Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44851) szabof1 válasza hargitomi (#44850) üzenetére


szabof1
őstag

Van még kék led az újraindulás után? Azaz van még Custom Recoveryd?
Ha még van, akkor nem kell gyári rom. Simán telepítsd újra az eddigi romodat a Custom Recoveryben.
Ha már nincs kék leded, akkor kénytelen vagy a gyári romot telepíteni és újra rootolni, 2ndInittel CWM-et telepíteni...

(#44852) spider1111 válasza hargitomi (#44850) üzenetére


spider1111
csendes tag

elég lesz ha feldobod újra a wiuit szvsz :)

(#44853) hargitomi válasza szabof1 (#44851) üzenetére


hargitomi
tag

Van, de mivel az a rom nincs a telfonomon, nemtudom telepiteni. mivel nem indul el, usb módot nemtudok választani, hogy rámásoljam a telefonom sd kártyájára

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#44854) szabof1 válasza hargitomi (#44853) üzenetére


szabof1
őstag

Keríts egy SD kártya olvasót és másold fel azzal a kártyádra.
Ha ez nem lehetséges, akkor gyári rom, stb.

[ Szerkesztve ]

(#44855) Shyciii válasza Halo (#44849) üzenetére


Shyciii
veterán

Tudod mennyi egy olyan bélyegkép? Kb 10kbyte :) De azt szerintem nem a memóriában tárolja, hanem a rendszerpartíción.

(#44856) hargitomi válasza szabof1 (#44854) üzenetére


hargitomi
tag

Irtam üzenetet :)

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#44857) szabof1 válasza hargitomi (#44856) üzenetére


szabof1
őstag

Ide is írhattad volna.

(#44858) soundman1 válasza kymco (#44817) üzenetére


soundman1
senior tag

A 16-i ICS-é jobb lett, mint az előző kettőé, a 07.7-itől használom. Előtte WIUI-ból a GB-sekkel nyomtam a Defyt.
A 16-i még nem olyan jó, mint a GB-é, de megközelíti. Nekem a korábbi WIUI ICS-ken rendszerint 100 MB alatt volt a szabad ram, most cca. 30 MB-al több van, nekem ez már a használható kategóriát jelenti. Alig vártam a friss verziót, mert az előzőeken nem telt el fél nap és állandóan szövegelt a GO, hogy pucolná a Ramot.
Sajnos a programok még továbbra is lassan nyílnak meg, de egy kicsit pörgősebb érzetre, mint az előzők.
Ami idegesít a WIUI ICS-kben, hogy a Telefon alkalmazás nem ismeri az ékezetes betűket, mindig át kell mennem a Névjegyzékbe. :W

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#44859) unyadavid válasza unyadavid (#44847) üzenetére


unyadavid
senior tag

Jól van megtaláltam..

(#44860) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, régen sima defym volt, miuivel,ellopták. Ma vettem egy defy plust, és egyszerűen nem tudom rootolni. Különböző gépekről próbáltam. Külön progikkal, a leírások alapján, de semmi..

Build: 4.5.1-134_DFP-231

2.3.6 os android van rajta alapbol.

Vki le tudna irni nekem. hogy mi tevo legyek?

Előre is köszönöm!

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#44861) szabof1 válasza Derejebááá (#44860) üzenetére


szabof1
őstag

Mert a 2.3.6-os Defy+-t nem is lehet a szokásos módon rootolni.
Ez kell neked: Motorola Defy+ gyári 2.3.6 4.5.1-134_DFP-231 rom rootolása

Ajánlom figyelmedbe a LOGOUT blogom Defy+-os leírásait: [link]

(#44862) mijos


mijos
senior tag

Sziaszttok. A defyym uuvege bettortt, de ttokelettesen erzekeltt mjindenf. Begtortt a masiik oldala is es mostt megbolonduultt, de ez szerjinftem latthatto jis a helhyesiirasomon. Ha kiicserelem az juveget akkor megoldodiik a problema, vagy ennek mar miind1? Gondolom a garancja uugrotttt.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#44863) Z0C! válasza mijos (#44862) üzenetére


Z0C!
őstag

itt nem csak a garancia ugrott, hanem a helyesírás koordináció is :)
Fogadjunk a mozgás koordináták helytelenül lettek megadva és leejtetted a Defy-t ? :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#44864) #71562240 válasza Derejebááá (#44860) üzenetére


#71562240
törölt tag

Eléggé megdöbbentő, hogy különféle leírásokkal és szoftverekkel próbálkoztál rootolni, ugyanis ennek a BL7-es ROM-nak a rootolásához nincsenek leírások-szoftverek!!! Egyetlen, kerülő módszer van, amit szabof1 linkelt, azaz egy már rootolt ROM felrakása. A Defy+ topikjában rengeteg szó esik erről, ott olvasgass, kezdve az első hsz.-szel - legalábbis, ha tájékozott akarsz lenni, mert egyébként a konkrét problémádat megoldja szabof1 leírása.

