Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#178101) PistiSan válasza SyMbioTe (#178098) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi a választ, közben rájöttem hogy a korábban kinézett intel procihoz nem véletlenül ajánlottak dedikált vga-t, mivel nincs benne integrált.
Core i5-12400 ezt a procit néztem még, ami magában 70k, viszont egyenlőre tuti nem lesz mellette VGA a felhasználás miatt. A későbbi gépfejlesztés max a vga miatt lehet érdekes, mást nem hiszem hogy cserélnék benne, a mostaniban is ram bővítés volt csak.
Ilyen alaplapot néztem hozzá: GIGABYTE B760M DS3H DDR4
Nézek még további alkatrészeket is, a végén beírom az összeset, nehogy olyat dobjak össze ami nem kompatibilis.
Esetleg ebben a cpu ársávban van AMD oldalon hasonlóan jó ajánlás?

(#178102) hitman77 válasza SyMbioTe (#178099) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszi. Inkább AMD vagy Intel, illetve jobb az Intel+nvidia és AMD tisztán páros vagy nem kell erre figyelni?

(#178103) patyil válasza Szonyka (#178100) üzenetére


patyil
tag

Nagyon kevés a keret játékra, ennyi pénzből csak használtat kaptok sajnos, de egy egyszerűbb 4magos proci + valami 1060 6GB/1070/1660/RX580 vga géppel már el tudna a gyerkőc játszogatni szerintem.
itt HA-n érdemes használni a keresőt árra, találtok garival is, talán így kisebb a rizikó. [link]

Példa
i3 10105F/RX580 8GB [link]
i5 6600/1660 [link]

Monitornak pedig vmi egyszerű 60HZ FullHD IPS-t nézzetek, akár mehet ez is apróról

[ Szerkesztve ]

(#178104) PROTRON


PROTRON
addikt

Még egy kérdés, remélem belefér a totyikba, vagy ha van válasz kérlek linkeljétek:
hogyan látjátok, van értelme a jövőállóság terén kifizetni a 40-60k felárat az AM5 ökoszisztémára, vagy gamer PC-k esetén még a kövi 4 évben is bőségesen elegendő egy B550-es csipszet AM4 procival?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#178105) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Bocsi az off-ért, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2 hónapja vettem egy új konfigot az Aqua-ban, gépösszeszereléssel.
Elvileg ilyenkor 1 évig nem vehetem le a ház oldalát(védő matrica) nem nyúlhatok hozzá, mert ugrik ez a fajta gari.
Van ennek értelme?
Szeretném kitisztítani a port belül de így nem tudom.

Köszi a válaszokat.

(#178106) bluemirage válasza droti25 (#178105) üzenetére


bluemirage
őstag

1 év alatt normál szobai körülmények között nem gyűlik össze annyi por a szűrőkön, ami a gép működését veszélyeztetné. Után meg már tudod takarítani. ;)

Ha én raknám össze a gépet és garit kellene vállalnom rá, akkor én is leragasztanám. Sok okos és sunyi ember van, aki aztán úgysem ismerné be, hogy maga is szerelgette holmi youtube videó alapján próbálkozva. Amivel semmi bajom nincs... mindenki elkezdte valahol... De ez esetben a gari témával hagyjon békén. Ha bármilyen műszaki eszközt veszel, azon is mind zárópecsétek' vannak, hogy a látható legyen az eszköz megbontása. Egy számítógépnél miért ne lehetne ugyanez, ha készen veszed?

Meliora sunt bono inimica

(#178107) lockdown90 válasza bluemirage (#178106) üzenetére


lockdown90
senior tag

Szal ha 1 ventit akar meg hozzadni rohangaljon az ember a ceghez? :))

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#178108) droti25 válasza lockdown90 (#178107) üzenetére


droti25
őstag

Hogyne gyűlne össze a por😆
2 hónap alatt már látható a ventiken is nem kicsit..
Pontosan. Szeretnék venni új proci hűtőt(ráadásul Aquaból) akkor postázzam fel az egész konfigot..

[ Szerkesztve ]

(#178109) lazioforever válasza palfitom (#178067) üzenetére


lazioforever
tag

Szia.
Átnéztem az alkatrészeket, a következőket sikerült összeállítanom belőle:
Intel:
ASUS PRIME H610M-A D4
i3-12100f
AsRock Intel Arc A380
Kingston Fury Beast 2x8Gb DDR4 3200Mhz
Samsung 980 250Gb M.2 PCIe
Toshiba P300 1Tb 7200rpm
be quiet System Power 9 400W Bronz
A ház egyelőre még kérdéses.

Viszont így már a keretemen kicsit túl vagyok, ezért végignéztem AMD oldalról is, a következő alkatrészeket válogattam az ajánlásod alapján össze:
ASUS Tuf Gaming A520M-Plus II
Ryzen 5 5600g
Kingston Fury Beast 2x16Gb DDR4 3200Mhz

A többi alkatrész maradhatna ugyanaz. AMD-nél így beférne a keretembe 32Gb Ram (a fórumon kicsit visszaolvasgatva azt szűrtem le, hogy igpu mellé jobb a minél több memória), és mehetne az általad ajánlott plusz processzorhűtő is, ha úgy érzitek, hogy a gyári nem elég (nekem nincs ezekkel tapasztalatom).

Ó, és még valami, bár nem tudom, hogy ez befolyásolhat-e valamit: Windows 11 futna rajta, és lehet, hogy kerülne bele majd idővel egy PCIe vezeték nélküli hálókártya.

