Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44501) Keki


Keki
csendes tag

Helló skacok, felraktam a CM10-et de egy idegesítő dologgal találkoztam, folyamatosan kapok reklám dolgokat az értesítési sávba, csillag, kereszt vagy akármi ami igazából csak egy link amit böngészővel lehet megnyitni.... Tudja valaki hogy mi spammel és hogy a ménkűvel lehet ezt deaktiválni?

(#44502) teo77 válasza *droidika* (#44496) üzenetére


teo77
őstag

A válaszom természetesen szubjektív volt. Nekem ABSZOLÚTE nincs szükségen a screen lockra. Ja, és a cikk írójának az ízlése sem befolyásol a szokásaimban. ;-) Szóval mégegyszer: számomra(!) "szomorú" a dolog, hogy nincs, igen, NINCS benne a kikapcsolási lehetőség a MIUI-kban, a WIUI-kban, és a CM(?)-ekben sem.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#44503) Halo


Halo
senior tag

full off - csak mert múltkorában elkezdtem remegni eme készülékért és erre:
"A Sony Mobile ma felénk közölt tájékoztatása szerint Magyarországon hivatalos értékesítés keretében nem kerül forgalomba az Xperia acro S. Az értékesítésére sem szolgáltatóknál sem a Sony Centerekben nem kerül sor."

meg gondolom nem is a JB-vel jön... ha frissül is... mikor...? és meddig...

erre itt van a kis kedvencünk, amin már napi használaton érdemes a JB-n is gondolkozni :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44504) somi52


somi52
őstag

somi mokeeos hu
a legjobb verzio felujitva
[link]

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44505) Klaymen válasza Keki (#44501) üzenetére


Klaymen
tag

Ez kell neked.
Valamelyik alkalmazás, amit ezek után nem árt messzire elkerülni.

(#44506) überfall válasza somi52 (#44504) üzenetére


überfall
csendes tag

Szia!

Ez miben másabb mint a 421 vagy melyik volt az utolsó build-ed ?

Illetve ez melyik verzió? (Az utolsót próbáltam, de SMS-t nem lehet küldeni, pedig nagyon jó lenne)

[ Szerkesztve ]

(#44507) somi52 válasza überfall (#44506) üzenetére


somi52
őstag

Az ujjak nem jöttek be nekem sem ez régebbi de nagyon jò még gyorsabb és szebb lett

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44508) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

CM 9 -en hogy lehet kikapcsolni a Bootanimációt?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#44509) kakukkmarci válasza kakukkmarci (#44416) üzenetére


kakukkmarci
senior tag


Ha tudnátok segíteni, hálás lennék.
Az lenne a kérdésem, hogy találkoztatok-e már ilyennel, egy új ROM felrakása után jött ez a probléma, és azóta is fennáll. A "Rákérdezés később"-bel el tudom odázni a döntést, de zavaró és nem is mindig jut túl a TB a licensz ellenőrzésén sem. Ilyenkor más nem segít, csak a törlés-újratelepítés.
Kérdésem:
Vegyem meg a PRO-t és állítsam vissza a régi Android ID-t, vagy Figyelmen kívül hagyás-sal fogadjam el az újat ? :F
Van pár fizetős app-om, nem szeretném bukni őket, eddig a Titanium-ból elég volt az ingyenes is...

noob... rooter... geek

(#44510) somi52 válasza kakukkmarci (#44509) üzenetére


somi52
őstag

pü ment

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44511) kakukkmarci válasza somi52 (#44510) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Köszönöm !!!

noob... rooter... geek

(#44512) spider1111 válasza *droidika* (#44498) üzenetére


spider1111
csendes tag

Köszi bejött!
Egyébként két gondom van ezzel a wiui 2.5.27-tel, ha esetleg van valami 5leted akkor megköszönném a segítséget!

