Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek!
Vásárolt már valaki a chinagrabber-től?
Nemrég rendeltem tőlük,de az istenért nem akarnak az email-re válaszolni.
Pedig csak szerettem volna megtudni mikorra számithatok arra hogy elinditják a csomagomat.

(#6252) Valdez


Valdez
őstag

Olyankor mi van ha request total-t kértem egy eladótól (2 terméket vennék tőle) és ő nem reagál rá semmit? Igaz, még egy nap sem telt el, csak kicsit furcsa.

(#6253) Valdez válasza Valdez (#6252) üzenetére


Valdez
őstag

Bocsánat ez nem a paypalra vonatkozik hanem az ebayre.

(#6254) Winner_hun válasza Valdez (#6252) üzenetére


Winner_hun
félisten

Várni kell. Ha nagyon nem reagál akkor írj neki üzenetet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6255) Valdez válasza Winner_hun (#6254) üzenetére


Valdez
őstag

Visszaírt, és hiába kértem, nem küldi egy csomagban, pedig csak 2 zene albumról lenne szó, fizethetem a dupla postát, szemétláda :(

(#6256) hevizms


hevizms
addikt

Van valakinek tapasztalata a moneybookers.com fizetési lehetőségről?

A következő történt.
A chinagrabber.com-on rendeltem egy árut és paypalon keresztül fizettem.
Ma visszarefundolták a pénzt a paypalhoz és ezt az üzit kaptam tőlük:

Hello,

We are currently no longer using paypal and will need to refund your existing order.
However, we are using skrill as a payment option which is just like paypal, see link below:

https://www.moneybookers.com/app/consumer.pl/

You will receive a payment request shorty, please forward the confirmation once it is paid and we will process the order.
Or, if you'd like to take 5% off you can send payment using WesternUnion.com.
Best Regards,
Amy

Na ilyenkor mit csináljak?
Bemerjem kockáztatni ezt a számomra új fizetési rendszert vagy inkább hagyjam a fenébe?
Az hogy visszaküldték a lóvét,nekem azt jelenti hogy nem akarnak megvágni,viszont azt meg nem értem miért nem működik a paypalos fizetési lehetőség,hisz az oldalukon ott van :F

(#6257) Hintalow válasza kisspista (#6250) üzenetére


Hintalow
senior tag

Paypalról csak a saját bankszámládra tudsz lekérni pénzt, kifelé csak másik paypalra tudsz utalni. Nem is számlaszámokkal működik ugye, hanem a címzett ímélcímét kéri.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6258) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok.

Kínából akarok venni Ip kamerákat aminek ára összesen 725$ +100$ DHL szállítás PayPal-en fizetve.
Kell fizetni adót és Vámot?
Ha igen mennyi vám és áfát kéne fizetnem?
Hogy megy ennek menete még nem rendeltem Kínából.
Előre köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#6259) Winner_hun válasza rayman2006 (#6258) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az majd kiderül. Amúgy valószínűleg igen.
Áfa 27%, vám számítástechnikai eszközökre nincs, nem tudom a kamera mennyire tartozik ide. Van taric táblázat, abban benne van hogy mi után mennyi vámot kell fizetni.

Hogy megy ennek menete még nem rendeltem Kínából.
Kifizeted a terméket és várod a postást / futárt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6260) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek!

Fizettem paypalon keresztül hozzárendelt bankkártyáról,aminél a forint/dollár váltást a bank csinál nem a paypal.
Namármost az eladó visszarefunfdolta a pénzt mert a paypal valamiért nem jó neki(érthetetlen azóta az oldalukon már nincs is ott a paypal logo) és hogy fizessek inkább moneybookers-el.

Szóval ami érdekelne a visszafizetéssel.
Most ilyenkor a paypal a bankon keresztül visszateszi a kártyához tartozó bankszámlára a pénzt?
Ilyenkor a bank visszaváltja forintra?
Ilyen esetben engem kár ér a váltások miatt vagy nyerek rajt,vagy ugyanannyiban veszi vissza mint előzőleg amennyi forint volt?

Ja és kb mennyi nap szokott lenni mig megjelenik a pénz?
Mert egyelőre sem a paypalon,sem pedig a bankkártyámon nincs.

Köszönöm előre is a segitséget. :R

(#6261) rayman2006 válasza Winner_hun (#6259) üzenetére


rayman2006
tag

Köszi.
Hol lehet találni tarifa táblázatot?

