Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) carl18 válasza pc360 (#37698) üzenetére


carl18
addikt

Köszi :) fent a win 7 :C és a 8.1 driver működik 7 alatt nincs gond :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#37702) brd válasza Create. (#37700) üzenetére


brd
nagyúr

Mit értesz fire gomb alatt? Ez így nem lesz jó, mert ha a fire gomb alatt a bal egérgombot érted, akkor nem tudod használni a bar egérgombot a normális funkciójára. Lehetőségek: bizonyos időn túl nyomva a bal egérgombot csinálja ezt a kattintgatást (de ez sem az igazi, mert akkor az áthúzási művelet lesz problémás), vagy pl. egy bizonyos gombbal együtt lenyomva indítsa a ciklust, vagy azt is lehet, hogy egy billentyű(kombináció) lenyomva tartására csinálja ezt a funkciót inkább úgy, hogy az egéren nem nyomsz le gombot. Melyiket szeretnéd?

Kezdésnek a következő scriptet kell futtatnod vele. Ez a jobb Control lenyomva tartásakor lenyomott és lenyomva tartott balegérgombra csinálja azt, amit szeretnél (a Controlt el lehet engedni a ciklus elindulása után), és a bal egérgomb lenyomva tartásáig ismétli. Ha nem érzékeli az adott program megfelelően a lenyomásokat (egyik-másik kimarad neki), akkor a SetKeyDelay, 30 sorban a számot növeled meg úgy 100-ig, afelett ha még mindig nem működik jól, akkor más baj van. Ha megbolondulna a gépeden a script, akkor a Windows+X-re kilép az AutoHotkey.

$*LButton::
GetKeyState, RControlstate, RControl, P
If RControlstate = D
{
SetKeyDelay, 30
Cycle:
Send {LButton}{RButton}{f}
GetKeyState, LButtonstate, LButton, P
If LButtonstate = D
Goto, Cycle
SetKeyDelay, 10
}
Else
{
SetKeyDelay 10
Send {Blind}{LButton Down}
}
Return
$*LButton up::
SetKeyDelay -1
Send {Blind}{LButton Up}
Return
$*#x::ExitApp

The only real valuable thing is intuition.

(#37703) Create. válasza brd (#37702) üzenetére


Create.
addikt

A fire gomb alatt az egér bal gombja melletti kis gombot értem. Most letöltöttem az x mouse bottun progi, azzal be tudtam állítani a görgőre, viszont a többi gombot nem látja, pedig 18 gomb van az egeren. Mindenesetre ez így már megfelelne nekem. Kipróbálom amit te is írtál, nagyon szépen köszönöm.

(#37704) brd válasza Create. (#37703) üzenetére


brd
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy azt a gép hányadik egérgombnak látja, mert az 5. felett már kicsit problémásabb kezelni. Írj, ha nem találtál megoldást, addig nem fárasztom magam!

The only real valuable thing is intuition.

(#37705) Create. válasza brd (#37704) üzenetére


Create.
addikt

Ezt én is észrevettem, hogy nem kezeli ez a program, a gyári makró programja meg nem csinál olyat, ami nekem kell. Szerintem el is adom ezt az egeret, és nézek valami 6gomb körülit, az is elég bőven nekem. Ami nekem fontos az végülis működik jól ezzel a x mouse bottun progival is. Köszi még1x a gyors segítséget és a fáradozást.

[ Szerkesztve ]

(#37706) poirot


poirot
senior tag

Ha valaki tud olyan kis, windows-sal induó progit. ami lerakja magát a tálcára, és mindig lehet látni, illetve szabályozni a hangerőt. A windowsé-nál rá kell kattintani és akkor látod a hangerőt és szabályozhatod a csúszkán. Na egy ilyesmi volna jó, az első kattintás nélkül. Próbáltam a gadget-ből a hangerő szabályzót, sajnos nem lehet a tálcára rakni, a volumouse program nehézkes.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#37707) maestro87 válasza poirot (#37706) üzenetére


maestro87
őstag

Volume2
Ha a tálcára húzod az egeret akkor a görgővel lehet szabályozni. Fényerőt is tud állítani.

(#37708) brd válasza poirot (#37706) üzenetére


brd
nagyúr

A 7+ Taskbar Tweaker sok egyéb más finomság mellett tud olyat, hogy odahúzod az egeret, és a görgővel tudod szabályozni a hangerőt. Pl. a 3RVX pedig olyat tud, hogy hotkey használatával tudod szabályozni.

The only real valuable thing is intuition.

(#37709) poirot válasza brd (#37708) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek, kipróbálom a progikt.

