Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Petie válasza Petie (#9959) üzenetére


Petie
veterán

sziasztok.
Lekopogom, de valószínűleg az RSS okozta a hibát a qbittorentnél. Azt kikapcsoltam, azóta nem történt leállás. :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#10002) stefi1969 válasza beef (#9973) üzenetére


stefi1969
tag

Ellenőriztem a portot és a Port Forwarding Tester szerint zárva van. Megfelejtkeztem arról, hogy a router és a NAS között van még egy router Access Pointba beállítva. Ez egy TP-Link Archer C6. Lehet, hogy ez zavarja a portirányítást?
Ilyenkor hogy lenne a jobb, a NAS-on állítsam be a Satikus IP-t vagy a routerben állítsam be?

(#10003) -mugen- válasza Gaben92 (#10000) üzenetére


-mugen-
tag

Hol nézed az animéket?(említetted,hogy nem torrentezel)
Szóval ha Homebridge csak szoftveresen köti össze az Apple TV-t,jól értem?
Pedig már megörültem, hogy Apple TV nélkül is lesz Home Kit.
Remélem megtudom majd ugrani a teleppítést,beállítást ill.maga a HA programozását

Maximum memóriának 8GB ír a gyártó(2x4),a 16gb(2x8)-hoz kell valamit mókolni vagy magától működik?
Bármilyen DDR4 RAM jó vagy van megkötés?
Még ami kérdésem, hogy ha rakok bele SSD-t akkor a HA tud csak arról futni?
Nappaliban TV mellet zavaró lesz a hangja szerinted?

"nankurunaisa"

(#10004) beef válasza stefi1969 (#10002) üzenetére


beef
őstag

AP-ként nem kavarhatna be, de azért ellenőrizd, hogy a DHCP tiltva van és az UPnP is ki van rajta kapcsolva. Mármint a TP-Linken.

(#10005) Sztenn válasza -mugen- (#10003) üzenetére


Sztenn
tag

A Max memóriát én se értem, külföldi fórumokon tele van, h többel is megy gond nélkül. Nekem pl 464 van 32gb rammal, de 64-ig lehetne bővíteni. Itt van egy link, ahol meg lehet nézni a maximumot:
Max RAM

(#10006) stefi1969 válasza beef (#10004) üzenetére


stefi1969
tag

Köszönöm a választ. A TP-Linken ki van kapcsolva a DHCP, UPnP beállítást nem is találok rajta, legalábbis AP-ban nincs ilyen lehetőség. Ami még furcsa, hogy a TP-Link látja a ZTE routert és a számítógépemet is de a NAS-t nem mutatja a kábeles kapcsolatoknál pedig azon keresztül kapcsolódik a hálózathoz ugyanúgy mint a szémítógépem.

(#10007) beef válasza stefi1969 (#10006) üzenetére


beef
őstag

Ok, akkor nézzük az elejétől :)
A ZTE IP cím tartománya azonos az AP-vel, pl: 192.168.1.x
Az AP kábellel kapcsolódik a ZTE-hez és nem a kék (internet) csatlakozóba van bedugva.
Bár lehet AP módban nem WAN portként működik, de jobb ezt kizárni.

(#10008) Gaben92 válasza -mugen- (#10003) üzenetére


Gaben92
őstag

Igen, a hivatalos 2x4GB de simán megy a 2x8GB. Angol nyelvű fórumokon többen tesztelték alaposan a dolgot mert arról folyt a vita, hogy a 8GB-on felüli részt csak látja a NAS vagy ténylegesen tudja kezelni is és végül kiderült, hogy kezelni is tudja. Még a 2x16GB-ot is megeszi úgy rémlik de az 1x32GB-ot már nem. Erről nincs annyi infó mert kevés embernek kell ilyen sok RAM NAS-ba.

Figyelni kell pár dologra úgy rémlik és nem mindegy milyet veszel bele, de hirtelen nem tudom mikre. De ha gondolod megnézem neked, hogy nekem mi van benne pontosan.

