Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség. TS-253A- hoz milyen vezeték nélküli billentyűzetet tudok párosítani? Vettem egy ilyet: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B072JYGVCB/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1
Plusz usb kulcsot is. Nem ismeri fel a nas. Tud valaki segíteni, higyan tudnál használatra bírni?
Köszi előre is

(#1652) 1turosbatyu válasza krobiboy (#1651) üzenetére


1turosbatyu
csendes tag

Ezt érdemes lehet kipróbálni:

https://forum.qnap.com/viewtopic.php?t=128622

Think different

(#1653) cp007 válasza 1turosbatyu (#1652) üzenetére


cp007
csendes tag

Logitech K260-at hasznalok a hozzatoartozo vezetek nelkuli egerrel, kivalloan mukodik , felismeri a NAS. (Meg a szomszed szobabol is kapcsolodik, megbizhato a radios resze is)

Egy USB portot foglal a ket eszkoz ami VM alatt szempont- mivel korlatozott az egy VM-hez tarsithato max USB portok szama.

(#1654) benoce válasza krobiboy (#1651) üzenetére


benoce
tag

Az egyik amit használok napi szinten, az a Rapoo Blade E2700 - ez már kifutott és a hangzatos E2710 az utód.
Illetve a Logitech K400 amit időnként használok, de ez is csont nélkül felismer/üzemel.

(#1655) Biga123


Biga123
addikt

TS-453mini vs TS-251+ ?
2GB ram mind2..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1656) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Van egy 212p-m, amivel van egy kisebb problema. Tv-rol wifin keresztul elerem a nas tartalmat, egy windows-os gep es egy macbook is latja a mappakat, viszont a webes feluletet megnyitva a file station mar nem (storage manager kiirja, hogy x gb a teljes, ebbol y szabad), es az androidos telok sem latjak a qfile alkalmazason keresztul.

Otlet? Volt mar nas ujrainditas, leallitas, kenyszeritett leallitas, eddig semmi valtozas :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#1657) Mr Bond 007 válasza Biga123 (#1655) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akárhogy is nézem kb ugyanazt tudja mind2 majdnem ugyanannyiért. Kivéve hogy a 453mini 4 hdd-t/ssd-t tud fogadni. Én azt venném ha nincs más különbség.

(#1658) Biga123 válasza Mr Bond 007 (#1657) üzenetére


Biga123
addikt

Kb én is erre jutottam.
Köszi

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1659) Mr Bond 007 válasza rizso (#1656) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha van frissebb firmware, akkor azt kéne feltenni első körben.
Vagy ha a legújabb van akkor egy full nas reset. (Az kell ami meghagyja az adatokat a lemezeken, csak a beállításokat nullázza le. Pontosan most nem tudom melyik opció, de van ilyen.)

Vagy amit leginkább javasolnék hogy írj egy ticketet a supportnak és inkább nyúljanak bele ők távolról.

(#1660) Biga123 válasza rizso (#1656) üzenetére


Biga123
addikt

Csak 1 tipp, jogosultságok rendben vannak? Admin userrel próbáltad?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1661) Chal válasza krobiboy (#1651) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem bármilyen billentyűzet jó hozzá, ami szabvány billentyűzetnek látszik (értsd: tetszőleges PC-re kötve, vagy az USB dongle vevőjét bedugva pl. a BIOS-ban vagy az EFI-ben tudsz mászkálni). Amihez driver kell (pl extra billentyűk, kijelző, stb..) azok a funkciók valószínűleg nem fognak működni a NAS-on.

(#1662) rizso válasza Biga123 (#1660) üzenetére


rizso
addikt

Igen, lényegében csak az admint használom.

Mr Bond 007: van újabb, mert én leragadtam a 4.2.2-nél, azzal ugyanis nem volt eddig különösebb gondom, és még a twonky/serviio is gond nélkül működik (a 4.3 megjelenésnél azt olvastam korábban, hogy ezek támogatása megszűnt, így inkább nem frissítettem).

