Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) envagyok válasza V/ (#41950) üzenetére


envagyok
veterán

Eddig félsiker:
Kiderült hogy a rendszerben van hiba:
"I have reviewed the transaction xxxxxxxx and can see that there was a case already opened on it.
It was closed as the case was opened incorrectly.
I have now re-opened the case correctly and sent it to our Disputes Department for review.
As soon as there is an update on this case (case ID: PP-D-xxxxxx) you will receive an email notification.
I appreciate your patience and understanding regarding this matter"
11.28.-ig várják a másik fél válaszát

(#41952) V/ válasza envagyok (#41951) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát szokott ilyen is lenni, pont ilyen hibáról nem hallottam, de olyanról igen hogy valamiért a dispute vége elhasalt a pénzvisszaküldés előtt és akkor is kézileg kellett beállítani, bár akkor ennek intézése gyorsabb volt mert működött a telefonos ügyfélszolgálat.

(#41953) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Paypalon hol tudom beállitani, hogy ne a pp váltsa a pénzt, hanem a bankom (revolut)?

(#41954) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#41953) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Ez 2016-os, szerintem azóta máshol lehet, mert nekem nem volt olyan apróbetűs opció se.

(#41955) V/ válasza Palesztin994 (#41953) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglóban van segítség:
4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva

(#41956) zerodot válasza V/ (#41955) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az a módszer nem működik... :(
Nálam legalábbis a Manage Funding Sources menüben ez van:
Sehol semmi Conversion Options...

(#41957) V/ válasza zerodot (#41956) üzenetére


V/
Topikgazda

Múlt héten még működött, mindjárt megnézem. A legvégén a gyors link sem ment oda? Kipróbáltam, az biztos működik mert itt rákattintva beléptet és odavisz.
Ez volt az a rész
*********************************************************************************
Ha az előző módszer technikai okok miatt nem működik akkor ezt javaslom.

A gyors linket használva kerül elő a konverzió beállítási oldal: PayPal konverzió beállítás bankkártyához, Katt ide!
************************************************************************************

Most csinálom lépésenként az előtte lévő részeket. Valóban most megáll annál a képernyőnél aminek a képét betetted. Ekkor használd a gyors linket. De akkor hogy működjön akkor a hibás oldalt képét is beteszem és azt a részt végéről oda teszem, hogy pontosabban működjön a leírás, akkor nem kell végig olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#41958) ElektrikusDE válasza V/ (#41957) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Csak halkan teszem hozzá, hogy ilyenkor nem a bank vált, hanem a kártyatársaság! (ami általában jobb, mintha a bank váltana, vagy a PayPal, nálam legalábbis)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#41960) Palesztin994 válasza V/ (#41955) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

köszi! :)

(#41961) zerodot válasza V/ (#41957) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem, sajnos a direkt linkkel sem működik, az is pont ugyanarra a képernyőre visz, amit fentebb beraktam. Néhány hónapja is próbáltam már és ugyanez volt a helyzet. Egyedül fizetésnél tudom állítani, de az ugye csak arra az egy tranzakcióra vonatkozik. Kerülöm már emiatt a paypalt, amennyire csak lehet.

(#41962) V/ válasza ElektrikusDE (#41958) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenki évek óta így fogalmaz, a végén mindig a devizát a bank váltja, azért használjuk így. Annyira nem vagyok tudatlan.
Az hogy kártyatársaság a bankkal való megegyezés szerint €-ra vagy $-ra konvertálva továbbítja a bankhoz az még nem a teljes folyamat a deviza váltásban, a bank váltja át majd forintra.
Nem minden bank kapja meg a devizás árat forintra konvertálva, tudtommal csak az Erste bank és Visa kártyánál könyveli így, de náluk is Mastercard kártya esetén már ők váltják forintra.
Azért nem állt szándékomban megváltoztatni, mert mint írtam vagy 10 éve ez van elterjedve.
Szeretek pontosan fogalmazni, de itt a kettős váltás (kártyacég és bank) miatt én jobbnak tartom így emlegetni, mert ez lenne a köztudott magyar viszonylatban. Több magyar bank váltási módszerét ismerem és ők fejezik be a váltást, a külföldi bankok azok meg nem jönnek szóba és a topik is inkább a magyar célközönségnek szól.
De köszönöm az észrevételt, megfontolom hogy miként lehetne átfogalmazni a szó szerinti magyarázathoz.
De az idézett oldal is banki váltást és még mindenki aki ezt témát tárgyalta banki váltást írt

