Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) Grave_444 válasza AxBattler (#58038) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem bírtam magammal, rendeltem így késő este, az egyelőre titok milyet. :))

[ Szerkesztve ]

(#58052) PROTRON válasza AxBattler (#58036) üzenetére


PROTRON
addikt

Most nézem csak hogy ezek ellopták az én spanyol viasz ötletem, hogy hogyan lehet mATX házba full ATX alaplapot és fullos rtx VGA-t rakni...fullos tápegység mellett. Csak elrontották hogy melyik irányba kell néznie a tápegység ventijének.
No meg ilyenkor csak olyan AIO-t szabad használni, amelyiknél a cpu-blokknál van VRM venti...jobban minden, minden folyadék hűtés esetén csak olyat szabadna használni. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58053) Rick4 válasza HUN_Sector (#58049) üzenetére


Rick4
félisten

Ez fogyasztás? :D
Az én 13700K-m reggelire eszik ennyit. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58054) Rick4 válasza HUN_Sector (#58047) üzenetére


Rick4
félisten

Ragasztottam már fel ventit ragasztópisztollyal, kétoldalas ragasztóval, most ilyeneket vettem: [link] Ezzel szerintem lényegtelen, merről van menet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58055) AxBattler válasza Grave_444 (#58051) üzenetére


AxBattler
félisten

Izgi-izgi. :)
Trinity mini nem jött be?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58056) Grave_444 válasza AxBattler (#58055) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Minőségre nem, amúgy teljesen használható, szellős ház. :)
Kíváncsi vagyok ugyanezek az alkatrészek más kialakításban mit tudnak nyújtani.

Azért a Jonsbo V9-nél masszívabb házam még nem volt. Arra ráállhattam volna se lesz semmi baja, ennek meg ráteszem a tetejére a kezem behorpad.

[ Szerkesztve ]

(#58057) Rick4 válasza PROTRON (#58052) üzenetére


Rick4
félisten

A saját gépemben az i7-13700K-nál egy arctic liquid freezer II 120 aio van bent, ennek van ventije. Másik nzxt házban egy id cooling frostflow van egy i7-10700-on, meg ugyanolyan nzxt házban egy i5-10600-on, azokon a vízhűtéses cpu blokkokon gyárilag sincs vrm hűtés, meg itt van most egy Darkflash TRACER DT-240 is, ezen sincs, pedig ha a mérnökök is a te véleményedet osztanák, biztosan nem építenek a gépre halálos veszélyt jelentő venti nélküli blokkos vízhűtéseket, ha halnának meg a gépek, valószínű lett volna már több cikk belőle, de valójában semmi ilyen infó nincs... Segíthet a venti, nyilván segít is, de ezek szerint nélkülözhető.
Ezekben a házakban nálam van a VGA-val és a CPU blokkal szemben két lassan forgó venti, ami befelé nyomja a levegőt. Direkt néztem prime95 meg cinebench alatt is, teljesen normális hőmérsékleten marad a vrm attól a légáramlástól, elég sok meleget elvisz onnan a vízhűtés, maga a vrm pedig ezek szerint nem termel annyi hőt, hogy pici levegővel gond lenne. .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58058) HUN_Sector válasza sasNAXO (#58050) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Nekem a hosszú csavarból 4-et adtak, kizárólag azzal tudtam felrakni, mert a kisebbek nem értek át rajta. Na de majd megnézem még egyszer

(#58059) sasNAXO válasza HUN_Sector (#58058) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Akkor szerintem lehet csak a ventin lévő bemélyedés miatt gondoltad úgy, hogy nem megy fel másképp.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58060) Vigneau


Vigneau
félisten

Kellemes kis alany ez a Kolink Satellite, csak pici türelem kellett hozzá. Gondoltam egyet és megleptem az Asszonyt Húsvétra egy Gigabyte H470M H, i3-10105F és Kingston 2x8GB 3200MHz trióval. Inkább ezt kapjon, mint hideg vödör vizet a nyakába... :DDD

1) ASRock B85M-ITX, i5-4670K, Kingston 2x8GB 1866MHz:

2) Gigabyte H470M H, i3-10105F, Kingston 2x8GB 3200MHz:

