Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44051) Hello_bello válasza István87 (#44049) üzenetére


Hello_bello
tag

http://quarx2k.ru/cm10-nightly-defy/CM10-20120808-NIGHTLY-mb525.zip

(#44052) Z0C! válasza Hello_bello (#44050) üzenetére


Z0C!
őstag

igen, picit lehet. Én tovább görgettem egy kicsit.

Lényeg az, hogy 1000-1200mHz között nem fogsz észrevenni szinte semmit. :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#44053) Hello_bello válasza Z0C! (#44052) üzenetére


Hello_bello
tag

Ok semmi gond csak nemértettem a dolgot :) Azért cm7 en pl 1000 és 1200 mhz közt látni illetve érezni a külömbséget :K Persze nem őrülten de van.Miui nál meg főleg.Perzse ez csak én szubjektív véleményem!

[ Szerkesztve ]

(#44054) tzl válasza Ivanovich (#44000) üzenetére


tzl
senior tag

Kernelek

SOC defy - csak froyo kernel (cm7 kernel) és mb525 rom

Bayer defy - froyo kernel és mb525 rom VAGY gb kernel (cm9 kernel) és mb526 rom (battery fix kell)

Defy+ - gb kernel és mb526 rom (van más verzió is, de azt vagy tudod magadtól vagy ne csináld, mert még túl noob vagy hozzá. Majd akkor, ha már tudod, mi az cg meg bl).

(#44055) teo77 válasza tzl (#44054) üzenetére


teo77
őstag

Nekem gb kernelem van SOC-osra. Sehogyan sem tudtam rootolni a Defymet, ezért rootolt romot raktam fel. Viszont rootolt Froyo-t nem ismerek. Ha valaki igen, legyen szíves, linkeljen nekem egyet. Köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#44056) Halo válasza Dojjcyka (#44027) üzenetére


Halo
senior tag

XDA Defy JB - CM10 fórum

ugye itt megtalálod Quarx letöltő oldalát, valamint Epsylonét is. (előbbire azt mondták itt, hogy Defy-re és Defy+-ra fejleszt, utóbbi csak Defy-re...)

Quarx oldalán megleled a minimal gapps-t, ami csak pár google alkalmazást ad a rendszernek - valamint eltűnteti a felső google keresősort a launcherről - én nem raktam fel külön launchert - nekem jó a gyári is, persze, a keresőcsík nélkül.
A többi google cuccot legfeljebb leszeded marketról, ill, úgyis frissülnek az appok.

én jelenleg kavarom a dolgokat, tehát mindig felraktam a legfrissebb nightly-t, legyen az Q, vagy E rom. eleddig nem volt belőle kavarodás, viszont volt akinek ez gondot okozott, fagyott tőle a teló. (meg nem teljesen egyforma a menü - így vannak plusz-mínusz dolgok itt-ott, ezeket néha keresgetni kell.)
Mindenesetre biztosabbnak tűnik, ha csak az egyik vonalat frissítgeted, vagy ha bevállalós vagy... ;) akkor azt teszel amit akarsz :)

gapps: ha maradsz ennél a romnál, a JB-s iránynál, akkor arról az oldalról a frissebb dátumú, jelenleg: gapps-jb-20120726-signed.zip töltsd le.

Sok sikert, és kellemes telóhasználatot, ha gond van, segítenek a fórumról.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44057) w333 válasza teo77 (#44055) üzenetére


w333
félisten

Parancsolj : JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_HU_ROOT.sbf ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44058) tzl válasza teo77 (#44055) üzenetére


tzl
senior tag

Akkor nem működik a kamerád. Ha működik, akkor nem gb kernel...

(#44059) Dudi08 válasza teo77 (#44055) üzenetére


Dudi08
tag

2.6.32.9-gb08c8...
CM9 után meglepődve olvastam, a gb-t a kernel verziójában, de utánanéztem és ez froyo kernel.
Ha nem ez a verzió, hanem te telepítettél CM9-hez gb kernelt, akkor bocsi, nem szóltam :)

CM10ről pár szó:
0804.ei verzió eléggé laggos volt nálam, néha nagyon belaggolt a launcher, de a tegnapi 0808.ai nightly nagyon jól megy nálam.
Egy órája nézegetem, de ami nekem most a nyáron kell, az működik és gyors is a rom.
(Talán segítettem néhány embernek, akik a telepítést fontolgatják)

(#44060) Drago36 válasza Hafy75 (#44025) üzenetére


Drago36
csendes tag

Értem. Egyébként a magyarítás nem egészen teljes, de azért sokminden a mi ékes nyelvünkön jelenik meg.
Még én is keresek, a Somi féle romok bejövősek.

A w333 által ajánlott cuccost próbáltad már? Asszem nekem az lesz a következő, többen dícsérték.

