Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Winner_hun válasza werszomjas (#7549) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem nem kellett.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7552) werszomjas válasza szabogabor10 (#7550) üzenetére


werszomjas
őstag

Nálam ott annyi van, hogy

Notifications:
Policy Updates

üdv

(#7553) szabogabor10 válasza werszomjas (#7552) üzenetére


szabogabor10
veterán

Benéztem, sorry. Ha már egyszer verified lettél, akkor nem kell mégegyszer. Bocs. :B
Az 1 dolcsiról pedig hamarosan leveszik a zárolást.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7554) werszomjas válasza szabogabor10 (#7553) üzenetére


werszomjas
őstag

np, köszönet :R

üdv

(#7555) beci


beci
őstag

Van egy Fhb bankos Maestro kártyám,amit a Paypal nem fogad el.Milyenre kellene cseréltetnem?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7556) Melack válasza beci (#7555) üzenetére


Melack
veterán

Visa/MasterCard/AmEx valamelyike.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7557) beci válasza Melack (#7556) üzenetére


beci
őstag

Köszi.
Vagy az lehet a gáz,hogy 2012 november a lejárat ideje?
Egy kártyacsere másra mennyibe kerül?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7558) Melack válasza beci (#7557) üzenetére


Melack
veterán

Hívd fel bankod, és kérdezd meg, hogy milyen kártyát fogsz kapni a jelenlegi csomagod mellé. Ha ismét Maestro, akkor inkább keress másik csomagot.

A lejárati idő nem befolyásol.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7559) Jaay


Jaay
csendes tag

Sziasztok!

Kerestem jobbra-balra fórumon, de nem találtam választ. Biztos itt van, de 7500 oldal kicsit sok, szóval elnézést, de inkább megkérdezem. :)

Több ember írta, hogy ez a baja, de választ sehol nem láttam rá. Szóval: OTP webkártyát szeretnék komfirmálni, de ezt kapom: "We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card."

Köszönöm a válaszokat! (Kivéve a google a barátod-féléket. :)) )

(#7560) Winner_hun válasza Jaay (#7559) üzenetére


Winner_hun
félisten

N+1-es kérdés. Ha sok a hozzászólás akkor kérdezés előtt használd a keresőt. A problémád első mondata a keresőbe beírva: [KLIKK] - amelyik hozzászólás tartalma megegyezik a tiéddel ott a következő hozzászólásokat nézd meg hogy ment-e rá válasz. Nem egy választ fogsz találni;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7561) Jaay válasza Winner_hun (#7560) üzenetére


Jaay
csendes tag

Egyik sem nyert piros hangszorót. :( Jól gondolom, hogy te pont annyi idő alatt meg tudtad volna válaszolni amennyi idő alatt megírtad a kommented? (Amit köszönök, hogy rámszántad az időt.) :))

(#7562) formicus


formicus
csendes tag

Sziasztok!

Nyitottam egy devizaszámlát (alszámlaként, forintos mellé) otp-nél, de nincs olyan opció a netbanknál, hogy belföldi deviza átutalás, csakis úgy hajlandó látni, hogy ez külföldi tranzakció, külföldi számlaszámra, annak ellenére, hogy a paypal magyarországi, unicredit-es számlájára akartam utalni. Vissza is vontam. Egyáltalán tud fogadni ez a számla eurót, vagy csak forintot? Megérné-e esetleg az unicredit-nél nyitni egy devizaszámlát, és onnan bankon belüli deviza átutalást végrehajtani az papypal számla javára?

Nincs semmi módszer arra, hogy eurót rakjak a paypal egyenlegemre innen Magyarországról? Vagy mindenképpen lenyeletik ez a valuta-váltogatósdit az emberrel?

Amúgy ritkán és nem nagy összegben vásárolnék, csak azért erőltetem ezt a gondolatmenetet, hogy ha már úgyis euróban vásárolok, akkor miért nem tudok direkt eurót az egyenlegre tenni.. Mivel néha kapok kézhez eurót, amit így forintra kell váltanom.

u.i.: próbálta már valaki a pénztári befizetést? Működik?

Köszi

(#7563) Winner_hun válasza Jaay (#7561) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom hogy megírhatnám a választ de attól még nem fogod megtanulni használni a keresőt. Többször volt már ez a téma, meg is válaszoltam az általam leírt módszerrel. A kereső nekem is ugyanazt adja ki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7564) Jaay válasza Winner_hun (#7563) üzenetére


Jaay
csendes tag

Átfutottam, nem találtam. Ennyire nagy gond lenne kimásolni vagy leírni ha tudod a választ? Nem a keresőt szeretném tanulmányozni, csak használni a Paypal-t.

