Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Szükségem lenne egy olyan programra, ami egy hálózati meghajtó és helyi lemez mappája között tud szinkronizálni és ingyenes üzleti felhasználásra is (munkahelyi gépemen akarom használni).

Amiket tudnia kellene még:

- Szünetre lehet állítani
- Egyoldali szinkronizáció (ezt mondjuk meglehet kerülni, hogy a szerveren nem változtatok semmit), igazából egy valós idejű biztonsági mentést akarok csinálni egy mappáról, de úgy, hogy ha véletlen valaki belenyúlna szerver oldalon, nekem helyi lemezen ne változzon. Még az hiányzik, hogy valaki beletöröl a mappába a szerveren, aztán letörlődik a helyi lemezről is....

Létezik ilyen?

(#46952) sztanozs válasza ReSeTer (#46951) üzenetére


sztanozs
veterán

Bekattintod a szerveren levő könyvtárra, hogy offline is elérhető. vagy ez csak Win XP-ig volt opció? :F

https://www.ubackup.com/windows-10/enable-offline-files-windows-10.html

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46953) ReSeTer válasza sztanozs (#46952) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nem jó. Az eredeti fájlok a helyi szerveren vannak, a hálózaton csak a biztonsági mentésnek kellene lennie.

(#46954) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! 2160p HDR x265-ös kódolású filmből szeretnék pillanatképeket készíteni, mely képeknek a felbontása egyezik a videó felbontásával.
MPC-HC MadVr-el nem jó felbontásban lop , 3840x1920 helyett pl. 2558x1171-es képeket készít.
Kipróbáltam pár más lejátszót is ( köztük a Video Solo Blu-Ray playert is) de vagy nem HDR-es a kép a számítógépen, vagy nem jó kép felbontása.

Tudnátok segíteni, hogy melyik - akár nem ingyenes - program lenne jó a célra?

(#46955) Dr.NX válasza Bodor (#46954) üzenetére


Dr.NX
addikt

PotPlayert próbáld ki, abban van save frame source. Hátha az jó lesz.

Elfogadom a sütiket.

(#46956) Bodor válasza Dr.NX (#46955) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi, de le sem játsza a képet, csak a hangot.

(#46957) Vesa válasza Bodor (#46956) üzenetére


Vesa
veterán

MPC-BE?
Írtad, hogy a HC nem jó, de talán a BE fejlődött ebben is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46958) Dr.NX válasza Bodor (#46956) üzenetére


Dr.NX
addikt

Próbálj ki a video menüben más renderert.
Visz az mindent.

Elfogadom a sütiket.

(#46959) Bodor válasza Dr.NX (#46958) üzenetére


Bodor
veterán

Lav Filter telepítése után megy szépen a lejátszás, de a pillanatképek fakó, sárgák, tehát nem HDR minőség, amire szükségem lenne.

Próbálom az MPC-BE-t...

(#46960) Kempetlen válasza Bodor (#46959) üzenetére


Kempetlen
tag

A PotPlayer egy szakadék lejátszó, felejtsd el! Általános használatra szintén az MPC-BE-t preferálnám. Ja, és innen töltsd a Nigtly verziót, ne a SourceForge oldalról, mert ez sokkal frissebb. Van telepítős és portable változatban is.

De legtöbbször amúgy a sima VLC az, ami az egzotikumokkal is elbánik mindenféle külső codec nélkül, illetve az az, aminél nem csúszik el a szín valami dekódolási hiba folytán. Anno ezzel készítettem fullHD screenshotokat. Most nincs kéznél az asztali gépem, de tippre a nagyobb felbontásokkal se lesz gondja.

[ Szerkesztve ]

(#46961) Srob válasza Bodor (#46959) üzenetére


Srob
tag

MPC-HC + MadVr-ben a kijelző felbotása 3840x2160-ra állítva, windows HDR-off sima print screen/paint

windows HDR-on

"curiosity killed the cat"

(#46962) Bodor


Bodor
veterán

Egyelőre úgy néz ki, hogy a MPC-BE a nyerő, mindenféle szűrő és kodek nélkül ki tudom nyerni a filmből a helyes felbontású és színű képeket. Egy bajom van csak vele, hogy van egy film, amit nem játszik le, elindítás után csak kilép a lejátszó. Sima MPC-HC és a médiaplayerem pedig lejátsza. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#46961) Srob : A monitorom felbontása 2560x1440, hol kéne beállítanom a 3840x2160-as felbontást? És a Windows HDR-off- vagy on beállítást?

(#46963) Srob válasza Bodor (#46962) üzenetére


Srob
tag

A monitorod felbontásánál nagyobbat nem tudsz állítani. Viszont, ha a kijelződ tudja a HDR-t a windows fel fogja ismeri és itt tudod bekapcsolni. Különben a HDR-es filmről készített kép fakó marad.

