Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Storms


Storms
őstag

Sziasztok

Létezik olyan program amivel megtudom nézni ,hogy egy adott dvd lemez mikor lett megírva? Köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#35502) #52815360


#52815360
törölt tag

Hasonló programot keresek, mint az isboxer. Lényeg hogy tudjon legalább két ablakot kezelni (mint a pip a tv -ben). Köszi

(#35503) akaido válasza Storms (#35501) üzenetére


akaido
addikt

Nero Info Tool

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35504) bluemirage válasza Storms (#35501) üzenetére


bluemirage
őstag

http://download.chip.eu/hu/Nero-CD-DVD-Speed-4.70_72896.html
A Nero régi CDSpeed-je is ki tudja olvasni.

DE: a DVD lemez írásakor amikor az ember a lemez cimke adatát megadja, akkor meg lehet adni, hogy mikor készült a lemez, mi legyen a fájl dátuma... és még más meta' adatot. Azaz az alapértelmezettet felül lehet írni és néha kell is... ezt még egy gagyi író program is tudja. Talán egy valamit nehézkes a meta' adatoknál átírni: az író program nevét és a DVD író típusát.

Tehát úgy kezeld a kiolvasott adatokat, hogy azokat a lemez írója átírhatta az írásnál..
Ha a program beleírta, akkor közvetve az DVD író típusa és az íróprogram neve/verziója segíthet abban, hogy legkorábban mikortól íródhatott a lemez. Tehát egy mostani Samsung író-hoz furi egy 2011-es dátum stb...

Meliora sunt bono inimica

(#35505) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Kerestem, de nem találtam olyan programot, amivel a Google Calendart / Naptárat tudnám PC-n "desktop" módon használni. Üzleti időpontokat szeretnék benne nyilvántartani.

Jó lenne, ha lenne mondjuk widget, PC értesítés és mondjuk biztonságos :)
Az lenne a legjobb, ha kapnék egy detto olyan felületet, mint amilyen az Androidos Naptár.

Előre is köszi! :)

(#35506) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Keresek egy olyan programot, ami segítené a mindennapi munkámat. Lényegében napi munkám lekövetése és jegyezetelések lennének, hogy mit miért csináltam az adott file-val. A dokumentumokat ugyan úgy a filerendszerben tárolja míg a hozzájuk tartozó metaadatokat rakja adatbázisba. A megjegyzések/metaadatok kereshetőek legyenek.

Gondolom valami dokumentum kezelő kellene, de nincs szükségem a vállalati doksikezelők millió és egy dolgára, azoknál sokkal egyszerűbb is elég.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#35507) róland válasza r6man123 (#35505) üzenetére


róland
veterán

Google Chrome asztali alkalmazások. (Bár elég lassan indulnak el, de a cikkben szereplőképen ott van a naptár is.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35508) Doky586 válasza CactuS (#35506) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl valami régebbi verzió.. [link] :DDD

(#35509) ollie válasza CactuS (#35506) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kezdésnek olvasd el ezt.

[ Szerkesztve ]

***

(#35510) CactuS válasza Doky586 (#35508) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Megvolt. :)

Ennyi erővel akár txt-ben is vezethetném a file-ok mellett a dolgokat, viszont azért örülnék, ha az adminisztráció egy részét levenné és nem kéne pötyögni. Hasonló, mint az Alfresco, de annál nekem sokkal kevesebb kell.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#35511) JasonFly79 válasza CactuS (#35510) üzenetére


JasonFly79
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami ingyenes és egyszerű MP4 videó vágó és szerkesztő progit? Vágásra és átméretezésre kellene.

Köszi!

(#35512) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Ismeri ill. használta már valaki a Faronics DeepFreeze enterprise rendszervédő és visszaállító programot? Pontosan hogyan működik ez, melyik programot kell telepíteni a kliens gépekre és melyiket a szerverre amiről vezérelni akarjuk a védelmet? Vagy ugyan azt a programot kell mindegyikre? Aki tud legyen szives segíteni ebben.

(#35513) mezis válasza JasonFly79 (#35511) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Avidemux ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35514) mezis válasza CactuS (#35506) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Gentibus CD ?