Az SSD dologra tippre azt mondanám, hogy nem mert magát a VM-et kezelnie kell valaminek és a Virtualization Station folyamatos futtatása miatt nem fog tudni elaludni a HDD de ezt inkább a többiekre hagyom mert én a veszélyes oldalon élek RAID 0-val. :DDD Nekem nappaliban van TV mellett és nem zavaró, de ez függ attól is milyen HDD-id vannak. Régebbi IronWolfok úgy rémlik hangosak voltak kicsit, nekem a WD Red-ek nem vészesek. Igazából szerintem a nagyobb probléma a gyökér 70x70-es ventillátor amit a QNAP előszeretettel használ. Ha 80x80 lenne simán lehetne cserélni valami totál hangtalan Noctuára, de mivel 70x70-t nem használnak PC fronton alig van választék.

Az, hogy “szoftveresen köti össze” kicsit fura megfogalmazás. Az ATV-ben nincs Zigbee, tehát kell valami ami intézi a kommunikációt a Zigbee eszközök és az ATV között (meg igazából bármi más platform között). Ez a bridge. Na most ha belegondolsz a Bridge mindig valami szoftver + hardver. A Philips Hue Hub egy fizikai hardver amihez felveszed a Hue eszközöket, a hubot meg felveszed HomeKit-hez. Ugyanez a történet minden más gyártóval. Lehet kapni 4-600€ között univerzális bridge-ekez ami tud kezelni egy rakat Zigbee eszközt, de ugyanúgy fel kell venni HomeKithez. Hogy most te egy 500€-s univerzális bridge-et használsz amin szintén egy Hombridge szerű csak zárt forráskódú cucc fut, vagy egy saját Zigbee stick-et amit a Homebridge használ (ami akár futhat egy rPi-n is akár) lényegében pontosan ugyanaz.

Animére Crunchyroll előfizum van de NAS-on természetesen van egy nagy library a kedvencekkel, hogy meglegyen lokálban is, azok torrentről meg innen-onnan de gépen töltöm őket mindig és csak felmásolom NAS-ra. Magát a NAS-t nem használom letöltésre.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10009) stefi1969 válasza beef (#10007) üzenetére


stefi1969
tag

Igen, a ZTE IP címe: 192.168.1.1, a TP-Link IP címe 192.168.1.2, a NAS IP címe 192.168.168.1.200. A T-Link sárga portjába van kötve a számítógpem, NAS és a kábel a ZTE routertől, a kék portban nincs semmi.
Csak a ZTE osztja az IP-ket 192.168.1.128-tól 192.168.1.254-ig.
Lehet nem ebből a tartományból kellett volna kiválasszam a NAS IP címét?

(#10010) kimaga


kimaga
csendes tag

Tudom volt róla szó mert évekkel ezelőtt itt kaptam segítséget, de most nem találom.
TS 253D NAS-ba raktam 6 TB lemezt. Áttekintésnél látja a lemezt, de FileStationban nem látom. A tárhely/pillanatképek-nél van létrehozás gomb. Úgy szeretném használatba venni, hogy nem kell reid, hanem 6TB vel növelje a tárhelyet. Nemtudom kell-e valamit tenni, hogy ne raid-ba legyen. Köszönöm

(#10011) kimaga


kimaga
csendes tag

Még egy kérdés Mi a vastag és vékony kötet mi a különbség? Köszönöm.

(#10012) aleister válasza kimaga (#10010) üzenetére


aleister
veterán

Vagy teljesen különálló kötetként kezeled, és akkor nem megy raidbe, vagy berakod raid 0-ba, és akkor összeadódik a 2 HDD mérete, és gyorsabb is lesz.
Ez utóbbit viszont célszerű két ugyanakkora HDD-vel megcsinálni, mert a kisebbik lemez mérete lesz a mérvadó.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10013) qnadam válasza morfondőr (#9981) üzenetére


qnadam
veterán

ha a vasat is cseréled meg a lemezeket is, akkor nem egyszerűbb bekonfigolni az újat, majd szimplán átmásolni rá a régi tartalmát? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10014) -mugen- válasza Gaben92 (#10008) üzenetére


