Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Sziasztok,
Én egy eladóval hosszabb idő óta üzletelek eBay-en, de a múltkori 3 rendelésemet nem küldte el. Írtam neki, jó soká válaszolt, hogy sajnos ezek a termékek elfogytak, válasszak mást vagy refund. Kértem refundot, aztán jó ideig csönd, visszautalás sehol. Eltelt 30 nap, gondoltam, nyitni kell mostmár dispute-ot, hogy visszakapjam akkor a pénzem. Na ide bezzeg rögtön reagált; beírta, hogy már rég feladta a csomagom és bemásolta a küldeményazonosítót. Na és itt jön a pofám leszakad rész: egy másik rendelésem azonosítóját másolta be, amit szinte azzal egy időben vettem és már meg is kaptam! Írtam neki, hogy nem kéne hamis tracking numbert bemásolgatni, nem gondolja? Jelenleg itt áll az ügy. Az egészben az a szép, hogy megvan az emailje, amiben írja, hogy nincs a termékekből és felajánlja a visszautalást. Mindezt a küldeményazonosítója szerint a feladás után kb másfél héttel :) miért ajánlana fel ilyesmit, ha már rég feladta? Enyhén sántít.
Most ott tartok, hogy claim lesz a dologból, szerintetek van rá esélyem, hogy visszakapjam a pénzem? Mert jó nagy összegről van szó :(

[ Szerkesztve ]

(#6902) Oliverda válasza Stanley-B. (#6901) üzenetére


Oliverda
félisten

Van.

Mondjuk ezt az eBay topikba kellett volna írnod nem ide.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6903) Stanley-B. válasza Oliverda (#6902) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Akkor írok egy témába vágóbbat is:
Pár napja a PayPal login után ez az üzenet fogad: [link]
Beírom a 3x8 karakteres számlaszámot kötőjelekkel, anélkül és IBAN formátumban is, de az eredmény mindig ez lesz: [link]

Help Center nem tudott normális magyarázatot adni eddig, minden levelemre azt válaszolják, hogy meg kell változtatnom a jelszót és a biztonsági kérdéseket. Az persze nem jut el a tudatukig, hogy login után nem is enged tovább, hogy ezeket elvégezzem.

Mardel (#6904): kezdem én is látni. Hagynám a francba, mert van másik accountom is, de egy jelentősebb összeg van ezen a korlátozotton, és se widthraw, se send money opció nem elérhető, tehát nem tudok hozzáférni.

[ Szerkesztve ]

(#6904) Mardel válasza Stanley-B. (#6903) üzenetére


Mardel
őstag

Help center kb felesleges időpocsékolás.
Nekem adtak pl egy tel számot hogy hívjam fel őket GMT időszerint ekkor és ekkor, akkor tudnak foglalkozni a gondommal. Bár nem értem telefonon miért hivatalosabb vagy biztonságosabb mint emailben. De nincs kedvem hívogatni őket jó pénzért csak mert szar a rendszerük. (A kártyámat amit nem sikerült linkelni egy már törölt fiókhoz mégis összekapcsoltnak tekinti a paypal.) És meg sem magyarázzák hogy ez mégis hogy történt.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6905) Phvhun válasza Stanley-B. (#6903) üzenetére


Phvhun
őstag

Pont ugyanez volt a gondom nekem is, amikor a biztonsági kérdésemet akartam megváltoztatni, be kellett irnom a bankszámlaszámomat, de miután lekoéztam, ez a hibaüzenet fogadott. kb 1 hetet levelezgettem a fogyatékos email support-al. annyi volt kb a megoldásuk számomra, hogy nincs bekapcsolva a süti fogadása a gépemen. Próbáltam mindenféle kombinációt, win7-en opera, maxthon, IE, firefox, ugyanezt eljátszottam egy másik xp-s gépen is. Szoval a hiba az ő rendszerükben van. Felhivtam telefonos supportot, 1 perc alatt küldtek egy linket, ahol meg tudtam változtatni a biztonsági kérdésemet meg a jelszavamat és kész.

Mardel: roaming 200 forint volt max, annyit megért nekem ez a manőver.