Nagyon jó dolog, hogy ez a csonka (22.6cm X 18.5cm) mATX MoBo még koppra befért. ITX lapot jó áron nehezebb lett volna találnom GEN10-hez. Talán még kap egyszer egy SFX tápot, de az már egy másik történet...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#58061) Rick4 válasza Vigneau (#58060) üzenetére


Rick4
félisten

Ha belement az ATX táp, ne akarj SFX-et, most kezdek amjd összerakni egy kis konfigot egy node202-be, ezét vettem egy SFX-es méretű 450-es FSP-t, nem volt durván túlárazva 24500-ért, de elég gyenge a kínálat, és egy jó erős 25-30% felár azért benne van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58062) AxBattler válasza Vigneau (#58060) üzenetére


AxBattler
félisten

UPP, jó lett! :C

Kár, hogy az ilyen kompakt mATX lapok kiveszőben vannak az újabb szériáknál... különösen APU-s konfigokhoz jönnének jól.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58063) HookR


HookR
addikt

Dan C4-SFX review - Optimum Tech

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58064) Crabface válasza HookR (#58063) üzenetére


Crabface
senior tag

Spanyol viasz... gyakorlatilag egy Sliger S610/620.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#58065) flashpointer válasza HookR (#58063) üzenetére


flashpointer
őstag

Annyira sajnaljak azt a +10mm-t egy matx laphoz vagy wtf

(#58066) Vigneau válasza Rick4 (#58061) üzenetére


Vigneau
félisten

A tápot fordítva raktam be, mert hátulról előre lőttem be a levegő útját. Így viszont elég gányul van bent, gyorskötözőkkel rögzítve. A lapot meg épp be tudtam szuszakolni, a hátlap kiálló pöckei okoztak némi fejtörést, mire becsusszant a helyére... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#58067) Rick4 válasza Vigneau (#58066) üzenetére


Rick4
félisten

Jobban megnézve most már látom, viszont a ház merevítését szolgáló szélső lemezekre két kereszt lemezt rakva arra mindjárt fel lehetne csavarozni azt a tápot rendesen...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58068) Vigneau válasza Rick4 (#58067) üzenetére


Vigneau
félisten

Gondoltam valami hasonlóra én is, de perpill már nem volt hozzá energiám. Egyelőre az Asszony örül neki, mozogni nem mozog. Majd kiguruljuk idővel azt a rögzítést. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#58069) Vigneau válasza AxBattler (#58062) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen! :R

Újonnan, normális áron ezt a Gigabyte H470M H lapot sikerült megcsípnem. Arra is jó a barátkozás vele, hogy megannyi közös év után eltántoríthasson az ASRock-tól. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#58070) PROTRON válasza flashpointer (#58065) üzenetére


PROTRON
addikt

A ház hosszára célzol?
Mert magasságilag a VGA mellett elfér egy hosszabb alaplap, csak az alsó csavarokat nem rögzíted.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58071) Rick4 válasza Vigneau (#58069) üzenetére


Rick4
félisten

A giga legalább olyan rossz vagy jó, mint egy asrock ,asus, msi, van itthon 20 összerakott gép, ebből kettő asszonnnyal fixen használatban, nem igazán lehet sem stabilitásban, sem érdemi tudásban különbséget tenni köztük, apróságok vannak, amiket az árak is tükröznek.
Az általam fixen használt asus rog strix b760i itx lapom helyett is vennék legközelebb asrockot, asszonynak meg egy asrock b550m-itx van, amit előtte én használtam egy évig, egy röccenés se volt soha.
Miért kellett eltántorodni az asrocktól?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58072) Vigneau válasza Rick4 (#58071) üzenetére


Vigneau
félisten

Valószínűleg jobban bejött most a Gigabyte UEFI-je. Valahogy jobban tetszik a ventilátor vezérlése. Ráadásul még küszködök az Apósom gépébe átrakott ASRock B85M-ITX-szel is ezen a téren. Elég érzékeny rá, épp milyen venti van benne.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#58073) AxBattler válasza Vigneau (#58069) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, én pont Giga-ról váltanék már nagyon ASRock-ra. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58074) PROTRON válasza Rick4 (#58071) üzenetére


PROTRON
addikt

Anno apám az asus alaplap elhalálozásakor gyorsan egy asrock-ot kapott a boltban.
Amilyen instabil volt az az alaplap 10 éven át nem mertem tőlük vásárolni.