Ezek alapján melyik variációt érdemesebb szerintetek választani? Melyik lehet a hosszabb távon bővítés nélkül használható konfig? A választott alkatrészek így rendben vannak kompatibilitás szempontjából?

Elnézést, ha valami értelmetlen dolgot is írtam, teljesen kezdő vagyok még gép összeállítás témában. :R

(#178110) bluemirage válasza lockdown90 (#178107) üzenetére


bluemirage
őstag

Brand PC-t vett. Aqua Brand PC-t. :) ki tudja miért...

Ugyanez a helyzet egy Dell, HP. Brand PC-vel.
Megbonthatod mindegyiket, de akkor úgy jártál.
Valamit, valamiért...

Mindent nem lehet... Ha már nem gondolkodtam előre... Ami az én hibám...bontanám és bővíteném... Az én kockázatom, az én döntésem.
Legközelebb tanul az ember, maga épít, vagy olyan helyen épít, aki nem pecsétel.

Nem értem a felháborodást. Szerintem az aqua is tudna mesélni... Miért van ez a szabály

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#178111) patyil válasza lazioforever (#178109) üzenetére


patyil
tag

szvsz ne szivassátok magatokat HDD-vel már.
Fontos hogy külön drive legyen az oprendszernek? 1TB SSDknek jobb az Ár/Kapacitás aránya mint a 256osoknak, és sokkal pattogósabb lesz tőle a gép ha picit is nagyobb fileokkal dolgoztok róla.
Én biztos 1TB SAMSUNG 980at vennék az SSD+HDD helyett.

Erre a felhasználásra az általad felvázolt AMD variáns szerintem teljesen kielégítő, amiket én olvasgattam rajta tökéletesen fut rajta a CAD hogyha csak alapszintű munkákról van szó. mire olyan renderek készülnének hogy kevés lenne az IGPU ereje valszeg úgyis bottleneckbe futnál CPU oldalról mindkét konfig esetében.

Illetve egy jól fejleszthető konfigot kapnál ebben az esetben is, bármikor eladható az 5600g, egy 5700x és egy használt Nvidia 1650 kártya pedig bepattintható amint kevésnek érzitek az erőt (nem fogjátok) és gyűlik pici keret. Milyen gépről vált a nővéred?

[ Szerkesztve ]

(#178112) droti25 válasza bluemirage (#178110) üzenetére


droti25
őstag

Nem tudom mit értesz brand PC alatt de ha azt, amit az Aqua állít össze akkor félre értettél.
Én állítottam össze az itt kapott infók által egy gépet amit gépösszeszereléssel kértem

[ Szerkesztve ]

(#178113) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

A topic ajánlások alapján összeállítottam egy gépet magamnak, abban kérnék segítséget, hogy valaki nézze már át, hogy biztosan kompatibilis-e egymással minden.

Amire használva lesz a gép:
Szerintem 10 évig megint nem veszek másik gépet, ezért állítottam így össze.
Legutóbbi gépemben összesen annyi feljesztés volt, hogy ramot bővítettem.
A lenti confignál max egy VGA-t tudok elképzelni később ha játékra is használnám jobban.
Netezős gép, office, pár nagyobb gépigényű program, néha egy kis virtualizálással, Hyper-V, Virtualbox, akármi.
Ami nagyobb gépigényű lehet az a : Lightroom, illetve az Android Studio emulátorral használva, utóbbinál azt olvastam, hogy 16GB ram vagy több ajánlott hozzá, a CPU-ban biztonytalan vagyok, bár intel CPU szerepel az ajánlásnál.
A lenti config 230 000ft összesen.
A kérdésem az, hogy a fenti felhasználás mellett, hogy időtálló legyen, jó lesz nekem ez így? :D Jelenleg AMD configom van, márkahűség nem játszik szerepet.
Ami miatt az intel mellett döntöttem, az az adott órajel alatt elvgézett több művelet, ami talán jelenthet sebesség többletet.
Ugyanakkor látom, hogy ennyiért már AMD oldalon 8 magos 16 szálat CPU-kat is kapni.
Minden észrevételre nyitott vagyok.

CPU INTEL Core i5-12400 2.50GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral
CPU hűtő BE QUIET! Pure Rock 2 szürke
ALAPLAP GIGABYTE B760M DS3H DDR4 (rev. 1.0)
Memória KINGSTON FURY 32GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RB1K2/32
SSD SAMSUNG 1TB 980 M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V8V1T0BW
Táp COOLERMASTER Elite V4 500W
Ház THERMALTAKE Versa H15 fekete

Szükség van az INTEL procinál a gyári hűtő helyett másikat venni?
Hővezető pasztát ezek tartalmaznak gyárilag, vagy vegyek hozzá azt is? Milyet?

A ház választásnál fontos volt, hogy ne legyen az oldala átlátszó, ha esetleg tudtok másik házat ami nem átlásztó és valamivel kissebb, annak ajánlását szívesen veszem.