-kereső gomb műveleteit nem lehet valahogy állitani? tetszett h cm-ben rá tudtam állitani a kemerát hosszú nyomásra pl
- ez a lefordítom a telefont és elnémul hivásnál valamiért nem működik rendesen, (10-ből 8x szar, na), annyira nem fontos, de érdekelne hogy nálad van e ilyen!? Köszönöm

Ezeken a -tulajdonképpen teljesen lényegtelen- apróságokon kívül minden tökéletes, abszolút ki tudom használni a telefon minden tudását, lenyűgöző sebesség és nagyon jó memóriahasználat mellett. (a többi kipróbált romhoz viszonyított saját vélemény)
Ajánlani nem látom értelmét, a tapasztalatok alapján minden telefonon máshogy muzsikálnak a romok, de köszönöm w333nak a tippet és jó froyozást kivánok neki :)

red/wiui2.5.27/1100

(#44513) *droidika* válasza teo77 (#44502) üzenetére


*droidika*
tag

Megnéztem a dolgot nálam van valami képernyőzár kikapcsolása a kezelőgombok beállításainál.Nézd meg hátha.

[ Szerkesztve ]

(#44514) *droidika* válasza spider1111 (#44512) üzenetére


*droidika*
tag

Örülök hogy tudtam segíteni :) Nekem nemjött be az a rom én nálam sok baki volt.Arra a kereső gomb műveletekre nincs ötletem sajna de ha lesz vagy találok szólok :K

(#44515) spider1111 válasza *droidika* (#44514) üzenetére


spider1111
csendes tag

bocs, azt hittem még azzal tolod :) na tessek még egy példa arra amit leirtam, amugy mit használsz?

(#44516) *droidika* válasza spider1111 (#44515) üzenetére


*droidika*
tag

Miui 2.4.20 Nekem ez jobban bejött,nincs belepiszkálva stb. Ez sokkal stabilabb gyorsabban fut,akkuidőm is jobb és főleg itt a wifim is tökéletesen működik :))Nálam eddig ez a leggyorsabb legjobban működő rom amit kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#44517) Nyiaz válasza somi52 (#44510) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Eláruljátok nekünk is?

(#44518) dutkair


dutkair
csendes tag

Ebben valaki tudna segíteni?

Bekalibráltam az akksit úgy ahogy az le van írva többször is, mégis folyamatosan ilyen ugrásokat produkál. Bár ezt most extrém használat mellet csinálta de normál használat mellett is ugyanez a helyzet-

Lehet hogy az akksi haldoklik?

(#44519) #71562240 válasza dutkair (#44518) üzenetére


#71562240
törölt tag

A haldoklás is lehetséges, de ha beírod a fórum keresőjébe, hogy akkuesés, akkor sok hozzászólást kapsz, ami árnyalja a témát. Sokszor kitárgyalt jelenség.

(#44520) R19


R19
senior tag

Akku szint esés témában írok én is.
Már mindent kipróbáltam, de nem jártam sikerrel!
Valakinek van még erre használható ötlete? Nem vagyok infós guru, de szerintem az android ezen a téren eléggé gyermek cipőben jár.

Jó pár évvel ezelőtt a windows mobile rendszernek nem jelentett gondot az akksi szint pontos kijelzése!
Ment a romolás ott is ezerrel, a százalékos kijelzés mégis megbízhatóan működött.

Félre értés ne essék, nem magasztalni akarom én azt a rendszert, - annak is voltak rendesen korlátai - csupán érzékeltetni akartam, hogy egy jól megírt verzióval nem lennének ilyen gondjaink.
Kíváncsi vagyok, hogy a CM10 megoldja e ezt a problémát.

(#44521) CsikósT


CsikósT
csendes tag

Sziasztok!

A Defy+-os topicban próbáltam választ kapni az alábbi gondomra, de azt javasolták, hogy itt nagyobb az esélyem, ezért megpróbálom.

A teló tehát MB526.

"Sziasztok!
Információra, tapasztalatokra lenne szükségem a következővel kapcsolatban:
Nem működik az érintőpanele a telefonomnak.

Kérdés1: Van-e valakinek tapasztalata az utángyártott érintőpanellel kapcsolatban? (Általában még csak nem is üveg a külső réteg, hanem műanyag - zavaró-e ez? Van-e különbség a használatban? Mennyire bírja a használatot? Karcolódás, érzékenység, egyebek?)

