Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Kal-El válasza Winner_hun (#6448) üzenetére


Kal-El
senior tag

Tehát PayPal-on belül, egyik acc-ról a másikra?

(#6452) Winner_hun válasza Kal-El (#6451) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen.

Amúgy rámész a pénzküldésre és ha csinálod akkor a 2. vagy 3. lépésnél látni fogod hogy van-e plusz díj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6453) veze válasza HellAbove (#6449) üzenetére


veze
őstag

gifként egy dollárt küldtem egy másik cimre és tölem ezért 0,33 dollár költséget vont le..

(#6454) Kal-El válasza veze (#6453) üzenetére


Kal-El
senior tag

Na ez aztán baráti. Kis összegeknél a PayPal mindig is pofátlan magas tarifával dolgozott.

(#6455) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Én 499 HUF od akartam volna wildrovolni a bank számlára, a paypal szerint ez sikeres volt, de az otp direkten nem látom a nyomát

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6456) dbius válasza Core2duo6600 (#6455) üzenetére


dbius
veterán

"wildrovolni" Ezt aztán jól összehoztad :)

Ezt gyakorlatilag egy banki átutalásnak tekintsd, kell neki pár munkanap, hogy a számládra kerüljön a pénz. Tehát pl. a héten szerdáig biztosan nem fog a számládra kerülni, de az is lehet, hogy csak a jövő hét elején.

(#6457) Core2duo6600 válasza dbius (#6456) üzenetére


Core2duo6600
veterán

:)))

Apr 25 én kértem ki a zsetont

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6458) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Pár hete kaptam új netkártyát, az előbb még fizettem a régivel aztán leesett hogy ez a manőver a holnapi napon már nem sikerülne szóval frissítettem az előző kártyát. Meglepett hogy az új kártya száma megegyezik a régiével, a lejárati dátum és a 3 számú biztonsági kód tér csak el.

A PP 1 dollárt zárolt, nem látom hogy meg kéne erősítenem a kártyát. Meg kell és csak én nem vettem észre vagy ennyi volt, kártya frissítve és kész is?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6459) dbius válasza Winner_hun (#6458) üzenetére


dbius
veterán

Szerintem csak az utóbbi lesz.

(#6460) tupacamaru válasza Winner_hun (#6458) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem nem kell mert nem változott a számlaszám. Én a mult héten kaptam újat, de minden változott és nekem kéri a megerősítést. OTP. :U

Ilyenkor nem is lehet vele fizetni, vagy csak limit van rajta? :F

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6461) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
PayPal-nál be kell állítani, hogy milyen valuta legyen az elsődleges, ha abban a devizanemben kapunk pénzt, vagy az is elég ha hozzáadjuk az adott devizát és az másodlagosan marad?
Pl.: most $ a primary devizám, de hozzá van adva az € is. És ha kapok €-t, akkor azt az € egyenlegemhez adják hozzá az összeget, vagy átváltják $-ra (esetleg még rosszabb: átváltják $-ra, majd arról €-ra)?

Másik:
Bankszámlára való visszautaláskor van tranzakciós díj, azonos devizanemnél?

Üdv!

(#6462) gban válasza Kal-El (#6461) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egy oldallal ezelőtt kérdezték az euros dolgot, ment is válasz, érdemes néha picit visszaolvasni, rákeresni.
Vagyis ha jön € és van ilyen számlád, akkor oda kerül mindenféle kitérők nélkül.
Mindig van díj bankszámlára utaláskor.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#6463) Kal-El válasza gban (#6462) üzenetére


Kal-El
senior tag

Most nézem, hogy csak forint alapú bankszámlát lehet hozzáadni az accounthoz.
Ez milyen szemétség már.
Akkor kb majdnem mindegy, hogy forintban vagy €-ban lesz a pénzem. Csak akkor lenne jelentősége, ha venni akarok valamit €-ban.
A fee leírásoknál: [link] (le kell görgetni kicsit a Additional Fees részhez) a Currency Conversion Fee részt nem nagyon értem, mikor van 2,5%-os levonás, és mikor van 4%-os?

És mennyi a díj, bankszámlára utaláskor? Mert a honlap szerint ingyenes:
Withdrawing your Balance to a bank account
European country* Users (where available):
Free

[ Szerkesztve ]

(#6464) badd


badd
tag

Sziasztok!

