Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) minionair válasza DrojDtroll (#40446) üzenetére


minionair
csendes tag

3 gepen win7 1 xp.

Olyan progi kene inkabb ami mutatja a halozaton levo gepeket,es nem bonyolult,lehetoleg csak az en laptopon kelljen hozza beallitani,feltelepiteni akarmit is.

(#40452) pc360 válasza minionair (#40451) üzenetére


pc360
addikt

Nem kell semmit telepíteni, sima mappamegosztásról van szó. Nem pedig otthoni csoportról, ahogy DrojDtrol írta, mert az nem lesz kompatibilis az XP-vel, és különben is minek.

Minden gépen be kell állítani jelszót (ki lehet kapcsolni, hogy ne kérje induláskor), így ha bármelyik gépen megnyitod a Hálózatot, listázni fogja a többi gépet, és azokra az adott gép admin nevével / jelszavával be tudsz lépni. Így a lehető legegyszerűbben, a normál fájlböngészőben tudod tallózgatni, másolgatni az ott megosztott dolgokat, mintha csak lokális mappa lenne.

Az XP nem tudom, miként viselkedik a Win 7-es fájlmegosztással, de az első link szerint ezzel nem lesz probléma (mondjuk én XP-s gépre nem engednék semmilyen hálózatot és internetet, elég hülye ötlet...). Lényeges, hogy a munkacsoport ugyanaz legyen minden gépen. Ezt a Speciális rendszerbeállítások alatt találod, és alapvetően WORKGROUP szokott lenni, ha még nem bolygattad, legalábbis Win 7-10 alatt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40453) C. s. válasza ALFA (#40438) üzenetére


C. s.
addikt

A gyártó honlapján az én kártyámhoz 2 is ki volt rakva, abból az újabb nem ajánlott tapasztaltabb fórumtársak szerint, hiába van kint. Ezért javasoltam, hogy járjon utána, mit rak föl. Igazad van, nem mindig a legújabb a legjobb. :)

(#40454) King Unique válasza pc360 (#40442) üzenetére


King Unique
titán

A cikket utólag sikerült elolvasni, ahogy nézem, de a lényeget megérteni, már nem feltétlenül...Az világos, hogy a 7-est kihagyják, hiszen nem akarnak pár év múlva ismét a támogatás megszűnése miatt kellemetlenséget. A legújabb rendszernél meg elbizonytalanodhattak, hiszen azért lehetett hallani ilyen-olyan dolgokról. inkább kivárnak, ahogyan teszik azt akár mások is. Ja, és pl. az újabb és újabb build upgrade-ek is mindig folyamatos változásokkal járhatnak. Szóval valószínűleg megvan az oka annak, hogy így döntöttek. Illetve a hozzáértő IT-s szakembereik is megvannak hozzá és nem szorulnak mások okoskodására. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40455) pc360 válasza King Unique (#40454) üzenetére


pc360
addikt

Ez csak feltételezés részedről, hogy te is ideokoskodhass, ahogy nézem. Amúgy mi nem szervezet és vállalat vagyunk a legtöbben a fórumon, szóval teljességgel irreleváns ez itt, ahogy maga a 8.1 is a 7 és a 10 árnyékában. Itt nincs az az indok, ami miatt bárkinek is ezt a köztes verziót ajánlanánk. Te pedig használd egészséggel, és pacsi a yardoknak is e csodálatra méltó tettükért. ;)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40456) King Unique válasza pc360 (#40455) üzenetére


King Unique
titán

Mondhatni nagyon is valószínű feltételezés. De akár mondhatnám azt is, hogy home környezetben szintén lehet annak oka, lehetnek olyan esetek, amikor valakinek a gépére azt teszik fel. Na persze fentebb őket a nem földi halandó (ergó h.) jelzővel illetik egyesek. Illetve arra ment, hogy ha nem földi halandó, akkor biztos félisten, aki ilyet cselekszik.
Igen, használom is, ahogyan más Windowst és egyéb OS-t szintén. A programjajánlgatós topikban pedig kihagynám az erre irányuló tanácsokat. Vannak arra alkalmasabb helyek, illetve itt a fórumon is relevánsabb topikok...