(#41963) V/ válasza zerodot (#41961) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vihet ugyanarra képernyőre. Teljesen más az oldal link. Én Firefox-ot használok és azt láttam amit írtam.
Másolom mindkettőt:

Ez az ahol tudod állítani:
https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

Ez pedig ami megjelenik neked:
https://www.paypal.com/myaccount/autopay/connect/funding-sources

(#41964) zerodot válasza V/ (#41963) üzenetére


zerodot
aktív tag

Én Chromeot. Megpróbáltam most inkognitó módban, hogy ne legyen cookie meg miegymás. Ugyanaz a helyzet.

Hiába másolom be az első linket, automatikusan átirányít a másodikra.

(#41965) V/ válasza zerodot (#41964) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez böngésző móka lehet, engem nem irányít át. Töröld a PayPal sütiket és a böngésző gyorsítótárat is ezután lépj be és kattints a linkre.
De megnézem akkor Chrome-al is.

(#41966) envagyok válasza V/ (#41965) üzenetére


envagyok
veterán

Amígy vicc amit a paypal művel.
Iszonyat pénzeket tesznek zsebre, és egy normális weboldaluk sincs..
Mobilon pl nem enged email címet bemásolni, fejből kell írni, ezért volt a múltkor is a problémám.

(#41967) zerodot válasza V/ (#41965) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hiszen írtam, hogy inkognitó módban is próbáltam, úgy nincsenek sütik meg cache.

Itt egy link, ahol ugyanez a módszer van leírva, de még januárban beraktak a cikk elejére ugy frissítést, miszerint már eltűnt ez az opció (a direkt linkes is): [link]

"Update, 2020-01: Paypal has removed the option to disable currency conversion by default. For a while, a direct link to the option still worked, even though the path to it had been removed. Now, even the direct link does not work anymore. There does not seem to be an alternative way of turning it off. Dick move, Paypal."

Akkor ezek szerint valakiknek (pl. neked) a direkt link még mindig működik, de sok embernek viszont már nem.

[ Szerkesztve ]

(#41968) V/ válasza zerodot (#41967) üzenetére


V/
Topikgazda

Láttam amit írtál, de attól függetlenül miért gond kipróbálni ha törlöd?

De hidd el 2020 január 1 után sokk embernek be lehetett állítani. Több kártyánál kellet nekem is mert változtak ezutáni dátum után.
Egyébként fizetésnél is és pénzküldésnél is lehet állítani a váltást, 3 nappal ezelőtt ellenőriztem azt is.

Azt meg nem hiszem el hogy nekem működött és működik mindkét böngészővel.

Ez Chrome most:

A Dick szövege meg nem érdekel, mert itt az eredménye a linknek és melyik Dick volt, az EU-s PayPal-os vagy az USA PayPal-os?

[ Szerkesztve ]

(#41969) zerodot válasza V/ (#41968) üzenetére


zerodot
aktív tag

Na ja, neked mindenhol működik, ebből is látszik, hogy ez valószínűleg nem böngésző móka, hanem paypal móka. Valami alapján kategorizálhatják a felhasználókat és valakiknek már letiltották, valakiknek pedig (még?) nem. Talány.

(#41970) V/ válasza envagyok (#41966) üzenetére


V/
Topikgazda

Mobilon böngésző vagy mobil app? Belépési e-mail cím vagy küldési mező? Bár nekem mindkettőnél el lehetne tároltatni, de mbvel a mobil elveszős fajta nem teszem. Egyébként biztos hogy a PayPal nem engedi?
Számítógép böngésző másolható, mobil app működik a másolás.