Kérdés2: Tudja-e valaki, hogy honnan lehet - viszonylag olcsón - üveg külső rétegű panelt venni? Megéri-e a különbséget?
Kérdés2b: Tudja-e valaki, hogy honnan lehet esetleg GG külső rétegű panelt venni?

Várom a tapasztalatokat."

Köszönettel

u.i.: Gari, szervíz és egyéb úri huncutságok kizárva :)

(#44522) hokins válasza CsikósT (#44521) üzenetére


hokins
addikt

Defy szétszedése, előlap csere

Itt levan írva minden,és még videó is van róla

(#44523) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

8 hónap után vettem a bátorságot, hogy ráoperáljak a telómra egy másik androidot. Minden rendben ment, majd napokig hiba nélkül használtam.
Aztán egyik este rádugtam hálózatról tölteni, és reggelre 4%-ot jelzett a telefon, azóta pedig csak hébe-hóba tudom tölteni. Nem értem a jelenséget, fogalmam sincs, hogy mi lehet a hiba. Hálózatról általában nem tölt.
Most éjjelre gépen hagytam tölteni, 12%-on volt akkor, amikor felkeltem, 16%-ot jelzett, pedig egész éjjel töltenie kellett volna.
Nem olyan régen visszadugtam gépre, és már 34%-nál jár, tehát csak még értetlenebbül állok a jelenség előtt.
A hálózati töltővel, a kábellel, a telefonnal, vagy a softverrel van valami gebasz? :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#44524) fa4hu válasza R19 (#44520) üzenetére


fa4hu
őstag

Nekem az sem oldotta meg. Kíváncsi lennék, zolnagy-nak sikerült-e eltüntetnie Froyo felrakásával.

(#44525) fa4hu válasza R19 (#44520) üzenetére


fa4hu
őstag

Először mindenképpen próbáld meg egy másik töltővel, valószínűleg az szállt el.

(#44526) w333 válasza spider1111 (#44512) üzenetére


w333
félisten

Valószínű hogy előveszem a jól bevált 2.2.3 WiUi-t amit 4 hónapig használtam egy kicsit elegem lett a froyo-ból :U
A 2.2.3 wiui-t egy kicsit átalakítom ha érdekel valaki akkor feltudom tölteni :D

(#44451) tzl:

Igazad van, nincs tökéletes rom mert pl. a gyári 2.2-vel is vannak bajok, az este úgy lefagyott, hogy csak aksi ki be segített erről ennyit, akkor inkább használók wiui-t mert durva használat után is egy napig bírja az aksi este meg feldugom töltőre :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44527) somi52 válasza w333 (#44526) üzenetére


somi52
őstag

Pròbàld ki a somi mokeeos hut

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44528) hokins válasza w333 (#44526) üzenetére


hokins
addikt

Jó gyorsan eleged lett belőle :DD Én kitakarítva tökéletesen elégedett vagyok vele :DD Gyors és pattogós,semmi FC vagy bug :C

(#44529) Halo


Halo
senior tag

Érdekesség: emlegettétek a HWA kikapcsolása.
Chrome mellől kiszedtem, nem is volt hajlandó csinálni semmit. Még a könyvjelzőket se adta be. HWA On: minden működik.
CM JB Q0812

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#44530) -Zola0808- válasza w333 (#44526) üzenetére


-Zola0808-
tag

Tudok attól egy sokkal jobb Wiui-t! Egy kolléga linkelgette itt napokig: Wiui 2.5.27.

[ Szerkesztve ]

" A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)

(#44531) lordyka válasza Halo (#44529) üzenetére


lordyka
aktív tag

hát bakker :D nem véletlen 4.0+ progi. meg nem véletlen h amíg nem volt HWA ics alatt addig nem is csinált semmit. kell neki a hwa, erre épül.

(#44532) hodostamas válasza lordyka (#44531) üzenetére


hodostamas
addikt

Gondolom azért mondta, mert eddig JB alatt nem lehetett kikapcsolni a HWA-t, hiába vetted ki a pipát. 0810 óta működik aszem.

