Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) fogtunder válasza Biga123 (#600) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudtommal csak a HDMI kimenetesekre lehet.

de egyébként minek browser egy eszközre, aminek a felhasználói felületét eleve browseren keresztül éred el?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#602) Biga123 válasza fogtunder (#601) üzenetére


Biga123
addikt

Bizonyos helyekről( ahol nem szabad) saját hálón keresztül SSL kapcsolat mellett böngészni. :D

Tartottam tőle h ez lesz a válasz , akkor lehet be kell lőnöm egy proxyt.. vagy VPNt

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#603) fogtunder válasza Biga123 (#602) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, még a HDMI kimenetes NAS-okon is csak a HDMI porton keresztül elérhető felületen lehet böngészni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#604) CharlieFirpo


CharlieFirpo
tag

Sziasztok!
TS-251C NAS-om van, amit 1 db HDD-vel indítottam. Most vettem hozzá egy másikat, de eltérő kapacitással (3 és 4 TB). Szeretném RAID1-ben használni őket, de elakadtam, hogy ezt hogy is kellene. Valamiért nem találtam egyértelmű leírást erről a helyzetről a QNAP honlapján, ha béna voltam és vki megajándékoz egy linkkel, nagyon hálás lennék. Ha egyszerű, és esetleg vki felvilágosít, hogy merre hány lépés, azért meg még hálásabb lennék. Próbálgatni nem mertem, mert rengeteg idő volt az adatokat a megfelelő rendben rányomni az első HDD-re és teljes backuphoz nincs még egy lemezem.

Charlie

(#605) fogtunder válasza CharlieFirpo (#604) üzenetére


fogtunder
nagyúr

google első találat, Online RAID Level Migration rész az, amit te keresel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#606) CharlieFirpo válasza fogtunder (#605) üzenetére


CharlieFirpo
tag

No, igen, ez a manualban is benne volt, de ez arra vonatkozik, ha már van egy RAID-tömböd, mondjuk RAID1, akkor onnan léphetsz át egy másikba. Jelenleg ugye mindkét HDD külön single type RAID-be van, így ezt a lehetőséget nem is kínálja fel. Ha vmit ezután is félreértek, akkor sorry.
Én arra gondoltam, hogy a Storage Pool-nál kell keresni a megoldást, de nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Charlie

(#607) fogtunder válasza CharlieFirpo (#606) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, felületes voltam az olvasásánál.

nem fogsz tudni különböző méretű lemezekből RAID-1et csinálni. ha redundnaciát akarsz, időzíthetsz egy lokális rsync feladatot, ami az egyik lemezről megadott időközönként átmásolja a nem pótolható cuccokat a másikra, a pótolható dolgokat meg úgyis fölösleges tükrözve tárolni, csak a helyet eszik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#608) CharlieFirpo válasza fogtunder (#607) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Ez még jobbnak tűnik a céljaimra, mint a RAID1, köszi a választ.

Charlie

(#609) kalolaci


kalolaci
senior tag

Hozott valami változást, a legutóbbi frissítés?

(#610) blakey válasza kalolaci (#609) üzenetére


blakey
titán

1 hét alatt 2 is volt, gondolom a tegnapi egy hibajavítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#611) Biga123 válasza kalolaci (#609) üzenetére


Biga123
addikt

QTS 4.2.2 Build 20160901

[Known issue]

Back up
The Container Station folder can only be backed up using Rsync when no containers are running. It is recommended to use the import/export feature in Container Station to back up containers.

Container Station
Setup default folder of Contrainer Station on a VJBOD shared folder and reboot VJBOD would cause Container Station crash. Container Station v1.6 will not support VJBOD and filter out all VJBOD shared folders.

[Bug fixes]

Fixed a Backup Station vulnerability (CWE-78).
Fixed two Options vulnerabilities (CWE-78 and CWE-434).
Fixed two App Center vulnerabilities (CWE-78 and CWE-79).
Fixed two File Station vulnerabilities (CWE-78 and CWE-79).
Fixed an issue where a TVS-EC1280U-SAS-RP's network throughput would drop when using an Intel X540-AT2 NIC.
Fixed an issue where a TS-469L would fail to transfer files over 10GB via SMB.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#612) kalolaci


kalolaci
senior tag

Azt gondoltam, a download station-nal: 15-től több file-t is tudok majd seed-elni.