-mugen-
tag

Ezt már szeretem amikor a gyártó az előnyömre "hazudik".
Így viszont jó lenne még megcsípni egy 253D,mert a másik az már nem bővíthető, szóval a régebbi jobban megéri...
Te mire használod a NAS-t,gondolom nem véletlen van komolyabb specifikációd :D
Ha úgy van megnézhetnéd, legalább lesz egy biztos lehetőség.Küldtek egy linket,amik ott vannak lehet jók...vagy pont ugyan az

Pedig jó lenne, mert akkor csak akkor menne a HDD ha egyéb feladata van az SSD meg szép csendben ellátná a feladatot.
Ha jól rémlik külön kötetként nem kezeli a winyókat szóval nekem is maradna a raid0,amíg nem akartam szervert csinálni belőle addig egylemezes verziót néztem.
Így ha veszek egy komolyabbat akkor úgyis kitanulom mire lehetne még használni.
Nem fér be sehogy a 80x80?Bár úgyis csak garancia után piszkálnék bele

Próbáltam úgy fogalmazni,hogy biztos legyek benne jól értem :D
A nyílt forráskód itt mekkora biztonsági rés amúgy?

Én azért nem fizettem elő, mert nincs fent minden egy helyen párom nem túl jó angolból én nagyjából értem az angolt,de vagy 5 éve csak olvasok angolul és nem lenne annyira élvezhető,mert ott nincs idő átgondolni, de legalább visszarázódnék.Jó így is van ,hogy angol feliratokat fordítok magyarra :DDD
Kedvenceket én majd(már elkezdtem csak kell külön HDD)külső vinyóra mentem,NAS-on nem lenne semmi pótolhatatlan.
Van oka annak, hogy nem NAS-ról torrentezel?
Nem egyszerűbb ha már úgyis feltöltöd?

Sztenn
Jobb mintha kevesebbet tudna mint amit mondanak, köszi a linket!
Neked milyen márkájú van ?

"nankurunaisa"

(#10015) cigam válasza aleister (#10012) üzenetére


cigam
félisten

Raid0 esetén miért lesz "mérvadó" a kissebbik lemez mérete?

-mugen-
Ha jól rémlik külön kötetként nem kezeli a winyókat. Rosszul rémlik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10016) morfondőr válasza qnadam (#10013) üzenetére


morfondőr
őstag

Egy új lemez lesz, kettő meg marad a régiből.
Viszont új dolgot találtam ki, hogy ne maradjon parlagon terület! 8Tb helyett nem sokkal drágábban 16Tb-ot veszek, a két 4Tb-ből meg csinálok egy külön jbod volume-t és a fontosabb dolgokat HBS-el szinkronizálom a kettő között. Így lesz paritás és tárhely is. Később (1-2 év múlva) meg veszek mellé még egy 16Tb-ost, akkor lesz raid1, majd még egyet és raid5. Addig is minden fontosabb adat két példányban lesz meg, a legfontosabbak meg egy offline mentésen.
Az új 16Tb-sre rámegy a 2x4Tb a régi nasból, utána mennek át az új nasba a régi lemezek.
Maradok a 3 lemezes TS-364-nél, az lett a legszimpatikusabb.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#10017) beef válasza stefi1969 (#10009) üzenetére


beef
őstag

Ez így rendben van. Azt kellene kideríteni, hogy a portforward jól működik-e a NAS felé?
Az x.x.x.200 nem ideális, de nem gond, hogy a DHCP tartományba esik, majd azt kihagyja a router.
Használsz esetleg QNAP DDNS-t? Tehát valami.myqnapcloud.com

(#10018) cigam válasza morfondőr (#10016) üzenetére


cigam
félisten

Addig is minden fontosabb adat két példányban lesz meg
A semminél jobb, de egy eszközön belül létrehozott másolatot nem nevezném mentésnek.
Akkor inkább vegyél egy töblemezes külső házat. Nekem egy 2 lemezes IcyBox van, ami képes a lemezeket jbod/raid0/raid1-be összefűzni. Heti 1x bekapcsolod rászinkronizálsz, és kikapcsolod. A "felesleges" üzemidő csökken, és a biztonság is nagyobb, hiszen egy egyetleg lekódolás(zsarolóvírus), vagy végzetes HW hiba (mindegyik lemezt kinyírja) védve lesz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10019) beef válasza stefi1969 (#10009) üzenetére


beef
őstag

Közben kifutottam a szerkesztési időből...

