Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Winner_hun válasza FehérHolló (#6850) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-5 nap míg visszakapod. Lehet péntekhez képest, passz. Én ha refundot kapok akkor az mindig este 7-kor jelenik meg a számlámon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6852) FehérHolló válasza Winner_hun (#6851) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez nem refund, hanem ("sikeres") withdraw.
Péntekhez képest 3-5 munkanap pedig összesen 2 hetet jelent. Eddig azért ne üljenek a pénzemen, akármekkora összegről is van szó.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6853) Winner_hun válasza FehérHolló (#6852) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahh, sorry. Egyszer csináltam ilyet, azt is évekkel ezelőtt, nem tudom mennyi idő míg megjön. De ha pénteken indították a pénzed az lehet hogy csak holnap vagy holnapután lesz a számládon, mivel munkanapokat kell nézni, hétvégét nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6854) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Nos megnéztem az OTP direktem és látom hogy van zárolásom azon a kártyán amit hozzáadtam a pp accomhoz, egyszer 400 ft illetve egyszer 231 ft.

Ezekszerint már látnom kellett volna a kódot amit a verified-hez kell megadni, vagy csak akkor fogom látni a kódot ha ez az összeg el is lesz könyvelve a számlámon?

iPhone 13 Pro Max

(#6855) Winner_hun válasza jozsi252 (#6854) üzenetére


Winner_hun
félisten

OTP-nél pár nap míg megkapod a kódot. Ha nagyon sürgős akkor hívd fel az OTP telefonos ügyfélszolgálatát, előbb meg tudják mondani a kódot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6856) chungee válasza jozsi252 (#6854) üzenetére


chungee
addikt

Én is szobrozok, hogy megkapjam a kódot :K

(#6857) jozsi252 válasza Winner_hun (#6855) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe OTP-t felhívtam és megkaptam a kódot. Rajta is van a 400 ft, amúgy a maradék 1 dollárt is rárakják a számlámra? Vagy az keringeni fog a virtuális rendszerben :DDD

(#6856) chungee

Szerintem teis hívd fel őket, mert nekem egyből megtudták mondani, nemis reménykedtem hogy sikerült mivel még csak zárolás alatt van az összeg, de szerencsém volt. Még jó hogy Winner_hun kollega mondta hogy hívjam fel őket aztán megmondják :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6858) Winner_hun válasza jozsi252 (#6857) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az 1 dollár zárolva van csak, azt majd visszakapod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6859) jozsi252 válasza Winner_hun (#6858) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés köszönöm a segítséget :R

Annyi lenne még a kérdésem hogy átutalásnál mikor mennyi tranzakciós díjat kell fizetni? Mert azt láttam hogyha pl paypal-ról utalok bankszámlára akkor nemkell fizetnem semmit.

Viszont ezt nemértem hogy pénzküldésnél van olyan hogy

Purchase ezen belül

Goods - Services - EbayItems

Personal-on belül pedig

Gift - Living Expense - Payment Owed - Other

Tehát miben más ha pénzt küldök valakinek pl Services-t kiválasztva mintha pl Gift-et választom ki?

update Illetve hogy hozzávan rendelve a bankártyám a paypal-hoz ugye ilyenkor nemfontos lennie összegnek a paypal accon, hanem a paypal vonja le a bankomtól az adott összeget, ilyenkor teljesen ingyenes a levonás? vagy van valami tranzakciós díj?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6860) Winner_hun válasza jozsi252 (#6859) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sose néztem utána hogy mi a különbség a pénzküldési opciók között, passz. Ha így küldesz pénzt akkor van utalási díj (3,4% + 90 Ft)
Ha eBay-en fizetsz valamiért akkor neked nem kerül plusz költségbe a fizetés.

PayPal egyenlegen nem kell pénznek lennie, elég ha a hozzáadott kártyához tartozó számlán van fedezet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6861) adster válasza adster (#6849) üzenetére


adster
tag

Ehhez esetleg, valaki? :U :B

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6862) chungee válasza Winner_hun (#6860) üzenetére


chungee
addikt

Ha jól emlékeszem réges régen fel kellett tölteni a PP számlát mint a kártyás mobilt :DDD

(#6863) Winner_hun válasza chungee (#6862) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kellett. Csak lehet. Még most is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6864) Hintalow válasza adster (#6849) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen, váltogatni a paypal árfolyama és a bank árfolyama között csak akkor tudsz, ha kártyával használod a paypalt.
Maestro kártyával igen kicsi az esélye hogy tudod használni, a maestro kártyák jellemzően nem használhatóak online.

