Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Nem tudom megfejteni, hogy néha miért nem lehet látni/elérni a NAS-t a hálózatban? Jelenleg úgy van beállítva, hogy éjfélkor kikapcsol és "reggel" 10 órakor bekapcsol. Van, amikor ezt tökéletesen abszolválja, néha meg bekapcsol rendesen, viszont a hálózat nem látja. Miért van ez??? Nem értem. Egyszerűen rossz napja van?

(#902) fogtunder válasza blakey (#897) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor mégis minek hívjuk azt, hogy a HDMI kimenetre kötött Tv-n kép és hang formájában megjelenik a média file tartalma, amire KODI-ban rábökök? Pálinkafőzésnek?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#903) blakey


blakey
titán

Aminek akarod, ha szerinted a QNAP médialejátszó akkor médialejátszó NAS, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#904) Mathiask válasza blakey (#899) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Hosszú lenne leírni"

Kár. Pedig jó lenne tanulni belőle.
Nem nagyon tudom én sem mi az amit egy médialejátszó tud/jobban tud mint egy hdmi-s NAS.

(#905) fogtunder válasza blakey (#903) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az egy dolog, hogy média lejátszó sznob vagy, de baromságokat attól nem kell írni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#906) blakey válasza fogtunder (#905) üzenetére


blakey
titán

Nem baromság, semmilyen sznob nem vagyok, helyén kezelem a dolgokat. Maradjunk annyiban. A személyeskedő megjegyzéseket meg mellőzd. Minfegyik eszközöm kéoes minden funkciót ellátni, mégis arra használom amire való. Pont.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#907) Gallileo válasza Squirrel (#901) üzenetére


Gallileo
csendes tag

Nekem a legutolsó firmware-frissítés zavart bele a hálózati mappák elérésébe. Se a windows, se a Dune lejátszó nem találta a TS-119-es nast. Visszatettem egy régebbi firmware-t, és újra rendben lett minden.

(#908) blakey válasza Squirrel (#901) üzenetére


blakey
titán

Gondolom FIX IP-t használsz. Volt valamilyen frissítés azóta, hogy nem látod? Semmilyen eszközön nem látszik? Ha beírod az elérési útvonalat akkor tudsz csatlakozni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#909) fogtunder válasza blakey (#906) üzenetére


fogtunder
nagyúr

attól, hogy nem azt írom, hogy a hszeidben leírtak kimerítik a sznobizmus fogalmát, még nem személyeskedek szerintem, nem akarlak sértegetni. pusztán nagyon pozitív lenne, ha esetleg valamilyen szintű érvelést is olvasnánk abban az ügyben, hogy amúgy miért is alkalmatlan egy Intel chipstes HDMI kimenetes NAS média lejátszásra.

nekem is van külön média lejátszóm is másik szobában, de valahogy nem tűnt fel, hogy a HDS-ben lévő KODI annyira szörnyű lenne ahhoz képest.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#910) blakey válasza fogtunder (#909) üzenetére