Akadt egy kis gondom a paypal fizetéssel. Vásárolnék egy amerikai boltból (nem ebay) és szépen végig megyek a lépéseken, fizetési módnál csak a paypalt ajánlja fel. Paypal-ra rögzítve van egy internetkártya, tettem is rá elég pénzt. Aztán a tovább gombbal ugye megjelenik a paypal felület ahol fel is ismeri a kártyámat és jelzi, hogy mennyi pénzt húzna le róla. Nyomok egy tovább-ot, majd a bolt honlapján befejezném a vásárlást de ki írja a következőt: PayPal gateway has rejected request. The transaction cannot complete successfully. Instruct the customer to use an alternative payment method (#10417: Transaction cannot complete).

Oké, hogy mondja, hogy válasszak másik fizetési módot, de nincs másik lehetőség.

Lehet esetleg az, hogy oké, hogy áttettem a rendes számlámról a pénzt az internetkártyámra, és jelzi hogy van rajta pénz, de még fizikailag nem érkezett meg?

Vagy egyéb ötlet, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget!

Jah, am már fizettem így paypallal kb két hónapja és semmi gond nem volt.

Gond megoldva, felhívott a bank, hogy látta a próbálkozást és mondták hogy a limitet állítsam át :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6465) Kismenyus


Kismenyus
csendes tag

Sziasztok!
Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy ha a paypal-hoz hozzárendelek egy bankszámlaszámot, esetleg bankkártyát, akkor ők ugye nem nyúlhatnak hozzá? valahol azt olvastam, hogy szó nélkül emelhetnek le lóvét... Igaz ez vagy kamu?

Fent vagyok a vatera.hu-n is, az ottani értékeléseim alapján megítélhetsz, "Kismenyus" néven keress.

(#6466) Melack válasza Kismenyus (#6465) üzenetére


Melack
veterán

Ők csak úgy nem emelnek le pénzt róla. Azt csak felhatalmazással lehet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6467) T1k3


T1k3
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy ha hivatalosan 2 keresztnévvel vagyok anyakönyvezve (- így van megadva a bankszámlán is -) akkor baj -e, hogy a PayPal-nál csak az első keresztnevet adtam meg?!

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#6468) Melack válasza T1k3 (#6467) üzenetére


Melack
veterán

Ez nem hiba, ha eleve nem használod a másodikat. De ha zavar, akkor utólag is be tudod írni a személyes adatoknál.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6469) macimeister


macimeister
aktív tag

Paypalon mivel járok jobban
Ha rakok pénzt a paypal számlámra, paypalon átváltom a nekem kellő pénzbe és onnan fizetek. Vagy amikor venni akarok valamit, akkor egyenesen kártya tranzakció és váltja is a paypal. Látom, hogy többet gombol le váltásnál, ha csak átmegy rajtuk a pénz. Ha náluk tartom, akkor van valami egyéb díj?

(#6470) T1k3 válasza Melack (#6468) üzenetére


T1k3
tag

Köszönöm szépen!

Lenne még egy kérdésem. (First Name: Keresztnév - eddig tiszta.)
Tegyük fel a bankkártyámon az van, hogy sample: Kis János István (- természetesen nem -) akkor a PayPal esetében így néz ki a Name: János István Kis. Akkor is így néz ki ha bankszámlát adok hozzá mert ugye nem lehet megváltoztatni a vezetéknevet. Jól értettem, ez így a helyes mint minden külföldi oldalon?

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#6471) Kal-El


Kal-El
senior tag

Az okozhat gondot bankszámlára való kifizetéskor, hogy nem ékezetes betűkkel van a nevem beregisztrálva PayPal-ra?

(#6472) Melack válasza T1k3 (#6470) üzenetére


Melack
veterán

Igen, jól értetted.