Mindenkinek köszönöm előre is, aki időt szán a kérdésemre. :R

[ Szerkesztve ]

(#178114) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok,

Gép összeállításhoz kérnék segítséget.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? - Online multi, CS2, PUBG a leggépigényesebb a jelenlegi felhasználásomból.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? A jelenlegiből a házat és a perifériákat tartom meg.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mindenre ami a házon belül van.
4. Mennyi a kereted rá? durván 300k de ha van valami "best buy" ami teljesítmény arányában jobban megéri akkor bővíthető a keret.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont) Nem tudom de valószínűleg ez jelenleg is szűk keresztmetszet a 60hz frissítési gyakorisággal szóval a gép után ezt is cserélni fogom.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? Nincs speciális igény. Új alkatrészeket szeretnék és ismét 6-7 évre tervezek.
Gondolkodtam laptopon is de néha szeretnék játszani és azt olvastam hogy e miatt mindenképp célszerű asztali gépet venni bár amivel én játszok nem éppen AAA 4k felbontásban de akkor is.

Az alábbit dobtam össze de nagyon limitált az ismeretem így kérném a topiclakók segítségét. Általában ilyen "best buy"-ra lövök mielőtt a teljesítményhez képest nagyot ugrana az ár.

ASUS PRIME H610M-K D4 Alaplap (32k)
Intel Core i5-12600K BOX (80k)
ASUS DUAL GeForce RTX 4060 O8G (131k)
Kingston FURY 1DR4 3200MHz CL16 Beast Black (14k)
FSP Hydro K PRO 600W 80Plus Bronze (22k)
Samsung 980 500GB M.2 PCIe (20k)

Köszönöm előre is!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#178115) Meggyi001 válasza Grass (#178114) üzenetére

Ez javításra szorul sztem:

"Kingston FURY 1DR4 3200MHz CL16 Beast Black (14k)"

1x 16 GB akar lenni?

https://gamergep.hu/

(#178116) Grass válasza Meggyi001 (#178115) üzenetére


Grass
aktív tag

Elcsúszott valahol. 2x8gb akart lenni.
Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz KF432C16BBK2/16

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#178117) Meggyi001 válasza Grass (#178116) üzenetére

:R

https://gamergep.hu/

(#178118) MM válasza droti25 (#178112) üzenetére


MM
őstag

Nem akarlak félrevezetni, ezért szerintem tisztázni kellene a bolttal (Aqua) lentieket:

Vélhetően nem ugrik a garancia "alkatrészenként" ha megbontod a gépet, csak a komplett konfigra, azaz ha most bármi hiba felmerül, akkor leadod egyben, és az ő dolguk kideríteni, melyik alkatrész hibás és azt orvosolni, vagy ha kompatibilitási probléma van.

Ha megbontod, onnantól a hiba feltárása a te feladatod, ők max. ezt már pénzért teszik meg, de attól még alkatrészenként érvényesnek kellene lennie a garanciának.

Ha nem így van, akkor az elég nagy gáz...

[ Szerkesztve ]

(#178119) droti25 válasza MM (#178118) üzenetére


droti25
őstag

Szépen összefoglaltad. Pontosan így van. Az alkatrészekre természetesen él a garancia akkor is ha bontom a házat.
Itt tényleg az a kérdés, hogy érdemes-e 1 évet várni(se takarítani sem bővíteni nem tudom) azért a fajta garanciára amit le írtál.

(#178120) milan26 válasza droti25 (#178119) üzenetére


milan26
senior tag

A gyártói garancia tuti élni fog az alkatrészekre.

Ha a számlán alkatrészek vannak és nem config, akkor a kereskedői is, ők max a pluszban vállalt garanciát mondhatják fel az összeszerelésre.

Ha a számlán komplett PC van, akkor felmondhatják a kereskedőit teljesen.

Szerintem szedd szét nyugodtan, nem valószínű, hogy baja lesz bárminek egy éven belül.

[ Szerkesztve ]

(#178121) MM válasza droti25 (#178119) üzenetére


MM
őstag

Ha két hónapja megy a gép hiba nélkül, akkor emiatt tuti nem várnék, ha hűtőt akarsz cserélni.

Másik: valaki írta itt, hogy 2 hónap alatt már sok por összegyűlhet.
Ha a bemeneti ventilátorok előtt porszűrők vannak, és "túlnyomásos" a ház (ahogy ajánlott, azaz több levegő megy befelé ventilátorral, mint kifelé), akkor 1 év hozzányúlás mentesség után sem kellene, hogy problémát okozzon a por.

(#178122) droti25 válasza milan26 (#178120) üzenetére


droti25
őstag

Lényegében arra van ez a fajta "összeszerelési" garancia hogyha 1 éven belül bármi baja van a konfignak(amire esetleg én nem jövök rá) akkor ingyenes a hibafeltárás.
Ez tök jó dolog csak sztem nem ér annyit, hogy 1 évig nem vehetem le a ház oldalát semmilyen okból!

(#178123) PROTRON válasza droti25 (#178122) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja, jelenleg garanciás az eredeti CPU hűtővel szerelt konfig. Ha most kicseréled a CPU hűtőt nélkülük (az egész egységet) akkor már nem fog élni a CPU hűtő telepítésre a garid. Tehát ha csere közben bármi megsérül az alapon, akkor minden a Te felelősséged.
Ha nem kapcsol be a csere után a gép, a Te felelősséges. Ha nem jól pasztázol és emiatt túlmelegszik és laggol a game nem fordulhatsz hozzájuk....pontosabban kifizettetik.

De ha rutinos vagy akkor ezek igazából nem számítanak. Elvileg a CPU behelyezésében van a legtöbb a kockázat...bár azért a cpu hűtő felhelyezésekor is el lehet szúrni 1-2 dolgot.

