Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Bdanyy válasza kalolaci (#300) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nálam is ez volt, de az incomplete mappábol olyankor atmasolja a letoltes helyére, és ott nem találja meg. Transmissionnel viszont nincs ilyen gond.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#302) kalolaci válasza Bdanyy (#301) üzenetére


kalolaci
senior tag

A legutòbbi frissìtès előtt, nem volt gond vele. Transmissont pròbàltam, ugyanez volt a helyzet. Reseteltem a nast, ùjraindìtottam egy letöltèst ès ugyanaz a helyzet. Lefelè szèpen tölt, miutàn lejött a file megàll.

(#303) benoce válasza kalolaci (#300) üzenetére


benoce
tag

s úgy próbáltad, hogy a portokat kéziben engedélyezed? annak ellenére hogy a UPnP be van automatára kapcsolva?
Mondjuk én is a Transmissiont használom erre a célra, és teszi a dolgát.

(#304) kalolaci válasza benoce (#303) üzenetére


kalolaci
senior tag

Igen, legutòbb azt csinàltuk, hogy portokat nyitottunk, a routeren. De sajnos, ez sem jàrt eredmènnyel. Arra is gondoltam, elküldöm egy szervìzbe, ahol foglalkoznak nasokkal. De eddig, nem talàltam semmi ilyet.

(#305) kalolaci


kalolaci
senior tag

Letöltöttem újra a transmissiont, elindítottam egy letöltést, de az arány ill. a seed meg sem mozdult. Elindítottam ugyanazt a letöltést laptopon qtorrentel, és azonnal indult a seed is.

[ Szerkesztve ]

(#306) benoce válasza kalolaci (#305) üzenetére


benoce
tag

na még egy tipp nézd meg a DS "Settings" > "BT" > "Bandwidth Limit" oldalt, mert még ott is félremehetnek dolgok. A hivatalos fórumban is panaszkodnak rá

(#307) fabias82


fabias82
tag

Sziasztok!

Van egy qnap ts-251 hálózati tárolóm. Amiben jelenleg 1db 3TB Hdd lapul. Már eléggé megvan töltve adatokkal. Ha 1db 4TB lemezt vennék és azt betenném a másik fiókba ,hogy lehet azt megoldani hogy mindent a 4TB lemezre mentsen át és a 3TB lemez kitudjam venni megcserélném és később még 1db 4TB lemezre cserélném. Ez hogy kivitelezhető?

(#308) kalolaci válasza benoce (#306) üzenetére


kalolaci
senior tag

Megnéztem, megosztási arány: 0% megosztási idő. mindíg. Az arányt nem is tudom állítani, mert ha mást írok be, majd ráklikkelek az alkalmazásra, visszaáll: 0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#309) atosz


atosz
őstag

Sziasztok.

Lehet abból gond, ha egy TS-212P-t fektetve használok?

(#310) fant0mi válasza atosz (#309) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem. Csak tobb port kell torolgetni rola. :)

(#311) atosz válasza fant0mi (#310) üzenetére


atosz
őstag

Köszi. Es az is mindegy hogy melyik oldalára döntőm, azaz inkább úgy kérdem, hogy a vinyonak mindegy?

(#312) kalolaci válasza atosz (#311) üzenetére


kalolaci
senior tag

Szerintem, teljesen mindegy.

(#313) fant0mi válasza atosz (#311) üzenetére


fant0mi
addikt

Mindegy. Oldalain vagy rendesen a talpan vagy fejjel lefele ezek tokmindegy, normal pozicioi egy hdd-nek.
Egy laptopban is fejjel lefele vannak a hdd-k (leszeded a burkolatot es a cimkejet latod a vinyonak).

(#314) Wayne


Wayne
aktív tag

TS- 451+ -t szeretném 8gb ram-ra bővíteni... Számít, hogy 2x4 vagy 1x8 gb-os modul van benne?

(#315) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nagyon vàrom màr a következő frissìtèst, hogy ne àllandòan ez a kèp fogadjon.

