Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) FingR86 válasza FingR86 (#41449) üzenetére


FingR86
őstag

vagy magyar regisztrálású PP-ról nem fogok tudni eurót sehogy sem kiutalni még deviza számlára sem ?

(#41452) mufi válasza V/ (#41450) üzenetére


mufi
senior tag

Így már érthető köszi a választ :R

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#41453) Matepeter


Matepeter
újonc

Sziasztok! Az lenne a kérdésem h 16 éves vagyok és apukámmal csinálunk egy paypalt ketten de az én nevemen van, és elkellett küldeni a személyim, lakcímem stb, és lelett zárólva a paypalom a belépésen kívűl nem sok mindent tudok csinálni :( Válaszokat köszönöm!
És ezt írja ki amint rámegyek h problémák megoldása: Már nem használhatja a PayPalt
A PayPalnak fontos a biztonságos közösség, melyben ügyfeleink üzleti tevékenységeiket biztonságban folytathatják. Olyan tevékenységet észleltünk a számláján, amely nem fér össze a Felhasználói megállapodással, így már nem tudjuk biztosítani Önnek a PayPal-szolgáltatásokat.

(#41454) V/ válasza Matepeter (#41453) üzenetére


V/
Topikgazda

Betöltött 18 év a használat feltétele. Így addig nem igazán használhatod, köthetsz szerződést velük.
Ezzel indul a PayPal felhasználói megállapodás: Ha Ön magánszemély, PayPal-számla nyitásához és a PayPal-szolgáltatások használatához kapcsolódó szerződés megkötéséhez legalább 18 éven felülinek és teljes jogképességgel rendelkezőnek kell lennie.

(#41455) Matepeter


Matepeter
újonc

Ezt tudom. De apukámmal csinálom csak az én nevemen van.. Ez akkor veszett ügy?

(#41456) V/ válasza Matepeter (#41455) üzenetére


V/
Topikgazda

Fordítva kell amíg nem töltöd be, édesapád nevén fusson, ő köthet szerződést és ha bekérnek valamit akkor abba nem lehet belekötni, aztán amikor lehet indítasz magadnak egy másikat és azt fogod használni, édesapádé meg tartalék lesz. Ezt a 2 évet valahogy "vészeld át" így.

(#41457) darvinya


darvinya
titán

Szerettem volna Google Play-en PayPal-el fizetni, de hibát dob.
Mi kell hozzá, hogy működjön?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#41459) V/ válasza darvinya (#41457) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokat segíthet ha a konkrét hibát is megosztod, így csak találgatás lesz.
Milyen kártya van társítva? Gondolom van rajta hozzáférhető pénz. Egyenlőre ennyit írtak: Amint hozzáadtad a PayPalt, máris használhatod a Play Áruházból és Play Internetes áruházból történő vásárlásoknál. Szóval menni kellene.

Legutóbb ilyenekkel találkoztunk itt:
Nálam a Google Play nem is kérdezte, honnan akarok fizetni a PayPal vásárlások után, alapból a bankkártyát dobta fel.

Átállítottam a preferrált forrást a kártyámra a PayPal-on, viszont mégsem jön össze a fizetés (Google Play-en akartam valamit venni, ami közvetlenül nem támogatja a Maestro-t).
Nem mindegy milyen kártya van mögötte

[ Szerkesztve ]

(#41460) darvinya válasza V/ (#41459) üzenetére


darvinya
titán

Annyi a hiba üzenet, hogy probléma merült fel fiókjával.
Csak egyenlegem van rajta, de nálam még hozzácsatolás sem megy.
Hitelesít a PayPal, de utána a G.Play problémát dob.
Hiba kód: [OR-PPLT-04]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#41461) V/ válasza darvinya (#41460) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártya kell.

(#41462) darvinya válasza V/ (#41461) üzenetére


darvinya
titán

Nem lehet egyenlegből fizetni?
Mert akkor mi értelme PayPal-nek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#41463) V/ válasza darvinya (#41462) üzenetére


V/
Topikgazda

A Google Play-nek mi értelme? Az hogy a Google bankkártya fizetési forrást követel meg a PayPal fizetés használatához az nem PayPal-tól eredő probléma.
Az sem hogy vannak olyan webshopok ahol a PayPal-nál hitelkártyát várnak el és normál kártyával nem lehet fizetni.