(#613) Biga123 válasza kalolaci (#612) üzenetére


Biga123
addikt

Használj transmission-t.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#614) Mr Bond 007 válasza kalolaci (#612) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Transmission +1

(#615) kalolaci


kalolaci
senior tag

Kicsit idegenkedek a transmission-tòl, bàr sokan ìrjàk, hogy jobb mint a download manager.

[ Szerkesztve ]

(#616) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Van egy Qnap 212p-m. Ez rá van dugva kábellel a routerre, és az eszközeimmel meg wifin keresztül érem el. Van egy LG 50LF652V tv-m is, és bár a NAS-on tárolt filmeket simán le tudom játszani, de az .srt feliratot nem adja hozzá se twonky, se plex, se a gyári media server.

Ötlet, hogy hogyan játsszak le filmeket felirattal? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#617) fogtunder válasza rizso (#616) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Plex kliens van a tv-re? azt kellene még megnézni, hogy működik-e rendesen, mert a feliratot simán át fogja vinni.

én egyébként az ilyenek miatt nem használok DLNA-t, nincs rá értelmes szabályozás, hogy hogyan kellene implementálni és kb. random, hogy mi mivel fog rendesen működni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#618) rizso válasza fogtunder (#617) üzenetére


rizso
addikt

Van rá plex, ami használhatatlan fos. Iszonyat lassú, kifagy, minden, csak nem user friendly.

Mi lenne akkor a megoldás, hogy le tudjam játszani az .srt feliratok is? :F

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#619) blakey válasza rizso (#618) üzenetére


blakey
titán

Serviioval van felirat, hang, webos 2-nél, legalábbis amikor próbáltam akkor jó volt. Kisebb az erőforrás igénye mint a Plexnek.
Mondjuk nálam Twonkyval is volt. Plexhez meg töltsd le a tv-re a Plex app-ot, már elérhető, ott lesz felirat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#620) h.kalman


h.kalman
csendes tag

üdv. kis segítséget szeretnék kérni adott lenne egy 112es qnap nas és iszonyat lassú 6-8 mb/s el tudok másolni rá és olvasni sem valami villám. szerintetek mi lehet a gond?

(#621) fogtunder válasza h.kalman (#620) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Milyen router van mögötte és milyen kábelek? Torrent megy közben? A HDD rendben van?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#622) Gsx-rr válasza rizso (#618) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Erdekes. En a Plex miatt vettem pont 212p-t talan mar vagy 2 eve.
Tokeletesen hibatlanul megy Samu tv-n.
Talan az Lg miatt van problema.

[ Szerkesztve ]

(#623) Mr Bond 007 válasza Gsx-rr (#622) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát nem tudom. Nekem mindenhol szarakodott a plex. Éveken át használtam a pc-men is, xpenology-n is meg a qnapon is. Mindenhol bugzott érdekes dolgokat. Pont emiatt inkább kodit használok, azzal semmi problémám.

Pedig nem csináltam vele semmi egzotikusat mégis hol a chromecast lejátszás volt szaggatós hiába vettem már le 480p-re is, (videostream-el hibátlan ezalatt 1080p-ben...) aztán szarakodott pc-vel is (aláírásomban a konfigom) is meg a qnapon is csinált olyat hogy ha le pause-ztam a filmet pár percig valamiért telenyomta a 4gb ramot és megfeküdt a nas is vele együtt. (power off segített). Egyedül arra használom hogy távolról filmet nézzek böngészőben. Kb arra jó. De néha ott is rájön az 5 perc.

(#624) Biga123 válasza rizso (#616) üzenetére


Biga123
addikt

Arra figyelj hogy az SRT és a videofile-nak ugyanaz legyen a neve.
Nekem már arra is volt példa ha a file ok nevében volt pont akkor a feliratot nem töltötte be .
Ez egyszerű átnevezéssel megoldható, Nekem a Twonky tökéletesen bevált.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#625) h.kalman válasza fogtunder (#621) üzenetére


h.kalman
csendes tag

bocsi eléág szűken írtam. sebesség félig meddig megoldva. 25-30 mega / s
Bár ennél fürgébb is lehetne de elmegy.
tp-link 1043 a router ez tudja a dolgát..
hdd hibátlan...
torrent az ennyire nem fogta meg. fogtam és újra lett pakolva minden.

Bár a beépített bt kliensen lepődtem meg hogy csak 3 letöltést kezel.