:)

(#37710) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok,

Olyan programra lenne szükségem ami az Outlook Beérkezett üzenetek mappájából kipucolja a duplikátumokat.
Ingyenes kellene, ha valamelyikkel tapasztalat is van, az duplán jó :-)

Köszi!

Romani ite domum.

(#37711) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Érdekelne valamilyen program amivel tudok japánul tanulni!
A lényeg az volna hogy amit ír-mond japánul-az angolul esetleg magyarul is oda legyen írva hogy mit is jelent!
Megvan a rosetta stone japan 1-2-3 de ez a progi nem írja sajnos,vagy elbuljt a beállításoknál hogy be lehetne kapcsolni....

(#37712) maestro87 válasza pruzsi (#37711) üzenetére


maestro87
őstag

Duolingo-n is lehet japánt tanulni én úgy tudom.

(#37713) PerczelZita


PerczelZita
tag

Sziasztok!
Olyan ingyenes programot keresek, amivel weboldalt lementhetek pdf formátumba. Nem volna rossz, ha nem csupán képként, hanem a (magyar) szöveget (magyar) szövegként mentené, a képeket nem vágná ketté oldalakkal, és egyéb beállítási lehetőségei is volnának.
Érdekelne online szolgáltatás vagy offline program is.
Köszönettel!

(#37714) pc360 válasza PerczelZita (#37713) üzenetére


pc360
addikt

google

Próbáld ki első körben a 3 online átalakítót, lehet asztali programra se lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37715) tpeter77 válasza DataTraveler (#37601) üzenetére


tpeter77
addikt

Killdisk
de majd irok róla bővebben ha érdekel és még aktuális.

(#37716) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Magán/személyes felhasználásra tudtok valamilyen DMS-t? Lehetőleg ingyenes v mást nem virágbolti vezió legyen belőle, cloud megoldás elég nagy plussz pont lenne.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37717) mezis válasza TheProb (#37716) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Libre Office ?

mezis

(#37718) TheProb válasza mezis (#37717) üzenetére


TheProb
veterán

De ez nem DMS, hanem ingyenes office klón, nem?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37719) akaido válasza PerczelZita (#37713) üzenetére


akaido
addikt

Mozilla kiegészítő:[Save as PDF]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37720) mezis válasza TheProb (#37718) üzenetére


mezis
nagyúr

Office, de nem klón.
[link]

Milyen DMS ?

mezis

(#37721) TheProb válasza mezis (#37720) üzenetére


TheProb
veterán

[link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37722) PerczelZita válasza tpeter77 (#37715) üzenetére


PerczelZita
tag

Köszönöm, van köztök jó, de kellene egy rendes program is, mert a korábban letöltött sok-sok weboldalt is át kellene alakítanom pdf-re.

(#37723) tpeter77 válasza PerczelZita (#37722) üzenetére


tpeter77
addikt

pc360-é az érdem, én más válaszára reagáltam :B

(#37724) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok!

melyik app lehet az szerintetek, amelyik in game-ben kiírja a cpu, gpu infókat? Mint ebben a videóban: [link]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#37725) genndy válasza Ginkologic (#37724) üzenetére


genndy
addikt

MSI Afterburner pl.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#37726) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziaztok!

Vettem a laptopba haldokló akksi helyett egy új 3rd party darabot, amit nem támogat a gép. Működni működik, de folyamatosan 100%-ot jelez ki, hátralévő időt is rosszul tippeli be. BatteryBar Pro viszont mutatja az aktuális kapacitását, de a maximumot nem jelzi ki. Amennyiben azt rögzíteni tudnám manuálisan, ki kellene jeleznie százalékos arányban is, viszont eddig nem jöttem rá hogy lehetne ezt megtenni. Ha ez nem is, van más program ami tudja ezt a funkciót? :R

4 8 15 16 23 42

(#37727) Lauda válasza Ginkologic (#37724) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

[link]

(#37728) Henrico


Henrico
tag

Adott egy Outlook 2013, sajnos a leveleim közt rengeteg a levélszemét.
Tehát már le van töltve a kiszolgálóról és törölve is lett....
Létezik valami komolyabb levélszemét szűrő program, ami kiszedegeti a levélszemetet?
Utólag nem tudom futtatni az outlookban, csak a szabályokat. Esetleg van valakinek megoldása a problémára?

(#37729) GIJoe


GIJoe
addikt

Hali, tudnátok nekem olyan progit mondani ami a hddt, regenerálja, de nem offline?
(a hdd regenerátort használom, de bootlva leköt egy teljes gépet fél napra sok, idő...

(#37730) brd válasza GIJoe (#37729) üzenetére


brd
nagyúr

Ingyenesről nem tudok, de a HDSentinel fizetős változata tud ilyet.

The only real valuable thing is intuition.