NxAlex: nem, mert a banki rendszerek eleve ékezet nélkül dolgoznak, másrészt a számlaszám egyedi.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6473) veze válasza Kal-El (#6471) üzenetére


veze
őstag

nekem a bankszámlámon a név ékezetes a regisztraciom meg ékezetes, fizetni tudok vele minden további nélkül, tehát leemel és nem zavarja hogy nincs ékezet. Feltehetöen akkor ez oda vissza így van, hisz ez is csak egy tranzakció a számára, ahogy a másik.
Ha homokszem kerülne a gépezetbe az ékezet hiánya miatt, akkor már az se működne)

[ Szerkesztve ]

(#6474) tkesy


tkesy
őstag

Van rá valmilyen mód, hogy más is töltsön fel (és lehetőleg gyorsan,azaz 1-2 napon belül) pénzt az én paypal-os egyenlegemre, úgy hogy az illetőnek nincs paypal-os fiókja?

Mert ha jól értelmeztem, hiába adnám meg XY-nak a Top Up-ban lévő adatokat, és csinálna e-bankból utalást, az sem lenne jó a pp-nak, mert nem az én nevemről jönne a pénz...

És ha esetleg csinálna pp-os fiókot, majd úgy utalna, akkor hogy vannak a limitek?
Visszaolvasás közben láttam hsz-t az adózásról... ez pontosan hogy is van?

Előre is köszi a segítséget...

ja és pp és moneybookers között lehet pénzt mozgatni valahogy?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6475) Melack válasza tkesy (#6474) üzenetére


Melack
veterán

A Top Up kell neked. Anyum az én egyenlegemre szokott feltölteni.

A leggyorsabb: bemegy UniCredit fiókba, és a Top Up adatokkal tesz be összeget.Ennyi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6476) tkesy


tkesy
őstag

Én is erre gondoltam először, de ugye ezt írja ki a Top Up-nál:

•The money must come from a bank account that's in the same name as your PayPal account, which we have as (itt a nevem szerepel)

És ha ez így mégis működik, akkor kb mennyi idő, ha mondjuk egy amerikai személy utal az ő amerikai számlájáról banki átutalással az én pp-os fiókomra ezzel a Top Up-os módszerrel?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6477) Melack válasza tkesy (#6476) üzenetére


Melack
veterán

A Giro aktuálisan 24 óra, utána a felkönyvelés újabb 24 óra nagyjából. Ez függ mondjuk a munkanapoktól is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6478) tkesy válasza Melack (#6477) üzenetére


tkesy
őstag

Köszi.

És ennek a módszernek van valami díja, illetve esetleg limitje?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6479) Melack válasza tkesy (#6478) üzenetére


Melack
veterán

Esetleg banki díj az utalásra. Ezt az utaló fél kérdezze meg a bankjától.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6480) T1k3 válasza Melack (#6472) üzenetére


T1k3
tag

Köszönöm.

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#6481) Herczi


Herczi
senior tag

Ha magánszemélynek küldök pénzt akkor a paypal nem küldi el az adataimat (lakcím, tel. szám stb) a másik félnek, ugye? Köszi a választ. :R

(#6482) Winner_hun válasza Herczi (#6481) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a küldés módjától függ nem attól hogy kinek küldöd.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6483) Herczi válasza Winner_hun (#6482) üzenetére


Herczi
senior tag

Azt hittem a Personalon belüli módokra ugyanaz vonatkozik, de akkor teszem azt, ha giftként küldöm mi a helyzet?

(#6484) Winner_hun válasza Herczi (#6483) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor is kell fizetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6485) PH-User


PH-User
addikt

Hi!

Hozzáadtam PayPal-hez az OTP Junior-os MasterCard kártyámat.
Most megerősíteném, de ezt kapom: [link]
600Ft van a számlámon.
Mi a probléma? :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6486) Melack válasza PH-User (#6485) üzenetére


Melack
veterán

Beszélj az OTPvel, hogy mekkorra összegnek kell maradnia a kártyán.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6487) PH-User válasza Melack (#6486) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem közben rájöttem mi a gebasz...
600Ft volt a számlán, eltűnt róla 1USD értékű forint, s így kapom ezt a hibaüzenetet.
Tegnap beszéltem Winnerrel, s mondta, hogy előbb levesz 1USD-t majd utána a 400Ft-ot?
Ezért nem jó szerintem, mindjárt teszek be még pénzt.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6488) dbius válasza PH-User (#6487) üzenetére


dbius
veterán

Könnyen lehet, hogy csak ez a probléma, a hibaüzenetből túl sok mindenre nem lehet következtetni.

