Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Askformore válasza Krisz0418 (#33354) üzenetére


Askformore
senior tag

Alaplapot cserélj,ne házat vegyél..! Egy normális Asus lap, vagy Gigabyte 970A-UD3P.

(#33402) sid87 válasza IstvánLászló (#33400) üzenetére


sid87
senior tag

Ezek vannak:

Seasonic 400W
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
AMD Phenom II 550 Black Edition AM3 BOX
COOLERMASTER Hyper TX3
SAPPHIRE HD4830 1024MB GDDR3 PCIE
OCZ 4096Mb DDR3 1600Mhz Platinum KIT
SAMSUNG 1000GB F1 7200rpm 32MB SATA2 + SAMSUNG SP1614N (160 GB)

:B :B

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#33403) IstvánLászló válasza sid87 (#33402) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A Kerregő, kaparó hangra lettél figyelmes, fémes nyikorgást hallasz?
A lényeg jól-hallgasd is meg hogy honnan is jön a hang?
A ventilátoroknak a csapágya a ludas.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#33404) core i7


core i7
addikt

Sziasztok miért van az ,hogy egy idő után elkezd laggolni stb a youtube és ujrakell raknom az Nvi Drivert és megjavul?

(#33405) skot92


skot92
csendes tag

Sziasztok!
Az egyik nap mikor hazamentem nem kapcsolt be a gépem (Előző este még működött rendesen).

Vagyis felpörög minden (vga,cpu,táp venti, de 2-3 másodperc múlva le is áll minden),illetve ahogy próbálgattam, néha nem állt le, hanem ment, de semmi kép nem jött be.

gigabyte ga-p31-s3g
xeon 3230asus 5450
Hipro HPD 4802PWB2
2gb 800 -asa kingmax + 2gb 800-.as apacer

amit próbáltam:
háttértárak lekötve
ramokat külön külön, mindkét ram foglalatba
bios reset
power, reset etc gomb ok kikötve
másik cpu-t próbáltam

Én szerintem a cpu vagy az alaplap, esetleg a táp döglött be.
Szerintetek?

(#33406) IstvánLászló válasza skot92 (#33405) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A cpu foglalatát az alaplapodon nézd is meg jól, hogy görbült vagy deformálódót lábakat látsz-e?
A cpu ritkán hibásodik meg inkább a foglalat a ludas, vagy a táp döglött be, ezt egy próbatáppal próbáld is ki.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#33407) skot92 válasza IstvánLászló (#33406) üzenetére


skot92
csendes tag

A tápot kipróbáltam egy másik gépbe, az működött vele.
Foglalaton nem látok semmi deformációt (amúgy létezik hogy csak úgy magától elgörbül? )

Az csak most vettem észre hogy az alaplapon van 2 db púpos kondi.

(#33408) Formaster válasza skot92 (#33407) üzenetére


Formaster
addikt

Akkor egyértelmű h lap lesz :(

(#33409) Mykanic8


Mykanic8
újonc

Sziasztok, elővétem a régi Dell OptiPlex 330-as gépemet amire szeretem volna egy Windows XP-ét rárakni mert kedvem támadt nagyon régi játékokkal játszani amikkel már Windows 10-alat nem tudok.
Windows XP telepítő indulásakor ezt a hibát kapom: [link]
2x2 GB memória van a gépen amik hibátlanok és egy 500GB-os Samung HDD aminek az állapota 100/100.
Esetleg a BIOS-ban nem kel valamit állítanom?
Eredeti lemezröl probáltam telepiteni de letöltötem egy másikat Pendrive-ra és arol se müködöt a telepités.
Windows 7 hibátlanul felmegy és hibátlanul működik is a gépen.

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#33410) Formaster válasza Mykanic8 (#33409) üzenetére


Formaster
addikt

Miért ragaszkodsz az xp-hez? Én feldobnék egy 10-est ;) Valamilyen programkompatibilitási gondod van?

(#33411) Mykanic8 válasza Formaster (#33410) üzenetére


Mykanic8
újonc

Sajnos azok a játékok amikkel játszani szeretnék azok Windows 10-alatt nem mennek, Settlers 1-2 és hasonló klasszikusok ezért is szedtem elő a régi gépemet.