(#41464) germinator66


germinator66
aktív tag

Hát, vége az eddigi (viszonylagos) jóvilágnak, immár az USA banki utalásra is ráteszik a sápot, így viszont lehet, hogy jobban megéri majd forintban kiutalni... Új jogi megállapodás, A3.2.1 szakasz.

(#41465) V/ válasza germinator66 (#41464) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd kiszámoljuk hogy a 3% a folyamatosan gyengülő forint mellet sok vagy kevés. 100 $ esetén 3$. Mai árfolyam esetén mivel 3 $ a díja, így 103 $-nál a PayPal 31 138 Ft ad és ezt tudjuk a forintos számlára kiutalni.
Mondjuk TW $-os számlára utaljuk akkor 103 $ megy el és kapunk 100 $-t, most a piaci árfolyam 311.345 Ft, így ha nem hagyjuk $-ban akkor 31134,5 forintunk lenne.
Most akkor ez 3,5 Ft veszteség, bár én $-ban hagyom a pénzt, nem váltom forintra.

[ Szerkesztve ]

(#41466) germinator66 válasza V/ (#41465) üzenetére


germinator66
aktív tag

Így van, ezért fogalmaztam óvatosan. Valószínűleg ezt a kiskaput akarták becsukni, úgy, hogy csak annyira járj rosszul, mint saját devizás kiutalással... Persze lehet, hogy csak véletlen egybeesés. :))

(#41467) V/ válasza germinator66 (#41466) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában az USA bankok az EU-ból induló pénzek költségeit emelték, szerintem auz is közrejátszik hogy erre díjat állapítottak meg. TW is a $-os utalásoknál változtatott emiatt az ok miatt.
De persze egyéb költség növekedés is mindig van, ez a járvány azért negatív gazdasági hozadékkal is bír.

(#41468) germinator66 válasza V/ (#41467) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nem tudom, de engem az lep meg, hogy a PayPal simán működhetne úgy, mint a TW (devizakonverzió értelemben), de mégsem teszi, holott szerintem csak döntés kérdése lenne... Persze így is fizet mindenki, mint a katonatiszt, miért is tenné...? :)

(#41469) V/ válasza germinator66 (#41468) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért valójában az ingyenes verzió a TW-n és Revoluton is egy kicsit korlátozott és ők sem a levegőből élnek. Az hogy a Revolut masszívan veszteséges, azért az én szememben egy kicsit kockázatosnak tűnik. Emlékezz vissza a német Wirecard buktájára.

[ Szerkesztve ]

(#41470) darvinya válasza V/ (#41463) üzenetére


darvinya
titán

Csak azért furcsállom, mert ugyanúgy bank kártyás fizetés, csak még egy szerelő közbeiktatás van.
Vagy plusz védelemmel jár PayPal-en keresztül?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#41471) balinlin válasza darvinya (#41470) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen, plusz védelemmel.
Egyrészt a kártya adatokat csak a paypal ismeri, másrészt van plusz vásárlói védelem.

(#41472) balinlin válasza V/ (#41469) üzenetére


balinlin
senior tag

Én sem tartok sok pénzt a rovoluton, pont azért mert vannak fenntartásaim.
De a wirecard esetre szerintem kicsit más azért, ott rendes sikkasztás ésatöbbi is volt tudtommal.

(#41473) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kis problemam lenne amiben nemtudom, h a PP tud-e segiteni?
Rendeltem egy termeket ami vegul nem lett jo, igy visszakuldtem. (itt meg kell emlitenem, h a weboldalon 30 nap visszakuldest hirdetnek, de az aprobetus reszben mar csak 21 nap van. Szabin voltam igy a feladas es a jelenlegi helyzet vegett a termek csak a 22. napon ert vissza a feladohoz)

Az atvetelrol van digitalis atveteli elismervenyem. Irtam emailt ahol erdeklodtem egy bo het utan, h megis mi a helyzet mikorra varhatom a visszateritest? Semmi valasz igy ujabb bo 1 hettel kesobb telefonaltam. Nem volt egyszeru, de vegul kb 8x15perc varakozas utan sikerult utolernem a kontaktomat. Igerte, h utanna nez es jelentkezik... ennek holnap lesz 2 hete.
Hivatalos emailt (automatat vagy normalt) azota sem kaptam. A het elejen kuldtem egy ujabb emailt amire ugyszinten nem jott valasz igy ma probalkoztam telefonalni, de nem jutottam elorebb.