Most a céges géphez Asrcok-tól volt értelmes áron mini itx alaplap "H" csipsettel, szal nem volt választás. Kapott esélyt.

Maga a teljesítmény rendben van, mivel nincs széthajtva a belerakott 10600K.
Node az alaplapi usb-kkel rendre gondok vannak, hol nem látja, hol látja de nem tud powert biztosítani neki, hol lefagy, hol az egyik kiüti a másikat.
Nem mindegyik, már kitapasztaltam hogy melyik az a 2 usb port ami használata esetén gondok vannak.

Ettől függeltenül irodai PC-be simán megint vásárolnék, de csak is az ára miatt.
Oda ahova komoly munkaállomás kerül, komoly VGA-val, oda nem.

Pedig amikor a saját homeoffice munkaállomásomat raktam össze, nagyon csábított a Asrock Taichi x299, valamint CLX verziók.
De sajna tervezői félreértelmezés miatt nem vehettem meg őket, pedig 60k-ért volt HA-n, egy éppen csak teszt-cikk írás miatt kibontott példány.
Hiába tudott végre az intel CLX proci is 48 PCIe lane-t, az Asrock mérnöki olyan bután gondolkodtak, hogy 8-at fixen a M.2 slotok irányába kötöttek be, nem pedig egy negyedik PCIe slotba.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58075) Vigneau válasza AxBattler (#58073) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem szimplán csak meguntuk az aktuális gyártót és kellene egy kis frissítés. Van az úgy, néha így vagyok VGA cserekor is. :B

A mostani ASRock B560M Pro4-em is szimplán becseréltem volna egy hasonló Gigába. Csak aztán elvitték előlem. Anno azért választottam ezt, mert egy ASRock Z87M Pro4 volt az előd. Ezt hívják nosztalgiázásnak, ha úgy vesszük. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#58076) Rick4 válasza Vigneau (#58072) üzenetére


Rick4
félisten

Furcsa ez, mert nekem szinte minden ilyen gigabyte -asus- asrock lapból volt, és még csak azt se mondom, hogy látnám a jelentős különbséget műköés szempontjából, asrockból pl van olyan q1900b-itx lap, ami 2014 óta be van dugva, és megy hiba nélkül, van egy j4025-ös is, az is megy kb 3 éve.
A garázsban meg még van 5-6 komplett gép, régi p4, am3 300+ sempron, ami szintén működik a mai napig, a biosban egyszer kell élete során kotorászni, mikor beállítod azt a 10 dolgot, ami nem jó alapon.
Venti vezérlésből én egyfélére koncentrálok, 40°C alatt alig menjen, 40-50 között 50% venti, 50°C tól 70-ig meg jusson el az 50%-os sebességtől a 100%-ig, és ennyi.

Sőt, van még egy fontos dolog, pl az asrock- féle ultra- fast boot messze magasan veri bármelyik másik megoldásét, gombnyomástól számítva 4 másodperc múlva már a win betöltő karika forog, ezt a jelenlegi konfigom se tudja, itt kép nélkül telnek az első másodpercek, utána bios post...
De én nem csípem- utálom egyiket sem, működjön, és tegye a dolgát. Stabilitásban 10 éves távlatban sem tudok eltérést felmutatni, tönkre soha semmi nem ment nálam.
PROTRON: ilyesmi előfordul mindennel, én még a P4 1700-as cpukkal kezdtem, utána P4 2.0GHz, majd jött az abit nf7 meg a barton magos AMD 2500+, ami ment 3200+- kén, meg az ati 9500, aminél be lehetett kapcsolni a +4 szálat, és 9700-ként látta a gép.
De 2005 óta szinte minden nap napi 16 órákat mennek a gépek, és egy röccenés se volt. Nyilván nekem nincsenek ennyire spéci igényeim, és nem is feltétlenül az ár számít, ennek ellenére sosem a legdrágább cuccot veszem, mert minek is.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58077) sasNAXO válasza Vigneau (#58072) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Asrock B450 ITX-nél ha beállítom BIOS-ban a ventit PWM-nek, akkor valahogy nem kezelte jól, ha automatán hagytam, jól kezelte...és nem tudom miért, és pár BIOS verzió volt már azóta.
Amúgy meg Windows alatti venti vezérléshez ezt tudom ajánlani mindenkinek:
GitHub - Rem0o/FanControl