(#33412) Formaster válasza Mykanic8 (#33411) üzenetére


Formaster
addikt

Virtuális OS alól nem akarod? Igy élvezhetnéd a win10 előnyeit, de futtathatsz bármi xp-s progit is.

(#33413) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy miért megy aludni a gépem, csak úgy magától? Miközben nincsen beállítva. Nagyon ritkán fordul elő. Elmegyek a géptől 5-30 percre és mikor újra használni szeretném látom készenlétben van, pedig beállítottam, hogy soha nem menjen készenlétbe. Lenovo B590-es laptopról van szó. lassan 3 éves lesz.

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv:

Zoli

[ Szerkesztve ]

(#33414) HoaryFox válasza Formaster (#33412) üzenetére


HoaryFox
őstag

Virtuális gép alatt futtatni játékot olyan, mint guminővel csinálni... jó, jó, de nem az igazi :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#33415) Buzfosveny


Buzfosveny
újonc

Sziasztok!

Valami gépzseni segítségét szeretném kérni!

Történt, hogy pár hete azt csinálja a gépem,hogy ha nem használom csak üresjáratban megy, akkor 1-2 percen belül elkezd nagyon gyorsan melegedni..főként a gpu de a proci hőmérséklete is ugrik pár fokot akkor is ha csak az asztalon vagyok,minden program nélkül.
Ha video(youtube vagy a gépről valami) megy vagy játék akkor azok elkezdenek szaggatni ha eltelik az az 1-2 perc és nem csinálok semmit a géppel,VISZONT ha megmozgatom az egeret vagy megnyomok egy billentyűt a szaggatás abbamarad és a hőmérsékletek csökkennek.Ez a művelet mindig ismétlődik ahányszor nem kattintok vagy nyomok billentyűt 1-2 percig.
Több videokártyával is próbáltam, a gép ki van takarítva és újra van pasztázva, újratelepítés után is ezt csinálja.
Mi okozhatja a problémát?

HELP

(#33416) IstvánLászló válasza skot92 (#33407) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A púpos kondi is gondot okoz igen, ezt érdemes ki is cserélned, jó éles képet ha lehetséges küldjél ide vagy üziben is várom.

(#33409) Mykanic8
A BIOS resetet ajánlom így első lépésnek és a 3-voltos elem lemérését egy műszerrel.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#33417) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek, szerintem a tápom haldoklik. Általában játék közben jön elő, hogy a gépem egyszer csak kifagy (a kép, minden), nem reagál semmire. Ez vagy így marad, vagy leáll az egész egy idő után, mintha kihúznám a konnektorból. Ha így magától leáll, akkor próbálkozik újraindulni, de nem sikerül neki. Felpörögnek a ventik, majd leáll, felpörög, leáll, és ezt csinálja, amíg nem áramtalanítom, és úgy kapcsolom be. Akkor egy ideig jó...

Mi lehet ez szerintetek? VGA, táp? :F

Gépem:
i3-4160
Asrock H81M-ITX
Sapphire Radeon HD7770
8GB DDR3 Corsair RAM
A tápom pedig egy 430W-os Chicony Hipro.

Köszi előre is! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#33418) jossua válasza szezso15 (#33417) üzenetére


jossua
tag

Még akár alaplap is lehet ! Nekem is hasonló gondom van most ,Egyszerűen kikapcsol a gép mintha nyomnék egy reset gombot..majd újraindul..az az érdekes h csak a witcher játéknál csinálja ,de nem mindig.. 1-2 óra után...Már minden drivert újratettem minden... lehet a videókarit nem bírja valamiért

Alias : Magyarbetyar

(#33419) szezso15 válasza jossua (#33418) üzenetére


szezso15
addikt

Nálam közben megvan a hiba szerintem. Túlmelegszik a VGA. Nem pörög a két ventiből, csak az egyik. :(

*Hajrá Loki!* i15+

(#33420) SunyaMacs válasza szezso15 (#33419) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Az Afterburner hány fokot mutat játék közben?

(#33421) Buzfosveny válasza Buzfosveny (#33415) üzenetére


Buzfosveny
újonc

Megoldottam a problémát! Leírom,hátha valaki hasonló cipőben jár.