A visszakuldes koltseget a PP mar jovahagyta sot ki is fizette. Tudok esetleg naluk reklamalni jelen esetben? Ha igen akkor meddig? Nem lennek en turelmetlen, de igy, h megcsak egy OK, megkaptuk, dolgozunk rajta emailt sem kuldenek igy azert vannak aggalyaim...

[ Szerkesztve ]

(#41474) V/ válasza No.01 (#41473) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás napjától számolt 180 napig mehet a dispute. Mellékeled azt az igazolást hogy átvette a visszaküldött dolgot és kéred a pénzt vissza, ha úgy 5-6 napon belül nem küldi vissza akkor kéred a PayPal beavatkozását claim-re, követelésé emeléssel.

(#41475) K Norbi válasza darvinya (#41470) üzenetére


K Norbi
addikt

ááá egy tesó :DDD :C

(#41476) minas


minas
aktív tag

Homályosítson már fel valaki, hogy ez valóban rablás, amit a PP és az eBay művel?
Eladtam egy valamit 214,90 USD-ért. A vevő utalásából már csak 203 dollár került a PP-re, a többi fee (jutalék 11,9 usd) lett. Majd most ugyanezért az egy eladásért még pluszban a maradék összegből levont az eBay 27,29 dollárt, ennyi lett a havi számla. Vagyis összesen 39,19 dollárt nyeltek be. Ez majdnem 18,30% és akkor még nem számoltam az átváltást a balanszról a számlára kiutalásnál. ???

(#41477) V/ válasza minas (#41476) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez van, egyértelműen leírva a PayPal Díjszabási táblázatban, amit még az Összefoglalóba is beírtam: A vonatkozó díjak az FSZ 1. számú Melléklet Díjszabási Táblázat linkje.
Illetve tettem be jutalék számoló elérhetőséget is.
Jelen esetben a nem számoltam az átváltást a balanszról a számlára kiutalásnál. nincs költsége, az árfolyam meg változik a forint gyengülése és erősödése szerint, arról meg nem a PayPal tehet.
3,4%+90 Ft az alap és a vevő országától függően még rámegy max 2 %. Tehát itt 5,4%+90 Ft a maximum költséged, ami 11,9$.

Az eBay-nek is van megfelelő tájékoztatása, sőt saját jutalékszámító linkje, ezek pedig az eBay topik Összefoglalóba kerültek be. Minimum 10 % és vannak kategóriák ahol 13%, de a hirdetés feladás költségeit azt külön szoktuk venni, mert van amit nem kell igénybe venni.
De mindkét cég esetében hozzáférhetőek ezek az információk, nincsenek eltitkolva.
Azt ne mond hogy nem számoltad bele az eladási árba az eladással járó költségeket, mert ezeket a vevővel fizettetjük ki és ezért adjuk hozzá.
Természetesen nem hasonlítjuk az eBay-es eladást az ingyenes Jófogáshoz, Hardverapróhoz vagy a 6%-os Vaterához, ha spórolni szeretnél költséget akkor ezeket kell használni.

Ha kérdezted volna akkor eleve megírom hogy minimum 18 % költséggel kell számolni átlagosan. Ha a csomagolás díját is számolom akkor 20% amit be kell építeni egy eBay-es eladásnál költségtényezőnek. Bár az hogy deviza bevételem van és egyébként sem én fizetem, így ez különösebben nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#41478) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Új bankkártyát kaptam ma, aktiváltam, de a Paypal elutasítja.
Kellene várnom holnapig, hátha van valami átfutási idő?