(#44533) Hafy75


Hafy75
aktív tag

(#44534) *droidika* válasza w333 (#44526) üzenetére


*droidika*
tag

Pár napja még eleged lett a romolásból és a romokból és az isten a froyo volt :DD Te sem tudod mit akarsz :D Na meg a múlkor még gyári froyo volt a tuti akksiidőben is :U Szerintem inkább ne alakíts át semmit tegyél fel stable romot és akkor jól fog működni minden :DD

[ Szerkesztve ]

(#44535) CsikósT válasza hokins (#44522) üzenetére


CsikósT
csendes tag

Hello!

Köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni, de nem annyira a művelettel van problémám. (Az igazat megvallva, szerintem egy lego technic szintjén van a szerelés)

A problémám, hogy honnan és milyen panelt érdemes (!) beszerezni.

Megelőzve néhány hozzászólást: Nem, nem a barátom a Vatera és az Ebay, még a Gugli sem.
Nem az a bajom, hogy nem találok panelt, hanem az a bajom, hogy
a) nem tudom, hogy az utángyártottat merjem-e,
b) ha ne merjem, akkor honnan tudok szerezni eredetit.

Továbbra is várom a tapasztalatokat, ha van valakinek.

Köszönettel

u.i.: A leírás készítőjét megpróbálom megkérdezni a beszerzéssel kapcsolatos problémámmal, hátha van tapasztalata avval kapcsolatban is.

(#44536) Keki válasza Klaymen (#44505) üzenetére


Keki
csendes tag

Köszi a segítséget, megvan a ludas: Battery Calibration progi spammelt: [link]

(#44537) etooo válasza R19 (#44520) üzenetére


etooo
senior tag

Nekem orvosolta (kopkop) a CM10, ha jól emlékszem 35%-ról 19%-ra volt egy esésem, és ezt most már nem produkálja.
De mint feljebb írta valaki, neki ez sem segített, szóval a CM10 sem egy általános csodagyógyszer a problémára :(

(#44538) miyu válasza CsikósT (#44535) üzenetére


miyu
tag

hali!

én rendeltem kb két hete egyet, amint megjön elmondom a tapasztalatokat vele kapcsolatban

üdv
miyu

(#44539) *droidika* válasza Hafy75 (#44533) üzenetére


*droidika*
tag

Barátom telefonján kipróbáltuk de csak csingi meg angol nyelv van benne ha esetleg valakit érdekel.Ha jól olvastam hamarosan lesz rá fordítás is ha minden igaz.Egyébként nálunk lassu volt stb.De ahogy néztem jó irányba halad már nagyon ICS Miui vonalon is..még egy kis idő és lesz rá tökéletes :) Bár nekem annyira nemjön be ez a ics.Egyébként ha más is kipróbálta ezt a romot szívesen meghallgatom véleményét nála milyen volt stb.

[ Szerkesztve ]

(#44540) Shyciii


Shyciii
veterán

Kemény két és fél nap alatt kiderült a Cordonnál, hogy a Motorola logonál lefagyott készüléket mennyiért csinálnák meg. 45.000Ft...lol...

(#44541) miyu válasza Shyciii (#44540) üzenetére


miyu
tag

és el is tudták magyarázni hogy mi a hiba?
nemkövettem a kálváriát de még gari időn belül voltál?

(#44542) Shyciii válasza miyu (#44541) üzenetére


Shyciii
veterán

Úgy vagyok gari időn belül, hogy a második év az bolti garanciás, úgyhogy elautózok oda, ha kész lesz ma a kocsim.
Kérdeztem hogy hogyan lehet fődarab-cserés egy alig több mint 1 éves készülék...Fingott nem tudott mondani, csak a szokásost, hogy ha beragad a készülék bootoláskor az általában memóriagond bla bla bla...

(#44543) tc2014


tc2014
aktív tag

Próbálta vki?