(#41971) envagyok válasza V/ (#41970) üzenetére


envagyok
veterán

Android és chrome böngésző nem engedi.

(#41972) V/ válasza zerodot (#41969) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem innen be tudnák lépni a fiókodba úgy hogy ez kép előjön. Megnéztem a fiam és a feleségem fiókjával, teljesen eltérő időpontokban regisztráltunk és működik náluk is. Nincs ez tiltva.
De akkor neked valamiért nem lehet előre beállítani. Amikor fizetsz akkor viszont tudnod kell átállítani ha valamiért a forint váltásos dolog jelenik meg, nem pedig csak a deviza kiírva. Mert ha csak deviza akkor nem PayPal váltáson van.
Ha ezt sem tudod állítani akkor lehet hogy sérült a fiókod.

[ Szerkesztve ]

(#41973) V/ válasza envagyok (#41971) üzenetére


V/
Topikgazda

Android volt amin most próbáltam, de ha ott nincs engedélyezve akkor a Chrome-on sem megy.
Megkérhetnélek arra hogy kipróbálnád ha erre a linkre kattintasz akkor neked melyik oldal jelenik meg a fenti képeken láthatóakból?

[ Szerkesztve ]

(#41974) zerodot válasza V/ (#41968) üzenetére


zerodot
aktív tag

Közben látom már szerkesztetted. Nem gond kipróbálni, csak fölösleges. Inkognitó módban még "tisztább" böngészőt kapsz, mint törölgetéssel. A PP még SMS kódot is küldött belépésnél, mert nem ismert fel. Amúgy kipróbáltam Braveből is, ugyanez az eredmény.

Fizetésnél lehet állítani, ezt is írtam már fentebb. De az mindig csak arra az egy adott tranzakcióra lesz érvényes.

Az utolsó kérdésedet nem értem.

------
#41972 "Szerintem innen be tudnák lépni a fiókodba úgy hogy ez kép előjön."
Honnan innen? A te gépedről/IP címedről? Ez csak feltételezés. Meg aztán eleve mire mennék vele? Én "innen" magamtól szeretném állítgatni, ha lehet :U
De mint látható, nem vagyok ezzel a tiltással egyedül, ha mások is erről számolnak be a neten...

(#41975) envagyok válasza V/ (#41973) üzenetére


envagyok
veterán

(#41976) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Sziasztok!

Elég régen használtam a PayPal fiókomat, közben megváltozott a telefonszámom pár hónapja.
Most ott tartok, hogy nem tudok bejelentkezni, mert a régi számra küldené az sms-t :W

Hogy lehet számot változtatni, ha be sem enged?

Köszönöm

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#41977) V/ válasza zerodot (#41974) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint arra értettem ha fizetésnél nem lehetne állítani a váltást.
Az IP címnek nincs jelentősége mert ha újra indítom a ONT-ot mindig más IP címet kap a DIGI-től legfeljebb a címtartomány lehet azonos.
Az hogy fixen nem lehetne beállítani a váltást azt én nem tudom megerősíteni. Az hogy te csak fizetéskor tudod csak állítani az direkt tiltás lenne nem gondolom hogy így lenne. Ha lehet állítani akkor minek tiltanák?
Majd elfelejted és akkor nagyobb hasznuk lesz? Miért felejtenéd el hiszen látszik a képernyőn. Értelmetlen. De akkor én nagyon megkárosítom őket, mert ha nem férnék hozzá akkor minden fizetésnél úgyis állítanám, csak Parkinson van, Alzheimer nincs.
Csak példa volt, másnak is volt olyan gondja amit úgy küszöböltünk ki, hogy megadta az azonosítóját nálam működött kizártuk a PayPal-t és így kiderült hogy Internet szolgáltatói gond volt.
Nem arra gondoltam hogy majd én állítgatom neked, nem is vállalnám.
Leírtad a problémádat és én nem tudtam neked segíteni, mert nálam nem produkálódik az a gond.