(#44865) szabof1 válasza Derejebááá (#44860) üzenetére


szabof1
őstag

Egyébként - ahogyan azt kammerer is írta - a Defy+ fórum olvasgatása javasolt: [link]

(#44866) Shyciii


Shyciii
veterán

Megőrülök a Defy-m nélkül :O Legszívesebben szétzúznám ami a közelembe kerül. Kb úgy érzem magam, mint a dohányosok az elvonón...

(#44867) Tökmindegy válasza Shyciii (#44866) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

:F :Y

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#44868) Shyciii válasza Tökmindegy (#44867) üzenetére


Shyciii
veterán

Rohadt alaplapcsere. 3 hét mire visszakapom. Már kínomban mobilokat nézek, de nem találok 4"-osat korrekt áron, korrekt hardverral, és amire custom rom is felpakolható (lévén egyikre se lesz JB szinte biztosan)

(#44869) Cyrin válasza Shyciii (#44868) üzenetére


Cyrin
addikt

ne nézz mobilokat, úgyse találsz jobbat, ami meg is érné, vegyél egy nexus7-et inkább...

én is erre jutottam

[ Szerkesztve ]

(#44870) Shyciii válasza Cyrin (#44869) üzenetére


Shyciii
veterán

Nah most mit csináljak én egy Nexus 7-el, ami kétszer akkora, mint egy tégla? Normálisabb munkára van egy 12,1"-os notim. Nekem telefon kell. Arra meg elég lenne egy 4"-os.
Faxom kivan, hogy a normális hardverű mobilok szinte mind 4,3" vagy még több. Csak tepsifonokat csinálnak már :((

[ Szerkesztve ]

(#44871) Derejebááá válasza szabof1 (#44861) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Köszönöm szépen, sikerült! Eddig rossz leírást néztem hozzá... :C

De ezzel minden gond nélkül felment. Végre mehet a mókolás :)

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy MIUI-t erre ugyan úgy lehet dobni? A legfrissebbet merre találom? :R

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#44872) Cyrin válasza Shyciii (#44870) üzenetére


Cyrin
addikt

akkor légy türelmes...:D

(#44873) Tökmindegy válasza Shyciii (#44868) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Lehet a jövő hónapban beszerzek egy oneX et. Az valahogy tetszik:))
Motorola nem csinál valami jó kis sokmagosat mostanában?
Én kimondottan szeretem a defymet amúgy.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#44874) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Nekem is úgy hiányzott mind egy barátnő, de mostmár megnyugodtam h megvan :) újra :)

[ Szerkesztve ]

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#44875) szabof1 válasza Derejebááá (#44871) üzenetére


szabof1
őstag

A WIUI-t javaslom megnézni. Eléggé újdonság, hogy már Defy+-ra is lehet telepíteni.
Itt a Stabil GB+ verziót érdemes telepíteni (ez 2.3-as Gingerbread rom), de van kísérleti ICS is (a WIUI 4 2.8.16+) is.

(#44876) Derejebááá válasza szabof1 (#44875) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Köszönöm a sok segítséget! :)

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#44877) Shyciii válasza Derejebááá (#44874) üzenetére


Shyciii
veterán

Én egyszerre gyűlölöm, és szeretem a Defy-t :)
De az szomorú, hogy ilyen régi készüléket még mindig nincs mivel felváltani.

(#44878) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Sziasztok, A JIUI JB-t próbálta már vki?

[ Szerkesztve ]

(#44879) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Hiba a WIUI telepítése után. Defy +

Telepítés lezajlott, újraindítás, Moto logo 1 mp ig, és utána Bootloader. Aksi ki aksi be ugyan ez. Van vmi ötletetek? :Y

Szerintetek a CM10 Mindennapos használatra alkalmas?