blakey
titán

Ha valakit érdekel akkor megkeresi az adott topikot és tájékozódik, én is azt teszem. Ahogy a NAS is egy fogalom úgy a médialejátszó is az, egy NAS nem attól lesz "szerver", hogy megosztja a tartalmakat és le is tud tölteni, ugyanez fordítva, egy médialejátszó nem attól lesz lejátszó, hogy bizonyos tartalmakat le tud játszani. A TV-mre is telepíthetem a Kodit valamint a Transmission kiegészítőt ráadásul Kodival megoszthatom a tartalmakat akkor most a TV-m egy NAS illetve médialejátszó? Nem. Jó tulajdonság hogy egyes NAS-okra telepíthető program amivel lejátszható átlagos tartalom, igen, van akinek ez elég, lehet, hogy bizonyos környezetben nekem is elég, de ha különböző tartalmakkal rendelkezem és elvárásaim vannak, HD hangok, 96/424 DTS, magas bitrátás zenei képesség,3D, 4K, jó deinterlacing, optikai, SPDIF csatlakozási lehetőség és egyebek akkor bizony a NAS mér nem nevezhető médialejátszónak.
Nem írtam, hogy a HDS-ben a Kodi annyira szörnyű lenne, csak egyszerűen azt írtam, hogy pl. egy TS-251-es nem médialejátszó hanem NAS amit elláttak némi médialejátszási képességekkel és bizonyos környezetben tökéletesen elegendő. Senkit nem nézek le emiatt, hogy egy NAS-t médialejátszásra is használ vagy a TV-vel játsza le az anyagokat vagy épp médialejátszót használ letöltésre, csak egyszerűen mindennek megvan a maga helye és azt amire szánták az legyen közel tökéletes, a minden egyben öszvér megoldás és még soha nem volt mindenben a legjobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#911) Mr Bond 007 válasza blakey (#910) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezek nagy részét a hdmi-n át tudja tolni a nas is egy ht erősítőbe. Van lehetőség passtrough-ra is ha olyan cuccot dugsz rá és akkor az erősítőd fogja dekódolni a hangsávot pl. 4k szintén pipa. Nem mondta senki hogy Ts251-nek ezt mind tudnia kell, de pl a Ts-x53a sorozat már ezeket röhögve viszi. Másrészt meg az embereket nem érdekli mit minek hívnak, ha ellátja azt a funkciót ami nekik kéne. Az hogy neked (nem mondom hogy helytelenül) nem tetszik, az a te problémád, de attól még lejátszik mindent amit oda tolsz neki. Szóval mégis csak legyen már médialejátszó. :U Esetleg nem felel meg minden elvárásnak (annak a szűk rétegnek), de attól még hogy van ferrari nem éppen normális hozzáállás leoltani a kicsit kevésbé szofisztikált gépjárművek tulajait hogy azok nem autók mert nem 1kg/1le arányúak. :N Én is tudom hogy vannak 10+ milliós hangfalak amiktől lef**od a bokád, de attól még nem mondom azt hogy a 6k-s pc-s prüttyögő nem hangfal, mert nem hallom ki a cimbalmos fingását az xy előadás 192Khz-es 24bites felvételének hangsávján... Azért ne szálljunk már el! ;)

[ Szerkesztve ]

(#912) blakey válasza Mr Bond 007 (#911) üzenetére


blakey
titán

Nos, használd úgy ahogy akarod. Zárjuk le, köszi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#913) Mathiask válasza blakey (#912) üzenetére


Mathiask
senior tag

Akkor egyelőre úgy néz ki, hogy kihoztátok egyenlőre. (csak hogy az aláírásodban levő két különböző szóra is legyen helyes példa :) )

(#914) fogtunder válasza blakey (#910) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egész konkrétan ezt írtad: Azért azt amit a QNAP tud nem nevezném médialejátszásnak és ez nem egy kontextusból kiemelt részlet, hanem a hsz jó 50%-a és lényegi része. és érvelés nélkül ez csak egy beböfögött mondat, amit úgy is kezeltem.

attól, hogy van egy réteg, akinek ez nem megfelelő, ez egy létező és jól működő funkció, átlagos igényekre teljesen megfelel, akinek meg nem, az úgyse fog ilyet venni. nekem se lenne elég egy WD NAS tudása mondjuk, ettől még nem mondom ki kerek perec, hogy az nem tudja ellátni a NAS funkciókat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#915) Squirrel válasza blakey (#908) üzenetére


Squirrel
őstag

igen, fix IP-t hasznalok es semmi frissites nem volt. Ilyenkor hiaba irom be http-be, ugyse latszik. Aztan ha kikapcsolom es bekapcsolom, megint minden rendben. ha eppen nem mukodik, akkor a status led sem vilagit, csak a sarga LAN es zold HDD. Kb 15 ujrainditasbol 1-szer szaraxik, ezert nem ertem...