(#41978) V/ válasza envagyok (#41975) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönöm, akkor te is tudod állítani hogy ne PayPal váltson. Közben megnéztem az Android 10-en és nem látom azt amire emlékeztem hogy a vágólap ki- és bekapcsolható.

(#41979) V/ válasza pirosvilamos (#41976) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérni kell hogy kapcsolják ki a belépési védelmet ha arról az sms-ről van szó.
A telefonszám már nagyon lényeges információ, ha változik akkor azonnal ki kell javítani, hitelesíttetni, célszerű egy másik számot is megadni, mert hát ellophatják a telefont is, illetve ilyenkor azért a szám nem veszik el a szolgáltató hozzá tudja adni egy másik SIM kártyához.

[ Szerkesztve ]

(#41980) pirosvilamos válasza V/ (#41979) üzenetére


pirosvilamos
tag

Nem jutok el odáig, hogy felvegyem a kapcsolatot a PP-al, messengeren csak robot van :(

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#41981) zerodot válasza V/ (#41977) üzenetére


zerodot
aktív tag

"Majd elfelejted és akkor nagyobb hasznuk lesz? Miért felejtenéd el hiszen látszik a képernyőn. Értelmetlen."

Dehogy értelmetlen. Pont erről van szó. Rengeteg ember nem nézi/fogalma sincs mi folyik, csak kattint. A PP pedig sunyi módon kihasználja ezt.

Aki pedig képben van, annak is extra nyűg. Állandóan figyelni kell, és még csak nem is állítható át ott helyben a fizetési képernyőn egy kattintással, hanem egy kisbetűs szövegre/linkre kell kattintani ami külön menübe visz stb. Kényelmetlen, macerás, szándékosan nehezített.

------------
"Az hogy te csak fizetéskor tudod csak állítani az direkt tiltás lenne nem gondolom hogy így lenne. Ha lehet állítani akkor minek tiltanák?"

Ahogy már írtam, nem én vagyok az egyedüli. Ezt pedig még te írtad: "Most csinálom lépésenként az előtte lévő részeket. Valóban most megáll annál a képernyőnél aminek a képét betetted."
Tehát ha jól értem, neked se megy a menüből, csak a direkt linkkel. Akkor meg miről is beszélünk? A PP kiszedte az (eleve is már jól elrejtett) menüopciót, és már csak valami titkos linkkel érhető el a beállítás bennfenteseknek? Már akinek elérhető, ugye... WTF?! :U

Szerintem elég egyértelmű, hogy a PP célja az, hogy minél nehezebben lehessen kikapcsolni a default konverziót, sőt lehetőleg sehogyse lehessen. Ne haragudj, de ezt a vak is látja.

(#41982) V/ válasza zerodot (#41981) üzenetére


V/
Topikgazda

Arról beszélünk hogy a direkt linkkel működik. Neked nem, másnak igen. Akkor én vak vagyok, de mégis látom.
Az hogy egy menü pont mennyire van direkt szem előtt az sok mindentől függ amikor megterveznek egy több menü szintű rendszert, mihez képest volt nem szem előtt?
Én ide 2015 júliusban feltettem a beállítási lehetőség leírását és azóta vezetem át a változtatásokat. Ez sok embernek segített és nem igazán foglalkozom a PayPal szándékainak kifürkészésével.
Most akkor előrébb veszem a direkt linket, mert úgy tűnik az a biztos.
Ha én megtaláltam anno, mert végig mentem az összes menüpontjukon miután regisztráltam arra másnak is lett volna lehetősége.
Hogy használjak valamit ha meg sem ismerem?
De tényleg nincs értelme vitázni hogy miért ott van, miért az emberi hülyeségre építve szednének be pénzt, mert inkább az lényeg hogy te miért nem tudod beállítani. És számomra az a legnagyobb probléma hogy a COVID-ra való hivatkozással lényegében megszüntették a telefonos ügyfélszolgálatot, van valami de ez nagyon gyenge.
Nem az a fontosabb hogy kézi vezérléssel kell állítani a deviza váltást, mert legalább lehet. Viszont egy fizetési vagy belépési problémát nem lehet azonnal megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#41983) V/ válasza pirosvilamos (#41980) üzenetére


V/
Topikgazda

Munkaidőben tud tovább adni.

