Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44751) Bencsi89


Bencsi89
csendes tag

Nálatok megy a Google Voice Search? - Nekem a keresőben mikrofon ikonra bökve, bejön a Play ezzel: "pname:com.google.android.voicesearch" és ennyi. Defy CM7.2

(#44752) ottobacsi válasza tzl (#44727) üzenetére


ottobacsi
tag

Én meg már hónapok óta nem rútoltam, akkor most le vagyok maradva? :D
Jól elvagyok Wajk 5.27-es romjával, wagy az wiui? Nem is tom. :D
Sőt még az RDS LIGHT-ot se indítottam már el egy jóideje... :D
Na jó nem offolok tovább, úgyis csak read only módban futok már hónapok óta... :)

(#44753) laja80


laja80
tag

hello!

hogy lehet használni ezt a voice search-öt?Letöltöttem feltelepitettem de semmmi,nincs mikrofon jel a google kezdölapomon...hogykell elinditani?

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#44754) Cyrin válasza Bencsi89 (#44751) üzenetére


Cyrin
addikt

na végre valaki, nálam is ez van, a telefonos play-en nem található meg a google voice search, a számítógépes felület meg ezt írja ki: "Ez az alkalmazás nem kompatibilis a(z) Defy eszközzel. Ezt az elemet nem lehet telepíteni az eszköz országában."
wtf? szintén cm7.2

másik topcban valaki belinkelte az apk-t, amit fel is tettem, így már működik, de magyar nincs benne...
itt a link

[ Szerkesztve ]

(#44755) kymco válasza ottobacsi (#44752) üzenetére


kymco
veterán

Wajk alapból rootolt, nem? :B

www.refujvaros.hu

(#44756) Halo válasza Cyrin (#44754) üzenetére


Halo
senior tag

Kicsit olvass vissza én is ezzel vacakoltam, de gapps fel pakolás a után minden rendben lett.

Szerintem mert miui/wiui van fent valakinál attól a gapps felrakásának működnie kell recoveryből. Elvileg nem csesz el semmit...

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44757) Cyrin válasza Halo (#44756) üzenetére


Cyrin
addikt

azt olvastam, amit írtál, csak neked cm10-zel volt gondod meg a minimal gapps-al. nálunk cm7-en anno nem volt olyan hogy minimal gapps.

(#44758) Bencsi89 válasza Cyrin (#44754) üzenetére


Bencsi89
csendes tag

Köszi a linket, érdekes, hogy nekem alapból ment a magyar hangfelismerés evvel az apk-val.

(#44759) Cyrin válasza Bencsi89 (#44758) üzenetére


Cyrin
addikt

Na, akkor már csak én vagyok az egyetlen kakukktojás az univerzumban...

(#44760) sunnysys válasza Cyrin (#44759) üzenetére


sunnysys
tag

nem vagy egyedül! :) :((
(miui 2.4.20)

(#44761) Halo válasza sunnysys (#44760) üzenetére


Halo
senior tag

tzl viszont felhívta a figyelmemet a beállítások menüre, ott kellett átállítani magyar nyelvre.
ez megvolt?

(#44757) Cyrin
Igen - láttam, h. nem cm10 alá akartad/tátok felrakni - de nem is a minimalról volt szó, mivel az nem tartalmazza, hanem a legfrissebb gappsról.
azt leszedni, felflashelni recoveryből és kész - elvileg. Nem hiszem, h. valamit is elcseszne, mivel csak google progikat adsz így a rendszerhez. Két dolog van: vagy nem csesz el semmit, vagy pedig még azok az emberkék, akik jobban értenek ehhez nem keltek fel / nem olvasták a hsz-emet, tehát nem is tudnak lebeszélni arról hogy felrakd :))

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44762) sunnysys válasza Halo (#44761) üzenetére


sunnysys
tag

köszi!

a beállítások/rendszer/területi és szövegbeállítások/nyelv kiválasztása - magyar
a beállítások/rendszer/területi és szövegbeállítások/szövegbevitel/beviteli nyelvek - magyar
a Voice Search még így sem állítható át...
valamit még be kell állítanom?

köszi!

(#44763) Narxis válasza Halo (#44761) üzenetére


Narxis
nagyúr

CM 7.2-re gapps-gb-20110828-signed-nél nincs frissebb szerintem. Régen megtaláltam a Voice Search-t google play-ben, emlékszem sokan leértékelték mert nem volt magyar nyelv benne, most mikor van már nem kompatibilis, lol.

Thanos was right.

(#44764) Godmax


Godmax
tag

Xar ügy srácok, de nekem sehogy nem ment a voice search 7.2 stable alatt :(.
Nem találtam, kerestem, lett apk, felment.... minden t megpróbáltam, a legjobb eredmény az volt, hogy elindult, de lefagyott. "Sajnáljuk, a voice search alkalmazás leállt" dumával.