Ha online használható kártyát szeretnél:

[link]

Ez egy viszonlag gyakran frissített lista a különböző bankok online használható kártyáiról

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6865) adster válasza Hintalow (#6864) üzenetére


adster
tag

Köszönöm szépen!

De ez azt jelenti, hogy Maestro-val még utalni sem tudok a PayPal-os számlaszámra? :F

Tehát ha nem szeretném a kártyát hozzárendelni az accounthoz, hanem a Top Up módszerrel tölteném fel. Úgy sem működne?

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6866) Hintalow válasza adster (#6865) üzenetére


Hintalow
senior tag

utalni nem a kártyával utalsz :)

tehát top up -al pénzt tölteni a paypal számládra akkor is tudsz, ha nincs is bankkártyád.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6867) Mardel válasza adster (#6865) üzenetére


Mardel
őstag

Elvileg tudsz utalni mivel forint átutalásként kell utalnod azthiszem és unicredites bakszámlaszámra kell utalnod.

Ez a kártya összekapcsolás annyiból könnybeb hogy nem kell neked pénzt utalgatni a paypalra, lehet rajta 0 Ft, de ha vásárolsz akkor a paypal automatikusan leemel annyi összeget amennyit fizetnél netes rendelésnél. Viszont ehhez Visa, vagy MasterCard kell.

Én most pl a supporttal csevegek emailben, mert elég bugos a rendszerük.
Ugyanis ha elrontod a Card Security Code-ot mikor összekapcsolnád a kártyád, és mivel nem egyértelmű a hibaüzenet amit ad, ezért megpróbálsz új paypal fiókot csinálni előtte törölve a régit.

Az új fiókon az időközben meglelt (filccel írott név jócskán eltakarta...) jó kódot beírod és azt mondja a paypal hogy ez a kártya már elérte a linkelhetőség maximális számát, linkelj másikat.

De index fórumán olvastam olyat is, hogy valaki törölte a linkelte kártyáját a fiókjából és nemtudta újra összekapcsolni emrt ezt a hibaüzit kapta mint én, hogy már elérte a max linkelhetőség számát ez a kártya. :U

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6868) adster válasza Hintalow (#6866) üzenetére


adster
tag

Rendben, köszönöm szépen!

Én is gondoltam, hogy azért egy utalásnak csak nem kellene, hogy köze legyen a bankkártyához, mert egyébként csak erre a megoldásra voltam a kíváncsi, a kártya csatolására nem lenne igazából szükségem, bár nyilván annak is megvan ez az előnye, ami a feltöltések mellőzhetőségét, vagy a valuta átváltásokat illeti.

De gondoltam azért megkérdezem, biztos ami biztos. Szóval így már ok, akkor mehet majd az utalás, köszi! :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6869) adster válasza Mardel (#6867) üzenetére


adster
tag

Ok, köszi!
Hát ez érdekes... azt a kódot egyébként a számlavezető bankod adja a bankkártyaszerződés kötése során, vagy az ennél az összekapcsolásos metódusnál generálódik?

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6870) Mardel válasza adster (#6869) üzenetére


Mardel
őstag

A kártya hátoldalán szokott lenni (American Expressnél meg elől), tehát a kártya készítésekor generálják.

Csak többnyire az aláírásnak fenntartott rész jobb sarkába nyomják bele enyhén dombornyomással csak ha hosszú a név és vastag filccel írták rá, az pont eltakarja.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6871) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!
Szeretnék paypalt használni, de nincs dombornyomott hitelkártyám, viszont van egy, amivel tudok utalni netbankon keresztül. Lehetséges e, hogy hitelkártya hozzáadása nélkül tudjam használni a Paypal-t? Vagyis csak utalnék rá, mint egy számlára?
Ha igen, ez hogy működik?

Köszönöm!

(#6872) Melack válasza Dicker (#6871) üzenetére


Melack
veterán

Ez minden gond nélkül megy, Top Up a funkció neve. Gyakorlatilag ráutalsz egy adott összeget, és ennyi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6873) FehérHolló válasza Dicker (#6871) üzenetére


FehérHolló
veterán

Arra vigyázz, hogy _pontosan_ ugyanazt a nevet add meg regisztrációkor, ami a számládon szerepel, különben nem fogsz tudni top up-pal pénzt utalni.
Egyébként meg úgy működik, mint egy rendes átutalás.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6874) Dicker válasza FehérHolló (#6873) üzenetére


Dicker
őstag

Értem. Most regisztráltam. Várjak emailt, vagy nem kapok? Mert látom egyből beléptetett.

