Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) ollie válasza KisTücsök (#35700) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én a Handbrake-et használom konvertálásra.

***

(#35702) genndy válasza Nerazim (#35697) üzenetére


genndy
addikt

Shift+Del.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35703) mezis válasza KisTücsök (#35700) üzenetére


mezis
nagyúr

(#35704) Dluinet válasza KisTücsök (#35700) üzenetére


Dluinet
nagyúr

handbrake
formatfactory
freemake

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35705) bluemirage válasza KisTücsök (#35700) üzenetére


bluemirage
őstag

+1
Én is a Handbrake-t javaslom. A google-val találsz hozzá akár még magyar leírást is, ha finom beállításra lenne szüksége. De alapbeállításokkal és profilokkal is megoldhatóak az egyszerűbb feladatok. Van benne kódolási előnézet, azaz egy kis részletét átkódolja és megmutatja.... ekkor csekkolod, hogy az megfelel-e, vagy módosítasz a beállításokon.

Lassú??
A kódoló 2 dologtól lesz gyors, vagy jól használja hardveres gyorsításokat (ez videókártya függő) vagy sz*rul, de gyorsan kódol.

Jó hír, hogy a Handbrake is beállítható a szarul, de gyorsan kódoló üzemmódra... :D Néhány paramétert megváltoztatsz és pikk-pakk készen lesz a sz*r eredmény. :)
Alapbeállításokkal jellemzően közepes tempót és közepes minőséget kapsz vele.

Meliora sunt bono inimica

(#35706) spe88


spe88
senior tag

Létezik olyan szinkronizáló program PC-re, ami ingyenes felhőszerverekkel tud kommunikálni?
Flickr, Dropbox, Gmail stb.

Illetve be lehet állítani, hogy törlésnél / felülírásnál ne automatikusan szinkronizáljon, hanem kérdezzen rá!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#35707) KisTücsök válasza mezis (#35703) üzenetére


KisTücsök
addikt

Oh, ilyet is tud a VLC? :D Nem gondoltam volna.

Köszönöm az ajánlásokat, megnézem őket. :R

(#35708) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok!

EPS fájlt mivel célszerű szerkeszteni? A fájl egy ábrát tartalmaz, ami egy cikkbe megy. Az vele a baj, hogy az ábra tengelyén a számok tizedesjegyei vesszővel vannak jelölve, holott ponttal kellene jelölni. Milyen programot használjak ahhoz, hogy a vesszőket kicserélhessem pontokra, ahol kell? Persze fontos lenne az, hogy az EPS közben ne veszítse el a vektorgrafikus mivoltát. Sőt az a megoldás sem jó, hogy átalakítom az EPS-et JPG-be, ott kicserélem a vesszőket, majd visszaalakítom a kapott eredményt EPS-re.

(#35709) fo_di válasza pomorski (#35708) üzenetére


fo_di
őstag

egyszerűbb megoldásnak azt mondanám, hogy próbáld meg újra generálni, csak angol területi beállítások mellett, akkor tizedespont lesz ott
komolyabban: az inkscape elvileg az itt leírtak után tud eps-t importálni
vagy illustratorral is próbálkozhatsz, biztos van belőle próbaváltozat

[ Szerkesztve ]

(#35710) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

milyen programot javasolnátok névjegyek adatbázis nyilvántartására?
feladat: tudja azt, amit pl. az outlook 2007, azaz a
nevek legfőbb paramétereit nyilvántartani (név, cím, telefon, mail stb.),
megjegyzést lehessen fűzni az egyes nevekhez, ami kereshető (szabad-szavas keresés, az ebben a mezőben lévő szavakra keres), illetve
címkézhető, címkékkel lehet ellátni az egyes névjegyeket amikre szűrni tud

elvárás:
• tudjon imporálni és exportálni outlook, gmail, nokia, android és excell meglévő címlistákat, adatbázisokat (pl. le tudja kezelni azok ékezeteit is!!!)
• lehessen ugyanezekbe exportálni is
• az export-import beállításoknál fontos, hogy csak bizonyos címkékkel ellátottakat exportáljon (pl. más névjegyeket akarok a céges és másokat a magáén telefonomon), nem szeretem azt, amikor úgy szinkronizálnak, hogy mindenhol minden adat meglesz
• jó, ha portable
• extra ha képeket is kezel (névjegy fotója, porté, mint az Androidnál)
• extra, ha van mobil verziója is

van ilyen?

szeretném végre egy helyen karbantartani az adataimat, és onnan exportálni a szükséges adatokat a megfelelő helyekre (pl. levelezőbe, telefonba stb.) . a legfontosabb tehát, hogy a szűrést, listázást és a szűrt adatok exportálását jól kezelje.

