Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Winner_hun válasza Grande Ale (#6050) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6052) Hintalow válasza Predator2 (#6049) üzenetére


Hintalow
senior tag

A ha paypallal fizetsz, akkor először az egyenlegedről próbál fizetni, csak utána nyúl a kártyádon keresztül a bankszámládhoz.
Viszont az egyenlegeden bármilyen pénznemben lehet pénz, és a paypal csak akkor használja az egyenlegeden lévő pénzt, ha abban a devizában fizetsz amiben az egyenlegeden is van a pénz. (tehát magától nem váltogat ott)
Ha jól értem nálad az a probléma, hogy van a paypalodon forint, viszont úgy van beállítva, hogy a paypal váltson, ergó a vásárlásaidnál a paypal szempontjából forint sehol nem játszik.
két lehetőséged van: vagy a paypalodon lévő forintot átváltod "currency converterrel", arra amiben fizetsz, vagy egy tranzakció erejéig visszaállítod, hogy a paypal váltson, így majd felhasználja automatice az egyenlegeden lévő fointot.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6053) ALI_G válasza ALI_G (#6043) üzenetére


ALI_G
veterán

:F

(#6054) Predator2 válasza Hintalow (#6052) üzenetére


Predator2
addikt

értem és köszönöm

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6055) lacko6


lacko6
senior tag

Pozitívan csalódtam a Paypal-ban.Vettem 1 fülhallgatót 30%-kal a bolti ár alatt 17000ft ért(rajtam kívül kb 100 ember vásárolhatott tölle fejenként kb20000ft értékben).4hét után inditottam dispute-ot.10 napig nem reagált,majd a Paypal visszautalta a pénzt.Közben az ebay-es profilját törölték de elötte néztem vagy 20 negatívot kapott.Senkinek nem küldött semmit.Azt hittem buktam a pénzt mert 100 embernél elég sok pénzt csalt el de visszakaptam.Hát remélem továbbra is vevő barát marad a paypal. :R

(#6056) Slownz válasza Hintalow (#6052) üzenetére


Slownz
senior tag

Így van!

Amúgy nem állítottam semmit :)

(#6057) mzso válasza Slownz (#6056) üzenetére


mzso
veterán

Helló!

A limiteket meg lehet növelni valahogy a PayPal-en MasterCard vagy hasonlók nélkül? Nekem nincs olyan és ha nem muszáj nem is akarok mivel önmagában egy biztonsági kockázat. Lehetőleg csak direkt átutalással akarok fizetni.

(#6058) kozi71


kozi71
senior tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy a paypal vizsgálat címén megakasztja azt az utalást amit saját magam indítottam? (én nem kértem vizsgálatot) Minden hónapban fizetek egy szolgáltatásért. Direkt nem tettem automata fizetésre, mert szeretem kézben tartani a dolgaim. Akinek meg küldtem volna, az joggal leállította fizetés hiányában a fiókomat náluk. Szóval én már vagy négy éve így használom, miért most van vele gondjuk vajon? Mindkét félnek küldtem levelet, amiben elküldtem a másik fél állását az ügyben. Tulajdonképpen egymásra várnak. Egyik félnek sincs semmi gondja velem. A pénzem meg persze levonva számlámról ott pihizik paypal-nál. Meddig tart egy ilyen eset vizsgálgatás? Kicsit bosszant a dolog, nem a pénzről van szó az nem egy nagy összeg. De ha én küldök pénzt valahová, miért akasztja meg egy harmadik fél? Miért nem kérdi meg levélben, valóban én tettem vagy ilyesmi. Ez a vizsgálat kicsit azért furcsa nekem. Pláne ha megnézvén a számláimat láthatná már milyen régóta küldözgetek oda pénzt. Arról nem is beszélve összes paypal jelszavam meg kellett változtatnom. Mert amíg ezt nem tettem meg még paypal-os fiókomat sem láthattam.
Mondván valaki biztos betört, és pénzt küld az én nevemben.
Jó elhiszem, engem akarnak védeni, illetve a pénzem. Ez a dolguk, ezért jöttem hozzájuk. De ok nélkül ne foglalkoztassanak már.
Az sem ártott volna ha nekem is leírták volna mi a gondjuk, az utalással.
Hátha tudtam volna segíteni.
Szóval ez így kicsit drasztikus.