[ Szerkesztve ]

(#6906) Stanley-B. válasza Phvhun (#6905) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Köszi, akkor felhívom őket.
Egyébként ehhez az accountomhoz nem volt hozzárendelve kártya, mert mindig csak top up módszerrel tettem rá pénzt. Most viszont megnéztem, hogy mit kérnek a limit feloldásához és a jelszó és a biztonsági kérdéseken túl kérik egy kártya hozzáadását is. Enélkül akkor nem is lehetek már csak limited? (limitedként nem küldhetek pénzt, azaz nem használhatom vásárlásra...)

(#6907) Phvhun válasza Stanley-B. (#6906) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem tudom miért maradtál limited, nekem már verified premier az accountom, pedig én is csak top up-oltam, bár már több mint 100k pénzmozgás volt rajta.

Kártyát hozzáadni valamiért én sem tudok, otp junior kártyám van, amin van egy master card ikon, de master cardként nem fogadja el.

[ Szerkesztve ]

(#6908) Stanley-B. válasza Phvhun (#6907) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Nekem is verified a státusz, de ettől függetlenül limit van rajta.

(#6909) adster válasza Phvhun (#6899) üzenetére


adster
tag

Tehát ez azt jelenti, hogy magán a PayPal számládon (amennyiben Top Up módszerrel utalsz rá pénzt) forintban szerepel az egyenleged és amikor egy külföldi oldalról rendelsz valamit, illetve külföldi valutában van megadva az ár, akkor a fizetés lebonyolításánál a PayPal oldalán már automatikusan abban a valutában lesz feltütetve az egyenleged, ha belépsz?
Szóval előzetesen nem kell átállítani semmit, hanem a vásárlás utolsó lépésénél már alapból a szükséges pénznem fog szerepelni az egyenlegnél?

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6910) Phvhun válasza adster (#6909) üzenetére


Phvhun
őstag

Amilyen valutát töltessz fel abban marad paypalon is.
Feltöltessz mondjuk 10k huf-ot, akkor 10k huf lesz a számládon.
Mellé tölthetsz 60 usd-t, és akkor a kettő külön fog egymás mellett ülni.

Miután rányomsz valamire hogy megvennéd, akkor át fog rakni egy paypalos oldalra, ahol a paypalban beállított fő valutára váltja át az egész vásárlás árát.
Tehát ha veszel valamit $10-ért, akkor ott már 2500Ft-ként fog szerepelni.

Ha jól tudom és mondjuk $100-ért vennél, akkor meg az lesz hogy $60 + 10000Ft.

Ez azért jobb ugye, mert amennyit fedezni tudsz az árból dollárba, azt nem kell váltogatni, az meg spórolás.

Meg tudod tenni, hogy az egészet egyenlegedet dollárba váltod át, és úgy tárolod, viszont az átváltás drágább, mint amikor vásáslásnál váltja automatikusan a rendszer.

(#6911) Something_


Something_
őstag

Üdv!

Reggeltem PayPal-ra, aktiváltam a kártyámat, viszont nem vonták le még a 400 ft-os összeget, amin a 4 jegyű kód van. 07. 08-án csináltam, ma pedig töröltem a kártyát, majd megint hozzáadtam, de semmi.
Elvileg SMS-t is kapok az OTP-től, de nem jött semmi.
Beléptem netbankba, ott sincs semmi levonás.

Ez több nap átfutást igényel vagy én vagyok a béna?

OTP Junior MasterCard

(#6912) adster válasza Phvhun (#6910) üzenetére


adster
tag

Így már világos, köszönöm szépen! :R

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6913) Phvhun válasza Something_ (#6911) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha jól tudom nem vonják le, csak megnézik hogy le tudnák-e, ha meg le vonják vissza is teszik, lehet ezért nem látszik sehol.

(#6914) Something_ válasza Phvhun (#6913) üzenetére


Something_
őstag

Én úgy tudtam, hogy levonják, majd pár nap múlva visszaküldik téves tranzakció miatt.
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy mikor kapom meg a 4jegyű kódot?:)

(#6915) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Valaki járt már úgy, hogy részleges refundot kapott claim eredményeképp a PayPal-től, mert a másik fél számláján már csak ennyi volt az elérhető egyenleg?

