Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#31351) TechN7ne válasza tiop (#31350) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nincs! Mostani lapokra már egyáltalán nem tesznek!

(#31352) Strix Aluco válasza tiop (#31350) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Nincs, csak Sata. Nem is érdemes már IDE-s vinyót használni, lassabb, hangosabb, és drágább is, mint egy Sata-s.

(#31353) SunyiMenyét válasza Strix Aluco (#31343) üzenetére


SunyiMenyét
csendes tag

Köszönöm!

(#31354) tiop válasza Strix Aluco (#31352) üzenetére


tiop
tag

Persze tudom én de mit csináljak a 500GB wincsimmel ?Kidobni nem akarom.

(#31355) Strix Aluco válasza tiop (#31354) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Vegyél egy Satásat, másold át az adatokat, és add el, van még olyan, aki veszi.
6-7k-ért el tudod passzolni aprón, ha bad sector-mentes.

[ Szerkesztve ]

(#31356) bluyoo válasza tiop (#31350) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Az Asus egyes H67-es lapjain még volt de szerintem már csak használtan kapnál ráadásul nem tuningképes lap.
Pl.: P8H67 / V / M / M PRO / M EVO
Vagy megoldod SATA/IDE konverterrel vagy bővítőkártyával.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#31357) tiop


tiop
tag

Köszönöm.

(#31358) TechN7ne válasza bluyoo (#31356) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem is van még a lapomon,amit nem is bánok! :P

(#31359) smekone


smekone
tag

SZiasztok skacok anno segítettetek nekem itt összerakni egy gépet amit nagyön köszönök de most szeretnék egy kicsit fejleszteni rajta :) Jelenleg ezek a dolgok állnak a rendelkezésemre:
LAP: ASRock 960GM-GS3 FX
CPU: AMD Phenom II X2 555@ x4 B55 - Ez unlockolva van.
RAM: 2 x 2 GB Geil black dragon 1333 MHz dual channel
HDD: WD 250Gb.sata
VGA: GIGABYTE HD 5770 1GB DDR5
TÁP: Gigabyte GE-R460-V1
És amit szeretnék:
- A lapot szeretném cserélni valami jól tunigolhatóra mert a mostani valamiért nem engedi 2500Mhz-nél feljebb húzni a procit :F
- A VGA az egy HD7770 :)
- És a proci-hoz kellene valami jó hűtő mert ezzel a gyári-val olyan 50-60 fok körül megy most :S
-Meg valamilyen házikóra is szükségem lenne :)
Használtba néznék csak semmiféleképpen se újat. Hogy mennyi legyen az ár nem tudom nem akarom azt írni hogy bármennyi mert azér nem százezreket akarok most beleölni de konkrétan se akarok írni mert nem szeretném ha a minőség kárára menne. Írjátok le hogy szerintetek mi illene hozzá. Előre is köszi nektek ! :)

[ Szerkesztve ]

(#31360) TechN7ne válasza smekone (#31359) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na ott az alaplapom,én semmi pénzért sem cserélném le,imádom! :D
Na a lényeg,használtan alaplapot venni nagy bátorság,legalábbis részemről.

ASROCK Extreme lapokat nézzél,ház meg az igényeid szerint tudod csak,ha használtan veszel mindent! :U Pont amit ajánlunk nem bíztos,hogy épp árulnak itt. Általában Arctic cooling freezer hűtések olcsók,nagyon halkan teszik a dolgukat és megfelelően hűtenek.

(#31361) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Rendbe van szerintetek az alábbi összeállítás?

i5 2320
ASRock Z77 Pro4-M
Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória

(#31362) Raftsman


Raftsman
csendes tag

Üdv.

Új gépet szeretnék összeállítani, azonban egy kicsit tanácstalan vagyok, az alábbi configot sikerült összeraknom, szeretném megkérdezni a szakikat, hogy mit tanácsolnak a configgal kapcsolatban, bármi ami nekem elkerülte a figyelmem, esetleg hasonló árkategóriában mást javasoltok?

