Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) dbius válasza PH-User (#6498) üzenetére


dbius
veterán

Nemrég változott az otp netes online banki felülete, nem tudom, hogy ebben a témában történt-e előrelépés - zárolt összeg és közlemény azonnali megtekintése -. Korábban ugyanis én nem tudtam megnézni, a megoldás a telefonos ügyfélszolgálat volt.

Esetedben is ezt tudom javasolni, ha sürgős a dolog.

(#6502) Winner_hun válasza PH-User (#6498) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kártyatörténetnél keresd.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6503) PH-User válasza Winner_hun (#6502) üzenetére


PH-User
addikt

Nincs közte, azt meg nem találom, amit dbius írt.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6504) Melack válasza PH-User (#6503) üzenetére


Melack
veterán

Akkor telefonos ügyfélszolgálat marad. Ők tényleg tudni fogják. Remélem :B

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6505) dbius válasza PH-User (#6503) üzenetére


dbius
veterán

Én is a telefonos ügyfélszolgálatot javasoltam, csak hozzátettem, hogy korábban én nem tudtam megnézni a zárolt tételeket azonnal a netbankban.

(#6506) Balázs9503


Balázs9503
tag

Sziasztok!
Az volna a kérdésem hogy hogy én ismerősöm segítségével regeltem be mivel neki angol billentyűzete van ezért ékezetes betűket nem tudtunk beütni de nekem itthon magyar billentyűzetem van és ezt át írjam? (mert valahol olvastam hogy a kártyán lévő névnek meg kell egyeznie a PayPal számlám nevével)

(#6507) csaba951 válasza Balázs9503 (#6506) üzenetére


csaba951
veterán

Ne írd át!
Nekem ugyan pont ékezet nélküli nevem van, így nem érint a probléma. Viszont itt a topicban van olyan fórumtárs akinek ékezetes neve van. Az ő tapasztalata az, hogy teljesen jól működik az ékezetek nélküli betűkkel is a rendszer.

Én magam nem ajánlom egyetlen külföldi lapon sem az adatok (név/cím/login/password) ékezetes betűkkel való megadását, mert csak összekavarod vele a rendszerüket. A végén esetleg olyan karakterek jelennek majd meg a képernyőn amiket meg te nem bírsz beírni az azonosításnál.

A magyar postások meg teljesen jól ki tudják hozni a jó címre a csomagot, hiába van ékezetek nélkül megadva. :)

[ Szerkesztve ]

(#6508) Balázs9503 válasza csaba951 (#6507) üzenetére


Balázs9503
tag

Én is azért hagytam úgy mert megesett már velem hogy ékezetes betűvel írtam egy játékhoz a jelszót és nem engedett online játszani :(((. De így legalább megbizonyosodtam róla hogy jól gondoltam.
Köszi a gyors választ!

(#6509) PH-User


PH-User
addikt

Sikerült!? Köszönöm mindenkinek! ;)

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6510) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Paypal számlát nyitnék,de gondba vagyok.Nem tudom melyik kártya számomat adjam meg...
Szívem szerint a netes bankkártya számot adnám meg,de azon csak max.48 óráig tartják fent az összeget(Erste) és félek,hogy a 400ft. ellenörző összeg leemelésekor kifutok az időlimitből...
Vagy adjam meg a rendes kártya számot?

(#6511) dbius válasza Menotti (#6510) üzenetére


dbius
veterán

Nem véletlenül találták ki a "netes" kártyát. Nem fogsz kifutni semmilyen időből, mert - feltételezem -, hogy ha nem használod fel az egyenleged 48 órán belül, akkor visszarakják a folyószámládra.

A 400 Ft-ot pedig egyből levonják - legalábbis zárolják - az egyenlegedből, tehát itt sem fogsz problémába ütközni.

(#6512) Sir81


Sir81
aktív tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem.