(#41479) minas válasza V/ (#41477) üzenetére


minas
aktív tag

OK, már nem emlékeztem pontosan a díjakra, elég rég adtam el, de továbbra is rablásnak tartom a 18-20%-ot. Akkor is, ha deklarálva van. Tudom, nem kötelező a szolgáltatást igénybe venni....
Ami pedig a kiutalás költségét illeti, valóban nincs, de olyan árfolyammal váltanak (bőven a legalacsonyabb banki vételi árfolyam alatt), hogy az felér egy x költséggel. Persze nagyon jól hangzik, hogy nincs.
Mindegy, ez van. Egyébként kösz a választ :) .

(#41480) V/ válasza #75501312 (#41478) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyán volt legalább 1000 Ft elérhető összeg amikor beírtad az adatokat PayPal-ra? Teljesen új kártya nem egy azonos számú de dátumilag lejárt?

(#41481) V/ válasza minas (#41479) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont úgy két héten belül számoltam és van olyan amikor jobb az árfolyamuk, neked a számlakonverziós devizavételihez kell viszonyítani és ha van váltási költsége a banknak azt is hozzá kéne adni. Nem igazán lehet mihez viszonyítani a költségeket, nincs hasonló platform.

(#41482) #75501312 válasza V/ (#41480) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, van rajta pénz és új kártyaszámot kaptam.
A linkben csak kártya szerepel, de a kártyaoldalon van amikor átvált hitelkártyára, de ez debit, nem credit.
Debit kártyát nem tudok hozzáadni.
Illetve valamiért minden magyar az eredeti angol helyett.
Adatokat se nagyon tudok változtatni, pl. időzóna teljesen rossz.

[ Szerkesztve ]

(#41483) V/ válasza #75501312 (#41482) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármely kártya hozzáadható akár debit akár credit, az időzónát nem kell és nem is lehet állítani, magyar fióknál mindig ezt látod (GMT-08:00) Csendes-óceáni idő
A magyar nyelvről nem szokott átállni, megnéztem nem csinált ilyet, de kattints a fogaskerék ikonra és állítsd át a nyelvet magyarra.

Rákattintottam a Kártyatársításra és ezt látom

Szóval várj egy kicsit, nem csak te nem tudod hozzáadni, senki sem.

Javaslom hogy ezen az oldalon lépj be, akkor szerintem nem állítódik el a nyelv

[ Szerkesztve ]

(#41484) #75501312 válasza V/ (#41483) üzenetére


#75501312
törölt tag

Köszi, akkor várok, mert nem szívesen adnék hozzá bankszámlát.
A nyelvet megtaláltam, előzőleg vaksi voltam. :B

(#41485) V/ válasza #75501312 (#41484) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámlaszámot nyugodtan megadhatod mert az csak azért kell hogy az egyenlegedre érkező pénzt esetleg a bankodon keresztül fel tudd venni, ez csak egy kiutaláshoz szükséges adat amit előre beírsz. A számládra rátehetsz pénzt, leszedni nem lehet.

(#41486) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Másnak működik az SMS authentikáció?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#41487) V/ válasza Phobion (#41486) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen számra várod mert néha valamelyik szolgáltató rendszere kikattan, legutóbb Telenor hordozott számokra és DIGI mobilra, előtte meg Vodafone-ra volt ilyen hiba és van amikor 1-2 órára PayPal technikai hiba egységesen.
30-as Telekomra jön.

[ Szerkesztve ]

(#41488) Phobion válasza V/ (#41487) üzenetére


Phobion
őstag

Telenor számra várom, tegnap óta egy darabot se kaptam, de ezelőtt is sokszor volt már, hogy perceket kellett várni. Nincs olyan megoldás mint a google authenticator?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#41489) V/ válasza Phobion (#41488) üzenetére


V/
Topikgazda

De van, pont az is amit írsz, de ahhoz ki kellene kapcsoltatnod az sms védelmet hogy arra át tudj állni. Ehhez fel kell hívni őket, de angol a kommunikáció nyelve
Ez normál Telenor szám vagy egy másik szolgáltatótól hordozott, esetleg Flottás szám?