Ház: CORSAIR Carbide Series 200R Fekete CC9011023-WW
Táp: SEASONIC S12 II 520W
Alaplap: ASUS AM3+ M5A97 EVO AMD 970, ATX
Processzor: AMD AM3+ CPU FX-8320 X8 3.5GHz 384Kb L1, 8MB L2 8MB L3 Cache Bulldozer BOX
Hűtő: Arctic Cooling CPU hűtő Freezer 13 Pro Univerzális Sxxx, 12cm
Memória: KINGSTON Memória HYPERX DDR3 8GB 1600MHz CL9 DIMM (Kit of 2) XMP Blu Series
SSD: SAMSUNG 2.5" SSD SATA III 120GB Solid State Disk, 840 Basic Series
HDD: SEAGATE 3.5" HDD SATA-III 2TB 7200rpm 64MB Cache
VGA: ASUS Videókártya PCI-Ex16x ATI HD 7770 1GB DDR5
Egér+Bill: MS Vezeték Nélküli Billentyűzet + Optikai egér Desktop 2000 BlueTrack
Monitor: DELL LCD Monitor 23" U2312HM 1920x1080, 1000:1, 300cd, 8ms, DVI,VGA,DP fekete

(#31363) smekone válasza TechN7ne (#31360) üzenetére


smekone
tag

ezt a lapot szereted?:) Nem is lehet tuningolni vele :) De valami konkrétat nem tudtok ajánlani hűtőre a noctua nh-d14-et néztem ki :)

[ Szerkesztve ]

(#31364) trickyy válasza odipapa (#31361) üzenetére


trickyy
senior tag

Szia!

Nem teljesen, ha nem szorzózármentes procit veszel, akkor felesleges a Z77-es tuninglap. Asrock B75 Pro 3 teljesen elég ~18k-ért. Nézd meg, hogy amit veszel RAM-ot 1.5V-on üzemel-e, egyébként már nem árt, ha van 8 GB.

(#31365) TechN7ne válasza smekone (#31363) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én nem tuningolok,nem áll módomban meg nem is akarok. Viszont ez elött egy AM3 x450 proci volt benne,amit kiválóan 4 magosított,feloldotta a L3 :6mb-ra és felhúztam vele 4x 3.2Ghz-ről 4x 3.8Ghz-ra. Sokszór az egyszerűbb lapok sokkal stabilabbak,mint a felszereltebbek. Én ezt nagyon jól kifogtam,ASRock lapok általában topicban is szeretik.

[ Szerkesztve ]

(#31366) odipapa válasza trickyy (#31364) üzenetére


odipapa
senior tag

Van ez a No-K OC opció azért gondoltam, hogy így már ebből a prociból is tudok valami pluszt nyerni, ha szükséges.
Illetve pár év múlva mehetne bele akár valami K proci is ha ez kevés lenne.
Alaplapot nem szoktam sűrűn cserélgetni.

(#31367) jel1 válasza smekone (#31359) üzenetére


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Milyen gép kell ahhoz, hogy a crysis 3 fusson rendesen, legalább közepes beállításokon full Hd-ban?
Ugye nem lenne sokkal 100 fölött? :/

Ami kell:
alaplap
processzor
videokártya
memória

Más nem kell most. Egy CORSAIR VX450W tápom van.

köszi a válaszokat! ;)

(#31368) jel1 válasza jel1 (#31367) üzenetére


jel1
aktív tag

nem választ akartam, csak félrenyomtam biztos... bocsánat!

(#31369) bery08


bery08
csendes tag

Sziasztok,

Tervezek összerakni egy gépet, főleg játszanék rajta, és nagyon jó lenne, ha nem kellene a gépre költenem az elkövetkező időkben, vagy ha kell is akkor minimális összegeket. Engem nem zavar ha nem fut el a játék maximumon, ha már közepes beállításokkal 30-40 FPS környékén teljesít az nekem teljesen megfelel.

Elég csábítónak tűnnek az új AMD-s APU-k. Kinéztem magamnak az A10-5800k-t. De nem tudom milyen videó kari kellene mellé amivel működik dualban. Akkor ugye ehhez valami jobb hűtő is dukál, bár nem tudom a gyári elég-e.
Alaplapnak Gigabyte "F2A85X-UP" vagy "ASRock FM2A85X Extreme-4 M". Egyenlőre nem nagyon tudom mit nézzek mert nem tudom manapság mennyi és milyen ram kell a gépekbe. Szóval ram ötlet is kellene.
Gondolkodtam még SSD-n, de nem tudom a játékbeli teljesítményeken dob-e.
Monitorom nincsen, HDTV van, szóval elég lenne egy kisebb 20' környéki monitor.

Van egy 300W-os tápom, nem tudom ez mire elég vagy elég-e, és van egy házam ami csúnya, de háznak ház, viszont nem tudom belefér-e az ami kell nekem. :) Ha gondoljátok leméregethetem, sajnos nem találtam benne semmiféle típusszámot. Ezeken kívül HDD és lemezolvasó van.

