Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#163051) Seth1


Seth1
tag

Egy barátom szeretné fejleszteni a gépét (i5 2500k), játékra lenne (Assassin's Creed Valhalla). A tegnapi kérdésem után kapott válaszok miatt LGA1200 irányba gondolkodik.Alaplap, proci , proci hűtő és memória kell neki.
Megmaradó alkatrészek:
Ház: Cooler Master midi elite knight 350
Táp: Corsair tx 750V2
Vga: Asus Gtx 1060 6Gb GDDR5 Strix
SSD: Samsung Evo 860 250Gb
Monitor: Samsung PX2370 23 coll 1920x1080 felbontás
Ilyen irányban gondolkodik:
-I5 10400F
-Asus Prime Z490-P
-Kingston 2X8 HyperX Fury 3200 DDR4
-cooler ajánlást is kérnék
Keret 150 ezer körül (intelt akar), véleményt kérnék, köszönöm.

(#163052) dannyl válasza Seth1 (#163051) üzenetére


dannyl
addikt

Szia!

LAP: MSI Z490-A PRO vagy Z590-A PRO 57-65k Ha ASUS kell, mehet az is, amit írtál. Jó lap.
CPU: 10400F 45k
RAM: Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix, Patriot Viper, G.Skill Aegis, HyperX 2x8 3000/3200 (észrevehető különbség nincs köztük, én a legolcsóbbat venném, ami amúgy a G.Skill Aegis lesz szerintem) 27-35k
CLR: Deepcool Gammaxx 300, 400 V2, ID-Cooling SE-224, be quiet! Pure Rock 2 6-15k Mindegyik nagyon jó hűtő. Egyikkel se lehet mellélőni.

Ez a config overkill lesz a VGA-hoz. Kompromisszumos 1080p játékra jó lesz, de óriás javulást nagyon nem kell keresni. De tisztában vagyok a VGA árakkal...

(#163053) Seth1 válasza dannyl (#163052) üzenetére


Seth1
tag

Köszönöm. A célja az, hogy mondjuk egy év múlva vga-t upgradel.

(#163054) tothjozsi96 válasza dannyl (#163052) üzenetére


tothjozsi96
addikt

10400F-hez mégis milyen célból kellene "Z"-s lap?

(#163055) dannyl válasza tothjozsi96 (#163054) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm felkérdezésed.
Abból a célból, mert egy valamire való B-s lap 40k körül van, de abban nem mennek a RAM-ok csak 2666MHz-en, ellenben a Z490 vagy Z590 lapokkal. Alternatíva lehetne a B560 (amiben szintén megy a RAM 2933MHz-en), de az meg Z árban van még jelenleg. De várom a te ajánlásaidat.

(#163056) tothjozsi96 válasza dannyl (#163055) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Megértem, szerintem is így van!

Viszont akinek vásárolja annak nem biztos hogy ez egy fontos szempont.
Hozzáteszem, nagyon fontos az alaplap, akár későbbiek során is, egy "Z"-s lapba később nyugodt szívvel lehet majd i7-et tenni. Én anno ASRock B365M Pro4-t vásároltam i5-9400F-el, nagyon jó páros volt! Később cseréltem i7-8700-ra, itt már nem úgy muzsikált az alaplap. Nem akarok jobban belemenni, cseréltem "Z"-s lapra, és bánom hogy nem így indítottam, mivel tudtam hogy később i7-re váltanék.

Viszont hogyha az ismerőse nem tervez később CPU-t fejleszteni, mert úgy van vele hogy vesz egy konfigot amit majd lecserél 4-5-6 év múlva, akkor felesleges a "Z"-s lap vásárlása.
Egy ASRock B460 Pro4 alaplap 20 ezer forinttal olcsóbb az MSI Z490-A PRO-tól, ezt az összeget el lehet költeni másra is, mondjuk nagyobb SSD.

Igazából ez egy pro és kontra téma, illetve hozzátartozik az is hogy itt senki sem tud jósolni hogy a vásárlónak mik a későbbi céljai a gépével.

Én is a Z490-A PRO lapot venném, ha magamnak vásárolnám. :)

(#163057) Grave_444 válasza dannyl (#163055) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem leszek népszerű, de egy normális H chipset is elég lehet. Nem adnék dupla árat azért, hogy 2666MHz fölött menjen kicsit a ram, mert nem számít.
Tudom VRM hűtés stb, de akkor is.