Most CMX (CM10 - tetszik ez a CMX :D) alatt minden jó.
Pedig szerettem a 7.2-t, kicsit sajnálom is.

(#44765) Halo válasza sunnysys (#44762) üzenetére


Halo
senior tag

jah, de a Voice-on _belül_ állítsd át magyarra
megnyitod, és a menü gombra bal alsó sarokban előjön a beállítások és a súgó menüpont.
no, ott a beállításokban - hang - nyelv : kiválasztod a magyart és jó lesz - elvileg. legalábbis nálam így jó...

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44766) *droidika* válasza ottobacsi (#44752) üzenetére


*droidika*
tag

"Sőt még az RDS LIGHT-ot se indítottam már el egy jóideje"ez egy új program? :DD
Én csak az RSD Lightot ismerem!

[ Szerkesztve ]

(#44768) Halo válasza *droidika* (#44766) üzenetére


Halo
senior tag

irónia volt... cinizmussal fűszerezve...

pí... bocs: peace! :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44769) *droidika*


*droidika*
tag

Wiui 2.8.16 ot használ még valaki?Olyan program kéne nekem mint anno miui 2.4.20 alatt volt fenn,nevezetesen miui settings ami ott tökéletesen működött itt viszont nemakar.Illetve nem mennek a videók a bőngészőben való megnyitáskor.Esetleg tud valaki ezekre megoldást vagy alternatívát?

[ Szerkesztve ]

(#44770) sunnysys válasza Halo (#44765) üzenetére


sunnysys
tag

na, ott a menügombra nekem csak beállítások vannak (a súgó a képernyőn, a mikrofon alatt van - de ez talán mindegy is :) ), és a beállításoknál csak nyelvet lehet beállítani (hangot nem - ez is mindegy talán :)), és a nyelvek között nem szerepel sem a magyar, sem a hungarian. mintha egy másik, korábbi verzió lenne, pedig azt telepítettem, amit (#44754) Cyrin linkelt.
Neked másik apkd van esetleg?

köszi!

(#44771) Halo válasza sunnysys (#44770) üzenetére


Halo
senior tag

akkor tuti más apk van fent, mert mint mondtam: menü gomb: beállítások; súgó
beállítások meüben:
- asszisztens kártyák
- hang
- keresés a telefonon
- adatvédelem és fiókok
menüpontok szerepelnek és fentebb a hangon belül: nyelv; beszédkimenet; trágár szavak kizárása

ehh... a verziószámra nem lelek és azt nem is akarom túrni :)
a lényeg az, hogy ezekszerint nem egyezik a két program - elbeszélünk egymás mellett.
tzl súgása alapján feldúrtam csak egy új gapps-t és ennyi. a Voicon _belül_ hangnál magyar nyelv beállítása és öröm, bódoccság - egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki ;)

jah és QCM10 van fent... lehet, ez lesz a "ludas"?
jelezze már valaki, akinél más főzött romon működik, ill. a gyári 2.2-esek, 2.3-asok is jelezhetnék, hogy náluk mi a helyzet - elejét vennék így a sok keresztbe kérdezgetésnek.

(mondjuk csak ezért az appért romot váltani... ha nem parasztvakításra kell, akkor szerintem felesleges egy már működő, jól belakott rendszert kukába dobni... de nem vagyunk egyformák. én most felraktam, élvezem kb. még a mai napon, aztán nagyjából havonta használom majd... ennyit erről :) )

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44772) trane08 válasza sunnysys (#44770) üzenetére


trane08
tag

erdekes, en amint felraktam alapbol a magyar nyelv volt beallitva :/

[iPhone 6] https://www.facebook.com/harapottalmakozosseg

(#44773) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#44715) üzenetére


zsolt19900
őstag

Ennyire rossz vagy gügye a kérdés, vagy ti sem tudtok rá megoldást? :(

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#44774) ottobacsi válasza Halo (#44768) üzenetére


ottobacsi
tag

Ott a pont! :D

droidika
látom nem vágod a témát...
halo vágja... :)

(#44775) *droidika* válasza ottobacsi (#44774) üzenetére


*droidika*
tag

Vágom énis semmi gond :)

(#44776) Cyrin válasza Halo (#44771) üzenetére


Cyrin
addikt

így van, cm7-re a 2011.08-as gapps-ot találtam én is.

még egy lehetőség, akinek frissítés után működik, titaniummal lementi az apk-t, és azt megpróbálni feltenni.

