Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) antistati válasza Bdanyy (#100) üzenetére


antistati
tag

Szia Bdanyy!

Talán igazad van, hogy én értettem valamit félre és elkezdtem kombinálni, mivel olvastam a Bluethooth illetve egyéb Wireless technológiás keyboard csatlakozásokról és egyből WIFI-re asszociáltam:-)
http://www.goldtouch.com/bluetooth-vs-wireless-device-technology/

Nézegetem, hogy milyen drótnélküli billentyűzeteket lehetne venni a HD Station használatához és akkor merült fel, hogy van olyan aminek a kapcsolata Bluethooth technológiás és van ami egyéb wireless-es és nem volt tiszta nekem sem a dolog, de állítólag mindegy, hogy milyen ha van hozzá úgynevzetett "USB HID compliant dongle".

Szóval arra jutottam, hogy nem kell WIFI USB stick a NAS-ba, mert a billenytűzethez adnak valami USB HID kütyüt, de majd valaki expert kijavít, ha tévednék:-)

(#102) benoce válasza antistati (#99) üzenetére


benoce
tag

Ezek szerint a HD Station szeretnéd használni. Az egeret és billentyűzetet a NAS USB portjába kéretik rakni.
A felekezetnélküli kombo vevőegységét szintén a NAS USB portjába tedd, én pld. Rapoo E2700 használom erre. Ellenben a Bluetooth vevőegységet nem támogatja, tudtommal

(#103) benoce válasza Bdanyy (#100) üzenetére


benoce
tag

Itt Windows Phone van, így azokon az applikációkon keresztül érem el.

(#104) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Valaki tapasztalt olyat, hogy PLEX-en néz valami filmet, HDStation-ön keresztül és ha több hangsáv van a filmen, pl angol és magyar is, akkor időnként egyikről átvált a másikra magától. majd ugyan úgy magától vissza ?

-.-

(#105) antistati válasza ubid (#104) üzenetére


antistati
tag

Én még nem tapasztaltam.
Költői kérdés az lenne, hogy több filmnél is előfordult vagy csak egynél, mert akkor a kódolásban van a bibi, annó az ASUS HD2 játékosomnál tapasztaltam nagy ritkán ilyet és szerintem a az a kódolás miatt volt...

Hm?

(#106) fant0mi válasza ubid (#104) üzenetére


fant0mi
addikt

Vagy valamilyen film extended verziojat nezi, melyben bizonyos reszeket le sem szinkronizaltak.

(#107) ubid válasza antistati (#105) üzenetére


ubid
őstag

Hát kb másodszor fordul elő.
Most akarom kipróbálni majd úgy hogy Kodival nézem. aztán meglátjuk.

-.-

(#108) Gsx-rr válasza ubid (#104) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Eredeti a film? Mert vannak olyan verziok amikben benne vannak a kimaradt jelenetek pl rendezoi valtozat, es ott mivel nem volt szinkron angol a nyelv!

[ Szerkesztve ]

(#109) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Egy Qnap TS-212P NAS-ra lehet PostgreSQL szervert telepíteni? Ha igen, akkor mennyire terhelhető?
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#110) antistati


antistati
tag

Benoce lelkesedésére ma beszereztem egy RAPOO E2700 billentyűzetet én is, hátulja fém és csak 25cm széles, igazi kis kezesbárány :))

[ Szerkesztve ]

(#111) VRobo


VRobo
újonc

Sziasztok!

Holnap érkezik egy TS-251, ezt fogom munkába állítani torrentezésre és médialejátszásra (főként HD).
Memória bővítve 1x4 GB-ra. Ideiglenesen belemenne a 2 TB WD Green-em. Ez természetesen tele van adattal. NTFS fájlrendszer, egy partíció.
Kérdésem az lenne, hogy a QNAP kezelni fogja az NTFS-t? Ha beteszem ezt a winyót, akkor fogja automatán formázni, tehát biztonsági mentsem az adatokat?
Torrentre / média lejátszásra milyen alkalmazást ajánlotok, jó e a gyári? Mennyi torrentet kezel / futtat?