[ Szerkesztve ]

(#40457) pc360 válasza King Unique (#40456) üzenetére


pc360
addikt

Igen, valószínű, de itt nem releváns. Csak ennyi lett volna a mondanivalóm. Közel sics akkora jelentősége, mint amennyi karaktert rááldoztunk. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40458) minionair válasza pc360 (#40452) üzenetére


minionair
csendes tag

Oké. Egyébként egy win10 miben lenne jobb mint a win7 altalanos felhasznalasra?

(#40459) DrojDtroll válasza minionair (#40458) üzenetére


DrojDtroll
addikt

kezd kiöregedni a win7

nemsokára(3év) már nem lesz támogatott
szerintem a frissebb os mindig jobb

(#40460) S-IW válasza #75376384 (#40447) üzenetére


S-IW
tag

Eseménynapló-rendszer segíthet.

(#40461) ALFA válasza King Unique (#40440) üzenetére


ALFA
senior tag

Mert ott az IT szakértő azt jelenti, hogy iphone és ipad és hasonló, egy kézben elférő kütyüket két hüvelykujjal képesek kezelni.
Volt egy cikk egy évtizede, EU-s projektben több város átállt szabad szoftverre, egyedül Birmingham bukott bele. A helyzet azóta csak rosszabb lett.

40454-re: Rossz az okoskodásod, az ő szemléletük az, hogy ha valakit felvettek a rendőrséghez vagy önkormányzathoz, akkor elvárja, hogy nyugdíjas koráig még a képernyőképet se változtassa meg senki.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#40462) King Unique válasza ALFA (#40461) üzenetére


King Unique
titán

Nem hiszem és nyilván nem is konkrét infó alapján írtad. Ha pedig meghoznak egy döntést és átállnak másik Windowsra, akkor ahhoz a dolgozónak is alkalmazkodnia kell. A másik platformra átállásról korábban is voltak hírek több városban / országban, de az eredmény már elég vegyes volt.

[ Szerkesztve ]

(#40463) pc360 válasza minionair (#40458) üzenetére


pc360
addikt

Azt mondanám, hogy semmiben. :) Viszont legközelebb, ha esetleg eljönne az ideje valamiért egy újratelepítésnek, vagy gépváltásnak, már nem foglalkoznék a régi rendszerrel. Nekem elég erős ellenérzéseim voltak sokáig (plusz 10-zel nem kompatibilis profibb egerem), ezért jó sokára álltam át, de már nem térnék vissza. Megtaláltam azóta azokat a programokat is (a napokban linkeltem mindet, és felmerült egy új is), amivel kikapcsolható egy rakás MS agybetegség, műveletközponttól egészen a start menü spamjain át a háttérbéli jelentésekig, és így már egészen Win7-szerű, csak ugye ablakszéli átlátszóság nincs. Cserébe kicsit kompaktabbak az ablakok, minimálisan modernebb hatású az egész. Stabilitásra lassan ugyanaz, sebességre itt-ott gyorsabb. Szerencsére ilyen hibrid, beúszó színes oldalsávok és hasonló tróger megoldások nincsenek, mint a 8-nál, és van start menüje, rendes, nem 3rd party szerencsétlenkedés. Az Update pedig meglepően sok gépet és hardvert lekezel, 3 fokkal könnyebb laptopokra újrapakolni, mint a 7-et. Ja, és nincs szívás az órák alatt felszüttyögni képtelen frissítésekkel, mint a 7-en, ami köztudottan a userek újabb rendszer felé rúgdosásának kelléktára, sajnos vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40464) minionair válasza pc360 (#40463) üzenetére


minionair
csendes tag

Értem,köszi kovetkezo rendszer win10 lesz akkor. Kellene nekem még egy egyszerű képszerkesztő program, mit ajanlotok?

(#40465) kraftxld válasza minionair (#40464) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Beépített vagy paint.net

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40466) minionair válasza kraftxld (#40465) üzenetére


minionair
csendes tag

Windows paint re gondolsz?

