Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) dime27 válasza benoce (#400) üzenetére


dime27
őstag

Sziasztok!

Nyitottam egy Képek neveztű mappát NAS-omon és írható/olvasható jogosultsága van mégis a wifis fényképezőgépem nem tud rálépni magára erre a mappára!Előző NAS-omon ez zökkenőmentesen ment ugyanigy csinálom mint azon.Itt meg kiirja h csatlakozás sikerteln.Pedig jo lett volna ha ennél is működne mert igy pc nélkül tudok a NAS-ra felmásolni képeket ahol mappákba kerültek eddig dátum szerint!

Tudna vki segiteni h miert nem tudok most rámenni erre a mappára?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#402) Pipásjani


Pipásjani
csendes tag

Sziasztok,

Szert tettem egy TS-451+ szerkezetre, ami nagy megelégedésemre szolgál. Alapból szereztem hozzá nagyobb memóriát, így a gyári 2 Gb modul feleslegessé vált.
Amennyiben valaki bővíteni szeretne 4Gb-re és pont ilyet keres, annak szívesen odaadom sporttársi áron (3000) - nálam sosem üzemelt.
Típusa:
Transcend 2G 1Rx8 DDR3L 1600 SO
üdv,

(#403) balhmm válasza benoce (#400) üzenetére


balhmm
tag

Köszönöm! Esetleg van hozzá olyan fájlkezelő, ami a webes felületen elérhető? Olyan kellene, amivel nem csak a nas tartalmát értem el, hanem másik nast is, így könnyebb lenne a két nas között másolni..

(#404) benoce válasza balhmm (#403) üzenetére


benoce
tag

a saját beépített fájlkezelője, vagy ha kísérletező vagy akkor van midnight commander is.
Emlékeim szerint a Qnap képes szinkronizálni NAS-NAS között, de ha fájlkezelő az igény,
akkor engedélyez mindkettőn ftp , a cute ftp megoldja

(#405) Syl


Syl
nagyúr

Owncloudot tesztelgetek egy 212-esen. Szépen működik, de hogy tudnám frissíteni a NAS verziót?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#406) balhmm


balhmm
tag

Video station esetén hol tudom beállítani, hogy az admin home mappája ne legyen látható?? Nem is értem mit keres ott (Multimedia mappa mellé raktam még egy mappát és ennyi, de az admin is látom mégis a tv-n)
Illetve hogyan tudom beállítani, hogy a tv a fájlneveket írja ki, mert jelenleg egy sorozat esetén minden fájlnak ugyanaz a neve.. (film címe).

Felraktam a Twonky-t addig. Azzal minden jó, de gondolom a gyári is tökéletes lenne a célra.

Most néztem, hogy a megoszott mappáknál van media mappa jelölés (nem értem alapból ez minek van, mert gondolom ez okozza a problémát.. már csak annyi a gond, hogy ha kiszedem a pipát, akkor lefagy a tv, amikor mappákat böngészném..

[ Szerkesztve ]

(#407) balhmm válasza balhmm (#406) üzenetére


balhmm
tag

Közben átállítottam, hogy ne adminként menjen a dlna, igy mar csak az adott user mappáját rakta fel. Ezek után viszont simán kitudtam kapcsolni a homes mappát anélkül, hogy a tv meghaljon:) aztán végül az egész szart kikapcsoltam és marad a Twonky:)

(#408) fant0mi válasza balhmm (#407) üzenetére


fant0mi
addikt

Probald ki a Serviio progit. Nagyon komfortos, egyeb metaadatokat is megjelenit a filmekhez es sorozatokhoz. A Twonky nekem nagyon fapad.

(#409) fogtunder válasza balhmm (#407) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sajnos a gyári video station nem igazán használható, de legalábbis igencsak messze van a Syno megoldásától, amit én speciel nagyon szerettem. én Plexet használok helyette, mert kell a hálózaton kívüli elérés, de ha csak DLNA kell, arra overkill, a fentebb említett Serviio jó lehet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#410) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Úgy néz ki megadta magát a külsős USB-s csatlakozású winyóm ami a routeromra volt dugva.
Torrentra használtam.
Így most lehet áttérnék a NAS világába.

