS-sal rendelkezek. Eddig egy darab merevlemez volt a NAS-ban, de lassan elfogy a hely és vettem egy második merevlemezt. Milyen lehetőségeim vannak (ha van!) és melyiknek mi a hátránya/előnye?

Olvastam a RAID-ről, de nem valószínű, hogy szeretném tömbbe szervezni a két merevlemezt.

S3x, hifi & rock and roll

(#5003) HTomee válasza sony309 (#5002) üzenetére


HTomee
tag

Szia.

Én RAID0-ban használok 2db azonos 2TB merevlemezt.
Így lett közel 4TB a tárhelyem és a 2x1Gbe sebességet is kitudom maxolni. A nagyobb tárhely nekem fontosabb volt.
Ha nem fontos az esetleges meghibásodással járó adatvesztés akkor ezt javaslom.

Fontosabb adatokhoz inkább RAID1 tükrözést. Igaz így nem duplázódik a tárhelyed, de hiba esetén cserélhetsz merevlemezt. Újraszinkronizálja és kész.

[ Szerkesztve ]

(#5004) Alex91 válasza sony309 (#5002) üzenetére


Alex91
félisten

Siman beteszed melle kulon kotetkent. Ilyenkor lesz legnagyobb a tarterulet, de ertelem szeruen nincs semmilyen vedelem, es a ket lemez tarterulete nem lesz egyben.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5005) sony309


sony309
őstag

Köszönöm a választ HTomee-nak és Alex91-nek!

Akkor, ha jól értem:

RAID0: Összeadódik a HDD-k mérete, de ha az egyik meghibásodik, akkor az adatok mennek a levesbe.
RAID1: Azonos méretű HDD-k esetén, az egyiken tárolódik az adat, a másik HDD csak a mentés.
Értelemszerűen az egyik HDD mérete a hasznos tár.

Ha csak beteszem mellé a másik HDD-t, csak külön kötetként tudom használni.

S3x, hifi & rock and roll

(#5006) HTomee válasza sony309 (#5005) üzenetére


HTomee
tag

Mindent értesz :)

RAID1: mindkettőre egyszerre íródnak az adatok nincs igazából mentés. Tök egyforma az adat mindkettőn.
A RAID-nél feltétel a lehetőleg azonos HDD.

Ha beraksz pluszba másikat nem RAID-ba az bármilyen lehet, de így igen külön kötet lesz

[ Szerkesztve ]

(#5007) sony309 válasza HTomee (#5006) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#5008) Buckey válasza HTomee (#5006) üzenetére


Buckey
senior tag

Nálam nem azonos a két HDD. Az egyik 3TB, a másik pedig 4TB. RAID0-ba szervezve 6,24TB a hasznos lemezméret.
Volt külön kötetként a 3TB és a 4TB is, de akkor is kb. ennyi volt az összes hely, csak külön-külön.

(#5009) radó válasza ubid (#20) üzenetére


radó
csendes tag

Szia!
2x4Gb!

Kérlek, mindig válaszolj, én is ezt teszem. Vác, Tel: 203509955, E-mail:laszlodora@gmail.com, Privátot írj! Tel. 0-24 óra.

(#5010) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Ha vegyesen szeretne valaki tárolni fontos és nem fontos adatot akkor kell a tükör. Anno agyaltam én is hogy mi legyen, végül tükröztem és 1,5 év után nagyon jó volt hogy így döntöttem, mikor bekrepált az egyik 3tb red.
Ettől függetlenül van 1 külső usb hdd is offline backupnak, ami csak mentéskor van bedugva.

[ Szerkesztve ]

(#5011) KerryVTR


KerryVTR
tag

Megvettem a TS-253Be-t és tettem is bele 16GB RAM-ot is azonnal.
Egyelőre nagyon jónak tűnik, de még nagyon az elején, a RAID szinkronizálásnál tart a rendszer...

