Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) csaba951 válasza PH-User (#6550) üzenetére


csaba951
veterán

Igen. Bár a konverziós költséget külön nem fogod látni a számládon. Tehát egy Ft összeg fog csak megjelenni majd a havi kimutatásban a vásárlással kapcsolatban (vásárlás+konverzió egyben). Ha pl. OTP-s vagy, és a bankra bíztad a váltást, akkor a megjegyzés rovatban az is ott lesz, hogy milyen árfolyamon váltott a bank.

(#6552) somasz


somasz
addikt

Megvan a netes kártyára a visszaigazoló kód, most már verified vagyok. Tettem rá pénzt, de nem értem, miért nem enged fizetni. Küldenék pénzt megadom a pénznemet, a mennyiséget, mindent, megadom a netes kártya számát, és a végén, amikor a send money-ra kattintok, azt írja, hogy nem tudja azonosítani a kártyámat. Várnom kell a hitelesítés után? Vagy mi a csöcs? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6553) veze válasza somasz (#6552) üzenetére


veze
őstag

bár elvileg nem kell várni, azt olvastam fórumokon, nekem mégis utána még kb 2 napig nem működött, ( otp-s) bár én nem utaltam rá, csak másik paypal szamlara, azt meg a kártyával levette a számlámról utana anélkül hogy rajta lett volna már előre..

(#6554) Sir81 válasza somasz (#6552) üzenetére


Sir81
aktív tag

Lehet várni kell, amíg az a 400 forint visszautalódik, nekem még mindig itt figyel, annak ellenére, hogy verified vagyok...

(#6555) Winner_hun válasza somasz (#6552) üzenetére


Winner_hun
félisten

Küldenék pénzt megadom a pénznemet, a mennyiséget, mindent, megadom a netes kártya számát - minek? Egyszer hozzáadtad a kártyát, hol akarod még megadni a számot?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6556) f27


f27
aktív tag

Olyan kérdésem lenn,Hogy tudja valaki mekkora az az összeg ameddig biztosít a paypal külföldi vásárlásnál?
19 napja nem adták fel a csomagom és kezdek izgulni. :W

[ Szerkesztve ]

(#6557) somasz válasza Winner_hun (#6555) üzenetére


somasz
addikt

Fizetnék, és ilyen ablak jön fel:

az összesítő után a send money gombra kattintva ez fogad:

A félreértések elkerülése végett, nem világos teljesen, hogyan is kéne kinéznie a főképernyőnek a my profilnál. Ott csak a 400Ft-ot látom, az elküldendő összeget nem. Így is lehet fizetni?
(A netbankomon keresztül látom a webkártyán levő pénzt, amit el szeretnék küldeni paypalon keresztül.)
köszi a segítséget! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6558) Melack válasza somasz (#6557) üzenetére


Melack
veterán

Ez olyan, mintha nem lenne elég pénz rajta. Akkor írja ezt ki, de te azt írod, hogy mégis van rajta annyi.

Más: Ez szerintetek még jó?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6559) somasz válasza Melack (#6558) üzenetére


somasz
addikt

105000 van a kártyán és 103700 az utalandó. Tegyek rá többet? :F
Mondjuk furcsálom, hogy 339,90€-t ennyire váltotta át... 305ft-os euró??? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6560) Melack válasza somasz (#6559) üzenetére


Melack
veterán

Úgy néz ki, igen. Pedig ekkora összegnél át kellene mennie. Forint vagy valuta, amiben a másik fél kapja?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6561) f27 válasza somasz (#6559) üzenetére


f27
aktív tag

Nincs korlátozva a bankártyád 100k-ra? Illetve az utalandó öszeget a váltási dijal emelve is elegendő az összeg a kártyádon?

Más.

Milliós tételnél is biztosít a paypal? :U

(#6562) PH-User válasza csaba951 (#6551) üzenetére


PH-User
addikt

Értem, köszönöm!

Most próbamunkát csináltam és szerintem kifizetett egy külföldi szoftverfejlesztő cég,

May 14, 2012 Payment From Zombie Software Development Completed $3.12 USD

PayPal balance: 1,374 HUF

Available balance in HUF (primary): 683 HUF
Total balance (all currencies, available and pending) converted to HUF: 1,374 HUF

Ez most mit jelent nekem? Akkor így 1374Ft-ot használhatok fel?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6563) csaba951 válasza Melack (#6558) üzenetére


csaba951
veterán

Itt tudod ellenőrizni:
Click to use our fee calculator.

(#6564) Melack válasza csaba951 (#6563) üzenetére


Melack
veterán

Hibaüzenetre futok, hibát jelez ki a küldő oldal felől.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6565) somasz válasza Melack (#6560) üzenetére


somasz
addikt

Euróban kapná meg...