A 40vs65k is marha nagy különbség, szóval ha van valóban ajánlott típus B460 részemről azt ajánlanám inkább.

[ Szerkesztve ]

(#163058) dannyl válasza Grave_444 (#163057) üzenetére


dannyl
addikt

Egy valamire való H lap 50k. A Z490-A PRO 55k. Elég lenne ide H470, H570, B460, B560, de sajnos árban alig van különbség. Így egy kis felárért gyorsabban megy a RAM.

Dupla árról szó sincs, hacsak H chipset alatt nem H410-et értettél. Remélem nem :D

[ Szerkesztve ]

(#163059) dannyl válasza tothjozsi96 (#163056) üzenetére


dannyl
addikt

Na most akkor írod, hogy te a Z490-A PRO-t vennéd, de tőlem azt kérdezted, hogy "ugyan mégis mire kell Z lap" :))

Az előző hsz-emben kifejtettem, hogy miért ajánlok így, ahogy. De amúgy a kérdező kinézett lapja is egy Z lap volt.

(#163060) Grave_444 válasza dannyl (#163058) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Most megnéztem, tele vannak a webshopok B460-al 35k környékén.

[ Szerkesztve ]

(#163061) dannyl válasza Grave_444 (#163060) üzenetére


dannyl
addikt

Mondj legalább kettőt, ami nem ASRock. Azt ugye nem kell mondjam, hogy miért nem ASRock.

(#163062) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Félgép ajánlást szeretnék kérni:

1. Irodai munka, filmnézés, Star Stable és hasonló igényű játék.
2. semmi
3. Alaplap, CPU+hűtő, RAM, VGA, ház
4. Nem tudom milyen árat lenne érdemes megcélozni, olcsón kellene, de fél év múlva ne kelljen upgradelni.
5. Full HD, D-sub, DVI

Későbbiekben fejleszthető legyen.
Akár microATX is lehet.
Köszönöm!

(#163063) dannyl válasza Williams (#163062) üzenetére


dannyl
addikt

LAP: pl. Asrock H410M-HDV / MSI H410M Pro 28k
CPU: intel celeron g5900 13k
RAM: Kingston 2x4GB DDR4 3000MHz HyperX FURY 17k
SSD: WD blue 250 12k
HÁZ: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 30 / Cooler Master Q300L / MB311L / MB320L / Kolink Citadel / Kolink Citadel Mesh vagy bármi szinte, ami tetszik. Csak vásárlás előtt dobd be ide azért.Táp: pl. Gigabyte P450B 14k

Össz.: ~100k

Ettől feljebb:
LAP: ASRock B460M Pro4 34k
CPU: intel pentium G6400 22k vagy i3 10100 43k
RAM: Ami fent.
SSD: WD blue 500 GB 18k
HÁZ: Ami fent, vagy ami tetszik, csak lássuk.
TÁP: Ami fent. Az egy kiváló táp.

így +20-40k-val több.

VGA erre a felhasználásra nem kell, a processzor IGP-je elég. Illetve írtam SSD-t, mert vinyót nem írtál, hogy lenne.
Ez így szupergyors desktop gép lesz. Fejleszthetőséget figyelembe véve a 2. opciót javaslom. Az i3 nem szükséges, de a lap igen.

(#163064) Grave_444 válasza dannyl (#163063) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tessék ott a B460 34-ért. :P

(#163065) dannyl válasza Grave_444 (#163064) üzenetére


dannyl
addikt

Te direkt kötözködsz, vagy nem tudsz olvasni? Bemásolom még egyszer:

"Mondj legalább kettőt, ami nem ASRock. Azt ugye nem kell mondjam, hogy miért nem ASRock."

Nyilván nem tudsz, csak hulladékot írni ennyiért, de azért beszólni nagyon megy...

(#163066) Grave_444 válasza dannyl (#163065) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Láttam elsőre is, ahogyan pár Gigabte és több MSI lapot is találtam, viszont inkább 40k-t közelítette meg az áruk.
Nem kötözködés, el kéne dönteni, hogy akkor lehet szorzózáras procihoz Asrockot vagy más B460 lapot ajánlani 35-40k-ért is vagy csak a drága Z a jó.. :U Látom nem sikerült.