[ Szerkesztve ]

(#44061) fuze válasza Hello_bello (#44042) üzenetére


fuze
őstag

Én nem erről beszélek :W Nekem ez a rom tökéletes volt úgyhogy újra visszaraktam. Most meg nem olyan amilyen volt és ezt nem értem miért. Mikor tiszta volt a telepítés. Meg fogom próbálni újratenni, de akkor is érthetetlen. Erre voltam kíváncsi nem arra, hogy mit használjak helyette.

adms.hu | UI Designer

(#44062) szabof1 válasza tehervonat (#44048) üzenetére


szabof1
őstag

Ha neked BAYER modulos Defyd van, akkor dönthetsz, hogy melyiket rakod fel.
Ha a Defy+ CM változat mellett döntesz, akkor a CM zip telepítése után azonnal fel kell raknod a GB kernelt (amit valamiért még CM9 kernelnek is szoktak nevezni).
Nem tudom, hogy ezt olvastad-e már: Motorola Defy és Defy+: A CM9 és a CM10 telepítése kezdőknek

(#44063) Hello_bello


Hello_bello
tag

Megtaláltam a legjobb párosítást :) White Rabbit 1.6 Miui launcherrel.Érdemes kipróbálni sokkal gyorsabb mint a go launcher :K Még a végén kipróbálom ezt a Wajkiui 2.5.27 et :)
esetleg erről valami vélemény akinek fennvan White Rabbithoz képest?Tartalmazza mindazokat a beállításokat mint a cm7 Rabbit?

[ Szerkesztve ]

(#44064) tehervonat válasza szabof1 (#44062) üzenetére


tehervonat
csendes tag

Olvastam és köszönöm! Nagyon jó leírás. Most dobtam fel CM9 kernellel,de valahogy lassabbnak tűnik min CM7 kernellel. Mi a különbség a kettő között?

(#44065) teo77 válasza tzl (#44058) üzenetére


teo77
őstag

Az meglehet! Viszont a rendszerinfó szerint gb. kernelem van. Ja, a kamera megy. Ha valóban csak Froyo kernellel megy a kamera, valszeg rossz a rendszerinfó.

W333: nagyon köszönöm a linket!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#44066) szabof1 válasza tehervonat (#44064) üzenetére


szabof1
őstag

Szerintem igazából csak a kernel lehet a különbség. Furcsa, hogy lassabb lett. Én úgy gondolnám, hogy egy újabb kernellel jobban kellene működjön.
Én általában a CM9/10 romokat GB kernellel (azaz a Defy+-osokat) szoktam telepíteni, ezért nincs összehasonlítási alapom. Lehet, hogy legközelebb már Froyo alapra telepítek?

(#44067) Shyciii


Shyciii
veterán

Hogy miket lehet olvasni...

"I'm owner of Motorola Droid RAZR MAXX and Samsung Galaxy S3, but when comparing to Defy, I like Defy better."

Aki nem tud angolul, annak lefordítom, hogy a csóka arra akart kilyukadni, hogy a Defy v4-es rommal gyorsabb érzést ad, mint a RAZR MAXX és Samu S3.

Én meg nem tudom, hogy most röhögjek, vagy sírjak...

(#44068) somi52 válasza Drago36 (#44060) üzenetére


somi52
őstag

köszi :K én meg felrakom a somi pikachut régen sokat miuiztam csak még elötte belerakom a miui hu magyar billenytüzetét ;]
Shycii volt a kezemben samu 2tö ez valoban igaz én meg odaadtam a defyt és megszolalt ez tényleg nagyon gyors :DD

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44069) Shyciii válasza somi52 (#44068) üzenetére


Shyciii
veterán

Én is nyomkodtam gyári S3-as Samut, és fényévekkel gyorsabb érzetre mint a Defy egy v4-es rommal. Program futtatása, böngészés meg végképp...És akkor még nem említettem a programok elindulását, taskok váltása stb.

(#44070) tehervonat


tehervonat
csendes tag

Na most segítsen valaki! Nem tudom behozni az alap Motorola recoveryt!

(#44072) somi52 válasza Shyciii (#44069) üzenetére


somi52
őstag

nekem nem v4-es rom volt fent hanem a somi speed :D

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44073) tehervonat válasza szabof1 (#44071) üzenetére


tehervonat
csendes tag

Próbáltam. Semmi. Most RSD-vel újrahúztam...

(#44074) Shyciii válasza somi52 (#44072) üzenetére


Shyciii
veterán

Óóóó te nagyképű szerénység :)) :D

(#44075) somi52 válasza Shyciii (#44074) üzenetére


somi52
őstag

samu 2 es vot nem hármas! iccses rommal :N

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44076) Shyciii válasza somi52 (#44075) üzenetére


Shyciii
veterán

De itt a 3-asra írta, meg a RAZR MAXX-ra. Elhiszem, hogy valaki elvakultan szereti Defy-ét, de azért csodát ez sem tud, sőt.