És úgy tűnik 100000 a limit, mehetek be a bankba. :W

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6566) Melack válasza somasz (#6565) üzenetére


Melack
veterán

Nem kell, ha nem céges. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, és emeltesd meg. Vagy a netbankon módosítsd. Nem kell mindenért bemenni.

Ha valutában kapja meg, mindig hagyj rá pár %-ot a váltás miatt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6567) csaba951 válasza Melack (#6564) üzenetére


csaba951
veterán

Érdekes, most már nekem sem működik.

Itt van egy gyors áttekintő a pénz küldési díjakról. A Sending money-ra klikkelve pedig tényleg bejön a kalkulátor. :)

somasz
Így van. Netbankon keresztül ideiglenesen emeld meg a limitet.

f27
>19 napja nem adták fel a csomagom és kezdek izgulni.

Honnan (melyik országból) jön a csomag?

>Milliós tételnél is biztosít a paypal?

Szerintem nem. Ilyen esetben a csomagfeladáskor kell külön biztosítást kötni. Alap esetben kb. 180 USD körüli összegre vannak biztosítva a csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#6568) somasz válasza Melack (#6566) üzenetére


somasz
addikt

Köszönöm a jótanácsot, elment a zsé, megspóroltatok nekem 2*20 perc utazást, és végeláthatatlan sorban állást. Még egyszer köszönöm! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6569) Melack válasza somasz (#6568) üzenetére


Melack
veterán

Ezért vagyunk :) És tényleg ezért vannak az ügyfélszolgálatok, hogy ilyen esetekben segítsenek. Bármilyen fura is :D

csaba951: köszi az ábrát, ez nagyjából jó is. Bár konkrét valuta árfolyamot nem találtam sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6570) csaba951 válasza somasz (#6557) üzenetére


csaba951
veterán

>hogyan is kéne kinéznie a főképernyőnek a my profilnál.

Ez egy elég pontos kép a mostani képernyőről.

PH-User

Nézd meg a fenti képet.

>PayPal balance: 1,374 HUF
Ennyi pénzért tudsz most elkölteni, ha nem veszed igénybe a bankkártyádat.

>Available balance in HUF (primary): 683 HUF
A fenti összegből jelenleg ennyi van HUF-ban a számlán. A maradék összeg valamilyen más pénznemben van a számládon. A pénznemet és a pontos összeget pontosan ez alatt a sor alatt írja ki a PayPal.

A képen az USD melletti részen most $0.00 USD látható. Gondolom, hogy ez nálad $3.12 USD lehet.

(#6571) f27 válasza csaba951 (#6567) üzenetére


f27
aktív tag

Hong Kong

Magát a csomagot sem adták fel tehát hamár felvan adva akkor biztosított a csomag .

180$ kevés lenne jelenleg egy 10.000$ csomagot várok :B
De ma kaptam egy kis reményt a beszálítomtol hogy megérkezett a gépem hozájuk és ma viszi a DHL tőlük.
Holnap már lesz csomagkövetési számom.
Legalábbis ez az ígéret a mai nappal :))

(#6572) Melack válasza f27 (#6571) üzenetére


Melack
veterán

Bazz, mit rendeltél te? Már ha nem titkos :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6573) csaba951 válasza Melack (#6569) üzenetére


csaba951
veterán

>Bár konkrét valuta árfolyamot nem találtam sajnos.

Nem ez volt a kérdésed! Egyébként most sem jó, mert a PayPal számládon csak deviza lehet, valuta nem. :)

A My Accounton van egy Currency converter link. A bejövő oldal jobb oldalán van a deviza kalkulátor. Ezek a PayPal hivatalos árfolyamai ebben a pillanatban.

(#6574) csaba951 válasza f27 (#6571) üzenetére


csaba951
veterán

Ilyen értékes csomagra külön kell biztosítást köti a feladáskor. Az alap biztosítás maximum csak kb. 40000 Ft körüli kártérítési összeget tartalmazz. Sajnos erre a DHL (sem) nem hívja fel az ügyfelek figyelmét!

Tékozló Homáron volt egy ember aki a kb. 1200 €-os fényképezőgépét adta fel Sopronból Ausztriába (nem volt ideje személyesen elvinni). Pont DHL-el adta fel. Pár nap múlva érdeklődött a szervizben, hogy mikor jön vissza a csomag. Azt mondták, hogy nem is kapták meg. DHL ügyfélszolgálat megerősítette, hogy a budapesti raktárukba bevételezték a csomagot. Onnan viszont nem ment ki. Hogyhogy nem ment ki?! Hát, az ilyesmi előfordul. (Nem mellesleg be van kamerázva a raktár!) Fel is ajánlották a fenti kártérítési összeget, ami ugyebár az eredeti érték kb. 10%-a. Miért csak ennyi? Mert nem volt rá kötve külön biztosítás, így meg csak ennyi a maximális összeg. A feladáskor ezt nem mondták? Hát nem! (Kb. 5000-10000 Ft lett volna. Ilyen értéknél bőven megéri. Maga az alap szállítási összeg ami nagyon drága.)

