Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Van egy pár eladó winchesterem de az eladás elött szeretném véglegesen megsemmisíteni a rajtuk tárol adatokat hogy semmiképp se őket lehessen visszaállítani. Hard Disk Low Level Format Tool szerintetek jó választás erre a célra?

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#37602) DrojDtroll válasza DataTraveler (#37601) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Írd tele 0-val. Ahhoz szoftver sem kell. ;]

(#37603) brd válasza DataTraveler (#37601) üzenetére


brd
nagyúr

Ha be tudod tenni működő OS mellé, és ez nem nagyon kényelmetlen, akkor pl. Eraser, vagy fizetős HDSentinellel felülírod, ha nagyon paranoiás vagy, először véletlenszerű adatokkal, aztán 0-val, de úgy 200GB-os HDD felett az első jobbára felesleges, még laborkörülmények között is legfeljebb töredék bit-eket lehet visszaállítani. Ha OS nélküli gépben óhajtod törölni, akkor ezt pl. DBAN-nal lehet megcsinálni.

The only real valuable thing is intuition.

(#37604) maestro87 válasza DrojDtroll (#37602) üzenetére


maestro87
őstag

Ilyet ne írj, mert még valaki filctollat ragad. :DDD

Amúgy Windows-ban a "lassú formázás" végleg megsemmisíti ha jól tudom, ha nem akkor majd kijavít valaki.:)

[ Szerkesztve ]

(#37605) Kernel válasza DataTraveler (#37601) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hard Disk Low Level Format Tool szerintetek jó választás erre a célra?

Az is megfelel. Ha utána megnézed valamelyik diskedit, hexedit programmal, láthatod a kinullázott szektorokat. Nem fontos persze nézegetni, esetleg az érdekesség kedvéért.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37606) ollie válasza maestro87 (#37604) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, a lassú formázás csak végigellenőrzi az összes szektort formázás után, azért lassú. A gyors formázás nem ellenőriz semmit.

***

(#37607) Kernel válasza ollie (#37606) üzenetére


Kernel
nagyúr

Korábban így volt, Vista óta bevezették, hogy a lassú formázás adatmegsemmisítő is. Ezt bárki ellenőrizheti, de magam is meggyőződtem róla:

http://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_31989-31989.html

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37608) ollie válasza Kernel (#37607) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kösz az infót, erről lemaradtam.

***

(#37609) Phülöp


Phülöp
addikt

Kicsit elszaladt velem a ló az utóbbi két évben: eltunyultam, felszedtem egy kis zsírréteget. :)
Komolyabbra vettem a mozgást és diétázom.
Keresek Windows alá egy olyan programot, ami statisztikát tud készíteni a napi tömegmérési eredményekről.
Excelben össze tudnám rakni, de jól jönne valami kész svájcibicska erre a célra, és csak emiatt nem tennék fel egy komplett irodai csomagot. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37610) ollie válasza Phülöp (#37609) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#37611) Phülöp válasza ollie (#37610) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi a tippet - nincs Google acc-om (tudom, sznob köcsög vagyok :DDD ).
Közben rájöttem, hogy nem feltétlenül kell nekem program, jó nekem webes okosság is. Most ismerkedem a Lose it! oldallal, szerintem elég (sőt sok is), amit tud.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37615) Taktoj


Taktoj
aktív tag

hello. Olyan szűrőprogram létezik e esetleg amivel a youtube n bizonyos szavak esetén nem jelennének meg a videók. A fiam állandóan a pókemberes rossz videókat nézi, jó lenne ha ezt valahogy le tudnám tiltani... akár fizetős verzió is érdekelne.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#37616) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Stl fájlokat mivel lehet könnyen vágni?

4 db x y z síkú vágásról lenne szó.

(#37617) myke01


myke01
senior tag

Egy "Empty folder" keresőre lenne szükség sürgősen , olyanra ,amit még telepíteni sem kell (ha lehetséges) :K . Kösz .

(#37618) w.miki


w.miki
veterán

Video konvertálásához tudnátok valami nagyon egyszerű, de jó programot ajánlani?
5 GB-os MPG-ből szeretnék 1GB alatti, divx-es AVI-t csinálni.
Xmedia Recode-ot próbáltam, de nekem abban túl sok az állítási lehetőség.
Ráadásul, miután megcsinálta, elrontotta a felbontást, keskeny lett a kép, és picit csíkos is.