(#37731) jozsikka


jozsikka
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom de hátha tudtok ebben a topikban is válaszolni :)

Na szóval arra lennék kíváncsi, hogy ha van egy jól működő szerver ki hogy csinálna róla biztonsági mentést? Milyen programmal lehetne? Tegyük fel ha van egy külső vinyóm van valami program amivel akár az egész rendszert le tudom menteni és ha valami történik vissza tudom tenni hogy ugyanúgy működjön tovább?
Remélem nem szapulni kezdenek csak érdeklődöm illetve tanulgatnék :)

Köszönöm a válaszokat előre is :)

(#37732) Dluinet válasza jozsikka (#37731) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a szerverhez adott backup programmal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37733) jozsikka válasza Dluinet (#37732) üzenetére


jozsikka
tag

És ha nincs? :) Több éves...
Windows server 2008 van rajta

[ Szerkesztve ]

(#37734) Djuree


Djuree
félisten

kéne egy kis help srácok!
adott egy 240MB-os pdf, ezt kéne küldenem vkinek. vhogy át tudnám kisebbre konvertálni? az ingyenes netes pdf to word szarok nem működnek ekkora fájloknál. :F
vagy vhova feltölteni ami ingyenes?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#37735) Dluinet válasza jozsikka (#37733) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows Server Backup Step-by-Step Guide for Windows Server 2008

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37736) brd válasza jozsikka (#37733) üzenetére


brd
nagyúr

Windows Server Backup. Ha nem lenne telepítve, akkor fel kell telepítened a Server Managerből (esetleg Powershellből, de most egyelőre ne küzdj ezzel, lesz még okod megtanulni ;) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#37737) Dluinet válasza Djuree (#37734) üzenetére


Dluinet
nagyúr

küldés: http://mammutmail.com/
tárolás: https://mega.nz/
megosztás: https://www.mediafire.com/

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37738) Djuree válasza Dluinet (#37737) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#37739) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni:
Azt akarom kérdezni hogy a külső vinyót akartam bitlocker-el titkosítani és közbe ki lett kapcsolva és mostmár nem megy a meghajtó és néha bekapcsol de akkor azt kéri hogy formázzam meg az egészet. Meglehet menteni róla dolgokat vagy formázzam le és ami rajta volt annak annyi?

Van olyan program amivel vissza lehet hozni az eredeti állapotba,és megmenteni az adatokat?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#37740) w.miki


w.miki
veterán

PDF to DOC (TXT) convertert tudnátok ajánlani?
A google számtalan online oldalt feldob a keresésére, de ebből egyet találtam, ami használható, és szöveget csinál.
Viszont ez csak az első 2 oldalt konvertálja.. minden más fizetős...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37741) kraftxld válasza w.miki (#37740) üzenetére


kraftxld
nagyúr

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37742) Dluinet válasza w.miki (#37740) üzenetére


Dluinet
nagyúr

feltöltöd a google docs-ba a pdf-et és doc-ba töltöd le

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37743) cigam válasza Rocko66 (#37739) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Folytatódik a titkosítás, vagy megszakadt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37744) Rocko66 válasza cigam (#37743) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Megszakadt

(#37745) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Nos, melyik az a program, ami képes lenne nekem arra, hogy bizonyos időközönként elindítson alkalmazásokat, futtasson bennük valamit és kapott fájlokat átmozgassa (például) másik meghajtóra? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#37746) kispx válasza jolti05 (#37745) üzenetére


kispx
addikt

(#37747) jolti05 válasza kispx (#37746) üzenetére


jolti05
őstag

És az ütemezővel meg tudom adni azt, hogy mondjuk a Wincatalog induljon el, végezzen egy frissítést az általam megadott mappákon, majd másolja a kapott fájlt egy másik meghajtóra? Én nem úgy látom, hogy ilyen részletességgel lehetne konfigurálni az ütemezőt.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#37748) kispx válasza jolti05 (#37747) üzenetére


kispx
addikt

Kezes bárány, csak egy kicsit googlizni kell hozzá.

Erre gondolsz?
feladat létrehozása -> Indítás fül -> új... ->

Parancssori argumentumok között kiszeded ami neked kell. És argumentumként átadod a programnak.

A másolásra csinálsz egy másik feladatot így: link

Vagy csinálsz egy batch fájlt a program indításával és a fájlok másolásával és nem szöszölsz az előbbi linkkel.

(#37749) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
Létezik olyan program/online konverter, amivel fényképezett szöveget lehet olvashatóbbá, nyomtathatóbbá tenni? Mint telefonra a CamScanner és társai (ott egyenként lehet beolvasni képeket, de az kicsit hosszadalmas lenne). OCR nem kell. :R

4 8 15 16 23 42

(#37750) Dluinet válasza tonyrulez (#37749) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google docs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.