Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) dReFiX válasza Chaser (#7350) üzenetére


dReFiX
senior tag

Azt külön vissza kell utalnod a számládra, csak a refund megy automatikusan vissza. Azt meg gondolom kiírja a számlatörténet PP-n, hogy milyen címen történt a 300 levonás.

(#7352) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Ha jól emlékszem régen lehetett választani, hogy a bankom árfolyamát, vagy a paypal váltási árfolyamát használjam.Viszont most a Payment method-nál csak a PayPal Balance szerepel. Hogy tudom a számlavezető bankomét használni?

Egyébként Top Up-pal már átutaltam az összeget a PayPal-ra, és jóvá is írták már.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7353) Oliverda válasza aleister (#7352) üzenetére


Oliverda
félisten

Logikusan csak akkor használhatod a bankod árfolyamát, ha bankkártyán keresztül fizetsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7354) aleister válasza Oliverda (#7353) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ez az én fejemben is megfordult, de hogy érhető ez el?
Ha van a paypal fiókomban valamennyi összeg, akkor csak onnét fizethetek alapban? Ekkor nem is érhető az el, hogy a kártyámra terhelődjön az összeg?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7355) Oliverda válasza aleister (#7354) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy érhető el, hogy kártyával fizetsz. Erre akkor van lehetőséged, ha a PayPal számlán lévő pénz devizaneme eltér az éppen szükségestől, vagy ha a szóban forgó balanszod nullás.

Amúgy ha konkrét szabályos vásárlást csinálsz, akkor nem éri meg feltöltéssel bajlódni, mert a PayPal rosszabb árfolyamon vált mint a bank.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7356) Chaser válasza dReFiX (#7351) üzenetére


Chaser
titán

És azt hogy?:) Levonára írt valamit, de nem sokra megyek vele.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7357) Chaser válasza Chaser (#7356) üzenetére


Chaser
titán

Ezen a foschon minden opció ott van csak azt nem látom hogy jutok végre a pénzhez.

szerk: refundot tudok adni, más nincs

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7358) aleister válasza Oliverda (#7355) üzenetére


aleister
veterán

A Paypal fiókban forintban van a szóban forgó összeg, a vásárlás devizája pedig usd. Tehát a mondatod első fele elméletileg teljesült, mégis csak paypal-os metódus aktív.
Egyébként nem baj. Visszautalom az összeget a számlámra.

Köszönöm a válaszaid! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7359) Chaser válasza Chaser (#7357) üzenetére


Chaser
titán

Levásároltam, így most 0 az egyenleg.
Még egy ilyen bonyolult vackot, azt hittem gördülékenyebb a dolog. Nem tartom magam lámának de sehogy nem tudtam átküldeni a számlámra a pénzt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7360) Oliverda válasza aleister (#7358) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7361) aleister válasza Oliverda (#7360) üzenetére


aleister
veterán

Azt még meg tudnád mondani, hogy withdraw-nál a címzett meznél (to) két opció is van. Mindkettő a számlavezető bankom, de az egyik simán CIB, a másik meg az itteni fiókja. Van bármi különbség?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7362) Oliverda válasza aleister (#7361) üzenetére


Oliverda
félisten

Az valamiért nálam is bekerült automatikusan (OTP), de én mindig arra nyomtam amit én adtam meg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7363) Chaser


Chaser
titán

Ha már így becoptam, felmerült bennem egy kérdés. $-t tudok a PP egyenlegre felrakni? Legjobb úgy lenne, ha én küldhetném magamnak:) Most elég jó az árfolyam és későbbi vásárlásnál akkor abból vonná le a zsetont, nem az aktuális árfolyamon. Ez kivitelezhető?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7364) vasii


vasii
senior tag

Helo!
Ha vki nekem akar fizetni paypalon, akkor mit kell neki megadni?
Ugyanazokatt a szamla adatokat a "top up" pont alol, mintha magamnak akarnek feltolteni penzt?

(#7365) Oliverda válasza vasii (#7364) üzenetére


Oliverda
félisten

A PayPal (email) címedet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7366) Chaser válasza vasii (#7364) üzenetére


Chaser
titán

Én csak a mail cłmet adtam meg és ennyi elég volt a küldéshez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7367) jas39


jas39
tag

HellÓ! Mint múltkor írtam, Topup "módon" szerettem volna feltölteni a PAypal-om de kihagytam az igen fontos Transfer ID-t,ezért a zsé nem került át a számlámra. Írtam nekik levelet, hogy gyík voltam, kihagytam a T Id-t, valami legyen! Tegnap vissza utaláták a számlámra, hiánytalanul. 3 hét volt kb. Gondoltam megosztom :)

(#7368) adammkaa


adammkaa
senior tag

Sziasztok. Elvileg a téves Ebay es vásárlás miatt, visszautalta a pénzt az eladó, de nem jelenik meg sem a paypal számlámon sem a bankártyámon, most léptem be a paypal ba és a profilnál ezt láttam: Status: Unverified , hogy tudom megerősíteni? Gondolom ezért nem látam a pénzt amit visszaküldtek..