Nincs valami még könnyebben kezelhető, stabil video konvertáló?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37619) Dluinet válasza w.miki (#37618) üzenetére


Dluinet
nagyúr

freemake video converter
handbrake
format factory

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37620) maestro87 válasza w.miki (#37618) üzenetére


maestro87
őstag

Én is pont ezt akartam most kérdezni, viszont nekem mpg-ből mkv-ba (x264) kellene valami olyan szoftver ami nem babrálja se a képarányt, se a hangot és a TV is le fogja tudni játszani a konvertált anyagot.
A filmeket mivel szokták átkódolni a releaserek? :B

(#37621) Dluinet válasza maestro87 (#37620) üzenetére


Dluinet
nagyúr

freemake video converter-t ajánlom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37622) maestro87 válasza Dluinet (#37621) üzenetére


maestro87
őstag

Kipróbálom, de nem fűzök az ilyen minden formátumba konvertálni tudó szoftverekhez sok reményt... Én jobb szeretem a részletes beállítási lehetőségekkel megáldott szoftvereket. Az már más kérdés, hogy azokat meg pont emiatt nem tudom jól használni. :DDD

(#37623) Dluinet válasza maestro87 (#37622) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor a handbrake a neked való

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37624) cigam válasza maestro87 (#37620) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Próbáld ki a TEncoder-t. Van benne rengeteg előre beállított profil. Ha mázlid van, a tied is benne van.

Az hogy mit játszik a TV-d elfelejtetted pontosítani. Az mkv csak egy konténer. Belül akármilyen kódekkel tömörített képe/hang/felirat lehet.

Pontosan mit szeretnél olyan aprólékosan felparaméterezni? Ha azt szeretnéd, hogy "ne babráljon semmit", akkor miért akarod megadni pl. a videó pixeleinek méretarányát(pixel aspect ratio)?

Azt már próbáltad hogy pl. avidemux-al az mpg stream-et beteszed az mkv konténerbe?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37625) maestro87 válasza cigam (#37624) üzenetére


maestro87
őstag

Ezek már jobbnak tűnnek. :R

Még nem próbáltam semmit. Csak régebben mikor még pár dvd-t leakartam kódolni xvid-be, akkor volt hogy a dvd lejátszó csak akadozva vitte. Míg más rls csapat munkáját meg vitte gond nélkül, persze volt olyan csapat is akiét szintén rosszul kezelte a lejátszó. Elég sokat kutakodtam akkor a témában, hogy milyen beállításokat kellene kikapcsolni amit a lejátszók többsége nem támogat, de bármit próbáltam nem lett tökéletes a lejátszás minősége. :((
A tv már szerencsére több mindent támogat, de még így is előfordul néha, hogy valamit nem játszik le. Támogatja az x264-et is, csak kérdés hogy milyen beállítások mellett.
Méretarányt nagyon nem akarok piszkálni, csak levágni a fekete csíkokat ha van. Tehát a cél a legjobb minőség elérése.
De mindenképpen kell kódolni, mert 20 perc 1,2GB.:)

"Ha azt szeretnéd, hogy "ne babráljon semmit", akkor miért akarod megadni pl. a videó pixeleinek méretarányát(pixel aspect ratio)?"
Miért vagy benne biztos, hogy az egy gombos konvertálók nem babrálják pl. pont ezt? :)

(#37626) bluemirage válasza maestro87 (#37625) üzenetére


bluemirage
őstag

Cigam előbb írt javaslatával egyetértek.
És sem javaslom mpeg2 x264-be való konvertálását csak akkor, ha valami miatt fontos, hogy méret csökkentése. Tudom erre utaltál a hsz. végén.
Helyette az mkv konténerbe való rakás jelenti a kompatibilitási probléma, TV-n/egyéb eszközön való lejátszás megoldását.
Én a MakeMKV-t ajánlom erre, de jó lehet a cigam által javasolt is. Ha mpeg2-es kimenetünk volt a stúdióban és kérték más formátumban is utólag, akkor akár az mpeg fájlt, akár az ISO-t így dobtuk MKV konténerbe minőség romlás (értsd: konvertálás) nélkül.
A handbrake a legprofibb cucc, sok segítség van hozzá a net-en. számos program valójában handbrake... lebutított kezelőfelülettel (GUI). Alapfokú, de normális használatához... szerintem legalább minimális kódolási tapasztalat/tudás szükséges.

