Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Boki0022


Boki0022
csendes újonc

Üdv
Elkezdtem beállítani a VPN L2TP részét, hogy máshonnan is hozzá férhessek a filejaimhoz.
Be is enged a rendszer, de a meghajtókat nem látom.
Hol kell ezt beállítani?
Foglalkozott már ezzel valaki?

[ Szerkesztve ]

(#1002) vidékiürge válasza vidékiürge (#993) üzenetére


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Korábbi problémámat részlegesen megoldottam. A probléma az volt, hogy a Windows 10 SMBv3-as protokollt használ, ha van rá módja, ez a protokol pedig valószínűleg még hibás a QTS 4.3-ban. Ezért voltak a rendszeres beakadások. De a NAS-on beállítottam, hogy csak SMBv2-t használhat, azóta problémamentesek vagyunk. Remélem így is marad. Persze megy a ticket a Qnap-nak :))

További jó NASsolást!

Üdv vidékiürge

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#1003) kalolaci


kalolaci
senior tag

Szokott valaki, nasról filmet nézni?

(#1004) fogtunder válasza kalolaci (#1003) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én csak arról szoktam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1005) antistati válasza kalolaci (#1003) üzenetére


antistati
tag

Én is csak onnan tolom, meg vagyok a QNAP 251-el elégedve:-)

[ Szerkesztve ]

(#1006) Mr Bond 007 válasza kalolaci (#1003) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Naná! ;)

(#1007) blakey válasza kalolaci (#1003) üzenetére


blakey
titán

Ezt lehet, hogy pontostani kéne, mert szerintem van aki úgy érti, hogy a NAS-t (is) használja filmnézésre és van aki a NAS-sal osztja meg a tartalmakat, mindkettőnek lesz "tábora".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1008) Somansky


Somansky
aktív tag

A TS-212P Nasomban egy WD Red 3TB vinyom van. Vette hozzá egy másikat is, amit Raid-ba szeretnék tenni. Ha ezt beleoperálom a másik mellé mi a teendőm, hogy ne szálljon el a másikon lévő összes adatom?

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#1009) Mr Bond 007 válasza Somansky (#1008) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Attól hogy berakod mellé, még nem bántja a bentlévő hdd adatait. Csak az újat fogja amit beraksz. Aztán ki tudod bővíteni raid-be.

(#1010) Somansky válasza Mr Bond 007 (#1009) üzenetére


Somansky
aktív tag

Tehát ha beteszem és aktiválom a RAIDOT akkor nem lesz gond? :)

www.somansky.com

(#1011) Mr Bond 007 válasza Somansky (#1010) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Melyik raid kell? A tükrözés vagy a csíkozás? Mert adatvesztés nélkül csak raid1-et tudsz ahogy elnézem. (tükrözés) KATT
Ha több hely kell akkor viszont single volume-ként kell feltenni és akkor kibővül. (mint ahogy pc-n)

[ Szerkesztve ]

(#1012) kalolaci


kalolaci
senior tag

Én, media streaming add-on programmal nézem wifin, Qnap TS-212 nasról. De a filmeket nem játsza teljes képernyőn, alul és felül fekete csík látható. Igaz, a tv-hez usb-vel csatlakoztatott winchesterről is ugyanez a helyzet. Ez biztosan a letöltött file hibája lehet, nem a lejátszó programé.

(#1013) Somansky válasza Mr Bond 007 (#1011) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi! Tükrözni szeretném igen, fő a biztonság :) Akkor a video alapjan megcsinálom.

www.somansky.com

(#1014) fogtunder válasza Somansky (#1013) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezzel kapcsolatban ajánlom az összefoglaló GYIK részét, különös tekintettel a RAID részre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1015) hunyadyt válasza kalolaci (#1012) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Ez érdekes. TS-212-őről hogyan nézed wifin a filmeket? A Media Streaming-gel nekem a feliratokat nem jeleníti meg a tv. Ezért használom a Twonky-t. Ott ilyen gondom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1016) Somansky válasza fogtunder (#1014) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi, de nem talalom az összefoglalot a topic elején.. :(

www.somansky.com

(#1017) fogtunder válasza Somansky (#1016) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Bocs, reflexből azt hittem, hogy a milyen NAS-t vegyek topikban vagyunk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1018) kalolaci válasza hunyadyt (#1015) üzenetére


kalolaci
senior tag

Twonky-t nem próbáltam, ez egyszerűnek tűnik. Feliratokat kikapcsoltam, a tévén. Nemrég vettem, egy Samsung UE40KU6000 modellt, amiben van beépített wifi. Saját hálózaton keresztül kapcsolódik, a nashoz.

(#1019) hunyadyt válasza kalolaci (#1018) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Ja, így már értem. Azt hittem sikerült meghekkelni valahogyan a 212P-t, hogy tudja a wifi csatlakozást. A filmek felirataira gondoltam. Azokat nem kezeli nálam a M. Streaming. A Twonky igen.