Halkan megjegyzem túl van lihegve ez az alaplap téma, másnak én sem ajánlanám, de nálam H410-el semmi baja egy I5-nek.

[ Szerkesztve ]

(#163067) dannyl válasza Grave_444 (#163066) üzenetére


dannyl
addikt

Javarészt hűtetlen/gyenge VRM-es lapok mennek olcsón. H410 és VRM szegény lapokat ÉN pentiumig ajánlok. i3-hoz már minimum egy hűtött VRM dukál, pláne, hogy ez az i3 már a pár éves i7 szintje.
"el kéne dönteni, hogy akkor lehet szorzózáras procihoz Asrockot vagy más B460 lapot ajánlani 35-40k-ért is vagy csak a drága Z a jó.. "
Ez kicsit többrétű, és hibás alaptézisen alapuló "kérdés".
1. i5-höz, és a fölött nem ajánlok ASRockot. Nem fejtem ki, az alaplapos topicban keress rá pl. De vannak tesztek is, lehet találni.
2. Lehet B460 lapot ajánlani bátran szorzózáras procihoz, de jelenleg nincs sok különbség sajnos árban egy Z490-hez képest, amiben ugye magasabb órajelen megy a RAM. Megváltás lenne a B560, de Z árban megy még sajnos.
3. "vagy csak a drága Z a jó.. " Nem az ára a lényeg, és ahogy leírtam, nem is a chipset. Az ár/érték arány, illetve a felhasználás jellege dönt. Ha játékgépet épít valaki, akkor jól fog jönni a gyorsabb RAM, jobb VRM, esetleg a prémiumabb lap adta feature-ök. És még egyszer mondom, ez kb. 10k-s felár. egy B460M BAZOOKA ~44k, és ez még egy M-es lap. A B460 TOMAHAWK ~47k. +8-9k-ért van MSI Z490-A PRO.

Az, hogy túl van lihegve sem igaz. El lenne egy i9-cel is a H410, amíg nem terheled. Aztán meg pisloghatnál, hogy miért van egy (túlzok természetesen) pentium szintjén az FPS. Azért mert a VRM kiolvad a lapból kb. és mégse tudja árammal ellátni a procit meg a VGA-t. H410 irodai felhasználás, B460 lenne a közép-felső játékos ha lenne olcsóbban (sőt, nonK i7-tel is simán megbirkózik), de igazi játékgéphez (jelenlegi árak mellett főleg) csak Z-t ajánlok, ami hosszútávon kiszolgál játék alatt bármilyen CPU-t. És az alacsony hőfokok miatt se mindegy, hogy mikor hal meg a lap.

[innen nézd meg, ahonnan indul.] Olyat throttlingol a CPU, hogy öröm nézni. Meg hát a 90+ fokos VRM sose egészséges.

Remélem kielégítő választ adtam.

[ Szerkesztve ]

(#163068) palfitom válasza Grave_444 (#163066) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Régóta tudom, hogy nálad jól működik a H410+i5 kombó, de azért egy ilyen fapados lapba nem ajánlatos 6/12-es procit tenni, tehát dannyl kollégától teljesen rendben van, hogy nem is teszi.
"másnak én sem ajánlanám" - Ez igazán dicséretes! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163069) Grave_444 válasza dannyl (#163067) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Teljesen igazad van, nem állítottam az ellenkezőjét.
Ettől függetlenül szerintem az is jogos, hogy egy átlag user ha a későbbiekben nem feltétlen fejlesztene processzort ne kerüljön már többe az alaplap, mint maga az I5. :)

H410-et csak említettem, nekem 5000Ft plusz pénzt se ért volna meg másik.
VRM-ről annyit, hogy ha jól tudom akár 110 fokon is üzemképes, nyilván nem ezt a hőmérsékletet kell megközelíteni, nálam köszöni szépen játék alatt jól van ~60-70 fokon.
Nem throttlingol. Azért írtam másnak nem ajánlanám, mert feltételezem átlag felhasználó nem szeretne ennyire elmélyülni a témában.