Egy online boltból szeretnék rendelni.
Sajnos a bankom pöcsöl még, pedig már tegnap érvényesítettem a kártyámat, csak ugye a 4 jegyű szám nélkül... :W
Ilyenkor rendelhetek az oldalon és majd ha hitelesítve lesz pl. jövő héten a kártyám, elég ha fizetek?
Jobban szeretnék a bankom árfolyamával vásárolni, igaz tudom ez eltarthat pár napig és addig változhat felfelé az euro, de még mindig jobbnak látom ezt mint a paypal féle lehúzós magasabb átkonvertálást...
Ha a banki utalást választom, akkor elég ha csak a kártyám kerül hitelesítés alá, vagy a számlaszámommal is el kell ezt játszani? :(((

(#6513) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok!

ebayen refundot kértem törött áru miatt, eddig ez automatikusan megjelent a számlámon most meg valami ilyesmi fogad amit nem láttam még, valami elkell fogadnom stb. mi ez ?

Azt sejtem hogy ez simán csak pénzt küld hogy ne jelenjen meg a rendszerbe a refund ebayen, de így meg levon 0,44 dollárt a paypal ....

KÉP: ebay

köszi

[ Szerkesztve ]

(#6514) Winner_hun válasza dReFiX (#6513) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az eladó visszaküldte a pénzt, nem a refund-ra nyomott rá. Igen, fogadd el.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6515) veze válasza Sir81 (#6512) üzenetére


veze
őstag

fel kell hívni a bankot és telefonon megmondják a kódot azonnal

(#6516) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
A PayPal mennyit von le, ha eBay-en eladunk valamit?
Illetve a szállítási költséget is beleszámolja az eladásba, mikor a levonást számolja?

(#6517) Sir81 válasza veze (#6515) üzenetére


Sir81
aktív tag

Köszi!

Ha a banki utalást választom, akkor elég ha csak a kártyám van rácsatolva a paypal fiókomra, vagy kell a számlaszám meg a bank nevének a megadása is?
Egyébként ERSTE-s vagyok.

(#6518) veze válasza dbius (#6501) üzenetére


veze
őstag

a zárolt összegek az új otp-s felületen a Lekérdezések/számla részletes adatai -ban vannak
nekem is ékezetes a nevem a kártyán és ékezet nélkül regisztraltam a paypal számlát és nincs semmi gond vele. működik rendesen
Sir 81: ezt nem tudom nekem nincs a számlaszám hozzákapcsolva csak a kártya elvileg:)
igaz csak vásárolok vele és így jó.)
bár volt már olyan hogy küldtem másik paypalos mailcímre azt is elfogadta így is..

[ Szerkesztve ]

(#6519) csaba951 válasza dReFiX (#6513) üzenetére


csaba951
veterán

A kép szerint az eladó nem egy refundot csinált, hanem csak simán csak pénz küldött neked a rendszerben. Úgy adta fel az összeget, hogy te állod a költségeket. Boltok szoktak olyat csinálni, hogy ha nem tetszik a termék és visszaküldöd, akkor csak az eredeti összeget kapod vissza, a visszaküldés postaköltségét nem. Ez is valami ilyesmi.

Természetesen lett volna lehetősége úgy is utalni ezt az összeget, hogy ezt a díjat is ő állja. Valamiért nem ezt az utat választotta.

Szerintem 0,44 USD-ért nem érdemes máglyára küldened az eladót. Ha nagyon zavar, akkor inkább büntesd úgy, hogy nem vásárolsz tőle többet. Esetleg írd meg a visszajelzési falára, hogy a visszatérítési díjat neked kellett kifizetned, hagy tanuljanak a többiek belőle! :)

(#6520) csaba951 válasza Sir81 (#6517) üzenetére


csaba951
veterán

Ha be van már regisztrálva a bankkártyád, akkor miért nem onnan akarod feltölteni a számládra az összeget?

Egyébként a Top Up szerint nem kell a bankszámládat is beregisztrálnod. Viszont a bankszámla tulajos nevének pontosan egyeznie kell a PayPal számla tulajdonosának nevével. Plusz az átutaláskor add meg a PayPal Customer Reference/ID-t a megjegyzés rovatban, hogy tudják, hogy kinek a (PayPal) számlájára tegyék a pénzt.