Meliora sunt bono inimica

(#37627) w.miki


w.miki
veterán

Nekem nem megy.
A 704x576 MPG-ből mindig 720x576-os AVIt csinál, és keskennyé teszi a képet.
Hiába jelölöm be, hogy ne piszkálja a méretezést, és az aspect ratio-t, mégis átméretezi, és átteszi keskeny képarányra :(
Nyilván itt kell a kódolási tudás, de abból mi?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37628) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Kivancsi lennek az internetes forgalmamra. Talaltam ezt a networx nevu progit, am itt a topikban irtak rola, hogy megevett egy csomo memoriat, pedig a program maga szimpatikusnak tunik a kepekrol. Masik a netmeter. Nem tudom melyik lenne jobb a celra. Bar ahogy nezem a networxot frissitik, a legujabb portable verzio alig 1 honapos, talan kijavitottak ezt a memoriafogyasztas hibat is.

Ezek amugy nem kavarnak be az interneteleresbe? Ja es nem lassitjak a netet?

Koszi!

(#37630) pc360 válasza Lauda (#37628) üzenetére


pc360
addikt

A Net Meter szerintem a legjobb erre. Egy ideje már nem fejlesztik, de még mindig tökéletes. Install nélküli verzió itt (tiszta cucc, én töltöttem fel).

Csinossá tehető a panelje megfelelő átlátszósággal és színbeállításokkal, a system tray ikonja is korrekt és látható már azon is, hogy mi folyik le-föl. A statisztikája menthető az appdatából, ha újrapakolásra kerülne. Nem kavar és lassít semmit. Memóriából kemény 4 megát eszik.

Van a zipben egy reg fájl a színbeállításaimmal, azt indíás előtt applikáld, ha gondolod. Én mindig ezzel rakom újra, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37632) Lauda válasza pc360 (#37630) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi a tippet es a linket, kiprobalom ezt is! :R :B

Amugy ha mindketto futna probakeppen az okozhat valami gondot? Csak kivancsisagkeppen, hogy mindketto ugyan azt meri-e? Bar akkor sem tudnam melyik a valos. Ezek amugy hogy mukodnek, mi alapjan meri a forgalmat? A halokartyat figyeli?

Tetszik ez a netmeter is, a log filet atallitottam mashova, igy nem veszik el, ha telepiteskor elfelejtem kimenteni a c-rol.

[ Szerkesztve ]

(#37633) cigam válasza w.miki (#37627) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Lehet ezt már itt kéne megvitatni.

Nem írtad le milyen programmal, milyen beállításokkal. Ezen részletek nélkül mégis milyen válaszra számítasz?

Nem mellesleg a PAL felbontás 720x576, tehát az a 704-es videó már eleve nem szabványos. Gyakran nehezen tűrik/rosszul kezelik ezeket az extrém (szabványoktól eltérő) felbontásokat a konverterek. Ez nem olyan mint a képek esetén, hogy bármekkora méretű lehet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37634) dqdb válasza Lauda (#37632) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezek amugy hogy mukodnek, mi alapjan meri a forgalmat? A halokartyat figyeli?
Igen, a hálózati interfészek teljes forgalma átáramlik rajtuk. A Windows verziótól függően többféle technológia áll rendelkezésre (WFP, LSP, TDI, NDIS filter, raw sockets, WinPCap alapú megoldás), mivel nem ugyanott és ugyanúgy mérnek, ráadásul ezek közül némelyik csak fizikai interfészeken működik, míg más megy localhoston is (amit vagy kiszűr, mint nem valóságos forgalmat az alkalmazás, vagy nem), emiatt lehet eltérés az egyes eredmények között. Nem nagy, de lehet.

Ha a teljes rendszer forgalmát alkalmazások szerinti bontásban is szeretnéd monitorozni, akkor a GlassWire Free jó megoldás lehet. Ha védelmi szoftverként valamilyen Internet Security variánst használsz, akkor esélyes, hogy abban is van forgalommonitor.

cigam: Nem mellesleg a PAL felbontás 720x576, tehát az a 704-es videó már eleve nem szabványos.
Mindkét érték szabványos, a 720 pixel széles videó is csak 704 pixel szélességű képi információt tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37635) Lauda válasza dqdb (#37634) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Koszonom a reszletes ismertetot! :B :R Nem szukseges programonkent, csak kivancsi lennek mennyi forgalmat generalok a neten. :) Kozben kiprobaltam ugy, hogy nullarol elinditottam a networx-ot es a net metert, mindketto gyakorlatilag ugyan az merte. Most egyelore hasznalom net metert aztan majd kialakul. :) Win 7 64bites rendszerem van.