Ami vicc, hogy a két laptopról elérem a mappákat, tv-ről szintén, weben meg telefonon viszont nem, csak egy "homes" mappa van, azokon belül a felhasználók, amik üresek. Ugyanakkor QTS-ben valamelyik beállításnál meg kilistázza a mappaneveket mérettel együtt.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#1663) blakey válasza rizso (#1662) üzenetére


blakey
titán

Serviio megy 4.3.3-al, twonky azt hiszem befejezte.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1664) rizso válasza blakey (#1663) üzenetére


rizso
addikt

Írtam a qnapnak, hátha van valami tippjük. Ha serviio is megy 4.3 alatt, annyira nagy gond nincs, bár twonkyt használok 99,9%-ban, gyorsabb, és stabilabb is a tapasztalataim szerint.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#1665) blakey válasza rizso (#1664) üzenetére


blakey
titán

A Twonkyval az a gond, hogy egyes eszközök (tv, Blu-ray lejátszó) nem látják a feliratokat vagy csak 1 hangsávot képes lejátszani, Serviioval meg hibátlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1666) Biga123 válasza rizso (#1664) üzenetére


Biga123
addikt

Jobb a serivo de Marvell 6282 1.6GHz -- :U kevés lesz hozzá.
ARM os nasra max a Twonky.. az viszont tényleg stabil, (nekem eddig sose volt gondom se felirattal se hangsávval 4-5 feliratot és hangsávot is tudok váltani LG TVn)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1667) Biga123 válasza rizso (#1664) üzenetére


Biga123
addikt

De amúgy elvileg ha frissíted 4.3 ra akkor a már telepített Twonky megmarad.
De kijavítanak ha nem így lenne ..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1668) rizso


rizso
addikt

Kozben inditottam egy ticketet, log fajlokat kuldtem, es most ezt a valaszt kaptam:

"Hello,

volume is mounted, which is a good sign. Configuration file also contains the shared folders.

However, what I also see is that you have old firmware - please update to latest 4.3.3, it should fix your issue.

If it doesn't, let me know.

Thanks"

Eddig ugye nem frissitettem, mert twonkyt hasznalok. Kozben beugrott meg egy, amit aktivan hasznalok: transmission. Ha frissitek 4.3-ra, gond nelkul fog mukodni tovabb a transmission is?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#1669) Biga123 válasza rizso (#1668) üzenetére


Biga123
addikt

A tipikus hab support válasz :D
Addig pont letojnak amíg nincs fönn az uccsó driver/firmware ;]
Transmissionra jött ki valami b-s verzió az már 4.3 - at emlegetett.

[link] ittis fenn van 4.3 hoz.
Valaki linkelhetne egy free verziós Twonky telepítőt

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1670) rizso válasza Biga123 (#1669) üzenetére


rizso
addikt

Na legalabb ez adott, koszi :R

Delutan frissitem, meg ha nem is akartam eddig - hatha tenyleg megoldja a problemat.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#1671) Biga123 válasza rizso (#1670) üzenetére


Biga123
addikt

Remélem a Twonky nem fog eltűnni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1672) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy TS-251-et.
A már letöltött, meglévő fájljaimat szeretném seedelni. Ezt hogyan tudom a gyári Download Stationnel kivitelezni?
Illetve van-e valamilyen alternativa a gyári alkalmazásra? Én az App Centerben nem találtam. Egyéb módon lehet rá alkalmazásokat telepíteni?

Köszi!

(#1673) rizso válasza Biga123 (#1671) üzenetére


rizso
addikt

Úgy tűnik maradt és működik a twonky, transmission is, visszajöttek a mappák is :) Most megy a tesztüzem, remélem nem lesz gond semmivel sem.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#1674) Biga123 válasza rizso (#1673) üzenetére


Biga123
addikt

:C :C :C

bmakszim: tegyél fel Transmissiont - sajnos újra hozzá kell adni a torrenteket és akkor leellenőrzi és seedel. [link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1675) Mr Bond 007 válasza Biga123 (#1674) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Úgy látszik a tipikus hab support válasz működött :DDD

(#1676) Biga123 válasza Mr Bond 007 (#1675) üzenetére


Biga123
addikt

Néha azért bejön :D
Bár arra kíváncsi lennék mitől ment tönkre, egy addig rendesen működő renszer :U

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1677) rizso válasza Biga123 (#1676) üzenetére


rizso
addikt

No igen, a kérdés jó, előtte nem volt ilyen gond vele. Mindegy, a lényeg, hogy most már újra tudom használni, és nem volt adatvesztés sem.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#1678) Mathiask


Mathiask
senior tag

Kodi 17.3-at hogy kell felrakni (x53, QTS 4.3.3-ra)? Azt írja a sikertelen telepítés után hogy +data file error". Vagy előtte le kell szedni az előző verziót?

(#1679) Stingie


Stingie
tag

Srácok, ti milyen megoldást használtok, hogy a NAS-on tárolt filmeket távolról böngészőből elérjétek ? Ha a myqnapcloudon keresztül, távolról lépekbe és el akarok indítani egy filmet, dob egy this video is not support online play... üzenetet.