Erre kell akkor utalnom majd? Csak a közleményben a saját Transfer ID-met kell megadni?

Beneficiary name
BofA re: PAYPAL PTE LTD
Bank
Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
Bankszámlaszám
10918001-0000000115050684
Transfer IDWhat's this?This unique ID ensures that your funds are transferred to your PayPal account. Include the ID in the Notes or Memo section on the transfer form (your bank may use a different name for the section).
81CFQDJHTMCW23N

Hétfőtől-Péntekig általában mennyi idő, amíg megérkezik? 1-2 nap, vagy elhúzódhat?
Ha sikerült feltöltenem, akkor már csak a használatát kell megtanulnom :)

(#6875) Melack válasza Dicker (#6874) üzenetére


Melack
veterán

Igen, a sajátodat.

Mivel most rövidült a Giro, így már minden az ő rendszerükön múlik. Ha szerencséd van, 1 nap alatt felkönyvelik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6876) Dicker válasza Melack (#6875) üzenetére


Dicker
őstag

Látom kártya helyett Bank Account-ot is hozzá lehet adni. Az mennyiben másabb?
Itt megadhatom a számlaszámom?
A bank nevéhez pedig betűkkel kell írnom, vagy az azonosító számsort kell megadni?

(#6877) Melack válasza Dicker (#6876) üzenetére


Melack
veterán

Az a rész a kiutalás (Withdraw), az teljesen más. Vagy ràutalsz vagy kártyát rendelsz hozzá. Ennyi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6878) Cicero


Cicero
őstag

Valaki meg tud nekem előlegezni 800 ft-ot paypalon? Holnap, vagy azután vissza is adnám. Lassan 7 éve vagyok regisztrált, ha kell priviben telefonszámot és nevet is írok.
Steamen van akció, viszont csak topupos vagyok, és félek nem érkezik meg a pénz akció lejárta előtt...

(#6879) chungee


chungee
addikt

Aktiváltam a karimat. Mikor kapom vissza ezt az összeget:F

(#6880) Melack válasza chungee (#6879) üzenetére


Melack
veterán

Már ott az egyenlegeden 3.43 dollár képében.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6881) szabogabor10 válasza chungee (#6879) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mivel magyar PayPal-ed van, a 800 Ft HUF egyenlegeden már rajta van a 400 Ft refund is. Mindig a PayPal fiókod országának pénznemében kapod a visszatérítést. A bankszámládra nem fogod automatikusan visszakapni, ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6882) fullgreen


fullgreen
újonc

Regisztráltam PyPal-re. Hozzáadtam a számlaszámot, ez ok. Hozzáadtam a bankkártyát (MasterCard) és az "add card" után kaptam is egy e-mailt, hogy a bankkártya hozzáadva. Ezután jött a következő lépés, az ellenőrzés (Confirm your card to get Verified), ahol a "Cuntinue" lenyomása utás levonnák a 400 forintot ellenőrzésre és kapnám ugye a 4 jegyű kódor, de miután rákattintok a " Cuntinue"-ra kijön egy hibaüzenet:
"We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card."
Mindent leellenőríztem és az adatok helyesek. :S

(#6883) FehérHolló válasza fullgreen (#6882) üzenetére


FehérHolló
veterán

A bankszámládon a terhelés jóváhagyása után fog megjelenni a négyjegyű kód (mondjuk a számlatörténetnél), amit majd be kell írnod. Ez nálam 4 napba került pár hete.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6884) execute93


execute93
őstag

Hellotok. A regisztráció korhoz kötött? Tehát 18 felett lehet csak, vagy a kor az "mindegy"?
Muszáj a bankkártyámat használnom a paypalhoz, ha én pl. nem akarom, van rá más megoldás? D3 hoz kellene.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6885) FehérHolló válasza execute93 (#6884) üzenetére


FehérHolló
veterán

Dio3 RMAH europai EULA-ban szerintem benne van, hogy azt csak 18 év felettiek használhatják.

Skynet is real. It's called Google.