"curiosity killed the cat"

(#46964) Bodor válasza Srob (#46963) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi, de a monitorom csak ennyit tud, marad az MPC-BE. Azért köszi neked is!

(#46965) kovacs65


kovacs65
senior tag

Helló!
Útvonaltervező progit keresek.
A szokásos navik nem tudják azt, amit szeretnék.
Csak az általam megadott sorrendben érintik a városokat.
Olyan kellene, hogy beírok 5-6 települést és a legrövidebb bejárási útvonalat számítja ki.
THX

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#46966) mezis válasza kovacs65 (#46965) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ha jól emlékszem ezt Lineáris Programozási feladatnak nevezik. :F Régen volt. :o
Keress, hátha találsz olyan WEB lapot, ahol csak az adatokat kell megadni.
Vagy elég egy táblázat kezelő is ? :F
[link] , [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46967) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Online kell tanítanom olyan módon, hogy látom a diákok képernyőjét, át tudom venni az irányítást, ők is látják az enyémet (de egymásét nem látják). Max 2-3 fő lenne egyszerre.

Ezt milyen szolgáltatás tudja?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46968) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Az uj tarsashazban vallalhatatlan a wifi annak ellenere, h ez nem panel...
Anno telefonra volt egy jo app-om amivel meg tudtam nezni, h melyik csatornak hasznaltak.
Azota nincs sajat telefonom es a ceges almara ilyen progi nincs.
Szoval keresnek egy androidos wifi analyzer app-hoz hasonlo progit win10-re.

Mit tudnatok ajanlani?

Elore is koszonom!

(#46969) mezis válasza No.01 (#46968) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#46970) Dluinet válasza kovacs65 (#46965) üzenetére


Dluinet
nagyúr

GPS és IGO

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46971) No.01 válasza mezis (#46969) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom! Az egyik biztosan jo lesz ;) :R

(#46972) Vesa válasza daninet (#46967) üzenetére


Vesa
veterán

MS Teams?

A tudomány a valóság költészete!

(#46973) daninet válasza Vesa (#46972) üzenetére


daninet
veterán

egyszerre csak egy ember oszthatja meg a képernyőt.
Discord tud több személyes képernyő megosztást de nincs remote access

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46974) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Milyen programmal tudnám ellenőrizni 2 HDD állapotát?
NASból venném ki őket, és ha még bírnának 1-2 évet, akkor bekerülne az egyik az asztali PC-be.
Valami egyszerű program kellene egyszerű embernek, hogy lássam használható-e még valamelyik.
Tárolás lenne a cél illetve kiváltani a 2 NAS meghajtót.

(#46975) Vesa válasza daninet (#46973) üzenetére


Vesa
veterán

Értem, akkor sajnos passz. :F

A tudomány a valóság költészete!

(#46976) Vesa válasza #75501312 (#46974) üzenetére


Vesa
veterán

HD Sentinel?

A tudomány a valóság költészete!

(#46977) #75501312 válasza Vesa (#46976) üzenetére


#75501312
törölt tag

Facepalm. Abból még egy ingyenes teljes verzió meg is van vhol. Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#46978) kovacs65 válasza mezis (#46966) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX
Valóban a szállítási feladatra gondoltam.
Kb harminc éve tanultam. Úgy gondoltam, hogy azóta van rá egyszerűbb megoldás. Pl. egy térképen bejelölöm a célokat és megtervezi, de ilyet egyenlőre nem találtam.
Ez az Excel táblázat a klasszikus számítási mód mátrixokkal.
Kicsit rágyúrok, nosztalgiázni jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#46979) Dluinet válasza kovacs65 (#46978) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lehet hogy átsiklottál a válaszom felett, de ezt bármelyik GPS tudja (nem telefonos)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46980) kovacs65 válasza Dluinet (#46979) üzenetére


kovacs65
senior tag

Csak akkor ha megadom a helyek sorrendjét. Nekem nem erre van szükség. Megmondom, hogy hol vagyok és ömlesztve az érintendő településeket. A sorrendet számolja ki! Hogy milyen sorrendben érintsem ezeket, hogy a legrövidebb út legyen.
A klasszikus szállítási feladat kicsit egyszerűbben, mert kapacitásokat nem kell figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#46981) Dluinet válasza kovacs65 (#46980) üzenetére


Dluinet
nagyúr

IGO biztos, hogy sorba rendezi, ezt már 10 éve is tudta

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46982) csferke válasza Dluinet (#46981) üzenetére


csferke
senior tag

IGO biztos, hogy sorba rendezi, ezt már 10 éve is tudta
Ezt leírnád részletesebben is.
köszi

(#46983) Dluinet válasza csferke (#46982) üzenetére


Dluinet
nagyúr

47-es oldal, útvonal optimalizálás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46984) daninet válasza kovacs65 (#46980) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
Ez a weboldal pont ezt csinálja ingyen és bérmentve. myrouteonline.com
Sorba kell beírni a címeket, de utána optimalizálja a sorrendet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46985) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Hogy tudnám innen letölteni a hangoskönyveket?
Mivel én nem ülhetek otthon, hogy hallgassam, de fertőtlenítés közben szívesen hallgatnám.