Transcode, codec pack, plugin, bármi megoldás van erre?

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#1680) Mr Bond 007 válasza Stingie (#1679) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Plex

(#1681) blakey válasza Stingie (#1679) üzenetére


blakey
titán

FTP/Kodi, a legjobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1682) Chal válasza blakey (#1681) üzenetére


Chal
addikt

Ha Kodiból nem kell írni a tárhelyre, akkor a http jobb szerintem. Sokáig én is ftp-vel használtam, de repszonzívabb http-n (pörgetés, stb.. sokkal gyorsabb). Próbáltam egyébként webdav-al is, hogy akkor már írás is legyen, de az valamiért elég instabil volt Kodi oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#1683) blakey válasza Chal (#1682) üzenetére


blakey
titán

HTTP-t nem próbáltam, eddig nekem nem volt gondom az FTP-vel, meg amúgyis megy. Szoktam írni tárhelyre, ezért megy az FTP.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1684) rizso


rizso
addikt

Urak, ezt a HTTP/FTP lejátszós mókát kifejtenétek nekem, hogy mit hogyan kell csinálni, hogy külső hálózaton keresztül tudjam "streamelni" a filmeket? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#1685) Stingie válasza rizso (#1684) üzenetére


Stingie
tag

Ez nekem sem működik, csak mobilról QVideo-val és lokális LAN-ról.

Mellesleg ti találkoztatok olyannal, hogy a NAS egyszerűen nem akarja frissíteni a szolgáltatói WAN IP váltás miatt a publikus ip címet a MyQnapCloud > DDNS-nél ?

Ha a szolgáltatóm IP-t vált (és most ez az eset), nem frissül magától az új WAN IP (és hiába kattintok az update-re manuálisan, akkor is csak a régi látszik) - és a régi bejegyzés így nem frissül a qnapcloud-ban sem. Így kívülről a QnapCloudon keresztül aztán nem tudom megnyitni a QTS Desktopot, mert a cloud még a régi WAN ip-n keresztül akar kommunikálni a router WAN > nyitott portjain kereszül a NAS-sal.

A routerem linksys EA6300, ami csak részben támogatott upnp-n keresztül és elvileg bár az upnp-n is lekérdezhető a WAN IP, a NAS maga is tud query-t indítani. Ez alapján viszont utóbbi nem működik.

Így kívülről bár elérem a qnap-on a tartalmat (ezt ugye a qlink http-n betolja a qnapcloudba), de nem tudom elérni a NAS desktop felületét, így pl. a melóhelyről új torrenteket se tudok behúzkodni a download stationbe.

Erre van valakinek vmi tippje? Látszólag fizetős DDNS lenne az ideális, de a támogatottak közül egyik sem ingyenes... :(

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#1686) Alex91 válasza Stingie (#1685) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyan az a routerem van. Ha nem tudtam kivulrol elerni, akkor a routert baxtattam kivulrol. Ha jol emlekszem. Mar irtam, hogy az uPnP-t kell kapcsolgatni... Amire meg rajottem, higy sajnos a szolgaltatoi gatawey is neha meghulyul nalam, ilyenkor azt kell ujrainditani. Sajnos ezt tavolrol nem lehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1687) Stingie válasza Alex91 (#1686) üzenetére


Stingie
tag

Nemnemnem :) Én elérem a NAS-t kívülről gond nélkül a portforwarding miatt - egészen addig, amíg a szolgáltatóm WAN ip-t nem vált. Ezt nem követi le a NAS szoftvere (tehát LAN-on a NAS-ra belépve a frissítések ellenére még mindig a régi WAN ip-t látom), és emiatt nem frissíti ezt a qnapcloudban sem, ami a NAS desktopot így nem tudja elérni.

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#1688) Mr Bond 007 válasza Stingie (#1687) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Milyen firmware? Csak mert ilyet anno 1x nekem is csinált, aztán updateltem és azóta nem jött elő. Meg volt hogy a szolgáltatással volt baj, és pár órán át nem értem el. Viszont ezekre megoldás ideiglenesen ha a myqnapcloudon megnézed az eszközinfót mert ott kiírja az aktuális ip címét (még ha nem is tud kapcsolódni a webes felületre, de kézzel böngészőbe beírva menni fog).