(#40467) kraftxld válasza minionair (#40466) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A beépített alatt igen, ha normálisabb ingyenes kell akkor paint.net

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40468) gyulank


gyulank
addikt

Milyen böngésző írja ki a mappák méretét? Mármint egyből, vagy hogy lehet beállítani, hogy úgy írja ki mint a fájlokét?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#40469) DrojDtroll válasza gyulank (#40468) üzenetére


DrojDtroll
addikt

böngésző?
mappákét?

(#40470) Đusty válasza gyulank (#40468) üzenetére


Đusty
addikt

(szerintem intézőt akart írni)

Az nagyon lelassítja a listázást, főleg vincsin mert minden alkalommal az összeset végigszámolja. Totalcommanderbe be lehet állítani, illetve amielyikre kiváncsi vagy csak nyomsz egy space-t és kiírja, így nem kell mindig mutatnia. (Lehet az intézőbe is be lehet állítani, azt nem használom.)

[ Szerkesztve ]

(#40471) gyulank válasza DrojDtroll (#40469) üzenetére


gyulank
addikt

Akkor mi a fájlböngésző teszerinted? Ha már itt tartunk a windows intéző neve explorer, a böngésző meg internet explorer. Én hülye.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#40472) gyulank válasza Đusty (#40470) üzenetére


gyulank
addikt

Nem intézőt akartam írni, mert az csak egy fájlböngésző, a tc meg egy másik. Intézőbe is megnézhetem, hogy mennyi. De nem akarom megnézni. Látni akarom. Mint Nero-ba. Az összeset előre, nem egyenként. Hogy aszerint tudjam húzgálni, mint a fájlokat.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#40473) gyulank válasza Đusty (#40470) üzenetére


gyulank
addikt

És az lassítja meg nagyon a listázást, ha hatszázszor kell minden mappára kattintgatni, meg beírni valahova a mappaneveket, és a méreteket, majd méret szerint sorbarendezni, majd a mappákat is rendezni ahogy akarom.
Plusz mindezt minden változtatáskor átírni kézzel.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#40474) pc360 válasza gyulank (#40473) üzenetére


pc360
addikt

Pedig Rudi50 rátapintott a lényegre, amiért a legtöbb filemanager-ben (hívjuk már így, és akkor nincs összeveszés intéző, böngésző és fájlböngésző miatt) egyáltalán nem alapvetés, hogy legyen mappaméret kijelzés. Ha van ilyen, azt is külön kell bekapcsolni. A problémát jól mutatja ez a párbeszéd, ami az XYPlorer kapcsán folyt a hivatalos fórumon nem olyan régen. Itt az admin eljut oda, hogy valamiféle blacklisttel kéne a Windows és egyéb mappákat kizárni a kijelzés alól, így azokat nem kell mindig újraszámolnia a 100+ ezer fájllal, miközben cache-elget. Itt van amúgy a beállítás:

Tools > Configuration > General > Folder Sizes > Show folder sizes

A megjelenő oszlopra jobbal kattintva ki tudod váalsztani a mértékegységet is, illetve ez a kijelzés cache-eltethető is a beállításokban. A program fizetős (30 napos próbával), de az utolsó ingyenes változatát itt megtalálod. Illetve ott van még az ingyenes Double Commander. A Total Commander még a filemanagereknek is a legalja, szóval azt hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40475) gyulank válasza pc360 (#40474) üzenetére


gyulank
addikt

Egyelőre telepítettem a double commandert, de csak DIR-t látok, és nem találok beállítást, hogy lássam, rendezzem. Pedig érdekelne ilyen Linuxra is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#40476) pc360 válasza gyulank (#40475) üzenetére


pc360
addikt

Azt nem különösebben ismerem, én most a fizetős és az ingyenes XYPlorer-ben próbáltam ki a funkciót, és remekel.