(#44777) *droidika*


*droidika*
tag

Kipróbálás,kiváncsiságból megnéztem az új cmx et 0817 et.A wifi aztnemértem hogy csak nálam ramaty állandóan vagy másnál is ez van?Eddig egyedül talán 2 romnál volt jó(cm7 stable és miui 2.4.20)bár még ezeknél is néha ledobott.Állandóan lekapcsol.Bekapcsolom felmegy a netre de kb 1 perc után mindig ugyanaz a hiba jelentkezik(wifi ikon szerint fennvagyok neten de valójánan nincs adatforgalom)A szokásos ki-be kapcsolom megjavitja na de ezt 1 percenként megcsinálni vicc.Bejön a cmx megtartanám ha végre ez a wifi problémám megoldódna.Valki tud erre megoldást akármit?Froyo gyárin semmi hiba nemvolt wifinél.Router átállítást is már megvolt,másnál is kipróbáltam,twlan.ini átírás sem segitett. na de azsem megoldás és nemis jött be.Mivel ha elmegyek 5 külömböző helyre és wifizni szeretnék most ottis átkéne állítanom routert ami szintén vicces lenne :)
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#44778) Cyrin


Cyrin
addikt

na gyerekek, megoldás:

market enabler, és máris lehet tölteni a voice search-öt, és egyből magyarra áll be...:)

(#44779) ADAM1337 válasza w333 (#44684) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi, fel is raktam most tesztelgetem érdekes a launcher de bejön.
Mindjárt megnézem a wifit is, amúgy gyors nagyon elsőre, remélem stabil lesz.

(#44780) Klaymen válasza Cyrin (#44778) üzenetére


Klaymen
tag

Nekem így sem megy.

Érdekes, a beállításoknál nem is látok minden olyan menüpontot, amit itt írtatok. CM7.2

Egyébként rendben minden, játéknak jó ez a voice search, de nem hiszem, hogy használnám annyit, hogy nagy küzdelmet megérjen a működésre bírása. :)

(#44781) laja80


laja80
tag

ez a cm10 20120812 iszonyat szar,állandoan fagy,bugos,okádék!
vki esetleg megbizhato cm10et tud?

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#44782) domerator válasza zsolt19900 (#44773) üzenetére


domerator
veterán

Ugyan nekem már nincs defym, droidos cucc is csak egy tablet a páromnak, de...

a wifi settingsben (advanced settings talán) ha a csatornaszámokat állítgatod, akkor se látja?

Más wifi hálózatot hajlandó látni?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#44783) Cyrin válasza Klaymen (#44780) üzenetére


Cyrin
addikt

market enablerben átállítottad a régiót? eltávolítottad a régi voice search-öt, majd feltetted play-ről az újat? esetleg telefon ujraindítás?

(#44784) zsolt19900 válasza domerator (#44782) üzenetére


zsolt19900
őstag

más hálózatot lát igen, és meg is van az advencedes beállítás, csak nem tudom, hogy: itt akkor mit is állítsak?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#44785) domerator válasza zsolt19900 (#44784) üzenetére


domerator
veterán

Na azt én se... de emlékszem, hogy volt akinek máshová kellett tenni a beállítást... alap azt hiszem hogy valami 13 csatorna... egy próbát megér...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#44786) Halo válasza laja80 (#44781) üzenetére


Halo
senior tag

lehet, egyedi hiba - lehet flashelési hiba...?

a memóriával vannak gondok - de beállítva pár dolgot (volt róla szó - keress vissza), vígan van 120-160 mb - ez meg elég mindenre. nem mellesleg, picit odafigyelve rágyorsítva a programok kilövését (értsd ha nem használod majd a telót, visszanyíl hosszú nyomásával kilövöd a programokat), következő kézbevételkor is marad ram, minden normális lesz.

07.26-tól használom, eleddig semmi gondom vele - amire használom, arra működik, a wifi az kicsit érdekes, gyengébb a jele, mint eleddig volt - de működik minden. wifi tethering nem jó még - de külső programmal az is megy.

(persze, tudom, ami másnál jó, s nálad nem - no, az nem feltétlen öröm számodra.)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44787) unyadavid válasza Halo (#44786) üzenetére


unyadavid
senior tag

nekem is ugyanez a véleményem róla, én go power mastert használok és naponta csinálok rajta egy rebootot (kb. 1,5 perc) így nincs memória problémám se.

Egyéb észrevétel pedig, hogy a rom alapból gyorsan merül, viszont tegnap tekertem vele kb 22 km-t (ez alatt zene és endomondo (mobilnet, gps) folyamatosan ment) és egész jól bírta!

most jön egyébként a 0817-es cm10 de Quarx még nem írta mi változik benne.

(#44788) Z0C!


Z0C!
őstag

Cm10 - 0812.
Átlagos használat mellett 50-60Mb szabad memóra.
olykor olykor laggoló, nehezen megnyíló alkalmazások.
JIUI
Átlagos használat mellett 40-60Mb szabad memóra.
Lassan megnyíló alkalmazások.
CM9 - utolsó update.
Átlagos használat mellett 80-90Mb szabad memórai.
Néha 1-1 alkalmazásnál kicsit gondolkodik...