(#41984) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok, pénzt szeretnék küldeni egy ismerősömnek, de ez a hibaüzenet fogad:

Mi ilyenkor a teendő?

Üdv, István.

(#41985) V/ válasza Istyu74 (#41984) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kellene beszélni az ismerősöddel hogy ezt írja a PayPal. Gondolom üzleti fiók a cél és részedről személyes tranzakció lenne. Az ismerősöd PayPal fizetési kliense van úgy beállítva hogy ezt írja.

[ Szerkesztve ]

(#41986) Istyu74 válasza V/ (#41985) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Köszi akkor beszélek vele.

Üdv, István.

(#41987) zerodot válasza V/ (#41982) üzenetére


zerodot
aktív tag

Számomra nagyon is fontos, hogy egy szolgáltató hogyan kezeli az ügyfeleit, és mennyire tartja szem előtt az igényeiket és az érdekeiket. Ezzel a konverziós dologgal kapcsolatban leginkább egy nagy "A PayPal soha ne csináljon pénzváltást" checkboxra lenne igény egy könnyen elérhető és észrevehető helyen. Ehelyett ezt az opciót folyamatosan tologatták a menürendszerben, egyre nehezebben megtalálható helyekre rakva. Sőt olyan is előfordult, hogy a beállítást "elfelejtette" és újra konvertálni akart fizetéskor. Most pedig teljesen eltüntették az oldalról. Eléggé nyilvánvaló, hogy a saját anyagi érdeküket helyezik előtérbe a felhasználók kárára. A pénzváltás jó biznisz, főleg pofátlanul csinálva.

Megkerestem, a súgójukban most ezt írja a PP ezzel kapcsolatban [link] :
"To update the currency we use to charge your credit card, add a currency card to your PayPal account, and email or call us with the following information:
- the last four digits of your card number

- the currency you want to use for your card"

Vagyis a hivatalos módszer jelenleg az, hogy ha meg szeretném változtatni, hogy alapértelmezésben milyen pénznemben terheljék a kártyámat, akkor írni vagy telefonálni kell nekik, és ők majd átállítják... :Y Hát besz@rok! Ez aztán a felhasználóbarát megoldás, gratulálok! És persze egy konkrét pénznemet adhatok csak meg, olyan opció már nincs, hogy mindig a tranzakció pénznemében terheljen, váltás nélkül. Hát kösz, PP, ezt jól összehoztátok!

(#41990) V/ válasza zerodot (#41987) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt de ha végig olvasod akkor rájössz hogy ez nem egészen az amire gondoltál. Abban egyetértünk hogy nem igazán felhasználóbarát a mostani megoldás.