Azt tisztáztuk már, hogy NAT-olt vagy publikus az IP címed a szolgáltató felől?

(#10020) Sztenn válasza -mugen- (#10014) üzenetére


Sztenn
tag

Írtam fent, egy qnap ts-464-4g nasom van 2x16 gb Kingston rammal, és jól működik vele, pedig elvileg ennél is 16gb lenne a maximum.

(#10021) morfondőr válasza cigam (#10018) üzenetére


morfondőr
őstag

Írtam, hogy a legfontosabb (pótolhatatlan) adatokról offline backup is van (és pontosan úgy működik, ahogy leírtad, dobozban pihen a ház másik felén, 1-2 hetente rádugom a NAS-ra és indul a szinkron), a többi pótolható, csak elég sok időbe telne.
Ha egyszer össze szedek mindent, akkor lesz egy kisebb nas is valamelyik családtagnál, ami ütemezett mentésre lesz beállítva.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#10022) aleister válasza cigam (#10015) üzenetére


aleister
veterán

Mert a legkisebb méretű disk duplája lesz a raid kötet mérete. Ha vagy egy 500 és egy 750 MB-s lemezed, akkor 1 TB-s Raid 0-ás tömböt fogsz kapni. A fennmaradó 250 MG cserébe nem vész el, felhasználható másra. Pl csinálhatsz egy önálló, nem raid-ben lévő kötetet belőle.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10023) stefi1969 válasza beef (#10017) üzenetére


stefi1969
tag

Használtam myQNAPCoud linket. Azon keresztül távolról el tudtam érni a NAS-t.
Próbaként letiltottam myQNAPCoud linket és a DDNS-t de nem változott semmi.
Lehet, hogy rosszul tesztelem a portot. Online próbáltam tesztelni de ha beírtam a külső IP címet és a port számot akkor mindig azt kaptam, hogy zárva a port.

(#10024) Gaben92 válasza -mugen- (#10014) üzenetére


Gaben92
őstag

Semmi komolyra amúgy. Van pár mappa megosztva SMB-n, futtatok egy HA-t VM-ként, Plex szerver (azt is csak amiatt mert az anime metadatát kizárólag a csak Plexhez elérhető HAMA és ASS pluginok kezelik értelmesen) és egy QVPN. Néha ha kell valamire akkor beröffentek még egy-két VM-et de kb. ennyi. Két okból van itthon "komolyabb specifikáció", egyrészt future-proofing, másrészt meg az alsó- és felsőplcos 2 lemez NAS-ok közötti árkülönbség nem üti meg nálam azt az ingerküszöböt, hogy gondolkodjak az olcsóbb verzióban.

Ahogy cigam is írja, rosszul rémlik. JBOD-nak hívják amire gondolsz és megy. Nem mondom biztosra, de talán ha az egész oprendeszer telepítést, inicializálást, stb. úgy csinálod, hogy csak az SSD van bent, és utána rakod be a HDD-t akkor talán működhet amit mondasz. Másképp a NAS az oprendszert elszórja keresztbe-kasul a lemezeken. Pontosan nem tudom mi a logika (majd az okosabbak segítenek :) ) de szerintem ez talán működhet és akkor a HDD-nek nem lesz köze se a NAS oprendszeréhez, se a HA-hoz.

Nem fér be sehogy a 80x80?
Nem tudom igazából, nem próbáltam mókolni vele.