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58078) Rick4 válasza sasNAXO (#58077) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam pont ez történik jelenleg, ha a 3 pines pumpának pwm vezérlést akarok adni. :D Viszont átállítom dc-re, és hibátlan. Mert hogy a 3 pinest másképp nem fogod tudni vezérelni, a 4 pines lesz pwm. 4 pines az a hűtő, vagy nincs megszakadva egy szál?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58079) Pista0001 válasza Vigneau (#58075) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem annó az MSI rögzült be. ITX-ezés előtt elsődleges custom gépben csak az volt, amióta ITX-ezek, (majdnem) minden volt, csak az nem. :D DFI, Gigabyte, ASRock, ECS, Intel,... Én speciel sose szerettem a Gigabyte-ot, nem változott azzal a lappal sem, amit használtam (Z77N). ASRock alsó házast próbáltam még AM3 időkben, nem voltam tőle elájulva, inkább cseréltem MSI-re. Azóta van integrált procisom, és most egy B550-em, ezek eléggé tetszenek. VGA-ból eddig csak MSI-m (nVidia) és Sapphire-om (ATi/AMD) volt, most először eltértem volna (AMD-s MSI :P ), de mire a rendelésig eljutottam, elfogyott a készlet, szóval megint Sapphire lett :D

(#58080) sasNAXO válasza Rick4 (#58078) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

PWM-es 4 pines Noctua (és régen is volt ilyen, mert ez már a második ilyen lapom, akkor azt hittem a venti a ludas). Pont hogy PWM-re állítva DC módon kezelte és ugye akkor más hangja van a feszültség változtatások miatt. Lehet ha DC-re állítom, akkor PWM-ként kezeli, nem próbáltam ki. :D Lényeg, hogy automatán kellett hagyni. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58081) PROTRON válasza Rick4 (#58078) üzenetére


PROTRON
addikt

#58077 sasNAXO
+1.
Ahogy írod, ha PWM-re állítod, akkor az alaplap a pwm alapon akarja a 3 pin-es ventit is szabályozni, ezért nem fogja jól vezérelni.
Ezen a szinten különbség van aközött hogy valamit szabályozol vagy vezérelsz, noha a laikusok számára a két szó "felcserélhető"-nek tűnik. Irányítástechnikai hülyeségek...

Ha az alaplap tud "DC" opciót, akkor az van arra szánva ahogy írod, hogy 3 pin-es ventinek tudd a fordulatszámát vezérelni.

#58076 Rick4
Én még 99-ben p166-ossal kezdtem, aztán pentium-2 400 (amivel kapcsolatban át lettünk verve, mert a celeron 733-as proci amivel eredetileg kértük a PC-t épp behalt összeszerelés után, ezért rábeszéltek minket a készleten lévő p2-400-asra, egy geforce 2-essel), majd egy belépő asus alaplapban celeron 1700, végül egy komolyabb asus alaplapban egy celeron 2400-as.
Szal én is szép lassan lépkedtem felfele.
Amúgy mind a kettő asus lap kereken a 4. szülinapja utáni 1 héten adta meg magát. :D
Azóta nem is csodálkozom semmilyen asus gixeren. :D

Bár a 2400-as esetében épp dual boxban futott 3 kliens a lineage 2 játékhoz, ami mellett épp solidedgeben CNC marási program házit akartam leszimulálni amikor megtudtam hogy ez az alaplap is füsttel működött...mármint a kondik a CPU körül elpukkantak, meg egyebek...reménykedtem egy tápcserében, de hát bilibe lógott a kezem.
Azóta egy AM+-os Asus alaplap, ami csak netezős gépben van, azon is elpukkantak a kondik egy része, ami miatt csak 4-5. bekapcsolási kísérletre sikerül képet adnia. Mármint egyébként bekapcsolódik, jön a windows xp login szignál, csak kép nincs mert a PCIe slotnál lévő kondik elpukkantak. :D