Többször említettem, hogy van az USA PayPal és van az EU-s PayPal ahova mi is tartozunk, eltérőek bizonyos feltételek.
A szöveg hitelkártyát említ,
értelmezhetetlen az a szöveg hogy a kártyát a helyi pénznemhez rendeli, csak annyi lehet hogy PayPal devizaváltás az alap. When you add a credit card to your PayPal account, it's automatically registered in your local currency.
Ugyan mire kellene állítanom a kártyát? Ha forintot adok meg, akkor ők konvertálják mindig arra ami egyébként is az alapértelmezés. És egyébként nem egészen így működik a váltási mechanizmus pl. MC kártya magyar banknál lehet €-os és $-os elszámolású.
Pénzküldés emleget, send your payments már úgy 1,5-2 éve ez a módi pénzküldéskor
Az átállítás az az amit írtál, de ugye nem lehet nekik telefonálni
Azután leírják hogy miként lehet változtatni fizetéskor a beállítást. Ezt ugye tudtuk eddig is és akkor még sincs eltitkolva.
A megjegyzésben meg ezt írják:
You will not be able to add a non-US debit or credit card to a US PayPal account.
Engem nem érdekel mert magyar EU-s PayPal regisztrációm van, nem amerikai.
Az hogy neked az általam megadott konverziós oldal direkt link nem működik az pedig sajnálatos, de nem igazán tudom az okát. Nem csak nekem jön elő.
Ugye ennél meg ezt írkpja help, nem ír kártya alap pénznemet:
PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.
The PayPal currency conversion processThe MasterCard and Visa currency conversion process
Vagy PayPal vagy kártyatársaság váltása. Az az előző help meg sem említi, pedig ez az igaz.
Nézd a felhasználók elolvassák ezt a help-et és tudják hogy mihez tartsák magukat, a fizetéskor látszanak az opciók a képernyőn ha ezek után is nem állítja át akkor már az ő felelőssége is.
Sosem számolsz utána hogy egy pénzváltó vagy a bank milyen haszonnal dolgozik, ingyenes bankszámla, nincs általában van havidíj és abba is van haszon hányad és pénzváltáskor is minimum a vételei és eladás árfolyam közti különbség de az árfolyamba is be van építve.
Egy egyedi szolgáltató egyes szolgáltatásainak árképzését nem igazán tudod viszonyítani hogy sok vagy kevés, ezen -az egyébként az ügyfél által állítható- deviza váltáson kívül van több olyan funkciója amiért érdemes a PayPal-t használni. De ha valaki sokkalja költségeiket akkor nincs kötelezve arra hogy ügyfelük legyen.

(#41991) zerodot válasza V/ (#41990) üzenetére


zerodot
aktív tag

értelmezhetetlen az a szöveg hogy a kártyát a helyi pénznemhez rendeli

Mi értelmezhetetlen ezen? Ha látják, hogy magyar kiadású kártya, akkor automatikusan huf-ra állítják, azaz a terhelés mindig hufban történik majd, és a PP végzi a konverziót bármi más pénznemben fizetsz. Ha akarod, átállítják neked euróra, és akkor majd mindig euróban terhelik, de ha pl. usd-ben vagy huf-ban fizetsz, akkor szintén a PP fog konvertálni. Hivatalosan (már) nincs olyan opció, hogy alapból ne konvertáljon, csak terheljen a bolt pénznemében.

You will not be able to add a non-US debit or credit card to a US PayPal account.

Ez csak annyit mond, hogy az US kontókhoz csak US kártyát lehet rendelni. Ha az egész bejegyzés kizárólag az US kontóra vonatkazna, akkor nem emlegetnék rögtön az első mondatban a "your local currency"-t. Hiszen az USAban mindenhol USD van.

A linkről már leírtam a véleményem. Ez nem egy hivatalos PP megoldás, néhány ember aki hajlandó ezzel foglalkozni az kitúrhatja fórumokról, aztán ha szerencséje van, működik, ha nem akkor nem. Az rendben van és dícséretes, hogy ennyit foglalkozol ezzel és segítesz akinek tudsz/lehet. Nekem a PPlel van bajom, mert a menüből kiszedték a lehetőséget így az átlag júzer nem fog vele foglalkozni.

Sosem számolsz utána hogy egy pénzváltó vagy a bank milyen haszonnal dolgozik

Ettől nagyobbat nem is tévedhedtél volna. 3-4 pénznemet használok, fontos hogy a lehető legkevesebbet fizessek ki váltási díjként, úgyhogy nagyonis odafigyelek erre. Nem egy lehetőség van havidíj mentesen középárfolyamon vagy ahhoz nagyon közel pénzt váltani. Pl. ott a Revolut, hogy csak egyet említsek.