high tech, low life

(#6059) Winner_hun válasza kozi71 (#6058) üzenetére


Winner_hun
félisten

Néha van ilyen vizsgálat ha még nem volt. Add meg amit kérnek és kész. Ha azt adod meg ami kell akkor pár nap.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6060) kozi71 válasza Winner_hun (#6059) üzenetére


kozi71
senior tag

Nem volt még ilyen vizsgálat nálam.( Csak fizetésre használom PayPalt. Nem vagyok kereskedő) Hatodik napja várok, másik fiókomhoz meg nem férek hozzá...
Elméletileg már lezárult a vizsgálat. Csak a pénzemet nem küldték még tovább.
Nem az volna a normális, hogy értesítenek semmi gond ne izguljak rutin eljárás.
Esetleg szóltak volna változtassak jelszavakat mert már rég nem tettem?
Miért hoznak kellemetlen helyzetbe?
Köszönöm a válaszod!

high tech, low life

(#6061) Winner_hun válasza kozi71 (#6060) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tőlük kérdezd.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6062) zs2994


zs2994
tag

sziasztok

az alábbi "fee" hogy jött ki a rendszernek?
hogy számol ez pontosan..?
köszi ....

Total amount:
$175.00 USD
Fee amount:
-$8.88 USD

(#6063) Hintalow válasza mzso (#6057) üzenetére


Hintalow
senior tag

Máshogy nem.
Amíg nem vagy "verified" tehát "megerősített" felhasználó, addig csak bizonyos összegig tudsz vásárolni, pénzt fogadni, pénzt lehívni bankszámlára.
Megerősített felhasználó pedig csak bankkártya hozzárendelésével lehetsz.
Nem kell, hogy mastercard legyen, sem az hogy dombornyomott kártya, de más mód nincs.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6064) mzso válasza Hintalow (#6063) üzenetére


mzso
veterán

Hagyományos OTP-s is?

(#6065) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok segítseteek egy kicsit!
Fing hülye vagyok a Paypal-hoz, kellene egy gyors regi mert érkezne rá némi jogdíj zseton! Van egy ilyen lehetőség Add a bank account in
Itt kérik a bankom nevét ill a számlaszámom, ezek megadása elég, hogy működjön a dolog. A jogdíj utalásához csak egy paypal emai-t kértek, nekem csak sima Maestro Forint kártyám van és ezért kártyát nem tudok megadni.

Köszi Pontyos

(#6066) zs2994


zs2994
tag

hello
penzbeerkezes tortent 175usd !
miert vontak le 8.88 usd ! ?
nem 2,9 %+ 90ft a beerkezes dija ??
koszi

(#6067) roberto211


roberto211
őstag

Hali.. Azt szeretném kérdezni,hogy rendeltem ma egy cuccot paypal segítségével.. Máskor mindig azonnal megszokott jönni az sms akár éjszaka is hogy levettünk ennyit a számláról, meg a paypalos sms, de most várom várom és semmi. :F Van valami ötletetek mi lehet?? Kb 20perce rendeltem a cuccot.

Üdv: Robi :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6068) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Angliából szeretnék venni valamit eBay-ről, már elfogadtam ,hogy megveszem, rámegyek ,hogy PayPal-os fizetés, bejelentkezek és error fogad : "This transaction cannot be completed..."

Pedig biztosan van pénz rajta ... mondjuk forint és USD-t kér, először át kéne váltani a rajta levő összeget USD-re és utána engedi ? Ha igen azt hol kell illetve egyből átváltja, így este is ?

Illetve ha nem kell átváltani akkor mi a fene baja van ? :F

(#6069) baboska


baboska
tag

Sziasztok!
Ma este leütöttem egy terméket USA ebay-en és fizetni akartam és amatőr módjára nem volt elég pénz a regisztrált kártyámon! A Paypal üzent , hogy nincs elég pénz ezért sikertelen vásárlás. Rögtön utaltam át egy másik belső számlámról elég pénzt de csak holnap fog átkerülni. Holnap megint megtudom ejteni a vásárlást mintha mi sem történt volna v. mi van ilyenkor? A kinti eladó is kapott erről valamit( égő)?
Egész nap ment az egyeztetés az adás-vételről ,szállításról stb. erre ekkora bakit csinálok!
Köszönöm előre is a segítő infót!

(#6070) Hintalow válasza mzso (#6064) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nagyon sokszor ajánlottam már, folyamatossan frissítik:

[link]

Online használható bankkártyák

roberto211

Szerintem itt a bankod sms szolgáltatásával lesz probléma, hívd fel az ügyfélszolgálatot

babicsbalu:

Igen át kell váltanod, magától a paypal nem váltogat az egyenlegeden, "currency convertert" keress.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6071) natë


natë
nagyúr

Üdv, magyar szolgáltatásnál is reundolható a kifizetett pénz, avagy jogi problémákba futhatok?