(#6489) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Csütörtök este készpénzzel befizettünk egy videokártyányi összeget a paypalra a Unicredit bankban a megadott adatokkal. Nos azóta is bottal üthetem a nyomát a balance-on, pedig azt mondták, elvileg így azonnal rákerül a bankszmlájukra a pénz. Intézkedéseket még nem tettem, mivel hétvége jött (nem tudom ebben az esetben kinek kell rögzítenie és az dolgozott-e vagy sem hétvégén), mindenesetre kezdek megint félni, mert nem rég 1 hónapra eltűntették a pénzünk és most is sürgősen kéne.

Szerintetek hétvégén ők is szüneteltek és napokban érkezni fog a pénz vagy lassan értesítsek valakit, mert megint gubasz van? :(

[ Szerkesztve ]

(#6490) Hintalow válasza prime_adam (#6489) üzenetére


Hintalow
senior tag

A készpénzbefizetés azonnali, de jelen esetben ez csak azt jeleneti, hogy azonnal megjelenik a paypal (mint cég) magyar unicredit banknál vezetett számláján.
Az hogy ők ezt milyen gyorsan írják jóvá a te elektronikus számládon, annak már semmi köze nincs a bankrendszer működéséhez, hanem kizárólag a paypal saját szabályzatától függ ez lehet 1-2 nap
(itt csöndben megjegyzem, hogy topupot / feltöltést a szabályzatuk szerint csak a paypal számla tulajdonosának bankszámlájáról jövő utalással kötelesek fogadni)
Tehát te befizettél (és nem utaltál) egy nem a saját neveden lévő paypal számlára, háát nem garantált, hogy pozitív vége lesz.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6491) prime_adam válasza Hintalow (#6490) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Most még jobban félek :D Az a legjobb, hogy Evga-nál az utolsó kártya van a shopban, fizikailag már "ki is fizettem", de még sem rendelhetem meg amíg nem jön balance-ra a pénz. Ha meg közben elviszik lehet nem lesz másik, én meg ott fogok állni vga nélkül, relaítv sok pénzzel a paypalon amit nem tudok arra költeni amire kéne.

(#6492) prime_adam válasza prime_adam (#6491) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Csoda történt, megjött a pénz :)

(#6493) PH-User válasza prime_adam (#6492) üzenetére


PH-User
addikt

Látod, a türelem pénzt terem! :)

Nekem is sikerül most már elvileg validálni a bankkártyámat.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6494) Melack


Melack
veterán

Frissült a PayPal végfelhasználói szerződése, érdemes megnézni, van e valami érdemi változás.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6495) macimeister válasza macimeister (#6469) üzenetére


macimeister
aktív tag

Erre kérhetném valaki válaszát? Annyival kiegészítve, hogy ha kihagyom a paypalt és az itthoni forint számlámhoz tartozó kártyámmal akarok egyenesbe vásárolni külföldről, akkor ki diktálja az árfolyamot és mennyivel nehezíti/könnyíti meg az életem?

(#6496) PH-User


PH-User
addikt

Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi idő múlva fogom megkapni az érvényesítő kódomat a bankkártyához?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6497) Melack válasza PH-User (#6496) üzenetére


Melack
veterán

A próbaterhelésből? Elviekben az azonnal látszik a rendszerben. Az, hogy hozzád mikor jut el, más tészta.
Nekem az alábbi idők jöttek össze:
UniCredit: 2 nap
Axa: 1 nap
Citi: 4 nap
Tessék válogatni. Telefonos ügyfélszolgálat elviekben azonnal látja.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6498) PH-User válasza Melack (#6497) üzenetére


PH-User
addikt

Aha, abból. Az 1 USD-t leszedte, a 400Ft-ot leszedte, de számlatörténetemben még nincs nyoma. (OTP Junior)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6499) Melack válasza PH-User (#6498) üzenetére


Melack
veterán

Ha van foglalt összeged, aminek még nincsen neve, akkor abban ott lesz a kód. Csak még nem "nevesült"

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6500) tupacamaru válasza PH-User (#6498) üzenetére


tupacamaru
veterán

OTP kb 5 nap. Mondjuk volt benne egy hétvége is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.