(#916) blakey válasza Squirrel (#915) üzenetére


blakey
titán

Amikor nem jelenik meg a hálózatban a router oldalán nem látszik, hogy megjelent? Jó az UTP kábel, jó a csatlakozás? Lehet, hogy a kábellel van a gond és egy kábelcsere megoldja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#917) Squirrel válasza blakey (#916) üzenetére


Squirrel
őstag

Legközelebb kipróbálom. Amikor nem lehet elérni, csatlakozás az internethez a többi eszköznél jó, tehát a router jól működik. Kábelre én is gyanakodtam, mindent megigazítottam, de a helyzet nem változott. A készüléken is a LAN led-je villogott, csak a zöld status led nem. Meg ha a kábel hibás, 14x miért áll fel a rendszer tökéletesen? Ezért tudom csak arra fogni, hogy az AI már itt van és lelkük van ezeknek a cuccoknak :)

(#918) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Hali

Lenne egy TS-420-am amire felkerült a 4.3.2 szoftver.
Szomorúan látom, hogy a transmission és twonky media sem szerepel már az appcenterben :(
Twonky-ból sikerült megtalálnom a nekem megfelelő verziót amit fel is tudtam sikeresen telepíteni.
Transmissionből is nagy keresgélés után sikerült feltennem a 2.82es verziót amit használtam és szerettem, de valamiért nem érem a beállításokat. Próbáltam már belső hálózatról is meg külső hálózatról is de, csak egy hibaüzenetet kapok:

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator at admin@NAS to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.
More information about this error may be available in the server error log.
Apache Server at 192.168.1.14 Port 80

Eddig ment minden rendesen de egyik nap kapott egy új vinyót a NAS és mikor újraformáztam már nem ment :(
Eddig ugye a transmission admin centerben találtam a settings.json -ban a főbb beállításokat.
Merre találom most a beállításokat?

(#919) Mr Bond 007 válasza SütiGTi (#918) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Sajnos a qtransmission ami elfut 4.3-al tudásban elég gyengus a normálhoz képest. Én is inkább szedtem le docker konténerbe deluge-ot. (Jobban bejött mint a transmission, és amint jön új verzió, 2 parancs begépelésével naprakész. Nem mellesleg mivel teljesen izolálva fut ha meg is szerzik rajta keresztül a hozzáférést, csak a letöltés mappát érik le a nason.)

(#920) hunyadyt válasza SütiGTi (#918) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Hali!
Megírnád, hogy melyik Twonky verziót találtad meg, és hol? Ez a verzió rendben működik is a 4.3-on? Csak mert a 4.3 ismertetőjében azt írják, hogy" már nem támogatott" (már a Twonky) . Köszi választ előre is.

(#921) Mr Bond 007 válasza hunyadyt (#920) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Twonky is no longer supported by QNAP from QTS 4.3.x onwards. they have dropped support.

If you wish to use Twonky after this you will need to buy a license and use QNAP Stephane's Build"

Bővebben:KATT

Gondolom ugyanaz a dal mint a Kodi-nál. (Mondjuk arra legalább van ingyenes megoldás ha már nincs fent a 16-os verzió.)

[ Szerkesztve ]

(#922) blakey válasza hunyadyt (#920) üzenetére


blakey
titán

Serviio nem játszik? Twonky pl. nem szereti az mp4 anyagokat, egyszerűen nem jeleníti meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#923) hunyadyt válasza blakey (#922) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Próbáltam a Serviio-t korábban. 219P-m van, nem nagyon bírta úgy emlékszem a proci. A Plex-et sem. A Twonky működött a legjobban. Külső médialejátszót használok, csak kiegészítésként kell, ha nem akarom bekapcsolni, csak valamire "ránézni" a tv belső médialejátszójával. A feliratokat az előbbiek (ezen a módon) nem kezelték, csak a Twonky. A linkelt fizetős megoldást én is megtaláltam, de a hozzászólásból úgy tűnt mintha ingyenes megoldást talált volna a kolléga. A 4.3-at én azért nem teszem fel, mivel nem kezeli sem a Twonky-t, sem a mostani Transmission-t. Nekem mindkettő fontos, és egyébként elégedett vagyok (egyelőre) a 4.2-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#924) blakey válasza hunyadyt (#923) üzenetére