[ Szerkesztve ]

(#1689) Stingie válasza Mr Bond 007 (#1688) üzenetére


Stingie
tag

A legfrissebb van most fent, de az eggyel korábbival is ez a helyzet... DDNS-t használ itt valaki a QNAP-hoz, ha igen akkor melyiket ?

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#1690) Mr Bond 007 válasza Stingie (#1689) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én írnék a supportnak. Előfordul hogy vmelyik app megsérül ilyenkor a supportos (ha engedélyt adsz rá) fel tud lépni a nasra és rendbe teszi.

(#1691) rol33 válasza Stingie (#1689) üzenetére


rol33
aktív tag

pont így jártam a minap mint Te, a myqnapcloud -os címemről nem értem el a nas -t, míg mivel van beállítva egy ddns cím is arról meg simán. pont akkor jött ki frissítés az os -hez, miután megcsináltam ismét jó lett...én sem értettem gondoltam talán a frissítés miatt lehetett...
válaszolva a kérdésedre én ezt használom: [link]
amire nekem kell arra jó, ingyenes annyi hogy havi egyszer jön egy mail, amiben meg kell erősíteni az adataid és ennyi...

®

(#1692) blakey válasza Stingie (#1689) üzenetére


blakey
titán

no-ip-t használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1693) Stingie válasza rol33 (#1691) üzenetére


Stingie
tag

Köszönöm - és @blakey neked is. Kipróbálom a no-ip.com -ot. Van ddns.net domainjük, arra regisztrálok egy accountot. a http://www.portchecktool.com/ oldalon pedig lehet csekkolni, hogy mukodik-e a portforwarding es nyitva van-e a ddns számára a specifikus port.

[ Szerkesztve ]

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#1694) Stingie


Stingie
tag

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, miután reggeltem a no-ip-re, bekonfigoltam a NAS-t, szépen működik is a DDNS és az elérés továbbra se jó... körülnéztem, és kiderült, hogy a Digitől most egy 100.x-es tartományból kaptam IP-t, amely VLAN-t jól megNAT-olja a szolgáltató - ez pedig a routeres NAT miatt dupla NAT, ami azzal jár, hogy gyakorlatilag semmi remote elérés nem megy ilyenkor.

Szolgáltató felhív, sirám elmond, hibajegy felvesz, igen ez NAT probléma, 72 órán v. 1-3 órán belül javítjuk. Elnézést. Danke.

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#1695) Chal válasza Stingie (#1694) üzenetére


Chal
addikt

Én akartam is írni, de azt írtad hogy megváltozott az IP-d, gondoltam megnézted, de ezek szerint csak a routered wan portján :)

(#1696) Biga123


Biga123
addikt

FW frissítés óta (Current firmware version:4.3.3.0262) kernel_processes folyamat zabálja a CPUt 20% körül.. :(
TS231

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1697) Devilstudio


Devilstudio
tag

Transmission hogy kell feltenni illetve mi utána a tenni való?
Bár nekem a kedvencem a Qbitorrentes szoftver pc-n akár azt is szívesen feltennem. Odáig jutottam a Qbitorrentel hogy kér felhasználó nevet és jelszót amit nem tudom honnan szedjek neki......pls help.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#1698) 1turosbatyu válasza Devilstudio (#1697) üzenetére


1turosbatyu
csendes tag

Próbáld ki, elvileg ez a default.

login:admin
pass:adminadmin

Think different

(#1699) sony309


sony309
őstag

Üdv mindenkinek!

Hozzáértők segítségét kérném a következőkben (elnézést a láma kérdésekért, ez az első NAS-m).
Vásároltam egy TS-228 NAS-t, benne van egy 2 TB HDD.
Bejelentkezéssel, alap beállításokkal semmi gond nincs.

Ami a problémám, hogy fogalmam sincs, hogy hova másoljam a médiafájljaimat, hogy ne vesszek el a NAS-n.
A gyári app-okat nem sikerült megértenem, nekem kaotikus, valami egyszerűbbet szeretnék.

Amit szeretnék:

-A NAS-n tárolt médiafájlokhoz hozzáférni belső hálón három médialejátszóval (Med600, WD TV Live és Chromecast Audio) és lejátszani őket.
-Telepítsem-e a Plex-t vagy felesleges?
-Vagy más alternatíva?

Köszönöm, ha segít valaki! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#1700) Dr.FantastiK válasza sony309 (#1699) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

letrehozol egy Shared Folder -t.
jogokat beallitod, ennyi !

a Plex = Marhasag , csak ha atkodolni kell, amugy felesleges !!

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.