(#6072) Hintalow válasza baboska (#6069) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha az eladó nem követel azonnali fizetést, akkor simán kifizetheted késöbb, arról szerintem ő semmi értesítést nem kap, hogy sikertelen volt a próbálkozásod.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6073) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

Pár hete csináltam egy számlát, amihez maestro kártya jár. Mivel célom lenne a netes vásárlás és a paypal is, ezért utánanéztem előtte a dolognak (mint utóbb kiderült, nem elég alaposan) és azt olvastam, hogy pár éve már a maestro kártyával is lehet neten vásárolni, de számlanyitás előtt rá is kérdeztem a bankban, hogy tényleg 4x4-es a bankkártya szám, cvc2 kód is van-e rajta és lehet-e neten vásárolni és a paypal is menni fog-e. Mivel minden kérdésemre az igen választ kaptam megnyugodtam, de persze mikor megkaptam a kártyát és próbáltam volna regisztrálni a paypalba, hát bizony nem lehet. Sokat kerestem a netet ezzel a témával, de nagyon nincs információ. Valami olyasmi kép állt össze bennem, hogy a maestro-t csak angliában lehet a paypallal használni, máshol nem. Persze a paypal supportot nem tudtam megkérdezni, mert hiába írom be neki a kártyám utolsó 4 számjegyét (amit kér a kérdés elküldéséhez) azt írja ki hogy invalid, és emiatt nem is küldi be a kérdést.

Persze ott van még az alternatív megoldás, hogy a bankszámla számom regisztrálom...

Esetleg az bezavarhat, hogy nem aktiváltam még a kártyát? (2 napja kaptam meg)
(de persze a legördülő listában a paypalban, nincs ott a maestro, szóval nem hiszem h ez a gond...)

(#6074) B1T3


B1T3
addikt

Amatőr vagyok Paypal fronton, szóval előre elnézést a buta kérdésért. Ha valaki Paypal-on szeretne fizetni, akkor mit kell megadnom? Az e-mail címem, amivel regisztráltam és belépek?
Gondolom, ugyanezt az e-mail címet kell megadnom adf.ly-on is a „Withdrawal Email” beállításnál. Ugye?

(#6075) mzso


mzso
veterán

Na úgy tűnik, hogy automatikusan "verified" lettem. Meg adtam a számlaszámom és kétszer utaltam róla a PayPal fiókra. Most már csak fogadási limit van. De kétlem, hogy valaki 600k HUF-nál többet akarna küldeni nekem. :D

[ Szerkesztve ]

(#6076) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Lehet láma kérdés lesz, de hogy tudok a paypalomra pénzt feltölteni? :F Használtam már, de sose találom a gombokat :(((

Ilettve ki / be utalás hány nap, mennyi jutalék?

All Black...

(#6077) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#6076) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Topup, banki átutalás, ez már megvan. Credit card-ról nem lehet gyorsabban?

All Black...

(#6078) B1T3 válasza B1T3 (#6074) üzenetére


B1T3
addikt

Valakinek esetleg van válasza? Nem vagyok türelmetlen, hanem csak szimplán szükségem lenne már az információra. :)

(#6079) roberto211 válasza B1T3 (#6078) üzenetére


roberto211
őstag

Nem vagyok én sem pro paypal téren , de annyit tudok hogy úgy kell fizetni,hogy a regisztrált paypal accod adataival simán belépsz..

Tehát ha pl regnél megadtad hogy:

xy@gmail.com
jelszó: abc123
akkor ezt adod meg fizetésnél. Általába a fizetésnél előszokott jönni egy paypales link ,belépsz, és pár kattintás és fizetsz..

Remélem erre voltál kíváncsi s tudtam segíteni. :D

Hali: Robi

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6080) B1T3 válasza roberto211 (#6079) üzenetére


B1T3
addikt

Azt szeretném tudni, nekem mit kell megadnom, ha az én részemre szeretnének valamennyit fizetni. :) (Köszönöm egyébként a választ.)

[ Szerkesztve ]

(#6081) Flashcash válasza Stalker-2572 (#6077) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#6082) Stalker-2572 válasza Flashcash (#6081) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Költségeket tekintve én azt tapasztaltam, hogy ha bankszámlára utalok vissza USD-t, akkor $40 körül van csak az utalás. Ha paypalról akkor 1500 HUF. Paypalra utalni meg ingyenes.