megjegyzés: pár éve, mikor próbáltam a legnagyobb gnd az volt, hogy a nokia-outlook-gmail egymás ékeztetes karaktereit kölcsönösen nem kezelte,l így lehetetlen volt szinkronizálni, konvertálni :(

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#35711) akaido válasza Wolfskin (#35710) üzenetére


akaido
addikt

[EssentialPIM]
Egy próbát megér.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35712) pomorski válasza fo_di (#35709) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi a választ, kipróbálom! :R Amit kigondoltál, hogy "próbáld meg újra generálni, csak angol területi beállítások mellett", valóban az lenne a legjobb, csak az sajnos megoldhatatlan, mert egy külföldi társszerző csinálta az ábrát, úgyhogy emiatt ez az út nem járható.

(#35713) Wolfskin válasza akaido (#35711) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi!
igen, azt próbálgattam régen, de az tud úgy exportálni, hogy a címjegyzék bizonyos részeit, csoportjait?
nekem akkor olyannak rűnt, mint egy egyszerűbb tudású outlook 2007. viszont legalább portable

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#35714) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

ACDSee-re ajánljatok légy szíves alternatívát. Az a gondom vele, hogy ha egy képre klikkelve elindítom, akkor nagyon lassan töltődik be - hiába használok SSD-t és négymagos CPU-t.

(#35715) Dluinet válasza €uro (#35714) üzenetére


Dluinet
nagyúr

irfanview
faststone

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35716) €uro válasza Dluinet (#35715) üzenetére


€uro
őstag

Köszi.

(#35717) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Jövök még egy ajánlásért.

Valami eseménynaptár szerűség kellene nekem, amit kitehetnék az asztalra "minialkalmazás" formájában. Csak a napi rutint szeretném beleírni. Figyelmeztetni is tudjuk esetleg, hogy mikor mit kéne éppen csinálnom.

Hátha tud valaki valami ilyesmit.

(#35718) Wolfskin válasza €uro (#35714) üzenetére


Wolfskin
őstag

xnview - hasonlóra tudod szabni, mint az acdsee. ha azt megszoktad, ezzel a legkönnyebb helyettesíteni. nekem legalábbis.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#35719) Crytek


Crytek
veterán

Nem ismer véletlenül valaki ingyenesen is használható (nem demó) ilyen programokat: ?

- Nutricomp lenne ,de ez fizetős. Ehhez hasonló. Tápanyag számítás, étlap tervezés, élelmezés tervezés ilyesmik.

- Foci edzés tervező ahol pl felülről látjuk a pálya képét és lehet bolyákat lerakni stb. Ez lenne az
easy Sports-Graphics de nagyon drága!

Next PC Upgrade: 2022

(#35720) akaido válasza Wolfskin (#35713) üzenetére


akaido
addikt

Az exportálás opciói: *.csv-be is tud, azaz Excel "compatible".

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35721) pomorski válasza fo_di (#35709) üzenetére


pomorski
őstag

Kipróbáltam, nem segített, sajnos több kárt csinált a progi, mint hasznot. Valaki ajánlotta PM-ben az Adobe Illustrator-t is az EPS-ek manipulálására. Ez jónak látszott, de ez sem segített végül, mert az ábra szövegének betűtípusait (amik linuxos betűtípusok) megváltoztatta, ami nagyon nem oké.

(#35722) fo_di válasza pomorski (#35721) üzenetére


fo_di
őstag

akkor marad, hogy a társszerződet zaklatod kicsit, neki is érdeke, hogy a cikkben helyes ábra legyen

(#35723) pomorski válasza fo_di (#35722) üzenetére


pomorski
őstag

Sajnos igen, nemigen látok más megoldást... Pedig a probléma amit felvetettem nem tűnik nagyon-nagyon bonyolultnak/megoldhatatlannak.

(#35724) Wolfskin válasza pomorski (#35723) üzenetére


Wolfskin
őstag

az eps kimondotta illustrator fájl.
• ha a szövegben nem kell változtatnod, akkor görbítsd le, és így cseréld ki a vesszőket pontokra. a pontnál nem számít a font
• csinálj egy képet a szövegből (fontból, pl. photoshopban) és keress rá pl. itt vagy itt. ha megvan a font neve, akkor már könnye(bbe)n találsz megoldást
• nyisd meg Foxit Pdf Editor-ban (portable), abban is lehet kókányolni pdf-t és vektoros marad
• esetleg Adobe Acrobat-ban, bár az fizetős. én sem nagyon használom, ha kell próbáld meg kölcsönkérni kipróbálásra... khm...;)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#35725) pomorski válasza Wolfskin (#35724) üzenetére


pomorski
őstag

Az Illustrator amikor megnyitotta a fájlt, már akkor baj volt, mert nem azokkal a fontokkal jelent meg az ábra szövege, mint amilyenekkel kellett volna, úgyhogy erről egyelőre lemondtam. Most kipróbálom a többi javaslatodat... Köszi őket!