(#6916) Phvhun


Phvhun
őstag

Viszont az én kérdésem még mindig áll: Miért nem tudom megadni a junior master card kártyámat? Egyszerüen nem fogadja el.

(#6917) Melack válasza Phvhun (#6916) üzenetére


Melack
veterán

Nem halott a topik, csak nem biztos, hogy tudjuk a megfelelő választ.

Azt meg tudod mondani, hogy pontosan mit ír ki?

A másik topikban feltett kérdésedre a válasz: ha akkora összeg kell, akkor válts bankot, vagy OTPsként kérj netkártyát.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6918) Stanley-B. válasza Phvhun (#6916) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Az nem jó hozzá.
Irány CIB és gondolom még tanulsz és 26 alatt vagy, ott nyiss Cibezz számlát netkártyával.
Az egésznek az éves díja 400ft.

Amiért ne OTP-t SZERINTEM, mert egy okádék a netbank felülete.
A K&H-jé is aránylag szar, de jobb az OTP-nél, a legjobb talán az unicredité.

[ Szerkesztve ]

(#6919) Oliverda válasza Stanley-B. (#6918) üzenetére


Oliverda
félisten

Az új OTP-s felülettel szerintem nincs gond.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6920) Phvhun válasza Stanley-B. (#6918) üzenetére


Phvhun
őstag

És a CIB féle felület milyen ?

(#6921) FehérHolló válasza Phvhun (#6920) üzenetére


FehérHolló
veterán

Orgazmikus.

Skynet is real. It's called Google.

(#6922) Melack válasza Phvhun (#6920) üzenetére


Melack
veterán

Inkább azt nézd meg, hogy mennyid jön egy hónapban a számlára, és hogy azért mit adnak a bankok. Így indulj neki. Jobban jársz.

A felületek viszonylagosak. Sokat láttam én is,nekem a saját bankomé az, ami jó - mert megszoktam :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6923) Stanley-B. válasza Phvhun (#6920) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Egyszerű és jó. Szinte minden netbankot láttam már, 6 félével én is rendelkezem.
A Cibezz csomag szerintem azért jó, mert szinte semmi díja nincs a netkártyával együtt sem (évi 400ft és az első kártyadíjat is elengedik). Ha még tanulnék vagy 26 alatt lennék én ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#6924) Phvhun válasza Stanley-B. (#6923) üzenetére


Phvhun
őstag

Seems good. Danke schön.

(#6925) Something_ válasza Something_ (#6911) üzenetére


Something_
őstag

Ma sem kaptam kódot:D

A paypalnak nincs valami magyar ügyfélszolgálata, amit lehetne hívni?

(#6926) Phvhun válasza Something_ (#6925) üzenetére


Phvhun
őstag

Nincs magyar, de miért akarod annyira levonatni velük azt a 400 forintot?

Szerk: tapasztalatom alapján ez a kártyatípus nem alkalmas netes vásárlásra, ezért nem fogadja el paypal.

[ Szerkesztve ]

(#6927) FehérHolló válasza Something_ (#6925) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nekem nemrég 1 hét volt.

Skynet is real. It's called Google.

(#6928) tjb007


tjb007
nagyúr

Lenne egy kis problémám.
Nézem reggel a leveleimet és látom, hogy jött egy email a PayPal -től Welcome to PayPal tárggyal. Mondom mi a szösz, megnyitom erre látom, hogy valaki lee tom néven Kínából az én email címemmel regisztrált. Először azt hittem valami kamu levél de aztán a az email cím ellenőrzése után és azután, hogy szerettem volna regisztrálni ezzel a címmel kiderül, hogy nem fake és tényleg valami az én email címemet használta a regisztrációkor.
Természetesen megerősítve nem lett az email cím mivel belépni szerencsére nem tud de azért na.
Ezt hol lehet a PayPal felé jelenteni ?

(#6929) Phvhun válasza tjb007 (#6928) üzenetére


Phvhun
őstag

Igazából nem számít scam levélnek a dolog, de lehet ha arra az emalira küldöd ahol ezeket kezelik, tudnak kezdeni vele valamit: https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing/securitycenter/general/GetHelpFast-outside

(#6930) Something_ válasza Phvhun (#6926) üzenetére


Something_
őstag

Miért akarom levonatni? Azért, hogy megkapjam közleményként a 4jegyű aktiváló kódomat, amivel használni tudom majd a PayPal-t.