Ha valaki tisztában lenne ezekkel és válaszolna, azt nagyra értékelném. Én még elég láma vagyok ebben a témában, mivel első NAS-om.

Mindenki Synologyt akart rám sózni, de ezt választottam a hardwer, a HDMI, az USB 3.0 és a bővíthetőség miatt. Remélem nem pénzkidobás.

Előre is köszönöm!

Üdv,
Robó

(#112) Jaby válasza VRobo (#111) üzenetére


Jaby
csendes tag

Szia!

Le fogja formázni ext4-re, és csak utána tudod használni. Bent csak ezzel dolgozik, az USB-n rákötött külső vinyón felismeri az NTFS-t is.
Torrentre a transmissiont rakd fel, tökéletesen fut. A GUI-ját meg telepítsd fel a számítógépedre, és nagyjából ugyanazt a felületet kapod, mint a utorrentnél.
Nekem most kb. 90 torrent van benne, a CPU 3-5% körül a RAM pedig 5-7% körül van.
Én a KODI-t használom, tökéletesen játszik mindent.

Én egy TS-253 Pro-t vettem, a RAM-ot egyből felbővítettem 8 GB-ra, eddig jól szuperál. Még a TS3 szerver is tökéletesen fut rajta. :)

Szerintem nem fogsz csalódni. :)

Remélem tudtam segíteni.

Üdv:

Jaby

[ Szerkesztve ]

(#113) VRobo válasza Jaby (#112) üzenetére


VRobo
újonc

Szia!

Köszönöm szépen a választ!

Üdv,
Robó

(#114) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Qnap TS-212P NAS-on milyen Mysql van? MyISAM vagy InnoDB?
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#115) roland091


roland091
senior tag

sziasztok

van egy ts-251-em beüzemeltem stb. transmission-t szeretném beállítani de addig jut h letölti és beállítja seedbe de viszont nincs feltöltés, engedélyeztem a port forwardingot le is checkoltam azt írja h nyitva de amikor a transmission-el nézem akkor azt írja h zárva -.- és már kezd elfogyni a türelmem :W

(#116) Laca0 válasza roland091 (#115) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem ts-250-es ETZ motorom volt, de mindig is szerettem volna egy 251-eset. :)

Viccet félretéve: biztosan jó portot nyitottál? Nem lehet, hogy több portot is kell nyitni?
Ill. router-en volt régebben ilyen problémám, akkor másik torrentet kellett használnom, mert az a verzió egyáltalán nem akart seed-elni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#117) roland091 válasza Laca0 (#116) üzenetére


roland091
senior tag

Ha minden igaz port tartományként adtam hozzá úgy h elvileg működnie kéne :/

(#118) Laca0 válasza roland091 (#117) üzenetére


Laca0
addikt

Biztos, hogy port továbbítást állítottál be és nem port triggert?
Milyen router?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#119) atosz


atosz
őstag

Sziasztok!

QNAP TS212p-vel ismerkedem és még nem vagyok vele teljesen kibékülve (ami nem feltétlen a NAS hibája), de egyre jobban idegesít a hangja. Sajnos működés közben sose kapcsolja ki a ventillátort és ugyan nem hangos de olyan frekin adja ki a hangot, hogy zavaró. Van ötletetek rá? Cserélt már valaki ventillátort? Nagyobbat nem lehet esetleg beletenni? Vagy plusz rezgőelnyelőket, bármit?

Továbbá most azon agyalok, hogy az Apple TV3-on próbáljam telepíteni a Plex-et (amit lehet elvileg, bár ettől még csak MP4-eket fog lejátszani...) vagy cseréljek valami Androidos médialejátszóra és ha ez utóbbi verzió, akkor KODI vagy Plex. Ha KODI mellett döntenék, ahhoz mit kell telepíteni ezen a NAS-on?

(#120) roland091 válasza Laca0 (#118) üzenetére


roland091
senior tag

igen biztos, asus rt n65u

(#121) Laca0 válasza roland091 (#120) üzenetére


Laca0
addikt

Nem fut véletlenül a router-en is a transmission?
Mert akkor lehet, hogy ugyanazon a porton vannak.
Látatlanban nem tudok többet segíteni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#122) antistati


antistati
tag

Jól gondolom, ha Transmission-t szeretnék használni, akkor fix belső IP cím kellene a NAS-nak?