(#35726) Wolfskin válasza akaido (#35720) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, az essential pim sokféle kimenetbe tud konvertálni. kérdésem csak az, hogy lehet-e szűrt adatbázist is, vagy csak mindent egyszerre. pl csak a céges telóra való számok, csak a magán telóra való számok, azon belül meg csak név, tel szám és mai, nem kell minden megjegyzés hozzá.
tehát tudom-e használni úgy, hogy egy helyen rendezem az adatokat és innen szelektálok különböző helyekre. a kérdés még teoretikus, mivel nem próbáltam, de ebben nincs tapasztalatod? hogy biztosra mehessek vele.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#35727) ollie válasza pomorski (#35725) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja hát akkor nem az Illustrator a hunyó. Nem tud olyan fontot megnyitni, ami nem létezik a gépen.

***

(#35728) pomorski válasza ollie (#35727) üzenetére


pomorski
őstag

Probléma megoldva. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű.

Egy editorral (én speciel a nedit-el megnyitottam az EPS fájlt) és rákerestem a "rossz" karakterekre. (Ezt megtehettem, hiszen az EPS-em szöveges felépítésű volt.) A rossz karaktereket cseréltem, és elmentettem az EPS-et. Ezután ha megnyitottam az EPS-et gv-vel, vagy beillesztettem a cikkbe, már minden oké volt. Érdekes...

(#35729) bluemirage válasza ollie (#35727) üzenetére


bluemirage
őstag

Szerintem is... Épp írni akartam... :K :C

Ez egyébként is agyhalál, hogy néha még céges környezetben is kapok olyan anyagot ami egyedi betűtípus és
- nem ágyazták be a dokksiba (pedig az office-nál ez sok éve létezik)
- nem fixálta PDF-be az anyagot, pedig ez az export talán már az office 2007 óta gyárilag benne van.
Ezek hiánya miatt a sörtörés és a tördelés is széteshet... nemcsak optika probléma. De találkoztam olyannal, hogy a cégnév nem volt olvasható, annyira egyedi betűtípussal álmodták meg.
:(

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#35730) Wolfskin válasza pomorski (#35728) üzenetére


Wolfskin
őstag

valamiért én azt gondoltam, hogy pdf-ben van az anyag. de ha valami extra funkció kell, ilyenkor legtöbbször a google segít "eps edit" vagy "-editor". már többször sikerült ismeretlen fájlokat így értelmezni, megnyitni, szerkeszteni.
de a probléma érdekes, a photoshop megnyitja, ha nem ismert a betűtípus és meg is jeleníti, csak szerkeszteni nem engedi, akkor átváltja. és megadja az ismeretlen font nevét is, hogy hiányzik.

a pdf-be mentés az office 2007-ben is benne volt, de úgy kellett hozzá külön feltenni az MS oldaláról. (SaveAsPDFandXPS.exe) de a pdf creator egyszerűbb, nyomtatóként feltelepszik és bármilyen programból enged pdf-be nyomtatni.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#35731) pomorski válasza Wolfskin (#35730) üzenetére


pomorski
őstag

Az EPS linux alatt jött létre, a cikk társszerzője szerintem xmgrace programmal hozta azt létre. És a területi beállítások miatt volt gond a vesszővel és a ponttal. De akkor így megoldódott..

(#35732) akaido válasza Wolfskin (#35726) üzenetére


akaido
addikt

Azt tudja a progi hogy, az Exportálás menü *.csv-be/ Exportálandó név/ kiválasztott /Mezőkből sokféle dolgot lehet exportálni, így lehet Munkahelyi telefon, Munkahelyi mobilra is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35733) Sk8erPeter válasza Wolfskin (#35730) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a pdf creator egyszerűbb, nyomtatóként feltelepszik és bármilyen programból enged pdf-be nyomtatni"
A Counter-Strike-ból is? Az is egy program. ;] :DDD

Sk8erPeter

(#35734) pomorski válasza Sk8erPeter (#35733) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor oda valamilyen képlopó program kellene inkább, ami a CTRL-P megnyomására egyből elkészíti a kívánt PDF-et.