A nyílt forráskód itt mekkora biztonsági rés amúgy?
Erről nem tudok nyilatkozni, de például nálam a HA nincs kiengedve a netre, csak a Zigbee hálón tud komminukálni és LAN-on az ATV-vel. Ha valaki zigbeen keresztül törne be hozzám akkor meg egészségére. :DDD

Nekem is csak azért van Crunchyroll mert 2 sör árába kerül szóval nem tétel. Leszoktam a kalózkodásról már jó ideje, legális forrásból van mindenem évek óta, kivéve egy-két animét mert azok beszerzése jól tudjuk mennyire problémás tud lenni. Mi ráadásul angol felirattal nézünk minden animét, még azt is amihez amúgy lenne magyar.

Van oka annak, hogy nem NAS-ról torrentezel?
Kényelmesebb gépen, plusz pont az anime miatt elég gyakran át kell nevezgetnem dolgokat (releaser neve ha a cím előtt van, az néha okoz gondot).

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10025) cigam válasza aleister (#10022) üzenetére


cigam
félisten

Raid1 esetén. A Raid0 csak összefűzi egyetlen nagy lemezzé. pl 4+8TB-ból 12TB-os kötet lesz

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10026) beef válasza stefi1969 (#10023) üzenetére


beef
őstag

A DDNS-nek nincs köze hozzá, csak azt akartam kideríteni, hogy az IP címed publikus-e?
És ha a myqnapcloud.com-os címed pingeled?

(#10027) Biga123 válasza cigam (#10025) üzenetére


Biga123
addikt

Nem kevered a raid 0-át a jbod -al véletlenül?
RAID 0 (összefűzés vagy csíkozás)

Egy 1 TB és egy 750 GB méretű lemez összefűzésekor mindössze egy 1500 GB-os logikai meghajtót fogunk kapni, az 1 TB-os lemezen 250 GB szabad terület marad, amit más célokra természetesen felhasználhatunk).
[link]
A linked alapján igen a felhasználható terület 12TB lesz de szvsz két kötetben , egy 8 és egy 4TB os . és a 8TB-os kötet lesz raidben ;)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10028) cigam válasza Biga123 (#10027) üzenetére


cigam
félisten

Ha fizikai lemezkből hozod össze, akkor igazad lehet, de a NAS-ok LVM-et használnak. Így tudják egyzerűen biztosítani a rugalmas lemez/kötetkezelést, ezért a két lemez méretének különbözőségét elfedi az LVM.
Minden egyes fizikai lemezt(PD) egyetlen hatalmas kötetben gyűjt össze (VG) amiből logikai köteteket(LV) lehet létrehozni, amit formáz, és a felhasználó rendelkezésére bocsájt a fájlok tárolásának érdekében.
A Snyology szerint is simán összeadódik a lemezek mérete, ha Raid0-át választod. [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10029) Biga123 válasza cigam (#10028) üzenetére


Biga123
addikt

De ezek alapján is két kötet lesz (LV) vagy azt már egybegyúrja?
Mert akkor ember legyen a talpán aki megmondja melyik lemezen van ténylegesen az adat.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10030) stefi1969 válasza beef (#10026) üzenetére


stefi1969
tag

Ezen a címen nem tudom elérni a NAS-t: ***.myqnapcloud.com, ez van a DDNS-nél.
A myQNAPcloud Link-nél lévő SmartURL segítségével érhetem el a NAS-t.
Nincsen állandó IP címem, a kiszolgáló oszt nekem IP címet. Erre gondoltál?

(#10031) cigam válasza Biga123 (#10029) üzenetére


cigam
félisten

Az LVM ismeri a raid-et, vagyis már a logika kötet létrehozásakor megadható, hogy milyen raid szinttel hozza azt létre.
Az is járható út, hogy 2 egyforma LV-t hozol létre, és mdadm-el hozol létre raid0-t belőlük. Nem tudom, hogy a NAS-ok melyik megoldást használják, de logikus lenne az lvm-re bízni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10032) aleister válasza cigam (#10025) üzenetére


aleister
veterán

A Raid 0 szabvány úgy van, ahogy Biga123 kolléga írja. Itt egy cikk a témában.