Köszi mindenkinek a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#5012) blakey válasza KerryVTR (#5011) üzenetére


blakey
titán

16GB-ot? Mit fogsz vele csinálni? :)
Elvileg minden van amire szükséged lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5013) KerryVTR válasza blakey (#5012) üzenetére


KerryVTR
tag

Még nem tudom, de kicsi volt a különbség árban a 8 és 16GB közt, ezért inkább ezt választottam. :)
Arról nem is beszélve, hogy még így is olcsóbb volt, mintha 4GB-s verziót vettem volna a gyári memóriával.
Így már később tuti nem lesz memória gondom, bármit is kezdjek vele... ;)
Még tanulnom kell ezt az egészet és ismerkedni vele.

(#5014) KerryVTR


KerryVTR
tag

Van egy figyelmeztetés a nas-tól, hogy a tárhely kihasználtság elérte a 100%-ot. 438GB adat van a lemezeken, így az még nagyon messze van a 100%-tól.
A küszöböt ki tudom kapcsolni, és akkor a figyelmeztetés is eltűnik, de attól még azt jelzi, hogy 100% a felhasználás...
Gondolom én nem találok valamit, illetve én vagyok az ügyetlen, ez tiszta... ;)

Ez miért van? Van erre megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

(#5015) trafipax


trafipax
tag

használ valaki esetleg Segate Firecuda winyót NAS-ba? lenne itt értelme a beépített SSD-nek?
Compatibility listán igaz nem látom, de kiváncsi lennék a véleményetekre.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#5016) titus26


titus26
tag

Sziasztok!
Van egy ts220-as nasom, és olyan gondom van vele, hogy a cpu 100%-on pörög folyamatosan. Megnéztem a rendszer erőforrásfigyelőnél a download station terheli 78%-kal. Mi az a szolgáltatás, amit elindít miután letöltötte a torrentet? Az iszonyú lassan dolgozik.
Üdv titus26

(#5017) bogabi válasza titus26 (#5016) üzenetére


bogabi
senior tag

Szerintem alapesetben semmit nem indít. Lehet, hogy sok a kapcsolat, érdemes korlátozni a futó torrentek és a kapcsolatok számát is.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#5018) titus26 válasza bogabi (#5017) üzenetére


titus26
tag

Eléri a letöltés a 100%-ot és utáni kezdi a szolgáltatást. Ez megy iszonyú lassan, újra kezdi számolni a folyamatot %-osan és van olyan torrentem, ami hónapok alatt sem éri el a 100%-ot.

(#5019) shtirley válasza titus26 (#5018) üzenetére


shtirley
tag

Többször volt már szó róla, sajnos egy rakás fos az egész.
Érdemesebb másik torrent klienst használni, kinek mi a szimpatikus.
Nekem speciel a Transmission.

(#5020) titus26 válasza shtirley (#5019) üzenetére


titus26
tag

Régebben használtam transmissiont, még egy mybook world editionon. Erre hogy tudom felvarázsolni? Az app centerben nincs benne.

(#5021) shtirley válasza titus26 (#5020) üzenetére


shtirley
tag

Van egy Qnapclub nevű repo, keress rá. Most nincs előttem a pontos címe, de itt ls le lett már írva. Ott találsz sok-sok okosságot, többek közt Transmissiont is. Telepítsd fel a NAS-odhoz való verziót onnan.

(#5022) KerryVTR válasza titus26 (#5016) üzenetére


KerryVTR
tag

https://www.qnapclub.eu/en

Innen tudsz esetleg letölteni más klienst.
Én a Qbittorentet használom, bár néha kicsit lassabbnak tűnik, de én nem panaszkodom, elégedett vagyok vele. Igaz, nem is használom napi szinten és nem torrentezek megállás nélkül.

(#5023) titus26 válasza KerryVTR (#5022) üzenetére


titus26
tag

Köszönöm a segítséget shtirley-nek is.
Beregisztráltam, beállítottam a nasomban, hogy onnan is tudjak telepíteni, de lehet valamit rosszul csináltam. Létezik, hogy nincs másik kliensprogram a ts-220-hoz? ugyanis a listában nem szerepel más, csak a ds. A qnapclubosban sincs más. Van sok minden, de letöltő kliensprogram nincs.