A Double Commander esetében én se találom az opciót, hiába olvasgatom az erről szóló topikot. Ha mégis sikerülne, akkor Linuxon is használhatnád, mivel multiplatform (vagy lehet ez nem új infó számodra, és ezért írtad az utolsó mondatot). Említik, hogy a Free Commander tudja a mappa-méret listázást, de az csak wines. De arra meg ott az XY, ha amúgy bejön.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40477) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van olyan program ami már egy futó program ablakát tudná előzni?
Pl. processz vagy fájlnév alapján.

Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#40478) pc360 válasza pvt.peter (#40477) üzenetére


pc360
addikt

Előzni? Lelőni? Nem értem.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#40479) pvt.peter válasza pc360 (#40478) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ó bocsi, észre se vettem.
"Előhozni" -t akartam volna írni.
De már találtam rá megoldást, nircmd.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#40480) Hulot


Hulot
tag

Olyan bookmark programot keresek, amely a weboldal képét rögzíti. A cím mellett ott lenne egy kisméretű kép az oldalról (nyitó, első lapjáról).

(#40481) ALFA válasza King Unique (#40462) üzenetére


ALFA
senior tag

akkor ahhoz a dolgozónak is alkalmazkodnia kell.

Ja, ha szerinted igy van, akkor rendben.

.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#40482) King Unique válasza ALFA (#40481) üzenetére


King Unique
titán

Mért, talán majd mindenhol egyénre szabott kívánságműsor lesz? Vagy egy Windows - Windows közötti váltáskor majd külön tanfolyamra küldenek mindenkit? Hát szerintem nem feltétlen, illetve utóbbi inkább egy másik platform rendszerére történő váltáskor jellemzőbb.

[ Szerkesztve ]

(#40483) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

WIN10-en melyik képnézőt ajánljátok?

(#40484) ALFA válasza King Unique (#40482) üzenetére


ALFA
senior tag

pc360-nak volt igaza:
"Ez csak feltételezés részedről, hogy te is ideokoskodhass, ahogy nézem."

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#40485) Dluinet válasza GEPESZ66 (#40483) üzenetére


Dluinet
nagyúr

irfanview-t használok 20 éve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40486) orgazmus


orgazmus
csendes tag

Sziasztok Tagok!!

Szeretnék telepíteni egy programot, konkrétan a blender 3d-t,

Újabb verziója a programnak volt a gépen de töröltem, vagyis úgy gondolom, hogy töröltem, szerintetek, hogy tudnám telepíteni ? Köszönöm, ha segítetek!!

(#40487) King Unique válasza ALFA (#40484) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi cikk kapcsán meghoztak egy döntést, hogy átállnak egy régebbi rendszerről egy újabbra és kész, pont. Erre elkezdtél kötözködni, hogy nem úgy van ám az, de semmi konkrétumot nem írtál, ami pl. az ellenkezőjét támasztaná alá. Szóval hagyjuk ezt a ki okoskodik témát! A más topikokban olvasott egyik-másik hsz pedig megint érdekes szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#40488) ollie válasza orgazmus (#40486) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Uninstallal törölted a régit?

***

(#40489) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van egy film mkv-formátumban, angol és magyar hangsávval.
Azt olvastam, hogy ha asztali DVD lejátszóval akarom lejátszani, akkor max. 720*576-os felbontásúba kell konvertálni, természetesen avi-ban (divX).
Ezt az AnyDVD konverterrel szoktam csinálni.
Kiválasztottam a magyar hangsávot, de a konvertálás végén mégis angol a nyelv.
Mit csináltam rosszul, hogyan csináljam, hogy asztali DVD lejátszóval letudjam játszani, ill. magyar nyelvű legyen konvertálás után?