A lényeg elfogadom, hogy a jelen piaci helyzetben ez a helyzet áll fent.
Viszont azt mindannyian tudjuk korábban ~30k-ért nektek is megfelelő felszereltségű lapok voltak az ajánlottak szorzózáras procik mellé, nem pedig dupla áron "felesleges" Z chipset.
A ram 2666vs2933MHz-en szerintem abszolút nem hoz számottevő különbséget.

palfitom Tudom, nem követendő példa. Hozzáteszem én még 21k-ért vettem, most ez is 30k. :N Ja és a VRM-re tettem bordákat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#163070) tothjozsi96 válasza dannyl (#163067) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hogyha van 35 ezer forintért ASRock B460 Pro4, én továbbra sem erőltetném a "Z"-s lap vásárlását olyan embereknek, akiknek semmi szükségük a jobb VRM-re.

i5-10400 alatt nem tud annyira elmelegedni a VRM az előbb említett lapban, főleg nem játék alatt.

De például ha tesómat is nézem, neki ASUS Prime Z370-A alaplapot vásároltam anno, elég lett volna egy olcsóbb alaplap is, én csak azért vettem ezt mert i7-8700K-t szerettem volna beletenni. De i5-nél szerintem teljesen felesleges "Z"-s lapot venni, és oké, ár/érték arányt vizsgálsz, viszont a szavaidból azt veszem ki hogy egyöntetűen kizárod az ASRock-ot, gondolom azért mert kevésbé jó, ami amúgy nem teljesen igaz, szerintem.

2 évig használtam ASRock B365M Pro4-et, nagyon megvoltam vele elégedve addig, amíg i5-9400F-et használtam.

(#163071) energomatt válasza tothjozsi96 (#163070) üzenetére


energomatt
senior tag

Szintén teljesen laikusként ezt a vitát én a következőképpen látom: Egészen más olyan valakitől elfogadni egy ajánlást, aki napi szinten foglalkozik gépek építésével, vagy legalábbis a szakma közvetlen közelében van, mint valaki mástól, aki főleg csak a saját tapasztalatára tud építeni. Persze az olcsóbból is ki lehet fogni jót és a drágábból is ki lehet fogni problémásat, de mégiscsak a nagy számok törvénye alapján érdemesebb mérlegelni. Végül is a jó ajánlás nem azt jelenti, hogy egy összeállítás működőképes-e, hanem annál többet.

(#163072) kory24


kory24
őstag

Itteni ajánlásra AsRock B560 Pro 4 lapot vettem i5 10400f proci alá (cpu fejlesztés nem lesz)

Akkor ez hiba volt?

Abba is gyenge vrm hűtés ehhez a procihoz?
Számíthatok throttlingra?

(#163073) tothjozsi96 válasza kory24 (#163072) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Dehogy gyenge, nem azért ajánlották mert kiakartak veled cseszni!
Teljesen jó alaplap ahhoz a processzorhoz!

(#163074) palfitom válasza kory24 (#163072) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Dehogy gyenge! :W
Mondjuk a lapot pont nem itt ajánlottuk (ez csúsztatás), de szóltunk volna, ha nem jó!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163075) kory24 válasza palfitom (#163074) üzenetére


kory24
őstag

Jó, akkor megnyugodtam :)

Csak itt ez a "vita" chipsetekről, a lapokról, meg pl ez: "Azt ugye nem kell mondjam, hogy miért nem ASRock." kijelentés megijesztett :D

(Valóban nem kértem konkrétan ajánlást, hanem gépvásárlás előtt kb már 1 hete olvastam rendszeresen a topikot és másoknak volt ajánlva ez a lap még i7-hez is, ezért ezekből az ajánlásokból merítettem ihletet egy összeállításhoz amit aztán beírtam ide :) )

Egyébbként tegnap jött meg a gép, összeraktam működik is jól :) (tápot és ssd-t változtattam az ajánlottabbra)

Köszönöm még1x a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#163076) Zimmi91 válasza kory24 (#163075) üzenetére


Zimmi91
addikt

Amióta az eszemet tudom nem volt más alaplapom mint Asrock, soha semmi baja nem volt egyiknek se :) Kop kop le is kopogom :D

" Just remember Manchester is RED! "

(#163077) paolinho


paolinho
őstag

Van egy meglehetősen öregecske Gigabyte P55-US3L tip. alaplap az asztali gépemben, amit nem túl extra feladatokra használok (Net, film, Calibre, stb.). Ebben, egy szintén nem túl fiatal nVidia Geforce 9800 GT végzi a teendőket. A minap szükségem lett volna, egy autós kamera 4K-s felvételeit megnéznem, azonban meglehetősen dadogva játszotta le a PC a videót.
Az lenne a kérdésem, hogy ha tennék az alaplapba egy erősebb videokártyát (pl. egy GTX 750 Ti 2Gb-t), az egyrészt kompatibilis lenne-e az alaplappal, másrészt megoldaná-e a 4K-dadogás problémáját? Vagy készüljek fel inkább egy alaplap cserére is, ami kvázi egy hellyel-közzel új gép építését is jelntené?
Mi a véleményetek ezzel kapcsolatosan?
Előre is köszi a segítséget!

