Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Melack válasza Melack (#7400) üzenetére


Melack
veterán

Ok, másik kártyát használva átment. Én ezt nem értem :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7402) szabogabor10 válasza Melack (#7401) üzenetére


szabogabor10
veterán

Milyen kártyával nem engedte?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7403) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7404) Melack válasza szabogabor10 (#7402) üzenetére


Melack
veterán

Mastercarddal. Olyannal, amivel ment eddig. De a másik Mastercarddal már okés volt a dolog. Nem értem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7405) Chaser válasza Hintalow (#7390) üzenetére


Chaser
titán

Szomorú hogy így van. Köszönöm :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7406) szabogabor10 válasza Melack (#7404) üzenetére


szabogabor10
veterán

Akkor valszeg a banknál kell kutakodni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7407) mandin


mandin
senior tag

Üdv.
Ma regisztráltam PayPal-ra. Google AdSense miatt volt szükség rá. Nem tiszta pontosan, hogyan is kellene beregisztrálnom. :)
Aki ért hozzá legyen szíves írjon nekem privátba pár kérdés erejéig :)

Köszönöm

(#7408) Winner_hun válasza mandin (#7407) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írd le a kérdéseidet aztán aki tudja majd megválaszolja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7409) pontyos


pontyos
senior tag

HellÓ, egy szakértő tudása jól jönne! Csináltam egy Paypal számlát de egyenlőre nem rendeltem hozzá semmilyen bankszámlát ill, kártyát, csak egy csupasz számla. Fogadhatok vele így pénzt, vagy kell hozzárendelés mert jelenleg a státusz: Unverified Köszönöm ha kapok választ!!

(#7410) Bodz


Bodz
nagyúr

Paypalon dispute esetén mennyire javasolt magyarul írogatni? Egy itthoni cégnek kifizetett összeggel van gondom. Így egyszerűbb lenne a kommunikáció velük.

[ Szerkesztve ]

(#7411) Winner_hun válasza Bodz (#7410) üzenetére


Winner_hun
félisten

Neked egyszerűbb de ha a PayPal vizsgálja akkor nem fogják érteni hogy miről is van szó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7412) nyunyu válasza Melack (#7404) üzenetére


nyunyu
félisten

Mastercarddal. Olyannal, amivel ment eddig.

Vagy ugy jartal, mint en.

Kinabol rendeltem par dollaros kutyuket, PayPallal fizettem mindenhol, mondvan kinai weblapon nem szivesen adom meg a bankkartyam adatait.
PayPalhoz hozza volt rendelve a kartyam, igy fizeteskor automatikusan arrol vonta a penzt.

Erre ma kaptam tertivevenyes levelet a bankomtol, hogy visszaeles gyanus tranzakcio miatt letiltottak a kartyamat, menjek be dijmentesen ujat igenyelni.

Azt persze nem tudtak megmondani, hogy melyik tranzakcio verte ki a bankbiztonsag automata csalas figyelojenel a biztositekot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7413) Nyom191


Nyom191
csendes tag

Erről tudtok valamit? Kaptam egy mailt hogy visszaélés miatt zárolták a paypalom és hogy belépésnél meg kell adnom a teljes bankszámlaszámom (Full Account Number) meg is adom de egy oldalra irányít át ahol ez az üzenet fogad: Sorry — your last action could not be completed . Emailre nem kapok választ és nem tudom hogy mit kéne csinálnom hogy használni tudjam a a paypalomat.

[ Szerkesztve ]

(#7414) Oliverda válasza nyunyu (#7412) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek valószínűleg semmi köze a PayPal-hoz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7415) szabogabor10 válasza Nyom191 (#7413) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez valszeg átverés lesz.
Lépjél be a valódi PayPal oldalon. Ha ott is azt írja, hogy limitálva van az accod, akkor valós a mail.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7416) Nyom191 válasza szabogabor10 (#7415) üzenetére


Nyom191
csendes tag

https://www.paypal.com oldalon vagyok, ez volt az első dolog amit megnéztem mielőtt elkezdtem próbálkozni

(#7417) smirdex


smirdex
tag

Sziasztok !
Pár hete regisztráltam a paypal rendszerébe és besétáltam a helyi Unicredit bankba. Megadtam a pénztáros által kért 13 jegyű merchant id-t és befizettem 1000 forintot, hogy megnézzem minden rendben működik-e. A pénz a mai napig nem érkezett meg.
A bankban azt mondják minden rendben történt, az pénz azonban sehol.
Tanácstalan vagyok. A firts name-hez írtam a keresztnevemet, a last name-hez a vezetéknevemet. Bankkártyát, bank számlaszámot nem adtam meg a regisztráció során, mert a Unicredit bankos befizetéssel szerettem volna az egyenleget feltölteni.