[ Szerkesztve ]

(#41490) Phobion válasza V/ (#41489) üzenetére


Phobion
őstag

Hordozott szám, de már 2-3 éve a telenornál van. Várok még egy kicsit, ha nem megy továbbra sem, akkor felhívom őket. Köszi! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#41491) V/ válasza Phobion (#41490) üzenetére


V/
Topikgazda

A Telenort ne hívd, letagadják, de pont előjött megint az a gond hogy nincsenek szinkronban a hordozott telefonszámok adatbázisával, néha maguktól rájönnek és szinkronizálják.
A PayPal-t meg így tudod elérni:
Magyar idő szerint 09:00-17:30 munkanap, 00353 1 436 9111
Ez lenne a magyar ügyfélszolgálati vezetékes telefonszám: 1 777 7944 de itt is angolul beszélnek, viszont magyarországi percdíjjal számolnak a telefonszolgáltatók:

[ Szerkesztve ]

(#41492) Phobion válasza V/ (#41491) üzenetére


Phobion
őstag

A telenort semmiképp se hívnám. :DDD Köszi az infókat! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#41493) vesir


vesir
tag

"1 személyes fiókot és egy üzleti fiókot hozhat létre egy személy"
Ez úgy is lehetséges, ha a jelenlegi személyes fiókom magyar és mellé egy osztrák üzletit szeretnék létrehozni? Vagy ahhoz előbb törölnöm kell a magyar személyest, létrehoznom egy osztrák személyest és csak utána tudok mellé osztrák üzletit?

(#41494) #75501312 válasza V/ (#41485) üzenetére


#75501312
törölt tag

Még mindig nem tudok kártyát hozzáadni.
Ha a bankszámlát hozzáadom, akkor a levonások ugyanúgy működnek?
Vasárnap valamikor vonnak egy összeget, jó lenne ha addig működne.
Írtam nekik üzenetet, de reggel óta nem válaszoltak a Message Centerben. :(

(#41495) V/ válasza vesir (#41493) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetséges, de a cím és a vállalkozás adatainak Ausztriára kell hogy mutassanak.

(#41496) V/ válasza #75501312 (#41494) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar fióknál a bankszámla csak kifelé irányuló pénzmozgáshoz előre megadott adat, ahhoz a pénzhez amit az egyenlegről küldesz ki. Nem pénzforrás.
Az egyenlegre utalhattál volna de kell legalább 24 óra munkanapos idő. Most ebben a pillanatban néztem nincs hibaüzenet, lehet kártyát hozzáadni, én Firefox-ot használok és nincs a PayPal sem reklámblokkolón, sem a tűzfalon blokkolva, meg anonim böngészés sincs. És ezen az oldalon lépek be.
Melyik bank is milyen kártya lenne? Engedményezve van az Internetes fizetés és még mindig van rajta legalább 1000 Ft elérhető pénz és nincs fizetési darabszám korlátozás? Legalább 2 kellene.

[ Szerkesztve ]

(#41497) #75501312 válasza V/ (#41496) üzenetére


#75501312
törölt tag

Egyenleget nem használok, csak kártya volt hozzáadva Spotify / Netflix / Youtube / Wikipedia / Ebay levonásokhoz / havi díjakhoz / fizetésekhez.
Erste bank, új bankkártya, internetes fizetés engedélyezve van, van rajta pénz és nincs fizetési darabszám korlátozva.
Sem FF, sem Edge, sem Chrome alatt nem működik a kártya hozzáadás.
A chat üzenetemre több, mint 12 órája nem válaszolnak.

(#41498) #75501312 válasza #75501312 (#41497) üzenetére


#75501312
törölt tag

Internetes külön fizetésre nincs menüpont / beállítás.

(#41499) V/ válasza #75501312 (#41497) üzenetére


V/
Topikgazda

Visa vagy MC,? A száma is új a kártyának, úgy új? A régi számúval mi van? Törölted? Illetve ezzel az újjal fizettél már valahol?
Az probléma hogy egy új kártya simán hozzáadható, így nem igazán fogsz megfelelő választ kapni.
Nekem is Erste kártya van és a belső banki felületen van külön engedélyezés az ügyintézőknek, remélhetőleg az nem maradt ki. Persze ha mostanában nem változtattak a kártyás részen.

[ Szerkesztve ]

(#41500) #75501312 válasza V/ (#41499) üzenetére


#75501312
törölt tag

MC. Régi kártya tiltva, új kártyaszámot kaptam és aktiváltam tegnap, igen.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.