Köszi,

(#123) benoce válasza roland091 (#115) üzenetére


benoce
tag

Szerintem is valami router port nyitás hibádzik. Érdemes lenne, a routert végig nézni, nincs valami elállítva.
Ezt a tutorialt kipróbálhatod

(#124) atosz válasza atosz (#119) üzenetére


atosz
őstag

Nos, kezd egy kicsit betelni a pohár nálam. Lehet, hogy én vagyok nagyon értetlen és béna, de azért általában meg szoktam tudni oldani a problémákat kis utánajárással. Ha ennél több (vagy csak negyed ennyi...) utánajárás kell, akkor az a termék nagyon nem felhasználóbarát!

A problémám:
Alapvetően Apple cuccokat használunk itthon (kivéve a laptopokat) => iphone + ipad + apple tv3
A NAS egy QNAP TS-212p

Az egyik célom a NAS beszerzése kapcsán, hogy végre legyenek egy helyen a fotók és videók, amit bárhonnan nézegethetünk, lejátszhatunk, stb. Van egy régebben használt Pana fullHD kamerám is, így gondoltam végre tudom rendszerezni a régi anyagokat, amik egyébként m2ts formátumban vannak.

Sajnos viszont én nem találam még olyan appot, amivel az iCloud-ról, az iPhone(ok)-ról nemhogy automatikusan, de úgy egyáltalán be tudom szívni a NAS-ra a fényképeket és videókat! Az nonszensz, hogy egyenként kellene a fájlokat kiválasztani. Természetesen a cél azon van, hogy ez automatikusan menjen, azaz:
- ha wifi-n lógok, akkor az újabb kéepek és videókat tolja fel nekem bárhova, nem érdekel, de a végén landoljon a NAS-on
- ne csak egy készülékről nyilván
- ha valami mappában van, akkor jó lenne azzal együtt szinkronizálni
- egy egyszerű account és megosztási management, hogy beállítható legyen, mely készülékekből származó fotókat ki láthassa

Van egy fizetős PhotoSync nevű app, ami a leírtak alapján tökéletesen megy a Synology-val. Valóban nem létezik megoldás a QNAP-re?

Illetve arra is várnék tippeket, hogy az iCloud-ban lévő sok GB-nyi fotót és videót, hogyan tudnám egyszerűen a NAS-ra "varázsolni".

köszönöm! :R

(#125) blg válasza atosz (#119) üzenetére


blg
senior tag

szia
nekem is 212p-m van, engem is zavar a hangja

windowsos Kodihoz nem kell telepíteni semmit a NAS-ra, A windowsos Kodi ismeri az SMB megosztást, a többi fajta Kodiról nem tudok nyilatkozni

(#126) antistati válasza benoce (#123) üzenetére


antistati
tag

Benoce köszi a Transmission linket, sikerült beállítanom :DD

Nekem úgy néz ki megy a letöltés és a seed-elés is, a kezelőfelület tiszta microtorrent, eddig nagyon meg vagyok elégedve vele, ráadásul letöltéskor most már csak a UPC letöltési sebessége/sávszélessége a letöltéskor a szűk keresztmetszet :B

[ Szerkesztve ]

(#127) benoce válasza atosz (#124) üzenetére


benoce
tag

Szerintem nem nagyon fogsz találni olyan megoldást ami direktben hozzáfér az iCloud-ra mentett képeidhez.
Olyanok vannak amik szinkronizálhatják a képeidet, a tárolóhelyek között.
Esetleg egy privát cloud létrehozása - Owncloud ?

Régen volt egy használható - Tonido - de valamiért elhalt

(#128) atosz válasza benoce (#127) üzenetére


atosz
őstag

Elég ha egyszer valahogy at teszem valahogy az icloud-bol a dolgokat, de utána menjen a sync a telokkal. Ez utóbbira sem találtam megoldást sajnos.