(#163078) palfitom válasza kory24 (#163075) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:)
Teljesen nyugodt lehetsz! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163079) dannyl válasza tothjozsi96 (#163070) üzenetére


dannyl
addikt

Megint csak az jön le, hogy azt látod, hogy ASRock ellenes vagyok. Eddig rengeteg fajta lapom volt, a legjobbak az ASRockok voltak. Az 1200-as tokozású lapjaik nem sikerültek túl jól. Az általad említett lap pedig 1151-es. Azokról nem is beszéltem egy szót se. Ez már az alaplapos topicba tartozik, ezért akit érdekel, ott kérdezősködjön. De itt a topikgazda véleménye: [link] Az ajánlott alternatíva B460M MORTAR. Az is 40+k, de M-es. Ezt is írtam korábban, hogy ATX lap normális 45+k. A Z490-A PRO meg 55k. És ez már magasabb órajelet enged a RAM-oknak.

Jó egy 10400-hoz a B460(M) Pro4, de ott meg is áll. Következő lépcső a lapcsere lesz, ha erősebb CPU kell.

"De i5-nél szerintem teljesen felesleges "Z"-s lapot venni"

Ne csak írj légy szíves, hanem olvass is. Regényt írtam a RAM-okról is. Egy 1060 alatt nem sok előnye lesz, az tény, de egy erősebb VGA alatt szépen tud hozni 5-10%-ot.

Az ajánlásaim szakmailag megalapozottak, és ahogy látom a te véleményed nem az. Hiszen egy vélemény, illetve sok a csúsztatás is, meg a felháborodás, hogy bántom az ASRockot. Nekem a legnagyobb bánatom, hogy nem lettek annyira jók a lapjaik. Milliót ajánlottunk itt anno, keress rá nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#163080) tothjozsi96 válasza dannyl (#163079) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Rengeteg dolgot feltudnék hozni hogy miért nincs értelme Z490-s lapot ajánlani mezei felhasználóknak, de úgy érzem veled nincs értelme vitatkozni.

Az általad ajánlott lap +20e forint felár, ebből a pénzből mehetne 500GB SSD helyett 1TB-os, vagy ebből az összegből lehet venni 3db normálisabb házhűtő ventilátort is akár, pl. Pure Wings 2, de sok más mindenre is el lehet költeni.

Azért arra kíváncsi lennék hogy ezt a 6/12-es processzort mondjuk 10 felhasználóból mennyien fogják lecserélni nagyobbra. Szerencsére a "csúsztatott véleményem" miatt tudom azt is hogy a B365M Pro4-ben is játék alatt teljesen jó teljesítményt hozott az i7-8700, nálam csak stress test alatt vérzett el, de BF V alatt sosem throttlingolt, szóval, ja, kell a Z490! ;]

(#163081) palfitom válasza paolinho (#163077) üzenetére


palfitom
Topikgazda


paolinho

Nem csak 2 komponens (egy alaplap és egy vga) oldja meg a képmegjelenítést, viszont a többiről semmi infót nem adtál meg (és az adatlapod sincs kitöltve).
Szóval nem igazán lehet erre mit mondani...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163082) dannyl válasza tothjozsi96 (#163080) üzenetére


dannyl
addikt

Fuhh, nálad tényleg vannak bajok...
" tudom azt is hogy a B365M Pro4-ben is játék alatt teljesen jó teljesítményt hozott az i7-8700". MÉG UTOLJÁRA leírom, hogy az egy 1151-es lap, és nem 1200-as. De vergődhetsz itt. Azt is leírtam, hogy nincs 20k-val olcsóbb értelmes lap, már Grave444-nek is leírtam, ő is belátta, hogy nincs. De fújjad csak a magadét, csak itt ne ajánlj gépet légy szíves senkinek. illetve a hitvitádat vidd át az alaplapos topikba, hamar elnyomnak, mint a csikket. Amihez nem értesz, inkább ne szólj bele. Megzavarod a kérdezőket, meg teleszemeteled a topikot is.