Ezt a PayPal Customer Reference/ID sehol nem találtam, de gondolom megegyezhet a Transfer ID-vel. Csak nem értem, hogy akkor miért nem az a neve.

(#6521) Sir81 válasza csaba951 (#6520) üzenetére


Sir81
aktív tag

Igazából egy online boltban akarok vásárolni ahol ugye paypal-al tudok majd fizetni. 2 opcióm lesz, vagy automatikusan a paypal csinálja meg a tranzakciót igaz magasabb euro-forint átváltással, vagy a saját bankom.

"Belépünk a PayPal renszerbe, és kiválasztjuk a Send money / Payment method / Other conversion option
Itt két választásunk lehet:
1. Use PayPal… - Ez van alapból, itt a PayPal árfolyamon számolnak.
2. Bill me… - Ha erre átállítjuk, akkor a saját bankunk árfolyamán fognak könyvelni, ami alacsonyabb, mert nincs rajta a PayPal haszna. A hátránya a kb. 2 napos könyvelési idő, ami alatt változhat az árfolyam. Így a vásárlás napján zárolt összeg még változhat lefele és felfele is míg a bank lekönyveli."

Engem ez a második opció érdekelne, vagyis hogy elég ha csak a kártyám van összekötve, abból már tudják-e a dolgot intézni?

(#6522) csaba951 válasza Sir81 (#6521) üzenetére


csaba951
veterán

Kipróbáltam azt a módszert amit írtál, de ez a Payment method / Other conversion option nem lézetik ezen az oldalon. Lehet, hogy régen volt, de én most nem találtam.

Ebben a hozászolásomban leírtam, hogy hogyan lehet ezt átállítani. Ezt egyszer kell megtenni, utána megjegyzi.

Megjegyzés: Remek módon a Profile-ra kattintva nem csak azok a menüpontok érhetőek el mint amikor csak a Profile menüpont fölé viszed az egérmutatót.
__________________________________________________________

Fizetés közben ezt sokkal egyszerűbb beállítani (szintén csak egyszer kell megcsinálni, utána minden vásárlásod ilyen lesz).

Ezen a képernyőn klikkelj az "Other Conversion Options"-ra, majd a megjelenő képernyőn a "Bill me in the currency listed on the seller's invioce."-t válaszd ki, és nyomd be a Submit gombot. Ezzel visszajutottál az előző képernyőre, most a Continue gomb lenyomásával folytasd a fizetést!

Az első linkelt képernyőn a jellemzően a PayPal által HUF-ra átváltott árat fogod látni, az utolsón viszont azt az árat és pénznemet ami a boltban is volt.

Ja, és nem kell pénzt utalni a PayPal számládra. A PayPal majd levonja az összeget a bankkártyádról. Ha nagyon drága dolgot veszel (kb. >200 €) akkor csináld meg a hitelesítést a kártyádra!

[ Szerkesztve ]

(#6523) Sir81 válasza csaba951 (#6522) üzenetére


Sir81
aktív tag

Isten vagy, nagyon szépen köszönöm!!! :R
Eddig senki sem tudta ezt ilyen profi módon elmondani, vagy egyáltalán csak így tanácsot adni...
Valószínű nem véletlen az, hogy ilyen kacifántos a beállítás, mert az ember még akkor is jobban jár a banki átváltással, ha az árfolyam max 10 forintot változik felfelé a könyvelési idő alatt. :N
Most már csak a béna Erste visszajelzését várom a 4 jegyű hitelesítő kódomról, mert ugye kb. 250 euro értékben vásárolnék.

(#6524) csaba951 válasza Sir81 (#6523) üzenetére


csaba951
veterán

Szívesen!

A limit összegét a My Account -> View Limits résznél tudod megnézni. Légy szíves másold már be ide az itt található összegeket! (Akik már hitelesítve vannak, azoknak ez a menüpont nem jelenik meg, így pl. én nem tudom már megnézni. Viszont kíváncsi vagyok rá.)

Vannak olyan eBay kereskedők akik nem fogadnak el megrendelést nem hitelesített PayPalról. Nyilván rossz tapasztalataik vannak. "Rendes boltban" (pl. Steam) viszont soha nem találkoztam ilyennel.