Összesen 100e környékén gondoltam a költekezést.

[ Szerkesztve ]

(#31370) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
A következőt akarom összedobni, a kérdésem az, hogy jó-e az összeállítás, vagy hogy működne rendesen-e esetleg hűtés kell rá még vagy akármi tapasztalat, köszi.

ALAPLAP: Asrock B75-M DGS 15k
PROCESSZOR: Intel Core i3-3220 28k
MEMÓRIA: Corsair 4GB DDR3 1600MHz 7k
HDD: Toshiba 500GB 32MB SATA3 13k
VGA: ASUS HD 7770 33k
TÁP: Chieftec CTG-500-80P 13k
HÁZ: Sharkoon 13k

nagyjából ezt képzeltem el és a keret is rá max 130
nos a következők lennének a kérdéseim:
a Hdd és a vga miért ütközik ellentétbe? a pcxen a hdd-t nem engedi összerakni ezzel a hdd-vel? o.O nem értem.
a következő pedig hogy egy 500wos táp+egy házat írnátok?
egy ctg500+egy sharkoon rex8,rex3 vagy hasonlóra gondoltam az megfelelne?
ipon.hu vagy pcx.huról linkelnétek esetleg :D a kettő együtt úgy kb 26k legyen max
a gépet holnap rendelném :)
köszi

(#31371) >Deego.. válasza kornyiktamas (#31370) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ház: Sharkoon MS120
Táp: Corsair CX CMPSU-430CXV2EU de bőven elég lenne egy minőségi 350W is.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#31372) tranceplanet válasza jel1 (#31367) üzenetére


tranceplanet
addikt

LAP: ASROCK B75M-GL R2.0 ~15K
CPU: INTEL Core i5-3470 3.20GHz 1155 BOX ~46K
RAM: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL10 ~14K
VGA: SAPPHIRE 11200-07-20G HD7850 2GB GDDR5 PCIE ~50K

Ö: ~125K

LAP: ASROCK 970 Extreme4 ~22K
CPU: AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition ~33K
RAM: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL10 ~14K
VGA: SAPPHIRE 11200-07-20G HD7850 2GB GDDR5 PCIE ~50K

Ö: ~119K (ide kellene még egy CPU hűtő: Xigmatek Gaia ~7,5K)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31373) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sziasztok!
Először is köszönöm az eddigi segítségeteket, sokat olvasgattam utána is, az alábbi gépet sikerült összeraknom. Sajnos kicsit drágább lett, mint terveztem, nem tudom ésszerű-e így hagynom, bár 4-5 évig nem szeretnék hozzányúlni, ha nem muszáj. Az alkatrészeknél a boltot is feltüntettem, ha bármelyik kapcsán van ellenvélemény, kérlek jelezzétek.

Alaplap: Asrock Z77 Extreme 4 (32,8k) - Compker
Processzor: Intel i7 3770k (79,7k) - Compker
Processzor hűtő: Alpenföhn Brocken (12,76k) - Bluechip
Memória: Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz 2 X8 Gb KIT (24,3k) - Pcx
Videokártya: Asus HD7970 DC2T 3Gb (113,13k) - Mediaker
SSD: Samsung 840 120 Gb (22,5k) Crucial M4 128gb (28,1k) - Pcx
HDD: WD Red 1TB (19,75k) WD Caviar Blue 1 TB (16,68k) – Compker v. Pcx
ODD: Asus 24B5ST (4,23 v. dobozos 5,27k) - A4 team v. Pcx
Táp: FSP Raider 650 W (17,29k) - Pc diszkont
Ház: Zalman Z11 Plus (19,23k) - Plaza Market
Monitor: Dell Ultrasharp U2412M (70,3k) - Oázis computer

~418.520,- Ft

Nos, ha valaki racionalizálná, megköszönöm, bár lehet érdemes most a drágább alkatrészeket vennem és később is megfelelő teljesítményűek lesznek. Persze akkor pedig ott van, ha garancián túl elromlik, akkor többet buktam rajta.
Építő jellegű hozzászólásokat várom.

[ Szerkesztve ]

(#31374) TGWH válasza bery08 (#31369) üzenetére


TGWH
őstag

A gond az, hogy minél olcsóbb gépet veszel, annál kevesebb ideig húzza. Tehát megveheted te most az i3-mat vagy az amd-t, de nem hiába olcsóbb. A kevesebb fps az egy év múlva is megmarad, és előbb jön el az idő, amikor nem fut a legtöbb új játék, míg egy ugyan akkor vett i5 még vígan el fogja vinni azokat a játékokat.