[ Szerkesztve ]

(#1020) fogtunder válasza hunyadyt (#1019) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem kizárt, hogy egy USB stickkel rá lehet venni ilyenre, Synologyn van rá lehetőség, mondjuk a WiFi direct megint egy másik kérdés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1021) Biga123 válasza kalolaci (#1018) üzenetére


Biga123
addikt

Az alsó felső fekete csík a forrásanyag és a tv képarányának különbségéből adódik.
A TV 16:9 es a filmek zöme 21:9 es aránnyal jön.
Tehát az alsó felső fekete csík normális.
Bár azt nem értem mért csinálnak 21:9 es filmeket ha a moziban is 16:9 es a képarány.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1022) hunyadyt válasza fogtunder (#1020) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Lehet, de szerintem szoftwer téren is kellhet hozzá valami, ami már problémásabb. Sok értelme, mondjuk nem lenne hálózati lejátszás szempontjából a wifi-nek. Hacsak nem valami bivalyerős vezeték-nélküli hálózatról beszélünk.

(#1023) fogtunder válasza hunyadyt (#1022) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem kell hozzá semmi extra, van egy támogatott lista, de egyébként a QNAP-nál is.

értelme szerintem sincs sok, a NAS legyen kábelen, a klienseknél elviselhetőbb, ha WiFi kapcsolat van, de ne ez legyen már a bottleneck.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1024) Somansky válasza fogtunder (#1017) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi. Elolvastam. Akkor azt jelenti hogy a Raid1, amit ajánlotok is kicseszés, mert a 3TB os vinyo mellé egy másikat betéve Raidba már csak a felét használja ki?

www.somansky.com

(#1025) Mr Bond 007 válasza Somansky (#1024) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha beraksz mellé egy másikat raid1-be akkor marad ugyanannyi a helyed. Csak redundáns lesz és nem lesz baj ha elhullik az egyik lemez.

(#1026) Biga123


Biga123
addikt

WOL progit tud valaki ? A nasról szeretném ébreszteni az asztali gépet. Az a baj h a T-s cisco router eldobja az arp táblát. Van erre mód?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1027) kalolaci válasza Biga123 (#1021) üzenetére


kalolaci
senior tag

Én is ezt hallottam. Van rà valamifèle mòd, hogy megvàltoztassuk a formàtumot lejàtszàs soràn? Vagy csak a formazàs marad, valamilyen programmal?

(#1028) kalolaci válasza Biga123 (#1021) üzenetére


kalolaci
senior tag

Én is ezt hallottam. Van rà valamifèle mòd, hogy megvàltoztassuk a formàtumot lejàtszàs soràn? Vagy csak a formazàs marad, valamilyen programmal? Az usb-n hozzà kötött külső winchesternèl is, ugyanez a problèma.

(#1029) Gsx-rr válasza kalolaci (#1028) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meg mindig nem erted,hogy ez nem problema! Ha nem tetszik vegyel medialejatszot ami tud zoom funkciot, vagy kodolt at a filmet! De igy a kep 2 szelet vagja le! Tehat nem a teljes kepet fogod latni!

(#1030) kalolaci válasza Gsx-rr (#1029) üzenetére


kalolaci
senior tag

Értem én, csak olyan progi érdekelne, amivel át lehet formázni.

(#1031) Alex91 válasza kalolaci (#1028) üzenetére


Alex91
félisten

A TV-n bele zoom-olsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1032) Gsx-rr válasza kalolaci (#1030) üzenetére


Gsx-rr
veterán

(#1033) kalolaci


kalolaci
senior tag

Zoom sajnos nem elérhető, de a programot lehet kipróbálom. Köszönöm!

(#1034) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nezem ,hogy a Ts-228 nal a flash memoria csak 4mb a 212p 16mb-al szemben. Ez nagy hatrany?
Az Arm dual core az gondolom jobb ,mint a Marvel?!

(#1035) Alex91 válasza Gsx-rr (#1034) üzenetére


Alex91
félisten

4 GB eMMC van benne....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1036) fogtunder válasza Gsx-rr (#1034) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A Marvel chipsetek is ARM magokra épülnek, de elég nehéz magok száma és frekvencia szerint összevetni őket, egy csomószor építenek be speciális alegységeket például a titkosítás hw gyorsítására. Benchmarkok nincsenek nagyon, szóval többnyire bízni kell benne, hogy az újabb cuccokbab jobb chipset van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1037) Gsx-rr válasza fogtunder (#1036) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ma megjon a 228. Kivancsi leszek a 212p utan. Nagy csodat nem varok! :)

(#1038) Alex91 válasza Gsx-rr (#1037) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nagyjából egy kategoria a ketto...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1039) Gawamatsu válasza Alex91 (#1035) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Arra a 4Gb Flash-re teszi az oprendszerét vagy mi a fenére használja?
Syno-k a betett vinyókra (mindre) teszik az alap OS-t ahogy olvastam.

Asustor, Qnap hogy csinálja? Vagy a 228 esetén pl a 4Gb-ra a különtelepített appok mennek? Homályosítsatok fel.