blakey
titán

Na igen, bár a Serviio kevésbé erőforrás igényes, mint a Plex, de tény, hogy a Twonky semmit nem tud a másik kettőhöz képest, cserébe stabil, nekem is kiegészítésként van fent, de ahogy írtam, sajnos nem oszt meg minden formátumot. Akkor hagyd úgy ahogy van, addig amig nem hiányzik valami az újból addig felesleges lecserélni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#925) hunyadyt válasza blakey (#924) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Igen. Kicsit "cenzúrázza" a NAS tartalmát. A BD-ket pedig fájlonként jeleníti meg. De többnyire sikerül eltalálni, hogy melyik fájl lehet a film, és azt el is indítja(kivéve, amikor nem). De a korlátozott célnak tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#926) fogtunder válasza hunyadyt (#925) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy média lejátszó beszerzése nem opció esetleg? direkt megosztásból lejátszva lényegtelen lenne a média szerver.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#927) hunyadyt válasza fogtunder (#926) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Média lejátszót használok. A Twonky a tv beépített lejátszójával csak kiegészítés, ahogyan írtam is (923).

[ Szerkesztve ]

(#928) fogtunder válasza hunyadyt (#927) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, az kimaradt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#929) SütiGTi válasza hunyadyt (#920) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Bocsánat, csak hétvégén nem nagyon vagyok gépközelben.
[link]

Az, hogy fizetős lett 8.3 az számomra teljesen megdöbbentő. Amióta megvan a qnap csak ezt használom :)

A servio is fizetős nem?

(#919) Mr Bond 007 :
Nekem ami fent az a 2.82es régebbi verzió és teljesen tökéletesen működik. Megy a fel-le töltés gond nélkül, csak az admin centert nem érem el ahol beállításokat tudom elvégezni.

(#930) blakey válasza SütiGTi (#929) üzenetére


blakey
titán

Nem, a Serviio ingyenes, van fizetős változata is de kb. 0 a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#931) hunyadyt válasza blakey (#930) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Akkor tehát megvetted a Twonky-t, vagy nem használod, csak letöltötted? A Transmission-t mennyire nem lehet állítani. Ezt részleteznéd kicsit? (Nem tudom mi az admin center) A letöltés helye beállítható pl. Azért kérdezem, mert ennek a két programnak a használhatósága tart vissza a 4.3 letöltésétől.

(#932) Mr Bond 007 válasza hunyadyt (#931) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Admin center: KATT

[ Szerkesztve ]

(#933) hunyadyt válasza Mr Bond 007 (#932) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Ja, hogy ez! Köszi. De, ha ez nem jelenik meg, hogy tudja megnyitni a programot? Vagy kizárólag a Remote GUI-n keresztül vezérli. Boccs, ha lámer kérdés, de csak egyszerű felhasználó vagyok.

(#934) Mr Bond 007 válasza hunyadyt (#933) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Csak a remote gui marad. Végül is nagyjából mindent be lehet állítani ott is. Ha van konfig file az előzőből akkor nincs gond. Restartolni meg lehet az app centerben is az egészet ha lefagyna vagy szórakozna.

[ Szerkesztve ]

(#935) hunyadyt válasza Mr Bond 007 (#934) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Aha értem. Így már világos. Köszi a "fordítást" :)

[ Szerkesztve ]

(#936) blakey válasza hunyadyt (#931) üzenetére


blakey
titán

Még nem tettem fel a 4.3-at, 4.2.2 alatt még letölthető a Twonky, azt is használtam de már kukáztam, maradt a Serviio DLNA-nak, elég amit tud.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#937) SütiGTi válasza Mr Bond 007 (#934) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Az a baj, hogy nekem nincs meg a config fájl. :( Igazából csak a felhasználónév illetve jelszó páros amit nagyon szeretnék átállítani.
Maga a fájl gondolom valahol meg kell legyen valahol a NAS könyvtárain belül, csak mivel és merre keressem? :)

(#931) hunyadyt : Nem vettem meg a twonky-t. Letöltöttem egy régebbi free licence verziót. (Remélem nem számít wareznak)

A remote gui fut rendesen, és megy minden, csak az admin center nem akar menni :(

(#936) blakey:Megnézem ma én is a seviio-t csak amikor letöltöttem ott is az fogadott, hogy 14day trial, mondom akkor ez is kuka, de akkor valószínűleg nem voltam figyelmes és pro-ra volt írva a tiral...