(#35735) Wolfskin válasza akaido (#35732) üzenetére


Wolfskin
őstag

értem, köszi, ez jó jel. és azt is tudja, hogy csak bizonyos csoportot exportáljon ki? pl. valamelyik címkéhez tartozó névjegyeket?

@ Sk8erPeter igam ha van ctrl+p akkor kiválasztatod nyomtatónak a pdf creatort. képlopónak nekem a Hypersnap jött be leginkább. egy ősi verzióját használom. az újakat annyira túlbonyolították, olyan már mint egy photoshop.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#35736) pomorski válasza Wolfskin (#35735) üzenetére


pomorski
őstag

Ugyeugye, hogy képlopó az ami kell! Mondjuk a modernek nekem sem jöttek be...

(#35737) Sk8erPeter válasza pomorski (#35734) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyilván csak ironizáltam, a "bármilyen programból enged pdf-be nyomtatni" mondatba azért lehet belekötni, mert nem minden programból lehet nyomtatni. :DDD Fáradt vagyok, sorry, most ez gyütt ki.
Egyébként az ilyen jellegű képlopásokhoz (és akár videókészítésekhez, bár az ingyenes változat sajnos vízjelet rak a videóra...) többek közt a Fraps az alkalmas eszköz.

Sk8erPeter

(#35738) Sk8erPeter válasza pomorski (#35736) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egy "mezei" képlopóval nem fogsz pl. egy CS:GO-ból screenshotot készíteni. Fraps-szel pl. igen.
Egyébként ha már a képlopók szóba kerültek, a PicPick szerintem elég jó, ingyenes, és portable-változat is van belőle.

Sk8erPeter

(#35739) Hajdu.1


Hajdu.1
tag

Üdv!

Olyan problémám van, hogy amikor facebokozok állandóan meg-megakad és több másodpercet várni kell, mire tovább engedi görgetni az oldalt és egy ilyen hibaüzenetet szokott feldobni
[link]

Van e valami program ami ennek a szkriptnek a futását stabilizálja vagy egyáltalán nem engedi futni?

(#35740) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Adobe Acrobat Prof. kiváltására tudtok-e ajánlani valamilyen free, vagy fizetős, de olcsó megoldást?
Profi PDF-manipuláció; a Distiller beállítási lehetőségeit megközelítő paraméterezhetőség; minőségi, megbízható PDF generálás (nyomdai környezethez) lenne a megcélzott feladat.
Vagy az Acrobat-on kívül ilyeneket elvárni irreális? (Vagy egy gyanúm, hogy igen, de azért hátha...)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35741) Dluinet válasza Pgraph (#35740) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem, nálunk a munkahelyen van vagy 8-10 féle, de csak egy-egy feladatra alkalmasak
90%-ban Acrobat Prof.t használunk

a többit célfeladatokra, batch konverzióra használjuk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35742) Pgraph válasza Dluinet (#35741) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi, ettől tartok, hogy az Acrobat nem kerülhető meg...
Sokat nem tennék fel semmiképpen, de egy-két nálatok bevált jó darabot esetleg ajánlhatnál, amit érdemes befogni segédfeladatokra. Köszi.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35743) Met


Met
nagyúr

Hdd-t eladás előtt mivel célszerű törölni, formázni hogy ne nagyon lehessen adatot visszanyerni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35744) lolka1980 válasza Met (#35743) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
Esetleg ha nem "ellenszenved" a linux.

[ Szerkesztve ]

(#35745) Dluinet válasza Pgraph (#35742) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hétfőn megnézem, mert batch fájlból indítunk egy csomót python-on keresztül, igazából azt sem látom, melyik programot használjuk, csak a végeredményt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35746) Met válasza lolka1980 (#35744) üzenetére


Met
nagyúr

A Linux nekem kínai de ezek szerint egy nem gyorsformázás is elég lehet?
Mert töröltem a partíciót és leformatáltam de nem a gyors opcióval.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35748) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok, tudtok ajánlani valami animáció / gif készítő progit?

Köszi!

(#35749) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van valamilyen program amellyel könnyen és látványosra ellehet készíteni egy ilyen szintem egy kis iskola hálózati topológiáját?

(#35750) Kernel válasza Met (#35746) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vista óta a lassú formázásnak felülíró funkciója is van, így ezután házi eszközökkel már nem lehet adatot visszaállítani.

De egyébként is felesleges egy Windows felhasználónak Linuxra gondolni, miközben számtalan shredder, security eraser, low level format nevű program van Windowsra, ami szektorszintű felülírást végez, vagy rutinosabbak egy diskeditorral is elintézhetik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.