(#1040) fogtunder válasza Gawamatsu (#1039) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudtommal hasonlóan működik, mint a DSM, mert HDD nélkül ez sem telepíthető. de a Synokban is van egy ilyen tárhely, mert kell valami, amivel egyáltalán elindul addig a gép, amíg felmegy hálózatra és fel tudod rá tolni az oprendszert. mondjuk hogy ehhez minek 4 Giga, azt nem tudom, az Xpenology-nak egy gigás pendrive is sok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1041) Alex91 válasza Gawamatsu (#1039) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ez a TAS-268-bol fakad, ott valoszinuleg kell az Androidnak... Itt kevesebb a RAM, nincs HDMI, nincs sok USB, es hiányzik az Android.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1042) pikar válasza fogtunder (#1040) üzenetére


pikar
tag

A QNAP NAS egy 6Tb-os HDD esetén 100Gb !!! -ot lefoglal és ennyivel kissebb kötetet hoz létre, mint pl. egy zyxel NAS.

Kb. ez a 100Gb méret vesztés az amit nem igazán tudom, hogy mire használ a NAS, mert pl. a vírtuális oprendszereket nem ide, hanem a rendes tárhelyre rakja. Ide valószínüleg a saját oprendszer meg a szoftverek kerülnek fel.

Az a durva, hogy egy szűz NAS-nás is ez már alapból elvész.

(#1043) Mr Bond 007 válasza pikar (#1042) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Snapshot-ot kivetted mikor inicializáltad a lemezt első indításnál? Valószínű amiatt különítette el. Meg lehet szabni hány százalékát akarod oda adni neki a kötetből. Én pl kikapcsoltam, mert nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#1044) pikar válasza Mr Bond 007 (#1043) üzenetére


pikar
tag

Természetesen.
Snapshotal mégtöbb vész el, bár annak lehet némi haszna.

(#1045) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Lecseréltem a 212p-t Egy 228-ra. Hálózati másolás a Nas-ról a gépre 11 MB/s. :W
Roter-t is reseteltem. Valakinek valami ötlet?

(#1046) fogtunder válasza Gsx-rr (#1045) üzenetére


fogtunder
nagyúr

milyen protokoll? SMB, FTP, NFS? illetve nem fut valami háttér folyamat, például thumbnail fotó generálás, vagy hasonló? a NAS-ra mennyivel tudsz írni?

mondjuk a 11MBps nagyon gyanús, mert az a Megabit LAN határa, nincs a rendszerben valahol egy Cat5e-nél gyengébb kábel?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1047) Gsx-rr válasza fogtunder (#1046) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Először is köszönöm! Másodszor pancser vagyok erre én is gondolhattam volna. Be van húzva a falba a kábel a géphez ami a router elköltöztetése után rövidnek bizonyult. Megtoldottam!
Ki gondolta volna ,hogy ma még kaphatok ilyen régi vezetéket! (készen vettem valami áruházban)
Esetlegesen lehet ,hogy nem a kábel ,hanem a toldó nem tudja a Cat 5e szabványt? Vagy ott nincs ilyen ?

(#1048) fogtunder válasza Gsx-rr (#1047) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát ha megmondod, mi ez a cucc, amit vettél, akkor meg tudom nézni, de ilyet én még nem használtam. mivel a switcheknél is vannak még bőven megabites cuccok, lehet, hogy ebben a toldóban van a hiba, de simán lehet még CAT5 kábelt is kapni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1049) pikar válasza Gsx-rr (#1047) üzenetére


pikar
tag

- állíts be a NAS-on és PC-n fix IP címeket, átjárónak saját címét add, mask is egyezzen meg pl. /24-es
- kösd közvetlen össze egy jó (fordítós) kábellel a két kütyüt, minden mást kihagyva
- ellenőrizd a PC-ben, hogy a link 1000Mbps fullal (esetleg half) áll e össze
- ha nem, reszeld addíg amíg nem áll fel Gbps-al
- ha Gbps link van, teszteld így az átviteli sebességet
30-50mb/s minimum lenni kell, de inkább 60-80-nak kéne lenni

ha a NAS-ban sata2 HDD van, vagy a PC-régebbi, lehet hogy lasabbat mérsz

És ez után lehet megvizsgálni, hogy a kábelezésben hol a hiba.

Egy rossz csatlakozó is okozhat ilyet, hátmég egy ócska kábel, mégha gyári is, simán lehet hogy nem visz át Gbps-t. Találkoztam már ilyen csodás termékkel.

[ Szerkesztve ]

(#1050) Gsx-rr válasza fogtunder (#1048) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Elkiabáltam! Toldás nélkül egy ideig ,működött ,utána kipróbáltam kváncsiságból ,hogy visszarakom a toldást ,úgy is megvolt a 100 fölötti érték. Visszaraktam az egészet a helyére azóta megint max a 10 MB/s-t érem el.
A vicc ,hogy simán a toldás nélküli kábelen is ez van. Gondolok már a kábel csatlakozó hibára is.

esetleg valami beállítási hiba nem lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.