"A RAID 0-hoz minimum két darab, azonos tárolóra lesz szükségünk. A vezérlő ebben a módban párhuzamosítja a tárolók elérését, így nő az olvasási és írási teljesítmény is. Az összefűzés során ugyan elveszítjük a hibatűrést, cserébe eltérő kapacitású lemezeket is használhatunk, de a tömb mérete a kisebb kapacitású tároló duplája lesz – a fennmaradó helyet tömbön kívül, vezérlőtől függően még felhasználhatjuk."

Szóval feltehetően ezt a QTS lekezeli, oly módon, hogy lesz a tényleges Raid 0 tömb, meg egy kvázi virtuális a fennmaradó helyből, és ezt a kettőt logikailag egyként kezeli.
De ez csak feltételezés.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10033) beef válasza stefi1969 (#10030) üzenetére


beef
őstag

Ok, akkor azt derítsük ki, hogy publikus-e az ip címed.
Lépj be a ZTE-be és keresd meg, hogy a WAN IP címed mi, amit a Digi oszt és nézd meg, hogy itt is ugyanezt kapod-e? https://whatismyipaddress.com/

(#10034) stefi1969 válasza beef (#10033) üzenetére


stefi1969
tag

Nem ugyanaz a két IP. Ezt sajnos nem is értem.

(#10035) beef válasza stefi1969 (#10034) üzenetére


beef
őstag

Akkor itt a gond, hívd fel a szolgáltatót, hogy tegyenek át publikus ip címre. Utána ha egyezik a két ip, működnie kell a port checknek és torrentmek is.

(#10036) -mugen- válasza Gaben92 (#10024) üzenetére


-mugen-
tag

Milyen métaadatokat akarsz kezeltetni?(a felirat is annak számít?)
Mire szokott kelleni vm?(hátha kapok ihletet)
Amekkora a különbségtudásban az a 200ojró tényleg nem egetverő :D

Ha meglesz a cucc akkor ezeknek azért utána megyek, jó lenne ha csak az ssd-t használná,de lehet néznem kellvalami mást, mert már most nem találok sehol 253D-t....pedig pont tökéletes lettem volna.
Remélem sok pénz van a számládon, holnap lekapcsolod a Zigbee-s villanyt és jön ide a pénz :D

Bele akartam, kötni,hogy Magyarországon azért több sör, de rájöttem, hogy én kézműves sört iszom :W
Ha egyszer összekapom magam végre,kicsit frissítek a meglévő nyelvtudásokon, japánt is megkéne tanulni,azt akkor felirat se kell, párom már most jobban érti a japánt :DD
Ha lenne magyar felirattal minden egy helyen akkor szerintem még 50€ is kifizetnék.

Hát ha már NAS akkor tuti ,hogy csak ott megy majd a torrent,ha jól emlékszem(remélem erre már igen) mappaként feltudom Mac-en csatolni azt ott tudom szerkeszteni ,mert ugye forrasztott az SSD,köszi Apple :C

Sztenn
Az SSD márkájára gondoltam.

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#10037) Gaben92 válasza -mugen- (#10036) üzenetére


Gaben92
őstag

VM az kinek mire kellhet. Nekem néha nem árt a Linux egy két programozós dologhoz, de előfordult már, hogy Win7-re volt szükségem mert egy régebbi program kellett melóhoz ami már Win10 alatt nem indul. De egy időben például futott nálam egy Linux folyamatosan, a NAS pedig HDMI-n rá volt kötve TV-re szóval tudtam nézni online TV-t miközben a saját gépemen azt csináltam amit akartam.

Felirat nem metadata. Cover, art, episode summary, cast, etc. Ha esetleg vizuális típus vagy akkor kb ezt kell elképzleni:

Bele akartam, kötni,hogy Magyarországon azért több sör, de rájöttem, hogy én kézműves sört iszom :W

Én is de szerencsére itt nem nagy az árkülönbség. Mindkettő eszementül drága. :DDD

"mappaként feltudom Mac-en csatolni azt ott tudom szerkeszteni"
Ahogy mondod. Párom Macbook-ról fotókat szokott másolni, szerkeszteni sokszor VPN-en keresztül.