Átváltáltási ráta banknál szine mindig rosszabb, ha meg valutában váltanám át, ott meg a pénztári költség, ami elviszi a "hasznot".

Szóval megéri paypalon keresztül utalni, javítsatok ki ha tévedek!
(Ezeket a költségeket mindig rejtve számolják fel :W )

All Black...

(#6083) tupacamaru válasza B1T3 (#6080) üzenetére


tupacamaru
veterán

A PayPal-ra beregisztrált emil címedet.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6084) roberto211 válasza B1T3 (#6080) üzenetére


roberto211
őstag

Neked szerintem semmit.. Ebaynél úgy működik hogy rákattintasz a fizetésre, és automatikusan elküldi a te paypaledről, az övére az összeget. :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6085) B1T3 válasza tupacamaru (#6083) üzenetére


B1T3
addikt

Köszönöm.

(#6084) roberto211
Igen, de lehet külön PayPal-on is intézni pénzügyeket. :)

(#6086) roberto211 válasza B1T3 (#6085) üzenetére


roberto211
őstag

ennyire nem vagyok benne témában sajnos, akkor mindjárt megválaszolják neked az okosabbak.:D Sajnálom.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6087) Newyorker


Newyorker
addikt

Ha ez van egy általam megvásárolandó tárgynál:

Becsült behozatali vám:
Az ár nem tartalmazza a további vámokat, illetékeket és adókat.

Akkor lesz valami plusz költségem?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#6088) tupacamaru válasza Newyorker (#6087) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha nem az EU-ból van és fennakad a vámon akkor áfa+vám.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6089) Newyorker válasza tupacamaru (#6088) üzenetére


Newyorker
addikt

jaja, nem az euból van, szval akkor au-n kívűl nem érdemes vásárolni? Egy Iphone adatkábelről van szó :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#6090) tupacamaru válasza Newyorker (#6089) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát szerintem csak akkor vedd meg ha neked még vámmal együtt is megéri. Mert egyáltalán nem biztos hogy átcsúszik.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6091) Newyorker válasza tupacamaru (#6090) üzenetére


Newyorker
addikt

Értem, akkor csak EU-s országból javaslod a vásárlást? Nem szeretném, ha megelepetések érnének :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#6092) tupacamaru válasza Newyorker (#6091) üzenetére


tupacamaru
veterán

EU-n kívulről is vannak olyan áruk amit még megéri megvenni, de arra alapozni hogy átcsúszik nagy merészség. Ha vámmal együtt nekem már nem érné meg akkor én nem kockáztatnék, legaléábbis nem nagy értékű dolgot. EU-s országból általában nincs ilyen gond, kifizeted az árat és a pk-t és kész. De ez az én egyéni véleményem. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6093) Newyorker válasza tupacamaru (#6092) üzenetére


Newyorker
addikt

Köszönöm az infót, hallgatok Rád!

Pl ilyen teló adatkábelt melyik országból érdemes rendelni, h ne vmi gagyi kapjak? Vagy ez zsákbamacsek?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#6094) lacko6 válasza Newyorker (#6093) üzenetére


lacko6
senior tag

Kb 6500ft ig nincs + költség.

(#6095) Newyorker válasza lacko6 (#6094) üzenetére


Newyorker
addikt

vám?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#6096) lacko6 válasza Newyorker (#6095) üzenetére


lacko6
senior tag

22 euró felett adó 150euró felett ADÓ+VÁM

(#6097) Newyorker válasza lacko6 (#6096) üzenetére


Newyorker
addikt

Oh, köszönöm :) mert nézem ilyen Kínából 222 Ft ba kerülne és nincs pk sem :F de ezt nem is érem :)

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#6098) mzso válasza lacko6 (#6096) üzenetére


mzso
veterán

Szóval ha rendeltem valamit 24 USD-ért (+$8.00 szállítási költség) akkor még jó?

Több helyen emlegették ezt az ajándékként küldés dolgot. Ez hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#6099) Winner_hun válasza mzso (#6098) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ráírja az eladó a csomagra hogy ajándék. Vagy az előre kinyomtatott formátumot azt jelöli meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6100) mzso válasza Winner_hun (#6099) üzenetére


mzso
veterán

Értem, de akkor nem akad el a vámon? És csak EU-n kívül szükszéges kérni?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.