Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) CactuS válasza tlaci72 (#250) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Holnap este nekem már az lesz, így meg tudom majd mondani, ha minden igaz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#252) tlaci72 válasza CactuS (#251) üzenetére


tlaci72
tag

Kíváncsi vagyok rá nagyon, ma már letöröltem róla minden progit, totál csupasz, beállítottam, hogy 5 perc után állítsa le magát ha nincs disk használat, le is áll a HDD de a ventilátor sosem kapcsol le. Nem hiszem, hogy ez normális ugyanis ha standby módban van és nem pörög a vinyó akkor minek megy a ventilátor, ráadásként a 212P nem is olyan halk.

(#253) Gsx-rr válasza tlaci72 (#252) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én nem tudom ,hogy leállítja vagy se ,mert nem hallom! :) Szekrény tetején van és nincs hangja.
Ne várd azt egyik Nas-tól se ,hogy teljes csendben ha a közeledben van akkor semmit se halj.
Ugyanúgy ,mint egy számítógépnél ,vagy egy laptopnál se.

(#254) kalolaci válasza tlaci72 (#252) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem sem àllt meg szinte sosem, amìg ment a le ill. feltöltès. De mivel működött, èrthető volt. Most hogy màr nem, leàllt.

(#255) tlaci72 válasza kalolaci (#254) üzenetére


tlaci72
tag

De nekem nincs letöltés, letöröltem minden programot róla a cpu 3%.on disk lekapcsolva.. de akkor miért megy?? Tuti nem kellene neki!

(#256) kalolaci válasza tlaci72 (#255) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ez valóban érdekes, mert így nincs ami melegedjen. Beállításokban nem tudsz valamit módosítani?

(#257) blg válasza tlaci72 (#252) üzenetére


blg
senior tag

212P: automatikusan nekem sem áll le a ventilátora. De ha azt állítom be, hogy x fok alatt álljon le, akkor úgy leáll. Sajnos a legmagasabb választható hőfok 34 fok, és amikor nem csinál semmit, akkor pont 34 fok körül ingadozik a hőmérséklete, tehát leáll-elindul-leáll...

(#253) Gsx-rr

nekem éjszaka még a másik szobából is áthallatszik a 212P ventilátorának hangja. ezt azért nem vártam volna tőle :-(

(#258) tlaci72 válasza kalolaci (#256) üzenetére


tlaci72
tag

Olyan opciót nem találtam, hogy kapcsolja le a ventit, a smartfan-nál van olyan opció, hogy manuális állításnál belehet lőni, hogy hány fok alatt legyen a legkisebb fordulata a ventinek, ezt beállítottam a legnagyobbra ami 34fok. Mást sajnos még nem találtam :(

(#259) tlaci72 válasza blg (#257) üzenetére


tlaci72
tag

Pont ez van nálam is! 34 fok a legnagyobb beállítható érték.. nekem pont annyin van amikor nem csinál semmit így nem is kapcsol le. Nekem meg a szobában van az ágytól kb 2m-re és konkrétan nem tudok aludni tőle...

(#260) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

A virtualization station beallitasainal a upnp nektek működik? Nekem kilistazza a portokat, de mind N/A. A cloud station teljesen jól bekonfiguralta a routert, így nem hiszem, hogy azzal lenne baj.

A másik, hogy anno tavaly találtam egy online support chatet a qnap egyik oldalán, de most fogalmam sincs hol keressem. Nem tudjátok esetleg a címét? :)

Köszi előre is

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#261) fogtunder válasza Bdanyy (#260) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem az egyik első funkció, amit minden routerben letiltok, az upnp, inkább kinyitom manuálisan a portokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#262) kalolaci válasza tlaci72 (#258) üzenetére


kalolaci
senior tag

Pontosan erre a beàllìtàsra gondoltam, de akkor nem jött be. Egyèbkènt nekem a szomszèd helysègben van, a konyhabùtor tetejèn. Az asszonyt is zavarja, ő hallja hogy àllandòan zùg. Most hogy nem működik, a visszafrissìtès utàn sem, ìgy halk.

(#263) fabias82


fabias82
tag

Sziasztok!