Amire kellene:
- RJ45 vagy USB csatlakozással a routerra (nem tudom melyik a gyorsabb adatok fel-le másolása esetében
- Torrentezni
- Esetleg ha végre be tudnánk állítani akkor távoli adat elérésre, bizonyos mappákra
- Egyszerű kezelés, nekem mint kezdőnek
- Ne kelljen állandóan telepítgetni

Árban maximum 50.000.-Ft-ig mennék el winyók nélkül.
Tudnátok valamilyen javaslatot adni a QNAP készülékei közül?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#411) aleister


aleister
veterán

Srácok, ha Putty-on keresztül kiadom a locale-gen és apt-get parancsokat, akkor rendre command not found hibaüzenetet kapok. PEdig nagyon kéne telepítenem a linux alá a magyar locale-t.
Mi lehet a gond?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#412) kalolaci


kalolaci
senior tag

Hasznàl valaki a nashoz, TL-WN722N usb-s wifi stick-et?

(#413) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami ingyenes webdav klienst? A qnap által javasolt megoldás elég drága, és nem utf-8 kompatibilis ([link]) , a security level csökkentése pedig nem oldotta meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#414) benoce válasza Bdanyy (#413) üzenetére


benoce
tag

Pld, a Total Commanderhez van File system extensions (plugins)
Ingyenes pld a BitKinex , de nem mai darab

(#415) Bdanyy válasza benoce (#414) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi szépen, kipróbálom.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#416) csikimara


csikimara
csendes tag

Sziasztok. Még mindig keresek szinkronizáló progit qnap 212p és pc win 10 közé. Sajna az UrBackup nem megfelelő,nem támogatja a qnap ts 212p-t. Ha esetleg valaki talál erre a célra megfelelő programot,ossza meg velem is.
Előre is köszönöm.

(#417) Bdanyy válasza benoce (#414) üzenetére


Bdanyy
addikt

El sem hiszem, működnek a magyar ékezetes karakterek is a total commander pluginnel (forceolni kell az utf-8-at) :C

Van esetleg ennél kényelmesebb módja a fájlok távoli elérésének commanderből, ha nem szeretnék vpnezni?

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#418) tezsparker13


tezsparker13
tag

Sziasztok!

Van egy Qnap TS-220-om és feltettem rá a Video Sharing appot. A Samsung Smart TV-m látja is, de csak az .avi formátumot játsza le. Az .mkv formátumokat nem támogatja.
Van rá valami megoldás? Még nem próbáltam, de idegennyelvű forumokon a Plex-et írták vagy a Twonky appot. Tapasztalat?

Köszönöm a segítséget!

(#419) fant0mi válasza tezsparker13 (#418) üzenetére


fant0mi
addikt

Twonky fapados.
En a Serviio-t használom, eddig 99%-ban mindent lejátszott.

(#420) tezsparker13 válasza fant0mi (#419) üzenetére


tezsparker13
tag

Köszönöm a választ!
Tegnap este még játszadotam vele kicsit és a Plex működött, csak elég sok RAM-ot foglal és sajnos nem bővíthető a TS-220-ban.
Most jelenleg azzal szenvedek, hogy elérjem a munkahelyemről. Beállítottam a DDNS-t, regisztráltam a Noip-ra, viszont nem tudom, hogy hogy tudnék vendégként bejelentkezni netes felületen.

(#421) fant0mi válasza tezsparker13 (#420) üzenetére


fant0mi
addikt

UPnP-t allitsd be a rotereden.
Ugyan nem netes feluleten, de androidos Qmanager appal elerem a nasomat. Vagy a mediaservert akarod elerni kintrol?

[ Szerkesztve ]

(#422) Syl válasza tezsparker13 (#420) üzenetére


Syl
nagyúr

Miben jobb a NoIP, ha a NAS admin felületéről pár kattintás a myqnapcloud.com?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#423) kalolaci


kalolaci
senior tag

Vègre ismèt működik, a TS-212 gyàri letöltője. Nem tudom mi volt pontosan a baj, de azt hiszem a mappa hozzàfèrèssel volt gond.