De nem értek egyet azzal hogy nincs megoldva hogy a garancia mellett is lehessen a belső ventiket takarítani. Értem hogy macerás, de vannak egyéb csavarok is amiknek a matricázásával be tudná biztosítani az összeszerelő az érdekeit.
Ha a felhasználó azt látja az üveglapon keresztül hogy a porszűrő nem volt elég, akkor nem volt elég, ezt senkinek sincs joga megkérdőjelezni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#178124) bluemirage válasza PistiSan (#178113) üzenetére


bluemirage
őstag

Én sem szoktam 10 évig gépet venni, most fogok cserélni. De évente átlagosan 2 gépet rakok össze másoknak, így egy kicsit képben vagyok és kell lennem, de egyre közelebb az 50-hez saját pénzemet inkább másra költöm, nem drága számítógépben és nem is drága kocsiban tartom :D

Nagyon furi, mert ilyenkor sokan az új AM5-ös AMD-t ajánlanának (mert néhány évig fejleszthető), vagy erőltetnék az intel vonalat, mert néhány évig fejleszhető. Miközben látom, hogy direkt VGA-val sem kalkulálsz és abban sem vagy biztos, hogy játszanál vele... Simán elhiszem, hogy nem is nagyon fogsz hozzányúlni. A legjobb gamer PC-k is 5 éven túl elavulnak.

[hosszú lesz, kommentos, nem egy lista, ezért bele fognak kötni :) és a célom, hogy elbizonytalanítsalak :D ]

Proci:
I5-12400: tökéletes, ha játékra kellene VGA mellé és később fejlesztenéd a géped és tökéletes időtálló megoldás irodai és internetezős gépnek.
Miért? Szégyen amit az Intel IGP terén hoz már évtizedek óta. Brand PC-kbe jó, irodákban, internetzeni és office-hoz és megjeleníti a windows képét, ha elromlott a rendes VGA a gépben és le kell adni a rendelést az új VGA-ra a PCX-be. Régebben még mozizásra is jó volt az Inteles IGP, de már nem gépen mozizunk. Ha raksz mellé rendes VGA-t, akkor lehet játszani Intel procival és lehet grafikai, videós munkát is végezni vele... Az AMD-hez képest többet eszik, jobban melegszik és emiatt a gyári hűtő terhelés alatt hangos és küzd és még throttlingolhat is emiatt proci. Tehát hűtő nagyon-nagyon ajánlott hozzá.
Ugyanennyibe kerül kb. egy Ryzen 5700G, ami min. 10%-al erősebb. AM4-es B550-ös lapba ajánlott, amire már nem jön új proci. A benne lévő VGA egy nvidai 1030 szintjét hozzá, ami úgy 3x, azaz háromszor erősebb, mint az Intel szinte csak Excel táblákat és Chrome-ot megjelenítő megoldása. Ez már az a különbség amire azt mondom: évtizedes lemaradás. Az 5700G jobban hűthető és egy általános nem játék céljára, halkabb és jobb gép építhető belőle.
Egy szálas teljesítménye az AMD-nek rosszabb, van néhány kliens alapú egy szálas irodai, ügyviteli program aminél papíron ez hátrány. De ott meg szerintem nem veszik észre.

Hűtő:
Be Quiet Pure Rock2, maradhat. Saját tapasztalat miatt utáltam meg a Be Quiet-et, nem rosszak, de valós minőségükhöz képest túlárazott cuccok. A halk sztorival hódítanak,
- de ha gyengébb egy hűtő teljesítménye és légszállítása, akkor a venti magasabb fordulaton megy és hangosabb. Miközben egy nagyobb teljesítményű hűtő, ami papíron hangosabb a valóságban mégis halkabb, mert alacsonyabb fordulaton fog menni, mint a Be Quiet. Tehát a tapasztalatom, hogy gyorsabban kopik és ezáltal hangosabb lesz és az alapba rossz minőségű csavarjaiból sikerült bele is törni. Emiatt az ID-Cooling cuccokra áltam át 224 vagy 226 pl. Ott a hozzáadott paszta nem olyan jó és emiatt egy MX4-est szoktam használni.
De maradhat a Pure Rock2.

Alaplap: egy ideje az ASUS prémiumabb lapjait veszem másoknak. Még nagyon-nagyon régen 7/24-es gépeket csináltam a Gigabyte tartósabb lapjaiból. Durva körülményeket bírtak sokáig. Asus TUF és Gaming lapjai szerintem 10 éves távlatban tartósabbbak lehetnek. Ezen pl. gondokodnék.

Táp:
Emiatt kezdtem neki az egész mesének, mert alsó polcos és nem bíznék rá egy gépet hosszú távra... 10 évre, vagy még 8-ra sem. A tápos topikban tudnak ajánlani jobbat, de sajnos ilyen hosszú időre nézve inkább 30-40 között árkategóriában lehetne 500-550W-os tápokat nézni. Ha nem lesz VGA, akkor most még van egy tuti vétel az Alzánál 26,3 tHUF: ASUS TUF GAMING 450B. De inkább 30 felett nézelődnék.

Ház: pont az ilyen mATX házakat szeretem. Jó választás, magas talp (az alsótáp miatt fontos). Üveget és RGB-t utálom, de divat és van aki így kéri. Én most a CM Elite 300 ODD-vel szemezek, de a Tied talán még jobb, és ksiebb. Van akit zavar, hogy a csatlakozók fent vannak, mert így porosodik a Jack és az USB. Nem mondom, hogy nincs igaza, de kompakt és jó mATX házban nincs nagy választék.