Qnap TS-251 Nas-om most üzemeltem be 3 napja. Telemásoltam HD filmekkel meg a dolgaimmal. És az a kérdésem lenne, hogy mintha nem minden filmet mutatna webes elérésnél a video station-ba már újra indexeltettem,és a nas-on tegyük fel FilmekHd mappámba van 119db Filme a Video Stationba nézve meg 108db - Mit kellene állítanom. Persze hálózatban tv-n nézve meg ott van az a film is amit webes felületről nem látok.

(#264) fabias82


fabias82
tag

Megoldottam a Qnap ts-251 problémát újbóli indexeltetéssel.

(#265) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Eljött az ideje az informatikai fejlesztéseknek, ugyanakkor fő a költséghatékonyság és a kényelmes kezelhetőség. Azt néztem, hogy a egyes Qnap-nasokban egész komoly intel proci van és a memória is bővíthető, valamint, ha jól értem, még virtuális gépeket is futtatnak.
Ez utóbbi tevékenységgel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Két Qnap tárolót lehet valamilyen egyszerűbb custlerbe szervezni, hogy a virtuális gépek is átvándoroljanak és aktiválódjanak, ha kimúl a mester egység a fürtből? Vagy azért ilyen nagyot ne álmodjak? :)
Jelenleg egy Asterisk fut Hyper-V-n, de a levelezést is szeretném virtualizálni és egy új szerverre vagy akár fürtre pakolni, valamint valamilyen Samba4-es másodlagos tartományvezérlő sem ártana, mert most egyedül árválkodik a DC, ami nem túl egészséges.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#266) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Másnál csinál olyat a myqnapcloud-on keresztüli bejelentkezés, hogy nem tölti be elsőre az oldalakat?

Login screen csak homályos, nyomok egy refresht, akkor jó, belép, utána megint vár, nyomok egy refresht, aztán jó.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#267) CactuS válasza CactuS (#266) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Photo station van akinél értelmesen működik? Esetleg a linkmegosztás? Gondolok itt arra, hogy alkalmanként esetleg be is tölti a képeket az adott linken és nem ragad be a betöltésnél, fekete képeknél.

A net sávszélessége nem igazán lehetne a szűk keresztmetszet, 50 Mbittel tudna felfelé tölteni, de a ha 1 pillanatra eléri a 400 kb/s-et, akkor az már ünnep. Ha esetleg sikerül betöltenie két képet, akkor utána megint fekete képernyő, homokórázás van. Ha nézem közben a hálózat használtságát, akkor meg ugyanúgy 240-400 között ugrál csak, elég nagy szünetekkel. Mi a fene lassíthatja ezt ennyire?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#268) kalolaci válasza CactuS (#266) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem nem sikerült, mèg beregisztràlnom sem valamièrt. Arra is gondoltam már, elküldenèm valahovà, ahol szervizelik. Csak, nem tudok ilyen cìmet.

[ Szerkesztve ]

(#269) CactuS válasza kalolaci (#268) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, próbáltam pozitívan hozzáállni ehhez a 212p-hez, de így nehéz. Portok nyitva, de ha pl.: le akarok tölteni egy albumot, akkor kb 1 perc alatt 1,5 Mbot húz le, CPU 8-12%-on, Ethernet kb 0%-on... Pedig még fényképeztem is ezt a cuccost, gondoltam idővel összedobok egy cikket róla, de jelenleg jobb, ha nem írom meg, hogy mit gondolok...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#270) fogtunder válasza CactuS (#267) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem működik rendesen, én egyéb hülyeségekbe futottam bele, a furcsa jogosultság kezelés miatt, kellett némi idő, mire meg tudtam csinálni azt, amit valójában akartam, hogy az admin tudjon bármit csinálni a privát albumokkal (kamera feltöltés) is, kissé komplikáltan lett ez megoldva.

te szerintem továbbra is jobban jártál volna egy virtuális Xpenologyval. következő körben amúgy én is építeni fogok szerintem, mert QTS azért bármilyen csilli-villi, azért sok minden nem volt annyira egyértelmű és gördülékeny, mint a DSM alatt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#271) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni vpn kliens beállításához. A cél az lenne, hogy a torrent forgalom. A nas-on keresztül menjen át, mivel Németországban büntetik az ilyesmit. Seed szerverem, van de olcsobb, egyszerübb lenne az elöbbi verzióra átállni. Szóval a gondom az, hogy nem kapcsolódik a szerverhez. Egy magyar szolgáltatónál van a szever. Mellékelek pár képet a valószínűleg hibás beállításomról :) Nem igazán értek hozzá, inkább csak a hozzászólásaitok inspiráltak, hogy belevágjak. ;) [link][link][link][link]
Gyerek mesét néz a másik monitoron :)