Amúgy is feleslegesen írok, mert felületesen olvasol, kiragadsz dolgokat, és nem is érted, hogy miről beszélek. Ne válaszolj, ennek nincs itt a helye.

(#163083) tothjozsi96 válasza dannyl (#163082) üzenetére


tothjozsi96
addikt

1. i5-höz, és a fölött nem ajánlok ASRockot. Nem fejtem ki, az alaplapos topicban keress rá pl. De vannak tesztek is, lehet találni.
2. Lehet B460 lapot ajánlani bátran szorzózáras procihoz, de jelenleg nincs sok különbség sajnos árban egy Z490-hez képest, amiben ugye magasabb órajelen megy a RAM. Megváltás lenne a B560, de Z árban megy még sajnos.
3. "vagy csak a drága Z a jó.. " Nem az ára a lényeg, és ahogy leírtam, nem is a chipset. Az ár/érték arány, illetve a felhasználás jellege dönt. Ha játékgépet épít valaki, akkor jól fog jönni a gyorsabb RAM, jobb VRM, esetleg a prémiumabb lap adta feature-ök. És még egyszer mondom, ez kb. 10k-s felár. egy B460M BAZOOKA ~44k, és ez még egy M-es lap. A B460 TOMAHAWK ~47k. +8-9k-ért van MSI Z490-A PRO.

Tessék, olvassál akkor.
Első pont teljesen szubjektív vélemény, nem is értem minek fogalmazod bele.
Második pont, nincs sok különbség árban? 20 ezer forint ja, szinte nulla.
Harmadik pont, "ár/érték arány" a fontos! Gyorsabb RAM? 3200 CL16 gyors szerinted, vagy mégis i5-10400 mellé ki fog 4000-es RAM-ot venni? Nem is értem. Jobb VRM i5 alá, minek? Ott az említett példa, H410-ben megy az i5 hibátlanul, miről beszélünk? Prémiumabb feature-ok? Abban az MSI alaplapban a VRM-en kívül nem tudom mi más lenne prémium. Gondolom nem az ALC892 hangkártyára gondolsz.

Természetesen felületesen olvasok, de a személyeskedés úgy látszik számodra megengedett itt, "vannak bajok..", ez is mi, ilyent mióta enged meg magának bárki itt?

De akkor olvass vissza pár száz ajánlást hogy a topikgazdák szerint ajánlható-e i5/i7 alá az ASRock B460(M) Pro4. De ez is mi? "Ne válaszolj", ezt hogy gondoltad megint?

(#163084) palfitom


palfitom
Topikgazda

Urak,
Engedjük el a témát, PLS!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163085) Williams válasza dannyl (#163063) üzenetére


Williams
aktív tag

Az említett játékkal is elbír a proci igp-je?

(#163086) Dudikoff.


Dudikoff.
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném! Visszaolvastam egy picit, de már el is vesztem..., egy kolléga itt keresett hasonlót, de nekem sokkal szerényebb a költségvetésem, szóval:

1. Rajzoláshoz, képszerkesztéshez kellene a gép. Van egy Wacom Cintiq 16 + Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign... Játék, Film nem!
2. Kompletten kellene a gép. Akár egy jó 34"-os, 21:9-es monitort is ajánlhatnátok.
3. Szerintem egy 500G körüli SSD elég lenne, van egy NAS adattárolásra, esetleg majd később bővítek belső tárhelyet.
4. 300.000 Forintot szánnék rá + Monitor. Azért tudom rugalmasan kezelni az árat, de véleményem szerint felesleges nagyon elszállni. A mostani gépeinkhez képest bármi előrelépés lenne... :)
5. Ezért lehetne Monitort, videókarit egyben ajánlani..., hogy szeressék egymást! :)

Köszönöm!
Gábor

(#163087) dannyl válasza Williams (#163085) üzenetére


dannyl
addikt

Szia!
Elfut rajta, de sajnos nem ismerem ezt a játékot. Rákerestem, valami régi játék. Nem tudom van-e topicja, vagy valami fórum. Elvileg a Radeon HD 5xxx graphics az ajánlott követlemény, az kb. az, amit a proci IGP-je tud. Ha van, aki GTA V-öt futtat ezzel az IGP-vel, szerintem megugorja ezt a játékot is :DDD

(#163088) nyakdam válasza Williams (#163085) üzenetére


nyakdam
aktív tag

A lányaim a nagyi 200GE-s gépén 1080p-n kicsit visszavett grafikával játsszák. Az Intel 610-es IGP-je játékokban kb fele olyan erős lehet. 720p-n biztos elviszi.