(#6262) dbius válasza hevizms (#6260) üzenetére


dbius
veterán

Szóval ami érdekelne a visszafizetéssel.
Most ilyenkor a paypal a bankon keresztül visszateszi a kártyához tartozó bankszámlára a pénzt?

Igen

Ilyenkor a bank visszaváltja forintra?

Igen

Ilyen esetben engem kár ér a váltások miatt vagy nyerek rajt,vagy ugyanannyiban veszi vissza mint előzőleg amennyi forint volt?

A könyvelés napján érvényes árfolyamon váltja vissza a bank, ebből adódóan biztos, hogy lesz eltérés az általad történt fizetés és a visszafizetett összeg között. Azt viszont nem tudom, hogy vételi vagy középárfolyamon váltja-e a bank visszautaláskor.

Ja és kb mennyi nap szokott lenni mig megjelenik a pénz?

2-3 munkanap

[ Szerkesztve ]

(#6263) Winner_hun válasza rayman2006 (#6261) üzenetére


Winner_hun
félisten

TARIC

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6264) Taru válasza hevizms (#6260) üzenetére


Taru
tag

Eladóknak előnyősebb a moneybookers a díjai miatt mint a paypal, feltételezhető emiatt váltanak. Egyébként kb azonos a paypallal csak nincs buyer protection viszont van escrow (igaz ez egy opciónális szolgáltatás, kérdés az eladó elfogadja-e).

(#6265) hevizms


hevizms
addikt

Köszönöm a válaszokat.Sokat segitettek.Nem mertem bekockáztatni a moneybookerst.Inább vettem máshol cuccot ahol van paypal.

(#6266) rayman2006 válasza Winner_hun (#6263) üzenetére


rayman2006
tag

Helló
Köszi.
Valószínű nincs vám kamerára ha jól nézem
.
Pontosan Áfát miután kell fizetni maga termék ára vagy egész után amit fizettem PayPal-on termékára+szállítás+PayPal fee?
Köszi.

(#6267) Winner_hun válasza rayman2006 (#6266) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kifizetett összeg után.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6268) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Ha a Conversion Options-nál a bankot választom, annak van valami plusz (váltási, tranzakciós) költsége? (OTP Junior, MasterCard) Sajnos az OTP hirdetménye nem földi halandóknak van kitalálva :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6269) Valdez válasza Tomi_Sci (#6268) üzenetére


Valdez
őstag

Én fhb-s vagyok és egy 55 fontos vásárlásnál kb 600 ft-al váltott jobban a bank mint a paypal. Külön összeget egyelőre nem számított fel, remélem nem is fog.

(#6270) Winner_hun válasza Tomi_Sci (#6268) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6271) szeva000


szeva000
addikt

Hali!
Visszakértem a pénzem a DX-től,azt írták még pénteken,hogy visszautalták...Mennyi időbe telik,hogy a payPal számlán megjelenjen?

(#6272) Winner_hun válasza szeva000 (#6271) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-5 nap.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6273) hevizms válasza szeva000 (#6271) üzenetére


hevizms
addikt

Hát az tuti hogy nem egy idegbeteg módon dolgozik a paypal.
Nekem 30-án irtak hogy az eladó refundolta a pénzemAzóta sem jelent még meg a kártyámon. :W :Y

Rendben hogy volt egy hétvége,de akkor is.Ráadásul tökre idegesitő hogy sehol nem látni ilyenkor a pénzt.Mintha valahol lenne a nagy semmiben.
Ilyenkor a paypal valami zárolt számla vagy valami formában igazán odatehetné hogy az embert ne egye az ideg.

(#6274) szeva000 válasza hevizms (#6273) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem senki nem írt semmit csak a DX ügyfélszolgálat....azóta eltelt most már 5nap és nulla az egyenlegem.

(#6275) hevizms


hevizms
addikt

Na jól van ám!
Most már nekem is sikerült elbizonytalanodnom :W
Akinek már volt ilyen visszatéritéses ügye kártyára az kérem segitsen.
Nekem ezt mutatja a paypal oldalam a tranzakció leirásnál:

Mintha itt azt irná hogy minden oké és a pénz a kártyámra került.Vagy nem?
A kártyámra viszont nem jött át eddig.
Normális dolog ez,vagy irjak a paypalnak?
Miért van odairva hogy completed????
Kösz a segitséget előre is. :R

(#6276) XP NINJA


XP NINJA
őstag

hello. van itt valaki aki mar utalt paypalrol OTP re ? nekem mar 4 napja utal es vegre kiirta hogy completed (5000 ft) de azota megint eltelt egy nap. mikor kapom mar meg vegre?