Dualt szerintem felejtsd el, korlátozva van mikkel megy, és csak gyengébb vga-kkal működik, ha jól tudom ott sem valami hű de jól. Pont azért csábító az amd, mert gyengébb - játékról beszélünk -. Egy időtálló gép i5-nél kezdődik, ami 40 ezer forint.

SSD a win és a játékok betöltésén dob nagyot. Egyébként nagyon megéri, gyorsul tőle a rendszer, de több fps-ed nem lesz. Egy 15 ezret szerintem mindenképpen megér, akár később is, ha lesz rá keret.

A tápnál nem az számít hány wattos - egyébként a 300 határeset -, hanem hogy milyen márkájú. Vagy ha nincs ráírva, szerintem felejtsd el. Esetleg még megnézheted, hogy kilóra mennyi... de ehhez is kell viszonyítási alap, pl. bemész egy pc boltba, kérsz egy márkás 12 ezer forintosat, és emelgeted... de ha nem tudod eldönteni, nem látod mi van ráírva a tápodra, akkor biztos nem a legjobb...

Monitorral együtt 100 az elég szűk keresztmetszet, ha 20-ért veszel egy alap monitort, akkor 80 marad az egész gépre, vga-n szerintem ne is gondolkodj, esetleg később veszel bele egyet. 35 ezer marad kb. a procira, ez egy A10-5800K, tehát jól tippeltél, ennél többen ne is gondolkodj.
Majd ha nem írnak vacsora utánig egyet, akkor megpróbálok egyet összrakni, de nem értek a lovak... őőő amd-khez...

kornyiktamas, hdd meg vga nem ütközhet, szarul van megírva a honlap, ennyi.
Jó a ctg 500-as, mert ugyan annyi, mint a 400-as. Esetleg egy pár ezrest tudsz fogni egy másikon, attól függ honnét veszed, kifogod-e...
Ha a házon fogsz egy kicsit, és a legalapabbat veszed meg, fogsz rajt annyit, hogy 8 gb ram beleférjen a gépbe, az már szerintem sokat számítani.

tranceplanet, miért nem jó az fx gyűri hűtője? Ez amúgy akkora jó proci, hogy ilyen alaplap kell alá? Csak mert egy szerényebb is elég lenne, vagy ez kifejezetten tuningra van?

Bigemperor, mennyit terveztél rákölteni? Ha úgy érzed, nem kell neked ilyen drága, vegyél egy olcsóbb tuningosat, pl. asrock alaplap 25-ért max, meg egy i5 3570K. Vagy munkára kéne? I7 szerintem csak munkára kell, túlságosan is drága, és túl kevés többletet hoz ahhoz, hogy - szerintem - megérje a felárat. I5 ugyan úgy ki fog szolgálni jó pár évig. Nem mondom biztosra, de 4-5 évig szerintem kitart.
Ramon is foghatsz, szerintem nem azon fog múlni, hogy egy olcsóbb Patriot van benne, ami csak 16 ezerbe kerül... persze, ha hoz valami többletet az időzítéssel a drágább ram, akkor megérheti, ha van rá keret.
VGA az ugye tök mindegy, az első lesz amit ki kell cserélni... szerintem tökéletes választás.
650-es táp szerintem felesleges, nem hinném, hogy enne ennyit a gép, de járj utána. Lehet a nagyobb proci megeszi a jobb vga-val, de mostanság inkább csökken a procik meg a vga-k fogyasztása. I5 mellé még a minőségi 350 wattos is elég egy jobb vga-val.
Házon ugye nem érdemes spórolni, ilyen drága gépbe én még a 40 ezreset is megjátszanám, jó nagy ventikkel.
Monitor az csak jó lehet, ha Dell :D
50-60 ezret így elsőre tudnál rajta faragni, szerintem nem kapnál sokkal kevesebb fps-t a játékok alatt, legalábbis 50-60 ezret lehet neked sem ér meg +20 fps...
Biztos tovább bírja az i7-es, de szerintem ez már az a kategória, ami feleslegesen drága egy gamer géphez.
A többiek majd megmondják mit gondolnak, de lehet te is el tudnál más, értelmesebb dolgokra költeni ezt az 50 ezret... aludj rá még egy hetet, és lehet magadtól is rájössz, hogy tulajdonképpen nem is akarsz ennyit rákölteni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#31375) bery08 válasza TGWH (#31374) üzenetére


bery08
csendes tag

Gondoltam, hogy nem lesz elég a 100, akkor feltolhatjuk a keretet 150-re.