[ Szerkesztve ]

(#272) kalolaci


kalolaci
senior tag

Ma csináltam egy teljes inicializálást, a nas-on. Visszaraktam egy régebbi verziót, kipróbáltam megy-e így a seed. De sajnos, ismét csak a letöltés ami működött. :(

[ Szerkesztve ]

(#273) antistati válasza kalolaci (#272) üzenetére


antistati
tag

Nekem TS-251 van, amin gond nélkül megy a seed, csak valami beállítás kérdés lehet nálad...

(#274) kalolaci válasza antistati (#273) üzenetére


kalolaci
senior tag

A legutòbbi frissìtès utàn valami vàltozhatott, mert azòta nem megy. Azelőtt, nekem is gond nèlkül ment.

(#275) viger


viger
tag

Sziasztok!

Szereztem egy Qnap TS212-öt és érdeklődnék, hogy kinél mennyi a NAS és a gép közötti másolás sebessége?!
Nem tudom, hogy valami beállítási probléma van-e nálam, de a gépre és a NAS-ra is csak 11MB/s-el másol!
Ez normális?

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#276) atosz válasza viger (#275) üzenetére


atosz
őstag

Nálam ugyanez volt. Valahol korlátoz 100mbit-re. Gyanítom, hogy a routered nem gigabites, esetleg a gép/laptop halokartyajat, WLAN modul jár csekkolj, illetve a kábeleket, hogy min cat5e legyen.

Nálam most n-es wifin 17-21MB/sec, kábelen kb 85-90MB/sec a másolás.

Szinten 212p

(#277) antistati válasza atosz (#276) üzenetére


antistati
tag

Milyen routered van, mert az a wifis sebesseg nagyon jo...

(#278) fogtunder válasza viger (#275) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a megabit LAN teteje, szóval van valahol a rendszerben egy router, switch, vagy kábel, ami nem bír többet, ezeket kell átnézni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#279) atosz válasza antistati (#277) üzenetére


atosz
őstag

AC-s, D-Link DIR-850L (de persze a kliens csak N)
Előtte egy Netgear WDR 3700 talán, az sem volt rossz, az is tudta olykor a 17MB/sec-et, de ez utóbbinak jobb a "térereje", illetve AC-s a jövőre gondolva.

[ Szerkesztve ]

(#280) viger válasza fogtunder (#278) üzenetére


viger
tag

Eszembe sem jutott, hogy a router nem gigabites, valahogy nekem természetesnek tűnt hogy annak kell lennie.
De megnéztem a specifikációját és valóban a router a szűk keresztmetszet.

Következő kérdés:
Ha veszek egy gigabites switch-et és abba lenne bekötve a gép és a NAS, majd a switch lenne a routerbe kötve, akkor ha másolok valamit az már a routerhez nem megy fel, vagyis elvileg nagyobb sebességgel másolna. Ilyenkor ugyanúgy megmaradna a netkapcsolatom, vagy ez így nem egy működőképes megoldás?!

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#281) E.Kaufmann válasza viger (#280) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha csak nincs valami nagyon spéci dolog belőve a hálózatodon, akkor ennek müxenie kellene.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#282) CactuS válasza viger (#280) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem működni fog, annyi, hogy akkor ugye a net felé, a routerbe 1 kábelen fog átfutni az összes vezetékes adatforgalom.

Én nemrég vettem egy tp-link tl-sg1005d, teljesen elégedett vagyok vele, 5 portos gigabites switch, a nem használt portokat még le is kapcsolja, így "zöldnek" is nevethető, árban pedig kb harmada egy gigabites routernek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#283) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Connect to Cloud Drive másnál is a File stationt hozza be? Vagy ez lenne a normális és itt nem látok valami beállítást?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#284) bigangel


bigangel
csendes tag

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni.
Van egy Qnap ts221-es serverem.
Azt szeretném tudni,hogy ha csatlakoztatok hozzá USB3 csatlakozon 2 db 3 TB-os hdd-t, akkor azokat tudom-e használni arra,hogy ne a nas - ban levő hdd-k-re mentse a torrent fájlokat hanem ezekre a külsőkre.
Köszi a választ