(Nem használom ilyen részletességig, de talán tudja azt is, ami az igényed.)

mezis

(#35515) JasonFly79 válasza mezis (#35513) üzenetére


JasonFly79
csendes tag

Megnézem majd! Köszönöm! :R

(#35516) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Olyan feliratkeszito programot keresek, amelynek van vizulis hang megjelenitoje a konyebb kivalasztasert, illetve tudja kezelni az mp4-et.
Több napja keresek reménytelenül a free progik között

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#35517) tatala77 válasza Hujikolp (#35516) üzenetére


tatala77
tag

Subtitle Workshop?

[Innen letölthető]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#35518) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Windows (8.1) alá tudtok ajánlani valami jó zenelejátszó szoftvert?
Régebb a jetaudio-t használtam, de azt már vagy egy éve nem frissítették, pedig már kijött a win 10-is. Fene tudja mi van vele. Régen a winamp volt a sztár, de az valahogy sose jött be. Van most valami normális program?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35519) Met válasza V.Stryker (#35518) üzenetére


Met
nagyúr

Én Aimp-ot használok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35520) ollie válasza V.Stryker (#35518) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

foobar2000

***

(#35521) tatala77 válasza V.Stryker (#35518) üzenetére


tatala77
tag

Szia!

Én VLC Playert használok minden lejátszásához :DD

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#35522) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi az ötleteket. Megsasolom őket, bár a vlc-t azt hiszem kihagyom. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35523) tatala77 válasza V.Stryker (#35522) üzenetére


tatala77
tag

Nem írtad, hogy pontosan milyen funkciót akarsz használni:)
Mert hangszínszabályzó is van benne:)

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#35524) spe88


spe88
senior tag

Adott pár fájl, aminek a megnyitását (ezáltal módosítását) is jelszóval szeretném védetni!
Kiterjesztései: txt, jpg, doc stb.

Megtalálhatóak különböző ingyenes felhőszervereken (Drive, Flickr stb.), a laptopomon, telefonomon és NAS-on

Létezik olyan megoldás, hogy bármelyik platformon megnyitva kérjen egy jelszót?

Van ilyen program?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#35525) ollie válasza spe88 (#35524) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor, ha a felhős szerver támogatja (az ilyen pénzes szolgáltatás szokott lenni, már ha támogatja). Ha nem, marad a jelszavas zip (vagy más archív formátum).

De egyébként a publikusan megosztott fájlokat általában jelszóvédett archív fájlba szokták csomagolni, ha jelszavas védelmet akarnak a megosztók. Mert amúgy nincs értelme még egy szintű jelszót kérned a privát tárhelyeden.

[ Szerkesztve ]

***

(#35526) Doky586 válasza spe88 (#35524) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen helyeken van jogosultságkezelés. Megadhatod egy könyvtárhoz hogy ki az aki olvashatja, ki az aki írhatja, és a többiek nem férnek hozzá. De egyesek ellen elég ha "Ne nézz bele" nevű mappát hozol létre.. :P

(#35527) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Egy u.n. letöltő progit keresek. Megadnám neki a linkeket, n+1 db.-ot, aztán, hogy hova töltsön, és start. A cél az lenne, hogy ne kelljen a masina előtt ülni, és várni a letöltés végét és indítani az újat. Előre is kösz a javaslatokért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#35528) Des1gnR válasza macera2 (#35527) üzenetére


Des1gnR
őstag

FlashGet

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#35529) Doky586 válasza Des1gnR (#35528) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért van belőle három verzió? és miért nevezik mindhármat legújabbnak..?

[ Szerkesztve ]

(#35530) fo_di válasza macera2 (#35527) üzenetére


fo_di
őstag

én a jdownloadert szoktam használni, abba az összes "share" oldalt bele lehet tenni, meg mellé youtube-ot és más tube oldalakat is szipkáz

(#35531) macera2 válasza fo_di (#35530) üzenetére


macera2
aktív tag

Köszönet a javaslatokért, neked is meg Des1gnR-nek is. Elindulok a nyomokon.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#35532) Des1gnR válasza Doky586 (#35529) üzenetére


Des1gnR
őstag

Tulajdonképpen különböző funkcionalitásúak, nem értem, hogy miért nincs külön nevük :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#35533) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnek letolteni videokat az alabbi weboldalakrol: hirado.hu - TV2 Tenyek.

