Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45951) fa4hu válasza Narxis (#45950) üzenetére


fa4hu
őstag

Tapasztalatokat várnánk! Mik az újítások?

(#45952) errrtu válasza fa4hu (#45951) üzenetére


errrtu
aktív tag

+1

most, hogy végre kezdem belakni az 1.6-ot kellene egy kis mókolás

OnePlus3

(#45953) Narxis válasza fa4hu (#45951) üzenetére


Narxis
nagyúr

Maniac ROM-ra épül euroskang helyett, általános frissítések, de pár dolog még nincs kész pl. a V6 Supercharger nem 100%-os és az Aroma installerben nincs átírva a szöveg(euroskang-os hibákra ír megoldásokat). Gyorsnak gyors de még szinte semmit nem telepítettem rá.

Ja és egyelőre csak sima Defy-re jó, a pluszosok később kapják meg.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#45954) hokins válasza x.pet (#45944) üzenetére


hokins
addikt

Megnéztem. Nálam ez se jó. BL7es lett a defym,arrol meg nincs visszatérés még. A téglásításal meg nem kisérletezek mert mivanha nem csinálják garanciában(nincs keret rá) Kamera nélkül meg végülis megvagyok...

(#45955) tib78 válasza hodostamas (#45949) üzenetére


tib78
tag

Volt annak idején data wipe, onnan ment fel tisztán az akkori CM10 nightly. Ezt most ha betöltöm CWM-ből és nyomok egy upgradet, akkor csinálja. Nincs kedvem minden változatnál végignyomkodni a nekem megfelelő beállításokat és telepítgetni a nekem szükséges progikat.

Használatra viszont ez a CM10 tetszik a legjobban.

Tudtok olyan WIUI-t, amiben egyesével el lehet távolítani az értesítéseket? Egy régebbiben volt ilyen, a legújabban miért nincs benne?

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#45956) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok!

Már írtam, hogy elkezdett köhögni a 3 hónapja jól működő wiui 2.5.27-em. Valamiért a Play nem akar működni, állandóan Fc-zik. Amikor bekapcsolom a telefont, akkor általában észleli, hogy van frissítés 1-2-3 alkalmazáshoz, de amikor rányomok, akkor dobja az FC-t.
Amiket eddig próbáltam:
1. Play cache és data törlés - nem jó
2. Play törlés, itt kapott app telepítése - nem jó
3. wipe cache, dalvik cache recovery-ből - nem jó
4. ha a netes Play-ből indítom a frissítést, akkor sem jön meg a telefonra

Van ötlete valakinek, hogy mi lehet, mielőtt újrahúzom FR-rel a ROM-ot?

(#45957) baal-amiga válasza tib78 (#45955) üzenetére


baal-amiga
senior tag

A WIUI 2.4.20-as volt ilyen, a két későbbi GB-ből már kiszedte Wajk.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45958) tib78 válasza Kbali (#45956) üzenetére


tib78
tag

Nálam annak idején FR volt a megoldás erre, ugyanez volt, semmi más nem segített.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#45959) baal-amiga válasza Kbali (#45956) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Én még megpróbálnék egy korábbi playt/marketet update zippel feltolni. Ha lehet, előtte kiszedni a jelenlegi rosszalkodó playt, adatait törölni.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45960) StefanBraun válasza Kbali (#45956) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Szerintem is csak a factory reset fog segíteni.

(#45961) Kbali válasza baal-amiga (#45959) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ahogy írtam, ez már megvolt (2. pontom).

[ Szerkesztve ]

(#45962) Kbali válasza StefanBraun (#45960) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem szívesen ugrok neki, csak már ha nem lesz más ötlet.
Csak tudnám, mitől bukta össze magát... :F

(#45963) baal-amiga válasza Kbali (#45961) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Az update zip előtt gondoltam, hogy ne hagyj benne szemetet.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45964) Kbali válasza baal-amiga (#45963) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem update zip-ből csináltam, hanem rar-ban kaptam egy apk-t, amit kicsomagoltam és SD-re másoltam, majd onnan telepítettem.

(#45965) StefanBraun válasza Kbali (#45962) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Én úgy szoktam csinálni hogy feltelepítek mindent amit használok ezután csinálok egy teljes rendszerlementést és ha netán hiba van akkor full restore és minden oké egyből.Illetve 2 variációnak készítettem egy olyan rendszert is amibe előre belemásoltam a nekem szükséges appokat ,és akkor telepítés után nemkell azokat sem újra felinstallálnom.Egyébként egyetlen egyszer volt nekemis olyan hogy market nemakart telpíteni alkalmazásokat csak mondjuk minden 4 iket,de ez egyetlen egyszer fordult elő eddig.