(#285) E.Kaufmann válasza CactuS (#282) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az nem egy nagy érvágás, ritka az olyan router, ahol a wan port gigabites, a lan portok meg 100 megásak, amúgy is a CPU a szűk keresztmetszet, ha csak nincs valami hardveres NAT gyorsítás.
Fordítottját is 2 portosban láttam, ott az egyik WAN port volt százas.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#286) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Másik topikban kicsit kiborultam, hogy milyen rosszul működnek a jogosultságok QTS alatt ("A jogosultságok kezelése borzalmaas. Vannak a fényképek mappám, benne almappák, mondjuk A, B, C van xy user, B, C mappához denied jogosultsággal. Ettől függetlenül lazán látja photostation alatt."). Egy nap után jött is a válasz a QNAPtól:
"Hello,

this looks like a bug - I can reproduce it on our local NAS too. I have forwarded this to our developers for checking and will reply to you as soon as I get an update.

Best regards,
..."

Hát, sovány vigasz, hogy én találtam egy ekkora bugot a rendszerben, de legalább érdemben foglalkoznak vele. Legalábbis remélem. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#287) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

QNAP TS-251-ben folyamatosan hiát kapok a külső usb-s hdd-re való időzített backupnál. A System Event Log-ban az üzenet csak annyi, hogy:
"[External Drive] (Sync) Job Aktuális anyagok-->_mentés failed: Program has encountered an unexpected error! (-2). Begin the 1st retry. "

Van rá lehetőség, hogy kicsit többet megtudjak a hiba okáról?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#288) @KIKI@


@KIKI@
újonc

Sziasztok!

Hétfőn egy Synology DS216+ tulajdonosa leszek. Van egy kb. 5-6 éves Dlink302 amiből szeretnék átköltözni.
Mi ennek a legegyszerűbb módja?

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.:

Krisztián

(#289) CactuS válasza @KIKI@ (#288) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ezt inkább a Syno topikban próbálnám meg megkérdezni, itt a QNAP eszközökről van szó leginkább. Esetleg a milyen NASt topikba.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#290) kalolaci


kalolaci
senior tag

Hasznàl valaki Qnap NAS-hoz, wifit? Arra gondolok, hogy nem lan kàbellel van csatlakoztatva a routerhez, hanem wifin keresztül. Ezt szeretnèm kipròbàlni, ezzel talàn működne a seed. Màs ötletem màr nincs.

[ Szerkesztve ]

(#291) Bdanyy válasza kalolaci (#290) üzenetére


Bdanyy
addikt

Transmission sem megy?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#292) Mankó


Mankó
veterán

Zyxel 310_et cserélnék qnap 119p ii-re. 10 korul fizetnék rá. Felhasználási terület : torrent, hd videók streamelése tv-re. Erre a feladatra a mostani zyxel is megfelelő, de talán a cserével nagyobb terhelhetőséget és nagyobb letöltési sebességet nyerhetnék.
Véleményeket várok, támogatjátok vagy nem a cserét? Lehet e transmissiont feltenni rá és melyik transmissiont ajánljátok rá?
Köszi

(#293) fogtunder válasza Mankó (#292) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mi az, hogy melyik transmissiont ajánljuk? lemaradtam valamiről és létezik újabban jobb és rosszabb verzió? transmission amúgy nagyjából csak napelemes számológépekre nincs, de lehet valaki már arra is portolta.

már írták korábban is, de ha kiszolgálja az igényeidet, akkor minek költeni rá? pláne egy másik 1 lemezesre? most ha kicsit nagyobb lesz a DL sebesség, akkor mi történik? nálam tud letölteni 20 megával a TS-251, de teljesen felesleges, mert a letöltések nagy része automatán megy eleve, a maradékot pedig akkor szoktam elindítani, mikor nem vagyok otthon, telefonról és teljesen irreleváns, hogy 5 óra alatt jön le valami, vagy 10 perc.

akkor válts, ha úgy érzed, hogy kevés a jelenlegi, amíg keresned kell rá az okokat, addig anyagi szempontból felesleges.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#294) Mankó válasza fogtunder (#293) üzenetére