Intel poci mellé nagyon-nagyon ajánlott a gyári hűtő helyett másik. Az AMD-nél pedig inkább csak ajánlott.

Az én hosszútávú megoldásom az 5700G lesz, ami zsákutca, de erősebb, hűvősebb mint a 12400. VGA nélkül is időtálló. Néhány hete még ment a dilemma nálam is.

Nálad az említett programok miatt lehet, hogy a 12400 jobb döntés, de tápon... és talán az alaplapon lehet változtatni.

Meliora sunt bono inimica

(#178125) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok ! Ezt így el lehetne indítani ? :DDD Játékra lenne ez a konfig FHD vagy WFHD felbontáson, rally és F1-re elsődlegesen.

INTEL Core i5-13400F 1.80GHz LGA-1700

ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4

THERMALTAKE Divider 170 TG Snow

SAPPHIRE Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 PURE

KINGSTON FURY 32GB Beast RGB Lim Edition DDR4 3200MHz CL16 KIT

KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G

DEEPCOOL AG620 ARGB (elfér a házban)

BE QUIET! System Power 10 750W

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#178126) ricky731


ricky731
tag

Sziasztok! Ismerős kért meg konfig összeállításban segíteni. Mindig ide jövök első körben mert ti képben vagytok.Előre is köszönöm a segítséget. Gondolom VGA lesz a trükkös ennyiből... :W


1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Iskola. játék (Fortnite, Minecraft, GTA5, COD, STARFIELD, Hogwarts Legacy) cél 2K lenne 120-144 FPS de ezt mondtam hogy kétlem hogy menne ennyiből...lehet hogy csak a HD lesz meg szerintem
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Csak a gép ház és belseje semmi periféria
4. Mennyi a kereted rá?
300K :Y ez áfásan postaköltséggel mert vidékre lesz
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
Egyenlőre csak gép vásárlás monitor utána
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nem érdekel a márka, semmi különleges igény, 13 éves srácnak lesz szoval led nem gond :DD új alkatrészek és ha lehet bolt ajálást is kérni azt megköszönném...

(#178127) bluemirage


bluemirage
őstag

Aki gyakran használja az árukeresőt (ki nem?) az úgyis tudja, hogy nem mindig tükrözi a valóságot. Az előbb említett kicsi Asus táp az árukeresőn és a valóságban, ha rákattint valaki ott az alza linkre, vagy akár külön betallóza az alzánál a terméket. Csak linkelem, mert off.
:D [kép]

Meliora sunt bono inimica

(#178128) droti25 válasza PROTRON (#178123) üzenetére


droti25
őstag

Így van.
Jó dolog ez a fajta garancia is, de lehetne vmi lehetőség arra, hogyha fél év múlva kiszeretném belül takarítani a gépet ne ugorjon a gari.

(#178129) milan26 válasza bluemirage (#178124) üzenetére


milan26
senior tag

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy ugyanott tartanak a PC-k ahol a telefonok, ki van maxolva a technológia, lassan valami merőben újat kell kitalálniuk. Normál felhasználás mellett, ami elég nagy társadalmi réteget jelent-azaz internet, videó, képek, torrent, office, tanulás-meg sem döccennek a több éves gépek. Még harmadik generációs i3-as laptopom is van, amivel simán el lehet lenni, de van még első generációs Liano is a családban, semmi baj nincs vele. Az én gépem Ryzen 3 2200G, nem igazán volt 30% felett szerintem a processzor használat. Ha egy régi proci mellé raksz egy ssd-t rendesen megtáltosodik. Arról nem is beszélve, hogy elég sokan már nem is nagyon gépeznek, átköltöztek a telefonjukra.

Játék meg munka persze más, gamer gépet folyton lehetne fejleszteni, de talán mindig is az volt a legnagyobb húzóerő informatikában a felnőtt tartalmak mellett.

(#178130) lockdown90 válasza milan26 (#178129) üzenetére


lockdown90
senior tag

nyiss meg rajta 40+ chrome ablakot ;] ;]

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#178131) BitRider válasza milan26 (#178129) üzenetére


BitRider
aktív tag

Kitalálták a tutit az MS-nél ezzel a 8. generációs limittel a Windows 11 esetén. 2-3 éve nem adok már el más gépet, csak kifejezetten minimum 8. generációsat pont emiatt, hogy ne szívassam meg az ügyfeleim.

De valójában ezek azok, amik már elég keveset is fogyasztanak a szükséges teljesítmény leadása mellett, melegedés nélkül, szóval egyébként nem rossz az irányvonal. Ez alatt azért voltak bajok rendesen a teljesítménnyel / melegedéssel / fogyasztással, vagy kombinálva akár mindhárommal. 8. gen. előtti gépeket azért többnyire kellemetlen használni.

lockdown90: Na, ja...