Ja, az ügy happy enddel zárult. Keresgéltek a budapesti raktárban, és megtalálták a csomagot. Szerviz ingyen kicserélte / javította az alkatrészt. Visszaúttal nem volt gond. Öröm és boldogság! :D

[ Szerkesztve ]

(#6575) Melack válasza csaba951 (#6573) üzenetére


Melack
veterán

Köszönöm! :R Saját bankom esetében 20 euro centtel jobban járok 5000 HUF esetében.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6576) Sir81 válasza Melack (#6575) üzenetére


Sir81
aktív tag

Nálam ez úgy néz ki hogy 252 eurónál a bankommal perpill durván 3000 forintot nyerek. Persze fogalmam sincs, hogy az Erste mennyit tököl majd...

(#6577) csaba951 válasza f27 (#6571) üzenetére


csaba951
veterán

Itt van az eredi történet. És itt a folytatás. Nagyjából jól emlékeztem a dologra. :)

(#6578) f27 válasza Melack (#6572) üzenetére


f27
aktív tag

Egy ilyent vettem [link]

Nos ez azért kicsit más.
A DHL -el jön ugyan a csomag de itt számlával együtt küldik ergo ha a csomag eltünne akkor fizethetné a csamag valós értékét.

A másik itt egy 85Kg csomagrol beszélünk ami kb méter X méter X méteres csomag ,nem hiszem hogy elkeveredne. :DDD

Aztán a csomag szálítási dija is kb 1000$ tehát értékbiztosított csomag alapból.

Azért a nikon nem semmi. igaz ott valóban egy sima csomagról beszélünk.

Multkor volt egykis aférungom egy gépembe belementek targoncával.
Jelentettem a kártérítésem 200$ ra majd monták nekem semmit nemfizetnek csak a feladónak.
Nost jobban teték volna ha fizettek volna mivel a külföldi partnerem 500$ kért és meg is kapta odakint :)

(#6579) Ákos97


Ákos97
aktív tag

OTP-nél Junior Plus-szal lehet PayPal-t nyitni?
Mert elvileg Visa Electron jár hozzá.

(#6580) Melack válasza Ákos97 (#6579) üzenetére


Melack
veterán

A PayPal ilyen téren nem válogat, ezt is elfogadja. Ha van rajta biztonsági kód - hátul, akkor eleve netes vásárlásra képes. Bár egy embossed - dombornyomott kártya - mindig jobb választás.

f27: alaplapokhoz?

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6581) Ákos97


Ákos97
aktív tag

Vagy inkább érdemes egy internetes kártyát nyitni?
További kérdésem, hogy érdemesebb-e megadni a PayPal-nak a bankkártyám adatait, vagy egyből a bankkártyáról utalni?

(#6582) Melack válasza Ákos97 (#6581) üzenetére


Melack
veterán

Nézd, ez egyéni döntés. Én nem tudok netes számlát nyitni, így én a saját kártyám adatait adtam meg - cca 3 éve használom a(z) PayPal/eBay-t, és eddig semmi gondom nem volt, hogy a kártya adataim másnál vannak/voltak.
A net kártya nem rossz ötlet, de te döntöd el.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6583) Ákos97 válasza Melack (#6582) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Ha majd mégis lennének gondjaim, akkor tényleg jóváírja az adott bank a ellopott pénzt?
Valahol mintha azt olvastam volna, hogy Mo-n törvény is van rá.

(#6584) Scooby Dou


Scooby Dou
tag

sziasztok.kovetkezo lenne a kerdesem : raifeissennel van bankszamlam (kartya nincs hozza) ugye hozzarendelem a paypalhoz /add bank account/ de meg mindig unverified a dolog,pedig mar kb 1teljes hete hozza rendeltem /checkinget ir. valaki valami otlet?

hmm..

(#6585) Scooby Dou válasza Scooby Dou (#6584) üzenetére


Scooby Dou
tag

raiffeisen*

hmm..

(#6586) f27 válasza Melack (#6580) üzenetére


f27
aktív tag

Igen.
Notebookok -xbox playstation 3 desktop VGA stb... :))

(#6587) csaba951 válasza Scooby Dou (#6584) üzenetére


csaba951
veterán

Tán azért nem, mert be kéne írnod az ellenőrző kódot!