(#129) benoce válasza atosz (#128) üzenetére


benoce
tag

Szerintem felrakod a Google Drive/Dropbox páros valamelyeket, telokon beállítod az automatikus feltöltést, NAS -on is beállít, és szinkronizál.

(#130) atosz válasza benoce (#129) üzenetére


atosz
őstag

Köszi a tippet, lehet a dropbox-nyak adok egy esélyt, mert a leírás szerint megy a videó is es a félig automata feltöltés WiFi-n (el kell indítani az appot).
Viszont a tárhely kevés lesz...
Illetve ha az alabbit nézem, akkor ez sem működik 100%-osan, viszont a photosync appot nagyon dicsérik es ezzel visszakanyarodom a kiinduló posztomhoz.

(#131) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.

Proxy szerverként valaki próbálta már beállítani a kis helyes NAS-t ? :)

-.-

(#132) Alex91 válasza atosz (#130) üzenetére


Alex91
félisten

Annak a PhotoSync-nek ahogy elnezem mennie kell a QNAP-pal is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#133) ubid


ubid
őstag

Haló,
Úgy döntöttem kipróbálom a KODI-t is. Eddig PLEX-et használtam. De hátha a kodi jobban adja.

A kérdés, hogy hol lehet beállítani a kodiba, hogy milyen mappákba keresgéljen ?
Mert egy darab filmet sem látok :O

-.-

(#134) atosz válasza Alex91 (#132) üzenetére


atosz
őstag

Meg egyszer jobban megnézve a lehetőségeket, az owncloud ígéretesnek tűnik:

Eddig én nem ismertem ezt az owncloud-ot, de így mar másabb a dolog. Na persze elvileg nincs hozza friss app, es mókolni kell kicsit, hogy fel menjen a qnap-ra a legfrissebb.

"OwnCloud (stylized ownCloud) is a suite of client-server software for creating file hosting services and using them. OwnCloud is functionally very similar to the widely used Dropbox, with the primary functional difference being that OwnCloud is free and open-source, and thereby allowing anyone to install and operate it without charge on a private server, with no limits on storage space (except for disk capacity or account quota) or the number of connected clients."

(#135) Alex91 válasza atosz (#134) üzenetére


Alex91
félisten

Felnyomja az sima ftp-n is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#136) Laca0 válasza ubid (#133) üzenetére


Laca0
addikt

A video menüben fel kell venni a filmeket tartalmazó mappát és ott kell becsekkolni, hogy almappákban is keressen. Ill. bal felül meg lehet adni a tipusát "Filmek" és akkor a leírásokat, borítókat is letölti!
Ha mindent jól csináltál, akkor a video menü mellett megjelenik a főmenüben egy filmek menü is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#137) benoce válasza Laca0 (#136) üzenetére


benoce
tag

(#138) ubid válasza Laca0 (#136) üzenetére


ubid
őstag

Na kezd jó lenni :)
köszi

Amikor rámegyek arra valamelyik filmnél, hogy felirat... Felajánlja, hogy letöltés... de nincs telepítve felirat szolgáltató...
Tudtok ajánlani olyat ahol magyarul is van felirat ? egyáltalán van ilyen ?

[ Szerkesztve ]

-.-

(#139) ubid válasza ubid (#138) üzenetére


ubid
őstag

Na a következő kérdés, hogy a sorozatok hogy vehetők rá, hogy bekerüljenek a sorozatok közé ?:D

-.-

(#140) atosz válasza Alex91 (#135) üzenetére


atosz
őstag

Más:

Kipróbáltam (volna) a QFile-ban lévő fájlmegosztást, de a link(ek) kívülről nem működnek.

Most csekkoltam, a myQnapCloud app-ban az Auto Router Configuration be van állítva, ott OK-ot is jelez, meg is találja a routert, az átnézeti képen zöld a státusz, viszont az ellenőrzésnél alatta (Web Connectivity) piros, azaz nem elérhető. Ez lehet esetleg a Telekomos modem/router miatt? Mit kellene tennem, hogy működjön? Mert gyanítom itt van a kutya elásva.