[ Szerkesztve ]

(#37636) cigam válasza dqdb (#37634) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Már hogyne tartalmazna információt? A 720-as videók, 2x8 pixel széles fekete oszloppal látszódnak?
Amúgy se az információtartalom az érdekes, hanem hogy az otthoni felhasználásra szánt programok döntő többsége PAL felbontással számol, nem cropped D1-el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37637) brd válasza w.miki (#37627) üzenetére


brd
nagyúr

Az MPG-ben lehet tárolni olyan információt is, hogy milyen képarányúként kell megjeleníteni a benne tárolt anyagot. Ezért egy PAL (D-1) MPG (képarány 4:3) lejátszva 768x576 kellene legyen, de a képi információ ebben 720x576. Ha nem MPG lesz a kimenet, akkor a fentiek miatt át kell méretezni a képaránynak (aspect ratio) megfelelően, majd úgy dolgozni vele.

The only real valuable thing is intuition.

(#37638) w.miki válasza brd (#37637) üzenetére


w.miki
veterán

köszi
De sajnos én ezt nem nagyon értem, a másik topik pedig elég kihalt.
Akkor mit állítsak az Xmedia/Handbrake/Tencoder programokban, hogy a 704x576-os MPGből (6GB) egy ugyanilyen arányú AVI (ami jóval kisebb) file-t kapjak, amiben nincsenek vizszintes csíkok lejátszáskor, hanem szép, egyenletes?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37639) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Melyik program mutatja grafikusan, hogy a HDD-n milyen helyet foglalnak el az egyes állományok?

(#37640) maestro87 válasza GEPESZ66 (#37639) üzenetére


maestro87
őstag

(#37641) cigam válasza w.miki (#37638) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ugyanezt a felbontást állítod be a kimeneti fájlnak?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37642) DrojDtroll válasza GEPESZ66 (#37639) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#37643) w.miki válasza cigam (#37641) üzenetére


w.miki
veterán

azt is próbáltam, meg azt is, hogy hagytam 720*576-on.
A képarány jó is, ha a Gomplayer-ben átrakom 16:9-re (automatikusan nem), de a konvertált videóban vizszintes csíkocskák lesznek.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37644) cigam válasza w.miki (#37643) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Más lejátszóval is nézted? Miért nem eleve 16:9-es videót készítesz(ha valóban anamorf a forrás)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37645) brd válasza w.miki (#37638) üzenetére


brd
nagyúr

A forrás milyen felbontású, és képarányú (lejátszáskor), ill. milyen felbontásút szeretnél kimenetnek? A vízszintes csíkok egy másfajta probléma, a sávszélességgel való takarékoskodás jegyében ún. interlace-t használnak sok forrásnál (röviden arról van szó, hogy az egymás utáni képkockákon az egyik esetben a mozgásból az egyik, a következő kockán a másik fázis látszik minden második sorban), ezt egy deinterlace szűrővel "el kell távolítani" (ha nem jó, hogy megmarad az interlace). Tudni kell, hogy a frameduplázós megoldáson kívül egyik sem végez tökéletes munkát, technikai okokból (ugyanis ki kell találnia a szűrőnek, hogy mi hiányzik minden második sorból), de a jobbaknál azért elfogadható az eredmény.

The only real valuable thing is intuition.

(#37646) cigam válasza brd (#37645) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Szerintem ő alul/felül beillesztett fekete csíkokra gondolt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37647) w.miki


w.miki
veterán

köszönök mindent.
Úgy néz ki a reklámokkal megpakolt Freemake Video Converter, az egyszerű beállítás mellett végül (szinte) tökéletes végeredményt produkált.
(A többi konverter úgy csíkozott, hogy a mozgókép széle ricogott... ezt nem tudom jól leírni, de mintha (penge vékony) mozgó reluxa mögül nézted volna a képet)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37648) kraftxld válasza w.miki (#37647) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Interlacing-nek hívják a jelenséget: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37649) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Egy olyan programot vagy Plug-in-t keresek Total Commanderhez (de jó különálló program is) ami képes arra, hogy az ismertebb kép fájlok felbontását (pl.: 1245x785) egy mappán belül képes legyen kilistázni és fájl névvel együtt + képfelbontás kimenthető legyen egy TXT fájlba.

Fontos hogy nem a fájl mérete kellene hanem a felbontása. Nagy szükségem lenne most egy ilyen programra. Segítségeteket kérem.

(#37650) kraftxld válasza Mexildos (#37649) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.