[ Szerkesztve ]

(#178132) wjoe válasza palfitom (#178041) üzenetére


wjoe
tag

palfitom és MZsoltee köszönöm a válaszaitokat

Az Oázisnál a következőt sikerült összeválogatni:
Alaplap: Asus TUF GAMING B550M-PLUS
Processzor: AMD Ryzen 7 5700X
VGA: Asus GeForce RTX 4060 Ti Dual OC 16GB GDDR6
Memória: Kingston 32GB / 3600MHz DDR4
SSD: KINGSTON KC3000 2TB
Táp: Be quiet! System Power 10 850W
Processzor Hűtő:Be Quiet! Shadow Rock 3
Gépház:DeepCool CC560 4x120mm ventillátor

Kérdezném, hogy ezzel van-e probléma? Lecserélnétek-e benne valamit?
16GB-os VGA csak nVidia-ból van (ami belefér a keretbe), ez passzolna-e a processzorhoz, vagy a Radeon RX6800-al (máshonnan megrendelve) hosszabb távon jobban járnánk
Illetve, hogy mindez beleférne-e ebbe a házba?

(#178133) milan26 válasza lockdown90 (#178130) üzenetére


milan26
senior tag

Gondolom vicc volt. Minek lenne ennyi lap nyitva, pláne egyszerre nem nyitok meg ennyit. Néha (évente) megnyitom a torrentoldal mappát a könyvjelzőknél, hogy ne legyek sehol inaktív, az a max.

Bitrider
Persze, reszelgetik a procikat, és tényleg egyre jobbak lesznek. De ha belegondolsz a 8gen is már hat éves. És nem mondom hogy kényelmes a 3gen lapos, de simán elfórumozgatok, facebookozgatok vele, office is megy, 1080p videókat is megeszi, pedig már több mint tíz éves technika.

(#178134) PROTRON válasza milan26 (#178133) üzenetére


PROTRON
addikt

Nekem a H110TN, i5-7500T procis, 2x4gbDDR4, nvidia k620 2gb VGa-val szerelt második, magán mobil munkaállomásomon is rendszeresen 80-120 tab van nyitva...ha épp elfelejtem újra nyitni a legfontosabbakat. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#178135) SyMbioTe válasza PistiSan (#178101) üzenetére


#178101 PistiSan

Igenigen, az F végűekben nincsen IGP, egyébiránt bluemirage elég jól megválaszolta a felmerülő kérdéseket. Mivel VGA nem lesz jelenleg, én is ránéznék lehet inkább AMD-re is, IGP-ben jóval erősebbek, és az 5700G is elég jó áron van. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#178136) SyMbioTe válasza hitman77 (#178102) üzenetére


#178102hitman77
Teljesen mindegy a párosítás, ahogy a szíved diktálja. :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#178137) SyMbioTe válasza PROTRON (#178104) üzenetére


#178104 PROTRON
Ha van rá pénz, és nincs másra költeni akkor mehet. Egyébiránt nyilván jövőbe nem látok, de szerintem egy mai 5700X/5800X(3D) bőven elegendő lesz az elkövetkezendő években.
2700 nálam 4-5 éve már bent figyel a gépben, de nincs tervben a cseréje egyelőre. Majd idővel szerintem egy 5800X3D-re.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#178138) SyMbioTe válasza lazioforever (#178109) üzenetére


#178109 lazioforever

Jó összeállítások.
Nehéz kérdés, az egyik gép gpu erőben sokkal jobb, a másik kis proci erő + ram miatt. Mellé egyikkel sem lősz, én talán az AMD-t venném, ha nem kell a GPU erő.

Még egy opció lehet 16GB ram, és 5600G helyett 5700G.

Win11 nyilván mehet, hálókártya is el fog férni másik slotban.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#178139) SyMbioTe válasza Grass (#178114) üzenetére


#178114 Grass
Szia!

Alapvetően nem rossz, viszont lapból mindenképpen jobbat nézénk, és prociból is elég egy sima 12400F/13400F, ha tuning nincsen tervben (ezzel a lappal nagyon nem is lehetne)

Alaplap: Asrock B660M Pro RS DDR4 / B760 Pro RS/D4, Gigabyte B660M Gaming DDR4 / B760 DS3H DDR4 / B760 GAMING X DDR4, Asus TUF Gaming B660M-E D4 / B660M TUF Gaming Plus D4, MSI B760-P DDR4 , ~45-62k

VGA: Ok, esetleg 6700XT/6750XT-t lehet kifogni jó áron.

SSD-ból ennyiért nézz szerintem 1TB-ot: Pl Cruical P3, WD SN570-580 ~22-23k
Olcsóbban Kingston NV2

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#178140) SyMbioTe válasza Mister X (#178125) üzenetére


#178125 Mister X
Szia!

Kezdésnek nem rossz az irány, mennyi a keret a gépre?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#178141) SyMbioTe válasza ricky731 (#178126) üzenetére


#178126 ricky731
Szia!

Ennyiből WQHD kizárva, ahhoz csak a vga elvinné a keret felét/kétharmadát. FHD-ra egész kellemes gép kijön ennyiből:

Intel:

Alaplap: Asrock B660M Pro RS DDR4 / B760 Pro RS/D4, Gigabyte B660M Gaming DDR4 / B760 DS3H DDR4 / B760 GAMING X DDR4, Asus TUF Gaming B660M-E D4 / B660M TUF Gaming Plus D4, MSI B760-P DDR4 , ~45-62k
CPU: i5-12400F ~58k

AMD:

Alaplap: Asrock B450M Pro4, Asus TUF B450M Plus Gaming II / Prime B450M-A II, Asrock B550M Pro4, Asus Prime B550M-A / TUF B550M Gaming Plus, Gigabyte B550M Aorus Elite ~30-50k
CPU: R5 5600 ~52k

Többi:

+Hűtő (Opcionális): ID Cooling SE-214XT / 224 XTS, Jonsbo CR-1000, Deepcool AK400, Alpenföhn Ben Nevis Advanced ~8-15k
Ram: 2*8GB DDR4 3200-3600Mhz G.Skill Aegis / Ripjaws, Kingsron Fury, Corsair Vengeance, Patriot Viper ~14-18k
VGA: RX 6600 / 7600 / 6700XT / RTX 4060 ~85-130k
SSD: 1TB Samsung 980, WD SN570-580, Crucial P3 ~22-25k
Ház: Aerocool Hexform / Trinity Mini / Kolink Citadel Mesh RGB, Cooler Master MasterBox MB311L / Q300L, Deepcool CH370, Zalman i3 Neo, Deepcool Matrexx 55 / 40 3FS , Fractal Design Focus G (Mini) / FD Pop Air ~15-30k
Táp: Be quiet System Power (CM) 500-550-600W / Pure Power (CM) 500-550-600W / FSP Hexa+ Pro 500-600W / Hexa 85+ 550-650W / Hydro Pro 500-600W / Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 550-650W / G12 550-650W, Cooler Master V550/V650 V2 ~20-35k
Össz: 246-373k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#178142) lazioforever válasza SyMbioTe (#178138) üzenetére


lazioforever
tag

Köszönöm a választ.
A GPU erő jelenleg nem igazán prioritás, ahogy említettem, nővérem AutoCAD-et futtatna komolyabb programot a gépen, azt is egyelőre gyakorlásnak. Játszani egyáltalán nem játszik gépen, arra van konzolja.
Ha magamból indulnék ki, AutoCAD-től már nincs olyan messze az Inventor, és egyéb 3D szoftverek, ahhoz nem tudom, mennyire kell dedikált videokártya.
Későbbi esetleges bővíthetőség, időtállóság szempontjából sincs esetleg olyan tényező, ami valamelyik felé eldöntené a dolgot?

(#178143) SyMbioTe válasza wjoe (#178132) üzenetére


#178132 wjoe
Szia!

Szvsz a 4060Ti nem túl megérős. Vagy olcsóbban RX 6800, ami hozza ezt a szintet (pl a palfitom által ajánlottal ~30k-val beljebb vagy), vagy drágábban 6800XT/7800XT.

Hosszra a VGA elvileg befér (330mm a kártya, 370 a ház befogadóképessége), viszont a hűtőből néznék egy kisebbet, ott 163mm a hűtő és annyi a háznál a max is. 5700X-nek amúgyse kell feltétlen ekkora hűtő.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#178144) bmwlova


bmwlova
csendes tag

Sziasztok!
Kérdéssel, vagy inkább kéréssel fordulnék hozzátok. :)
Mivel még az lga 775ös korszakban építettem gépet utoljára, nem követve a technika fejlődését, így kikérném a véleményeteket.
Szóval a feladat az, hogy összerakjak saját részre egy gépet, amin folyamatosan, akadás nélkül mennek 4K filmek.
Házimozi része lenne, így komplett, vagy fél konfig érdekelne, ki miből, mit javasolna erre a célra?

(#178145) palfitom válasza Saiyajin1986 (#178088) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Saiyajin1986

Mivel egy gamer-gépet a kiszolgálandó monitor tudásához kell tervezni, ezért először a felbontást és a képfrissítést kell meghatározni, ahhoz készül a konfig!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#178146) palfitom válasza lazioforever (#178142) üzenetére


palfitom
Topikgazda


lazioforever

3D-s szerkesztéshez már elkél egy dVGA.
sincs esetleg olyan tényező, ami valamelyik felé eldöntené a dolgot? - Egyik platform választott alapja (az alaplap) sem túl "izmos", de pici upgradet elbírnak. Nincs olyan tényező, ami miatt egyértelműen egyik, vagy másik oldalra billenne a mérleg nyelve. Ha tényleg bejönne a 3D nála is, akkor picit előrébb lenne az Intel kombóval.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#178147) PistiSan válasza bluemirage (#178124) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!

Külön köszönöm a hosszú válaszod, gondolataidat, látszik hogy sok időt szántál rám.

A hűtőt cseréltem a ID-Cooling 226-ra.
ARCTIC COOLING MX-4-el.
Bár nem értem ezek között mi a különbség? Melyiket vegyem?
https://ipon.hu/shop/termek/arctic-cooling-mx-4-4g-spatula/1900411
https://ipon.hu/shop/termek/arctic-cooling-mx-4-hovezeto-paszta-4g/1940478

CM Elite 300 ODD
A ház amit ajánlottál, kb ugyan az a méret mint amit én is néztem, viszont a CPU hűtő 254mm-es, az én általam nézett házban 255mm hely van neki, kicsit necces, de bele férhet, viszont az ajánlott házban 165mm hely van, szóval ez is cserélve lett.
A felső csatlakozók porosodása nekem is eszembe jutott, de elfogadtam hogy ilyen.

Táp, akkor jól értem hogy ezt ajánlod?
ASUS TUF GAMING 450B

Fenntartom azt, hogy a későbbiekben ez a config lehet hogy fog majd kapni egy VGA-t, ennek tükrében a jelenlegi VGA fogyasztásokat figyelmbe véve is jó ez a táp? Vagy vegyek kicsit nagyobbat, hogy ne akkor keljen cserélni?
Ha veszek később VGA-t, akkor sem tervezek 50, max 100K nál többet kiadni érte, szóval ne a nagyon nagy szörnyek fogyasztása legyen a mérvadó.