(#46986) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok!

van olyan ingyenes program ami facebookra kirakott videókat. Youtubeot és egyéb videó anyagot letud tölteni ? Esetleg külön csak a hangot?

Üdv: Csabee.

(#46987) daninet válasza Csabee. (#46986) üzenetére


daninet
veterán

erre számtalan kiegészítő bővítmény van, chrome esetén a chrome webstore-ban keress rá a video downloader szóra.
Fontos, hogy ezek csak akkor mennek, ha publikus a video stream. Ha zárt csoportban/hozzászólásban stb van a video akkor elég kevés dolog megy, csak screen capture a megbízható. Ha azon az uton indulsz el, akkor OBS studio

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46988) poirot válasza Csabee. (#46986) üzenetére


poirot
senior tag

A jdownloader2 a youtube-ról le tudja tölteni külön a hangot/zenét is. Freeware, habár néha próbálkozik, hogy fizetős legyen, de semmi hátrány nincs belőle.

[ Szerkesztve ]

(#46989) Kempetlen válasza Csabee. (#46986) üzenetére


Kempetlen
tag

Youtube-DLG

A használata nagyjából a leírásban vázolva lett (használd az Update gombot!). Ez teljesen ingyenes progi, többször töltöttem már le FB videót vele.

[ Szerkesztve ]

(#46990) Vesa válasza Csabee. (#46986) üzenetére


Vesa
veterán

Van online verzió is, nem kell hozzá appot, szoftvert letölteni. Csak bemásolod a címet a böngészőből, és kiválasztod, milyen formátumban akarod letölteni.

A tudomány a valóság költészete!

(#46991) Csabee. válasza Vesa (#46990) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi mindenkinek

Üdv: Csabee.

(#46992) kovacs65 válasza daninet (#46984) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX mindenkinek az útvonaltervezős segítséget.
Ezt az online-osat este megnézem.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#46993) C. s. válasza lanszelot (#46985) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Itt találsz megoldást (az utolsó oldallal kezdd, ott lesz, mert aktuális a téma sokaknak).

(#46994) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Az összefoglalóban lévő GeekUninstaller-en kívül melyik az a windows 10 app (akár fizetős is lehet), ami egy program törlése utána a leghatékonyabban távolítja el a hátrahagyott "szemetet" (akár a rejtett mappákból is)?

(^)(>.<)(^)

(#46995) kovacs65 válasza daninet (#46984) üzenetére


kovacs65
senior tag

Tökéletes
1000*THX

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#46996) #75501312 válasza lanszelot (#46985) üzenetére


#75501312
törölt tag

Sztem mobilon el tudod indítani. Elvileg mindhárom szolgáltató adott + adatmennyiséget felhasználásra, ezek meg nem használnak sok adatot.

(#46997) Kempetlen válasza vacs (#46994) üzenetére


Kempetlen
tag

Ha valamiért nem tudsz egy adott programot uninstallálni, frissíteni, újratelepíteni, akkor esetleg még jól jöhet valami mélyebb turka, de amúgy azok már nem ajánlottak általános használatra, ezért van csak a GeekUninstaller az összefoglalóban. Az az AppData, ProgramData és Program Files helyekről leszedi a fölös fájlokat, és pár tipikus helyen a Registry-ből is kipucolja az otthagyott dolgokat. Ennél többre a normális programok kapcsán nincs szükség.

A helyes programválasztással, esetleg portable verziókkal többre mész rendszer-tisztaság ügyben, mint a gyakorlati haszonnal nem bíró "komolyabb" takarítóprogramokkal.

Hogy válaszoljak is, a Revo Uninstallert szokták még emlegetni, de a hozzáállásom már leírtam. Illetve van még egy takarítóprogram, ami a rég belakott rendszereknél esetleg hasznos lehet, ez pedig a BleachBit. Azért ezt linkelem, mert itt szépen leírtam, hogy mire való pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#46998) bhonti


bhonti
tag

Ingyen van ma többek között a Paragon Hard Disk Manager 17:

https://downloads.sharewareonsale.com/files/hub/sharewareonsale.com/SharewareOnSale_Giveaway_Paragon_Hard_Disk_Manager_17_hub.exe

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#46999) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Létezik olyan program/plugin amivel a facebook-os (élő)videókat le tudom menteni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47000) Vesa


Vesa
veterán

.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.