(#6931) Phvhun válasza Something_ (#6930) üzenetére


Phvhun
őstag

Eladni akarsz valamit mondjuk ebay-en?
Sima vásárláshoz nem kell semmiféle aktiválás.

(#6932) tjb007 válasza Phvhun (#6929) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi, írtam nekik, meglátjuk mi lesz e rá válasz.

(#6933) Something_ válasza Phvhun (#6931) üzenetére


Something_
őstag

SZia!

Köszi az infót, hát sikerült..
..érdekes, semmi aktiválás nem kell, ha bereggelt volna valaki a kártyámmal már vásárolhat is?:D
Na mindegy, az a lényeg, hogy sikerült vásárolni, csak így hihetetlen számomra.

(#6934) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

eBayen ha eladok és a vevő PayPal-en fizet, a teljes összeget tudom widthrawolni a számlámra abban a percben, hogy megjött az összeg?

(#6935) sonar


sonar
addikt

Fullra bezavarodtam. Fél óra alatt sem találom, hogy hogyan tudnék ismerőst meghívni a paypal-ba. Pedig csak egy sört ittam.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6936) Mardel


Mardel
őstag

Hali!

Ha utaltam unicredites számlámról 5 eurónak megfeleló forint mennyiséget aktuális árfolyamon a paypal fiókomra, persze paypal fiiókon nincs megadva semmilyen bank account meg bank kártya adat.

Top up azt írta hogy unicredites számlaszámra kell utalnom, az ID-t meg közleménybe adtam meg.
El is utaltam a pénzt azokkal az adatokkal amit Top up-nál írt, a kérdés az hogy mennyi idő alatt érkezik meg?
És ha én azzal egy netes portálon euroval szeretnék fizetni akkor a forint számlarészt automatikusan átváltja-e eurora a paypal fizetéskor, vagy nekem át kell váltani mikor megérkezik a paypal számlára a Ft?

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6937) Phvhun válasza Mardel (#6936) üzenetére


Phvhun
őstag

2-3 nap.
Átváltás automatikus.

(#6938) Mardel válasza Phvhun (#6937) üzenetére


Mardel
őstag

Jó csak azért kérdezem, mert ugyanabból a bankból ugyanabba a bankba a netes utalás átér 2-10 perc alatt.
A 2-3 munkanapot meg azért adják meg mert ha nem unicredites számlád van akkor 1 nap volt míg átért a pénz, és kb 1 nap míg paypal jóváírta.
Mondjuk most nemrég bevezették, hogy a bankoknak 4 órán belül teljesítenie kell az utalást a többi bankba is, ha az a nyitvatartási idejükbe még belefér.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6939) Phvhun válasza Mardel (#6938) üzenetére


Phvhun
őstag

Tehát akkor mégegyszer: 2-3 nap. Ülnek a pénzen, nincs mit tenni.

(#6940) Mardel válasza Phvhun (#6939) üzenetére


Mardel
őstag

Hm, értem, akkor steam 1 napos akcióinál is teljesen felesleges a paypalt használnom, akkor inkább fizetem mastercard-al.
Azért köszi.

Még annyi, hogy ha visszautalnám majd azt a pénzt a számlámra, akkor abból valamennyit von majd le a paypal?

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6941) Melack válasza Mardel (#6940) üzenetére


Melack
veterán

Ha minden rendben lesz a visszautalással, akkor nem von le. Max a bankod, ha át kell váltania.

Miért nem rendeled hozzá a bankkártyádat? Úgy nem kell a steames akciók kapcsán "aggódni".

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6942) Mardel válasza Melack (#6941) üzenetére


Mardel
őstag

Már írtam korábban, hogy próbáltam csak rossz kártya biztonsági kódot írtam be mert kártya hátoldalán van az aláírás mezőben jobb oldalt, csak mivel picit vastagabb fekete filccel írtam a nevem és 2 keresztnevem van, így a számokat teljesen eltakarta.
Előszőr azt hittem paypal regisztrációnál rontottam el valamit mikor nem akarta elfogadni a kártyát, mivel a hibaüzenet nem volt egyértelmű.
Ezért töröltem azt a paypal fiókot és letrehoztam egy másikat, közben napfénynél megláttam a kártyám hátoldalán a biztonsági számot és be is írtam az új fióknál csak azt írta, hogy ez kártya már hozzá van adva egy fiókhoz adj meg egy másik kártyát.