New ICS Build

http://defy.wdscript.fr/defy-cm9/CM9...20815-Defy.zip
http://changelog.bbqdroid.org/

(#44544) w333 válasza somi52 (#44527) üzenetére


w333
félisten

Köszi megnézem :D

(#44528) hokins:

Hát nekem sem volt vele sok bajom, viszont az este úgy lefagyott hogy csak aksi ki és be segített :U , pedig semmi programot nem indítottam el csak az akkuhasználatot néztem meg :DDD

(#44534) *droidika*:

Még most is a gyári a legjobb akkuidőben, viszont fagyokat és laggol mint az állat , akkor inkább használom a wiui-t és minden este úgyis töltöm ;]
Nem sok minden alakítok át rajta csak alapból a miui launcher helyett a launcher pro-t rakom bele, na meg törlöm a telocation.db-t mert ez nem hagyja aludni a telefont ( system/etc) :C

#44537) etooo:

Minden romban ugyanaz az akkuesés van !
Ami igazából nem is akkuesés csak egy bug és 54%-ról 49%-re és 25%-ról 19%-ra merül
Szerintem ezért sem véletlen hogy a gyári 2.2 -froyo 10%-os merülés van és igazából pont emiatt nem lehet észrevenni az 5% és 6% akkuesést :)
Viszont azért nem árt ha 100% akkuval pakolgatjuk a romokat, mert pl. a frissen telepített rom úgy érzékeli hogy 100%-on vagy pedig lehet hogy te csak 80% telepítetted a romot ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44545) domerator válasza w333 (#44544) üzenetére


domerator
veterán

Ha csak a telocation db-t törlöd, akkor nem sok mindent csinálsz... (persze ha a system/app-ban nincs már a telocation apk, akkor az nem mocorog)... ettől még a google cuccok, meg pl. a sim toolkit csinál csodát... (bár utóbbi állítólag kell valami beazonosításhoz, de én eddig mindig megvoltam nélküle)

Wajk és az összes többi nemzetközi cooker kénytelen ezeket bennehagyni a romban, mert kismillió féle igénnyel megáldott emberke tölti le és akarja használni. Mi itt megtehettük, hogy kipucoltuk a romból az önálló életre kelő (általában gugli) cuccokat és úgy használható maradt és nem csinált önkényes melegedési-akkumerítési rohamokat (persze az utólagos appokkal vigyázni)... de ha az eredeti romokat használod a komplett gapps-szal együtt, abban még mindig benne van pl. a google backup transport... pedig a gugi backupot szerintem itt a fórumon senki nem használja (aztán lehet, hogy most nekem rontanak hatan hogy de) és az az egyik, ami ki tudja mi a francot csinál, de majd' egy éve már írták róla, hogy igen aktív bír lenni a háttérben...

Szóval komplett főzött droiddal mindig is lesz ilyen baj szerintem. :F

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#44546) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Segítséget kérnék!
2 hete nem tudom összekötni a gépet a telóval...
Rádugom az USB-t elkezdi telepíteni az MTP USB- eszközt ,(5 perc) és utána írja hogy sikertelen...
Mit kellene csinálnom,hogy menjen?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#44547) somi52 válasza skidrowkill (#44546) üzenetére


somi52
őstag

Rakd fel a moto helper progit

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44548) skidrowkill válasza somi52 (#44547) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

ez az?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#44549) somi52 válasza skidrowkill (#44548) üzenetére


somi52
őstag

Igen

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#44550) *droidika* válasza w333 (#44544) üzenetére


*droidika*
tag

Megállapításodat kikell javítanom !Nálam egyáltalán nemjelentkezik a te általad ugymond akkuesés bug minden romban van dolog.Nekem tökéletesen % onként merül.
A másik dolog hogy ne hasonlitsunk össze egy 800Mhz en üzemelő gyári romot egy custom rom akkuidejével(ami ugye általában 1000Mhz)Ez szimpla matematika.
Inkább azt nézzük mit kapunk :Gyári rendszer kevés hangolhatóság,kisebb teljesitmény.no fejlesztés.
Custom rom:jobb testreszabhatóság,sokkal gyorsabb rendszer,nagyobb teljesítmény és ami nem mellékes fejlesztik naponta-hetente.
Az akkuidő meg nemhiszem hogy sokkal rosszabb lenne egy custom romnál főleg hogy pl GB kernel egyik legnagyobb előnye hogy jobban kezeli az akkumulátort.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.