(#626) rizso válasza Gsx-rr (#622) üzenetére


rizso
addikt

Az is lehet, hogy én vagyok a balf@sz. Ha egyszer végre találok egy hálózati/NAS szakit, akkor végre rendbe rakatom az otthoni hálózatot. Én néhány dolgot beállítottam csekély hálózati ismeretemmel, de elég sok benne a hiba, és még sok mindenen kellene finomhangolni is...

Biga123: eddig nálam is twonky volt otthoni hálózaton a legjobb, és vitte is a feliratokat, de már a második filmmel találkoztam, ahol nem emelte be - természetesen a feliratfájl és videófájl neve azonos volt.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#627) Biga123 válasza rizso (#626) üzenetére


Biga123
addikt

Átnevezést próbáltad ? Nekem az megoldotta.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#628) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Memória bővítést tervezek egy TS-269pro -ban,segítenétek,hogy mely típusok működnek biztosan benne.

Ezekről olvasni:---Crucial 2GB Single DDR3 1333 MT/s (PC3-10600) CL9 SODIMM 204-Pin 1.35V/1.5V Notebook Memory Module CT25664BF1339

----4 GB DDR3 SDRAM 1333 MHz Kingston SODIMM CL9

Köszi a válaszokat. J.

(#629) kalolaci


kalolaci
senior tag

Cserélt már valaki, Qnap TS 212-n gyári ventilátort, halkabb működésűre?

(#630) csizo válasza rizso (#616) üzenetére


csizo
tag

Nekem is 212p-m van és LG tv-m.Én is felirat hibával bajlódtam,de utána olvastam és azt írták,hogy nem minden UTF-8 felirattal boldogul.Serviio-t tettem fel és átírtam a felirat beállításnál ANSI-ra és tökéletesen hozza.Én csak azzal bajlódom,hogy nem mindig frissíti a megosztás mappát.Remélem tudtam segíteni.

(#631) rizso válasza csizo (#630) üzenetére


rizso
addikt

Kösz a tippet :R

Egyébként érdekesség: töröltük QTS-ből a plex alkalmazást, és azóta nem is lehet visszarakni, alkalmazások között nem találja, ha meg manuálisan próbálom hozzáadni, mindkét elérhető letöltött fájlt eldobja, hogy rossz architektúra :( Tipp?

Illetve még egy kérdés: 212p-ben tudom cserélni az 512MB RAM-ot egy combosabb modulra?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#632) Mr Bond 007 válasza rizso (#631) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Rossz architektúra telepítőjét akarod vele megetetni, ezért nem engedi. Ha a 212p-ről van szó az arm architektúrás. Ha azt akarod felrakni, megeshet hogy az új verziók már újabb arm cpu-t kívánnak meg, ezért keresni kell régebbi telepítőt.

Manual szerint a 212p nem upgradelhető. Ráadásul neten se találtam semmit arról hogy bárki is upgradelte volna. Amelyiknél lehet (akár nem hivatalosan is) arról általában szokott lenni valami leírás/youtube videó.

[ Szerkesztve ]

(#633) fogtunder válasza Mr Bond 007 (#632) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak az x86 alapúaknál van memória upgrade és ott se mindnél, mert pl a 251c-nél alaplapra van forrasztva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#634) erer1000


erer1000
őstag

QNAP TS-112 NAS-t néztem ki

az a kérdésem volna hogy lehet-e torrentezni rajta, illetve ha igen, torrentnél van-e/mennyi/ a maximum hány fájl lehet folyamatban? mert a Dlink DNS-320tól az riasztott el hogy egyszerre max 10 torrent.

meg hogy lehet-e menedzselni hogy x-y időben ennyivel és annyival toltson le, fel max.

:B :B

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#635) fogtunder válasza erer1000 (#634) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Transmissionnél szerintem nincs korlátja, de a maximális kapcsolatok számát 100-ra, vagy az alá kell majd valszeg húzni, nagyon gyenge ez a hardver. sajnos az ARM architektúra nem igazán bírja a torrentet általánosságban, van pár chipset, ami igen, de azok nem ennyibe kerülnek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#636) blg válasza erer1000 (#634) üzenetére


blg
senior tag

itt ki tudod próbálni a szoftvert, hogy mit tud. nekem 212p-m van, de fogalmam sincs, le lehet-e korlátozni a le és feltöltést időben változóan

nem tudom, a 112-es milyen, de a 212p nagyon zajos, ha tudtam volna előre, hogy ilyen, biztos nem ezt vettem volna meg...