Legyetek szivesek tanacsot adni, hogy milyen modon lehetseges ez? A firefoxhoz toltottem le plugint, sajnos az sem jart veluk sikerrel.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#35534) Des1gnR válasza Lauda (#35533) üzenetére


Des1gnR
őstag

A TV2 oldalán kipróbáltam a Firefox Video DownloadHelper kiegészítőjét és működik. Nem túl gyors, de szépen letölti amit kell :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#35535) disy68 válasza Lauda (#35533) üzenetére


disy68
aktív tag

Ez is alkalmas ilyenre: Video Download Helper

Viszont ahogy néztem (a fenti kieggel jól látszik), ott úgy működik a video stream, hogy darabokban kapja a böngésző (adaptive streaming protocol):

Egyszerű módja nincs a letöltésnek. Le kell tölteni az összes szegmenst, majd összefűzni.

Lásd: https://alastaira.wordpress.com/2014/10/18/grabbing-and-converting-adobe-streaming-video-fragments/

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#35536) Lauda válasza Des1gnR (#35534) üzenetére


Lauda
félisten

Kiprobaltam en is, sajnos par masodpercenkent kihagy a hang es a sebessege is lassabb a videonak, mint amilyennek lenni kellene. ;)

(#35535) disy68 Koszi a tippet, akkor meg butykolok vele, hatha sikerul. :B :R

[ Szerkesztve ]

(#35537) Des1gnR válasza Lauda (#35536) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nálam nincs ilyen gond, azért mertem ajánlani :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#35538) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Ismertek olyan programot, amely a Thunderbird e-mailjeit (.msf) sima .txt-be vagy .doc-ba konvertálja?

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35539) Henrico


Henrico
tag

Segítségeteket kérném...
Magyar nyelvű programot keresnék, amivel el lehet tüntetni , kódolni fájlokat, hogy más ne férhessen hozzá.
Jó lenne, ha automatikusan idő elteltével pl. kilépne belőle (ha otthagyják a gépet, ne tudjon 10 perc után valaki a fájlokhoz hozzáférni. pl. barátnő.. ;) Ééértitek...

Logout ilyesmi nem játszik... tehát egy ilyen könyvtár kódoló kellene..
Ráadásul jó lenne, ha nem ordítana, hogy fut.
Pl nem ugatna látványosan a könyvtár megnyitásakor, hogy adj kódot. Tehát olyan lebukás mentes megoldás kellene. Létezik ilyen?
Nem nekem kell... én jóban vagy a párommal és nincsenek gondok.. :D THX!

(#35540) mezis válasza Henrico (#35539) üzenetére


mezis
nagyúr

A Windows Intézőnek van olyan beállítása, hogy ne jelenítse meg a rejtett file-okat.

(Bár szerintem jobban járnak mindketten, ha már most összevesznek.... :(( )

mezis

(#35541) Sk8erPeter válasza mezis (#35540) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Speciel Windows 10-ben a fölül megjelenő beállítási sáv (ribbon) miatt szó szerint egy pipa választ csak el a rejtett fájlok megjelenítésétől/újbóli elrejtésétől (igaz, előbb a View fülre kell kattintani, aztán a "Hidden items" opciót bekattintani, de legalább már nem feltétlenül kell a külön ablakban megjelenő mappabeállítások között lefelé görgetve kotorászni (de ettől még lehet úgy is beállítani ezt)), úgyhogy nem hiszem, hogy ez megoldás lenne a problémára. Persze nem biztos, hogy az említett barátnő ezt megtalálja, de ha képes kotorászni a barátja cuccaiban, hogy lecsekkolja a múltját-jelenét-jövőjét, akkor nem hiszem, hogy épp ez akadály, igaz, így egy kapcsolatnak sincs értelme. :) Ettől függetlenül próbáljuk inkább úgy tekinteni, mintha idegen személyek potenciális hozzáféréséről lenne szó, és akkor lehet, hogy ajánl valaki alkalmas progit a megoldásra, és nem mondjuk meg a tutit, hogy szakítsanak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35542) Henrico válasza Sk8erPeter (#35541) üzenetére


Henrico
tag

Igen, köszönöm a meglátásod! :)
Nem akarok erkölcsi szinten belemenni, én is látom, hogy ez gáz.
A lényeg, hogy adott egy probléma és megoldást szeretnék rá találni.
A sima elrejtés nem jó, mert azért a hölgy nem buta.. csak naiv.