Kívülről mással sem tudok azt hiszem belépni a NAS-ra, csak a webes felületen a myqnapcloud.com-ról, ahonnan látom is a fájljaim, stb.

[ Szerkesztve ]

(#141) Laca0 válasza ubid (#139) üzenetére


Laca0
addikt

Van olyan tipus is, hogy "sorozatok". Csak akkor külön mappában kell lenniük a filmektől.
A feliratos kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nekem amelyik feliratos, annak ott van mellette, nem töltetem le külön. De amúgy találkoztam ilyen plugin-el, úgyhogy nézz szét a kiegészítők között.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#142) atosz válasza atosz (#140) üzenetére


atosz
őstag

Próbálkozom ezzel a PhotoSync-el + owndrive-al.
- 8.2.2 az aktuális verzió => persze ami elérhető a QNAP-re, az 8.0.4, remélem ettől még megy
- megvettem az appot, regeltem az owndrive-on, stb
- igyekeztem beállítani a PhotoSync-ben a WebDAV-ot (ha nem keresgetsz rá, akkor sose jössz rá, hogy ez kell, na mindegy, ennyit az easy to use megoldásokról)
- egy ilyen leírást találtam a 7-es verzióhoz, de írhatok én be bármit a mezőkbe, természetesen nuku kapcsolat.

Szerintetek mit kellene beírnom, hogy legalább azonos hálón menjen?

(#143) Alex91 válasza atosz (#142) üzenetére


Alex91
félisten

Beirod a nas-od belso ip-cimet.
Portnak a 80-ast.
Azt a felhasznalo nevet es jelszot, amit a nas-on megadtal owncloud felhasznalonak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#144) atosz válasza Alex91 (#143) üzenetére


atosz
őstag

Próbáltam ezt is... Ha kitorlom a directory-nal azt a célt, akkor elfogadja, csak éppen a szinkronizálás során nem talál mappat...

Valaki használja ezt esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#145) csari


csari
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék már egy ideje a Nas használók táborába tartozni..:-)
Jelenleg a laptopomon fut a torrent kliens, és a külső hdd-re másolgatást se szeretem..
Eddig valamilyen Synology-ban gondolkodtam, de azzal a hálózaton keresztül játszottam
volna le videókat..
Most véletlenül ráakadtam erre: QNAP TAS-268. Van hdmi kimenete, tehát közvetlenül össze
tudnám dugni a tv-mmel. Mit gondoltok mennyire felelne meg mint média lejátszó?

(#146) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Telefonon a saját fotóimat és videóimat ha megnyitom (qfile), a videók nagyon szaggatnak, mert az eredeti fájlt olvassa. Valahogy meg lehet oldani, hogy ne kelljen a video stationt beiktatni? Kicsit kényelmetlen ha a fotókat és a videókat külön programból lehet nézni.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#147) atosz válasza atosz (#140) üzenetére


atosz
őstag

Ezt egyelőre - legalábbis úgy tűnik - sikerült megoldani.

Viszont megint más:
Én a Transmission torrent klienst használom, mert ezzel sikerült először összerakni a telefonos/tabletes/wines távoli elérést, viszont távolról
- elindítani tudok újat
- pause
- töröl
- töröl + töröl adat

Ez tök jó, viszont szeretném, ha távolról lehetne összességében is be-kikcspolni a Transmission-t. Van erre mód? Gondolom, igen, de még nem találtam meg a módját...

Ha más appal megy ez, akkor szívesen átállok arra is...

:R

(#148) antistati válasza csari (#145) üzenetére


antistati
tag

Szia,

Én a TS-251 -et kötöttem össze HDMI-vel a TV-re és eddig meg vagyok elégedve vele.
Töltöm a torrenteket miközben KODI-val nézem a Full HD filmeket:-)

(#149) Bdanyy válasza Bdanyy (#146) üzenetére


Bdanyy
addikt

Most nézem, be lehet állítani a settingsben (qfile android videó playback alatt) az On-the-fly transcodinget, csak akkor meg errort kapok. Nálatok megy?

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#150) Gsx-rr válasza atosz (#147) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagyon egyszeru! Qmanager! Gyari app.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.