Clean Boot-tal kell indítani a gépet ( https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/929135 )

Aztán Issch.exe-t törölni kell(ha van)

Illetve az msdn.exe-t is(ha van) (http://www.bleepingcomputer.com/startups/msdn.exe-26478.html)

Total commanderben beállítod,hogy látszódjanak a rejtett fájlok, aztán szimplán a keresővel megkeresed hol vannak ezek a fájlok és törlöd, mióta elvégeztem ezeket semmi baja a gépnek!

:)

(#33422) yahtzeeg


yahtzeeg
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég behalt a régi videókártyám, ezért vettem egy Sapphire RX 480 4Gb Nitro+-t. Pár napja be is raktam és azóta véletlenszerűen (vagy legalábbis annak tűnik) lefagy a gépem (kép az utolsó látható képkockán megáll, a hang az utolsó hangot loopoltatja majd pár másodperc után nem ad ki hangot). Általában játékok közben történik ez, de kétszer előfordult hogy asztalon is bejátszotta. A kártya elvileg nem melegszik fel amikor ez történik, olyan ~70°C körül szokott lenni ingame. Próbáltam már újratenni az OS-t, különböző drivereket használni, futtattam egy memtest-et de nem dobott hibát.
Segítséget előre is köszi.

OS: Win 10 Pro
Alaplap: Gigabyte GA-970A-DS3P
CPU: AMD FX-8320
GPU: Sapphire RX 480 4Gb Nitro+
Ram: 2*4GB DDR3 GeIL Value Plus
Táp: FSP Hyper M 500W

(#33423) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Sziasztok, nagyon érdekes probléma ért ma. Szétszedtem a gépet, hogy sűrített levegővel kifújjam. Majd összerakást követően nem indult be csak a venti felpörgött aztán azonnal kikapcsolt.
Utána újból szétszedtem és mindent kihúztam (vga,hdd,sdd,odd) és egyenként dugtam vissza az eszközöket. Így sikerült kiszűrnöm, hogy a dvd író okozza a problémát. Mondanom sem kell, hogy előtte tökéletesen működött.

Annyira nem fájó a veszteség mert windows install-on kívül már másra nagyon nem használom, de mégsem értem, hogy egyik pillanatról a másikra hogyan romlott el. Nincs kedvem most igazából kiszerelni és egy másik gépben kipróbálni, hogy ott is ezt okozza-e. Nem hinném, hogy a táp lenne a hibás, legalábbis nagyon meglepődnék mert egy másfél éves seasonic-ról van szó, úgy tudom az minőségi cucc. Valaki találkozott már ilyennel ?

Köszi

(#33424) Sanyi19 válasza yahtzeeg (#33422) üzenetére


Sanyi19
őstag

A videokártya cserekor nem mozdult el a sata kábel? Elég érdekes fagyásokat tud produkálni.

mantequilla: Másik sata port, másik kábel?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#33425) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Ügyes okos testvérem játék közben kihúzta a konnektorból a gépet. Ezután a gép nem indul. A boot device led marad égve, Asus logónál megáll a boot. Szerintem kinyírta az SSD-t. De ilyenkor még nem kéne tudnom belépni a biosba?

(#33426) Sanyi19 válasza Dinter (#33425) üzenetére


Sanyi19
őstag

Bele kéne, hogy tudj lépni. Ha az ssd-t lehúzod mit csinál? Ha nem mozdul úgy se próbál meg egy bios resetet.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#33427) Dinter válasza Sanyi19 (#33426) üzenetére


Dinter
addikt

Reseteltem a biost, jó is lett, ssd-nek sincs baja. Köszi a segítséget.

(#33428) jossua válasza szezso15 (#33419) üzenetére


jossua
tag

Szerintem az talán javítható.. ha nem akkor meg.. új VGA :(

Alias : Magyarbetyar

(#33429) Formaster válasza jossua (#33428) üzenetére


Formaster
addikt

A vga is javítható.

(#33430) szezso15 válasza SunyaMacs (#33420) üzenetére


szezso15
addikt

Az az érdekes, hogy 65 fok fölé nem megy játék közben. :F Az nem sok, vagy igen?