Szóval kérlek Titeket, akinek van alternatívája a problémára, ne tartsa magában. :)

(#35543) Doky586 válasza Henrico (#35542) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A "Ne nézz bele" nevű könyvtár nem jó?
Tegyél bele egy személyes.xls filet amelybe beleírsz kéttucatnyi női nevet a "volt barátnőim" oszlopba, következő oszlopba a "tőlük származó gyerekeim" amibe egy tucat nevet még beírsz...

Ha megtalálja sokkot kap és nem nézelődik tovább.. :DD

Egyszerű free titkosítás: [link]

(#35544) raidx válasza Henrico (#35542) üzenetére


raidx
őstag

Létezik egy TrueKript nevű programocska amivel úgy elrejted a kívánt könyvtárat mint ha nem is lenne. jelszó nélkül még a NASA sem sokra megy vele. Épp ezért beszüntettették a fejlesztését de egy régebbi példány még ellenük is véd.

http://www.magyartaltos.info/valaszok-gyakran-feltett-kerdesekre/valaszok-a-honlapot-erint-kerdesekre/biztonsag/852-titkositott-konyvtar-letrehozasa-truecrypttel

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35545) brd válasza raidx (#35544) üzenetére


brd
nagyúr

Ha már magyarra fordítod a nevét, csináld rendesen! Lehetne pl. ValóbanTitkos, vagy TénylegRejtett, de ez a TrueKript húzós.

The only real valuable thing is intuition.

(#35546) mezis válasza raidx (#35544) üzenetére


mezis
nagyúr

Kiadási megjegyzés: "The development of TrueCrypt was ended in 5/2014 after Microsoft terminated support of Windows XP. Windows 8/7/Vista and later offer integrated support for encrypted disks and virtual disk images."
Vagyis XP-re még van értelme ajánlani, azon felül meg fölösleges.

A NASA sok fajta kutatást végez, de úgy gondolom a titkosított alkönyvtárak csak igen csekély mértékben érdekelhetik. ;]

A többi stimmel. :DDD

mezis

(#35547) Henrico válasza Doky586 (#35543) üzenetére


Henrico
tag

:C :DD
Esetleg még egy orvosi leleteim mező? :D

Sajnos próbáltam, ez a progi nem az igazi.. :(

(#35548) Henrico


Henrico
tag

Összefoglalnám Uraim, hátha azért valakiből kipattan az isteni szikra és nem a gonosz.. ;)

Könyvtár jelszavas védelméhez keresek programot.
Lehetőleg legyen diszkrét, ha valaki kutakodik, és rákattint a könyvtárra, ne ordítson az arcába, hogy verd ki a tulajból a jelszót és nézegetheted..

-lehetőleg magyar nyelvű
-időzáras
-win10 alá (nem utál, nem szól meg.. :)
-fényképek és videók lennének a könyvtárban

Nem nekem kell, ne erkölcsözzünk... adott egy feladat és segítséget kérnék Tőletek mert sokra nem jutottam.. Tekintsük kihívásnak.. :D

KÖSZÖNÖM!

(#35549) Doky586 válasza Henrico (#35547) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jó ötlet, oda beírni párat a szifilisztől a tripperen át az aidsig mindent..
A gyerektartásdíj oszlopba is nagy összegeket. Ha azt látja hogy nagy összegeket fizetsz ilyen némán az kívánatosnak fog feltüntetni, hiszen ilyen betegségek mellett könnyen kivárja a holtodiglant...
:Y :C

[ Szerkesztve ]

(#35550) brd válasza mezis (#35546) üzenetére


brd
nagyúr

Vagyis XP-re még van értelme ajánlani, azon felül meg fölösleges.

Amerikai cég, amerikai szabályzással, így valószínűleg van az OS-be épített programban kiskapu. A másik pedig, hogy nem ezért fejeződött be a fejlesztése. Az ilyen (pl. ingyenes, kiadják a forráskódot) programokat nem olyan emberek írják, akik hasonló eseményekhez kötik a programjuk fejlesztését. Arról nem is beszélve, hogy nem csak Windowsra készült. Más okok voltak ott a háttérben, amit itt nem részleteznék, nem az a topic.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.