(#7565) Winner_hun válasza Jaay (#7564) üzenetére


Winner_hun
félisten

A talált hozzászólásokra érkező válaszokat nézted meg vagy csak a hozzászólásokat ahol ugyanezt kérdezik? Limit hogy van beállítva a kártyán?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7566) Jaay válasza Winner_hun (#7565) üzenetére


Jaay
csendes tag

A talált hozzászólásokra érkező válaszokat. Nem találom közte. Mindegy írtam a PP-nek meg majd holnap felhívom az OTP-t.

Értem én, hogy jót akarsz ezzel, hogy így segítesz vagyis inkább rávezetsz, csak nekem nem erre lenne szükségem. Most zsinórban 2 órája szenvedek ezzel, de nem találtam semmit. Sem itt (muhaha) sem máshol.
Ezt a két órát sporóltad volna meg nekem, ha nem a bölcs-ős-blogger-logger oktatást adod elő, hanem csak leírod, hogy mi az a kb. 2 perces művelet, amit rosszúl csinálok.

Sarkított példa: Állok egy ajtó előtt egy szép nagy dobozzal. Látod, hogy nem tudom kinyitni csak ha leteszem a nagy nehéz dobozt ráasásul esik az eső és piszkos is lesz. Erre te odajössz és ahelyett, hogy kinyitnád az ajtót, elmagyarázod, hogy ha felülről rárugok a kilincsre, akkor ha nagyon ügyi vagyok alulról be tudom akasztani a lábam a kilincsbe és ha egylábon hátrafelé ugrólok, akkor bejutok.

Amúgy a webkártyának nem tudom, hogy van-e limit beállítva. A hozzá tartozó számlának 200.000 az ATM limije és korlátlan a vásárlásija.

(#7567) Winner_hun válasza Jaay (#7566) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amúgy a webkártyának nem tudom, hogy van-e limit beállítva. - nincs netes felület ahol meg tudod nézni? Pénz amúgy van a kártyához tartozó számlán?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7568) Jaay válasza Winner_hun (#7567) üzenetére


Jaay
csendes tag

Van netes felület persze. Tettem rá 600 forintot. Utána próbálkoztam. Most léptem fel a 600 ból 192 maradt rajta. Le sem tudom kérdezni, hogy hoval lett, mert a számlatörténetben csak a +600 van meg.

Elvileg 400-at von le a PP. Gondolom ennél nagyobb a limit. :D

Szerk: Találtam egy ilyet: Előjegyzett kártyaforgalmak: -438 HUF

Szerk 2.: By google. :) Vásárlási limit 50.000 Kp. felvétel: 0 (de ez minek is, csak virtuális számla)

[ Szerkesztve ]

(#7569) Winner_hun válasza Jaay (#7568) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor továbbjutottál, ugye? 4 jegyű kódot majd meg kell adni, kártyatörténetnél ott lesz (már ha van olyan az OTP-nél) vagy a havi számlakivonaton, esetleg SMS értesítőben. Vagy a bank tudja megmondani ha felhívod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7570) Jaay válasza Winner_hun (#7569) üzenetére


Jaay
csendes tag

Nem jutottam tovább, mert a PP oldalán azt írja ki, hogy nem jó a cumó ("We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.") - bár ezek szerint levették a pénzt. Most még annyira sem értem, mint eddig. :D

[ Szerkesztve ]

(#7571) Winner_hun válasza Jaay (#7570) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegyél rá egy ezrest és próbáld úgy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7572) Jaay válasza Winner_hun (#7571) üzenetére


Jaay
csendes tag

Oks. Egy hülye kérdés. A számla elnevezése: Vezeték nevem Keresztnevem LAKE LAKW. Lehet, hogy ez a baj, hogy a PP nevem nyilván LAKE LAKW nélküli?

(Ezt át tudom írni.)

Ja és még egy. Először a számlám adatait adtam meg. Lehet, hogy az a -4xx ft is valami charge emiatt?

[ Szerkesztve ]

(#7573) azozo válasza Jaay (#7572) üzenetére


azozo
senior tag

Ugyanaz a neved apaypalon /PONTOSAN kell és ékezettet is tettem ;Á)/
Én is először ezzel szórakoztam.,utána meg elírtam a PP ellenőrző kódot.
3-szor rossz PP kódot irtam így azzal webkártyával most nem tudom regisztálni,mert letiltotta vele a regisztrálást
MOst levelezgetek ,hogy oldják fel.....