Próbáltam a Holo Launchert, Apex Launchert és a Nova Launchert is.

CM7-el emlékeim szerint 100Mb+ volt a szabad memória...
hihetetlen, hogy ezek a ROMok egyre memóriazabálók lesznek :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#44789) *droidika* válasza unyadavid (#44787) üzenetére


*droidika*
tag

Én már tegnap óta 0817 et próbálom az már kijött.Nálam ezen sajna wifi gond van egyébként nagyon jónak néz ki eddig a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#44790) somi52 válasza Z0C! (#44788) üzenetére


somi52
őstag

Nekem mokeeos van fent 230/250mb szabad memmoriám van

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44791) Z0C! válasza somi52 (#44790) üzenetére


Z0C!
őstag

abból 4.0 gondolom még nincs?...
meg a Te neved fűződik hozzá, de ha jól tudom Domi mutatta be itt először :))

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#44792) somi52 válasza Z0C! (#44791) üzenetére


somi52
őstag

Sajna nincs igen demoratornak köszönhetöen ismertük meg

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44793) Z0C! válasza somi52 (#44792) üzenetére


Z0C!
őstag

Fekete Kutya vagy somi-mokeeos-v1.10.421??

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#44794) somi52 válasza Z0C! (#44793) üzenetére


somi52
őstag

Fekete kutya

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44795) Z0C! válasza somi52 (#44794) üzenetére


Z0C!
őstag

Köszönöm!

Kipróbálom. :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#44796) #71562240 válasza *droidika* (#44766) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na erről (is) van szó, amikor a meggondolatlan hozzászólásaidat kritizáljuk.
Ottobacsi jól láthatóan viccelt, három vicces mondatban, mindegyik mögé odahelyezve egy megfelelő emotikont, hogy az elmeroggyantak is értsék, hogy itt viccről van szó. Te a három egyértelműen parodisztikus mondatból kiemeltél egyet (miért pont azt?), teljesen érthetetlenül és inkorrektül úgy reagálván, mintha ottobacsi komoly szándékkal írta volna azt, hogy RDS LIGHT, pedig nyilvánvalóan azokat parodizálta duplafenekűen, akik állandóan eltévesztik a szoftver nevének írásképét. Na most, "okos" reakcióddal te is beleestél a parodizálandók körébe, ugyanis nemhogy a paródiát nem vetted észre, hanem annak duplafenekűségét sem, hiszen RSD Light nevű program sincsen, csak RSD Lite!!! Ezzel már ott tartunk, hogy a hozzászólásod tripla hülyeséget tartalmazott, és ami az egészben a legpimaszabb, hogy később, amikor a szerző (ottobacsi) jelzi, hogy te nézted félre a dolgot, akkor nem azt mondod, hogy ja tényleg, bocs, hanem visszaírod a szerzőnek, "vágod, semmi gond". Hogy-hogy semmi gond?! Te bocsájtasz meg a másiknak, miután hatványozottan te voltál az elmeroggyant?
Szerk.: Csak emiatt a pimasz "semmi gond" miatt ragadtam tollat.

[ Szerkesztve ]

(#44798) #71562240 válasza #40993792 (#44797) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szívesen megmutatnám ezügyben a hozzászólásom után droidika kolléga kezdeményezésére ővele folytatott privát levelezésemet, ha nem lenne privát... De azért hadd legyek annyira indiszkrét, hogy elárulom, sajnos tényleg nem akarja megérteni, sőt. Elnézést az indiszkrécióért.

[ Szerkesztve ]

(#44799) Halo válasza Z0C! (#44788) üzenetére


Halo
senior tag

(legutolsó QCMX nightly van fent)
nekem 100 mb körül simán hozza, most is megnyitottam az alkalmazásokat, a futó felületnél 100 volt, utána mikor mindenkit meglátott, észrevette, hogy 160 van szabad memóriából.

a lényeg azok a memóriabeállításos pipák, hogy igenis, kapcsolja ki idő előtt, ne tároljon semmit feleslegesen. Való igaz, így néha egy-egy alkalmazás elindításánál gondolkodik egy picit a rendszer - lehet, az 1Ghz helyett 1-200Mhz-vel emelve szebb, árnyaltabb lenne a kép.

fontosnak tartom még megemlíteni, hogy nem használok semmilyen launchert, csak ami van benne/rajta a romban alap holomittoménminek nevezzemet.

egy furcsaság: beállítások - 40 mb-ot kajál a memóriából. mi a fene ennyi benne...???

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44800) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#44779) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Valamiért szét fc-zett aztán már a google play is 101-es hibát dobott, szóval wipe-olgattam, és felraktam egy cm9-et most stabil lett a wifi is és a rendszer is egyelőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.