(#31376) TGWH válasza bery08 (#31375) üzenetére


TGWH
őstag

Elég a száz, de maximum közepes beállításokkal fogsz játszani.
Nem azért hogy feltolhatjuk, de először azt döntsd el, hogy mennyit akarsz rá költeni. Mert ha pl. azt mondod, tudsz rá várni három hónapot, és ez alatt keresel valami pl. diákmelót, majd ezt rászánod, akkor megint más a tészta, mint ha azt mondod, hogy nagy nehezen van 100 ezred, amit el akarsz költeni. Ennél rosszabb már csak az autó vásárlás lenne, a pc hamar elavultá válik. Ha neked többet ér egy hetes spanyol/görög nyaralás, akkor költsd arra. Tehát először döntsd el mennyi a keret, és tényleg rá akarsz-e szánni ennyit.
150 egyébként egy minimál i5-ös gép így elsőre, ami meg ugye a vga miatt lehet szűk - szűk úgy, hogy ebben az árban -. Vagy i3, és egy jó vga, vagy a ,,csoda'' amd 18 ezerért jó vga-val... Itt meg a proci kérdéses ugye, meddig húzza, ha előjönnek valami újjal, akkor meg lehet szívni, de mostanság proci nem kell a játékokhoz, inkább vga.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#31377) trickyy válasza bery08 (#31369) üzenetére


trickyy
senior tag

Én minimum egy közepes felbontású monitort ajánlanék, ha már veszel, mert olyan nagy árkülönbség nincs. Hozzá egy dVGA kártya, de a monitor felbontásától függ, hogy mit rakunk össze.

[ Szerkesztve ]

(#31378) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok,lenne egy hülye kérdésem. Ami van a laptopban SSD,azt tudnám használni asztali gépben is ha kiveszem,natur sata bemenete van?

(#31379) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok a másikon felül kéne még egy gép avagy a mostaniba 1-2 cucc
nos:
olyan kellene amin lehet jól internetezni, filmekez nézni és cs 1.6ban meglegyen a 100fps :D ez a lényeg.
max 30e ft kompletten monitor nélkül.

avagy a mostani gépembe egy alaplap+vga+proci
pl egy amx fm? abba van vga is .. egy procival:)
hdd, cd író, ház, 350W tápom van :D tehát akkor ezt el se kéne adni :D köszi
linkeljetek innen:) olcsóba:)

(#31380) bery08 válasza TGWH (#31376) üzenetére


bery08
csendes tag

Mostanában (legkésőbb április vége) tervezem a vásárlást. És 100-150 a keretem rá. Értelem szerűen minél kevesebbet szeretnék költeni, de ha szükséges akkor 150ig költök rá.

(#31381) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

random offtopic kérdés: van vkinek vmi jó tippje melyik hardverapros bazárban érdemes vásárolni? mivel ez itt nem a reklám helye, privátban válaszoljon aki segítene!

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#31382) Bigemperor válasza TGWH (#31374) üzenetére


Bigemperor
senior tag

:R
Szerinted nem éri meg a felárat az i7 3770k, illetve a lapból is elég olcsóbb, tápból és ramból is olcsóbbat érdemes? De talán több ezekben a tartalék, talán van létjogosultságuk? :U A házra ajánlottat írtak, szerintem elég korrekt, 5 ventivel, usb 3.0-val, nem is néz ki rosszul. A 7970-ről is le akartak már beszélni, mondván nem sokkal jobb a 7950-nél, de legalább 25k-val drágább kb. A boltok amúgy megbízhatók, vagy inkább egy helyen vegyem szerintetek?

(#31383) fntastic válasza TechN7ne (#31378) üzenetére


fntastic
aktív tag

Tudd meg, laptopokban alkalmaznak mSATA-t is, az már más tészta. :D

(#31384) Sabber


Sabber
aktív tag

Hali írtam már a tv-tuneres topicba is de az halott hátha tudnátok segíteni.

Szóval amit szeretnék az egy külső hybrid tv-tuner amin egyszerű megbízható szép és nem kell hogy szivárványt köpjön elég ha csak tvzni lehet rajta nem kell h felvegyen stb stb de jó lenne ha lenne távirányító mellé. az ár olyan max 20.000 lenne amit szánnék rá.
Win 7 64 biten menjen szépen.
Az adás kábelen jönne, nem antennán keresztül.