Itt van egy részletes leírással arról, hogy hogyan kell csinálni. Képekkel. :)

(#6588) Scooby Dou válasza csaba951 (#6587) üzenetére


Scooby Dou
tag

nos.. akkor meg pontosabban :) ramegyek a get verifiedre, es a kartya adatait keri /ismet leirom mivel nincs kartyam ezert nem tudom kitolteni/ pl: card number, card type stb..

hmm..

(#6589) csaba951 válasza Scooby Dou (#6588) üzenetére


csaba951
veterán

My Account -> Profile -> My money

Itt a Bank accounts-nál látod a számla adatait? Esetleg itt a checkingre kattintva mit ír ki?

Ha igen, és a My Account -> Overview -> Get verified -re kattintva nem ezt látod, akkor valamilyen hiba van a rendszerben. Fordulj az ügyfélszolgálathoz!

[ Szerkesztve ]

(#6590) Scooby Dou válasza csaba951 (#6589) üzenetére


Scooby Dou
tag

na tehat.my moneybe belementem.bank accountnal kiirja a bankom nevet es a szamlaszamom utolso 4 betujet plussz mogotte zarojelben ,hogy primary.jobb oldalt van egy update.ha erre ramegyek reszletesen kiirja, hogy raiffeisen checking account,de a checking feketevel van es .em tudok rakattintani.

hmm..

(#6591) csaba951 válasza Scooby Dou (#6590) üzenetére


csaba951
veterán

Akkor ügyfélszolgálat! :)

(#6592) Melack válasza Ákos97 (#6583) üzenetére


Melack
veterán

Amire te gondolsz, az teljesen más. NE keverd a fogalmakat! Az általad említett védelem a bankok bedőlése esetén fizetett kártérítés maximális összegére vonatkozik. Az eBay Buyer Protection az más. Ott ha jelzed nekik, hogy XY nem küldte az árut, de te kifizetted PayPal-lel, akkor kivizsgálják és visszaküldik.

Szerintem maradj annál a verziónál, hogy feltöltöd az egyenlegedet átutalással. Jobban jársz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6593) Balázs9503


Balázs9503
tag

most kaptam az e-mail címemre a paypal-tól egy levelet hogy nem erősítettem meg az e-mail címem de már 5 napja meg van a paypal fiókom.
erről az e-mail címről érkezett:paypal@e.paypal.com
eddig amik érkeztek e-mailok a paypal-tól erről a címről jöttek:service@intl.paypal.com
rá kattintsak vagy ne a megerősítésre ?

(#6594) Melack válasza Balázs9503 (#6593) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem előszőr a PayPal fiókodban nézd meg ezt, hogy meg kell e erősíteni. Ha igen, akkor ott kérd újra a hitelesítő mailt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6595) Balázs9503 válasza Melack (#6594) üzenetére


Balázs9503
tag

azt kéne látnom a My profile-on belül a My personal info menüpontnál ez e-mail rovatba ha be van írva az e-mail címem és azt írja az az elsődleges akkor az hitelesítve van nem?

(#6596) Melack válasza Balázs9503 (#6595) üzenetére


Melack
veterán

Elviekben igen. De ha meg szeretnéd magad nyugtatni, akkor ott van alatta a Confirm gomb. Nyomj rá, és akkor tuti hogy a PayPal küld e-mailt. És akkor meglátod, hogy az első mail spam e vagy sem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6597) csaba951 válasza Balázs9503 (#6595) üzenetére


csaba951
veterán

Nekem is csak ennyi látható. Ezek szerint külön nem jelzik ki, hogy melyik e-mail cím van megerősítve.

Egyébként jogos az óvatosság. Egy héten belül már a második vírusos levelet kaptam - állítólag a DHL-től. Nagyon profin van megcsinálva. E-mail cím, meg a logók stimmelnek. Csak éppen nem várok semmit postán, így tutira nem érdekel, hogy nem tudták nekem kézbesíteni (meg már volt ilyen, és akkor a diszpécser felhívott telefonon). :)

Ja, 3-4 éve volt egy hamis oldalra mutató PayPal e-mailem is. Persze az oldal címsorából rögtön kiderült, hogy egy adathalász oldal. A kinézett ott is profi volt, teljesen jól lemásolták az eredeti PayPal kezdőlapot.

[ Szerkesztve ]

(#6598) Balázs9503 válasza csaba951 (#6597) üzenetére


Balázs9503
tag

akkor kattintsak rá és nézzem meg hogy milyen oldalra vezet?
persze nem leszek bejelentkezve.
vagy ha vásárolni akarok vele most steamen akkor kiderül hogy jó e az e-mail címem nem?

[ Szerkesztve ]

(#6599) Balázs9503 válasza Melack (#6596) üzenetére


Balázs9503
tag

rányomtam és ki írta hogy ezt az e-mailt már hitelesítették

(#6600) Melack válasza Balázs9503 (#6599) üzenetére


Melack
veterán

Akkor nincs tennivalód.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.