(#316) csikimara


csikimara
csendes tag

Sziasztok. Tegnap megleptem magamat egy qnap TS-212p-vel.Az elmúlt 5 évben egy D-link DNS-320-at használtam,nem volt egyszerű,és elég lassú volt,ezért cseréltem le.
Nekem csak torentezésre és a céges PC szinkronizálására kell,erről a filmet egy Asus oplay air valamint egy MXIII android cuccal nézem.
A régi nasról lementettem a filmeket,éppen most másolom át a "Wach" mappába. A kérdésem az lenne,hogy a meglevő mappákat (hangoskönyv,zene,kabaré,sorozatok,rajzfilmek,stb.) hová másoljam át;milyen mappa struktúrát tartsak be,nem szeretném azt,hogy bekavarjak a rendszerbe? A letöltött fájlokat egy darabig tartanám visszatöltésre,utána áthelyezném a filmek mappába...hol legyen ez a "filmek" mappa?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#317) fogtunder válasza csikimara (#316) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hali,

van QNAP topik is, ott kicsit kevésbé off ez a téma. amúgy a Multimedia mappába rakd szerintem, de igazából csinálhatsz tök új megosztást is, ha ahhoz van kedved.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#318) csikimara válasza fogtunder (#317) üzenetére


csikimara
csendes tag

Köszi a választ. Miért off a téma? Ez nem qnap fórum?

(#319) fogtunder válasza csikimara (#318) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, fáradt vagyok, azt hittem, a milyen NAS-t? topikban vagyunk :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#320) csikimara válasza fogtunder (#319) üzenetére


csikimara
csendes tag

:)

(#321) atosz


atosz
őstag

Használ valaki Photosync-et IOS-hez?

Segítséget szeretnék kérni. Pár hete kínlódtam vele, de nem sikerült beállítani.
Adott ez az app, a NAS-on (TS-212p) pedig most telepítettem a webdav-ot és korábban pedig az owncloud-ot. A leírtak szerint igyekeztem elvégezni a beállításokat, de nincs kapcsolat.

Már meguntam az állandó keresgetést, próbálgatást...

(#322) kalolaci


kalolaci
senior tag

Tegnap letöltöttem egy frissìtèst, de semmi sem vàltozott. A seed tovàbbra sem megy, a letöltès viszont igen. Lehet, csak a következő frissìtès orvosolja?

(#323) Mankó


Mankó
veterán

Ide is beírom, itt mégis csak több a Qnap ts-251 tulaj:
Megfordult a fejemben, hogy a frissen szerzett synology ds412+-om lecserélem egy qnap ts-251-re. Egyrészt nincs szükségem 4 fiókra (most is egy 3 tb-s wd reddel megy) , másrészt rövid időre lehet virtualizálnom kellene.
A kérdés az, hogy profitálhatok e a cseréből? A qnapban 2x2.41es celeron van, a synology-ban 2x2.13-as atom. Tetszik a syno, de csábító a lehetőség is, hogy cserélhetnék egy erősebb (?) nasra és még pénz is maradna a zsebemben. Különben mennyit érhet használtan a ds412+ (doboz nincs, garancia is csak a próba gari)?
Adatátviteli és vagy letöltési sebességben jelentene valamit a qnap celeronja a syno atomjával szemben?
Virtualizáció és hdmi jelenleg nem érdekel.
Nektek mi a véleményetek, csere vagy nem csere? Nem minden áron cserélek.
Qnap ts-251 tulajok írhatnátok, hogy milyen sebességgel tud olvasni, másolni, illetve letölteni nagy net esetén, 1 lant használva!
A synology 65-70 mb-val tud írni, olvasni 80-95 mb, ha nincs pl torrent forgalom (leállítva minden) és a 160 mbitből stabil 15 mb/s-el tud lefele tölteni és a másolási eredmények is így születtek) transmissionnal.

(#324) fogtunder válasza Mankó (#323) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a virtualizációnak azért megvannak a maga határai, asztali oprendszert én nem javaslok, mert pl. nincs hardveres gyorsítás, csak sw render, ami hát nem éppen optimális.