RAM-ot próbáltam megnézni neked de nem volt túl hasznos a hardware info. :U

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10038) stefi1969 válasza beef (#10035) üzenetére


stefi1969
tag

Köszönöm a sok segítséget. Tényleg az volt a gond, hogy nem volt publikus az IP címem és ezeért nem működött a port átirányítás. Felvettem a kapcsolatot a szolgáltatóval és perceken belül megoldódott.

(#10039) -mugen- válasza Gaben92 (#10037) üzenetére


-mugen-
tag

Jaa,hogy munka...hát nekem ez mind csak magán célra kell .
Igazából ha nagyon akarnám gép+HDMI ,de nehogy már, ha lehet "bekapcsolom és nézem" élmény . :D
TV-t nem nézek 10éve biztos...arra nem is gondoltam, hogy egy másik gépként használjam a NAS-t,bár egyelőre azt gondolom, hogy nem is fogom.

Mikor elkezdtem olvasni beugrott, hogy olyan mint zenénél az artist stb...
Annyira megszoktam, hogy nekem nincs ilyenszép felület hanem csak videó meg felirat fájl, hogy nem is vágyom többre.
Könnyít amúgy valamit vagy csak jobb élmény?

Idézve téged, egy cipőben járunk :D
Itt egy alap kézműves mondjuk 1000-től indul, kőbányai meg asszem 400körül van, ár-értékben egyenesen olcsó a kézműves.
Tudom,hogy ott horror a szesz, de mégis mennyi?
(olvastam egy tanulmányt ami szerint az időjárás/sötét miatt sokat isznak, tényleg?)

Legalább ezt jól tudtam.
VPN-ben én is gondolkodom,de ráér ha majd odajutok.
Oké nem konkrét típus,de Kingston,ill. más is Kingstont használ, ezen már el lehet indulni.

"nankurunaisa"

(#10040) Gaben92 válasza -mugen- (#10039) üzenetére


Gaben92
őstag

Gyakorlatilag tudsz futtatni NAS-on Kodit vagy Linux alatt vagy pedig HD Stationből és HDMI-n kitolja a képet TV-re szóval a bekapcsolom és nézem approach működik de nem tudom mennyire birkózik meg a combos anyagokkal. Sose próbáltam pont amiatt mert van ATV.

TV-ben én is csak sportot már vagy 15 éve, meg néha megy a Fox a háttérben mert mindig Simpsons vagy Family Guy megy. :) A metadata megléte segít amúgy, főleg sorozatoknál, hogy nem egy 80 karakteres valami van ott hanem szépen évadra le van bontva és azon belül csak a rész címe van minden sallang nélkül. Kőbambi szintű sör 3€ boltban, 6€ vendéglátóipari egységekben, minőségi cucc a duplája. De egy rendes olasz pizza is 20€ szóval ha elmegyünk párommal pizzázni (2 pizza, 2 tiramisu, 1 pohár sör (annyit lehet ha vezetek) és 12cl bor) olyan 90€-s történet. Itt az ivás amúgy inkább úgy megy, hogy hétköznap semmi, hétvégén meg mindenki bélabácsira issza magát. :D Nálam inkább a minden nap 1-2 sör, szaunanapokon 3-4 megy.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10041) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!
Esetleg akinek QNAP TS-133 van (vagy 233, mert ahogy látom minimális a hardver eltérés), tudna véleményt írni, hogy miként muzsikál a NAS torrentezés szempontjából?
Szeretnék venni egy alap NAS-t (ez lenne az első NAS-om) média megosztásra és felváltani a PC-t a torrentezés alól. Nemrég a "Milyen NAS-t vegyek?" topicban ajánlottatok 2 típust nekem: QNAP TS-133 vagy Synology DS118, de a QNAP felé hajlok az erősebb hardver miatt.
Néha 80-100 torrentet is futtatok jelenleg, de ezt végülis lejjebb tudom adni. Csak kiváncsi vagyok, hogy mennyire kell lejjebb adnom?