Mi lehet a hiba? (a bankban nem tudják)

Köszönöm! :R

(#7418) dReFiX válasza smirdex (#7417) üzenetére


dReFiX
senior tag

szerintem csak átutalással működik a feltöltés

(#7419) Winner_hun válasza dReFiX (#7418) üzenetére


Winner_hun
félisten

Be lehet rá fizetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7420) adammkaa


adammkaa
senior tag

Ez elég vérlázító, hogy 21-én előző hét pénteken a megrendelt Vsonic gr06, vám elé lett állítva, és még ma sincs itt a fülhallgató, mit csinálnak ezek három napon keresztül azon kívül hogy vakarják a pöcsüke* ?

Nexus 5 Black

(#7421) Winner_hun válasza adammkaa (#7420) üzenetére


Winner_hun
félisten

21. péntek. Szombat-vasárnap dolgoznak? Ha nem akkor ha tegnap vámkezelték és továbbküldték nem biztos hogy ma meg kellett volna jönnie. Mindennek megvan a maga ideje. Ha nem tetszik akkor menj el hozzájuk dolgozni és gyorsítsd fel a dolgokat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7422) adammkaa válasza Winner_hun (#7421) üzenetére


adammkaa
senior tag

Felesleges mert ahogy fogalmaztam finoman, csak a pöcsüket vakargatják.

Nexus 5 Black

(#7423) Winner_hun válasza adammkaa (#7422) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tán jártál ott miközben dolgoztak vagy csak feleslegesen fröcsögsz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7424) adammkaa válasza Winner_hun (#7423) üzenetére


adammkaa
senior tag

Köszi a tartalmas beszélgetést :R

Nexus 5 Black

(#7425) Bence942


Bence942
tag

Helló nekem olyan problémám akadt hogy rendeltem egy kisebb összegért egy programot ami rosszul jött meg és én nem tudtam felhasználni utána is jártam mit tudok csinálni a pénzem vissza szerzésében kapcsolatban és indítottam egy disputot aztán claim lett belőle és a pénzt vissza kaptam program sehol és a paypalom limited lett mit tudok csinálni ? Valaki már mondott olyat hogy küldenem kell egy számlát hogy tudjam igazolni hogy én vagyok de még azt se tudom hova kellene küldenem esetleg faxolnom kellene? Valaki segítsen mert nagyon kétségbe vagyok esve és kellene a pénz is ha már a program nem jött össze :S :( HELP PLS!!

(#7426) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Esküszöm nem találom, hogy hol kell átutalni a PayPal számlámról a rendes számlámra a pénzt. :F
Valaki segítene?

(#7427) Winner_hun válasza Vasinger! (#7426) üzenetére


Winner_hun
félisten

Withdraw

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7428) Bodz válasza Vasinger! (#7426) üzenetére


Bodz
nagyúr

Withdraw. :)

(#7429) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek, én is arra tippeltem volna, de nem nagyon tűnt szimpatikusnak valamiért, de most úgy néz ki sikerült minden. :R

(#7430) Bence942


Bence942
tag

Nekem nem tud segíteni senki?

(#7431) Winner_hun válasza Bence942 (#7425) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal oldalán minden le van írva ott ahol a limitet meg tudod nézni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7432) Nyom191 válasza Winner_hun (#7431) üzenetére


Nyom191
csendes tag

Valaki segíetsen, Full Account Numbert-t milyen formában kell megadni, egy hete szenvedek vele de e-mailre nem képesek válaszolni :(

(#7433) And


And
veterán

Üdv!
Mi a teendő a PayPal felé, ha egy webshop szívatja az embert? Árut megrendeltem, előre kifizettem paypal-lel, majd hetekkel később jött is a csomag. De a megrendelt árunak csak kábé a negyede volt benne. Írtam a boltnak, hogy ez így nem lesz jó, de csak annyi válasz jött, hogy várjak, mert lassú a posta, meg megadtak egy tracking numbert. Erre ismét egyértelművé tettem, hogy az általuk megadott követési számú borítékot átvettem, de hiányos, még fotót is csatoltam. Erre már nem jött válasz. Pár hét elteltével ismét írtam, de megint csak nem válaszoltak. Nem egy eget rengető összegről van szó, kb. 21€-ról, de akkor is, ne verjen már át egy (német nyelvű, de mint kiderült, hongkongi) webáruház. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#7434) Winner_hun válasza Nyom191 (#7432) üzenetére


Winner_hun
félisten

Számlaszámod (nem kártyaszámod) egybe, kötőjelek nélkül esetleg? Amúgy nem tudom mi az az full account number. Hol kéri, mióta kéri, mi után kéri?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7435) Winner_hun válasza And (#7433) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nyomkövetéssel igazolni lehet hogy átvetted szóval sajnos azon kívül hogy megpróbálsz a bolttal levelezni, semmit.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7436) Flashcash válasza And (#7433) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Paypal / Resolution center / Dispute Transaction / kiválasztod a tranzakciót, majd ezután jön egy választómenü, ahol a vita okát kell megadni: Missing contents from the package vagy valamilyen hasonó indokot kell keresni. Ezután az üzeneteknél pedig linkeld be a képeket mint bizonyíték, írd le: a fotókon látható trackinges csomag mérete önmagában kizárja, hogy a rendelés minden tétele elférjen benne.