[ Szerkesztve ]

(#45966) pillevas


pillevas
csendes tag

Mondja meg nekem valaki hogy ha rom-ot cserélek akkor ugyanaz a program (widget) kinézete hogy tud megváltozni teljesen? (business calendar)
Ez volt:

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#45967) pillevas


pillevas
csendes tag

ez lett:

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#45968) kano válasza pillevas (#45967) üzenetére


kano
nagyúr

Ez a free változat? Nekem nem akar megjeleníteni semmit.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#45969) baal-amiga válasza pillevas (#45966) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Öööö, ez a Launcher Pro + naptárwidgetje, az alsó a Business Calendar....

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45970) rothadt


rothadt
aktív tag

anno elromlott a kijelzőm, meg a bekapcsoló gombomat is javítani kellett, ment gariba vissza, megcsinálták, aztán miután átvettem, később láttam, hogy az összes csavart az oldalán túlhúzták és eltörtek a kis tartó fülek, csak nem tudom mi tartja össze. visszaküldtem, azt mondta a kiscsaj a vodában, hogy írjam le mi történt és majd meglátjuk mi lesz. szombaton megjött, nem javították meg, mert azt állítja a cordonos a kézzel írott katicabogár betűivel, hogy nem náluk tört el. faca! nem tudom, lenne-e értelme a fogyasztóvédelemnek, mert sajnos nem tudom bebizonyítani, hogy nekem van igazam (szerintem), ezért írom le az esetemet, mivel látom gariztatás előtt állnak többen is, hogy mindenki minden szögből fényképezze le a telefonját, a jelenlegi hibájával együtt, mert ez az egy segíthetett volna rajtam is!!! azért majd bekérdezek a fogyasztóvédelemhez ettől...

kínai szemetektől kicsit tartok, mert egy nokia e51-re már rendeltem teljes házat, billentyűzetet, de nem olyan mint a gyári :N

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#45971) kymco válasza pillevas (#45966) üzenetére


kymco
veterán

Te még jól jársz, mert én a BC widgetjét minden rom update után ki kell tennem, mert widget helyen hibaüzenet fogad. A többi widget gyönyörűen túléli a rom update-et, csak a BC szórakozik mindig. Egyébkén QCM10 update-ről van szó...

www.refujvaros.hu

(#45972) pillevas válasza baal-amiga (#45969) üzenetére


pillevas
csendes tag

mind a kettő ua program: business calendar még a az apk file is ua. De se a free se az uj nem néz ki úgy mint a régiben :( Mért csesződik el ami már jól működött. :O :W

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#45973) hodostamas válasza tib78 (#45955) üzenetére


hodostamas
addikt

hát pedig néha nem árt egy data wipe ha sokat frissít az ember. Titanium backup-al azért elég kis idő alatt vissza lehet hozni ugyan azt az állapotot..

(#45974) pillevas válasza kymco (#45971) üzenetére


pillevas
csendes tag

Ez a business calendar. És úja lett minden telepítve. Nem hurcoltam át semmi.

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#45975) pillevas válasza baal-amiga (#45969) üzenetére


pillevas
csendes tag

Igazad van én néztem be. :R Csak a sima naptárat raktam ki és nem L Pro naptárját :C

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#45976) killermonkii


killermonkii
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem 1 használt garis rootolt Defy-t. Az a helyzet hogy előjött nekem is a hiba, hogy bedöglött a hangszóró, és csak kihangosítóval tudok telefonálni. Az interneten olvastam hogy ezt azonnal cserélik, viszont rootolt telefont nem szeretnék gariztatni mivel elvileg garanciavesztéssel jár. Viszont mivel nem vagyok nagy android guru (ez az első ilyen telefonom) a neten utánanéztem hogy lehet visszarootolni, de túl sok módszert találtam, és nem akarom elcseszni a telefont. Tehát abban szeretnék segítséget kérni hogy hogyan lehet visszarootolni a telót.
About menü :
Model Number : MB525
Android Version : 2.3.7
Baseband Version : EPU93_U_00.59.01
Kernel Version : 2.6.32.9-gb08c3c8 vfcj78@zch68lnxdroid50#1
Mod Version : CyanogenMod-7.1.0-jordan
Build Number : Gingerbread GWK74

Előre köszi a segítséget, ha kihagytam valamit ami kellene szóljatok és leírom.