Nexus 5 Black

(#7369) adammkaa válasza adammkaa (#7368) üzenetére


adammkaa
senior tag

Már orvosoltam a problémát. A kérdésem az lenne hogy a paypal os számlámról hogy tudok átteni a pénzt a bankártyára?

Nexus 5 Black

(#7370) azozo válasza adammkaa (#7369) üzenetére


azozo
senior tag

És hogy !? mert én is bénázok,mert rossz ellenörző kódot küldtem vissza és most nem fogadják el a számlaszámomat (disabled :()..Most levelezgetek hogy jó csak én bénáztam el. még a 400-os levonás is rajta ,de még unverified vagyok
Várok még pár napot .... :F

(#7371) aleister válasza adammkaa (#7369) üzenetére


aleister
veterán

Withdraw-val.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7372) adammkaa válasza aleister (#7371) üzenetére


adammkaa
senior tag

kösz

Nexus 5 Black

(#7373) vasii válasza Oliverda (#7365) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi, elkuldtem neki, es most kaptam ket emailt service@paypal.com rol, az egyikben az van h elkuldte a penzt, meg a reszletek, a masikban:

Dear xxxxx,

You have received an Automobile Payment of €1.900.00EUR from xxxx.

We've placed a temporary hold on the funds of this transaction

As mentioned in the receipt of Payment and as per New PayPal Automobile Payment policy, we have fully debited the total amount (above) from the buyer's account which included the Transport/Delivery Charges (Courier Express Exchange Logistics).

In order to complete this transaction and get the funds approved in your account. We advice you go to nearest Western Union Office, and send the extra €400.00 EUR to the Transport Agent and send us a Scanned Copy/Photograph of your Western Union Transaction Receipt (in .JPG Format).

NOTE: This is important as a security measure to ensure safety of this transaction.

Please, find below the name and address of the Transport Agent where the Funds would be sent via Western Union Money Transfer.

Nemertem, most meg nekem kell 400eurot fizetnem h megkapjam vagy mi??
Raadasul ha belepek paypalra nem latok semmit errol a befizetesrol.
Meg amugy egy motort vesz, akkor miezaz automobile payment?

[ Szerkesztve ]

(#7374) Kommy válasza vasii (#7373) üzenetére


Kommy
veterán

ez egy átverés. Itt van amit én kaptam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7375) vasii válasza Kommy (#7374) üzenetére


vasii
senior tag

Remek, ettol feltem.

Egyebkent ha vki utalna nekem paypalrol paypalomra, csak siman megjelenne az accomon es kesz nem?

(#7376) modern


modern
aktív tag

Üdv.
Remélem valaki tud segíteni.
Ma jött egy email a paypal-tól:

Your Account is Limited

Dear Costomer,

We need your help resolving an issue with your account. As a security
measure we've temporarily limited what you can do with your account until
the issue is resolved.

We understand it may be frustrating to have limited access to your PayPal account and we will work with you to restore full access to your account as
quickly as possible

Van alatta egy link is, ami átirányít a paypal-ra, ott bejelntkezek és ott van hogy adjam meg a teljes nevem, születési időt, meg kártyával kapcsolatos inofkat.
de a születési időnél miért nem tudok kiválasztani 1991-et?
Egyszerűen csak 1988-ig van számozás.
Nem értem, az meg a másik hogy én már korábban hozzáadtam a kártyám és nem értem h miért kéri megint.

valaki tudna segíteni?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7377) aleister válasza modern (#7376) üzenetére


aleister
veterán

Tuti a Paypal-tól jött?
Nem lehet, hogy csak egy nagyon hasonló, de hákolt url-re irányítottak, hogy megszerezzék az acc-odat?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7378) modern válasza aleister (#7377) üzenetére


modern
aktív tag

Fogalmam sincs, eléggé hasonlít a paypalra.
ez az a link

De egyenlőre semmit nem adtam meg, viszont az a fura hogy amikor beírom rendesen h paypal.com és bejelentkezek akkor a főoldalon nem látok semmi olyat ami arra utalna h valamit kéne csinálnom.

szerk:

Paypal normál főoldala (kép)

erre az oldalra irányít (kép)

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7379) Kommy válasza modern (#7378) üzenetére


Kommy
veterán

Ez hasonlít a PayPal oldalra de szerintem átverés már maga a link + nincs tanusítványa mint a rendes paypalnak.

(#7380) szabogabor10 válasza modern (#7378) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nehogy megadd az adataidat. IE kiemeli pirossal az URL-t és azt írja, hogy bejelentett adathalász webhely. Nomeg a linkből is lehet már tudni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7381) aleister válasza modern (#7378) üzenetére


aleister
veterán

Vigyázni kell az ilyenekkel! Én sosem kattintok levélből linkre, max behozom kézzel böngészőben én magam az oldalt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7382) modern válasza aleister (#7381) üzenetére


modern
aktív tag

Köszi a válaszokat, a biztonság kedvéért megváltoztattam a jelszavam is, most nagyon strong :D

És még1x köszi a segítséget :R

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7383) szeva000 válasza modern (#7378) üzenetére


szeva000
addikt

A kaspersky azonnal blokkolja is az oldalt....átverés.