(#424) pikar


pikar
tag

Sziasztok,

Van egy új QNAP TS-453A NAS-om, és kipróbáltam egy ZYXEL 540-es NAS-al is az alábbiakat.
És nem értem.

Mind a két NAS műszaki specében az alábbi van:
File system support:
Internal HDD: EXT4

És most jön a probléma:
Kivettem mindkét NAS a RAID1-ből az egyik lemezt és beraktam PC-be.

- Win7 alatt a partíciókat össze-vissza látja a gép és semmivel sem olvashatóak
- ubuntu alatt a partíciókat egységesen látja, de nem moutolhatóak, és a terminál azt a hibaüzenetet adja, hogy ismeretlen filerendszer "linux_raid_member"

Az a gondom, hogy ext4-es fájlrendszernek kellene rajtuk lenni, de e helyett azt látom, hogy "Linux RAID tag (1.0 verzió)" és nem lehet hozzáférni az adatokhoz.
Egy régi D-link NAS-t is kipróbáltam (DNS320-as 6Tb HDD-vel) és azon ext4 fájlrendszer van (annak ellenére, hogy a speckója ext3-at ír), tökéletesen működik win7 alatt is.

Szóval, manapság, ha egy NAS-ban nem a winyó, hanem a vas megy tönkre, akkor repülnek az adatok is?

Mit csinálok rosszul? :(

[ Szerkesztve ]

(#425) balhmm válasza pikar (#424) üzenetére


balhmm
tag

Szólj, ha találtál megoldást, mert van egy zyxelbol kiszedett winyom, amit semmi nem akar látni még egy masik zyxel nas sem.. szóval várom az ötleteket:)

(#426) blakey


blakey
titán

Március elején én is Qnap tulaj lettem egy TS-212P személyében. Amolyan tesztnek, próbának vettem, hogy milyen lenne ha egy gép helyett NAS lenne a "központ". Eleinte megszenvedtem, szídtam, nehezen békültem ki azzal, hogy hangosabb mint kéne, aztán kapott egy szivacsos egéralátétet és nagyságrendekkel kisebb lett a hangzavar. Egy 4 és egy 3 TB-os WD Redekkel indultam, eltelt 1,5 hónap és már lecseréltem egy TS-251-re. Kibontás után egyből kapott egy 4 GB-os RAM-ot, a csavarok nagyon oda voltak ragasztva, de végül sikerült a csere. Egyik csavar megbánta, de szerencsére voltak itthon jobb minőségű csavarok, uh. a téma megoldva. A 3 TB-os helyett lett egy 4-es, így most 8 TB van a TS-251-be és azt kell mondanom, hogy ez így nagyon rendben van, csendes, gyors, működik. Gondolkodtam egy Synologyn is, de ezért az árért nem kapok ilyen jót, sőt, többért sem nagyon. A QTS-t megszoktam, szóval nekem most ez jó és működik. Egyelőre alap programokat használok, később biztos kerül fel egy-két progi. Egy apróság zavar, mégpedig, hogy fehér, de megszokom, előny, hogy nem fényes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#427) antistati válasza blakey (#426) üzenetére


antistati
tag

TS-251-et én is imádom! Média Playerem eladtam miután ezt megvettem! HDMI kimenetével meg vagyok elégedve! Full HD-s anyagokat gond nélkül lejátszik KODI-val:DD

Egy kérdésem lenne, ha veszek 4k-sTV-t a 4k-s anyagokat is letudja majd játszani a KODI-val?

Köfi,
LAci

(#428) fogtunder válasza antistati (#427) üzenetére


fogtunder
nagyúr

első körben azt kell megnézni, hogy a HDMI kimeneten tud-e 4K jelet kiküldeni, fel van-e erre készítve a J1800.

amúgy neked a Kodi nem szokott úgy járni, hogy ha otthagyod éjszakára, akkor másnap nem reagál a távirányítóra/billentyűzetre?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#429) blakey válasza antistati (#427) üzenetére


blakey
titán

Szerintem 1.4-es HDMI csatlakozó van rajta, szóval a teljes 4K-hoz kevés. Nekem a NAS csak hálózati eszköz, nemsokára jön a Himedia Q10 Pro, az vinni fog mindent, remélem. Médialejátszót miatta biztos nem fogok eladni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#430) antistati válasza fogtunder (#428) üzenetére


antistati
tag

A HybrydStationban nem tapasztalok ilyen problémát... Én a KODI-ból kiszoktam lépni, de ma este kipróbálom!