(#5024) KerryVTR válasza titus26 (#5023) üzenetére


KerryVTR
tag

A régebbi verzók közt nézted?

https://www.qnapclub.eu/en/qpkg/507

4.1.0.99.1 Released 1 year ago ( 14-05-2018 )
TS-X31

Lehet azzal kompatibilis.......de ez csak tipp! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5025) titus26 válasza KerryVTR (#5024) üzenetére


titus26
tag

Most megpróbáltam, arra is azt írja, hogy incompatible package :O

(#5026) bogabi válasza titus26 (#5018) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha jól sejtem, akkor itt nem arról van szó, hogy valami szolgáltatást indít, hanem a fordítás ilyen sajnos, itt a seedelésről van szó. Ha letöltötte a Torrent-et (pl. filmet), akkor kezdi seedelni (szolgáltatni). Én a gyári Download Station-t használnom, nekem nincs bajom vele, seedel rendesen. De hogy mennyit tölt vissza, az attól is függ, hogy mennyien töltenek rólad. Meg hogy pl. aktív vagy-e (elérnek-e külső IP-ről, vagy sem).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#5027) titus26 válasza bogabi (#5026) üzenetére


titus26
tag

Igen, én is erre gondoltam, hogy a szolgáltatás a seedelést jelenti. Csak iszonyúan lassú és rettenetesen leterheli a processzort. Azt vettem észre, hogy a seedeléskor sokkal jobban pörög a proci, mint letöltéskor, ezért gondoltam, hogy futhat valami még a háttérben.

(#5028) Alex91 válasza titus26 (#5027) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet, hogy a dlna server dolgozik...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5029) Geth válasza titus26 (#5025) üzenetére


Geth
addikt

Entware alól több mint valószínű hogy simán felmene a megfelelő architektúrájú csomag, onnan egy htop-ot is feldobva meg rögtön lehetne látni hogy mi pörög (de erre talán még a gyári resource monitor is képes).

(#5030) titus26 válasza Geth (#5029) üzenetére


titus26
tag

Amit én láttam az erőforrás figyelőben az az, hogy a dsd (download station) eszi a processzort. Néha a kernel_processes használata is megugrik, de alapvetően a dsd fogyaszt.

(#5031) KerryVTR


KerryVTR
tag

Milyen antivírus szoftvert érdemes használni a NAS-on? Mik a tapasztalatok?

Most a McAfee-nak van egy egész tűrhető akciója, ami június 28.-ig érvényes. Érdemes foglalkozni vele?

(#5032) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.

Furcsán viselkedik a NAS-om... Tegnap még ment, ma

ujraindítás sem segített... valaki tapasztalt már ilyet ?

DownloadStation megnyílik, de csak fehér képernyő.

Memória, CPU van bőven.. 20 % alatt mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#5033) blakey válasza ubid (#5032) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy a böngészőben nem átana egy cache ürítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5034) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
egy ideje azt írja ki a gép, hogy futtassak le egy fájlrendszer-ellenőrzést, mert a fájlrendszerek nem tiszták (TS-228A). Amikor viszont elindítom, nem fut végig, kb. 97%-nál megáll :-(
Mi a bánat lehet, és mit csináljak? (tök ergya vagyok hozzá)
Köszi

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#5035) ubid válasza blakey (#5033) üzenetére


ubid
őstag

Nem jutott eszembe :(
És nem ártott. Köszi

-.-

(#5036) kalolaci válasza nemethsza (#5034) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem is kiírja szinte mindíg, mikor belépek a NAS kezdőlapjára. De csak, ritkàn futtatom le. "Emlékeztessen később" lehetőséget választom.

(#5037) Biga123 válasza nemethsza (#5034) üzenetére


Biga123
addikt

Ha otthagyod éjszakára akkor se megy végig?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#5038) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Lement mostanában pár szoftverfrissítés és közben valamikor elromlott valami. Nem tudom samba-n keresztül elérni a megosztott mappákat az adminisztrátori névvel és jelszóval. Visszadob mindig, mintha rossz lenne a jelszó. De a web-es felületen azzal megyek be, úgyhogy biztosan jó.
Csak úgy enged a mappákhoz, ha a másik, korlátozott login-t adom meg.
Mi lehet az oka ennek? Már nagyon bosszant...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#5039) kimaga


kimaga
csendes tag

Sziasztok!
Hogy tudok egy meglévő mappa alá új mappát létrehozni a filestationnal.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#5040) gahor72 válasza kimaga (#5039) üzenetére


gahor72
aktív tag

Megnyitod a a mappát ahova szeretnél egy másikat.