A mostani MSI x299 pro alaplapomon nem is merek biost frissíteni, nehogy a működő rendszert elszúrjam...pedig járna neki a kényeztetés, mert azért volt ott egy mikrokód változtatás a 10940x porickkal kapcsolatban, amivel használom.
Valszeg ha frissítenék, akkor utána picit jobban tudná kezelni a proci kapacitást, volna értelme felraknom az Intel extreme tuningot(jelenleg nem akar futni) és valszeg az autocad tényleg a legerősebb proci magon futna, nem pedig random valamelyiken, mert jelenleg tudom hogy teljesítményt vesztek.
Annak a proginak 1 magon kell a legmagasabb elérhető órajel, ami mellett a többi magon tudna futni a winfos, de valamiért folyton megakasztják egymást a folyamatok. Valszeg bios frissítés és teljes rendszer újratelepítés utána az IET is tudna futni, ami most nem akar. :D
De amúgy az MSI szoftveres részlegével nem vagyok kibékülve, a Dragon centerben nagyon bíztam hogy 1 helyen tudom az összes vacak RGB-t ki kapcsolni, meg beállítani az összes venti profilt, ehelyett folyton lefagy a program
Az alaplapon nuku RGB nincs, csak egy "oké" fehér led. :D
De a venti profilok egyébként úgy zajlanak ahogy anno beállítottam, csak nem tudom átállítani, mert le van fagyva a progi.

Az RGB meg eleve nem képes a többi gyártó alkatrészeit kezelni...külön kell az Adata ramokhoz elindítanom az adata RGB-jét, hogy kikapcsolhassam, amit utána lelövök de megjegyzi a beállítást...hogy 5-6 ki-be kapcsolással később megint elfelejtse.

A VGA-val már nem is próbálkozom...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58082) Vigneau válasza sasNAXO (#58077) üzenetére


Vigneau
félisten

Ismerem a programot, de nem használom. A szoftveres vezérlők közül pedig egyedül az MSI Afterburner-t kedvelem, no de az meg másra szolgál. Bár éppenséggel azzal is lehet (VGA) ventit vezérelni. ;)

Nálam is a Silent, Normal, stb. módok mentek normálisan. Mire rájöttem, hogy manuálisan csak akkor szeretnek menni a ventilátorok, ha a Case 10%-kal magasabb fordulatszámra van állítva, mint a CPU. Egyéb esetben csak fel-felpörögtek. A csuda érti... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#58083) Rick4 válasza PROTRON (#58081) üzenetére


Rick4
félisten

Sajnos nagy csodák nincsenek, nálam sok év után asus jött megint, most ez a rog strix b760i van bent, elgurul egy évet, aztán úgyis fejlesztek... Minden frankó vele, egy apróság van, a lap felismeri a dd5-6000-es kingston fury-kat, de annak ellenére, hogy ezek argb ramok csak egy csíkban képes színt változtatni, talán azért, mert az első- felső ventim sima rgb, és nem argb? penrgb-vel nem akar jó lennni, de a ram saját fury ctrl programjában megy ledenként.
Persze pont lexarom, de valahol azt mutatja, mégsem voltak alaposak, vagy kompatibilitási gond van, vagy leírták valahogy nagyon apró betűvel, hogy ne keverjük az rgb és argb dlgokat, már mindegy, pedig ettől eltekintve a szoftveres körítés teljesen rendben van.
Ja, Asus félelmem nekem is volt, össz 3 eszközzel volt életem során gond, asus WL500gP meghalt, AC65p elvesztette a fonalat, 3 hónapos korára már 8 óránként, a cseredarab szintúgy...