(#431) antistati válasza fogtunder (#428) üzenetére


antistati
tag

Meg volt a teszt! Nekem Rapoo billentyűzetem van, másnap csak nyomtam egy gombot a billentyűzeten és már mozgott is az egér a KODI alatt, úgy hogy 24h keresztül ki sem léptem a KODIból és használva sem volt....

(#432) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Bármelyikőtök próbálkozott már az XDove e-mail szerver létrehozásról? Szeretném megtanulni kezelni. Természetesen wiki.qnap.com-ot már áttanulmányoztam, de személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok (más email szerverek spamként kezelik e az ilyen szerverről érkező emaileket, vírusírtót hogyan állítsak be rajta... stb.)

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#433) dirkam válasza fogtunder (#390) üzenetére


dirkam
tag

Ugyanezzel szívok most én is. A SickRage nem megy fel a következő miatt:
SickBeard-TVRage 151227 installation failed. The following QPKG must be installed and enabled: git.

A git_2.1.0_arm.qpkg pedig emiatt nem megy fel:
[App Center] App install failed due to file format error.

opkg install git megtörtént (Entware 0.97 van fent), de az nem segít.

Ötlet erre esetleg?

(#434) fogtunder válasza dirkam (#433) üzenetére


fogtunder
nagyúr

milyen NAS-od van? mert ARM-es qpkgt próbálsz telepíteni, ha x86 alapú, az életben nem fogja megenni.

ezt leszámítva nem tudom, mi lehet még gond, nekem simán ment.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#435) dirkam válasza fogtunder (#434) üzenetére


dirkam
tag

arm-es, TS-112. Ha nem jó az architektúra, akkor olyan hibaüzenetet ad, így ezt kizárnám.

(#436) fogtunder válasza dirkam (#435) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor passzolom, látom, hogy van QNAP fórumon is egy thread két panaszossal, de megoldást nem írnak rá :(

I hate morning people. And mornings. And People.

(#437) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolkozom egy családi NAS-on, de csak akkor lenne értelme, ha médialejátszásra is tudnám használni. A média nálam = 3D-Bluray tartalomig/4k-ig minden. Kérdés: az erősebb hardverrel megáldott QNAP eszközöket használja valaki pl windows + powerDVD vagy hasonló kombóval? Tudom, elég meredek dolog NAS-ra windowst tenni... (ha egyáltalán lehet:F)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#438) fogtunder válasza t72killer (#437) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha úgyis Windowst akarsz rárakni, ne vegyél NAS-t, mert az ár jelentős része az OS, amit rögtön kukáznál. ilyen igényekre építs inkább valamit, ugyanez a hardver megvan 50K alatt, vagy ha van rá ennyid amúgy is, akkor akár i3, vagy egy nem teljesen alap AMD APU is belefér, és akkor még minimális játék is beleférhet.

egyébként hardverileg képes lenne Win futtatásra, csak értelme nincs.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#439) blakey válasza t72killer (#437) üzenetére


blakey
titán

Nekem TS-251-em van 4GB RAM-mal, erre felesleges bármilyen más oprendszert tenni, teszi a dolgát és ráadásul csendes is. Kodi is van rá ha a NAS lenne a lejátszó, de szerintem inkább egy jó asztali lejátszó és akkor a NAS a kiszolgálásban vesz részt. Személy szerint nagyon elégedett vagyok a TS-251-el, főleg a 4GB RAM-mal, így gyakorlatilag számítógép gyorsaságú, igaz, annyira nem terhelem, mert számomra többnyire az adatmegosztás a feladata.
Windowst vagy bármi mást szerintem nem hiszem, hogy telepíteni lehetne egy NAS-ra, bár még nem néztem meg a lehetőségeket, nekem elég a Linux alapú rendszer.
Ha windows alapú NAS-t szeretnél akkor valóban építeni kell egyet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#440) fogtunder válasza blakey (#439) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lehet rá bármit telepíteni, újraindításnál láthatod is, hogy rendes UEFI boot sequence fut le.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#441) blakey válasza fogtunder (#440) üzenetére