(#163089) paolinho válasza palfitom (#163081) üzenetére


paolinho
őstag

Bocsánat, teljesen jogos az észrevételed.

Szóval, mint ahogy említettem is, egy nem túl fiatal (talán 8-10 éves is megvan) asztali PC-ről lenne szó, amiben a már korábban említett két elemen túl (Gigabyte GA-P55-US3L alaplap, és nVidia Geforce 9800 GT videokártya) található egy Intel Core i5-650 proci, illetve egy https://edigital.hu/ddr3-memoria/kingston-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-memoria-p64543 memóriakártya. A Windows 10 Pro egy Micron 256 Gb SSD-n fut. Talán a ház (Cooler Master Elite), és a hűtő nem annyira releváns elemek, így ezekről nem is írnék bővebben.
Szóval ezeknek a tükrében érdeklődnék, hogy érdemes ennek a gépnek a bővítésével foglalkoznom, vagy inkább lássak neki egy új gép építésének?
Elnézést, ha kissé tudatlannak tűnnék, de csak most kezdtem még böngészgetni ezt a topikot! Milyen adatlapot kell kitöltenem?

Talán azt még fontos lenne megjegyeznem, hogy nem igazán játszom a PC-n, mint inkább csak a Net-et használom aktívan, esetenként filmet nézek rajta, illetve néhány olyan programot használok vele a megszokott Microsoft Office dolgokon túl, ami pl ebook kapcsán konvertálásokat végez. Most merült fel először, hogy 4K-s filmeket is jó lenne kezelni vele, ezért is érdeklődtem itt Tőletek, hogy érdemes-e ezzel kínlódnom, vagy új gép irányába nézelődjek. Megjegyzem brutálisak ezek a mai videókártya árak, régóta nem követem azt a piacot.

[ Szerkesztve ]

(#163090) Bass


Bass
addikt

Sziasztok elég fura kérdésem lesz (bár lehet nem vagyok egyedül vele). Anyósomnak kellene egy pc megoldás,ami a lényeg h kis helyen elférjen. Amit kigondoltunk egy Barebone pc de milyen nem igazán vágom hogy melyiket érdemes?Amit egy 100 centi körüli tv-re kötnénk monitorként (tv is kell) ha nem ördögtöl való gondolat. Net,face,youtube és pár online(facebookon futó) játék. Semmi extra igény.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#163091) Gerdzso


Gerdzso
újonc

Sziasztok!
Olyan ügyben szeretnék érdeklődni, hogy erősebb processzort szeretnék venni a következő alaplapra, és hogy mit tudnátok nekem ajánlani. (Pubg-re kellene leginkább, mert ezzel a procival amivel van (Intel Xeon W3530 ) maximum 50 fps amit tud nagyon alacsonyan egy Gtx 960as videókártyával együtt és folyamatosan kidobál meccsenként.
Keret: 25-30k
Proci: Dell T3500
Válaszokat előre is köszönöm!

(#163092) dugo_ válasza Gerdzso (#163091) üzenetére


dugo_
veterán

Re: Precision T3500 Processor Upgrade

DELL DPN: XPDFK Precision Workstation T3500 Motherboard
Supported Processors:
Intel Xeon 6-Core (X5670, X5650),
Intel Xeon Quad Core (W3550, W3565, W3530, E5640, E5630, E5507),
Intel Xeon Dual Core (W3505, W3503),
Intel Xeon (W3680)

Nem tudsz bele olyan erős procit venni, ami megoldaná a problémádat. A 960 felett is eljárt az idő. Tedd félre azt a 30-at a következő modernebb gépedre...

(#163093) palfitom válasza Dudikoff. (#163086) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dudikoff.