(#6277) lacko6 válasza szeva000 (#6274) üzenetére


lacko6
senior tag

Ha a paypal oldaladon az van hogy refund,akkor a pénz vissza kerül a számládra.
Nyugalom akár 1 hét is lehet.

(#6278) szeva000 válasza lacko6 (#6277) üzenetére


szeva000
addikt

de én a paypal oldalon semmit nem látok.ez a köcsög DX-es ügyintéző azt írta,hogy visszautalják,ennyi.

(#6279) szeva000 válasza lacko6 (#6277) üzenetére


szeva000
addikt

ááá,nah most néztem a mailt...itt a lényeg:)..még csak 5vagy 6munkanapnál tartok:)
you will receive a message about the refunding after 7 working days !

(#6280) Iomega válasza hevizms (#6275) üzenetére


Iomega
őstag

Megnyugodhatsz, minden rendben. A pénzedet visszafizették. :K
Hamarosan rá fog kerülni a számládra is a pénz csak némi idő, mire megérkezik.
Nekem is volt már többször pénzvisszaigénylésem, visszaküldés után, ezt írja ki.
Egy -két héten belül visszakerül a számládra a pénz, legalábbis nekem mindig visszajött.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6281) hevizms válasza Iomega (#6280) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a választ.
Tényleg megnyugtattál.
Azért a paypal igazán jelezhetné ezt a sok napig tartó tranzakciót.
Amikor az ember mint én is kezdő paypalos,igencsak izgul hogy mi is van ilyenkor.

Köszönöm mégegyszer. :R

(#6282) Iomega válasza hevizms (#6281) üzenetére


Iomega
őstag

Korábban én is azt hittem, hogy nem megy vissza a számlára, és azon spekuláltam, hogy hogyan kell a PP-n belül a számlára visszautalni, de végül is ráhagytam, mivel pár ezerről volt szó. Mondván, majd annyival kevesebbet kell fizetni a következő vásárláskor.

Ettől függetlenül, egyszer csak megérkezett az összeg. Kellemesen csalódtam, rájöttem, hogy nem is kell semmit tenni, visszamegy a számlára az összeg és ok.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6283) qfm


qfm
senior tag

Van egy eladói paypal számla, amire euroban, dollárban, és forintban megadott gombokkal fizetnek/fizethetnek be emberek pénzt. Jelenleg úgy van beállítva, hogy mindent forintba konvertáljon automatikusan. Gazdaságosabb lenne meghagyatni a saját pénznemében, és úgy lekérni egyben a pénzt? (fentebb írtátok, hogy olcsóbb, ha a bank vált)

(#6284) #83216640


#83216640
törölt tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy előfizettem egy VPN szolgáltatásra (1 hónapra) amit pár napig használtam csak. Ezek a nyomorultak viszont Paypalon keresztül havonta megcsapolták a bankszámlámat a havidíjjal, amit az oldalukon lemondani nem lehet. Elvileg Paypalon le lehetne tiltani ezt a havi tranzakciót, de nem tudom hol, hogyan. Tudnátok segíteni? Thanks!

(#6285) hevizms válasza Iomega (#6282) üzenetére


hevizms
addikt

Na mintha a paypal is olvasta volna az itt leirtakat,ma reggel a számlámon volt a pénz :C
Tényleg nem kell nyugtalankodni.
Nekem egész pontosan 6 napba telt,de ebben benne volt a hétvége is.
Ráadásul még 500 ft-al több is jött vissza az eredeti levételhez képest a valuta átváltás miatt. :)

(#6286) Iomega


Iomega
őstag

Regisztráció után már nem lehet valahogy az országot állítani? Mert amin beregisztráltam lakcímen, ha át akarom állítani, akkor nem lehetséges, mert inaktív a country opció. Utólagosan nem lehet mondjuk Magyarországról átállni más országra?

hevizms: Ennek örülök. :)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6287) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

ha Ebay-en fizetek a PP accountommal, akkor van lehetoseg eltero szallitasi cimet megadni PP-s fizetesnel, neadjisten mas orszagbeli cimet? Multkor vettem 2 cuccot HK-bol, de bevallom, nem emlekszem semmi ilyenre. :B

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6288) Iomega válasza Balinov (#6287) üzenetére


Iomega
őstag

Bárhova postáztathatod a vásárolt termékedet, csak előbb rögzítened kell azt a címet, ahova akarod küldeni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6289) Balinov válasza Iomega (#6288) üzenetére


Balinov
félisten

nade hol. a PP accountomban vagy az Ebay-esben?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6290) #83216640 válasza #83216640 (#6284) üzenetére


#83216640
törölt tag

Megoldva...