Illetve még egy kérdés, ha tv-box-ot vennék akkor azt össze tudom kötni a gépemmel és azon keresztül tv-zni? vagy hogy működik ez? vagy azt közvetlen vmi megjelenítőre kell kötni??

válaszotok köszi

üdv.

(#31385) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

hali
ha a mostani gépembe rakok egy ilyet mit érek el vele?:D
80gb hdd
dvd író
350w táp van benne
ha ezt belerakom internetezni kisebb játékokra pl cs 1.6 megfelelne?:D
vagy akkor már egy komplett gépet vegyek használtan?

(#31386) RoYaL8


RoYaL8
csendes tag

Sziasztok!

Új masinát szeretnék összerakni, erre van olyan 80ezrem.

Ami eddig van:

Winchester: 1TB Samsung 3.5" HD103SJ SATAII 32MB cache winchester
DVD író: LG GH22NS50RBBB SATA Dvd író fekete OEM
Táp: Chieftec 500W tápegység iArena (GPA-500S) 12cm 20+4 OEM

Ehhez szeretnék megfelelő alaplapot, VGA-t, házat, ramot lehetőleg AMD vonalon.

Játékra, filmezésre használnám.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#31387) TGWH válasza bery08 (#31380) üzenetére


TGWH
őstag

Ha 100 ezret szánsz rá, akkor kb. 20 ezer a monitor, nézz át a monitoros témába, ott tudják a legjobbat mondani ebben az árban. Persze csak addig látod szépnek a képet, amíg nem teszel mellé egy drágbbat, szóval hasraesni nem kell, de ilyen gép mellé felesleges drágább szerintem.
Olvass vissza, írtak fm2-es gépekről, A10-5800K-s procikkal, valami olyant képzelj el, ha esetleg nincs 80-ért, majd Shell vagy más aki ért hozzájuk, ajánl normális olcsó alaplapot, megmondja min kell fogni, SSD nélkül persze.
150 ezerért is van jó pár konfig, az i3 erősebb mint az amd-k, legalábbis pont a határon van, de ennél jobb procit veszel, akkor csakis intel. +10 ezer lenne egy i5, ami nyílván még jobb, de akkor nagyon meg kell húzni a gatyamadzagot...

Bigemperor, szerintem nézegess pár tesztet. Alaplapban meg ramban egyszerűen nincs tartalék. Annyi, hogy szart nem kell venni.
VGA-ról is nézz tesztet, ha megér neked x fps többletet a 25 ezer, akkor megveszed, ha nem ér meg, nem veszed meg. De vehetsz 7950-et is, de normális hűtéssel, és kissé felhúzva, azok drágábbak mint az alap modellek.
Boltok. Ahol én vettem ánnó nyáron, annak már el sem érem a weblapját... ipon drágább, meg hanyagul szerelnek, ahogy hallottam, de már évek óta megy. Ha fővárosi vagy, és nem jelent többletkiadást az utazás, akkor akár 8 helyen is megveheted, ha ráérsz utazgatni.

RoYaL8, olvasgass vissza, volt pár konfig 80-100 ezer között, fm2-es alaplapokat keresgélj.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#31388) TechN7ne válasza fntastic (#31383) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor felejtős,nem lehet megoldani vlmi átalakitóval? :(

(#31389) gyovika


gyovika
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi 6 éves konfigot szeretném lecserélni: Asus P5W DH Deluxe, Core 2 Duo, MSI 7900GTO.
Alapvetően játékra használnám!

LAP: Asus P8H77-M PRO 28K
CPU: i5-3570 3.40GHz 1155 BOX 50k
Hűtő: Alpenfoehn Brocken 12K
VGA: Asus GTX660Ti-DC2T 2GB GDDR5 91k
RAM: Corsair Vengeance DDR3 1600Mhz low profil 2x4 Gb KIT 15k
SSD: Samsung 840 120 GB 23k
HDD: Seagate 2TB SATA3 ST2000DM001 24k
ODD: Asus DRW-24B5ST 5k
HÁZ: Xigmatek Midgard II 20k
TÁP: Chieftec CTG 500-80P 13k
Audio: Asus Xonar DX/XD 7.1 18K
Monitor: Dell U2412M 70K

Összesen 370K

Bármilyen ötletet, építő kritikát szívesen fogadok!

Köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#31390) trickyy válasza bery08 (#31380) üzenetére


trickyy
senior tag

Kicsit szerintem túlbonyolítja a kolléga. Olvass bele ebbe.