(#7574) Attici


Attici
őstag

Rendeltem innen tablet tartozékokat, de a PayPal nem engedi kifizetni.
Ez írja ki: This recipient is currently unable to receive money.
Ezt most miért? :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#7575) Hintalow válasza Jaay (#7572) üzenetére


Hintalow
senior tag

Na akkor én meg is válaszolnám a kérdésed: a paypalnál két lépésben történik a kártya hozzárendelése:
amikor megadod a kártyaadatokat, akkor a paypal egy 1 dolláros terheléssel ellenőrzi, hogy létező számla -e
majd a második lépés, a megerősítés ("get verified") itt egy fixen 400Ft-os terhelés csinálnak, aminek a közleményéből kell kinézned e négyjegyű kódot.
Nálad valszeg az a gond, hogy csak 600Ft van a számládon, abból az első 1 dolcsis tranzakció elvitt sacc 217-18 Ft-ot, és nincs elég pénz a 400Ft-osra.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7576) Hintalow válasza formicus (#7562) üzenetére


Hintalow
senior tag

Fölösleges ilyeneken gondolkoznod, a paypal csak forintot fogad, azon egyszerű okból, mert a papypal ltd unicreditnél vezetett számlája egy Ft számla, tehát ha utalnál, vagy befizetnél rá valutát, akkor éppen aktuális banki árfolyamon Ft-ra váltják, esetleg még némi váltási díjjat is levon a bank...

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7577) Winner_hun válasza Jaay (#7572) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7578) Winner_hun válasza Attici (#7574) üzenetére


Winner_hun
félisten

A PP zárolta a fogadó fél számláját valamiért. Lehet szokásos ellenőrzés, lehet csaló volt..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7579) Attici válasza Winner_hun (#7578) üzenetére


Attici
őstag

Más hiba nem lehet?
Már más is rendelt innen és nem volt vele problémája.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#7580) Winner_hun válasza Attici (#7579) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kérdezd meg az eladót. Lehet más korábban rendelt..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7581) Attici válasza Winner_hun (#7580) üzenetére


Attici
őstag

Már írtam az eladónak és a PayPal-nak is, de azt írták, hogy 48-72 órán belül válaszolnak. Akkor megint belefutok a hétvégébe és még mindig nem lesznek feladva a cuccok. :F
Reménykedtem, hogy valamit nem jól csináltam és van rá megoldás.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#7582) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Ma kaptam email-t a Pay Pal-tól, hogy "azonosítsam" magamat. Kérnek igazolványt és számlát.

A kérdésem, hogy hol lehet ezt feltölteni és milyen iratok kellenek nekik. Pl. számla történet (kivonat) elég vagy más is kell?.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7583) Winner_hun válasza p06 (#7582) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahol kérik ott minden le van írva, ott lehet azt is látni hogy hova kell feltölteni amit kérnek...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7584) p06 válasza Winner_hun (#7583) üzenetére


p06
senior tag

Igen leírták csak nekem olyan menüpontom vagy nincs vagy nem látom :F

To upload:- Log in to your PayPal account.
- Go to the Resolution Center.
- Under "Steps to Remove Limitations," click "Resolve."

OTP-s vagyok és nem tudom milyen dokumentumot fogadnak el. Mert ezzel a kártyával számlát nem igen fizetek, és nem tudom mi kell nekik, mit fogadnak el.

[ Szerkesztve ]

(#7585) Kaneven


Kaneven
tag

Üdv!

Új vagyok paypalen, bankszámlámról utalnék paypal accountomra. Mennyi körülbelül az átfutási ideje? Bankkártyát nem adtam meg (dombor nyomott van), érdemes lenne megadni?

(#7586) Melack válasza Kaneven (#7585) üzenetére


Melack
veterán

Átfutási idő 2-3 munkanap, bankfüggő.

Igen, érdemes lenne.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7587) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Van pár tranzakció a paypalomon. Az egyik "pending okt18" a másik "processing". Ezekkel nem tudok csinálni valamit? Mindegyiket én indítottam, tehát lehetne jogom változtatni. Pl ami folyamatban van azt nem tudom törölni? Illetve azt amelyik függőben van azt vagy meg kéne siettetnem, vagy szintén törölnöm. Van rá lehetőség?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7588) Kaneven


Kaneven
tag

Üdv!

Szóval adtam a paypal accountra egy bankkártyát. Erste Netbankban megnéztem a számlatörténetet és ott nem jelezte a 400 forintot, viszont a Zárolások menüpontban jelezte (megjegyzésben csak a bankszámlaszámomat látom középen kicsillagozva). Nem rég csináltam erstes számlát szóval nem nagyon értem itt hogy hogy mennek a dolgok.

(#7589) Jaay


Jaay
csendes tag

Winner_Hun! Te lettél a befutó. Az volt a baj, hogy csak 600 ft volt rajta. A PayPal ugyebár csak 400 ft-ot említett, ezért tettem rá csak kicsivel többet.

Hintalow! Igen olvasgatás közben láttam, hogy egyszer írtad már ezt, csak gondoltam, hogy már nem "aktuális" ez az fajta próba. Ezért nem is gondoltam erre. Na meg a PP is lehetne kicsit pontosabb, hogy mi a baja és nem azt írná, hogy nem tudja elfogadni a kártyát, hanem mondjuk nincs fedezet vagy akármi a nyűgje. (Pl mikor CIB-bel próbálkoztam kiírta, hogy a bank elutasítja a kérésüket.