Szia,

Példa konfig:
1 x GIGABYTE B460M D3H (rev. 1.0)36 890 Ft
1 x INTEL Core i7-10700F 2.90GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral95 790 Ft
x G.SKILL 32GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-32GISB52 390 Ft
x KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/500G23 090 Ft
x KOLINK Citadel15 591 Ft
x FSP Hydro PRO 500W21 090 Ft
1 x COOLERMASTER Hyper 212 black edition12 189 Ft
Összesen: 257 030 Ft
VGA: pl. használt GTX 1060 az apróról (pl).
Milyen monitort vegyek?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163094) palfitom válasza paolinho (#163089) üzenetére


palfitom
Topikgazda


paolinho

OK.

Bár tényleg nem mai a konfig, és a 4GB ram sem optimális, mégis kicsit gyanus, hogy ott valami nincs rendben. Mielőtt fölösleges költekezésbe vernéd magad, szerintem kérdezz be a problémás gépek topikjába!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163095) paolinho válasza palfitom (#163094) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen!

(#163096) Zolega89


Zolega89
csendes újonc

Sziasztok!

1. A számítógépet nagyrészt játékokra használnám és leginkább csak single player játékokra. Némi multiplayer is.
2. Az régi gépben semmit sem akarok megtartani. Teljesen új számítógépet szeretnék.
3. A következő alkatrészek kellenek: Alaplap, processzor, memória, videókártya, tápegység, gépház.
4. A keretem 300K lenne rá.
5. Full HD/1920*1080 60Hz Mind a két monitor. Az egyik HDMI a másik VGA csatlakozó.
+1: Csakis az Nvidia Geforce jöhet szóba, ha videókártyáról van szó! Memória legalább 16GB legyen! A processzor is csak Intel lehet! Core I5 vagy Core I7!

(#163097) n7delta


n7delta
újonc

Sziasztok!

Mivel már használt videokártyát sem lehet normális áron kapni, elkezdtem nézelődni az előre összerakott gépek között. 1080p-s single és multi játékokra ez egy elfogadható konfig lenne 360 ezerért?

Alaplap: Asus TUF GAMING B460-PLUS
Processzor: Intel® i5 10400F - 4,3Ghz Turbo (12MB)
CPU hűtés: CoolerMaster Hyper 212 Black
Memória: 16Gb/2666Mhz DDR4 (2x8GB)
HDD: Toshiba 2TB Sata3
SSD: Kingston A2000 M.2 NVMe 1TB
Videókártya: NVIDIA GTX1660SUPER 6GB DDR6
Számítógép ház: DeepCool MACUBE 310BK Fekete
Tápegység: FSP 600W 12cm Fan 80PLUS

Számomra nem tűnik nagyon túlárazottnak vagy bóvlinak, de kíváncsi lennék mások véleményére is!

(#163098) balinthun


balinthun
tag

Sziasztok,

Elsődlegesen használt gépet keresek megbízható forrásból (HA ajánlást is kérnék). Az alábbi paraméterek mellett jelentős szempont számomra a gép csendes működése.

Előre is köszönöm a segítséget.

1. 90% netezés, torrentezés. 10% játék, nem az triggereli a vásárlást, hogy a legújabb játékokkal játszak
2. Nincs ilyen, teljesen "új" gépet szeretnék.
3. Monitorral, bill, egérrel rendelkezem
4.100k a cél, de amennyiben közel van egy "váltópont" egy minőségibb konfighoz, akkor ez mehet feljebb
5.FHD, HDMI csatlakozás
+1. Nincs ilyen

(#163099) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok,

Áprilisban tervezek egy gépet építeni és úgy néz ki megvan minden komponens. Szerintetek ez így rendben van, vagy ti változtatnátok valamin?

Alaplap: MSI B460 Tomahawk
Cpu: Intel I5-10400f (Ryzen 3600 drágább volt és egy csomó tesztben 4-5 fps eltérés van köztük)
VGA: Gigabyte RX5500 XT 4GB (ez ideiglenes amíg tart a bányász őrület)
Ram: G.Skill Ripjaws 16GB 3200Mhz CL16 kit
SSD: Kingston A2000 1TB nvme SSD
Táp: Corsair TX550M Gold félmoduláris tápegység
Ház: Phanetks P360A White Mesh a két stock ARGB ventivel + 1 ugyanolyat vennék hátra is.
Cpu cooler: Cooler Master Hyper 212 RGB Black edition.

Köszönöm a véleményetek előre is. :R

(#163100) hrabaafocus


hrabaafocus
csendes tag

Sziasztok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.