Én a p4 vonal előtt c64-meg amiga 2000-eztem, utána indult a p4 vonal. Emlékszem, 30-35 öt kerestünk, és 170K volt a boltban az 1700-as P4-es gép dvd íróval, meg 17-es CRT monitorral. :D

Ja, és akkor szembejön egy ilyen cucc: [link] nem tűnik rossznak, fogalmam sincs, kitől lopták! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58084) Pista0001 válasza PROTRON (#58081) üzenetére


Pista0001
addikt

A szabályzás és a vezérlés között a különbség a visszacsatolás. Vezérlés akkor lenne, ha minden egyes fordulatszámhoz tartozna egy-egy feszültség (DC) vagy pwm jel (PWM), és az alaplap ezt a jelet adná csak ki a fordulatszám ellenőrzése nélkül (igazábol ekkor sem, erre térjünk vissza). Ez nem így van, van fordulatszám visszajelzés, ami alapján az alaplapi (vagy egyéb) szabályzó belövi a feszültséget/pwm jelet. Gyanítom, ezért is pörgetik fel maximumra induláskor, hogy megtudják, az mekkora fordulatszám. És a visszatérés... Igazából fordulatszám visszajelzés nélkül is szabályzásról beszélhetünk, mert ilyen-olyan hőmérséklet értékek alapján működne akkor is, a hőmérséklet értékek is a visszacsatolások.

(#58085) HUN_Sector válasza PROTRON (#58074) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Életemben mindig az msi termékeit pártoltam, aztán lett egy Fatal1ty B450 Gaming itx/ac alaplapom. Életem legstabilabb wifijét azon kaptam. Soha egy probléma nem volt, minden tökéletesen futott.
Aztán én hülye, vettem egy msi b450 Gaming plus ITX ac-t. Kínszenvedés, szar antennákkal.

De hogy intelről is legyen szó. A legutóbbi gigabyte z590I vision d itx alaplapom sem túl stabil wifivel, de ezen még az ethernet is szarakszik legalább.

[ Szerkesztve ]

(#58086) PROTRON válasza Pista0001 (#58084) üzenetére


PROTRON
addikt

Az utolsó bekezdésedre céloztam.
Ha leakasztod a 3-ból a 3. pint, akkor "DC" módú beállítás esetén simán fogja az eredeti görbe szerinti %-okat ráküldeni, feltéve hogy nem CPU hűtő, mert CPU hűtő esetén kötelező elem a fordulatszám visszajelzés, mivel anélkül azt hiszi hogy nem forog egyáltalán az adott venti, ezért leállítja a gépet a bios.

Az én EVGA P2 1000-es tápommal is ez a gondom, hogy csak 2 pin-es venti van benne amihez hőmérséklet alapján akarja a feszültséget beállítani, így 40% terhelésnél nem tudja elindítani(mert az indító áram túl sok az adott venti típusnál és beesik a fesz). :D
"Be kell röffennie". :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58087) sasNAXO válasza PROTRON (#58081) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Csak elégséges (vagy max. közepes) voltam irtechből, sorry. :DDD És az se most volt.
A lényeg, hogy valami szoftveres hülyeség van, mert PWM ventit PWM opcióra állítva nem kezel jól az Asrock alaplap, automatán viszont igen. A nálam megfordult/lévő asus, gigabyte alaplapokkal nincs ilyen gond.
Szerk.: Amúgy nem cserélem le emiatt az Asrock-ot, bőven jó, úgyis automata az alap opció. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58088) AxBattler válasza sasNAXO (#58077) üzenetére


AxBattler
félisten

Használja valaki ezt a Fan Control progit? Bevált valakinek?
Csak mert szívesen lecserélném a Giga gyári App Centerét...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58089) Kiratheonly válasza AxBattler (#58088) üzenetére


Kiratheonly
tag

Vízhűtés előtt ezt használtam, nekem az AISuite-ot váltotta és kifogástalan kis program. Ha jól tudom, többen is használjuk a fórumon.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#58090) Grave_444 válasza AxBattler (#58088) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Működik, én csak arra használtam, hogy kikísérletezzem a ventilátorokat, aztán végül biosban állítottam be őket grafikonon.