(#637) erer1000 válasza fogtunder (#635) üzenetére


erer1000
őstag

ez a "gyenge" HW mennyire korlatozo tenyezo kb a napi hasznalatban?
halozati iras olvasasnal mennyire hozza a szintet?

gyarto oldalan irtak egy max adatot de ugye az mindig egy kis onfenyezest tartalmaz.

#goriorgio a hang nem nagy problema mert egy ures helysegbe lenne

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#638) Mr Bond 007 válasza erer1000 (#637) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"gyarto oldalan irtak egy max adatot de ugye az mindig egy kis onfenyezest tartalmaz."
Ott van alatta milyen hardverekkel milyen sebességet hoztak ki belőle. Mit lehet ezen fényezni? Adott szituban ennyit tudott a vas.

(#639) rizso válasza blg (#636) üzenetére


rizso
addikt

Nálam a 212p csendben van, talán akkor hangos a venti, ha restartolom, de egyébként észre sem veszem, hogy megy.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#640) Gsx-rr válasza rizso (#639) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam sincs hangja.
Csak azt hallom ha ir a vinyo

[ Szerkesztve ]

(#641) blakey


blakey
titán

Nem tudom, nekem volt 2 hónapig 212p-m, én is úgy voltam vele, hogy az annyira nem hangos, igaz halknak egyáltalán nem nevezném, amióta TS-251-em van azóta biztosan tudom, hogy a 212p-m nagyon hangos volt. :)
Én csak a légáramlatot hallom valamint a vinyók prögését, 1m-re vagyok a NAS-tól, igaz ha hangos lenne akkor médialejátszásra egyáltalán nem lenne alkalmas.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#642) blg válasza rizso (#639) üzenetére


blg
senior tag

én az éjszakai csendben még a másik szobában is hallom, ha nyitva vannak az ajtók...

(#643) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nekem is 212 van, és én is hallom a ventilátor hangját. Lehet egy csere halkabbra, megoldaná a dolgot.

(#645) csizo


csizo
tag

Nálam is szinte hangtalan.

(#646) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Adott egy TS-469Pro, 4.2.2-es firmware-rel.
4 lemez, Raid5-ben, 1 spare-rel.
A 2-es lemez kezd haldokolni.
Kérdéseim:
- Rá tudnám venni valahogy, hogy használja a spare-t helyette, majd kicserélném ezt a lemezt egy másikra?
- Vagy elegendő, ha kicserélem az adott lemezt és a tömb újra épül? Ha igen, akkor leállítva vagy menet közben cseréljem?

Köszi a válaszokat!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#647) Mr Bond 007 válasza VeryByte (#646) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Sokan írták hogy menet közben kivették majd berakták az újat a helyére, de a qnap oldalán azt javasolja állítsd le a cuccost majd hdd csere után bekapcs, és újjáépíti a tömböt. (én is inkább a lekapcsolásos cserét preferálnám) Az viszont sanszos hogy az újjáépítésig nem tudsz rá írni, ezért érdemes olyankor megejteni a cserét mikor épp nincs használatban.
Raid5 újjáépítése jellemzően sokáig fog tartani, és extrém terhelést mér a lemezekre. Ph! szerverén is emiatt volt kakukk nem is olyan régen mert miután kiesett 1 lemez az újjáépítés terhe alatt megdöglött még1, és ennyi. (sokkal gyakrabban megesik mint gondolnánk) Ezért mielőtt belecsapnál a legfontosabb adatokat még mentsd le biztos ami biztos!

[ Szerkesztve ]

(#648) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
QNAP_nak van valami megoldása arra hogy google drive-ra mentett fotókat lementsük ?
Azt láttam hogy valami féle backup van. de az a fotókhoz nem fér hozzá :O

Ötlet ?

-.-

(#649) fogtunder válasza ubid (#648) üzenetére


fogtunder
nagyúr

google drive, vagy google photos?

a Cloud Drive Sync az adott felhőszolgáltatás adott mappáját tartja szinkornban egy lokális mappával. én amúgy azt csinálom, hogy az elsődleges backup hely a NAS, a telefonok ide mentenek fel a gyári appal, és utána ez töltődik át OneDrive-ba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#650) ubid válasza fogtunder (#649) üzenetére


ubid
őstag

igaz. rosszul mondtam.
google photos-s a neve.

szóval azt hogy lehet backupolni NAS-ra

-.-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.