(#6291) Iomega válasza Balinov (#6289) üzenetére


Iomega
őstag

Az Ebay-en belül, a lakcímnél add hozzá az új címedet.

Ez a menete: Belépsz az oldaladra, utána account--->>>addresses---->>>>View all postal addresses---->>>>add new address.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6292) Balinov válasza Iomega (#6291) üzenetére


Balinov
félisten

obasszus, :W koszi, hogy ezt miert nem jutott eszembe megnezni. Szoval ha van + cim beallitva akkor amikor a PP-s checkoutot csinalom, felajanlja a cimvalasztast, ha csak 1db cim van, akkor meg nem. Tok logikus

Koszi megegyszer :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6293) Iomega válasza Balinov (#6292) üzenetére


Iomega
őstag

Igen, ha több címe van hozzárendelve az ebay fiókodhoz, akkor a vásárlás menete közben tudsz választani az előre rögzített címeid közül. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6294) hevizms


hevizms
addikt

Valakinek volt már olyan hogy a DHL nyomonkövetésnél az van hogy a vámolás megtörtént,utána meg percre pontosan1 órával(15:57)kapok egy emailt ezzel a szöveggel egy DHL-es ügyintézőtől:

Tisztelt Ügyfelünk,

A vámhivatal operativ csoportja a fenti küldeményel kapcsolatban devizakiutalási igazolást kér, amennyben nem fizetett az áruért kérem –büntetőjogi nyilatkozat formában, leírni hogy miért nem fizetett.
Kérem küldje el a bekért okmányt mivel ameddig ez nincs bemutatva a vámhivatalnak nem tudjuk a küldeményt vámkezelni.

Rákerestem a neten(illetve kerestem volna),de nem igazán dob ki semmit erre vonatkozóan.
Mi ez a devizakiutalási igazolás dolog?

Ez van a nyomkövetésnél:
16 Vámkezelési eljárás befejeződött BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 14:57
15 Vámkezelés folyamatban BUDAPEST - HUNGARY 08:12
14 Vámkezelés alatt BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:47
1 Csomagok

13 A küldemény megérkezett a DHL elosztó részlegéhez. BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:44

(#6295) qfm válasza hevizms (#6294) üzenetére


qfm
senior tag

Nem vagyok benne biztos, de én arra tippelek, hogy a fizetést igazoló papírt kell bemutatnod, ha pedig ajándék, akkor arról nyilatkoznod. Lehet ráírták hogy gift, miközben te fizettél érte, vagy hasonló.

(#6296) Vazallus


Vazallus
tag

Üdv,
Paypalon hol találom most az Add Funds opciót?

[ Szerkesztve ]

"Mr. Salieri sends his regards"

(#6297) pontyos


pontyos
senior tag

HellÓ! Légyszi valaki segítsen abban, hogy némi jogdíj érkezne a számlára, de még nincs hozzáadva a Paypal - hoz a számlaszámom - mert nincs kész, viszont meg kell adnom, a jogdíj miatt.
Az érdekelne, hogy attól, hogy ez még nincs az oldalon regizve jöhet a zseton??? :F

Köszi ha valaki tudja....

(#6298) Melack válasza pontyos (#6297) üzenetére


Melack
veterán

Ha csak a paypalt kell megadnod, mehet persze. A számlaszámod később is felveheted.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6299) pontyos válasza Melack (#6298) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm!
Igen, csak a paypal mail címét kérik, azt is látom majd, hogy mennyi zseton érkezett?
Mert az is lehet, hogy alig jön be valami és akkor egyenlőre hagyom is...

(#6300) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hogy kell paypal on utalni egyből email címre?
ha úgy akarom hogy egyből a net es számláról vegye le ne a paypal egyenlegből

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.