(#31391) Raftsman válasza Raftsman (#31362) üzenetére


Raftsman
csendes tag

Nem akarok tolakodó lenni, azonban mindenképp szeretnék valami úmutatást kérni a configgal kapcsolatban, nem lesz tuning, illetve szokásos általános felhasználás mellett (egy kis game is) fejlesztés lesz rajta, ha valaki tanácsot adna az összeállítással kapcsolatban, annak nagyon örülnék, pl.: hasonló árkategóriában mi éri meg jobban, vagy esetleg hasonló megbízható, de olcsóbb elemet ha valaki tud ajánlani, illetve kompatiblitás szempontjából megfelelő-e (értem ezalatt a méreteket is - utánanéztem, de hátha valaki jobban tudja.) :B

üdv.:
Raftsman

(#31392) Nikopol84


Nikopol84
csendes tag

Sziasztok!

A konfigomat (nevemre kattintva látjátok) kicsit bővíteném. Egy jól tuningolható és jó ár/érték arányú alaplapot keresek. Nem olyan rég itt ajánlotta valaki az ASROCK Z77 Extreme4-et. A kérdésem az lenne hogy kategóriájában ő a legjobb? Mivel van most kb. 40 ezer forintom, nagyon bánnám később ha az miatt a +2-3 ezer forint miatt esetleg kompromisszumot kötöttem. Ezen kívül az lenne a kérdésem hogy a mostani konfigom passzolni fog hozzá (elfér-e a Gaia úgy hogy nem takarja ki a mem slotokat, és vajon elfér-e benne a mostani VGA-m) ?

(#31393) TGWH válasza gyovika (#31389) üzenetére


TGWH
őstag

Alaplap feleslegesen drága szerintem, 20-ért, max 24-ért már tuningra alkalmasak is vannak.
Proci nem tuningos ugye, tehát egy 18 ezres alaplapban is elmegy. Tehát vagy olcsóbb lap, vagy olcsóbb lap, és tuningos 3570K processzor.
VGA ügyben én mostanság hd7850 minimumot írnék :D nézegess teszteket, meg ugye attól függ mire kell.
120 gb ssd-t én meggondolnám, úgyis csak a rendszer meg a programok mennek rá, lehet elég neked a 60 gb-os is, olcsóbb lenne.
Hűtőt nem biztos hogy tennék erre a procira, igaz az átlagnál melegebb, de ha normális a ház, nem szabad hogy gondja legyen, legalábbis az intel nem ad ki olyant, ami nem működik...

Raftsman.
A táp. Egy ctg 400/500 bőven elég (500-as azért, mert árban szinte semmi difi nincs a kettő között, tehát akkor már a nagyobb :D ), 12-13 ezer körül ez az egyik legjobb, amit kaphatsz.
Nem feltétlen kell egy 18 ezres, persze ha számít hogy halk, akkor már a tápos témában érdeklődj, ott egyből tudják mi a legjobb. Ilyen árban meg főleg, azt a 6 ezret én rádobnám egy jobb vga-ra, sokkal többet hoz a konyhára.
FX procit én nem vennék, intel jobb nála 40 ezer forint felett. Tehát inkább egy minimál i5, sokkal jobban jársz, nézegess teszteket. Ha munkára kell, akkor még meggondolandó az amd.
Hűtő minek rá? Ha nem tuningra kell, és normális házban szellőzik, akkor elég az alap, semmi baja sem lesz tőle...
Egér ügyben szintén a szakfórumban nézz körül, én egy logitech g400-at mondanék, az egyik legjobb.
SSD ügyben ugyan az, mint amit gyovikának írtam, lehet elég neked a 60gb-os is, olcsóbb. A játék hdd megy.
Monitor jó, vga gyenge. Ha játékra használod, akkor elsősorban vga kell. Ha veszel egy intelt, hűtő nélkül, kisebb ssd-vel, netán kisebb vinyóval, egy tb is förtelmesen sok adatmennyiség, akkor bőven vehetsz egy jobb vga-t, amivel sokkal jobban jársz, mint 120gb-os ssd-vel és gyengébb amd procival, nem gyári hűtővel, ami kb. semmit nem számít. Ezeket ilyen hőmérsékletekre tervezték, így működnek. Erre terveztek gyári hűtőt, ami inkább kicsit jobban hűt, a biztonság kedvéért.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#31394) Raftsman válasza TGWH (#31393) üzenetére


Raftsman
csendes tag

Köszönöm, az i5-ös témában és táp témában mindenképp utána járok, azonban 60-as SSD-ből kifutok, legalább 90-es kell, biztonság kedvéért választottam 120-ast. VGA csak költségvetési okokból lett ilyen, de akkor refactorálom a dolgot. Még annyi, hogy a chs-ből tudnék rendelni, és az FX proci ~36k míg i5-ből 3550-est vettem szemügyre ~46k volt, szintén költségvetési okokból maradtam az AMD-nél. Más alternatívával nem számoltam, de akkor futok még egy kört.