Mankó
veterán

A zyxelt, amikor meg vettem, akkor még csak a 2.8ast támogatta, most a 2. 82 van rajta. A 2.8as stabilabb volt, nem ugrált össze vissza a sebesség. Sajnos azt már nem tudom vissza tenni, mert az egy firmware frissítéskor ugrott feljebb.
A zyxel is kiszolgálja az igényeimet, csak jól jönne egy kicsivel nagyobb sebesség és terhelhetőség. Pl ha 3d-t nézek iso-ban a tv-n média lejátszón keresztül es kozben tölt a nas, akkor néha látni h meg meg akad, scrollozik a kép.
Ilyenek miatt gondolkodom a cserén. Sajnos nincs más nassal tapasztalatom, h mi várható a cserétől. Lehet nem is látnék 1-2 mb-nál nagyobb sebesség növekedést? Mert annyiért végképp nem éri meg a hercehurcát a csere és a ráfizetés.
Gondolkodtam egy 2 magos arm-es megoldáson is 1 gb rammal, azzal esetleg jóval nagyobb lenne a különbség szerinted?
Az egy zyxel nas520 lenne 40ért
Vagy van jobb ajánlat 50 környékén?

(#295) fogtunder válasza Mankó (#294) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt sajnos megbecsülni sem tudom, hogy mennyi lesz a plusz sávszél, ami biztos, hogy a torrent fogja le a NAS-t, amiatt van az akadás, az ARM archtektúra jellemzően szarul bírja a torrentet. most néztem meg, nekem a 0.6 beta települt fel belőle, tölt le és fel, semmi baj vele.

én az alapfunkciós, 1 lemezes NAS kiváltásra amúgy szoktam javasolni a HTPC-t is, akár valami asztali Linux disztróval, akár OpenELEC alapon. az alap dolgokat ezek is tudják, mint SMB és FTP, transmission meg tényleg mindenre van, és a mostani Intel SoC-k nagyon kicsit magasabb fogyasztás mellett többszörös teljesítményt nyújtanak az ARM alapú megoldásokhoz képest. 50 környékén talán ki is lehet hozni egyet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#296) Mankó válasza fogtunder (#295) üzenetére


Mankó
veterán

Nálam a zyxel 310-es 8-10 mb-val tölt le a transmission stabilan, a számítógép meg 20 mb-val tud maximálisan.

Sajnos én is oda jutok, hogy akármennyire csábító is ez a Qnap verzió, hű de marha sokat nem érnék a cserével. Lehet a hdd cserét, beállítgatást, adat mentést se érné meg a különbség, nem hogy a ráfizetést.

Mindenhol azt olvasom, hogy a torrent öli meg a nas-okat. Szerintem ahhoz, hogy számottevő különbséget tapasztaljak, legalább egy dupla magos arm, de inkább egy celeron-os megoldásra kellene cserélnem, vagy egy htpc-re. Htpc-nek nincs jogosultsága a medx600 média lejátszom mellett, szóval ez még a jövő zenéje lesz számomra úgy érzem.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#297) kalolaci válasza Bdanyy (#291) üzenetére


kalolaci
senior tag

Gyàri letöltőt hasznàlok, ami lefelè tölt, de a seed nem megy. Transmissiont is letelepìtettem, ugyanez a helyzet.

(#298) Pityu89 válasza kalolaci (#290) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nekem akkor nem tölt vissza ha módosítom a mappa nevét. Pl: Free.linux.2016 mappát átírom Linux mappára akkor nem seedel. Viszont ha Linux mappába töltöm le a Free.linux.2016ot akkor van seed.

Ha véletlenül nem linux kerül be akkor a kodi is tudja így kezelni. :-)

(#299) benoce válasza kalolaci (#297) üzenetére


benoce
tag

csak egy kérdés, és a megfelelő portok nyitva vannak a routerben vagy engedélyezve az UPnP?
ezeket a portokat próbáld konfigurálni 6881-6899

(#300) kalolaci válasza Pityu89 (#298) üzenetére


kalolaci
senior tag

Mappa nem volt mòdosìtva, minden gyàri beàllìtàs szerint maradt. Legutòbbi frissìtés utàn jött elő a problèma.
benoce: Portok nyitva, upnp engedèlyezve a routeren. Màsik routerrel is ki volt pròbàlva, ugyanez a helyzet. Letöltès megy, mikor lejött a file megàll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.