Leveleztem paypal supporttal akik böngésző cookie-ra fogták az egészet, persze se IE-ben se firefox-ban nem volt más a helyzet mint opera alatt.
Aztán azt mondták hogy valószínűleg linkelve van a kártyám és hívjam fel őket munkanapokon GMT szerint 8-tól délután 4-ig, ők megtudják mondani hogy melyik fiókhoz lett linkelve a kártya.
Persze azt nemtudták megmondani, hogy ha a linekés nem sikerül és hibaüzenetet kapok és a 400 FT-ot se vonja le a kártyámról, akkor a kártyámat hogy tekintheti összekapcsoltnak a paypal rendszere.

Aztán úgy votlam vele hogy nem akarom külföldet hívogatni az én pénzemen ezért, mert a rendszerük eléggé bugos, és az email support hozzáértése konvergál a nullához.
És inkább csak steamről vásárolok nem ebayezek meg ilyesmi, akkor inkább kihagyom a paypalt a buliból.

Ez a mostani Top Up is csak egy próba lenne hogy mennyi idő míg megérkezik a pénzem, de ha ugyanúgy 2-3 munkanap akkor paypal teljesen felejtős.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6943) Mardel


Mardel
őstag

A tegnap délben utalt pénzem, ma hajnali 1 órakor érkezett meg a paypalra, mégsem volt ez 2-3 nap.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6944) Phvhun válasza Mardel (#6943) üzenetére


Phvhun
őstag

De nem is 4 óra.

(#6945) Mardel válasza Phvhun (#6944) üzenetére


Mardel
őstag

4 óra a magyarországi bankok közötti utalásra vonatkozik, itt unicreditből ment unicreditbe ami át is ért 10 percen belül, csak paypalnak még külön fel kellett dolgoznia.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6946) kecz


kecz
aktív tag

Helló! 2 kérdésem lenne. Most regelnék a paypalhez. Az első:
1.: Amikor a bankkártyám (sima folyószámlás mastercardos otp-s kártya), számát írnám be, ezzel az üzenettel elutasítja:

"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

Ez azért van, mert még ebben a hónapban kaptam a kártyám (elvileg már érvényesítve lett, legalábbis telefonon keresztül megcsináltam), vagy azért, mert nincs rajta az a 400 forint, amit levennének róla és később a paypal-en jóváírnák nekem?

2. kérdés:
A First/last name-et hogy írjam be? Mert olvastam, hogy nem mindegy. A Firsthöz a keresztnevet írtam, a lasthoz pedig a vezetéknevet.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#6948) Kal-El


Kal-El
senior tag

Nekem is lenne egy kérdésem.
Volt egy USD alapú VISA kártyám, ami hozzá volt rendelve a PayPal-hoz, de lejárt és most az újat megpróbáltam hozzárendelni, de nem engedi.
Ugyanazt írja, mint az előttem lévőnek:
"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

Nincsenek ékezetek a regisztrált adataim között, de ez régen nem jelentett problémát.
Nem tudom mi lehet a gond. De úgy látom nem csak nekem van gondom velük, hanem másoknak is.
Most ezzel mit kezdjek?

(#6949) kecz válasza Kal-El (#6948) üzenetére


kecz
aktív tag

Én arra gyanakszom, hogy még nem volt atm-ből pink kód használata mellett legalább egy egyenleg lekérdezésem és azzal lehet a probléma. Holnap reggel eltekerek a legközelebbi atm-hez és megejtem ezt, aztán megnézem, hogy mit változott. Azt viszont nem tudom, hogy tegyek-e rá 400 forintot, vagy így is fogja-e engedni a regisztrációt.

(#6950) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Azlenne a kérdésem hogy vettem 1 lámpát ebay-en. 1 hete fizettem ki, bankkártyám hozzávan rendelve paypal-hoz. Viszont még mindig csak zárolva van az összeg a számlámon, ez mi miatt van így?

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.