én nem váltanék, pláne, ha rá kell fizetni, papíron a 412+ is tudja szerintem a gigabitet, egy HDD-vel a 251 sem gyorsabb jelentősen, ha egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#325) Mankó válasza fogtunder (#324) üzenetére


Mankó
veterán

Közben én is utána olvastam a virtualizációs problémának és ez nem indokolná a cserét.
Valószínűleg nem kellene rá fizetni, inkább még maradna is a zsebben a cserével (persze, ha jó áron elvinnék a 412+-t).
Tudja a Gigabitet a Syno is, torrent forgalom nélkül 65-70 Mb írás, 80-95 Mb olvasást tud 11 Gb mkv másolása közben. TM alatt 14-18 Mb közötti stabil letöltés.
A kérdés arra vonatkozott, hogy vajon lenne e számottevő sebesség különbség 1 hdd esetén az "erősebb" qnap javára.
Esetleg egy gyakorlati tapasztalatot is szívesen olvasnék ez ügyben!

Alapvetően tetszik a Syno, de ha erősebb hardverű nashoz juthatnék, s mellette akár maradna is a zsebben pénz, megfontolnám a cserét, tekintve, hogy nincs szükségem a 4 fiókra.

Ti mit gondoltok erről, illetve hogy döntenétek? (Mondjuk ez elég szubjektív)

(#326) fogtunder válasza Mankó (#325) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a J1800 valójában egy Atom pár extra funkcióval, szépen elnevezve, az asztali cerkákban teljesen más mag van. talán valamivel kevesebbet fogyaszt, de az se hiszem, hogy számottevő lenne. ha nem kell a HDMI, szerintem tartsd meg a 4 lemezes Synot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#327) Mankó válasza fogtunder (#326) üzenetére


Mankó
veterán

Én is hasonló véleményen vagyok, azért 1-2 másolási, letöltési érték már kielégíteni a kíváncsiságom.
A hdmi számomra nem releváns, mert van média lejátszóm, persze nem tudni mit hoz a jövő. Másrészt érdekelne, hogy mit tudhat a Kodi, vagy a kezelő felülete szebb-e, jobb-e, használhatóbb e, mint a média lejátszómé. Ez inkább kíváncsiskodás, szakmai érdeklődés.

(#328) fogtunder válasza Mankó (#327) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Kodi szinte biztos, hogy jobb, mint a média lejátszód felülete, ezt látatlanban mondom. rengeteg plugin van hozzá, már-már egy kis HTPC oprendszer az oprendszeren belül, én azóta imádom, hogy az első Xbox-ra megjelent.

másolási értékeket majd mérek este, de kb. hasonló értékek rémlenek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#329) csikimara válasza fogtunder (#328) üzenetére


csikimara
csendes tag

Karácsony óta van meg az MXIII androidos médialejátszóm a beépített Kodival,azt kell mondjam,hogy az eddigi legjobb dolog a filmnézésben. Nem kell a feliratokkal foglalkoznom,egyből megkeresi és letölti...ha netán el van csúszva a felirat akkor menet közben egy csúszkával beállitod az időzitést...a filmekhez sorozatokhoz megjelenito a borítót,ha esetleg a 250 film közül nem tudod hirtelen,hogy ez éppen melyik film,akkor a borítóképről általában kiderül...és még sorolhatnám. Tehát egyértelmüen a Kodi a legjobb...legalább is nekem.
A nappaliban van egy Asus oplay air,az közel sem tud ennyit.

(#330) Mankó válasza csikimara (#329) üzenetére


Mankó
veterán

Ezek nagy részét a MedX600 is tudja, talán annyit nem, hogy nem automatikusan szedi le a borítókat, de minden mást elérni a távirányítóról.

giorgo: Ha a Kodi a Qnapról fut, mivel vezérled? Vettél hozzá külön billentyűt, vagy telefonos alkalmazással indítod a filmet és állítgatod, ha valami plusz beállítást igényel?