(#45977) netseft


netseft
aktív tag

Defy+, gyári ROM, Android 2.3.5 esetén nem sikerült SMS-eknél a szövegfelismerés nyelvén változtatni (kereséssel szemben), ezért magyarítottam. A probléma, hogy így már meg sem jelenik az ikon a billentyűzeten, english locale-nél sem, hiába van bepipálva beállításoknál a megjelenítés checkboxa. Van erre valamilyen megoldás?

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#45978) StefanBraun válasza killermonkii (#45976) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

gugli:szervizelés előtti teendők defy és ott minden levan írva.

[ Szerkesztve ]

(#45979) pillevas válasza killermonkii (#45976) üzenetére


pillevas
csendes tag

http://logout.hu/bejegyzes/szabof1/legfontosabb_motorola_defy_defy_telepitesi_leirasa/friss.html
[link]

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#45980) tzl válasza tib78 (#45955) üzenetére


tzl
senior tag

szerintem a sorozatos hotboot az feszhiányra utal. Emelj kicsit a felső érték feszültségén és nézd meg, hogy úgy is hotbootol-e (a nightly-ságból adódó hotboot mennyiségen felül).
Ha néhány naponta dob egy hotbootot vmiért, az belefér, de a napi sok az nem.

(#45981) tzl válasza rothadt (#45970) üzenetére


tzl
senior tag

kapaszkodj, 2011 január végén adtam szervizbe Döfikét, februárban kaptam vissza. A szerviz után szép sorban eltörtek a fülek, szervizes túlhúzás okán.
2012 júliusában újra szervizbe kellett adni szegényt, kijelzőcsere volt. Ha már beadtam, szóltam a törött fülek miatt is és kicserélték az előlapot (hogy ebben mennyire játszott szerepet az, hogy a T visszaküldte javítás után azzal, hogy nagyon szoros a power gomb, gyak. nem benyomható, azt nem tudom).

Az alábbi hsz-ben lelkendeztem is miatta :)

http://logout.hu/tema/motorola_defy_melyviz_olvasd_el_az_1_hozzaszolast/hsz_42454-42454.html

(#45982) Stard72


Stard72
tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek egy kimaradt hangerőszabályzó gombja?. Megvenném.

Előre is köszönöm

(#45983) kisbarack válasza hokins (#45954) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Én sajnos nem értek nagyon hozzá, de nem oldhatná meg a hibát egy esetleges új modul betétele? Persze régebben mint ha lett volna erről szó. Ennek nem néztem utána csak láttam hogy nem nagy pénzekért lehet kapni modulokat pl.: ebay-on

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#45984) hokins válasza kisbarack (#45983) üzenetére


hokins
addikt

Igen volt róla szó, csak nembiztos hogy attol még jó lenne.

Aszem valami olyat írtak hogy nem mindegyik alaplapnál megoldható...

De aki bevan regizve ebay-re az megnézné nekem hogy mennyiért van bayer modul defyhez...

[ Szerkesztve ]

(#45985) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy Defy-m és szeretném rá feltenni a ICS androidot. Ebben szeretnék segítséget kérni hogy hogyan is vágjak neki mit érdemes. Annyi hogy nem magyar a telefon de szeretnék hogyha végre magyar lenne. Szeretném még kicsit túlhajtani vagyis pontosabban beállítani a 300/600/1000 mhz üzemeljen a procija. Olyan kérdésem lenne még hogy érdemesebb lenne a Jelly Bean feltenni vagy ICS a jobb választás. Szeretném ha a telefonom minden funkciója megfelelően működne. Ha lehetne kérnem akkor lépésről lépésre kellene leírni hogy mit csináljak. Most csinálnék elsőnek ilyet, (elolvastam a fórum elejét). De ha netán valaki szeretne egy kis mellékest keresni és hajlandó lenne megcsinálni az nyugottan írjon egy PÜ. Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

(#45986) hokins válasza Destloler (#45985) üzenetére


hokins
addikt

Szerintem mellékes nélkül is tudunk segíteni... Vannak leírások is. Szabof1 kolega leírásai alapján sógorom 9éves fia is megtudta csiálni a romcserét.