Eredetileg 180K körül gondoltam a gépet, jelenleg a fenti dolgokkal együtt már 245 nél tart, szóval az általam eredetileg gondolt kereteket már átléptem jócskán, alaplapot nem cserélnék ha csak nincs rá valami különösebb ok, mint pl a tápnál javasoltad. Nem 0/24-es gép lesz, napjában lesz használva pár órát max, a cél az időtállóság, hogy ne kelljen ezzel foglalkoznom 2 év múlva megint, azért lőttem túl az igényeket.

#178135
SyMbioTe

Köszönöm a te válaszodat is.

A táp és a paszta kérdésre akárkitől várok javaslatot még.

(#178148) Cervisia


Cervisia
újonc

Sziasztok!

1. Kutatás, munka és játék. Előbbi miatt a processzor az, amit már fixen kinéztem, 7800X3D. Amire nekem kell, arra az extra cache miatt várhatóan gyorsabb lesz, mint egy 7950X. Ezt csak azért írom, mert nem egy "hagyományos" terület (fizikai szimulációk futtatása millió éves időskálán), a megszokott produktivitási szempontok itt nem annyira működnek. A munka szoftverfejlesztés, nem hiszem, hogy az bármi extra feltételt behozna a másik kettő mellé. A játékok stratégiai (Paradox) és néhány grafikailag intenzívebb, mint MSFS, Forza, Warzone. Egyéb AAA játékokról kb azt se tudom, hogy eszik-e vagy isszák, CyberPunk és társai nem érdekelnek.

2. Semmivel, de ami feltétel, az a 7800X3D és 64GB ram. Háttértárból elég egy darab M2-es ssd, úgy nézem most 2TB a sweet spot.

3. Mindenre ami a "dobozba" megy. Perifériákra nem.

4. Ez egy nehéz kérdés, mert 8 éve építettem utoljára gépet, így kb 300 ezer volt a fejemben, de amikor elkezdtem árakat nézegetni, hamar kijózanodtam :D . Tudok költeni, de nem szeretek feleslegesen. Inkább úgy értsétek a kérdést, hogy mennyibe kerülne az a gép, ami tudja kb 3 évig, amit szeretnék, és miket ajánlotok hozzá.

5. 1440p ultrawide, 60 Hz. Ezen szeretném a stratégiai játékokat (pl Stellaris, Victoria3, Civilization sorozat) futtatni (single player). Az intenzívebbek (Warzone, Forza, MSFS) egy fullhd tv-n mennének, azt hiszem az is 60Hz. Warzone és Forza multiplayer. Nem ragaszkodok a hiper-ultra beállításokhoz.

+1: Proci adott, és alaplapoknál preferálnám az Asrockot. GPU-ból pedig az Nvidia 40-es sorozatot, várhatóan előbb-utóbb kell majd CUDA-t használnom (elsősorban fejleszteni, nem futtatni). És lehetőleg RGB ne legyen semmiben.

(#178149) palfitom válasza PistiSan (#178147) üzenetére


palfitom
Topikgazda


PistiSan

Vedd az olcsóbbat, ahhoz még spatulát is kapsz.

Igaza van bluemirage kollégának, inkább ajánlottabb tápra bízd az új konfigot! Alternatíva: pl. BQ System Power 10 450-550W / BQ Pure Power 11 500W / Seasonic B12 550W / Seasonic G12 GM 550W.
lehet hogy fog majd kapni egy VGA-t - Pontos típus nélkül nehéz hozzá tápegységet ajánlani, de 500-550W már viszonylag sok vga-t képes kiszolgálni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#178150) palfitom válasza Cervisia (#178148) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Cervisia

Szia,

Alaplap: pl. Gigabyte B650 Gaming X AX / MSI B650 Gaming Plus Wifi / Asus TUF Gaming B650-Plus Wifi / Asrock B650E Steel Legend Wifi / Gigabyte B650 Aorus Pro AX / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650E-F Gaming
Hűtő: pl. Cooltek (Jonsbo) HX6250 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 Dual / ID-Cooling SE-207-XT / Thermalright Phantom Spirit 120 / Thermalright Peerless Assassin 120 / BQ Dark Rock Pro 4 / BQ Dark Rock Pro 5
Ram: pl. Fury 5600 / Fury 6000 / Vengeance 6000 / Renegade 6000
SSD: pl. Kingston KC3000 / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980 Pro / WD SN770
VGA: RTX 4070
Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Ventum 200 Air / Endorfy Signum 300 Air / Montech Air X / Fractal Design Focus 2 / Fractal Design Pop Air / Montech Air 1000 Premium / Zalman Z10 / Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG / BQ Pure Base 500DX / Lian Li Lancool 216 / Fractal Design Meshify 2 TG / NZXT H7 Flow
Táp: pl. Asus Strix 750-850W / be Quiet System Power 650-850W / be Quiet Pure Power 12 650-850W / Cooler Master V750-V850 V2 / Corsair RM750-RM850 / Corsair RM750x-RM850x / FSP Hydro G Pro 650-850W / FSP Hydro G Pro 850W PCIe5 / MSI MPG A850G / Seasonic B12 650-850W / Seasonic G12 650-850W / Seasonic Focus 650-850 / Seasonic Vertex GX850

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.