(#44077) benyo


benyo
tag

halaé.
cm9-nél hová tűnhet el a defy rom ápdéter az ikonok közül? egyszercsak nem vala ott, lehet ezt ki-be kapcsolgatni?

benyo

HAÉRTMIGO

(#44078) Hello_bello


Hello_bello
tag

Miui illetve Wajkiui felrakása előtt állok mert kiszeretném próbálni.Melyiket ajánljátok?illetve mi a külömbség most a miui és a wajkiui közt pontosan?Mert itt annyi wiuimiuiwajkiuit találok má belezavarodok :)Ja és kérdés:mindegyikben van magyar nyelv?

[ Szerkesztve ]

(#44079) KaiotEch válasza benyo (#44077) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát valószínű azért, mert már nem kell. Senki sem fejleszti a CM9-et már.

(#44080) tehervonat


tehervonat
csendes tag

No! Nekem sima Defy-m van piros lencsével. Az iménti szívás után a következőt tettem:

- RSD-vel újrahúz
- root, 2ndinit
- wipe data/cache/dalvik
- quarx féle CM9 kernel telepítése
- quarx féle CM10 MB526 (Defy+!!!) nightly telepítése
- gapps és battery fix telepítése
- wipe cache/dalvik

Most annyira gyors, hogy el sem akarom hinni!!

(#44081) benyo válasza KaiotEch (#44079) üzenetére


benyo
tag

aham.
akkor megint rápróbálok majd a 10-esre, de nekem még nagyon bugosnak tűnt a 0804-es a ződ lencsés defy-n.

kösz

HAÉRTMIGO

(#44082) R19 válasza fkrinya (#44024) üzenetére


R19
senior tag

Most kerültem gépközelbe, azért ilyen soká reagálok.

Ez az akksi időd már egész biztató. A Handcent SMS 207 ébresztése kicsit soknak tűnik, én is ezt használok, még soha nem láttam ilyen értéket. Bogarászd át a beállításait, biztos lehet ezen csökkenteni.
A Facebook 1534 ébresztéssel kimeríti a zaklatás fogalmát, ott valami nagyon nem kerek!
A Defyn nem használom, így halvány gőzöm sincs, hogy milyen beállítással lehetne ezt az értéket töredékére leredukálni.
Amíg ez ilyen magas marad nem is lesz ettől jobb az akksi időd.
Próbaként ha nem gond szedd le a Facebook-ot 1-2 napra és meglátod mennyit változik a helyzet.

(#44083) R19 válasza Hello_bello (#44078) üzenetére


R19
senior tag

A WR1.6-ról remélem készítettél egy nandroid backupot, jól jöhet az később. :)

(#44085) Sutee89 válasza Hello_bello (#44078) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Én mindenkinek a wajk 2.5.27-et ajánlom, nálam szinte tökéletes. Most ráadásul gb kernellel is fel lehet tenni, ha bayeres vagy. Gyors, akksiidő is rendben van, minden megy rajta. LauncherPro-val használom. Ja, és a kérdésekre válaszolva: teljesen magyar, a különbség, h cm-drivereket és tweakeket is tartalmaz. Full infó xda-n.

[ Szerkesztve ]

(#44086) Hello_bello válasza R19 (#44083) üzenetére


Hello_bello
tag

Ne izgulj az volt az első :)Épp már tesztelem :)Egy bibit már felfedeztem benne.Jó jó tudom nemnagy dolog de akkoris...a cm ekben ellehet tüntenti a szolgáltatónevet fentről és akármit lehet beleirni helyére.Itt sajna nem.

[ Szerkesztve ]

(#44087) w333 válasza Hello_bello (#44086) üzenetére


w333
félisten

Ezt próbáld ki :Link :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44088) Hello_bello válasza w333 (#44087) üzenetére


Hello_bello
tag

Épp azon vagyok :)

(#44089) w333 válasza Hello_bello (#44088) üzenetére


w333
félisten

Hmmm, akkor jó remélem tetszik :B :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44090) Hello_bello válasza w333 (#44089) üzenetére


Hello_bello
tag

Eddig 2:0 Rabbitnak :) Egyébként tényleg szép és jó rom. wifi :(

[ Szerkesztve ]

(#44091) Hello_bello válasza R19 (#44083) üzenetére


Hello_bello
tag

Linkeltél tegnap valami rabbit wiui félét is megtudnád írni címet?köszi

(#44092) R19 válasza Hello_bello (#44091) üzenetére


R19
senior tag

Ez az.