A teszt értékeket előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#331) fogtunder válasza Mankó (#330) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van gyári infrás távirányító (2800 Ft volt), volt touchpades billentyűzetem is, azzal is megy, de az app is jó, ami van hozzá.

a Kodi erőssége egyértelműen az elérhető bővítményekben van, tényleg nagyon sok minden érhető el hozzá.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#332) Mankó válasza fogtunder (#331) üzenetére


Mankó
veterán

Néztem egy youtube videót a kodi-ról, nagyon tetszetős kis program meg kell hagyni, a végén még tényleg elcsábulok.
Persze a sebesség eredményekre kíváncsi vagyok mindenképpen.

(#333) csikimara válasza Mankó (#332) üzenetére


csikimara
csendes tag

Milyen sebesség eredményekre?
Nálam gigbates a teljes hálozat,500-as a netem és szuperül müködik😁

(#334) Mankó válasza csikimara (#333) üzenetére


Mankó
veterán

Neked is ts-251van?
Mennyivel jön a letöltés és milyen programmal?
Ha másolsz, olvasol a benne lévő hdd-ről, mekkora sebességgel teszi azt pl egy nagy (10 gb) fájl esetén (ha semmi más adatforgalom nincs rajta) ?
Nekem ez is fontos, mert az asztalit megszüntetem és csak laptopon keresztül érem majd el a nason lévő adataim, vagy arra is mentek. A laptopban csak egy ssd-t akarok hagyni.

(#335) csikimara válasza Mankó (#334) üzenetére


csikimara
csendes tag

Bocsi,elnéztem a sort,nem láttam,hogy a ts-251-ről van szó. Én a külön-külön dolgok híve vagyok,ezért van külön ts-212p,külön MXIII Kodi. Ez így nagyon jól megy,semmi gondom vele,igaz,hogy kell hozzá a gigabites hálózat. Amíg a routerem 100-as volt,addig néha beszaggatott a film.

(#336) Mankó válasza csikimara (#335) üzenetére


Mankó
veterán

Külön nas (synology ds412+) és külön média lejátszó van nálam is (medx600). Jól működnek együtt, viszont nincs szükségem a 4 fiókra és a ts-251 kivált(hat)/(a)ná a média lejátszómat, s nagy valószinűséggel ingyen megúsznám ezt a cserét (azaz nem fizetnék rá, inkább nem cserélnék).
A kérdés az, hogy sebességben lenne e különbség és melyiknek a javára?

(#337) csikimara válasza Mankó (#336) üzenetére


csikimara
csendes tag

Értem. Akkor passzolok.

(#338) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok,

Vacillálok a Synology és a QNAP között. QNAP-nál kinéztem aTAS-168/268 párost. Van vele tapasztalatok? Esetleg a QNAP szoftverzseni jobb esetleges különbségek a Synology-val?

Előre is köszi.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#339) csikimara


csikimara
csendes tag

Sziasztok. Adva van egy qnap 212p és egy pc. Ti hogyan állítanátok be ,hogy a nas bizonyos időközönként szinkronizálja a thunderbirdet a fényképeket meg még 1-2 mappát? Legyen biztonságos,megbízható,és a háttérben tegye a dolgát.

(#340) Mankó


Mankó
veterán

Qnap ts-251 tulajok, ha nem akarok virtualizálni, elég lehet a 2x2 Gb 1600-as ram bővítés gyanánt? Vagy akkor már ne garasoskodjak és tegyek bele 2x4-et mert kitudja mit hoz a jövő?

Kingston DDR3_-1600-ast néztem ki hozzá, valakinek tapasztalata vele?

Mennyire hangos a beépített venti, lehet mellette aludni egy szobában?