(#7384) Chaser válasza vasii (#7375) üzenetére


Chaser
titán

Hát nekem megjelent a PP számlán, de sehogy nem tudtam átvinni a forintszámlámra. Ráadásul a küldött 5k-ből nálam 4690 ft jelent meg, 310-et levont.

$-ral fel tudom tölteni a PP egyenlegem? :F Biztos láma kérdés, de csak kényszerből használom a PP-t, különösebben nem foglalkoztam vele. Mint vásárlásnál ft-ról átváltana $-ra? Későbbiekben ezzel fizetnék a PP egyenlegről ha ennek így nincs külön díja persze..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7385) Kommy válasza Chaser (#7384) üzenetére


Kommy
veterán

az a 310 forint a fee amit úgy adtak meg, hogy te fizesd, vagy fizethette volna az is aki fizeti a pénzt neked. (ez kiválasztahtó)

(#7386) Chaser válasza Kommy (#7385) üzenetére


Chaser
titán

Arra rájöttem, opció az nem volt nálam hogy ki fizesse. Mindenesetre 5k-ért ennyit levonni grat a PP-nek, elkönyveltem tanulópénznek. Ez egyébként összegtől független vagy %-os alapon megy?
$-os kérdés? Tehát feltölthetem a PP egyenleget $-ral, hogy most átváltja a bankom ahogy fizetni is szoktam, és teszem azt pl 100$-t rárakok hogy későbbiekben azzal tudjak fizetni. Kiküszöbölve ezzel egy későbbi feltehetően magasabb árfolyam kellemetlenségeit. Mert most fizetésnél kiválaszthattam, hogy felhasználom-e a PP egyenlegen levő pár ezer ft-os kapott összeget. Ha fel lehet tölteni van-e külön díja, illetve levásárlásnál lesz-e? Utóbbi gondolom nem, a ft-os egyenleg lenullázásánál se vont le semmit. Vagy csak én nem vettem észre:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7387) Chaser válasza Chaser (#7386) üzenetére


Chaser
titán

Nem találok olyan opciót hogy fel tudjam tölteni a PP egyenleget. Magamnak elviekben tudnék küldeni $-t, gyakorlatban nem próbáltam működik-e:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7388) modern


modern
aktív tag

PayPal kártyát nem lehet igényelni?
Mint pl Payza-n?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7389) Oliverda válasza modern (#7388) üzenetére


Oliverda
félisten

Az USA-ban lehet. Itthon nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7390) Hintalow válasza Chaser (#7386) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem tudod dollárral feltölteni az egyenleged, csak forinttal.
illetve valszeg el tudnád küldeni az utalás, de valami jófajta (persze nem neked jófajta) árfolyamon átváltanák forintra, egyszerűen azért, mert a paypal magyar unicreditnél vezetett számlája, amire kell utalni a feltöltéshez, az egy forint számla.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7391) modern válasza Oliverda (#7389) üzenetére


modern
aktív tag

:( Kár, azért köszönöm a választ :R

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7392) albert8


albert8
addikt

Üdv
Egy olyan kérdésem lenne, hogy 18 év alatt lehet PP accot csinálni?
Telszámot meg kell adni? :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7393) Winner_hun válasza albert8 (#7392) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7394) albert8 válasza Winner_hun (#7393) üzenetére


albert8
addikt

Ezt nem olvastam végig, de az erre vonatkozó részt igen.
Under 18s may not use PayPal.

Ezt kideritik? vagy lehet valami következménye?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7395) Winner_hun válasza albert8 (#7394) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van hogy bekérnek dokumentumokat, pl. személyi igazolványt. Várd meg amíg 18 leszel, ennyi. Jogosítványt se teszed le 10 évesen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7396) albert8 válasza Winner_hun (#7395) üzenetére


albert8
addikt

2 és fél hónap annyit még talán kihúzok. :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7397) modern válasza albert8 (#7396) üzenetére


modern
aktív tag

kérd meg addig haverodat vagy ismerősöd hogy segítsen addig.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7398) akos90


akos90
tag

Üdv!

Volna egy olyan kérdésem hogy Otp-s kártyáról szeretnék Paypal regisztrációmra rakni pénzt. Ez kb mennyi idő mire megérkezik a Paypal regisztrációmra?

(#7399) Melack válasza akos90 (#7398) üzenetére


Melack
veterán

Giro miatt nagyjából 2 nappal számolj: tárgynapon UniCredit megkapja a pénzt (ha még reggel elutalod), aztán az ő belső rendszerük felkönyveli az összeget.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7400) Melack


Melack
veterán

Helló!

Délután óta ez fogad, ha ki akarok vmit fizetni PP-lal:

"Unfortunately, the funding source within your PayPal account was declined."

Kb 6 terméket vettem, 0.5 - 1.5 dollár közötti értékben. Most 1.42 dollárt kellene kifizetnem, de nem engedi. Valakinek valami ötlet? Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.