(#40490) minionair


minionair
csendes tag

Talaltam egy win10 magyar enterprise telepitot, gondolkodtam win7 ugy sincs meg belakva,hat kiprobalom a win10et. Feltettem. Nos, azon kivul hogy modernebb a megjelenese,nem vettem eszre javulast. Meg talan lassabban is bootol be. Rendszert se erzem gyorsabbnak. Marad azert,megjelenese jobb legalabb. Ja, start menu borzaszto,nincs vmi megoldas hogy klasszikus formát öntsön? A masik baj, megkopott egy resze a win7 matricanak, igy nem tudtam beirni a kulcsot neki,mi hatranyom lesz ebből? Valahogy maskepp nem tudnam aktivalni?(akar privibe is johet)

(#40491) King Unique válasza minionair (#40490) üzenetére


King Unique
titán

Most nem azért, de magát a telepítőt közvetlenül az MS-től is le lehet tölteni. Az ISO pedig multi, azaz Home + Pro + Education kiadás is van benne. Persze otthonra mindenkinek aztán Enterprise kell, amihez vsz legális kulcsa sincsen... A "másképp" téma pedig tiltott az egész fórumon!!!

The best alternative Start menus for Windows 10
Windows 10 Start menus: Start10 vs. Classic Shell

Bár nekem megteszi a gyári is, amelyben azért lehet ezt-azt állítani. Illetve néhol full screen módban használom, mint 8.1 alatt a kezdőképernyőt. A hagyományos, bogarászós Start menü önmagában már kissé elavult. Bár a fentebb említett változatok kétség kívül nagyon jól testre szabhatók és többet tudnak, mint pl. a W7 gyári Start menüje.

A lassabb bootolás mondjuk érdekes, mert Win8.x/10 esetén ott fast startup, ami pont hogy gyorsít rajta. Legalábbis, ha HDD-n van a rendszer, akkor jobban érezni, ellenben SSD-nél már kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#40492) orgazmus válasza ollie (#40488) üzenetére


orgazmus
csendes tag

Az a baj hogy nem Uninstallal töröltem, és innentől kezdve, nem tudom telepíteni sem egyik verzióját sem a programnak. :(

Esetleg valami ötlet ? :)

[ Szerkesztve ]

(#40493) kraftxld válasza orgazmus (#40492) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Revo uninstaller ki tudja gyalulni a maradékot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40494) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nekem is kellene egy progi, tudnék rá írni scriptet, de hátha van valami elegánsabb megoldás.
Van két hálózati mappa, sok-sok file-al. Ezt kéne végigdúrni, és megtalálni az összes filet ami egy bizonyos kiterjesztésű.
Ezeknek a file-oknak kellene a pontos útvonala, és mérete egy TXT vagy CSV file-ban.
Total commander-ben be tudom tolni listbox-ba de onnan nem tudom tovább exportálni.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40495) genndy válasza kraftxld (#40494) üzenetére


genndy
addikt

Pedig a TC jó: keresés a fájlokra, eredményeket Ablakba, mindet kijelölni, Kijelölés->Másolás a vágólapra minden adattal + az útvonallal, beillesztés txt-be.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#40496) kraftxld válasza genndy (#40495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És tényleg, még masszírozni kell majd a file-t de jó lesz :)
Köszi!!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40497) MaciG


MaciG
addikt

Tudok olyan programot amivel egy videóból lehet kiszedni mintának képeket? Mint pl a Video Thumbnails Maker, ami jó is ,de mp4 videókat nekem nem hajlandó kezelni :F

BANZAII

(#40498) minionair válasza King Unique (#40491) üzenetére


minionair
csendes tag

Köszi,ez a classic shell tokeletes,mostmar atlathato minden vegre. Van amit javasolt/erdemes tenni windows 10 eseten? Pl amitől gyorsabb lesz,felesleges dolgok eltavolitasa,akármi.

(#40499) King Unique válasza minionair (#40498) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ezt inkább a téma topikjában kérdezd meg, hacsak nincs valami spéci igény, amihez itt további programokat kell ajánlani. Egyébként voltak akik eltávolítottak a rendszerből bizonyos gyári összetevőket, de ugyanakkor nem feltétlen ajánlott ilyen szinten belepiszkálni. Legalábbis a többség nem szokott, illetve én sem. Ha meg azt akarom, hogy jó gyors legyen, akkor egy normális hardver, illetve SSD kell alá. De ez igaz kb. mindegyik (újabb) Windowsra.

[ Szerkesztve ]

(#40500) DrojDtroll válasza Dluinet (#40485) üzenetére


DrojDtroll
addikt

van 20 éves az infraview?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.