[ Szerkesztve ]

(#341) benoce válasza Mankó (#340) üzenetére


benoce
tag

TS-253 pro tulajként, igen tegyél bele 2x4 GB memóriát, később jól jön majd, főleg ha több eszközt kell kiszolgálni, illetve ha aktív torrentezés is tervben van.
Igen, én is Kingstont használok benne
Család szerint hangos, és zavarta őket, engem nem, ez egyéni szerintem

(#342) Mankó válasza benoce (#341) üzenetére


Mankó
veterán

Torrent az menni fog rajta állandóan, plusz a beépített kodit használnám rajta még rendszeresen. Milyen messzire van az alvás helyétől nálatok a nas, mert pl a mostani syno-tól lazán lehet aludni, minimális zaja van, pedig abban 2x 9 cm-s venti van.
Köszi, hogy megerősítetted a Kingston memóriákat, akkor olyat fogok venni. :R

(#343) Mankó


Mankó
veterán

1-2 kérdés még ami felmerült a Qnap TS-251-nél:

1. A hdmi kimenet minden hangformátumot átvisz? Van egy Onkyo NR-609-es hdmi-s erősítőm, ami kiadja a True HD és DTS HD MA hangokat is, jó lenne ezekről nem lemondani, ha a NAS HDMI kimenetét használom Kodi vagy Plex mellett.
Van erről valakinek tapasztalata?

2. A Kodi-t vagy egyéb média kezelő programot telepíteni kell rá, vagy bővítményként elérhető a nas felületén?

3. Kissé eltűntek a piacról ezek a nas-ok, pedig rengeteg üzletben lehetett kapni. Most már elég furcsa árakon keringenek és távirányítót se lehet akárhol kapni hozzá. Külön távirányítót pl hirtelen nem is találok sehol. Van aki tudja honnan lehetne beszerezni értelmes áron?

[ Szerkesztve ]

(#344) benoce válasza Mankó (#342) üzenetére


benoce
tag

zaj: mint mondtam, engem nem zavart sose, ellenben pld. testvérem még a merevlemez fejmozgást is hallotta/hallja, nála ez kizáró ok, úgy hogy kb. 4m-re volt éjszaka a NAS tőle. Ezért most egy másik helységben lett telepítve a Qnap.

távirányító: elég ha rákeresel pld. az ebay - QNAP Remote Controll

hang: emlékeim szerint antistati kolléga tud erről többet mondani

(#345) fogtunder válasza Mankó (#343) üzenetére


fogtunder
nagyúr

engem a venti nem zavar, az elég halk, cserébe a HDD kihallatszik, mikor nagyon dolgozik. nekem a nappaliban van, ott amúgy is van annyi zaj, hogy ne lehessen hallani, de hálószobába nem raknám be.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#346) Mankó válasza fogtunder (#345) üzenetére


Mankó
veterán

Hát nekünk a nappaliban lesz a tv alatt, de lehet egy kicsit még alább teszem majd a föld közelébe.
A másik kérdés az, hogy nagyon kell-e célozni a távirányítójával? Ha igen, akkor nagyon eldugni nem lehet, ha nem kell célozni, akkor akárhol is lehet a nas.
Ha a hdd nagyon kihallatszik, akkor estére le is lehet kapcsolni, bár én nem tervezem ki-be kapcsolgatni, inkább gumi alátéteket tervezek a csavarok alá.

(#347) CactuS válasza CactuS (#286) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kis update: miután rájuk írtam, hogy mi a helyzet, most azt válaszolták, hogy ez normális, mert a Photo Station nem támogatja az "advanced" permission és a windows ACL-t, kapcsoljam ki a helyes működéshez, hogy anélkül a probléma fennáll-e. Írtam, hogy igen, fennáll, mivel, ha kikapcsolom, akkor nem lehet subfolderekre jogosultságot adni... Egyébként meg nevetséges, hogy egy NAS gyári szoftvere nem képes az almappák jogosultságának kezelésére.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#348) fogtunder válasza Mankó (#346) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem nagyon szereti, ha útban vannak neki dolgok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#349) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Valaki TS-251-re olyan alkalmazást, amivel monitorozható pontosan, hogy melyik alkalmazást zabálja a memóriát éppen ?

Oké, hogy van valami olyasmi, hogy leírják hogy ez a process megeszik ennyit... De hogy az a process az kihez tartozik azt már nem lehet tudni...

-.-

(#350) Mankó válasza fogtunder (#348) üzenetére


Mankó
veterán

Gondolom elég neki hátra felé hely vagy van valami extra hely igénye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.