(#10042) Qtya123 válasza HollywoodBoy (#10041) üzenetére


Qtya123
őstag

200 darab felett járok (TS-133) és megfelelően beállítva a kapcsolatok számát teljesen jól bírja.

Van mondjuk egy anomália, amit korábban említettem itt, ez pedig, hogy úgy két hét folyamatos működés alatt szépen felkúszik a 40% körüli memóriahasználat 86%-ra és ott már belassul a NAS. Nem tudom a mai napig, hogy mi eszi meg a NAS-t, az erőforrás figyelőben nem ugrik meg egyik futó programnak sem a memóriahasználata, a torrent kliensé sem.
Újraindítás után megint villámgyors és tökéletes újabb 2 hétig...

[ Szerkesztve ]

(#10043) HollywoodBoy válasza Qtya123 (#10042) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Ez nagyon jól, hangzik! Mármint a torrent része a dolognak. Köszi szépen az infót! :R
A "megfelelően beállítva" kapcsán pedig meg is találtam a hsz.-edet korábbról. Ezt is köszönöm!
Az újraindítással pedig együtt tudok élni, nem lesz gond. Bár tényleg érdekes, hogy mi zabálja fel a memóriát.

(#10044) Alex91 válasza Qtya123 (#10042) üzenetére


Alex91
félisten

Sajnos nem elegans, de nekem be van utemezve az automatikus heti ujrainditas a NAS-on...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10045) Qtya123 válasza Alex91 (#10044) üzenetére


Qtya123
őstag

Neked is jelen van ez, hogy elfogy a memória?

(#10046) Alex91 válasza Qtya123 (#10045) üzenetére


Alex91
félisten

Mar nem is tudom, hogy miert allitottam be…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10047) Throme válasza Qtya123 (#10045) üzenetére


Throme
veterán

TS233.
Tegnap volt 60%-on a memória kihasználtság (nem egész 1 hete lett újraindítva), a cpu 8-45% között, ahogy nyitogattam progikat (file kezelő, DS, rendszer) .
Van ahol megnézheted a rendszer miket futtat, miket nem, de lehet a sok letöltés/feltöltés az eszi az erőforrásokat. Nálam ez minimális.

Az miért gond, hogy mondjuk 80-90% a memória használat?
Pl a PC-is használja a memóriát, ha többet teszel bele, többet használ.

(#10048) aleister válasza Throme (#10047) üzenetére


aleister
veterán

Írta, hogy ilyenkor nagyon be is lassul a rendszere.

"Pl a PC-is használja a memóriát, ha többet teszel bele, többet használ."
Ezt kifejtenéd?
Nem akkor használ több ramot a PC, ha több van belőle, hanem ha több memóriaigényes alkalmazást indítasz. Ha kevés ramod van, akkor is pont ugyanannyit használ, max a lapozófájlból pótolja a hiányzó mennyiséget.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10049) stefi1969


stefi1969
tag

Sziasztok,
egy TS-233-as NAS-ban egy 4 TB-os WD Red Plus merevlemezt használok torentezésre. Szeretném ha a rtendszerfájlok írása és olvasása gyorsabb lenne mert néha sok időt kell várjak amíg elérem a NAS-t. Vettem egy 250 GB-os Samsung SSD-t, amilyent a QNAP is javasol ilyen NAS-ba. Mi lenne a jobb megoldás?
1. A rendszer újratelepítése a NAS-ra és a letöltések maradnának a merevlemezen
2. SSD Cache
3. Qtier
Néztem ezzel kapcsolatosan videókat de én nem igazán tudom melyik lenne a jobb megoldás vagy melyiknek mi lenne az előnye és a hátránya. Köszönöm.

(#10050) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Maradok a Qnap klubban, megrendeltem a TS-364-et! 0-ról szeretném konfigurálni egy új hdd-vel, szerintetek tegyem fel a QTS 5.1 bétát hogy már egyből minden a helyén legyen? Mennyi ideig szokott tartani egy ilyen béta fázis? (Természetesen fokozott biztonsági beállításokkal kezdeném)
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.