[ Szerkesztve ]

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#44880) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok,akkuval kapcsolatos kérdésem volna. Olvasgattam a fórumot,még nem találkoztam ilyen hibával,de ha valaki tudna segíteni ,azt megköszönném.
Lassan két éves lesz a döfim,szinte minden nap töltöm,elég sokat használom. Úgy láttam az akku kezd meghalódni,ezért vettem egy gyári újat (bf5x-1540). Előtte cseréltem romot (white rabbit 1.6), meguntam hogy a Moto nem frissít fw-t.
Új fw-nél előjött a régi akkuval az akkuesés probléma,sajnos ekkor nem olvastam utána,azt hittem cellazár :),ekkor vettem az új akksit.
Új akksi olyanokat produkál,mint:

- 1 óra alatt feltölt (így jelzi ki,de Battery monitor szerint 4 óra altt éri el a 4194 mV-ot)
- kb 4-5 óra alatt lemerül 1%-ra (min. használat mellett)
- 1%-on elvan kb 6-7 órát
- Folyamatosan 26 fokot mutat,akku hőre,ami elég érdekes

Volt már teljes lemerítés,16 órás töltés,akku kalibrálás, szabof1 39852 írása szerinti kalibrálás is megvolt. Tanácstalan vagyok :O
Annyit elértem ezekkel,hogy a régi akksi úgy néz ki "megjavult" ,és nincs akkuesés.
Remélem valaki tud segíteni,hogy most visszaküldjem az akksit,vagy mit is csináljak vele?
Esetleg van e olyan utángyártott,amielyiket tudnátok ajánlani?
:U
Előre is köszi,üdv

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#44881) Shyciii válasza Derejebááá (#44879) üzenetére


Shyciii
veterán

Derejebááá

Nekem a CM10 mindennapi használatra teljesen alkalmas volt.

Lovi24

Nekem ugyanez a jelenség volt mikor kaptam egy vadi új akksit ami nem dobozos volt, hanem zacskós OEM. Az akksi kimérése után kiderült, hogy rossz. Kipróbáltunk egy másik OEM gyári akksit, szintúgy ugyanez volt a hiba. Valszeg egy azon sorozatból származtak. Ezután kaptam egy dobozos akkumulátort. Azzal már nem volt ez a gond. Szal vidd vissza az akksit, és cseréljék ki neked gariban.

[ Szerkesztve ]

(#44882) Lovi24 válasza Shyciii (#44881) üzenetére


Lovi24
senior tag

Köszi a gyors választ :)
Dobozos akksi hol és mennyiért kapható (lehetőleg OCCCCÓ) ?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#44883) jeni


jeni
félisten

szia

hol hibázik a dolog?

A magyarított 2.2 CEE SBF-ét (JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_HU_ROOT.sbf) rátettem a sima gyárira.
Ez rendben is van de a superusers nem aktív,legalábbis aktív olyan értelemben ,hogy marketről frissült és szürkéről átváltott zöldre a fejfigura a menüben. De a rootolást nem tudom aktiválni se (előtte se ment),hogy a CMW-t megkapva betudjak lépni alapból bekapcsolás után.

ez olyan,hogy rootolt ami tartalmazza azt az apk-t mégse rootolt a teló.3x telepítettem ugyanazt RDS lite-n keresztül.

a cél,hogy a CM-7.2 feltudjam tenni a telóra.

[ Szerkesztve ]

(#44884) Shyciii válasza Lovi24 (#44882) üzenetére


Shyciii
veterán

Én Speedshopnál csináltam végig ezt a "kálváriát". Ott a dobozos akksi 9890Ft, és van raktáron a Klapka utcai kirendeltságükön.

(#44885) Lovi24 válasza Shyciii (#44884) üzenetére


Lovi24
senior tag

Szép ára van :U
De most előjött,hogy " olcsó húsnak híg a leve ::::"

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#44886) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Közben megtaláltam szabof1 leírását a problémára, szorítsatok :) :))

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#44887) Shyciii válasza Lovi24 (#44885) üzenetére


Shyciii
veterán

Így van. A zacskós szintén gyári 5500Ft körül van, dehát úgy látszik Mo-ra hibás darabok érkeztek be...

(#44888) hokins válasza jeni (#44883) üzenetére


hokins
addikt

Motorola Defy: Felkészülés a CM7 illetve a MIUI telepítésére

Ha eszerint csinálod akkor működniekell.

(#44889) szabof1 válasza Derejebááá (#44879) üzenetére


szabof1
őstag

Ez (bootloader) arra utal, mitha te nem a Defy+-os verziót telepítetted volna a Defy+-ra, hanem a sima Defy változatot. Nem lehet, hogy rosszat töltöttél le?

(#44890) Derejebááá válasza szabof1 (#44889) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Lehet sikeresen elnéztem a nagy kapkodásban....ilyenkor ki a teendő?