Még nem próbáltam, kíváncsi vagyok mennyivel másabb mint a WR1.6.
Állítólag a nyusziból lesz még egy változat a közeljövőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#44093) w333 válasza Hello_bello (#44091) üzenetére


w333
félisten

Csak vigyázz mert ebben a "Pikachu" rom-ban nincs magyar nyelv :U
Bele lehet rakni de szerintem nem ér annyit az egész, ezért is választottam a WiUi-t amit egy kicsit feltuningoltam :D

(#44094) Hello_bello:

Vannak különböző online és xda-n témák amivel teljesen át lehet alakítani az egészet :K
Csúf Launcher pro ??? nem olyan csúf az mivel a launcher pro "plus"-t raktam bele ami szerintem az egyik leggyorsabb és legkevesebb erőforrást igénylő launcher ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44094) Hello_bello válasza w333 (#44093) üzenetére


Hello_bello
tag

Huu az nagy kár.Megértem angolt is de..... :(((De pikatchu ban is átlehet pl irni felső menüt.......ebbe a mostani 2.5.27 ben kár hogy nem pl...vagy csak én nemtalálom?Na meg ez a csuf launcher pro.......pont a lényeget veszi el

[ Szerkesztve ]

(#44095) Hello_bello válasza Hello_bello (#44094) üzenetére


Hello_bello
tag

most tesztelem wifim de hogyis mondjam..... :W :W :W Borzadáj eddig. 1 mega le 3 fel...... :Y és még le is fagy közben . hogyis mondjam.eddigi benyomásim azt mondják Rabbithoz sehol sincs.Már 3 ujrainditást kellett tennem.

[ Szerkesztve ]

(#44096) w333 válasza Hello_bello (#44095) üzenetére


w333
félisten

Lol ezt hogy hoztad össze ??? indítsd újra a telefont vagy a routert mert ez nem valami valós érték :D Nekem ettől 5X gyorsabb :D

(#44097) Hello_bello:

Esetleg ha valami nem jó akkor azt ajánlom hogy mindenképp gyári 2.2 cee -re tiszta telepítéssel rakd fel és úgy nem lesznek ilyen anomáliák vagyis X-akták

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44097) Hello_bello válasza w333 (#44096) üzenetére


Hello_bello
tag

Nekem meg 10 x gyorsabb volt eddig épp ezaz :)Á sajnos mennie kell....ezalatt a rövid idő alatt már több hiba is felmerült"sajnos"

[ Szerkesztve ]

(#44098) Davebowman


Davebowman
senior tag

Olyan volt már, hogy amíg MB525-ként ismert a Gooleplay, az addig megvett progikat MB526-ra frissítve(a romot) már illegálisnak vélte? Nekem az eCID vacakolt, aztán szinkronizáltam egyet, és utána jó lett. Másnál ilyen anomália?

Más: MIG-ből lesz újabb?

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#44099) teo77


teo77
őstag

Kedves fórumtársak!

Sokszor és sokan úgy osztunk meg tartalmakat, hogy "ez", "itt", "ezt rakd fel", meg hasonlók.
Az ilyen fórumtartalmakat nem lehet nagyon megtalálni keresővel, mert nem eléggé beszédesek az elnevezések. Ha kérhetem tőletek, legyetek szívesek a jövőben egy kicsit informatívabb elnevezést adni az adott linkeknek! Pl ilyenre gondolok, hogy: "Magyarosított Pikachu", vagy "WAJKIUI 2.5.27". Így már sokkal hatékonyabban megtalálhatjuk a keresett dolgokat, és nem kell újra és újra hivatkozást kérnünk egymástól. Remélem, nem veszitek pofátlanságnak a kérésem, a teljesítése opcionális! :) És természetesen tisztelet a kivételnek, többek között szabof1 kollégának, aki jellemzően -vagy mindig is- a fentebbi módon linkel be tartalmakat.
Nagyon köszönöm a magam, és mindannyiunk nevében! Szép estét, hölgyek, urak!

Szerk.: feltételezem az ideális esetet, hogy a link kérést mindig böngészős keresés előzte meg. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#44100) spider1111 válasza w333 (#44096) üzenetére


spider1111
csendes tag

w333 "ajánlata" belakva /Bayer/Wiui2.5.27/

pár dolgot kicseréltem (miui galeria, kamera és zseblámpa kuka).
ami feltűnt cm7.2stable váltás után:

- kamera valamiért mint ha gyengebb minöségü képeket készitene, gyári, valamint 360 alatt egyaránt igaz még csak este probáltam.
- akksi patent nagyon
- gps kb 10s alatt talál jelet lakásban, bármilyen net rásegítéssel 1-2s (sygic)
- videofelvétel röccenésmentes
- a szolgáltató kiirást nem ártana kipucolni valahogy :)

Az egész rendszer "száguld", programokat úgy inditja el sem hiszem, free mem átlag 180-240

Ez marad még le nem lakom :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.