(#58091) sasNAXO válasza AxBattler (#58088) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

2021 február óta használom. Egyszer volt egy frissítés amit elrontott a muksa, valamikor tavaly, ott egy ideig vissza kellett menni egy korábbi verzióra, de ezt leszámítva tökéletes a cucc.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58092) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a válaszokat, teszek vele egy próbát! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58093) PROTRON válasza sasNAXO (#58091) üzenetére


PROTRON
addikt

Ennek folyamat futnia kell, vagy 1x beállítod, beírja magát valami registry részbe, majd utána kilőheted a programot, mert a beírt rész alapján automatikusan fog történni?
Csak mert amikor VGA-t cseréltem és azóta is furán viselkedik a Asus Tuf 3090 TI, nem hajlandó a performance módnak megfelelően, egyfolytában járatni a ventit. Mint ha megragadt volna a semi quiet módban, azaz 55 fok elérése után vár még 5-10 secet mire bekapcsolja a ventiket, csak hogy van amikor az már sok és addigra túmelegszik a kártya. :D
Persze a himbálózás után már jó, de elsőre ez bosszantó...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58094) sasNAXO válasza PROTRON (#58093) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ez a progi folyamatosan megy (tálcán óra mellett kicsiben). Ha kikapcsolod, akkor visszavált a bios vezérlésre.
Nekem amit látsz GPU ventik, az valójában deshroud, tehát nem a gyári GPU ventiket vezérli, bár elméletileg azt is tudja ha minden igaz.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58095) Grave_444 válasza sasNAXO (#58094) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kártyán kívül amúgy a többit alaplapról is lehet vezérelni. Rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#58096) flashpointer válasza PROTRON (#58070) üzenetére


flashpointer
őstag

Magassagara, matx pont elferhetne es semmivel nem foglalna tobb helyet.

(#58097) sasNAXO válasza Grave_444 (#58095) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Igen lehet. Itt az a nagyon jó, hogy mondjuk a kártya hőfokával feltolod a ház ventiket is, vagy lehet "mixelni" a grafikonokat és mondjuk a házventik felmehetnek a videokártya és mondjuk az alaplap miatt is. NR200-ban amikor az egyik venti a vinyóra fújt akkor nekem volt olyan szabály is, ha a vinyó felment nem tudom x fok fölé akkor a házventik picit beindultak. Nagyon jó cucc. :K

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58098) Rick4


Rick4
félisten

Volt az a sztorim, hogy a 13700K-n kissé féloldalas volt mindig a paszta, miután levettem a hűtőt (Arctic Liquid Freezer II 120 AIO) de majd a lefogató keret megoldja. Lefogató megjött, beraktam, de nem igazán volt változás, sebaj, ez akkor ilyen..
Na most nézegettem a neten, mert a húgom lecserélte az öreg 1060-ast, és új vga-t vett, és mondtam, hogy ha már ennyit költ a gépre, akkor cserélhetne vízhűtést is, szóval nézegettem az aio hűtéseket, szembejött a saját hűtőm, ott voltak a revíziók, meg a módosított hátlap, ami összefeszül pár jobban megpakolt alaplappal, (többek között az enyémmel is, de 3 napja kértem tőlük módosított hátlapot, majd jön) szóval nézegetem a revíziókat, csak előveszem a dobozt, melyik az enyém, 4-es, oké. Hogy is van benne az 1700-as lefogató? Mert hogy a gyártó írja, hogy LGA 1151/55-höz a 14mm-es tüske kell, 1700-hoz a 13mm-es. Kipakolok mindent, nézem, asztalon van 3 db 14mm-es, és egy rövidebb. Megmérem, 13 mm, az, ami az 1700-ashoz kell.
Na akkor baj van, mert csak a lapban lehet a hiányzó 14mm-es, hűtő le, lenyomat néz, háát, nem 100-as:

Méricskélem tolómérővel, meg is van, a bal felső bizony 1m-rel hosszabb, azért nem feküdt fel rendesen a hűtő... :D

Fasza, kitekertem, a rövidet, ami oda való betekertem, és pasztáztam is szép vékonyan... :D
Most megy minden frankón. :C Remélem ennyi volt, csöndben duruzsol szépen, cpu 34°C-on. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58099) HookR


HookR
addikt

MIDORI 7.5L hivatalos oldal - [link]
- 125 x 196 x 306 mm (7,5l)
- DAN A4-SFX klón

===============================================

MIDORI 5L hivatalos oldal - [link]
- 10 x 28 x 18 cm (5l)

===============================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58100) HUN_Sector válasza HookR (#58099) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

És még riser kábelt is adnak hozzá

Viszont a minősége... hááát. Japán létére azokat a hdmi csatlakozókat nem igazán sikerült pontosan kialakítani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.