A lényeg: Levették a zs-t tudok tovább haladni. A 4 számjegyem még nincs meg, de az majd meglesz. Egyenlőre nem látom még a netbankomon, hogy ki-mit-miért vett le, de ha jól emlékszem az 1-2 nap mire látom, (Ebben nem vagyok biztos, de majd a sors hozza. :) )

Köszönöm a segítséget Urak! Legjobbakat! :)

(#7590) Bunnyhop


Bunnyhop
újonc

Helló

Segítségre lenne szükségem. Úgy látom hogy ti ebben a problémában járatosak vagytok. Én sajnos eléggé tanácstalannak érzem magam.
Szeretném verifikalni a PayPall internetes számlámat. Ezért számlát akarok nyitni egy szegedi bankban, ahol a pénzemet készpénzben is felvehetem, illetve használhatom. Melyik bankot ajánljátok, milyen fajta számla nyitására és milyen fajta kártyára van szükségem hogy a pénzemhez juthassak?

Ha lehet, kis számlavezetési díjú bank legyen, és a számláam ellenőrzését interneten is végezhessem.

Előre is köszönök minden útbaigazítást ami a tapasztalatotokból ered.

Üdv

(#7591) adster


adster
tag

Az vajon miért van, hogy korábban a külföldi oldalakon történő vásárlás esetén, amikor a "checkout" menüponthoz értem és már csak a PayPal számlával történő fizetés volt hátra, az aktuális devizát (ami általában Euro volt) a vásárlás végösszegének levonása előtt forintban is kihozta összesítve, tehát forintban is láthattam az összeget.

Mostanában azonban már két ilyen oldal esetében is csak a webshop által használt ár jelenik meg a PayPal oldalon és ezt követően már csak a "pay now" gombra való rákattintásra van lehetőség, anélkül, hogy az árat előtte forintban is feltüntetné.

Nem mintha, a "Currency converter" segítségével nem lehetne kiszámolni, hogy mennyi lesz az forintban, de azért jobb volt látni, amikor a rendszer is kihozta vastaggal.

Nem tudjátok véletlenül, hogy mitől lehet ez?

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7592) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

paypallal füzettem fontban. középárfolyam:342 ma reggel, paypal 357-el váltotta. ez reális? :F

(#7593) Winner_hun válasza S.J. (#7592) üzenetére


Winner_hun
félisten

PP mindig drágábban váltott.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7594) Winner_hun válasza adster (#7591) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is találkoztam már ilyennel, passz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7595) Winner_hun válasza Bunnyhop (#7590) üzenetére


Winner_hun
félisten

CIB, ha nem vagy még 26 éves akkor CIBEZZ számlacsomag.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7596) Winner_hun válasza Jaay (#7589) üzenetére


Winner_hun
félisten

CIB-né azonnal ott van a kártyatörténetnél a 4 jegyű kód.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7597) Winner_hun válasza JoolsNOS (#7587) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7598) JoolsNOS válasza Winner_hun (#7597) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen? És itt mit tudok csinálni? Látom a tranzakciókat, de nem tudom változtatni őket.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7599) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
a paypalon lévő euromat szeretném beutalni saját bankszámlára, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.
Az accountomon van euro és forint alapú számla is.
Mindegyiken van valamennyi pénz, összesítésben ki is írja, hogy mennyi ez forintban, mert az az alapértelmezett pénznem.
Ha beutalom, akkor ezt az összesített összeget kapom meg, vagy pedig van valamennyi tranzakciós díj, illetve ez még terhelve lesz az átváltás összegével? Tehát az összesítő az már kalkulál az átváltási valutaárfolyam-veszteséggel vagy ez csak utólag történik?
(arra gondolok, hogy van 100 euro-m rajta, az euro eladási árfolyama 285, a vételi meg 275, akkor mit is ír ki az összesítő forintban, 28500-at de csak 27500 kapok meg, vagy pedig már eleve a 27500-at írja ki, hogy “ennyi lenne, ha átváltanám”?)
Melyik opcióval tudok visszautalni magamnak, a withdraw menüt kell választanom?
Körülbelül mennyi idő az átfutás a beutalástól számítva?
Köszönöm

(#7600) Nus válasza -conrad- (#7599) üzenetére


Nus
tag

Currency converter menüben tudod az eurot átváltani forintba mielőtt kiküldenéd a bankszámládra ott majd írja az aktuális árfolyamot mielőtt átváltanád. Igen ezután a withdraw menüben tudod majd elindítani a folyamatot. Én általában hétfőn szoktam kikérni pénz, de volt már, hogy kedd és csütörtökre mindig itt volt.

The sky was pink...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.