(#6525) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Még nem sikerült Paypalt használnom, ezért fordulok hozzátok... :B
Beregisztráltam még korábban, minden rendben, de nem tudom a bankkártyámat hozzárendelni. Nem dombornyomott...

Most leütöttem valamit ebayen, és amikor szeretnék fizetni paypallal, egyből azt hozza fel, hogy adjak hozzá kártyát az accountomhoz.
Ha tennék pénzt átutalással az unicredites számlára, akkor tudnék fizetni bankkártya hozzáadása nélkül?

Vagy más a metódus ilyenkor, segítsetek meg pár ötlettel!
Köszi!
:R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6526) Winner_hun válasza somasz (#6525) üzenetére


Winner_hun
félisten

Neten használható a kártya amit hozzá akarsz adni? NEM kell hozzá dombornyomott kártya.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6527) csaba951 válasza somasz (#6525) üzenetére


csaba951
veterán

Igen, jelenleg ez az egyetlen járható út a számodra. A My Account -> Top Upban le van írva, hogy milyen adatokat kell megadnod az átutalásnál. Viszont mire a számládra érkezik a pénz, lehet, hogy már kifutsz a fizetési határidőből.

Esetleg vedd fel az eladóval a kapcsolatot, és magyarázd el neki, hogy gond van a kártyás fizetéssel, így csak a sokkal lassabb átutalásos módszerrel tudod kifizetni az árut. Legyen türelemmel még 2-3 munkanapot. Ha jószívű, akkor így nem kapsz negatív visszajelzést. (Amit jogosan megérdemelsz, mert úgy vásároltál, hogy végig tudtad, hogy nincs pénz a PayPalodon, és nem is tudsz rá tenni gyorsan.)

(A másik gyors megoldás az lenne, ha egy másik PayPal felhasználó utalna át neked a PayPal számládra.)

Szerintem nem szükséges hozzá dombornyomot kártya, itt a fórumban is van olyan aki virtuális kártyát is hozzá tudott adni az accountjához.

(#6528) somasz válasza Winner_hun (#6526) üzenetére


somasz
addikt

Van külön netes bakkártyám, amire utalni kell vásárlás előtt a folyószámlámról. Nos, ezzel sem sikerült beregisztrálnom.
A ma leütött terméket ki tudom fizetni utalással is, ezzel nem lesz gond.

Egy másik vásárlásomnál okoz majd problémát, ami ebay-en kívüli webshop.

Akkor simán teszek rá unicreditnél és minden rendben lesz, tudok fizetni vele?

Hosszú távon viszont egyszerűbbé szeretném tenni ezt az ügyet, ehhez viszont valahogy meg kéne oldani ezt a hozzárendelt kártya ügyet...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6529) tupacamaru válasza somasz (#6528) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem OTP-s Webkártya van beregizve alá és semmi gond nem volt.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6530) Winner_hun válasza somasz (#6528) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ugye nem a számlaszámodat akarod megadni regisztrációnál hanem a kártyára írt számot?

A felület lehet változott de a lényeg megmaradt: [KLIKK]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6531) somasz válasza Winner_hun (#6530) üzenetére


somasz
addikt

internetes fizetéshez kapott kártyán levő számmal próbálkoztam, és az volt a baj, hogy nem volt rajta pénz, most raktam rá, el is fogadta, most várhatok az igazoló kódra...
köszi a segítséget! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6532) veze válasza somasz (#6531) üzenetére


veze
őstag

hivd fel holnap a bankod és megmondják az igazolo kódót rögtön
nekem is otp webkártyára van regizve és jól müködik a dolog :K
már csak a lottóötös kéne rá, akkor működne csak igazán jól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6533) Sir81 válasza csaba951 (#6524) üzenetére


Sir81
aktív tag

Nem találom sehol.
A paypal-om már hiteles, mármint a mail címem.

(#6534) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Ha van egy paypal account-om, akkor hogyan tudok oda pénzt utalni? Azzal utána tudok pl. ebay-en vásárolni?