[ Szerkesztve ]

(#41992) V/ válasza zerodot (#41991) üzenetére


V/
Topikgazda

A magyar kiadású kártya nem feltétlen forintos számlához kapcsolódik.
Ami a PayPal oldalán megjelenik és módosítható vele a fiók adata az mind hivatalos, a fizetéskori váltás átállítás szintén hivatalos, nem kis kapu, még az általad előszedett Help is írja és egyértelműen ott a fizetési oldalon. Ezt nem igazán tudom értelmezni így hogy nem hivatalos.
Egyébként az általam gyors linknek hívott oldal elérés a közvetlen linkje az adott résznek, a böngésző címsorából bemásolva, hogy amikor rákattintasz akkor rögtön odajuss, ne kelljen a menüben bogarászni, de maga a link elérés az mindig látszik.

Még az utolsó bekezdéshez tennék annyit hozzá hogy egy picit félreértetted, én úgy értetten hogy te sokallod a PayPal árfolyamát mert magasabb lehet a díjuk, erre írtam hogy a többiek is szép hasznot tesznek rá, csak meg kell nézni a vételi és az eladási árfolyam közötti különbséget, azért ott is vannak vastagon fogó ceruzájú cégek.
Csak ez sehol nincs kitárgyalva.
Ilyenre gondoltam: pl. Ertse bank számlakonverzió esetén 1 $-ért ad érte 293.16 Ft-ot, amikor nekem számolja át forintról $-ra akkor 317.58 Ft-ot kér érte. 24,42 Ft a haszna ami 8,32 %.

[ Szerkesztve ]

(#41993) italomaxi


italomaxi
újonc

Üdv!
Érdeklődnék mi lehet a gond.
Elküldtem 30 ezer ft-ot hogy jóvá irják a Paypal egyenlegemen.
Vártam hogy jóvá irják erre vissza küldték a pénzt a számlámra.
Ma ujra elküldtem remélem most nem küldik vissza.
Elértem volna valami limitet?
Nem látok sehol semmi hibát.
Köszönöm előre is a segitséget!
Péter

(#41994) V/ válasza italomaxi (#41993) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos hogy a bankod utalási oldalán a közlemény rovatba van beírva és jól a Transfer ID vagy az Átutalási azonosítója? És persze a saját bankszámládról.

[ Szerkesztve ]

(#41995) italomaxi válasza V/ (#41994) üzenetére


italomaxi
újonc

Ma újra elküldtem.Max 2 nap és kiderül :-)

(#41996) V/ válasza italomaxi (#41995) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg tudod nézni a bankod számla történetébe hogy jól lettek-e megadva az adatok a számlaszám és a közlemény tartalma.

(#41997) zehiha


zehiha
újonc

Sziasztok!

Kb egy hónapja véletlenül törölve lett a számlaszámom hozzácsatolása a paypal fiókomhoz. Most "Nem tudtuk megerősíteni, hogy valóban Ön az." hibát kapok ha hozzá akarom adni a bankszámlaszámomat a fiókomhoz. 6.20-an volt valakinek ugyan ilyen problémája, megnéztem a választ de nem segített.

(#41998) V/ válasza zehiha (#41997) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen bank és milyen kezdetű számlaszáma lenne?

[ Szerkesztve ]

(#41999) zehiha válasza V/ (#41998) üzenetére


zehiha
újonc

Otp, 117

(#42000) V/ válasza zehiha (#41999) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké. Akkor ezt a szöveget akkor kéri amikor beírtad a nevét és a számlaszámot és a bankcsatolása gombra kattintasz Most próbáltam ki nem kért semmit és magyar nyelvű felülten. Akkor a következőt javaslom 9 óra után írj neki hogy az OTP Bank 117000001111 222200000000 számú bankszámlaszámot amely tied, szeretnéd csatolni, de a .............szövegű (angolul amit kiírt) hiba üzenetet kapsz. Legyenek szívesek vagy hozzárendelni vagy feloldani a blokkolását a számlahozzáadásnak.

Alul Kapcsolatfelvétel, Message Center, New Message, Account profile and set up, Bank account, Add and confirm, Continue, Yes és beírni a szöveget.
Jó lenne ha csatolnád az angol nyelvre állított felületről a hiba üzenet képét és azután elküldeni

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.