A lap tetején a mappa-jelre a + ikonnal---kattintasz,kiválasztod a mappát,nevet adsz neki és kész.

üdv

(#5041) kimaga válasza gahor72 (#5040) üzenetére


kimaga
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítséget. Én is így gondoltam a sikertelenségem oka, hogy mindig megosztott mappát akartam létre hozni, ezt pedig mindig a DataVol1-be tette. Sima mappa kell. Köszönöm.

(#5042) kimaga


kimaga
csendes tag

Sziasztok!
Kérem a segítségeteket. A probléma, hogy minap felújítás közben egy 30 cm polcról leborult a NAS (TS-251) 2 3 TB lemez volt benne. Az elsőre rögtön kiírta, hogy hibás lett a lemez. Mikor újraindítottam a NAS-t még elindult úgy hogy jelezte az első lemez nem jó. Második indításra már egyáltalán nem indult. Ekkor új lemezt tettem a NAS-ba és újra konfiguráltam (az alapokat nincs finom hangolva még). A lemez2-öt sentinellel nézve 10 hibás szektort mutat és javasolja a lemez adatainak lementését. Ehhez kéne segítség. Nincs Linuxos gép a közelembe. Esetleg a NAS-on lehet létrehozni virtuális gépet (linuxal) és azzal vissza állítani? Hogyan? Minden megoldás érdekel. Kérem ha van megoldás azt lépésenként. A máik lemez rosszabb állapotba van azzal nem hiszem hogy érdemes próbálkozni. Segitséget előre is köszönöm.

(#5043) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki meg tudná-e mondani biztosra, hogy a QNAP TS-869 PRO tudja-e kezelni a 8 TB.-os HDD.-ket? Megnéztem a honlapján, de csak 6TB.-ig vannak az ajánlott listában.

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#5044) KerryVTR válasza Julot (#5043) üzenetére


KerryVTR
tag

Szerintem működnie kell, mert korábban árulták is 8 x 8TB-os merevlemezekkel...
De ezt én is úgy gugliztam ki. :)

https://www.mwave.com.au/product/qnap-ts869-pro-8-bay-nas-8x-seagate-st8000vn0002-8tb-nas-hdd-ab84439

[ Szerkesztve ]

(#5045) Julot válasza KerryVTR (#5044) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Hát remélem, mondjuk meg lennék lepve, ha nem. De ezek után meg merem venni bele a vinyókat, igaz, csak 2db.-ot...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#5046) RealZuperman


RealZuperman
tag

QNAP TS-128A NASom egyik pillanatról a másikra leállt. Nem is sikerült bekapcsolni, tápcserével sem. Jeleztem az ügyfélszolgálat felé. Most már értem, hogy mit jelent a prémium márka: minden kekeckedés nélkül írták, hogy küldjem vissza Hollandiába, megnézik és javítják. Le a kalappal előttük... :R

(#5047) gahor72 válasza kimaga (#5042) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ezt érdemes lehet megnézni
[link]

Torrentboltban kapható...
üdv

[ Szerkesztve ]

(#5048) kimaga válasza gahor72 (#5047) üzenetére


kimaga
csendes tag

Köszönöm a segítséget, megtaláltam a boltban, gondolom ez hosszadalmas ezért csak hétvégén kezdek neki.

(#5049) gahor72 válasza kimaga (#5048) üzenetére


gahor72
aktív tag

Szívesen.

Írjál majd,hogy sikerült.

Megnéztem pár videót a YT-on,nem tűnt olyan bonyolultnak.. :)

üdv

(#5050) nemethsza válasza Biga123 (#5037) üzenetére


nemethsza
tag

Nem :-(
leáll 98% körül, ha pedig kilépek, akkor lehal a NAS, manuálisan kell (gombbal) kikapcsolni, majd be, és utána ott egy csomó hibaüzenet - log stb. -, kezdi a szinkronizálást a két hdd között, és újra előről minden :-(

"Tanútt embernek párlya nincs!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.