*Hajrá Loki!* i15+

(#33431) SunyaMacs válasza szezso15 (#33430) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Az teljesen jó. Akkor szvsz a táp haldoklik.

(#33432) szezso15 válasza SunyaMacs (#33431) üzenetére


szezso15
addikt

Szuper. :((( Rendben, köszi, valahogy meg tudok bizonyosodni afelől, hogy tényleg így van-e?

*Hajrá Loki!* i15+

(#33433) jossua válasza szezso15 (#33432) üzenetére


jossua
tag

Másik táppal megnézed...

Alias : Magyarbetyar

(#33434) szezso15 válasza jossua (#33433) üzenetére


szezso15
addikt

Na, honnan cummantok egy másikat... De jó, rajta leszek, köszönöm a segítséget! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#33435) zsoltee3


zsoltee3
csendes tag

Üdv. Lenne egy olyan problémám, hogy a gép játék közben újraindul de nem minden játékban csinálja ezt.
Pl. az új battlefield 1-ben nagyobb mapokon ahol több ember van ott elég sokszor de kisebb kevesebb emberes pályákon ritkán 4-5 óránként 1x max vagy 1x se.
World of Warcraft sose csinálta még.
Tápot kicseréltem meg új ramokat is cseréltem benne de még mindig csinálja.
Lehetséges, hogy a processzorom lenne gyenge és azért indulna újra?
Processzor 35-40fok körül mozog.
Videókártya:65-70fok
Gép:
perating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 14393)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: GA-970A-UD3
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: AMD FX(tm)-6200 Six-Core Processor (6 CPUs), ~3.8GHz
Memory: 8192MB RAM 2x 4GB 1866 Mhz
Kingston HyperX Fury Black 4GB Memória, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V(új)

ASUS Radeon R7 370 DirectCU II 4GB GDDR5 256bit PCI-E (STRIX-R7370-DC2OC-4GD5-GAMING)Videokártya (pár hónapos,régivel is csinálta)
Táp: Coolermaster B600 ver.2 600W (1 hetes)

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33436) SunyaMacs válasza zsoltee3 (#33435) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Ha a B600-at neten vetted 14 napon belül küldd vissza.
És vegyél bele normálisat. topik

(#33437) mantequilla válasza Sanyi19 (#33424) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Tegnap volt egy kis kékhalál is és újra végig kellett játszanom ezt a szétszedegetős játékot. Azóta minden oké, végig toltam az xcom2-t. Én hozzá nem nyúlok ehhez a szarhoz, jó ez így.

(#33438) NixonBrown


NixonBrown
csendes tag

A következő hiba állt elő lassan 4 hónapja:
1. verzió: A gép bekapcsolásakor nem bootol be, monitor nem kap jelet, olyan mint amikor normál esetben működő gépnél kikapcsolnám a monitort.
2. verzió: A gép bekapcsolása után újra indul folyamatosan végtelenszer míg nem áramtalanítom.
E két verzió random váltakozása a jelenség.

Elszokott indulni ha a két RAM egyikét kiveszem, néha elég ha újra illesztem. A jelenség kezdete óta cseréltem RAM-okat (2 hete) és VGA-t (augusztusban) így ezeket kizárnám mint hibalehetőséget.
Amiket próbáltam BIOS frissítés és reset volt. Az alaplapi elemet cseréltem. A CPU érintetlen 2 éve a helyén van, ezt is kizárnám.
Alaplapra gondolok vagy a tápra, hogy elfáradt. Végső elkeseredésemben írok. Volt a gép szervízben, de a hiba 2 hét után ismét előjött. (Ott csak újra telepítették meg a SATA kábeleket kicserélték.)
OS újratelepítés sem segített.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

OS Windows 10
Gigabyte GA-Z97M-D3H
Intel Core i5-4690K
ASUS R9 390 GAMING STRIX 8GB
2x8GB Corsair 1600Mhz DDR3
Kingston SV300 120GB SSD
CoolerMaster CM 690
CoolerMaster 500W táp
ASUS 27" FHD monitor
két winyó: 500GB és 1TB
ASUS író

(#33439) Spet válasza NixonBrown (#33438) üzenetére


Spet
addikt

Próbálkozz egy kölcsön tápegységgel először. Ha azzal is ugyanezt produkálja, akkor még esetleg más memória modulok (szintén kölcsön). Ha mind2 esetben megbukik, akkor alaplap.