(#938) blakey válasza SütiGTi (#937) üzenetére


blakey
titán

Első telepítés után 14 napig a teljes csomag érhető el de utána is működik és én semmi különbséget nem vettem észre, minden ugyanúgy működik, évek óta használom de még soha nem néztem utána, hogy mi értelme a full verziónak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#939) SütiGTi válasza blakey (#938) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Akkor jó...akkor tényleg csak nem olvastam el figyelmesen :) Köszi :R

(#940) hunyadyt válasza SütiGTi (#937) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Még egy kérdés. A letöltött korábbi free Twonky verzió a 4.3-n működött, vagy csak a 4.2-n?

(#941) SütiGTi válasza hunyadyt (#940) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Rendesen mukodik 4.3on

[ Szerkesztve ]

(#942) Biga123


Biga123
addikt

Kénytelen vagyok nemtetszésemet kifejezni ezzel a Twonky, Transmission, Kodi mizériával kapcsolatban.
Az ember azért vesz "drágább" nast h legyen támogatás , de ezekszerint tényleg neméri meg mert akkor maradhatok 4.2-n. (ami nem zavar) de.. :F
Igen tudom h az eddig feltelepített twonky fog működni 4.3 alatt is és h van Servió + Plex (ami megeszi a nast) a Transmission viszont fájó, Kodi hálistennek nem érint.
Ez kicsit elfogathatatlan számomra.
Bocs de ki kellett írnom magamból.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#943) hunyadyt válasza Biga123 (#942) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Szívemből szóltál. :K

(#944) Klupido válasza Biga123 (#942) üzenetére


Klupido
tag

Azért ez még "Beta" !
Viszont szerintem ezek nem akkora problémák,hogy ne lehessen velük együtt élni.
Várjuk meg milyen lesz a végleges változat,addig pedig aki nem akar pár perc időráfordítással
"appokat" manuálisan telepíteni az maradjon a jól bevált 4.2-nél.

[ Szerkesztve ]

(#945) Mr Bond 007 válasza Biga123 (#942) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Transmission szerintem tuti át lesz majd portolva. Csak most az összes erőforrásukat leköti hogy az alap dolgok menjenek patentül. Azért ne feledjük hogy még bétás az a 4.3.2.

(#946) SütiGTi válasza blakey (#938) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Ez a serviio nálam nagyon nem akar futni rendesen :( Nem tudom, hogy a NAS-om gyenge vagy a TV-m nem szereti de nem megy :(
Maradok a Twonky-nál egyelőre :)

(#947) hunyadyt válasza Klupido (#944) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Nem a manuális telepítés a probléma, hanem az ha nem működnek vele bizonyos app-ok. Személyes probléma, hogy én mindkét érintett programot használom, mivel főként letöltésre és média tárolásra használom a NAS-t. Ezért a 4.3 sok egyéb fejlett funkciója kevésbé érdekel. Persze a probléma valóban nem olyan óriási, tényleg nem kötelező leváltani a 4.2-t. (Egy bizonyos ideig.) A beszélgetés során eddig sikerült tisztázni, hogy a Twonky korábbi változata (az ingyenes) működik a 4.3-on is. (Bár megjegyzem a leírás szerint már nem támogatott.) Már csak a Transmission-ra kell valami megoldást találni, akkor én is letöltöm a 4.3-at.

(#948) Biga123


Biga123
addikt

Apropó meg is néztem hogy állok most 4.2.2. mivel a 4.3 ezekszerint béta akkor az nem mehet fel auto update val csak a 4.2.3 ugye ?
És ebben ugye még nincs semmi limitáció?

(TS-231)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#949) hunyadyt válasza Biga123 (#948) üzenetére


hunyadyt
csendes tag

Nekem a 4.2.3 van fenn. Nem tapasztaltam limitációt. Egyébként minden csatlakozásnál felajánlja a frissítést 4.3 betára, úgyhogy szerintem auto update-tal is mehet. Ha tévedek majd kijavít valaki.

[ Szerkesztve ]

(#950) Biga123 válasza hunyadyt (#949) üzenetére


Biga123
addikt

Csak a 4.3 -at nem szeretném.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.