(#45987) zolnagy válasza R19 (#45939) üzenetére


zolnagy
őstag

Én már várom a végsőt. Elvileg hétvégére meglesz. Aztán megy fel a popcorn sea helyett, ami 1 napos működés után úgy belassul, hogy használhatatlan

(#45988) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!

Miért nem tudom feltelepíteni a Titanium Backup-ot? Azt írja, hogy nincs elég hely, amit nem akarok elhinni. A 70%-a üres a telónak. CM10 van rajta, tegnapi.

(#45989) Destloler válasza hokins (#45986) üzenetére


Destloler
tag

Be tudnád linkelni a leírást.

(#45990) hokins válasza Destloler (#45989) üzenetére


hokins
addikt

(#45991) baal-amiga válasza csabi94 (#45988) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ha nem tombstones gond, akkor keress com.keramidas.akármi.odex filét a data/app mappában. Töröld.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45992) Destloler válasza hokins (#45990) üzenetére


Destloler
tag

Köszönöm, olyanban tudnál még segíteni hogy ICS vagy JB? Melyik a stabilabb és melyiken megy mindegyik funkciója a telefonnak 100%-as.

(#45993) hokins válasza Destloler (#45992) üzenetére


hokins
addikt

Jelen állapot szerint a JB jobban való mindennapos használatra. De még egyikse 100%os

[ Szerkesztve ]

(#45994) csabi94 válasza baal-amiga (#45991) üzenetére


csabi94
őstag

Mi az a tombstones? Amúgy nem találtam ilyen fájlt. Azóta van ez a gond, mióta mindent töröltem az sd kártyáról. Szerintem a rendszerben nyomot hagyott a program, de ugyanakkor törölve lett ugye, mert üres az sd kártya. (zenéket, képeket, titanium backup mentéseket hagytam csak rajta).

[ Szerkesztve ]

(#45995) CoolBoy323 válasza csabi94 (#45994) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mi az a tombstones?

bocsi, nincs kedvem válaszolni, csak ezen olyan jót derültem :)) :DD

(#45996) Dudi08 válasza csabi94 (#45994) üzenetére


Dudi08
tag

A telefon memóriájában a data/tombstones mappába szemetel valami program és ezért növekszik meg a mérete. Ha jól emlékszem a flash player szemetelte a 2.3-as rendszereken.

(#45997) somi52 válasza csabi94 (#45994) üzenetére


somi52
őstag

root explorelt megnyitod utána a data mappát ha van tombstones könyvtár törlöd

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45998) somi52 válasza csabi94 (#45994) üzenetére


somi52
őstag

dupla :C sikerült felrakni okosba : az spb shellt :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45999) Cinege


Cinege
csendes tag

Helló!
Valakinél jelentkezett már olyan probléma cm10-nél , hogy nem talál hálózatot és nem működik a "ház" gomb. Ha a manuálisan akarom a hálózatot keresni , akkor pedig hibát ír ki.
Néha sikerül előcsalogatnom a hálózatot úgy, hogy repülő üzemmódra kapcsolok és újraindítom a gépet. Utána padig ha kilépek a repülő üzemmódból és megadom a pin kódot, így működik (egy darabig). Ezt megunva korábban már visszaraktam a stabil 7.2-t, de visszahúzott a szívem, gondoltam most már talán javítva lett, de megint előjött

(#46000) nagymolnar válasza csabi94 (#45994) üzenetére


nagymolnar
tag

OFFÍ< sosem trollkodtam, de 46000!!!! :C > ON

Szia!

Ha nincs tombstones mappa akkor és ceramidas file-okat is törölted akkor csak egy dolog segít. gyári recovery és ott a full wipe. (vigyázz minden user adatot töröl)
Van egy érzésem, hogy úgy jártál ahogy én. nem most rootoltad a romodat?

A memót le tudod ellenőrizni a beállításokban a sd és belső memória fülön. Ha itt a belső memória (internal storage) nem 1,xxGb méretű, hanem max 128 Mb és abból szabad kb.50Mb akkor kezd elölről a telepítést, a gyári format paranccsal. (vigyázz a custom recovery wipe/format parancsa nem egyenértékű!

Én 2 napot szívtam. Az asszony anyázott , fájlokat számoltm, nagyméretűeket kerestem, mert 1,17 szabad Gb nem tünhet el.(szűz telepítés után 2.2CEE) ennyi szabadnak kell lennie.

HAJRÁ!
nagymolnar

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.