(Esetleg nézd meg a CPU alatt, hogy a lábak nem-e görbültek el véletlenül)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#33440) NixonBrown válasza Spet (#33439) üzenetére


NixonBrown
csendes tag

Kölcsön táppal is ugyanaz a helyzet. A probléma megmaradt sajnos. Akkor leveszem a CPU hűtőt és megnézem mi van ott. Köszönöm! Jelzem majd, hogy mire jutottam.

(#33441) Formaster válasza NixonBrown (#33440) üzenetére


Formaster
addikt

HDD-ket próbáltad lehúzni?

(#33442) NixonBrown válasza Formaster (#33441) üzenetére


NixonBrown
csendes tag

Próbáltam azt is már.

(#33443) skot92 válasza Formaster (#33408) üzenetére


skot92
csendes tag

Szereztem egy másik lapot, cpu-t meg ramot de így se jó (ez kb 2-3 másodpercenként újra indul).

Olyan létezhet hogy másik gép amin kipróbáltam a tápot csak 20 pines, és hogy a maradék négy "pinnel" lenne gond?

Mert én jelenleg úgy hiszem hogy a vga döglött be.

(#33444) Formaster válasza skot92 (#33443) üzenetére


Formaster
addikt

Nem hiszem, inkább az hogy a 20 pinnel kevesebb áramot kér, ezért még ment vele. Minden esetre a púpos kondis alaplap már gázos, lehet pont a táp miatt kezd tönkremenni a lap is. Ezek után vagy táp, vagy vga, de a vga ritkán adja meg így magát. Általában krixkraxos kép, vagy nem indul el, de a reset inkább a tápra mutat. Ha van lehetőséged próbáld ki valakiével. Milyen vga van bent?

[ Szerkesztve ]

(#33445) skot92 válasza Formaster (#33444) üzenetére


skot92
csendes tag

Csak egy kis amd 5450.

(#33446) skot92 válasza Formaster (#33444) üzenetére


skot92
csendes tag

Lefotóztam a a tápot, ez nem tudom mennyire természetes...

(#33447) Formaster válasza skot92 (#33445) üzenetére


Formaster
addikt

A vga-t nem tudok valakinél kipróbálni? Mert ha az jó, akkor csak a táp lehet :DDD

szerk: az szerintem csak valami gyári szigetelő anyag, hogy ne rezonáljon semmi. De nem egy mai darab. Próbáld ki valakinél a vga-dat, szerintem ez táp lesz. Kb krisztus előttinek néz ki, szerintem ez már nem adja le amit le kéne neki. Esetleg a tápon belül nem látsz púpos kondit, vagy bármi rendelleneset?

[ Szerkesztve ]

(#33448) jossua válasza Formaster (#33447) üzenetére


jossua
tag

Szia anno B3 nál volt ilyen h 20p játék után újraindult a gép ! de csak B3-nál ! kiderült ,hogy nem szereti az OC emelt órajelet a kártyának és vissza kellett venni megoldotta ;) lehet itt se driver hiba van !
Csak egy tipp......

Alias : Magyarbetyar

(#33449) skot92 válasza Formaster (#33447) üzenetére


skot92
csendes tag

Az lesz mostmár, csak eddig 99%-ban biztos voltam benne hogy az alaplappal van a gond.

Nem látok semmi szokatlant, (csak ami a fotón van :D )
Amúgy egy Hipro 430W HP-D4802RWB2.

(#33450) Formaster válasza jossua (#33448) üzenetére


Formaster
addikt

Miről is van szó? :DDD Itt hardver gondról. A srácnak el sem indul a gép, nem hiszem hogy OC gond lenne. A vga-t kéne egy működő gépbe varázsolni, ha megy, akkor tuti táp. Vagy fordítva, a tápot próbálgatni egy hasonló energia igényű gépben.

skot92: merevlemez nélkül is próbáltad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.