(#6886) execute93 válasza FehérHolló (#6885) üzenetére


execute93
őstag

Értem. Paypalhoz kell a bankkártya adataim?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6887) Winner_hun válasza execute93 (#6886) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kell.
De ha PP-ről ki akarod venni a pénzed akkor kell. Sőt, valószínűleg igazolnod is kell majd magad pl. személyivel, amin látszani fog hogy milyen idős vagy...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6888) execute93 válasza Winner_hun (#6887) üzenetére


execute93
őstag

Igazolás az nem gond, egy scan azt kész.. Ezzel a paypal-lal ugye tudok vásárolni akár a neten is bármit, nem?
CSak a kártyám adatait nem szívesen írom be sehová..

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6889) Winner_hun válasza execute93 (#6888) üzenetére


Winner_hun
félisten

Para Nórát küldd el dolgozni és amíg nincs otthon addig add meg a kártyaadatokat a PayPal-nek.

Ahol van PP-es fizetési lehetőség ott tudod használni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6890) execute93 válasza Winner_hun (#6889) üzenetére


execute93
őstag

Asszony dolgozik, nála van mindenem..:D
Mi a másik módszer a megerősítésre, vagy mire? A kártyán kivül.
Pénzt meg hogy tudom róla kivenni? Kapok valami speckó kártyát, vagy mi?:D Neten akarok vele pl. valamit venni, az röviden hogy működik? Bocs a sok kérdésért, de nekem ez még full idegen.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6891) Melack válasza execute93 (#6890) üzenetére


Melack
veterán

Nem reklám, de itt le van írva sokminden:
I.
II.
III.

PayPalnél külön kártyát nem kapsz, nyugi. Ott csak kiutalni tudsz a saját bankszámládra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6892) fullgreen válasza FehérHolló (#6883) üzenetére


fullgreen
újonc

Igen ám, de a "continue" után vonne le a 400 forintot a kód miatt és még arra nem bírok kattintani, addig nem is fogja levonni...

(#6893) Oliverda


Oliverda
félisten

A GIRO upgrade a withdraw sebességére is jó hatással volt. Szerda este fél 8-kor indítottam, és már ott a számlámon az összeg.

Akinek véletlenül kell némi USD a közeljövőben az dobjon PM-et.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6894) chungee


chungee
addikt

Még mindig nem kaptam vissza a 3,74 USD-met :( Pedig elindítottam a visszaígénylést, azt írta 1-2 days.

(#6895) Oliverda válasza chungee (#6894) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd visszakapod. Gondolom nem vág földhöz ennek a horribilis összegnek a nélkülözése néhány napig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6896) Phvhun


Phvhun
őstag

Regisztrációkor a security questionnek random szöveget irtam be, most meg el kéne küldenem egy nagyobb összeget valakinek, és válaszolni kéne a kérdésekre, amit ugye enm tudok.

Profil beállitásoknál meg amikor meg akarom változtatni, kéri a számlaszámomat, amit ha beirok, és leokézom ezt a hibaüzit dobja: "Sorry — your last action could not be completed".

Próbáltam Maxthonnal meg Firefoxxal, két féle formátumban: xxxxxxxx-xxxxxxx / xxxxxxxxxxxxxxxx, szoval nem tudom mi lehet a gond.

Valaki tudna segíteni ?

(#6897) naksys


naksys
senior tag

Sziasztok!

Nem Paypal de hátha tudtok valami biztatót mondani..

Zagg.com oldalon vásároltam egy terméket. Mastercardal fizettem utalással, de az összeget 2x vonta le, azaz két sms-t kaptam és valóban duplán utalt a bank.

Van erre valami ésszerű magyarázat?

(#6898) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Azlenne a kérdésem hogy van 1 forint alapú számlám, és ha vásárolok külföldi weboldalról paypal-al akkor hogytudom meg hogy mennyi a jelenlegi árfolyam? Tehát 20 dolcsiért vásárolok, a paypalnál van egy ilyesmi hogy árfolyam? Ahol kivan írva hogy pl 1 dollár 240ft.

iPhone 13 Pro Max

(#6899) Phvhun válasza jozsi252 (#6898) üzenetére


Phvhun
őstag

Miután az oldalon rányomsz hogy megveszed, akkor át irányit paypal oldalra, ahol meg kell erősitened, és ott automatikusan átváltja az árat primary currency-re. De paypal főoldalon van egy currency converter középen, azzel magad is meg tudod nézni.

(#6900) Oliverda válasza jozsi252 (#6898) üzenetére


Oliverda
félisten

Amennyiben bankkártyával fizetsz, akkor a bankod oldalán tudod ellenőrizni az aktuális deviza árfolyamokat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.