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#44891) szabof1 válasza Derejebááá (#44890) üzenetére


szabof1
őstag

1.
Felrakod a pluszos verziót.
Ha tudod, akkor vedd ki az SD-t és közvetlenül másold rá a gépről a rom zipjét.
2.
Ha nincs ilyen lehetőséged, akkor újra kell telepíteni a gyári romot (a rootolási leírásom jó erre) és újra root, 2ndInit, stb.

Jobban jársz, ha
1. beírod az aláírásodba, hogy Defy+ telefonod van,
2. a Defy+ topicban kérsz tanácsot, mert ott olyankól kapsz segítséget, akik már láttak WIUI-t Defy+-on. :)

[ Szerkesztve ]

(#44892) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Jelly Bean-en nem megy még a Google Chrome?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#44893) Z0C! válasza skidrowkill (#44892) üzenetére


Z0C!
őstag

de megy. használtam, működik.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#44894) skidrowkill válasza Z0C! (#44893) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

amikor beírom azt pl hogy google.com, nem hozza be hanem kilép :S

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#44895) hokins válasza skidrowkill (#44894) üzenetére


hokins
addikt

Akkor a hiba nálad van. Nekem is volt fent proba képpen de ment rendesen

(#44896) Cyrin válasza Shyciii (#44877) üzenetére


Cyrin
addikt

"De az szomorú, hogy ilyen régi készüléket még mindig nincs mivel felváltani."

én nagyon reménykedtem az idei új szériás telefonokban, el is kezdtem olvasni a topic-okat (SIII, HOX, One S) a One S lett volna a kiszemeltem, de hogy alap dolgokat nem tudtak, ami a defy-n megy, el is ment a kedvem tőlük. Ha muszáj lenne, most egy galaxy nexust vennék, JB-nel.

(#44897) w333 válasza Shyciii (#44877) üzenetére


w333
félisten

De van !!!
Pl. én xperia go -ra fogom cserélni :B
És nem kell félni a 320X480 felbontástól mivel ez "Sony" és nem TFT hanem LCD LED és 16 millió szín, és pont emiatt bírja 3 napig az aksi és baromi gyors :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44898) Shyciii válasza Cyrin (#44896) üzenetére


Shyciii
veterán

Cryin

Az a baj, hogy ezek közül (a One S kivételével) kurva nagy a kijelzője, vagyis nem váltják ki a Defyt. A One S 4,3" kijelzője sem jó nekem, ráadásul a fényképező része rossz...
Sehogyse jó ez. Ráadásul Defy-n rengeteg custom rom közül lehet választani: van dögivel Froyo alapú, GB alapú, ICS, és már JB-ből is 3 féle van...
Igazság szerint Defyből lehetne egy 4"-os kijelző, 2 magos 1.2GHz-es procis, 1GB RAM, 4GB ROM, és egy nívósabb fényképezőgép, hivatalos JB rom...
Na de feleslegesen álmodozom...

w333

Ne haragudj, de nálam a vicc kategória az Xperia Go. 3,5" kijelző (már kevesebb mint a Defy, nekem 4"-os lenne az ideális), a felbontás pedig harmat gyenge, és tökmindegy hogy milyen technológiájú a panel, ez így is csak 165ppi. Lazán látni is a képpontokat.

[ Szerkesztve ]

(#44899) w333 válasza Shyciii (#44898) üzenetére


w333
félisten

Akkor viszont Xperia P
Az szerintem minden igényeidet kielégíti viszont én attól félek hogy mi történik ha leesik és ezért is kéne strapa telefon, viszont készülékbiztosítás-al elég jó lehet :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44900) Shyciii válasza w333 (#44899) üzenetére


Shyciii
veterán

Xperia P-vel 3 gondom van:

1. Tetszik a kinézete, de az érintőgombok alatti szűrke "sáv" nekem ronda. Legszívesebben machete-vel levágnám (de ezt még talán túlélném)
2. Pofátlanul drága. Ennyiért jobb mobilokat lehet kapni
3. XDA-s topic alapján romokban nem dúskál, sőt. Majdhogynem semmi.

Samsung Galaxy S Advance majdnem nyerő lett, hiszen kvázi egy S2 4"-os kijelzővel, csakhogy jön a DE. Elvben megkapja az ICS-t (ami félresikerült), de JB-t szerintem nem fogja, hiszen S2 is csak azért kapja meg (ha megkapja), mert sok embernél kivernék a biztosítékot. Viszont az S Advance-nek még XDA-s topicja sincsen, ergo le lehet mondani a custom romokról, ergo a JB-ről is.

Szal legszívesebben tökönszúrnám magam, hogy nem lehet egy "normális" 4"-os kijelzőjű mobilt találni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.