(#31395) TGWH válasza Raftsman (#31394) üzenetére


TGWH
őstag

Azért azt most szögezzük le, hogy néha egy i3 is elég csúnyán elveri az FX családot...
Csak egy példa:
http://prohardver.hu/teszt/amd_fx-8320_fx-6300_es_fx-4300_teszt/jatekok.html
Azér az i3 meg az fx8320 nem egy kategória... 42 ezer amd vs 30 ezer intel i3... Erre nem tudok mit írni, valószínűleg egy amd fanba akadtál bele, aki nem megfelelő kategóriában versenyeztette az fx procit, hogy kicsit jobb színben tüntesse fel...

SSD: foglalt 22gb, szabad 33gb... oks, ssd-n több szabad hely kell, és csak egy-két olyan program van fent, ami több gb helyet foglal...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#31396) balpis válasza TechN7ne (#31388) üzenetére


balpis
őstag

nézd meg a laptopod típusa alapján.
A legtöbben sima sata van. Inkább akkor mSata, ha van benne HDD ÉS SSD is.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#31397) Loader válasza gyovika (#31389) üzenetére


Loader
tag

Én drágállom az Asus GTX660Ti-DC2T 2GB GDDR5-öt 91k-ért. Szerintem jobban megéri egy gyárilag tuningolt GTX 660 OC vagy, ha nem kell a PhysX akkor pl. egy HD7870.
Most még egy sima 660-as is elegendő szerintem, ezért én pont a héten állítottam össze egy SLI konfigot a fórumtársak segítségével (még 1x köszönet!), amibe a második kártyát csak pár év múlva fogom megvenni. Lapozz vissza egyet a fórumban és ott megtalálod.

''Te! Hogyis van ez?''

(#31398) TGWH válasza Loader (#31397) üzenetére


TGWH
őstag

Elég szépen fel van húzva, + szerintem a hűtője is jobb lehet az átlagnál. Legalábbis a 60-70 ezer forintos 660ti-ken én nem ezt látom.
Oks, +30 ezer azért nem kis pénz érte, de +100 és +300 mhz-cel van feljebb húzva a kártya. Meg lehet olyan boltban veszi, ahol drágább.
Üzletpolitika, valamit olcsóbban adunk, valamit drágábban. Bejön a vevő hogy de olcsó valami, és mivel egész gépet vesz, a többi alkatrészen visszahozza a bolt az olcsók árát. Ha jobban megnézed, és ugyan azt a gépet összerakod különböző boltokban, mindenhol kb. ugyan annyiba fog kerülni, csak valahol a vga olcsó, valahol a proci...

Egyébként igen, 91 ezertől indul ez a kártya, úgy hogy még kifejezetten olcsó helyen veszi, de van ahol ezt is hozzáteszik:

,,Ajándék 33.000 Ft értékű Hawken, World of Tanks és Planetside 2 kupon + Assassins Creed 3 kupon''
Így azért már más a leányzó fekvése. Pontosan nem tudom mi az ,,kupon'', de ha játékot kapsz érte, méghozzá négyet, akkor még meg is érheti, már ha azokat akarod eredetiben, legjobb esetben spórolsz rajta minimum 7 ezer forintot...

szerk.: megnézném, hogy pár év múlva hol kapsz hajszálra ugyan olyan kártyát :D van benne kockázat, de gondolom ezt te is tudod...

szerk2:
World of Tanks - 3.500 Ft
Planetside 2 kupon - 3.200 Ft
Assassins Creed 3 - 7.200 Ft
Hawken fingom nincs, de szerintem nem ér meg +33 ezret... jó, jobb hűtés + oc, talán 75-80 ezer max még reális ár lenne szerintem :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#31399) pohár válasza TGWH (#31398) üzenetére


pohár
félisten

a WoT kupon ~8 ezret ér, itt már bukik a dolog :D (plusz az egy hónap prémium tagság 10€)
7200 Hawken meteor 50$-ért vásárolható meg, a PS2-höz nem találtam konkrétumot, de olyan 15-20$ közt lehet az értéke

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31400) TechN7ne válasza balpis (#31396) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kiszedtem,normális Sata SSD volt benne,köszöntem a segítséget mindenesetre! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.