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#6535) Melack válasza Mela Kehes (#6534) üzenetére


Melack
veterán

Van egy Top Up rész, ott van egy bankszámlaszám megadva (UniCredit). Oda kell a pénzt átutalnod.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6536) Mela Kehes válasza Melack (#6535) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Értem. Akkor átutalok x összeget és az aktuális árfolyamnak megfelelő dollár lesz ott, amiből vásárolhatok.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#6537) Melack válasza Mela Kehes (#6536) üzenetére


Melack
veterán

Ha úgy van beállítva, akkor dollárban fogja megjeleníteni. De azzal számolja, hogy 2-3 nap lesz, mire felkerül az összeg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6538) Mela Kehes válasza Melack (#6537) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Az nem gond, köszi.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#6539) csaba951 válasza Mela Kehes (#6538) üzenetére


csaba951
veterán

Ha van bankkártyád, akkor teljesen felesleges pénz utalni a PayPal számládra. Le tudja vonni a vásárlás összegét a bankkártyádról is. Csak hozzá kell adnod a PayPal számládhoz.

(#6540) Melack válasza csaba951 (#6539) üzenetére


Melack
veterán

Azt ne felejtsd el, hogy nem mindenki szereti megadni a kártyája adatait a PayPalnak.
Nálam speciel nincs netkártya, de mégis megadtam.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6541) Mela Kehes válasza csaba951 (#6539) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Így biztonságosabbnak gondolom.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#6542) PH-User válasza csaba951 (#6539) üzenetére


PH-User
addikt

Tehát, ha PayPalen nincs csak pár forint, de a bankszámlámon van több ezer forint és veszek valami 2000Ft-os cuccot eBay-en, akkor levonja az OTP számlámról?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6543) Melack válasza PH-User (#6542) üzenetére


Melack
veterán

Pontosan.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6544) PH-User válasza Melack (#6543) üzenetére


PH-User
addikt

Azt az utalási költséget pluszban nem vonja le, amit a Unicreditre való küldéshez kell?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6545) Melack válasza PH-User (#6544) üzenetére


Melack
veterán

Azt a saját számládról kell kiegyenlítened, ha utalsz. Sosem az utalt összegből. De pontosabb infóért nézd meg a saját bankod ÁSZFjét.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6546) PH-User válasza Melack (#6545) üzenetére


PH-User
addikt

Elbeszélünk egymás mellett. Ha Unicredites számlára az én OTP-s számlámról teszek pénzt, akkor az utalásért 210Ft-ot kér el. Viszont, ha megerősített OTP kártyával vásárolok eBay-ről PayPal-en keresztül, akkor a is levonódik ez a 210Ft vagy csak a vásárolni kívánt termék ára?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6547) csaba951 válasza PH-User (#6546) üzenetére


csaba951
veterán

>eBay-ről PayPal-en keresztül, akkor a is levonódik ez a 210Ft
>vagy csak a vásárolni kívánt termék ára?

A kártyás fizetés a vevőnek itt is ingyenes.

Természetesen a pénzváltási díjat ki kell fizetned vagy a bankodnak, vagy a PayPalnak.

(#6548) Sir81


Sir81
aktív tag

Megint rohad visszafelé a fostalicska forintunk... :C :W
Cáfoljatok meg, de ilyen emelkedéssel jobb ha ma megveszem az árut paypal árfolyammal, minthogy kockáztassam a bankit 2-3 nap alatt?
Apropó a paypal árfolyamát lehet valahol látni?

(#6549) Melack válasza Sir81 (#6548) üzenetére


Melack
veterán

Első kérdés: igen, határozottan jobban jársz, még banki középárfolyammal is. (Köszönd a görögöknek)
Második: arra én is kíváncsi lennék.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6550) PH-User válasza csaba951 (#6547) üzenetére


PH-User
addikt

Tehát akkor maga a vásárlás ingyenes, csak a HUF-ból EUR/USD stb. -be való váltás díjat kell fizetnem, amit pluszba levonnak az összeggel együtt?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.