Alul jelöld be: Partial refundot elfogadsz a hiányzó áruk értékében.

(#7437) And válasza Flashcash (#7436) üzenetére


And
veterán

Köszi a tippet! Indítottam egy ilyen dispute-t, de a rendszer rögtön le is zárta, mivel 45 napnál valamivel régebbi a tranzakció. Eleve nagyon lassan jött a csomag, és sajnos a megrendelt alkatrészek mérete is kicsi volt, simán elfért volna mind a borítékban :(.

(#7438) vbpcx


vbpcx
csendes tag

Sziasztok!
Valaki jártas a csaló paypal jogvitákban??? Vettek tőlem pár dolgot és oda fizettek ez meg ügyesen lezárta a fiókomat biztonsági okokra hivatkozva 180 napra és semmi infót nem adnak csak előre megírd szövegeket küldenek!!! Az eladások már több mint 45 napja voltak tehát a vevők még reklamálni se tudnak!!! Nekem egy jól megrendezett csalásnak tűnik de ilyenkor kihez lehet fordulni???

(#7439) Bence942


Bence942
tag

Paypalnak valami fax számát meg tudja adni valaki?

(#7440) koxx


koxx
MODERÁTOR

Először is sry, nincs nagyon időm végignyálazni a hsz-eket. Olyanra lenne szükségem, hogy paypalon amerikai címet szeretnék megadni, de az országot nem engedi megváltoztatni. Ebayen sikerült átírni azzal nincs is gond, csak ha az eladó küld még egy invoice-t akkor ez okozhat-e problémát? Nem akarom közvetlenül Mo-ra küldetni a pakkot.

(#7441) Oliverda válasza koxx (#7440) üzenetére


Oliverda
félisten

eBay-en válaszd ki az amerikai címet a checkout-nál. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7442) koxx válasza Oliverda (#7441) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bar ilyen egyszeru lenne, kuldott az elado egy invoice-t, de az a paypalrol veszi a cimet, ebay checkoutnal pedig hiaba valasztom ki, a paypal continue gomb inaktiv :/ a lenyeg, hogy PP-on kene atirnom v torolje az invoice-t es akkor siman kifizetem.

(#7443) Oliverda válasza koxx (#7442) üzenetére


Oliverda
félisten

Lépj vele kapcsolatba akkor.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7444) pontyos


pontyos
senior tag

Helló!

Help : Tud fogadni pénzt olyan, aki Unverified stástuszban van? Küldenék rá, de nemtom utalható e, ill fogadható e?

Thx

[ Szerkesztve ]

(#7445) digo00


digo00
tag

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudom aktiválni a webkártyát a PayPalon?Mivel kéri a kártyaszámot a lejárati dátumot és a CVC kódot!
De a webkártyámhoz csak számlaszám tartozik!
A válaszotokat előre is köszönöm!

(#7446) Winner_hun válasza digo00 (#7445) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kártyádon van 4x4 számjegy, az a kártyaszám. A lejárati dátum is rajta van meg a CVC kód is. Utóbbi általában a kártya hátulján, de pl. nálam elöl van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7447) digo00 válasza Winner_hun (#7446) üzenetére


digo00
tag

Igen a bankkártyámon van de én nem azt szeretném használni hanem a webkártyámat amihez meg csak egy számlaszám tartozik!Vagy kellene lenni külön a bankkártyámon kívül egy webkártyának is?Vagy a bankártya cuccait kell megadnom a paypalon?

(#7448) Winner_hun válasza digo00 (#7447) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kell lennie külön kártyának. Ha nincs akkor kérj a bankodtól.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7449) flierqqq


flierqqq
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy beregltem PayPalra és ugye először csinál egy 400 forintos próbautalást, és ott van a megerősítéshez szükséges kód, de nekem nem vont le semmit.Az lehet a gond, hogy 18 éven aluli vagyok?A paypal ilyenkor szűri a számlám adatait?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#7450) And válasza And (#7433) üzenetére


And
veterán

(A probléma szerencsére megoldódni látszik: a webshop /valószínűleg a nem válaszoló helyett egy másik személy, most a PayPal-en regisztrált e-mail címről/ küldött egy levelet, mert látta a PayPal dispute indítását. Amit ugyan rögtön le is zárt a rendszer, de a feladó kérte, hogy írjam le a problémámat. Amit ugyan a dispute-t is beleszámítva addig már háromszor megtettem, de legyen, leírtam negyedszer is. Szinte rögtön válaszolt, és megígérte, hogy azonnal feladja a hiányzó, első csomagból kimaradt alkatrészeket.)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.