blakey
titán

Akkor jó, még nem néztem utána, bár hálózati indításnál nem látok semmit. :) Nincs monitorra csatlakoztatva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#442) t72killer válasza fogtunder (#438) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, körülnézek mi van a piacon nano-méretű lap és ház témában:R. A helyfoglalás nagyon számít (ezért lehet első körben csak a főgépben lesz egy nagywinyó kikapcsolható tápellátással), szeretnék a kisebbféle 2winyós NAS-méretek körül maradni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#443) fogtunder válasza t72killer (#442) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor nézz HTPC házat, azokban általában egy 3,5" hely van, plusz az optikai meghajtó helyére tudsz rakni még egyet. mITX lapból meg van elég sokféle, akár ugyanezzel az SoC-val, akár kis A4-essel, J1900-zal aminek passzív a hűtése, ezek szoktak lenni az alapértelmezett alkatrészek a célra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#444) t72killer válasza fogtunder (#443) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben körbenézelődtem, ezek elég nagyok nekem, legalábbis amibe 2db 3.5"-osat be lehet trükközni - míg ez pl egy 15*10*21centis TS-253A-ba simán belehuppantja az ember a két teljes winyót, az eddig talált legkisebb Lian-Li házikók jóval nagyobbak ennél. Ez sajna az ITX szabvány sara, nekem az alaplap részéről 2db SO-DIMM slot, pár USB3.1, SATA, Ethernet és egy Displayport kéne, ez kb egy 72x100-as pico lapocskán is elférne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#445) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Rossz topikból a kérdésem a linkben szerepel.

Köszönöm a segítséget. :R

(#446) dogzi válasza benoce (#19) üzenetére


dogzi
csendes tag

szia...
ezügyben ma olvasgattam minden fellelhetőt.én is most akarok venni..de az az igazság hogy ez nem mai darab.a Hdmi 1.4,épp viszi a 1080p full hd.. :N .én a 251+ tipussal szemezek-az nem 2 magos,mint a tied,hanem 4x2.0Ghz,és azt tudja felhuzni 2.41-re.
és eljutottunk a problémádhoz: RAM-ot kell bele venni! csak 1 giga van benne alapból,2x4giga ddr3L(laptop RAM) kell bele,akkor simán fut..
viszont a 4K filmek már 2.0 uj HDMI-n futnak..az csak médiaplayer+lan kiváltással fog a Nasrol menni..
hmm?

(#447) blakey válasza dogzi (#446) üzenetére


blakey
titán

Ezért lenne értrlme inkább egy jó, stabil NAS-t venni, építeni és a lejátszást a lejátszóra bízni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#448) antistati


antistati
tag

Hali,

1. MidNight Commanderrel másolok HDD1 ről HDD2-re filmet, 50 MB/sec az jónak számít vagy File Stationnal gyorsabb?

2. Abban az esetben is befejeződik a másolás MidNight Commanderrel, ha netán az laptapomat kikapcsolnám amin indítottam a MidNight Commanderes másolást?

Köszi,
Laci

(#449) blakey válasza antistati (#448) üzenetére


blakey
titán

Attól függ mihez képest, mert ugye elég sok paramétertől függ, nálam a max sebesség (hálózaton) eddig 93 MB/s volt. :)
Ha az adott gépen indítasz egy másolás és kikapcsolod akkor természetesen a másolás is leáll, egyik eszközt sem szabad kikapcsolni egy folyamat alatt, hiszen nem tudja befejezni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#450) fant0mi válasza antistati (#448) üzenetére


fant0mi
addikt

Loginolj be a nas sajat rendszerebe (qts) es ott masolj filestationnel. Akkor kilephetsz, hatterben masolni fog tovabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.